Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Olaru-președinte, Lungu-secretar

Medicii ialomițeni și-au ales conducerea

Olaru-președinte, Lungu-secretar

Alegerile pentru structura de conducere a Colegiului Medicilor Ialomița au fost validate. Noul președinte a fost ales, vicepreședinții de asemenea. Și, așa cum toată breasla medicală se aștepta, funcțiile de conducere au fost ocupate nu de cine a întrunit cele mai multe voturi, ci de cine s-a considerat...

Olaru, președintele doctorilor ialomițeni
În perioada 9-11 noiembrie 2011, 27 de medici ialomițeni și-au adjudecat diferite funcții în structura de conducere a Colegiului Medicilor Ialomița. Asta întrucît în cele trei zile medicii ialomițeni au votat în cadrul scrutinului regulamentar de alegeri. Iar prezența la vot a fost impresionantă! Din cei 303 doctori cu drept... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2011, 09:46 (44784 vizualizări - 19 comentarii)

SPORT

«La început am fost privit cu neîncredere... Acum lucrurile s-au schimbat!»

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia, antrenorul Ion Ionescu

«La început am fost privit cu neîncredere... Acum lucrurile s-au schimbat!»

Unirea Slobozia zburdă în Campionat și este tot mai aproape de Liga a II-a. Mai e drum lung pînă acolo, dar semnele indică faptul că poate fi parcurs fără mari opreliști. Printre «vinovații» care au generat această desfășurare foarte bună a forțelor se găsește, la loc de frunte, profesorul Ion Ionescu, 49 ani, antrenorul principal al Unirii din vara lui 2011. Despre începuturi, turul Campionatului și ce este necesar pentru ca lucrurile să meargă în continuare bine, citiți în interviul pe care ni l-a acordat tehnicianul Unirii.

-Domnule profesor, în vară se vehiculau alte variante pentru postul de antrenor principal. Cum s-a ajuns la numirea dumneavoastră, privită de mulți cu scepticism?... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:46 (10852 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Lăcrămioara Stan, om de bază al Naționalei de Junioare

La finele săptămînii trecute, la Brăila s-a desfășurat «Cupa 1 Decembrie», turneu internațional de handbal feminin adresat junioarelor. Au participat Naționalele Serbiei, Poloniei, Danemarcei și României. Naționala țării noastre, pregătită de profesorul Popa Seviștean, a ocupat locul II, cu două victorii și o înfrîngere. La acest rezultat a contribuit și o slobozeancă, portarul Lăcrămioara Stan. Născută pe 24 aprilie 1995, Lăcrămioara este deja o prezență obișnuită la acțiunile echipei Naționale de Junioare. Sportiva evoluează în acest moment la Național Rîmnicu Vîlcea, colegă de serie în Divizia A cu CSM Unirea Slobozia. Drumul în handbalul de performanță al Lăcrămioarei a pornit de la CSS Slobozia... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:41 (14741 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Credincioșii din Reviga, sub amenințarea blestemelor Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Pentru că participă la slujbele preotului Pandelică

Credincioșii din Reviga, sub amenințarea blestemelor Episcopiei Sloboziei și Călărașilor

Scandalul în care este implicat părintele Casian Pandelică de la Reviga capătă proporții. Potrivit unui comunicat de presă remis de către Episcopia Sloboziei și Călărașilor, acesta se face vinovat de schismă și păcatul săvîrșirii lucrărilor sfinte în stare canonică de suspendare, iar credincioșii sînt amenințați de «un adevărat blestem prin participarea la actele liturgice». În ciuda avertismentelor, preotul Casian Pandelică refuză să dea ascultare Episcopiei și continuă să slujească la Biserică.

Episcopia face public acuzații grave
Exilat la mînăstirea Balaciu pentru neascultare în urmă cu două luni, preotul Casian Pandelică refuză să se supună canoanelor impuse de... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:39 (50387 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Turneu de Junioare II la Slobozia

În perioada 9-11 decembrie, la Sala Sporturilor din Slobozia se va desfășura al treilea turneu al Campionatului Național de Junioare II, Seria C. Pe lîngă echipa gazdă, CSS Slobozia, pregătită de profesorul Marian Simion, din această serie mai fac parte LPS Brăila, CSS Galați, Handbal ART Galați, Academica Focșani și Nova Force Giurgiu. Echipa noastră va evolua vineri, 9 decembrie, împotriva handbalistelor de la Handbal ART Galați și a celor de la Nova Force Giurgiu. Sîmbătă, 10 decembrie, pe fetele noastre le așteaptă, de asemenea, două confruntări cu Academica Focșani și cu LPS Brăila, urmînd ca în ultima etapă, duminică, 11 decembrie, slobozencele să întîlnească pe CSS Galați. Tinerele noastre... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:35 (15072 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, Viitorul Axintele

8 jucători pe lista de transferuri

Viitorul Axintele, echipă pregătită de Ion Nica, a desfășurat miercuri, 30 noiembrie, un meci amical contra ilfovenilor de la Progresul Cernica. Ialomițenii au cîștigat cu 2-1, golurile Viitorului fiind marcate de Ghiorghiu și Dobre, fotbalist originar din Cocora, aflat în probe la alb-verzi. Altfel, conducerea clubului a decis să pună pe lista de transferuri nu mai puțin de 8 jucători, unii dintre ei titulari în turul Campionatului. Este vorba de portarul Ovidiu Trandafir, fundașii Florin Păun și Marius Ionică, mijlocașii Alexandru Radu și Valentin Vintilă și atacanții Petrică Ungureanu, Alexandru Pascale și Claudiu Coropcă. Axintenii vor intra în vacanță la finele acestei săptămîni, urmînd ca... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:34 (16034 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

9 milioane de lei pentru Sănătatea ialomițeană

9 milioane de lei pentru Sănătatea ialomițeană

Zilele trecute, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate a primit suplimentarea bugetară atît de necesară finalizării anului în curs. Puțin peste 9,2 milioane lei ajunși în Ialomița vor salva pentru moment instituțiile medicale din colapsul financiar amenințător. 3,7 milioane lei urmează să fie distribuite spitalelor din județ...

Promisiunea dată e datorie curată
«Trebuie să menționez faptul că așa cum am promis de la început, cînd prevederile bugetare și creditele de angajament păreau că nu mai sînt suficiente pentru acoperirea nevoilor de servicii medicale pentru toate domeniile de asistență medicală, acum, la începutul lunii decembrie 2011, acest aspect se îndeplinește... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:33 (17544 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Garda Financiară Ialomița: 3 milioane lei, evaziune cu cereale

Aproape 2300 tone cereale, a căror valoare este de aproximativ 3 milioane lei, reprezintă noul record al ilegalităților în domeniu comercializării produselor agricole descoperit de comisarii Gărzii Financiare Ialomița. Potrivit acestora, tranzacțiile ilegale s-au derulat în cadrul unei firme în județul Ilfov.
Verificările comisarilor au demonstrat că, în perioada iulie-octombrie 2011, firma s-ar fi aprovizionat de la diverse persoane fizice, în baza a 15 borderouri de achiziție, cu peste 2290 tone de cereale. Detaliat, producele agricole au constat în 965 tone de rapiță, 526 tone de grîu, 100 tone de porumb și 700 tone de floarea-soarelui.
Întrucît comisarii financiari aveau bănuieli asupra... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:18 (11878 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa lui Ionașcu caută un nou director

Urban a cheltuit un sfert de milion de lei în 2011 pentru intervențiile la rețea

Apa lui Ionașcu caută un nou director

Nota de plată pentru reparațiile la rețeaua de apă se ridică la zeci de mii de lei lunar. Pierderile sînt suportate din contravaloarea facturii. Autoritățile locale caută un înlocuitor pentru directorul Valentin Cilibeanu.

Reparații de sute de mii, pierderi de milioane
După un an lung, în care slobozenii au așteptat zadarnic îmbunătățirea calității apei furnizate de SC Urban, ceea ce rămîne în urmă sînt notele de plată. Potrivit informațiilor oficiale, intervențiile efectuate la nivelul rețelelor de apă din Slobozia pe parcursul anului 2011 se ridică la circa un sfert de milion de lei. Călin Albu, reprezentantul SC Urban în acest moment susține că situația este sub control... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 08:56 (21393 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Victor Moraru, «pionul otrăvit» al PD-L pentru Consiliul Județean Ialomița în 2012!

Politică pe pîine administrativă

Victor Moraru, «pionul otrăvit» al PD-L pentru Consiliul Județean Ialomița în 2012!

PD-L caută candidați pentru alegerile din 2012. PSD complotează la debarcarea președintelui Silvian Ciupercă. PNL face figurație în jurul primarului Gabi Ionașcu. Iar celelalte partide visează la ziua cînd vor ieși din marja de eroare a sondajelor. În atare condiții, tot ce le mai au de făcut membrii de partid sînt scenariile. Azi vi-l prezentăm pe cel legat de transformarea unui Victor Moraru, primarul PSD din Amara, într-un pion otrăvit numai bun de lansat în cursa pentru președinția Consiliului Județean.

PD-L aruncă nada în curtea PSD
Eforturile președintelui Cazacu din ultimul an s-au dovedit inutile. În ciuda pomenilor guvernamentale promise sau primite, puținii... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 08:50 (12151 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vasile Zamfir, un jurist de nota 4,30

De unde nu e, nici Procuratura nu cere

Vasile Zamfir, un jurist de nota 4,30

Vasile Zamfir nu a reușit nici în această toamnă să promoveze examenul pentru a se reorienta profesional și a deveni procuror. Juristul Spitalului Județean va rămîne în continuare la vechiul loc de muncă, «elevul» obținînd nota 4,30!
Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean s-a prezentat regulamentar pentru a doua oară la concursul pentru admitere în magistratură. Dorința ascunsă a juristului ar fi aceea de a deveni procuror pentru a se judeca singur, după cum susțin unii. Asta pentru că, în ultima perioadă, Vasile Zamfir a apărut în numeroase scandaluri cu dosare penale, pe numele domniei sale derulîndu-se diverse anchete. Revenind, pe 13 noiembrie 2011, juristul Zamfir și-a încercat din... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2011, 08:50 (16075 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Taxa pentru deșeuri menajere, 6 lei de fiecare slobozean!

Consiliul Local Slobozia a votat pentru o nouă taxă

Taxa pentru deșeuri menajere, 6 lei de fiecare slobozean!

În Slobozia doar 66 la sută dintre locuitori plătesc taxa de salubrizare. Valoarea taxei este stabilită la 6 lei lunar, în funcție de numărul de persoane din fiecare familie. Taxa va intra în vigoare începînd cu data de 1 ianuarie 2012, în două rate anuale. Autoritățile locale susțin că «noua taxă va asigura creșterea calității serviciilor și la dispariția fenomenului de abandonare și depozitare a gunoaielor pe domeniul public».

Cea mai controversată taxă din istoria administrației locale
Marți, 29 noiembrie 2011, Consiliul Local Slobozia a votat un proiect de hotărîre privind institurea taxei speciale de salubritate în municipiul Slobozia. Proiectul, cel mai controversat... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2011, 08:44 (23412 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ursitoare cu carte de muncă la Slobozia

Ursitoare cu carte de muncă la Slobozia

Într-un oraș sărac și în locuri de muncă și în idei de afaceri, orice inițiativă antreprenorială merită remarcată. Astfel, după profesorul de limbă bulgară care visa să legalizeze traducerile auto pentru vehiculele aduse de la Silistra, ori specialistul în masaj japonez de întinerire, Independent a găsit pentru dumneavoastră... ursitoarele! Sînt trei, sînt tinere, sînt frumoase și, în funcție de cîți bani aveți în buzunare, vă pot prooroci norocul, iubirea și frumusețea după care alergăm cu toții. Și toate acestea legal, cu carte de muncă și taxe și impozite plătite la zi!

Reclama e sufletul serviciilor
Reclama e mică, înghesuită pe o pancartă mititică, de carton, în... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2011, 14:36 (25589 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Accident cu două victime la ieșirea din Iazu. O mașină de poliție scoasă în decor!

Accident cu două victime la ieșirea din Iazu. O mașină de poliție scoasă în decor!

Vineri, 2 decembrie a.c., la ieșirea din Iazu, pe sensul de mers către Slobozia, s-a produs un accident soldat cu două victime. Unul dintre vehiculele implicate în accident este un autoturism de poliție, iar celălalt o Dacie papuc. Potrivit cercetărilor preliminare, cele două autovehicule se deplasau în aceeași direcție de mers, către Slobozia. În momentul în care automobilul poliției a intrat în depășire, șoferul Daciei a tras de volan stînga, a tamponat autoturismul de poliție și l-a determinat să părăsească suprafața carosabilă, în cîmp. Mai puțin norocosă, în urma impactului, Dacia a ricoșat într-un copac de pe marginea șoselei, de care s-a izbit frontal. Deși Dacia a suferit avarii în proporție... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2011, 15:37 (33985 vizualizări - 24 comentarii)

Taguri: Iazu accident

Click aici

EVENIMENT

Campionul mondial de biliard artistic, Gabriel Vișoiu la Moon Biliards Caffe din Slobozia

Week-end de bile mari

Campionul mondial de biliard artistic, Gabriel Vișoiu la Moon Biliards Caffe din Slobozia

Sîmbătă, 3 decembrie și duminică, 4 decembrie, Moon Biliards Caffe din Slobozia, club situat în Ansambul Gostat din Slobozia, organizează un concurs destinat tuturor amatorilor de biliard din oraș. Premiile sînt cifrate la aproximativ 1000 de lei, iar prețul biletului de înscriere este de 50 de lei. Atracția evenimentului este însă spectacolul de biliard pe care organizatorii îl promit. Momentul de vîrf al acestuia îl reprezintă show-ul de zile mari pe care Gabriel Vișoiu, cvadruplu campion mondial la biliard artistic (trick-shot), îl va susține sîmbătă, 3 decembrie, cu începere de la orele 18,00. Gabriel Vișoiu are 28 de ani și este cunoscut în lumea biliardului cu supranumele de Mister Perfect... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2011, 15:29 (15088 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Luminița Barcari, noul inspector general al Inspectoratului Școlar? Ialomița: Luminița Barcari, noul inspector general al Inspectoratului Școlar?

Ialomița: Luminița Barcari, noul inspector general al Inspectoratului Școlar?

Inspectorul general adjunct Luminița Barcari i-ar putea lua locul lui Ilie Stavăr la șefia Inspectoratului Școlar. Deși nu a fost confirmată oficial, informația este cunoscută la nivelul corpului inspectorilor școlari din cadrul instituției.
Luminița Barcari a declarat pentru Independent: «Pînă nu apare decizia de la Minister, nimic nu e sigur. Nu pot nici să vă confirm, nici să vă infirm!».
Luminița Barcari este profesor de fizică, vine de la Fetești și a devenit inspector general adjunct în urmă cu doi ani. Postul de inspector general adjunct devenit vacant urmează a fi ocupat de Ștefan Grigorescu, inspector de Istorie, susțin aceleași surse profesorale.
Schimbarea inspectorului... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2011, 17:03 (61095 vizualizări - 40 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: La Mulți Ani, România!

click pe poză

Slobozia, Ziua Națională a României, 1 Decembrie 2011.... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2011, 16:47 (14855 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, CS Tunari-Unirea Slobozia 0-1

Asta da vacanță plăcută!

Jucătorii Unirii au încheiat vineri, 25 noiembrie, socotelile cu turul Ligii a III-a. Elevii lui Ion Ionescu sînt atît de aproape de trenul Ligii a II-a, încît de la Slobozia se văd deja Iașiul, Constanța sau Bacăul, centre obișnuite cu viața în eșalonul secund. Ne mai trebuie pentru retur un strop de noroc, un dram de voință, iar apoi, după promovare, bani. Aceștia sînt din păcate cel mai greu de obținut și iarăși din păcate sînt imperios necesari pentru că fotbalul este un sport scump, iar dacă promovăm nu se cade să trecem prin liga secundă precum gîsca prin apă. Deocamdată însă, să ne bucurăm pentru faptul că Slobozia va petrece Sărbătorile de Iarnă în postura de lider detașat și să ne concentrăm... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 22:10 (18030 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Becurile-curcubeu de la Stelnica

Ialomița: Becurile-curcubeu de la Stelnica

Piscine în mijlocul satului, terenuri de fotbal în pantă, școli de miliarde în sate părăsite!... Toate acestea sînt fleacuri pe lîngă ce pot face edilii din zona Fetești. Startul l-a dat în urmă cu aproape 10 ani Nuți Roșu, primarul comunei Făcăeni, care a instalat felinare urbane pe marginea drumului național între satul Progresu și comuna Făcăeni. Iar anul acesta a secondat-o primarul comunei Stelnica, Costel Brateș, care a reușit să îngroape o treime din bugetul anual al localității în 10 becuri multicolore...

Nici Caracalul nu mai e ce-a fost cîndva
Stelnica e o comunitate săracă. Nici plugari, nici pescari, nici pe cal, nici în teleguță, locuitorii trăiesc cum dă... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 22:08 (22066 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Marian Simion, mandat pentru reconstrucție

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Marian Simion, mandat pentru reconstrucție

Așa cum Independent anticipa de săptămîna trecută, echipa de handbal CSM Unirea Slobozia are un nou antrenor. Este vorba despre profesorul Marian Simion, cel care revine la conducerea formației după doar 7 luni, interval în care pe bancă s-au perindat alți doi tehnicieni, respectiv Gheorghe Neagu și Lucian Ghiulai.
Marian Simion va activa cel puțin pînă în vara lui 2012 și, cum are în față un campionat compromis ca performanță, obiectivul fixat este reclădirea echipei pentru campionatul viitor. Situația în care se află acum echipa este una dificilă, după accidentările de durată ale Monicăi Ștefan și Alinei Drăgan, lotul restrîngîndu-se la 14 sportive. Cum startul returului s-a amînat pentru... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 22:06 (17295 vizualizări - 12 comentarii)

28 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Întreruperi programate ale energiei electrice

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

10 August 2018, 17:30
(5527 vizualizări - 0 comentarii)


Scrimă: Scrimerii ialomițeni, în Arena Internațională

Desfășurată în cadrul Programului «Scrimeri în Arena Internațională» și cu sprijinul financiar al Consiliului Județean Ialomița, competiția internațională de scrimă sabie «Sarvar Horotan Coup» a reprezentat ...[citește_toată_știrea]

10 August 2018, 13:20
(3923 vizualizări - 0 comentarii)


Surprinși în flagrant în timp ce încercau să fure de la un hotel din Amara

Doi bărbați de 30 și 31 de ani, ambii din județul Călărași , au fost surprinși de către polițiști în timp ce încercau să sustragă mai multe bunuri dintr-o unitate hotelieră din localitatea Amara. Astfel ...[citește_toată_știrea]

9 August 2018, 19:10
(8548 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara flagrant hoți


Primăria Slobozia organizează «Ziua Câinelui»

Primăria Municipiului Slobozia anunță organizarea concursului de frumusețe canină «Câinele, cel mai bun prieten», ediția a III-a. Competiția va fi desfășurată în data de 27 august 2018, la Stadionul Municipal ...[citește_toată_știrea]

9 August 2018, 12:20
(4506 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 3 accidente rutiere într-o singură zi

Zi neagră pe șoselele din Ialomița, luni, 6 august 2018. Potrivit polițiștilor, pe raza județului s-au produs 3 accidente rutiere, soldate cu decesul unei persoane și rănirea altor trei. Persoana decedată ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 14:40
(4048 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Începe a 12-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Ion Albeșteanu»

Pe data de 9 și 10 august 2018, Grădina de Vară din stațiunea Amara va găzdui cea de a 12-a ediție a Festivalului Național de Folclor «Ion Albeșteanu». Prețul unui bilet este de 10 lei, tichetele putând ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 13:10
(6263 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Peste 100 de kg de carne de porc au fost confiscate

În urma unui control tematic ce a vizat modul în care se respectă normele de comercializare a cărnii de porc și de pasăre de către supermarketuri, inspectorii DSVSA Ialomița au descoperit mai multe nereguli ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 12:25
(8251 vizualizări - 0 comentarii)


CJAS Ialomița: S-a prelungit termenul de valabilitate pentru cardurile de sănătate

Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița precizează faptul că perioada de valabilitate a cardurilor de sănătate emise până la 31 iulie 2018 s-a prelungit de la 5 la 7 ani. Decizia ...[citește_toată_știrea]

8 August 2018, 11:40
(8837 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrân căzut în fântână, salvat de pompierii din Urziceni

Bătrân căzut în fântână, salvat de pompierii din Urziceni

Un bărbat în vârstă de 69 de ani, din comuna Glodeanu Siliștea-județul Buzău, a căzut miercuri, 1 august a.c., în jurul orelor 20,30, într-o fântână adâncă de 7 metri de pe raza comunei. Pentru salvarea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2018, 13:15
(6423 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un bărbat, de 41 de ani, din județul Constanța, a fost depistat de către polițiștii rutieri în timp ce conducea un autovehicul pe raza localității Bordușani deși a consumat anterior băuturi alcoolice. ...[citește_toată_știrea]

2 August 2018, 11:10
(4874 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în apropiere de Movila

Marți, 31 iulie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ212, în apropiere de localitatea Movila, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a trei persoane. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

2 August 2018, 11:05
(5286 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Movila accident


Ialomița: Două accidente, patru persoane rănite

În cursul zilei de luni, 30 iulie a.c, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul eveniment rutier s-a produs în apropiere de municipiul Slobozia ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2018, 18:20
(5769 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două persoane au murit într-un grav accident rutier

Urziceni: Două persoane au murit într-un grav accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut duminică, 29 iulie 2018, pe DN2 (E85), la ieșirea din municipiul Urziceni către Buzău. În urma impactului dintre o autotuilitară și un autoturism, șase persoane au fost ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2018, 19:50
(8983 vizualizări - 0 comentarii)


Accidentele de muncă, în atenția ITM Ialomița

În primele 6 luni ale anului 2018, Compartimentul Securitate și Sănătate în Muncă a cercetat 27 evenimente, pentru care au fost întocmite dosare de cercetare și în care au fost implicați 28 de lucrători ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2018, 17:10
(8324 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Pesta Porcină a anulat sărbătorirea «Zilei Imnului»

«Având în vedere multiplele activități aflate în desfășurare la nivel județean în vederea limitării răspândirii virusului de pestă porcină africană, vă informăm că manifestările dedicate „Zilei Imnului ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2018, 13:55
(8807 vizualizări - 2 comentarii)


Bărbat din Fetești, victimă a unei «tentative de înșelăciune»

Un bărbat din Fetești a sesizat Poliția că a fost victima unei infracțiuni de «tentativă de înșelăciune». Victima a fost abordată de un bărbat, care ar fi încercat să îi vândă o bijuterie. Fapta a fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:30
(7555 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat marți, 24 iulie a.c., doi ialomițeni de 25 și 36 de ani, în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice fără a poseda permis de conucere pentru vreo categorie de autovehicule ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:25
(6727 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate cu profil agricol
angajează
lucrători în agricultură
-producție/fermă de legume
cu contract de muncă sau zilieri
se oferă 2000-2500 lei/lună
se asigură transport

Relații la telefon 0722/642.137

25 Iulie 2018, 17:20


Urmărită internațional pentru «complicitate la trafic de persoane», depistată în Ialomița

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat o femeie care era urmărită internațional pentru săvârșirea infracțiunii de «complicitate la trafic de persoane», faptă comisă în Olanda. Astfel ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:15
(8141 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Analiza de risc la securitate fizică

Începând cu data de 1 iulie 2018, toate unitățile sunt obligate să aibă analiza de risc la securitatea fizică. Începând cu data de 1 iulie 2018, și-a încetat efectele amânarea termenului până la care unitățile ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2018, 17:10
(7927 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

CDI Transport Persoane București
angajează șoferi
cu categoria D și card tahograf
din Ialomița sau împrejurimi
Pe lângă salariu, oferim cazare și masă
Relații la telefon 0730/333.453

25 Iulie 2018, 17:05


Focar de Pestă Porcină Africană, confirmat de autorități în satul Luciu

Autoritățile din Ialomița au confirmat prezența unui nou focar de Pestă Porcină Africană pe raza județului. Acesta a fost identificat într-o gospodărie de pe raza satului Luciu, comuna Gura Ialomiței. ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2018, 14:46
(7351 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un bărbat a murit într-un accident rutier

Țăndărei: Un bărbat a murit într-un accident rutier

Grav accident la Țăndărei, în zona popasului Chirana, în această dimineață. Un bărbat a murit după ce mașina în care se afla s-a lovit de un tir încărcat cu cereale. Tirul a luat foc. Traficul a fost blocat ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2018, 10:55
(7955 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Percheziții la domiciliile contrabandiștilor cu țigări

Percheziții în comuna Axintele. Polițiștii au descins la locuințele a trei localnici, cu vârste cuprinse între 30 și 56 de ani, suspectați că ar face contrabandă cu țigări. În locuințele acestora au fost ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 19:25
(7964 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Arme deținute ilegal

Un bărbat de 42 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce în locuința sa au fost descoperite un pistol cu bile de cauciuc și o pușcă de vânătoare. Bărbatul avea permisul de port armă expirat. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 19:10
(6101 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de 36 mii de lei, aplicate de polițiștii ialomițeni

Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni desfășurată pe șoselele județului. Peste 160 de mașini au fost verificate, fiind aplicate 112 sancțiuni contravenționale. Valoarea totală a amenzilor a depășit ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2018, 18:45
(5600 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

Din cauza lucrărilor de reparație și întreținere a rețelelor de electricitate, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperi programate ale curentului electric pe raza județului Ialomița. Astfel, în perioada ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:35
(9896 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița oferă șomerilor, în această săptămână, 377 de noi locuri de muncă. Domeniile vizate sunt serviciile sau administrația publică. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:25
(6927 vizualizări - 0 comentarii)


Distrigaz Sud Rețele: Lucrări programate la rețeaua de gaze

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. Astfel, la Slobozia ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 20:15
(8747 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: S-a prelungit termenul de depunere al Declarației Unice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii cu privire la faptul că termenul de depunere al Declarației Unice s-a prelungit până la data de 31 iulie 2018. Decizia a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2018, 12:09
(9035 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...