Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Martin a murit,  trăiască Ionașcu!

Martin a murit, trăiască Ionașcu!

Pentru unii ar fi fost prea frumos ca să fie adevărat. Pentru alții, s-a făcut dreptate. Nouă, unora, ne e egal, pentru că, așa cum am mai spus-o, într-un oraș eviscerat financiar și în care pînă și nepoții noștri sînt condamnați să plătească datoriile investiției într-o sursă de apă nepotabilă, PSD sau PNL ne e totuna.

Martin a devenit istorie înainte să o facă
De la ’48 încoace, în veci fie pomenit conu’ Caragiale, politica se scrie în provincie și se dictează la București. Așa se întîmplă și la noi, la Ialomița, cu o singură și insignifiantă diferență. În locul lui Agamiță, altfel un idiot simpatic, a fost propus pentru eternitatea alegerilor viitoare, preaonorabiliul... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2011, 14:26 (33720 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean Slobozia tratează meningita drept «roșu în gât»

Malpraxis sau incompetență?

Spitalul Județean Slobozia tratează meningita drept «roșu în gît»

În urmă cu aproape 3 săptămîni, Ioana Mădălina Vișan, în vîrstă de 15 ani, se interna la spital cu un diagnostic banal: roșu în gît. După 5 zile de tratament inadecvat, pacienta este trimisă de urgență la București unde este salvată in extremis. Diagnosticul: meningită acută! Este unul dintre zecile de cazuri de malpraxis medical consumate la Spitalul de Urgență din Slobozia, obligat să funcționeze cu un deficit permanent de circa 20 de medici, multe secții închise și cu medici pensionari, angajați cu ora. Este și cazul medicului care a tratat-o pe Mădălina Vișan, dr Andrei Ana-Maria, ajunsă la o vîrstă venerabilă și despre care colegii spun că ar trebui să își vadă de pensie fără a-și asume riscul... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2011, 06:47 (20091 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Cetatea din Parcul Tineretului

Slobozia: Cetatea din Parcul Tineretului

Autoritățile locale din Slobozia au organizat, în cadrul unei întîlniri desfășurate pe parcursul lunii august, un simpozion de sculptură în piatră unic la nivelul localității. Cei 11 invitați, profesori universitari, masteranzi și studenți în cadrul Facultății de Arte și Design din Timișoara, au creat împreună o lucrare care recompune un posibil zid al cetății Bărăganului. «O construcție din blocuri de piatră masive, care amintesc de drumul unui rîu, secetos, arid, care să prindă lumina... Și acestă intervenție perfectă a celor două planuri care secționează o zonă de nuanță arheologică» a explicat profesorul universitar ialomițean Dumitru Șerban demersul scluptorilor conduși de el.

Nouă meșteri mari, calfe și zidari... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2011, 10:41 (16783 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

O dobrogeancă pe malul Ialomiței

Alina Drăgan, 3 ani în tricoul CSM Unirea Slobozia

O dobrogeancă pe malul Ialomiței

Alina Drăgan a reprezentat pentru CSM Unirea Slobozia un transfer greu realizabil care pînă la urmă s-a concretizat. Ca zodie Berbec, ca origine dobrogeancă și ca adopție pentru 3 ani slobozeancă, Alina s-a remarcat în meciul cu Naționala de Tineret a Italiei de la Cupa Municipiului Slobozia. Atunci a jucat o repriză și nu a făcut-o deloc rău, reușind să marcheze 6 goluri care au contat mult în economia partidei. A început handbalul în orașul natal, Cernavodă, în clasa a V-a. «Așa a fost conjunctura. Am vrut să fac sport și din fericire s-a nimerit să fie handbal» explică Alina. Junioratul l-a petrecut la clubul local, locul unde a fost descoperită de profesorul Anton de la CSM Ploiești și propulsată... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2011, 09:28 (14775 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA CONSTANȚA acuză un oficial de furt

Scandal la Țăndărei

RAJA CONSTANȚA acuză un oficial de furt

Vineri, 2 septembrie, orașul Țăndărei a fost scena unui scandal public în care a fost implicat consilierul local PNG Marian Balea. Acesta a fost acuzat de reprezentanții RAJA Constanța de «branșare ilegală la sistemul de distribuție a apei, agresiune și ultraj împotriva bunelor moravuri», dar și «periclitarea cu bună știință a sănătății publice». În replică, consilierul Marian Balea a declarat că este victima unei vendete politice și a susținut că va face, la rîndu-i, plîngeri penale împotriva reprezentanților RAJA.

Control la brutărie, bîlci la carmangerie
Vineri, 2 septembrie, reprezentanții RAJA Constanța, sprijiniți de un echipaj de jandarmi și alte două echipaje... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2011, 12:38 (17888 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia umblă cu ocaua mică

Pentru Episcopie DA, pentru adventiști BA

Consiliul Local Slobozia umblă cu ocaua mică

Doamne, mare e grădina Ta și mulți consilieri locali se chiniue să-ți sară gardul! Dar dacă e adevărat că mai ușor are să treacă o cămilă prin urechile acului decît consilierul local Sărăcăceanu Constantin prin încă un șir de alegeri locale, atunci ne-am liniștit. Și sîntem gata să oferim opiniei publice încă o mostră de dreptate administrativă împărțită cu ocaua mică. Că de, adventiștii de Ziua a Șaptea nu sînt Episcopia Sloboziei și Călărașilor, iar Constituția României e pentru proști, iar nu pentru onor Comisia de Urbanism a Consiliului Local Slobozia!

Taie Bibu!
Clădirea bisericii adventiste din Slobozia există în oraș de ani buni. Iar curtea acesteia, străjuită... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2011, 16:43 (14779 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Program favorabil pentru CSM Unirea Slobozia

Ușor acasă, greu în deplasare. Așa putem cataloga programul turului pentru handbalistele de la CSM Unirea Slobozia. Firește că în retur datele problemei se vor inversa. Pînă la finele turului, echipa antrenată de Lucian Ghiulai va primi acasă replica unor adversari modești ca Activ, Spartac, Școala 181 sau Universitatea Tîrgoviște. Un meci mai dificil pare cel cu Știința Bacău, dar echipa moldavă a ieșit din vară mult slăbită față de sezonul trecut și se anunță un adversar greu accesibil. Tot la capitolul adversari facili, dar întîlniți în deplasare, putem trece Știința București. În rest deplasări tari la Rapid, Piatra Neamț, Buzău și Iași unde însă, în afara partidei cu noua echipă a lui Carmen... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2011, 16:35 (11896 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Hyundai prezintă primele imagini ale noi generații i30

click pe poză

Hyundai prezintă primele imagini ale noii generații aferente modelului i30, înaintea lansării oficiale din cadrul Salonului Auto de la Frankfurt 2011 (IAA) de săptămîna viitoare, etalînd un nou design captivant pentru cel mai bine vîndut vehicul din segmentul C al mărcii. Hyundai se așteaptă ca noua generație să construiască mai departe, peste fundația ridicată de succesul modelului i30 precedent, primul model al companiei al cărui nume începea cu prefixul «i», pionierul care a introdus noua nomenclatură și a anunțat noua eră Hyundai în Europa.
i30 a fost și primul model conceput în Europa, primul model produs la fabrica din Cehia și primul... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2011, 16:30 (5344 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Manea și Paros decimează Biroul Permanent al PD-L Slobozia

Ca să ajungă colegi în Consiliul Local

Manea și Paros decimează Biroul Permanent al PD-L Slobozia

Ca să nu spunem vorba aia cu țiganul ajuns împărat, o să presupunem că atît Gigi Manea, cît și Radu Paros au citit în Legendele Olimpului, lectură obligatorie cînd ai doar 8 clase primare, cum își mînca zeul Cronos proprii copii pentru a-și păstra gradul și funcția. Altfel nu ne putem imagina de unde acest puseu de canibalism politic al celor doi care au reușit, în nici trei luni de zile, să înghită nemestecați un consilier local și alți trei supleanți doar pentru ca președintele Manea să-și vadă cu ochii visul de a reveni în Consiliul Local Slobozia. Indiferent de unde le-a venit ideea, cei doi rămîn strîns uniți în decizia lor de a-și face loc cu orice preț către vîrf, acolo unde pe Radu Paros... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2011, 06:48 (21780 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal Liga a III-a, Viitorul Axintele-Unirea Slobozia 0-3

Galben-albaștri, din nou în frunte

Unirea Slobozia a pornit sezonul glonț, cu un nou gînd de promovare. Privind rezultatele de pînă acum, putem concluziona că numirea ca antrenor principal a lui Ion Ionescu, contestată de multă lume, este una de bun augur. Echipa arată bine, avem dublaj pe posturi, iar banca de rezerve se ridică deseori la nivelul titularilor.

«Manole» una caldă, alta rece
«Am întîlnit poate cea mai puternică echipă din serie. Eu am văzut la lucru aproape toate combatantele și pot să afirm că Slobozia se ridică, în acest moment, și peste Afumați, și peste orice altă formație» a fost concluzia îmbucurătoare pentru noi a antrenorului Ion Nica, de la Viitorul Axintele, la finele partidei... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2011, 19:20 (17141 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șpagă și trafic de influență la Rutieră

Un ofițer al IPJ Ialomița face acuzații grave la adresa șefului Serviciului Rutier, Sorin Goagă

Șpagă și trafic de influență la Rutieră

Un ofițer din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Ialomița face acuzații grave legate de activitatea Servicului Rutier din cadrul instituției. Polițistul susține, bazat pe documente și date concrete, că șeful Serviciului Rutier din cadrul IPJ Ialomița se folosește de funcție pentru a ordona subordonaților să restituie carnetele de șofer reținute în trafic, falsifică documentele constatatoare și cere șpagă pentru ca «treaba să fie bună» pentru toată lumea. Dezvăluirile, din care Independent reproduce doar un fragment, fac parte dintr-un memoriu adresat de către ofițer, al cărui nume îl trecem sub tăcere, unui număr de cinci instituții din cadrul Ministerului de Interne, dar și ministrului... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2011, 08:37 (63630 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Fabrici de goluri la Amara și Fetești

Victoria Amara și Rapid Fetești par să formeze tandemul care va lupta în final pentru titlul de campioană de județ. Asta chiar dacă punctaj maxim după două etape s-a obținut și la Reviga, Gheorghe Lazăr sau Abatorul. Echipele lui Florin Martinescu și Marius Munteanu au pornit mai hotărîte acest campionat. După ce a învins în prima etapă în deplasare Țăndăreiul, Victoria Amara a nimicit în runda secundă una dintre revelațiile sezonului trecut, Olimpia Brazii. Pentru Rapid Fetești n-a contat că adversara s-a numit Andrășești sau Borănești, administrînd fiecăruia cîte 7 goluri. În etapa a III-a, Amara merge la Colelia pentru meciul cu Spicul, iar Feteștiul joacă la Unirea Grivița. Două partide în... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2011, 08:31 (13360 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Igienizarea școlilor se face pe datorie

Ialomița: Igienizarea școlilor se face pe datorie

Potrivit aprecierilor oficiale, 90 la sută dintre unitățile școlare din județ ar putea începe, teoretic, și mîine anul școlar. De la teorie la practică însă drumul e mai lung decît o oră de curs pentru un elev chiulangiu, iar jumătate dintre unitățile școlare din județ se confruntă cu lipsa fondurilor și au datorii mai vechi de un an.

Vine școala, bine-mi pare!
Chiar dacă de la Guvern au fost alocate la jumătatea lunii august 18 milioane lei pentru a acoperi o parte din arieratele înregistrate de școlile și liceele de stat către firmele de construcții, în Ialomița banii promiși nu au ajuns. Așa că cele 200 de școli, grădinițe licee și alte tipuri de unități de învățămînt... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2011, 17:46 (14022 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aparatele de taxat sau cântărit, verificate la Călărași

Serviciul Județean de Metrologie există și nu prea

Aparatele de taxat sau cîntărit, verificate la Călărași

Ialomița are Serviciu Județean de Metrologie Legală. Este instituția care, cel puțin la nivel teoretic, se preocupă, sau măcar ar trebui, cu verificarea cîntarelor și aparatelor de măsurare. Că în județul nostru Serviciul funcționează doar la sfîrșit de lună, cînd prin conturile angajaților trece leafa, este un aspect total neinteresant pentru publicul larg...

Cu cîntarul la vecini!
Taximetriștii se plîng. Piețarii de asemenea. Nimeni nu știe unde și cum să-și ia dovada funcționării legale a propriului cîntar. Mai umblați decît piețarii, taximetriștii au descoperit Serviciul județean de Metrologie Legală Călărași, instituție ce verifică de îndată aparatul de măsurat... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2011, 13:24 (15978 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociația lui Blejnar și-a tras fond de vânătoare în Ialomița

Domeniile cinegetice, împărțite pe interese

Asociația lui Blejnar și-a tras fond de vînătoare în Ialomița

• Fondurile de vînătoare din Ialomița au fost atribuite prin licitație publică
• Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi din Ialomița a pierdut două dintre domeniile de vînătoare
• Mii de euro pentru concesionarea unui fond cinegetic sau pentru interese ascunse
• Blejnar are toate șansele să vîneze în Ialomița, după ce Asociația de vînătoare unde este membru a licitat și cîștigat un fond de vînătoare în județul nostru

Vînători în Ialomița
2011 a fost anul licitațiilor pentru fondurile de vînătoare. O parte dintre contractele de concesiune dobîndite în urmă cu 10 ani au expirat, motiv pentru care Ministerul Mediului, deținătorul de drept al fondurilor de vînătoare, a organizat procesul de atribuire a domeniilor de vînătoare. Demersul, unul perfect legal, s-a desfășurat la nivel național, toate județele țării reînnoindu-și contractarea domeniilor de vînătoare. Desigur aceasta este varianta oficială, căci cea de culise este mult mai interesantă... Dar aceasta nu este treaba noastră și nici a domnului Blejnar, îl știți dumneavostră care, băiatul acela bănuit de interese mafiote în vămi, dar... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2011, 07:22 (25273 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mai bine mai tîrziu decît niciodată!

Peter Racz Attila, «capul» Texas Grup Oyl


Afacerea «Texas Oyl» și-a dezvăluit adevărații patroni. După ce în urmă cu cîteva luni presupușii mafioți au fost eliberați, DNA aduce în prim plan o altă serie de arestări în afacera Texas... Cît despre Bodeanu, Iordache &Compania, rămîne cum am stabilit. Sînt mai liberi ca niciodată!

Cînd motorina se transformă în petrotex...
... se naște o afacere ilegală de milioane de euro, rămase deocamdată nenumărate de anchetatori. La sfîrșitul anului 2010, o firmă din Ialomița reușea să dețină recordul absolut la capitolul evaziune fiscală. 16 milioane de euro, o sumă oferită publicității de procurorii DNA...
Antrepozitul fiscal Texas Grup Oyl Slobozia producea pe bandă... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2011, 14:21 (20779 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cargo Terra oferă 99 de ani garanție pentru drumuri pietruite la Sinești!

Ofertă de senzație la o licitație

Cargo Terra oferă 99 de ani garanție pentru drumuri pietruite la Sinești!

A trecut demult vremea cînd pentru a cîștiga o lucrare în mediul rural era de ajuns să te prezinți la licitație. Acum banii sînt mai puțini, autoritățile locale au mai căpătat experiență, iar concurența pur și simplu te sufocă. Iar cei care știu cel mai bine despre ce vorbim sînt patronii firmelor locale. Ca, de exemplu, cel al Cargo Terra, firma aceea desprinsă din mamutul IEELIF, obligată la o licitație desfășurată la Sinești să promită o garanție de 99 de ani pentru o banală pietruire de drumuri...

La marginea locuită a județului...
Sinești este o comună aflată la marginea Ialomiței, către București, de unde singurele informații făcute publice sînt cele legate de... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2011, 06:47 (18849 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Noi vrem primari!

PD-L a lansat sloganul de campanie pentru alegerile din 2012

Noi vrem primari!

Într-un județ aflat pe unul dintre ultimele locuri în topul creșterilor salariale la nivelul ultimelor 3 ani (3,3%) și cu un sondaj al USL care îl plasează pe locul trei în topul bazinelor electorale social-democrate (72% din intențiile de vot), încercarea președintelui PD-L Cazacu Marinică de a racola primarii celorlalte formațiuni politice părea una ridicolă și lipsită de sens. Pînă acum...

Comasarea alegerilor, bucuria nebunilor
Teoria comasării alegerilor locale cu cele parlamentare s-a născut în creierele PD-L și le frămîntă circumvoluțiunile tocite și rărite de efortul guvernării de o bună bucată de vreme. Și toată suflarea politică este de acord că, în cazul în... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2011, 10:22 (13490 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Ionel, maseurul care previne îmbătrânirea

Terapie yumeiho

Ionel, maseurul care previne îmbătrînirea

Anunțul l-am pescuit din ziar: «Inedit la Slobozia! Masaj japonez-previne îmbătrînirea...». Pe Ionel l-am cunoscut la telefon. Ne-a spus că are mare nevoie de publicitate, pentru că oamenii nu înțeleg... Ne-am spus în gînd că are dreptate, fiindcă nici noi nu înțelegem mare lucru. A acceptat imediat o întîlnire! În sufragerie are o masă din lemn masiv, cum se făceau pe vremuri. Și un tablou cu o pisică, pe care nu ne-am putut abține să nu-l pozăm.

Chemarea yumeiho
Ionel Neagu are 44 de ani și pare un om serios. Și terapia lui pare la fel. Numai nouă ne stă gîndul la prostii. Ne miroase și ne pasează trei pagini conspectate mărunt, despre terapia yumeiho. Știm că n-o... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2011, 09:04 (21485 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Viețașii» administrației publice locale

Jumătate din Ialomița le rămîne primarilor în funcție

«Viețașii» administrației publice locale

În timp ce toată lumea se întreabă isteric dacă PSD va avea curajul să-l înlocuiască pe Gabi Ionașcu din fruntea bucatelor slobozene ori, după caz, cînd va trece acesta la PD-L cu arme, bagaje și păcate, Ialomița rurală își continuă, molcom, curgerea prin ultimul an al unui mandat nici mai bun, nici mai rău decît altele. Pentru că acolo, la țară, procesul de feudalizare e unul în plin avînt, iar societatea își are regulile ei care nu țin nici de politică, nici de calcule eletorale și, cu atît mai puțin, de criză.

Primari pe viață
Deși în Ialomița cam jumătate dintre primarii în funcție au șanse mari la al treilea sau al patrulea mandat, titlul de primar pe viață este... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2011, 08:49 (20230 vizualizări - 7 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Surprinși de jandarmi în timp ce încercau să fure

Doi bărbați din Fetești au fost surprinși de jandarmi în timp ce încercau să sustragă cabluri electrice. Astfel, jandarmii din cadrul unei patrule de supraveghere și intervenție la conductele de transport ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:25
(12197 vizualizări - 0 comentarii)


Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

București, 27 februarie, 2012-PayPoint România, principalul operator de plăți în numerar și încărcare electronică prin puncte de retail și SC RAJA SA, cel mai mare operator regional din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 19:22
(17580 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:38
(8051 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație Aikido la Slobozia

Eveniment sportiv sîmbătă, 10 martie a.c., la Slobozia. Asociația Cultural-Educativ-Sportivă «A-Z Men Sana Expert» organizează o demonstrație de arte marțiale, susținută de Școala de Aikido. Scopul evenimetului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:25
(15444 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure poarta metalică de la fostul sediu al Primăriei din Țăndărei

Pentru a scoate un ban de buzunar, un bărbat de 44 ani, din Țăndărei, a găsit o metodă inedită. El a furat poarta de la intratrea în curtea fostei Primării din Țăndărei, pe care a vrut să o vîndă la un ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:23
(12780 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi certați cu legea, sancționați de polițiști

Un bărbat de 42 ani, din Slobozia, și un altul de 43 ani, din Făcăeni, ambii conducători auto, au fost amendați de patrulele de poliție care i-au tras pe dreapta, în cursul zilei de luni, 5 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:22
(10277 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Urziceni, împînzite de polițiști

Oamenii legii din Urziceni au desfășurat luni, 5 martie a.c., o acțiune de amploare pe străzile municipului pentru a preveni faptele antisociale și violența stradală. În urma acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:21
(11491 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: A dat cu spatele și a izbit un alt vehicul. Mașina proiectată pe contrasens a lovit un bărbat și un copilaș de 2 ani!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 13,00, în localitatea Broșteni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Potrivit cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 14:19
(12206 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țigările din magazin

Poliția Țăndărei a fost sesizată vineri, 2 martie a.c., cu privire la faptul că patru persoane necunoscute au pătruns în incinta unei firme și, profitînd de neatenția gestionarei, au sustras 40 pachete ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:39
(13659 vizualizări - 2 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 61000 lei. 6 șoferi au rămas fără permise!

În acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:36
(8706 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut de polițiști pentru furt de electronice

Efective ale Poliției Țăndărei au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 22 ani, din satul Oituz-Constanța, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, care a fost introdus ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:34
(11589 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Pistol deținut fără drept, ridicat în vederea confiscării de polițiști

Un bărbat de 35 ani, din Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu aer comprimat, calibru 4,5 mm și o cutie cu 258 diaboluri calibru 4,5 mm a fost depistat vineri, 2 martie a.c., de către efectivele ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:26
(10015 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A accidentat-o pe trecerea de pietoni!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:25
(10435 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a expirat permisul pentru arme. Poliția a decis ridicarea acestora!

Vineri, 2 martie a.c., efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat de 68 ani, din Fetești, care deținea fără drept o armă de vînătoare cu alice, calibru 16/2 și ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:23
(11636 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Grivița: Acțiune preventivă pe raza comunelor arondate

În cursul nopții de 3/4 martie a.c., în intervalul orar 23,00-4,00, efectivele Secției Poliție Rurală Grivița în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat pe linia ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:21
(13310 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu ulei combestibil de furat în portbagaj

Duminică, 4 martie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 35 ani. În urma controlului efectuat în interiorul portbagajului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:08
(9066 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permisele suspendate, la volan

Sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 1,30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au identificat pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr,de 27 ani, din orașul Amara. Întrucît șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:07
(12125 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La furat de fier vechi

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 3/4 martie a.c., în jurul orei 23.30, un autoturism ce se deplasa pe strada Reginei, din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:06
(14216 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la tăiat de copaci

Sîmbătă, 3 martie a.c., polițiști din cadrul Secției Rurală Ion Roată au fost sesizați de către un bărbat de 48 ani, din comuna Valea Măcrișului, despre faptul că mai multe persoane taie un plop de pe aliniamentul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:04
(13215 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Incendiu la un centru de colectare lapte

În dimineața zilei de sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 3,30, în urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un centru de colectare lapte de pe raza localității Manasia a fost cuprins de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:09
(12234 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: A intrat în curtea unui localnic și a furat ce a găsit

Polițiștii cercetează un tînăr slobozean, de 33 ani, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. Acesta, în noaptea de 1/2 martie a.c. a pătruns în curtea locuinței unui bărbat în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:03
(9393 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Florari amendați de 1 Martie

Polițiștii de Investigarea Fraudelor au organizat joi, 1 martie, o acțiune pe linia prevenirii și combaterii evaziunii fiscale și a ilegalităților ce se comit în domeniul comercializării florilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(15407 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Mașină furată din Ungaria, găsită

Un tînăr de 20 ani a fost prins joi, 1 martie 2012, de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto în timp ce conducea un autoturism de lux care figura urmărit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(12862 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Patroană acuzată de evaziune fiscală

Evaziune fiscală la Ion Roată. Administratorul unei firme din Ion Roată s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii de investigarea fraudelor din Urziceni l-au acuzat de evaziune fiscală. Pe scurt, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:30
(11264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi ale Poliției

Peste 90 de persoane au fost legitimitate joi, 1 martie, în cadrul unor acțiuni desfășurate de polițiștii ialomițeni la Slobozia și Fetești. De asemenea, în cadrul activităților au fost verificate și 1 ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:29
(11823 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a angajaților de la Penitenciarul Slobozia în închisoarea de la Galați

Peste 32 de lucrători ai Penitenciarului Slobozia au luat parte joi, 1 martie a.c., la o acțiune de amploare desfășurată în spațiile de detenție ale închisorii din Galați. La aceeași acțiune au participat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 16:59
(11651 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Suprins la volanul unui autobuz neînmatriculat

Miercuri, 29 februarie, la Urziceni, un localnic de 63 ani a fost prins în timp ce se afla la volanul unui autobuz, autovehicul ce nu era înmatriculat. Pe numele conducătorului auto a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:04
(9100 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Prinși la furat lemne

Opt persoane, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 ani, toți din Ion Roată, au fost prinși miercuri, 29 februarie, de polițiști, în timp ce furau material lemnos cu ajutorul unor căruțe. Hoții au fost prinși ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:03
(12437 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni furt lemne


Fetești: Infractor încarcerat

Un tînăr de 29 ani, din Fetești, a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru furt calificat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:02
(14432 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 48 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 29 februarie 2012, sînt disponibile doar 48 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:27
(12234 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...