Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal

Turneu de Junioare II la Slobozia

În perioada 9-11 decembrie, la Sala Sporturilor din Slobozia se va desfășura al treilea turneu al Campionatului Național de Junioare II, Seria C. Pe lîngă echipa gazdă, CSS Slobozia, pregătită de profesorul Marian Simion, din această serie mai fac parte LPS Brăila, CSS Galați, Handbal ART Galați, Academica Focșani și Nova Force Giurgiu. Echipa noastră va evolua vineri, 9 decembrie, împotriva handbalistelor de la Handbal ART Galați și a celor de la Nova Force Giurgiu. Sîmbătă, 10 decembrie, pe fetele noastre le așteaptă, de asemenea, două confruntări cu Academica Focșani și cu LPS Brăila, urmînd ca în ultima etapă, duminică, 11 decembrie, slobozencele să întîlnească pe CSS Galați. Tinerele noastre... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:35 (15070 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga III, Viitorul Axintele

8 jucători pe lista de transferuri

Viitorul Axintele, echipă pregătită de Ion Nica, a desfășurat miercuri, 30 noiembrie, un meci amical contra ilfovenilor de la Progresul Cernica. Ialomițenii au cîștigat cu 2-1, golurile Viitorului fiind marcate de Ghiorghiu și Dobre, fotbalist originar din Cocora, aflat în probe la alb-verzi. Altfel, conducerea clubului a decis să pună pe lista de transferuri nu mai puțin de 8 jucători, unii dintre ei titulari în turul Campionatului. Este vorba de portarul Ovidiu Trandafir, fundașii Florin Păun și Marius Ionică, mijlocașii Alexandru Radu și Valentin Vintilă și atacanții Petrică Ungureanu, Alexandru Pascale și Claudiu Coropcă. Axintenii vor intra în vacanță la finele acestei săptămîni, urmînd ca... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:34 (16031 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

9 milioane de lei pentru Sănătatea ialomițeană

9 milioane de lei pentru Sănătatea ialomițeană

Zilele trecute, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate a primit suplimentarea bugetară atît de necesară finalizării anului în curs. Puțin peste 9,2 milioane lei ajunși în Ialomița vor salva pentru moment instituțiile medicale din colapsul financiar amenințător. 3,7 milioane lei urmează să fie distribuite spitalelor din județ...

Promisiunea dată e datorie curată
«Trebuie să menționez faptul că așa cum am promis de la început, cînd prevederile bugetare și creditele de angajament păreau că nu mai sînt suficiente pentru acoperirea nevoilor de servicii medicale pentru toate domeniile de asistență medicală, acum, la începutul lunii decembrie 2011, acest aspect se îndeplinește... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:33 (17542 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Garda Financiară Ialomița: 3 milioane lei, evaziune cu cereale

Aproape 2300 tone cereale, a căror valoare este de aproximativ 3 milioane lei, reprezintă noul record al ilegalităților în domeniu comercializării produselor agricole descoperit de comisarii Gărzii Financiare Ialomița. Potrivit acestora, tranzacțiile ilegale s-au derulat în cadrul unei firme în județul Ilfov.
Verificările comisarilor au demonstrat că, în perioada iulie-octombrie 2011, firma s-ar fi aprovizionat de la diverse persoane fizice, în baza a 15 borderouri de achiziție, cu peste 2290 tone de cereale. Detaliat, producele agricole au constat în 965 tone de rapiță, 526 tone de grîu, 100 tone de porumb și 700 tone de floarea-soarelui.
Întrucît comisarii financiari aveau bănuieli asupra... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 19:18 (11876 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa lui Ionașcu caută un nou director

Urban a cheltuit un sfert de milion de lei în 2011 pentru intervențiile la rețea

Apa lui Ionașcu caută un nou director

Nota de plată pentru reparațiile la rețeaua de apă se ridică la zeci de mii de lei lunar. Pierderile sînt suportate din contravaloarea facturii. Autoritățile locale caută un înlocuitor pentru directorul Valentin Cilibeanu.

Reparații de sute de mii, pierderi de milioane
După un an lung, în care slobozenii au așteptat zadarnic îmbunătățirea calității apei furnizate de SC Urban, ceea ce rămîne în urmă sînt notele de plată. Potrivit informațiilor oficiale, intervențiile efectuate la nivelul rețelelor de apă din Slobozia pe parcursul anului 2011 se ridică la circa un sfert de milion de lei. Călin Albu, reprezentantul SC Urban în acest moment susține că situația este sub control... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 08:56 (21390 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Victor Moraru, «pionul otrăvit» al PD-L pentru Consiliul Județean Ialomița în 2012!

Politică pe pîine administrativă

Victor Moraru, «pionul otrăvit» al PD-L pentru Consiliul Județean Ialomița în 2012!

PD-L caută candidați pentru alegerile din 2012. PSD complotează la debarcarea președintelui Silvian Ciupercă. PNL face figurație în jurul primarului Gabi Ionașcu. Iar celelalte partide visează la ziua cînd vor ieși din marja de eroare a sondajelor. În atare condiții, tot ce le mai au de făcut membrii de partid sînt scenariile. Azi vi-l prezentăm pe cel legat de transformarea unui Victor Moraru, primarul PSD din Amara, într-un pion otrăvit numai bun de lansat în cursa pentru președinția Consiliului Județean.

PD-L aruncă nada în curtea PSD
Eforturile președintelui Cazacu din ultimul an s-au dovedit inutile. În ciuda pomenilor guvernamentale promise sau primite, puținii... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2011, 08:50 (12149 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vasile Zamfir, un jurist de nota 4,30

De unde nu e, nici Procuratura nu cere

Vasile Zamfir, un jurist de nota 4,30

Vasile Zamfir nu a reușit nici în această toamnă să promoveze examenul pentru a se reorienta profesional și a deveni procuror. Juristul Spitalului Județean va rămîne în continuare la vechiul loc de muncă, «elevul» obținînd nota 4,30!
Vasile Zamfir, juristul Spitalului Județean s-a prezentat regulamentar pentru a doua oară la concursul pentru admitere în magistratură. Dorința ascunsă a juristului ar fi aceea de a deveni procuror pentru a se judeca singur, după cum susțin unii. Asta pentru că, în ultima perioadă, Vasile Zamfir a apărut în numeroase scandaluri cu dosare penale, pe numele domniei sale derulîndu-se diverse anchete. Revenind, pe 13 noiembrie 2011, juristul Zamfir și-a încercat din... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2011, 08:50 (16071 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Taxa pentru deșeuri menajere, 6 lei de fiecare slobozean!

Consiliul Local Slobozia a votat pentru o nouă taxă

Taxa pentru deșeuri menajere, 6 lei de fiecare slobozean!

În Slobozia doar 66 la sută dintre locuitori plătesc taxa de salubrizare. Valoarea taxei este stabilită la 6 lei lunar, în funcție de numărul de persoane din fiecare familie. Taxa va intra în vigoare începînd cu data de 1 ianuarie 2012, în două rate anuale. Autoritățile locale susțin că «noua taxă va asigura creșterea calității serviciilor și la dispariția fenomenului de abandonare și depozitare a gunoaielor pe domeniul public».

Cea mai controversată taxă din istoria administrației locale
Marți, 29 noiembrie 2011, Consiliul Local Slobozia a votat un proiect de hotărîre privind institurea taxei speciale de salubritate în municipiul Slobozia. Proiectul, cel mai controversat... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2011, 08:44 (23409 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ursitoare cu carte de muncă la Slobozia

Ursitoare cu carte de muncă la Slobozia

Într-un oraș sărac și în locuri de muncă și în idei de afaceri, orice inițiativă antreprenorială merită remarcată. Astfel, după profesorul de limbă bulgară care visa să legalizeze traducerile auto pentru vehiculele aduse de la Silistra, ori specialistul în masaj japonez de întinerire, Independent a găsit pentru dumneavoastră... ursitoarele! Sînt trei, sînt tinere, sînt frumoase și, în funcție de cîți bani aveți în buzunare, vă pot prooroci norocul, iubirea și frumusețea după care alergăm cu toții. Și toate acestea legal, cu carte de muncă și taxe și impozite plătite la zi!

Reclama e sufletul serviciilor
Reclama e mică, înghesuită pe o pancartă mititică, de carton, în... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2011, 14:36 (25567 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Accident cu două victime la ieșirea din Iazu. O mașină de poliție scoasă în decor!

Accident cu două victime la ieșirea din Iazu. O mașină de poliție scoasă în decor!

Vineri, 2 decembrie a.c., la ieșirea din Iazu, pe sensul de mers către Slobozia, s-a produs un accident soldat cu două victime. Unul dintre vehiculele implicate în accident este un autoturism de poliție, iar celălalt o Dacie papuc. Potrivit cercetărilor preliminare, cele două autovehicule se deplasau în aceeași direcție de mers, către Slobozia. În momentul în care automobilul poliției a intrat în depășire, șoferul Daciei a tras de volan stînga, a tamponat autoturismul de poliție și l-a determinat să părăsească suprafața carosabilă, în cîmp. Mai puțin norocosă, în urma impactului, Dacia a ricoșat într-un copac de pe marginea șoselei, de care s-a izbit frontal. Deși Dacia a suferit avarii în proporție... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2011, 15:37 (33971 vizualizări - 24 comentarii)

Taguri: Iazu accident

Click aici

EVENIMENT

Campionul mondial de biliard artistic, Gabriel Vișoiu la Moon Biliards Caffe din Slobozia

Week-end de bile mari

Campionul mondial de biliard artistic, Gabriel Vișoiu la Moon Biliards Caffe din Slobozia

Sîmbătă, 3 decembrie și duminică, 4 decembrie, Moon Biliards Caffe din Slobozia, club situat în Ansambul Gostat din Slobozia, organizează un concurs destinat tuturor amatorilor de biliard din oraș. Premiile sînt cifrate la aproximativ 1000 de lei, iar prețul biletului de înscriere este de 50 de lei. Atracția evenimentului este însă spectacolul de biliard pe care organizatorii îl promit. Momentul de vîrf al acestuia îl reprezintă show-ul de zile mari pe care Gabriel Vișoiu, cvadruplu campion mondial la biliard artistic (trick-shot), îl va susține sîmbătă, 3 decembrie, cu începere de la orele 18,00. Gabriel Vișoiu are 28 de ani și este cunoscut în lumea biliardului cu supranumele de Mister Perfect... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2011, 15:29 (15074 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Luminița Barcari, noul inspector general al Inspectoratului Școlar? Ialomița: Luminița Barcari, noul inspector general al Inspectoratului Școlar?

Ialomița: Luminița Barcari, noul inspector general al Inspectoratului Școlar?

Inspectorul general adjunct Luminița Barcari i-ar putea lua locul lui Ilie Stavăr la șefia Inspectoratului Școlar. Deși nu a fost confirmată oficial, informația este cunoscută la nivelul corpului inspectorilor școlari din cadrul instituției.
Luminița Barcari a declarat pentru Independent: «Pînă nu apare decizia de la Minister, nimic nu e sigur. Nu pot nici să vă confirm, nici să vă infirm!».
Luminița Barcari este profesor de fizică, vine de la Fetești și a devenit inspector general adjunct în urmă cu doi ani. Postul de inspector general adjunct devenit vacant urmează a fi ocupat de Ștefan Grigorescu, inspector de Istorie, susțin aceleași surse profesorale.
Schimbarea inspectorului... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2011, 17:03 (61085 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: La Mulți Ani, România!

click pe poză

Slobozia, Ziua Națională a României, 1 Decembrie 2011.... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2011, 16:47 (14855 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, CS Tunari-Unirea Slobozia 0-1

Asta da vacanță plăcută!

Jucătorii Unirii au încheiat vineri, 25 noiembrie, socotelile cu turul Ligii a III-a. Elevii lui Ion Ionescu sînt atît de aproape de trenul Ligii a II-a, încît de la Slobozia se văd deja Iașiul, Constanța sau Bacăul, centre obișnuite cu viața în eșalonul secund. Ne mai trebuie pentru retur un strop de noroc, un dram de voință, iar apoi, după promovare, bani. Aceștia sînt din păcate cel mai greu de obținut și iarăși din păcate sînt imperios necesari pentru că fotbalul este un sport scump, iar dacă promovăm nu se cade să trecem prin liga secundă precum gîsca prin apă. Deocamdată însă, să ne bucurăm pentru faptul că Slobozia va petrece Sărbătorile de Iarnă în postura de lider detașat și să ne concentrăm... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 22:10 (18030 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Becurile-curcubeu de la Stelnica

Ialomița: Becurile-curcubeu de la Stelnica

Piscine în mijlocul satului, terenuri de fotbal în pantă, școli de miliarde în sate părăsite!... Toate acestea sînt fleacuri pe lîngă ce pot face edilii din zona Fetești. Startul l-a dat în urmă cu aproape 10 ani Nuți Roșu, primarul comunei Făcăeni, care a instalat felinare urbane pe marginea drumului național între satul Progresu și comuna Făcăeni. Iar anul acesta a secondat-o primarul comunei Stelnica, Costel Brateș, care a reușit să îngroape o treime din bugetul anual al localității în 10 becuri multicolore...

Nici Caracalul nu mai e ce-a fost cîndva
Stelnica e o comunitate săracă. Nici plugari, nici pescari, nici pe cal, nici în teleguță, locuitorii trăiesc cum dă... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 22:08 (22064 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Marian Simion, mandat pentru reconstrucție

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Marian Simion, mandat pentru reconstrucție

Așa cum Independent anticipa de săptămîna trecută, echipa de handbal CSM Unirea Slobozia are un nou antrenor. Este vorba despre profesorul Marian Simion, cel care revine la conducerea formației după doar 7 luni, interval în care pe bancă s-au perindat alți doi tehnicieni, respectiv Gheorghe Neagu și Lucian Ghiulai.
Marian Simion va activa cel puțin pînă în vara lui 2012 și, cum are în față un campionat compromis ca performanță, obiectivul fixat este reclădirea echipei pentru campionatul viitor. Situația în care se află acum echipa este una dificilă, după accidentările de durată ale Monicăi Ștefan și Alinei Drăgan, lotul restrîngîndu-se la 14 sportive. Cum startul returului s-a amînat pentru... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 22:06 (17295 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Pod rutier peste calea ferată la Drajna

Consiliul Județean Ialomița, obsedat de poduri și podețe

Pod rutier peste calea ferată la Drajna

Nici nu s-a uscat bine cerneala pe contractul obținut de Oyl Company pentru cei 17 kilometri de drum dintre Slobozia și Iazu și Consiliul Județean recidivează. Într-o adresă datată în 11 octombrie, instituția solicită Ministerului Transporturilor realizarea unui «pasaj rutier peste calea ferată București-Constanța, în punctul Drajna». La mănușa aruncată Ancăi Boagiu a răspuns Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri din România. Aceasta le-a cerut oficialilor ialomițeni să-și facă provizii de tutun și să aibă răbdare pentru că orizontul de așteptare pentru solicitarea lor depășește anul 2015...

Obsesii popularo-populiste
Preocuparea Consiliului Județean Ialomița pentru... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 22:04 (26498 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, ACS Berceni-Viitorul Axintele 2-1

La 11 metri de egal

Viitorul Axintele continuă să joace frumos și, din păcate, mai puțin eficient. Spectatorii din Berceni au aplaudat echipa lui Ion Nica la finalul meciului din ultima etapă a turului, disputat vineri, 25 noiembrie. Alb-verzii, văduviți de prezența mai multor jucători, au fost nevoiți să abordeze jocul cu locul IV din serie fără vreun vîrf autentic în teren. Ion Nica a improvizat în linia de atac cu Gheorghiu și Toader, ambii fiind de meserie mijlocași. Cu toate astea, breșa a apărut în apărare unde portarul Sava a fost prins pe picior greșit de Funierul (’27) și Berceniul a deschis scorul. Axintenii nu au dezarmat și, cu 3 minute înainte de odihnă, un șut al lui Gheorghiu a fost respins greșit... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 22:02 (13616 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Viesparul de la «Albina»

Foștii salariați ai celei mai vechi asociații din Perieți se revoltă

Viesparul de la «Albina»

A trecut demult vremea marilor țepe agricole din Ialomița. Noii îmbogățiți ai tranziției agricole locale se chinuie să-și albească banii gri obținuți din vînzarea la negru a cerealelor, fermele agricole performante se capitalizează prin retehnologizare, iar întîrziații visează la fonduri europene care să-i propulseze în zona eficienței agricole. La «Albina» însă, lucrurile au rămas încremenite în proiect. Iar cea mai veche asociație din comună, ridicată pe scheletul fostului CAP, trage să moară în vreme ce salariații își acuză șeful de asociație.

Dvornic, țapul ispășitor pentru toate relele
O sesizare semnată de șapte dintre angajații asociației «Albina» din Perieți... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 22:01 (22443 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Mihai Geantă a câștigat Turneul Campionilor

Tenis de cîmp

Mihai Geantă a cîștigat Turneul Campionilor

În perioada 25-27 noiembrie, la Sala de Sport «Tudorița Chidu» din Amara, s-a desfășurat a doua ediție a «Turneului Campionilor», competiție de tenis care reunește 8 dintre cei mai buni jucători din țară trecuți de pragul de 55 de ani. Competitorii au fost repartizați pe 2 grupe, unde au evoluat fiecare cu fiecare. Primii 2 clasați au disputat semifinale, iar apoi cîștigătorii au jucat finala. Reprezentantul Sloboziei, președintele CJAS Ialomița, Mihai Geantă s-a impus în toate cele 3 meciuri din grupe, dar și în semifinala disputată cu Vasile Pavel, din Panciu. În finala disputată duminică, 27 noiembrie, în fața unei asistențe numeroase, Mihai Geantă l-a întîlnit pe Ion Chirvăsuță, din Bacău... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2011, 21:59 (17942 vizualizări - 3 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Jilavele: Hoți prinși de polițiști

Șase adolescenți cu vîrste cuprinse între 11 și 18 ani, din Jilavele, sînt cercetați penal de polițiști pentru furt. Pe numele celor șase, polițiștii rețin săvîrșirea mai multor furturi din locuințe sau ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2011, 17:59
(16403 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:24
(5643 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvențiile la motorină

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește beneficiarilor interesați că, în cursul lunii decembrie 2011, se depun cererile de acord prealabil pentru finanțare prin rambursare pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:11
(15542 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Adolescentă dispărută de la domiciliu

Amara: Adolescentă dispărută de la domiciliu

Luni, 5 decembrie, o adolescentă de 15 ani din Amara a fost dată dispărută. Rudele au alertat polițiștii din localitate cu privire la faptul că Daniela Cristina Budu a plecat de la domiciliu și ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:05
(13501 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara dispărută


LAPAR amenință cu acțiuni de amploare

«LAPAR își exprimă indignarea și protestează energic față de bugetul MADR pentru anul 2012, cu susținerea Ministerului Finanțelor Publice și aprobat de Guvernul României transmis Parlamentului pentru dezbateri ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:03
(16893 vizualizări - 1 comentariu)


Anunț angajare

AD GARAGE PROFESIONAL SERVICES angajează mecanic auto și electrician auto.
Salariu atractiv!
Depunerea cv-urilor se face la sediul firmei din str. 1 Mai, nr. 1, cartier ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:02
(13874 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Adolescenți hoți

Doi minori de 13 și 17 ani, ambii din Moldoveni, sînt cercetați penal de polițiști pentru furt calificat. De fapt, în data de 1 decembrie, Poliția a fost sesizată de către un bărbat de 30 ani, din Moldoveni ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:02
(13990 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Moldoveni hoț furt


Anunț vînzare tăurași

Societate Comercială vinde tăurași cu greutate mai mare de 200 kg la prețul de 6,5 lei/kg, în viu.
Telefon 0723/309.109 ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:01
(7951 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: În trafic cu numere de îmatriculare expirate

Luni, 5 decembrie, la Sinești, polițiștii au oprit pentru control un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr de 26 ani, din orașul Voluntari. Din verificările sumare, polițiștii au constatat că valabilitatea ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:01
(13615 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție! Bancnote false!

În preajma Sărbătorilor de Iarnă, polițiștii avertizează cu privire la banii falși aruncați în circulație. Astfel, potrivit instituției, «în fiecare an, se înregistrează un flux de valută care intră în ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 18:59
(15586 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: A vrut să se sinucidă la 16 ani

O adolescentă de 16 ani a încercat să se sinucidă, sîmbătă, 3 decembrie a.c., la Adîncata. Fata a înghițit voluntar mai multe medicamente. Paramedicii SMURD au fost solicitați să intervină de urgență, iar ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:27
(14524 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la șirele de paie

Sîmbătă, 3 decembrie a.c., rezerva de furaje a unui cetățean din Făcăeni s-a aprins după ce omul a aruncat o cantitate de cenușă și jar nestins în apropierea unor materiale combustibile din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:27
(13392 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Site pentru românii din Spania

«Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate faptul că, în continuarea acțiunilor întreprinse pentru sprijinirea lucrătorilor români din Spania ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:25
(15783 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Hoți din locuințe, prinși de polițiști

Vineri, 2 decembrie a.c., polițiștii slobozeni au fost alarmați de un bărbat, de 58 ani, cu privire la faptul că în perioada 28 noiembrie-2 decembrie, persoane necunoscute au intrat în locuința sa din ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:24
(12629 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Furturile de animale revin în actualitate

Un bărbat de 57 ani din Făcăeni a cerut ajutorul polițiștilor reclamînd că i-au fost furate 3 ovine, folosindu-se o mașină înmatriculată în Constanța. Însoțiți de victimă, polițiștii au identificat în trafic ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:23
(13373 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: I-a furat pompa electrică din fîntînă

Sîmbătă, 3 decembrie, polițiștii din Țăndărei au fost alertați de un bărbat, de 46 ani, din Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că dintr-o fîntînă situată în extravilanul localitățiii i-a dispărut ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:23
(12666 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenție la trichină!

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează, în preajma Sărbătorilor de Iarnă, asupra riscului îmbolnăvirii cu trichineloză. Astfel, pentru a preveni îmbolnăvirea ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:23
(18289 vizualizări - 1 comentariu)


Ion Roată: 500 kg de fier vechi, confiscate

Aproximativ 500 kg de fier vechi au fost confiscate de polițiștii ialomițeni, vineri, 2 decembrie 2011. S-a întîmplat la Ion Roată unde polițiștii au oprit pentru control o autoutilitară în care se aflau ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:22
(17439 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Armă de tir deținută ilegal

Un bărbat de 41 ani din Slobozia a fost prins de polițiștii Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase în timp ce deținea fără drept o armă de tir cu aer comprimat. De asemenea, asupra bărbatului ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:22
(17709 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dosar penal pentru un autoturism neîmatriculat

Sîmbătă, 3 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au oprit în trafic, pentru un control de rutină, un autoturism condus de un tînăr de 21 ani, din Fetești. Verificările ulterioare ale polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 14:54
(11736 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident cu două victime

O tînără de 20 ani, din comuna Traian, a produs sîmbătă, 3 decembrie 2011, un accident rutier în orașul Amara. Cauza nefericitului incident a fost viteza neregulamentară neadaptată la condițiile de drum ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 14:54
(17814 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Moldoveni: La volan, fără permis

Sîmbătă, 3 decembrie, polițiștii din Moldoveni au prins un tînăr de 18 ani, din localitate, în timp ce conducea o mașină pe un drum comunal deși nu avea permis de conducere. Pentru aceasta tînărului i-a ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 14:53
(13182 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 300 de amenzi pentru șoferi

În perioada 2-4 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele județene pentru disciplinizarea traficului rutier. Rezumatul activităților reține aplicarea a peste 300 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 14:53
(13099 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Un tînăr de 24 ani a fost oprit de polițiști pentru un control de rutină, sîmbătă, 3 decembrie a.c., pe raza localității Gura Văii. Pentru că mirosea a alcool, individul a fost testat alcooltest, aparatul ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 14:52
(13271 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină de lux furată din Italia, găsită la Urziceni

Un autoturism de lux, aparent furat din Italia, a fost găsit de polițiștii ialomițeni. S-a întîmplat miercuri, 30 noiembrie, la Urziceni, cînd polițiștii Compartimentului Trafic și Furturi auto au oprit ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 18:11
(15930 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Cinci hoți prinși de polițiști

Cinci clujeni, cu vîrste cuprinse între 19 și 38 ani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Aceștia au reușit să fure unui bătrîn de 83 ani din Movilița 3000 lei, după ce i-a executat o lucrare ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 18:10
(18670 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt hoț


Traian: La 17 ani, autor al unui accident rutier

Miercuri, 30 noiembrie, la Traian s-a produs un accident de circulație. Aparent banal, incidentul a făcut nu mai puțin de 3 victime. Pe scurt, în timp ce un minor, de 17 ani, conducea un scuter prin localitate ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 18:10
(11656 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian accident


Slobozia: Infractor încarcerat

Un bărbat de 58 ani, din Perieți, a fost prins de polițiști, miercuri, 30 noiembrie, și încarcerat în Penitenciarul Slobozia. Individul avea de executat o pedeapsă de 10 luni închisoare. Judecătoria Slobozia ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 18:09
(16228 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au vrut să fure 500 de conserve cu bulion

Jandarmii feteșteni au prins în flagrant 3 bărbați în timp ce furaut 2 tone de conserve. Pe scurt, miercuri, 30 noiembrie, în jurul orei 21,00, jandarmii aflați în misiuni de patrulare au observat în spatele ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 16:18
(15235 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A ars de viu în propria casă!

Chiar de Ziua României, un bărbat a ars de viu în propria casă. S-a întîmplat la Balaciu, unde joi, 1 decembrie a.c., flăcările au cuprins casa unui cetățean din localitate. Potrivit pompierilor, cel mai ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 15:42
(16740 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...