Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Petice dintr-o fostă echipă

Handbal, CSM Unirea Slobozia-HM Buzău 29-29 (11-15)

Petice dintr-o fostă echipă

Băcăoanu se înșurubează pe semicerc destructurînd apărarea adversă. Pivotul blond Simona Balcan încîntă prin aruncările sale lobate care rar greșeșc ținta. Stănciulescu se descurcă de minune pe inter dreapta făcînd ca tabela să se miște necruțător în favoarea noastră, iar cînd aglomerația este prea mare în centru, zvîrluga Lidia Goanță pătrunde irezistibil pe extrema stîngă. În apărare, Alexandra Băeșu este stîncă. La 7 metri, rar se întîmplă ca Ruți și Lali să dea rateuri, iar cînd ne ia valul își face apariția în centru Mihaela Popescu să așeze jocul. Publicul aclamă la unison numele echipei într-o sală care este ca întotdeuna arhiplină. Marian Simion privește calm cronometrul, făcîndu-și probleme... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2012, 11:13 (30332 vizualizări - 29 comentarii)

SPORT

Fotbal amical, Gloria Buzău-Unirea Slobozia 1-0

Pase pe patinoar

Teren extrem de greu acoperit cu zăpadă și gheață la întîlnirea amicală dintre Gloria Buzău și Unirea Slobozia petrecută sîmbătă, 25 februarie. Fotbalul, așa cum se întîmplă de regulă în astfel de situații, a cam rămas dator. Sînt de consemnat în primă repriză ocaziile avute de C. Toma și Stanciu, rămase din păcate fără rezultat. Și Buzăul a avut o oportunitate de a deschide scorul prin Alexandru Martinescu. Nu este nicio coincidență, vorbim despre fotbalistul ialomițean care în tur a evoluat la Voința Sibiu și s-a transferat recent la Buzău. Golul gazdelor a venit dintr-o lovitură de la 11 metri acordată gratuit de arbitrul întîlnirii, lucru recunoscut și de buzoieni. Una peste alta sîmbătă,... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2012, 11:08 (15570 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Axintele, încă două amicale fără înfrîngere

Viitorul Axintele, echipă pregătită de Ion Nica, își continuă seria amicalelor. Vineri, 24 februarie, alb-verzii au întîlnit la Berceni pe Conpet Ploiești. Ialomițenii s-au impus cu 2-0 prin golurile semnate de Daniel Chiriță și Dumitru Munteanu. Sîmbătă, 25 februarie, pe stadionul Juventus, Axintele a jucat cu liderul Ligii a IV-a București, Termo. Scorul final a fost 2-2, golurile echipei noastre fiind reușite de Mihai Cană și din nou de Daniel Chiriță. «Terenul a fost destul de greu, dar testul a fost unul util» a declarat, după meci, antrenorul Ion Nica. Miercuri, 29 februarie, Viitorul Axintele va evolua contra divizionarei secunde Juventus București, iar sîmbătă, 3 martie, contra altei echipe... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2012, 11:04 (11136 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Slobozia: Streetball pentru Dragobete

«Dragobete te cheamă să faci sport» s-a numit acțiunea care a reunit, la Sala de Sport a Colegiului Național «Mihai Viteazul», 22 fete și băieți amatori de streetball. Cum acțiunea s-a întîmplat să fie vineri, 24 februarie, fix de Ziua Îndrăgostiților în variantă autohtonă, echipele în număr de 11 au fost mixte. Acțiunea a fost organizată de tinerii voluntari ai Asociației «Sportul pentru Toți» Ialomița. Totul s-a desfășurat într-o atmosferă frumoasă, așa cum le stă bine elevilor de liceu cînd fac sport și nu numai. După ce au topit fazele grupelor și semifinalelor, în finală s-au duelat echipele Magic (Narcis Groza și Ana-Maria Cojocaru) și MA (Adrian Obrejan și Mădălina Gheorghiu). MA a cîștigat... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2012, 11:01 (10705 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Ambarcațiunile de pe Dunăre, amenințate de sloiurile de gheață

Fetești: Ambarcațiunile de pe Dunăre, amenințate de sloiurile de gheață

Alertă pe Dunăre, în zona Fetești. Din cauza schimbărilor bruște ale temperaturii din ultimele zile, sloiurile de gheață formate amenință să se rupă și să pună în pericol siguranța ambarcațiunilor prezente în acest sector.
Reprezentanții Comitetului Ministerial pentru Situații de Urgență au transmis, pe data de 27 februarie a.c., o avertizare hidrologică Prefecturii Ialomița, cu privire la formarea de poduri de gheață pe Dunăre, pe sectorul cuprins între localitățile Fetești și Giurgeni. Din cauza acestui fenomen, siguranța ambarcațiunilor prezente în zonă este pusă în pericol. Avertizarea experților a cuprins și alte 11 județe din întreaga țară. Specialiștii din cadrul Direcției Apelor... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2012, 18:40 (13838 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Incompetență administrativă de 2 milioane euro

«Carpe diem» cu președintele Ciupercă

Ialomița: Incompetență administrativă de 2 milioane euro

Spitalul Județean Ialomița a pierdut oportunitatea unei finanțări de 2 milioane de euro pentru informatizarea a trei spitale din Ialomița. Dezastrul a fost posibil cu concursul larg al reprezentanților Consiliului Județean Ialomița, care au uitat să asigure cofinanțarea acestui proiect. Cererea de finanțare pentru proiectul de informatizare a celor trei spitale este rătăcită în prezent în hățișurile birocrației guvernamentale fără șanse de aprobare. Oficialii județeni susțin că nu sînt vinovați și că responsabilitatea aparține managerului Spitalului Județean de Urgență Slobozia...

Clientelism și incompetență administrativ În Ialomița, investițiile europene cu cofinanțare... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2012, 12:05 (15829 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Dincoace și dincolo de «a doua șansă»

Dincoace și dincolo de «a doua șansă»

Dincolo de poartă sînt băieții de băieți, manelele lui Salam și bagaboantele care visează să ajungă fete tunate. Dincoace de poartă sînt ei, de 18, 20 ori 40 de ani, oameni pe care nu-i mai obligă nimeni să fie aici. Dincolo de poartă e viața, așa cum e ea, strîmbă și nedreaptă... Dincoace de poarta ruginită de metal e Grupul Școlar «Înălțarea Domnului» (fosta Școală 6) cu singura clasă de învățămînt pentru adulți din Slobozia. Și cea de-a doua șansă pentru ei și pentru societatea care i-a pierdut cîndva, din nepăsare sau prostie. Sînt 15 și s-au întors la școală ca să învețe carte...

Clasa cu elevi de nota 9 Clasa e una obișnuită, cu parchet și calorifere... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2012, 11:56 (19567 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

RAJA Constanța construiește un masterplan de 1,15 miliarde lei

Serviciile de furnizare a apei din Ialomița au viitor

RAJA Constanța construiește un masterplan de 1,15 miliarde lei

După 20 de ani de așteptare, Ialomița devine contemporană cu viitorul. Posibilitatea este oferită de către RAJA Constanța, firmă care prin contractele de furnizare a serviciilor de apă reușește să reducă decalajul uriaș dintre standardele locale și cele europene. Potrivit informațiilor furnizate de către firmă, aceste investiții sînt posibile grație unor contracte care fac parte din Programul Operațional Sectorial de Mediu Axa 1 «Extinderea și modernizarea sistemelor de apă și apă uzată». Valoarea acestui ambițios proiect derulat de RAJA Constanta se ridică la 1,15 miliarde lei (aproximativ 271 milioane euro).

Primii beneficiari ialomițeni ai POS Deși RAJA Constanța... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2012, 09:53 (26159 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Edilii vandalizează bugetele comunităților

Ce vrăji au mai făcut primarii ialomițeni

Edilii vandalizează bugetele comunităților

Administrația locală ialomițeană a prejudiciat statul cu peste 4,4 milioane lei din bugetele alocale pentru anul 2010. Constatarea aparține Camerei de Conturi Ialomița în urma controalelor efectuate în anul 2011, pentru exercițiul financiar administrativ din 2010. Recent, instituția a făcut public Raportul de control, document ce evidențiază, încă o dată, modul absolut haotic de întrebuințare a resurselor financiare publice locale. Iar de data aceasta plățile ilegale se ridică la peste 4,4 milioane lei, doar la administrațiile locale!

Statistici de activitate
Potrivit datelor statistice, Camera de Conturi Ialomița și-a fundamentat concluziile Raportului privind... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2012, 12:28 (19655 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Ștefan Poienaru, milionarul în euro îmbogățit de stat (III)

Agrofam&Vitifam, demonstrații de ilegalități împreună cu Agenția Domeniilor Statului

Ștefan Poienaru, milionarul în euro îmbogățit de stat (III)

Agenția Domeniilor Statului favorizează Vitifam...
Cazul ADS-Agrofam a cimentat relația deosebită a lui Ștefan Poienaru, milionarul (în euro sau dolari?), și angajați ai statului, respectiv ai Agenției Domeniilor Statului. A fost momentul cînd funcționarii ADS au demonstrat că este posibil să te joci cu bunurile statului, erijîndu-se în judecători și schimbînd legi după bunul plac. Ceea ce va urma însă va constitui, probabil, un capitol de seamă în analele ilegalităților comise de slujbașii Agenției...
Să demarăm dezvăluirile. Poienaru-Vitifam a început (re)tatonările cu Agenția Domeniilor Statului pe la sfîrșitul anului 2010, cînd firma sa a inițiat o serie de sesizări... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2012, 10:16 (23570 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Monopol pe domeniul public la Movila

Războiul primarului cu toată lumea

Monopol pe domeniul public la Movila

Primarul PSD Mihai Valeriu, din Movila, este acuzat de către patronul unei firme locale de monopol administrativ asupra... domeniului public. Ovidiu Gavrilă, administratorul SC Ovidiu Star SRL, susține că edilul local blochează de peste un an o propunere de amenajare «din fonduri proprii» a terenului din fața magazinului pe care îl deține.

Un an de așteptare
Anul trecut, în ianuarie 2011, administratorul SC Ovidiu Star SRL din Movila a solicitat administrației locale amenajarea terenului din fața magazinului sătesc pe care îl deține pe drumul județean Fetești-Țăndărei, în interiorul localității. Potrivit adresei, intenția administratorului Gavrilă Ovidiu este... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2012, 10:02 (216890 vizualizări - 154 comentarii)

Click aici

SPORT

Sorin Iordache, triumf la dublu

Tenis de cîmp, International Championships of Romania

Sorin Iordache, triumf la dublu

Săptămîna precedentă a avut loc la București un puternic turneu internațional adresat categoriei 14 ani. Sub sigla International Championships of Romania s-au adunat sportivi din 11 țări. Slobozia a fost reprezentată la această competiție de Sorin Iordache, de la TenisCon și de Irina Nițu, de la CSS. În proba de dublu masculin, Iordache a făcut pereche cu piteșteanul Călin Manda alături de care, în urmă cu o lună, cîștiga titlul național la Campionatele de Iarnă. Nici la acest turneu cuplul Iordache-Manda nu a dezamăgit, ba dimpotrivă, a urcat pe prima treaptă a podiumului. Cei doi s-au duelat în finală cu perechea spaniolă Alex Dominguez Soto-Alberto Roglan. A ieșit o confruntare palpitantă cu... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2012, 09:23 (15382 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Voi renunța la candidatură doar dacă dispar fizic!»

Declarație Gabi Ionașcu

«Voi renunța la candidatură doar dacă dispar fizic!»

Umilit drastic de către colegii de partid (retragerea sprijinului politic pentru un viitor mandat s-a făcut la un scor zdrobitor de 69 la 1), Gabi Ionașcu refuză să moară politic. Într-o apariție publică pe sticla televizorului local, domnia sa a declarat ca va lupta pînă la capăt pentru candidatura sa. Din păcate pentru el, singura șansă care i-a mai rămas este aceea de a se lăsa folosit ca vehicul electoral pentru a face jocurile unor lideri locali de partid...

Linia subțire dintre mărire și decădere
Vineri, 24 februarie 2012, primarul Gabi Ionașcu a făcut primele declarații publice pe sticla televizoarelor locale. Într-o pledoarie pro domo demnă de o cauză... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 16:38 (36087 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Competiția scapă de nămeți

Capriciile iernii au încurcat serios calendarul competițional handbalistic al începutului de an. Primele 3 etape ale returului Diviziei A s-au împotmolit în zăpadă și se așteaptă primăvara pentru a fi reprogramate. Astfel, Unirea Slobozia nu a putut disputa jocurile cu HCF Piatra Neamț, Național Rîmnicu Vîlcea și Știința Bacău. Din fericire, condițiile meteo nu se vor mai pune de-a curmezișul competiției și astfel, sîmbătă, 25 februarie, vom avea din nou handbal la Slobozia. Cu începere de la ora 12,00, în Sala Sporturilor va avea loc meciul dintre CSM Unirea Slobozia și Handbal Municipal Buzău. Cu toate că echipa buzoiană evolua anul trecut în Liga Națională, actualmente aceasta traversează o... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 11:54 (14185 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Candidații viitoarelor administrații rămân secreți

Cu patru luni înainte de alegerile locale

Ialomița: Candidații viitoarelor administrații rămîn secreți

Am încercat mai an, prin noiembrie, și am aflat că staff-urile locale ale partidelor nu sînt publice. Cu o lună înainte, numărînd candidații pentru Parlament ai fiecărei filiale, am tras concluzia că avem nevoie de două județe pentru a satisface ambițiile politice ale aleșilor locali. Astăzi, cu patru luni înainte de alegerile locale, descoperim că principalele partide politice locale sînt paralizate de teamă. Teama ca nu cumva viitorii candidați să fie șantajați și să renunțe la intențiile de a candida... Motiv pentru care listele viitorilor candidați rămîn secrete pînă la noi ordine!

PNL are candidați pentru toate localitățile După ce cîrlanul Ponta a sfidat... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 11:45 (15356 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 2,2 milioane de lei pentru 25 de zile de viscol

Consiliul Județean a prezentat nota de plată a deszăpezirii

Ialomița: 2,2 milioane de lei pentru 25 de zile de viscol

Marți, 21 februarie, în cadrul unei conferințe de presă, conducerea Consiliului Județean a făcut bilanțul financiar al celor 25 de zile de viscol. Potrivit unei estimări inițiale, valoarea cheltuielilor pentru deszăpezirea drumurilor județene se ridică la 2,2 milioane de lei. Suma este mai mare decît în anii precedenți, în timp ce alocările guvernamentale pentru întreținerea drumurilor județene au scăzut la jumătate, respectiv 4 milioane de lei pentru anul 2012.

Drumurile noastre toate
Conform datelor statistice prezentate în cadrul conferinței, lungimea totală a drumurilor județene din Ialomița se cifrează la 507 kilometri. Dintre aceștia, 185 de kilometri... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2012, 11:30 (13733 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Ialomița: Zăpada continuă să afecteze peste 500 de case

Peste 500 de case din 21 de localități din județul Ialomița continuă să fie afectate de zăpezile din ultima lună. Potrivit autorităților județene, pentru circa jumătate dintre aceste case autoritățile locale au nevoie de sprijin logistic sau fonduri în vederea deszăpezirii lor.

Case în pericol de inundare
Joi, 23 februarie 2012, în cadrul unei întîlniri a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, prefectul județului Ialomița a anunțat că, la nivelul județului, 525 de case sînt în continuare înconjurate de zăpezi. Situația se bazează pe datele puse la dispoziție de autoritățile locale și va fi reverificată de către reprezentanții Inspectoratului pentru... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 18:37 (18584 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Razie DIICOT în celulele deținuților de la Penitenciarul Slobozia

Razie DIICOT în celulele deținuților de la Penitenciarul Slobozia

Procurori DIICOT și specialiști din cadrul Administrației Naționale a Penitenciarelor au descins în dimineața zilei de joi, 23 februarie a.c., în spațiile de detenție din Penitenciarul Slobozia. Anchetatorii au căutat mai mulți suspecți, cercetați pentru înșelătorii prin telefon.
La Slobozia au fost percheziționate trei celule, în care se aflau un număr de 43 de pușcăriași. De la aceștia anchetatorii au confiscat 18 mobile cu care infractorii ar fi înșelat telefonic mai multe persoane. În realitate, deținuții apelau diverse numere necunoscute, declinîndu-și identitatea și solicitînd diferite sume de ani sau coduri de reîncărcare, drept avansuri pentru cîștigarea unor premii.
Acțiunea... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 15:26 (22337 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Răzbunare amicală

Fotbal, Unirea Slobozia-Callatis Mangalia 3-1

Răzbunare amicală

Ne-au depășit oficial în sezonul trecut cînd au fost cu un pas înainte și au promovat în Liga a II-a. Ne-au depășit doar în rezultatele indirecte căci în cele directe n-au reușit să o facă. Acum a venit rîndul să le arătăm noi în mod amical cum stă treaba. Și i-am bătut de le-au mers fulgii!
S-a întîmplat miercuri, 22 februarie 2012, cînd Unirea Slobozia a întîlnit într-un meci de pregătire pe terenul de la Abatorul pe Callatis Mangalia. Jocul a fost pe toată durata lui la discreția elevilor lui Ion Ionescu. Scorul la pauză l-a stabilit Augustin Ivașcă, printr-o execuție de excepție din lovitură liberă. În a doua repriză, tot băieții noștri au marcat primii, Viorel Gheorghe transformînd... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2012, 14:24 (16441 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Inițiativă cetățenească pentru retrocedarea a 8700 de hectare de teren agricol

Cetățeanul Teculescu declară război Consiliului Județean Ialomița

Inițiativă cetățenească pentru retrocedarea a 8700 de hectare de teren agricol

După 3 luni de război instituțional pentru retrocedarea celor 8700 de hectare de teren deținute de către Consiliul Județean Ialomița, prefectul Mădălin Teculescu caută o nouă soluție. El a declarat că inițiază o campanie de semnături pentru promovarea unui proiect de hotărîre local prin care instituția să retrocedeze cele 8900 de hectare de teren agricol din domeniul privat al județului proprietarilor de drept.
«Prin această inițiativă, vreau să aduc public la cunoștința consilierilor județeni faptul că un număr important de ialomițeni nu sînt puși în posesie pe terenurile din județul Ialomița» a declarat Teculescu. Terenurile revendicate de către «cetățeanul» Teculescu în numele celor ... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2012, 18:25 (23652 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
254 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

Peste 50 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni de amploare organizate de polițiști, joi, 16 iunie, la Urziceni. Acțiunea polițiștilor a vizat prevenirea și combaterea furturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:52
(6942 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Unei bătrîne i-a furat banii din buzunar la piață

O femeie, de 71 ani, din comuna Armășești a alarmat polițiștii din Urziceni cu privire la faptul că în timp ce își făcea cumpărăturile la piață, persoane necunoscute i-au furat din buzunarul pantalonilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:16
(7601 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Giurgeni: A acroșat-o în timp ce femeia încerca să traverseze strada

Miercuri, 15 iunie, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DN2A, în localitatea Giurgeni, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Ajunși la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:07
(6526 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Căzănești: Descinderi domiciliare la locuințele unor hoți

«În urma activităților desfășurate de polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia și Urziceni, Poliției Orașului Căzănești, Serviciului de Investigații Criminale, cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:54
(10217 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: La volan cu permisul anulat

Polițiștii din Manasia au oprit, miercuri, 15 iunie, în trafic, o mașină condusă de un localnic de 32 ani, pentru un control de rutină. În urma verificărilor, polițiștii au constatat că bărbatul avea permisul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:50
(8467 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-au dat foc la casă

Locuința unui feteștean a fost incendiată în seara zilei de miercuri, 15 iunie, de către o persoană rămasă neidentificată. La momentul sosirii pompierilor la fața locului, flăcările se manifestau în două ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:46
(8190 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești incendiu


DGFP Ialomița: Cereri de rambursare de TVA de aproape 1,6 milioane lei

La nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice a județului Ialomița se va rambursa în luna iunie 2011, taxă pe valoarea adăugată în sumă de aproape 1,6 milioane lei aferentă unui număr de 30 deconturi ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:40
(10170 vizualizări - 0 comentarii)


Becali face concurs «Cum vezi tu România în Uniunea Europeană»

Deputatul european George Becali organizează un concurs destinat tinerilor între 14 și 25 de ani din toată țara. Participanții vor trebui să se exprime printr-un eseu, desen sau logo pe tema «Cum vezi tu ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:08
(7500 vizualizări - 0 comentarii)


Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, la dezbatere

Marți, 14 iunie 2011, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița a participat la București la o dezbatere publică organizată de către Societatea Academică din România și Alianța pentru ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 16:13
(11171 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală, modificată

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, începînd cu 1 iulie 2011, se modifică procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală pentru persoane juridice și fizice, precum ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 15:54
(16062 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Băcăuan fără carnet, surprins la volan

Marți, 14 iunie a.c., în jurul orei 10.30, un echipaj de poliție rutieră a oprit pentru control în trafic, pe raza orașului Țăndărei, un autoturism condus de un bărbat, în vîrstă de 42 ani, din Bacău. ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:42
(7374 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 10 sesizări penale pentru evaziune fiscală

Peste 220 de verificări ale bazei de impozitare și peste 100 milioane lei venituri suplimentare stabilite la bugetul de stat sînt rezultatele sumare ale controalelor Direcției Generale a Finanțelor Publice ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:29
(7673 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Accident cu un scuter

Agenții Postului de Poliție Gheorghe Doja au fost sesizați prin 112 despre faptul că pe DJ51 un scuter a fost implicat într-un incident rutier. Din cercetări s-a stabilit faptul că în timp ce un tînăr localnic ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:25
(9256 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: S-a finalizat campania de depunere a cererilor de subvenție pe suprafață

Potrivit unei informări, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat vineri, 10 iunie 2011, campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață, ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:23
(9219 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană: «Constantin Brîncuși, 135 ani de la naștere»

Biblioteca Județenă «Ștefan Bănulescu», în colaborare cu Liceul de Artă «Ionel Perlea» au organizat un eveniment cultural de aniversare a 135 ani de la nașterea sculptorului Constantin Brîncuși. Marți, ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 14:22
(7199 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai livrează flota de vehicule oficiale pentru Cupa Mondială de Fotbal Feminin Germania 2011

Hyundai livrează flota de vehicule oficiale pentru Cupa Mondială de Fotbal Feminin Germania 2011

Hyundai pune la dispoziția FIFA 289 de vehicule de pasageri și 11 autobuze, în calitate de partener auto oficial al Cupei Mondiale de Fotbal Feminin Germania 2011. Cu 20 de zile înainte de începerea Cupei ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 10:45
(7286 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița: Concurs «Cu viața mea apăr viața»

Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița: Concurs «Cu viața mea apăr viața»

Copiii de la Școala «Nana» și de la Liceul Teoretic «Mihai Eminescu» din Călărași sînt cîștigătorii concursului «Cu viața mea apăr viața». În urma etapei regionale a competiției desfășurată la Satul de ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2011, 10:35
(11117 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 20:25
(5254 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Motociclist de 21 ani, mort după ce s-a izbit violent de un copac

Duminică, 12 iunie, polițiștii din Urziceni au fost sesizați de un tînăr cu privire la faptul că o persoană a căzut de pe o motocicletă. Deplasați la locul accidentului, polițiștii au concluzionat că, în ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 19:03
(11301 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 400 amenzi în trafic

Traficul rutier ialomițean a fost supravegheat în perioada 10-13 iunie de polițiștii ialomițeni. Potrivit raportului final, în cele cîteva zile șoferii au încasat 402 sancțiuni contravenționale și au rămas ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:43
(7391 vizualizări - 0 comentarii)


Penitenciarul Slobozia: Deținuții îl comemorează pe Eminescu

Miercuri, 15 iunie, Penitenciarul Slobozia va organiza evenimentul «Comemorarea a 122 ani de la trecerea în neființă a poetului național Mihai Eminescu». Activitatea este parte a programului «Biblioteca ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:38
(7971 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Proiectil găsit pe cîmp

Echipajul pirotehnic al ISU Ialomița a fost solicitat să intervină duminică, 12 iunie, în jurul orei 11.30, în cazul unui proiectil exploziv de calibru 122 mm, extrem de periculos, descoperit de un cetățean ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:36
(8493 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți proiectil


Balaciu: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Balaciu a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei de duminică, 12 iunie a.c ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 18:34
(8673 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu incendiu


«Rusaliile», păzite de polițiști

În perioada 10-13 iunie, la nivelul întregii țări, peste 11300 de polițiști au asigurat dispozitivul pentru menținerea ordinii și liniștii publice. «Pe parcursul celor patru zile, prin prezența activă în ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:45
(8848 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Polonia, găsită în trafic la Urziceni

Mașină furată din Polonia, găsită în trafic la Urziceni

Duminică, 12 iunie, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic un autoturism cu plăcuțe de înmatriculare poloneze ce era condus de un bărbat, de 66 ani, din Ciocîrlia. O succintă verificare în bazele de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:41
(7253 vizualizări - 1 comentariu)


Gîrbovi: Patru minori, hoți de fier vechi

Un apel de urgență la 112 alerta polițiștii din Gîrbovi despre faptul că mai multe persoane furaseră o carcasă auto din fier pe care o transportau cu o căruță. Apelul fusese inițiat de un bărbat din localitate ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:38
(10767 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Adolescent de 16 ani, hoț din locuințe

Un bucureștean de 39 ani a reclamat polițiștilor din Maia, sîmbătă, 11 iunie, că în perioada 19 mai-11 iunie din locuința aflată pe raza comunei i-au dispărut o bicicletă și mai mulți colaci de cablu electric ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:36
(8117 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia furt


Ialomița: Forțe sporite de polițiști, în acțiune

Sîmbătă, 11 iunie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni pentru creșterea siguranței rutiere, în mai multe locații de pe raza județului.
În acest sens, sîmbătă, în intervalul orar 0 ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:35
(6489 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoț prins cu bunurile furate în mașină

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 10 spre 11 iunie, polițiștii ialomițeni și agenții Postului de Poliție Amara au prins în trafic, pe raza localității, autorul unui furt de cablu electric. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 14:28
(9807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara furt


Alexeni: I-a furat bunurile din locuința în construcție

Un tînăr de 20 ani din localitatea Alexeni a fost identificat ca fiind autorul unui furt din locuința unui cetățean. Furtul a fost reclamat polițiștilor din Alexeni de către un bărbat, de 42 ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2011, 08:40
(9852 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...