Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Amenzi politice» marca Teculescu

Primarii, obligați să-și facă site-uri

«Amenzi politice» marca Teculescu

Politizarea administrației locale îmbracă forme ilare. În urma unei atenționari publice făcute de Prefectură, angajații Direcției Finanțelor Publice Ialomița amendează autoritățile locale care nu sînt înregistrate în mediul virtual. Aceasta este vestea bună. Vestea proastă e că, atente la orietarea politică a prefectului Teculescu, angajații DGFP amendează doar primarii PSD!

Jumătate dintre administrațiile locale nu există în mediul virtual
Săptămîna trecută, prefectul Mădălin Teculescu a făcut publică lista administrațiilor locale care nu și-au creat cont de utilizator pe pagina de internet a Ministerului Administrației și Internelor. Potrivit acestei liste, 30 de administrații... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2011, 16:01 (16005 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Fundația Chelsea a adus la Slobozia bucuria fotbalului

Fundația Chelsea a adus la Slobozia bucuria fotbalului

Zile pline pentru micuții aspiranți la o carieră de fotbalist din Slobozia și din alte localități ialomițene. Fundația Chelsea, asociată celebrului club londonez, a întreprins la Slobozia, în perioada 12-14 octombrie, alături de compania Cargill o acțiune sportivă avînd ca rol principal îmbunătățirea mentalității tînerilor practicanți ai sportului rege. Cei 3 antrenori reprezentanți ai lui Chelsea au dat tonul unor competiții viu disputate, care i-au încîntat de-a dreptul pe toți participanții. La final, toată lumea a avut de cîștigat dar, cel mai mult, mișcarea sportivă ialomițeană.

Despre cele întîmplate în Complexul Sportiv Municipal Slobozia, despre Fundația Chelsea și despre fotbal... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2011, 19:14 (8644 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, CS Afumați-Unirea Slobozia 1-1

Punct de aur

Derby-ul etapei a IX-a din seria a doua al celui de-al treilea eșalon a pus față în față primele două clasate: CS Afumați și Unirea Slobozia. Ion Ionescu a preferat să înceapă prudent meciul și a gîndit o așezare în sistemul 1-4-2-3-1, cu Viorel Gheorghe, unicul vîrf autentic. De altfel, purtătorul tricoului cu numărul 19 al Unirii a stat la baza celei mai controversate faze ale meciului, golul anulat slobozenilor în minutul 18 pentru că pe traiectoria mingii trimise de Gheorghe s-a interpus Gabi Lazăr, care era în ofsaid. Golul a venit totuși în a doua repriză. L-a adus Emil Cristian (’48) cu o lovitură de cap. Apărătorul slobozean este, de altfel, la primul gol stagional și la primul meci în... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2011, 19:10 (16473 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Conpet Cireșu-Viitorul Axintele 0-3

Descătușare

De atîta timp așteptau elevii lui Ion Nica să simtă gustul victoriei încît, în momentul cînd l-au regăsit, au căutat să profite din plin. După înfrîngerea din meciul cu CS Ștefănești, antrenorul Viitorului a făcut 4 schimbări în formula de start, trei dintre acestea regăsindu-se în linia mediană. Astfel, vineri, 14 octombrie, la meciul de la Ianca împotriva celor de la Conpet Cireșu, în tricoul alb-verde au apărut din start oameni foarte puțin folosiți pînă atunci, ca Vincentovici, Bogorodiță sau Gheorghiu. Și rezultatele s-au văzut foarte repede. Era doar minutul 5 cînd Petrică Ungureanu deschidea scorul. Văzîndu-se conduși, brăilenii au trecut la presiuni, avîndu-l pe Stelică Nicoliță drept... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2011, 19:09 (9421 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Din nou rocadă la vîrf

În ansamblu, sîmbătă, 15 octombrie, s-a derulat o etapă cuminte în Liga a IV-a ialomițeană. Echipe precum Abatorul, Țăndărei sau revelația Viticola Fetești s-au achitat bine de sarcini și au pus încă 3 puncte la pușculiță. Cel mai greu i-a fost Amarei, care a transpirat serios în ciuda frigului de afară pentru victoria cu Rapid Fetești. A ieșit un prețios 4-3, dacă îl confruntați cu semisurpriza de la Munteni Buzău. Acolo, în fața Victoriei din localitate, s-a împotmolit neașteptat Recolta Gheorghe Lazăr, care n-a reuțit decît o remiză albă. Cu această ocazie, lăzărenii au pierdut poziția din fruntea clasamentului în favoarea Amarei. Etapa viitoare poate aduce o nouă răsturnare de situație. Gheorghe... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2011, 19:07 (12135 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Spartac București 39-26 (18-12)

Am urcat pe locul II

Echipa profesorului Lucian Ghiulai a trecut sîmbătă, 15 octombrie, așa cum de altfel ne așteptam, de Spartac București. Meciul a fost la discreția fetelor noastre, care au profitat de victoria oarecum surprinzătoare a Rapidului la Piatra Neamț și, cu 8 puncte, au urcat pe locul II. Pentru CSM Unirea au marcat: Ștefan-11 goluri din 17 aruncări, Păduraru-7 goluri din 10 aruncări, A. Drăgan-5 goluri din 9 aruncări, J. Drăgan-4 goluri din 5 aruncări, Baciu-4 goluri din 6 aruncări, Preda-3 goluri din 5 aruncări, Kanda-2 goluri din 6 aruncări, Simion-1 gol din 6 aruncări, Lazăr-1 gol din 3 aruncări și Chiru-1 gol din 3 aruncări.
Miercuri, 19 octombrie, în etapa a VI-a, Unirea Slobozia se deplasează... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2011, 19:05 (14797 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cazacu, poștaș-șef la Ialomița

Cazacu, poștaș-șef la Ialomița

Președintele local al PD-L a ajuns șef peste poștașii ialomițeni. Retrogradarea a avut loc la cerere, iar Cazacu Marinică susține că va recupera pierderile lunare pe care le înregistrează sucursala...

Din greșeală în greșeală spre victoria finală
Cazacu Marinică, șeful PD-L Ialomița a fost, pînă nu demult, unul dintre directorii adjuncți ai Poștei Române. Din această postură a asistat la declinul controlat al societății, la scandaluri lunare legate de gestionarea activității acesteia și chiar a făcut declarații publice cu privire la viitorul Poștei Române. Începînd cu această săptămână însă, acesta a decis ca, prin puterea exemplului personal, să salveze ce a mai rămas... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2011, 12:28 (21549 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Absorbția fondurilor europene, un eșec asumat de autoritățile județene

Ialomița, codașa României

Absorbția fondurilor europene, un eșec asumat de autoritățile județene

În urmă cu două săptămîni, IPP (Institutul pentru Politici Publice) publica un raport privitor la modul în care autoritățile publice din România au gestionat și gestionează fondurile europene. Potrivit rezultatelor acestui raport, Ialomița se află pe ultimul loc în topul național al județelor, iar șansele sale de revenire sînt, practic, inexistente. Surprinzător este însă faptul că, în ciuda polemicilor naționale legate de acest subiect, oficialii ialomițeni își asumă acest statut și consideră că, în acest moment, absorbția fondurilor europene nu mai reprezintă o prioritate pentru județ!

Un județ sărac lipit pămîntului
Anul trecut, Ialomița a ocupat unul dintre ultimele... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2011, 06:42 (17362 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Fântâna Morarului

Fîntîna Morarului

Omul gospodar își cumpără iarna car, vara sanie și... în anul 2002 fîntînă pentru comunitatea peste care a fost ales primar. Oricît ar fi de incredibil, se întîmplă în Ialomița, iar fîntîna cu pricina se află pe drumul care leagă Amara de Grivița, pe la kilometrul șase...

La fîntîna primarului
Toamna e încă blîndă, soarele văratic, cîmpul uscat de două luni... Iar fîntîna are ghizdul bătut în fier să țină pînă dincolo de lume. Fierul e lucrat de Ștefan Onică, din comuna Padina, în ’81. Și tot atunci a fost săpată și fîntîna, de Dragomir și Ilinca cu fii. Oamenii n-au însă vreme să buchisească ctitorii. Vin, beau apa și pleacă înapoi în cîmp, la cules. În jurul fîntînii... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2011, 10:02 (18521 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Asociația fericirii

Asociația fericirii

Eugen Cristea e un pensionar fericit. A slăbit 20 de kilograme într-un an, a renunțat la mașină în favoarea unei biciclete, face jogging săptămînal și consideră că secretul fericirii se ascunde în Asociația pe care o patronează. O Asociație cultural-educativ-sportivă deschisă tuturor pensionarilor din Ialomița, care își propune să ofere tuturor celor aflați la vîrsta a treia o alternativă la viața obișnuită, fadă și lipsită de orizont...

Pensia care te bagă în pămînt
Eugen Cristea e tipograf de meserie. Îi place să spună că a lucrat 40 de ani la fabrica de cărți și ziare. Pensia l-a prins patron și supraponderal: «Puneam cafeaua pe burtă ca pe măsuță. Acum vreun an și... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2011, 11:26 (19029 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salink Limited cere «judecarea» membrilor fostului CA al Amonil

Amonil își alege noul Consiliu de Administrație

Salink Limited cere «judecarea» membrilor fostului CA al Amonil

• Salink Limited solicită acționarea în instanță a membrilor fostului Consiliu de Administrație al Amonil
• Acționarul minoritar acuză conducerea Combinatului Chimic de daune aduse societății prin încheierea unui contract cu InterAgro
• Propunerea va fi supusă aprobării în Adunarea Generală Ordinară a Acționarilor din 18 octombrie 2011

Consiliul de Administrație al Amonil, acuzat de interese ascunse
Programată pentru data de 18 octombrie, Adunarea Generală ordinară a Acționarilor Amonil produce deja controverse. Acționarul minoritar Salink Limited a solicitat completarea ordinii de zi cu un punct prin care solicită acționarea în instanță a membrilor Consiliului de Administrație pentru daune produse societății prin încheierea unor acte adiționale la contractul cu grupul InterAgro, concern deținut de omul de afaceri Ioan Niculae. Acționarul care deține puțin peste 13,5% din acțiunile Amonil acuză membrii Consiliului de Administrație că «încheierea unor acte adiționale la contractul cu Interagro vizînd achiziționarea... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2011, 17:23 (23589 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Lapte stricat pentru elevii din zona Țăndărei

Ialomița: Lapte stricat pentru elevii din zona Țăndărei

«În urma efectuării acțiunilor de control a unităților școlare de pe raza județului Ialomița, în scopul derulării în condiții corespunzătoare a programului guvernamental „Lapte-Corn“, consilierii DSVSA Ialomița au constatat că un lot de lapte UHT (244, data de expirare 20.01.2012, ambalat la cutii de 200 ml, producător din județul Suceava, distribuitor din județul Tulcea), distribuit la unitățile de învățămînt din zona de contractare nr. 4 Țăndărei (orașul Țăndărei și localitățile Sudiți, Săveni, Platonești, Frățilești, Lăcusteni, Mihail Kogălniceanu, Gura Ialomiței, Luciu, Giurgeni, Valea Ciorii, Scînteia, Iazu) a prezentat modificări organoleptice (gust amar și prezența în unele ambalaje de... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2011, 17:21 (9521 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Revoltă la biserica din Reviga

Ialomița: Revoltă la biserica din Reviga

Episcopia Sloboziei și Călărașilor a decis supendarea preotului Casian, părinte ce păstorea lăcașul de cult din Reviga de peste 7 ani. Indignați de decizia Episcopiei, enoriașii din localitate s-au strîns luni dimineața, 10 octombrie, în curtea bisericii, așteptînd în zadar explicații ale reprezentanților Episcopiei...

Har ceresc pe bani
Biserica de la Reviga nu apare pentru prima dată în prim planul mediei locale sau naționale. Lăcașul de cult este binecunoscut de credincioși pentru «slujbele de noapte» înfăptuite de părintele Gheorghe, tatăl tînărului preot Casian. Părintele Gheorghe a renunțat la parohia de la Reviga în favoarea fiului său, în 2005. Iar de atunci... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2011, 14:34 (82867 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Peste 115 tone de porumb, confiscate

Slobozia: Peste 115 tone de porumb, confiscate

Marți, 11 octombrie, ofițerii Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare cu comisari ai Gărzii Financiare Ialomița au desfășurat o acțiune comună pe linia prevenirii comercializării de produse agricole fără documente legale de proveniență. În cadrul activităților, polițiștii au oprit pentru control, în trafic, la Slobozia, cinci autocamioane care transportau cereale și se deplasau din direcția Urziceni către Constanța.
«Conducătorii auto a trei dintre autovehicule ce aparțineau unei societăți comerciale de pe raza localității Ovidiu, județul Constanța, care transportau cantitatea de 23780, 23130, respectiv 21550 kg porumb boabe, au prezentat organelor de control bonuri de cîntar... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2011, 14:32 (14647 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Cosmina Gavrilă, vicecampioana Europei cu Naționala

Karate

Cosmina Gavrilă, vicecampioana Europei cu Naționala

Obișnuită de multă vreme cu performanța, karatista Cosmina Gavrilă ne-a mai oferit în aceste săptămîni o probă a valorii sale. În perioada 2-3 octombrie, Barcelona a găzduit Campionatul European de Karate rezervat seniorilor. Printre cele 17 țări participante s-a aflat și România. Echipa feminină a țării noastre a obținut medalia de argint la Kumite avînd în componență 4 sportive: 3 bucureștence și sportiva din Slobozia, Cosmina Gavrilă. Pe lîngă rezultatul cu echipa, Cosmina a obținut și două clasări individuale demne de remarcat: locul VI la Kata și locul V la Kumite, în fiecare probă fiind înscrise 35 de sportive. «Sincer, după această competiție, intenționam să mă retrag, dar rezultatele obținute... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2011, 18:52 (34185 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

SPORT

O nebunie de meci!

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Dunărea Călărași 1-0

O nebunie de meci!

Vineri, 7 octombrie, în probabil una dintre ultimele zile călduroase ale lui 2011, Stadionul «1 Mai» din Slobozia a găzduit o partidă de fotbal fierbinte care a conținut multe răsturnări de situație. Din fericire, finalul a consemnat un nou succes al uniriștilor care i-a enervat la culme pe cei 15-20 de călărășeni extrem de zgomotoși, prezenți la tribuna a II-a.

Ave Ava!
Tonul în ofensivă l-au dat jucătorii Unirii, aceștia însă nereușind să concretizeze acțiunile periculoase ale lui Viorel Gheorghe sau Tudor. Oaspeții au stat «la cutie» și au contraatacat. Trecuse doar o jumătate de oră din meci cînd vîrful călărășean Șerban l-a depășit pe Ionuț Bozean și a pornit vijelios... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2011, 18:51 (15790 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, HM Buzău-CSM Unirea Slobozia 26-36 (14-18)

Revenire ca-n povești

În pofida rezultatului final, victoria handbalistelor lui Lucian Ghiulai în fața lui HM Buzău nu a fost deloc una ușoară. Echipa din Crîng a rămas cu orgoliul rănit al retrogradatei care tînjește încă la locul din elită. Prin urmare, buzoiencele și-au vîndut neașteptat de scump pielea, iar începutul jocului a dat frisoane delegației noastre. Buzăul a dominat primul sfert de oră, astfel că în minutul 15 tabela arăta 9-6 pentru gazde. A fost momentul cînd fetele noastre au revenit în joc și, în doar două minute, au egalat la 9. După încă o răbufnire a gazdelor (10-9 în minutul 19), uniristele au trecut la cîrma jocului. A fost 12-10 pentru Unirea în minutul 22, 16-12, în minutul 27 și 18-4 la pauză... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2011, 18:50 (17713 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Gheorghe Lazăr, de neoprit!

Fotbal, Liga a IV-a

Gheorghe Lazăr, de neoprit!

Deși toată lumea vorbea despre un duel cuminte pentru supremație între Abatorul și Victoria Amara, a fost nevoie de doar două etape și două rezultate incredibile pentru ca toate calculele să fie date peste cap. Vinovați pentru această întorsătură sînt băieții de la Recolta Gheorghe Lazăr, care au dat de pămînt cu Abatorul (6-1) și cu Amara în această etapă (5-0). Cu aceste succese furtunoase, oamenii lui Vlase s-au instalat pe prima poziție de unde a plecat chiar Amara, echipă care pînă la umilința de sîmbătă nu lăsase să-i scape niciun punct. Antiperformera etapei a VII-a este Abatorul Slobozia, care a mai pierdut 3 puncte la Rapid Fetești și s-a prăbușit pînă pe locul VI. Pentru noi, că tot... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2011, 18:49 (12867 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Karate

4 medalii ialomițene la Europenele din Ungaria

În perioada 7-9 octombrie, localitatea Gyor din Ungaria a fost gazda Campionatului European de Karate pentru copii, cadeți și juniori. Ialomița a participat la această competiție cu 15 sportivi din Fetești și Slobozia, legitimați la Clubul Sportiv Municipal și la Satori. De la concursul care a numărat în total 1200 de participanți, delegația noastră s-a întors cu 4 medalii în bagaje. Cel mai strălucitor rezultat l-a obținut Raluca Baciu, care este noua campioană europeană la Kumite, categoria 13-14 ani. La Kata 11-12 ani, Alexandru Necula este vicecampion european. Salba este completată de medaliile de bronz obținute de Bianca Zăbavă, la Kumite 9-10 ani și de Diana Vasluianu, la Kumite 11-12 ani... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2011, 18:48 (15580 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-CS Ștefănești 0-2

Încă o ghiulea la glezne

Viitorul Axintele a pornit meciul cu Ștefăneștiul cu gîndul la prima victore în acest sezon. Este greu să atingi acest obiectiv cînd îți lipsesc șansa și mai ales omul de gol, oricît ai domina. Și ialomițenii au dominat prima repriză, au avut o bară prin Ionică și un penalty refuzat de arbitru. Tabela arăta însă în continuare enervantul 0. A doua repriză a adus cu sine accidentările succesive ale fundașilor Vasile și Oprișan, care au lăsat breșe mari în defensivă. Oaspeții au profitat, iar Drăgan (’55) și Chiriță din penalty (’68) au semnat soarta unei partide care în final a constituit o nouă deziluzie pentru elevii lui Ion Nica și pentru suporterii lor. Etapa viitoare poate fi însă de bun augur... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2011, 18:46 (13051 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA sunt nevoite să întrerupă furnizarea apei potabile către ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:30
(3321 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Ordin de protecție provizoriu, emis de polițiști

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sărățeni au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, în vârstă de 40 de ani, ar fi fost lovită de concubin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:20
(2528 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări ale polițiștilor în contextul COVID-19

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:15
(10627 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: În doar 24 de ore, 5 dosare penale pentru infracțiuni rutiere!

Miercuri, 17 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat în flagrant, pe DN2A, în orașul Țăndărei, un autoturism condus de o femeie în vârstă de 36 de ani, care nu deține permis de conucere ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:30
(5247 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19071, fiind înregistrate 53 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:15
(1705 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 noiembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:55
(2267 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează apicultorii că în perioada 19-26 noiembrie 2021 inclusiv se depun cereri de acordare a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:05
(8033 vizualizări - 0 comentarii)


CHAT, un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală lansează CHAT, un nou serviciu electronic disponibil pe www.anaf.ro, începând cu data de 22.11.2021. Acest serviciu se află în fază de testare până la sfârșitul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 13:20
(6252 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19018, fiind înregistrate 58 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 15:40
(3965 vizualizări - 0 comentarii)


Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1430 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5250 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6467 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3044 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13667 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4129 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2299 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3206 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3635 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3646 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3751 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4910 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3083 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10922 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1883 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5325 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9272 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...