Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Scandal cu repetiție la BAC

Slobozia: La Colegiul Național «Mihai Viteazul» s-au încurcat subiectele la Informatică

După ce zilele trecute Comisia de Examinare din cadrul Liceului de Artă din Slobozia a încurcat subiectele pentru 16 dintre elevii clasei de matematică-informatică, greșeala se repetă la Colegiul Național «Mihai Viteazul». De această dată, Comisia a confundat subiectele examenului de informatică susținut de 35 de elevi absolvenți ai profilului Matematică-Informatică REAL, din cadrul Grupului Școlar «Alexandru Ioan Cuza». Imediat după sesizarea erorii, membrii Comisiei au dat vina pe... elevi!

Greșeală la indigo
Miercuri, 29 iunie, 16 elevi ai unei clase de matematică din cadrul Liceului de Artă din Slobozia au primit subiecte cu un grad de dificultate mai mic, dintr... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2011, 17:23 (47429 vizualizări - 28 comentarii)

ANCHETĂ

Milioane de euro din terenurile ADS

Scandal la Stelnica: Poenaru Vitifam vs Stănescu-Armaș A&S

Milioane de euro din terenurile ADS

Agenția Domeniilor Statului a comis-o din nou. Deși avea în derulare un contract de concesiune pe 49 ani pentru cele peste 8500 hectare de teren agricol de la Stelnica, instituția a decis rezilierea contractului și atribuirea directă către Ștefan Poenaru, patronul Vitifam SRL. Imediat ce a intrat în posesia contractului, Poenaru s-a grăbit să solicite subvenția de peste 1,4 milioane euro de la APIA, deși nu societatea domniei sale a exploatat terenul agricol în acest an... Și, deși deține un contract de concesiune, Poenaru nu poate intra în posesia suprafețelor, vechiul concesionar refuzînd părăsirea terenurilor înființate în acest an agricol. Un scandal de toată frumusețea, ce merită cu siguranță... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2011, 07:26 (24294 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ediția a 44-a: Festivalul «Trofeul Tinereții» de la Amara se va desfășura în perioada 6-7 august 2011

Ediția a 44-a: Festivalul «Trofeul Tinereții» de la Amara se va desfășura în perioada 6-7 august 2011

Festivalul de la Amara a ajuns la a 44-a ediție. Autoritățile locale au alocat 17 mii de euro pentru desfășurarea manifestărilor, lista vedetelor invitate nefiind încă definitivată. De reținut că Festivalul de la Amara se desfășoară neîntrerupt din anul 1967.

Un Festival de cursă foarte lungă
Autoritățile locale din Amara au anunțat startul pregătirilor pentru susținerea unei noi ediții a Festivalului de la Amara. Potrivit organizatorilor, ediția de anul acesta, cea de-a 44-a, va debuta pe 6 august 2011 la grădina-amfiteatru din Amara. Deși se află în plină perioadă de criză bugetară, autoritățile locale au alocat și anul acesta o sumă similară cu cea plătită anul trecut... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2011, 15:20 (6721 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Adjunctul șefului de post de la Sinești reținut pentru luare de mită, cercetat în libertate prin decizia Tribunalului Ialomița

Miercuri, 29 iunie, Tribunalul Ialomița a respins propunerea de arestare preventivă a polițistului acuzat de luare de mită. Agentul s-a ales cu obigația de a nu părăsi localitatea, urmînd a se prezenta la Poliția Urziceni ori de cîte ori este necesar, conform programului de supraveghere. Judecătorii Tribunalului Ialomița s-au pronunțat, miercuri, 29 iunie: «Soluție: În baza art. 149 ind.1 alin. 9 Cod Procedură Penală respinge propunerea Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița privind arestarea preventivă a inculpatului David Stelu Marius. (...) Dispune față de inculpat măsura obligării de a nu părăsi țara pentru 29 zile, de la 29.06.2011 la 27.07.2011. (...) Pe durata măsurii obligării... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2011, 12:17 (12469 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dr Filip amenință cu judecata Prefectura și Consiliul Județean!

Hospital Clinic devine calvarul autorităților

Dr Filip amenință cu judecata Prefectura și Consiliul Județean!

După ce la începutul săptămînii precedente dr Filip a reușit performanța de a intra cu forța în incinta Spitalului Orășenesc Țăndărei, în urmă cu cîteva zile s-a consumat un nou episod din telenovela turnată în orașul primarului Vasile Sava. De această dată, pretențiile dr Filip au crescut, războiul documentelor mutîndu-se strategic la județ, acolo unde prefectul Teculescu este amenințat că va fi obligat să plătească 5 milioane de euro drept despăguburi! În cazul președintelui Consiliului Județean Ialomița, dr Filip a găsit de cuviință doar să aducă niscaiva jigniri gratuite și scrise, catalogîndu-l pe Ciupercă drept «un circar de modă veche»...

Hotărîrile Consiliului Local Țăndărei sînt ilegale... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2011, 09:14 (10319 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Viitorul va juca tot la Axintele

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul va juca tot la Axintele

În aceste zile una dintre cele mai mobile echipe din fotbalul românesc a fost Viitorul Axintele. Trupa proaspăt promovată în Liga a III-a a fost mutată de zvonaci ba la Urziceni, ba la Tunari, întrucît terenul din Axintele nu corespunde momentan cerințelor celui de-al treilea eșalon fotbalistic. «Conducerea echipei a demarat lucrările la stadion și pînă la începerea Campionatului acesta va corespunde rigorilor Ligii a III-a. Așadar, vom evolua tot la Axintele» a afirmat, pentru Independent, antrenorul Viitorului, Ion Nica, declarație întărită și de patronul clubului, Alexandru Grigore: «Nu știu de unde au pornit aceste zvonuri, pentru că nu s-a pus niciodată problema să evoluăm în altă parte decît... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2011, 16:48 (11897 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA prinde rădăcini în Ialomița

Investiții de 17 milioane de euro la Țăndărei

RAJA prinde rădăcini în Ialomița

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Țăndărei, RAJA Constanța a inaugurat un nou sediu. Evenimentul a fost un prilej pentru a reitera intențiile operatorului regional în Ialomița, precum și investițiile aflate în derulare la nivelul orașului. Primarul Țăndăreiului, Vasile Sava a declarat că interesul dovedit de acest investitor în zonă confirmă potențialul economic al localității și a apreciat că populația este «satisfăcută» de calitatea serviciilor oferite.

La vremuri noi, sedii noi
Vineri, orele 12.00, la Țăndărei, RAJA Constanța a inaugurat un sediu modern, care să răspundă necesităților de dezvoltare ale localității. Noul sediu, poziționat central, a fost inaugurat... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2011, 12:36 (11995 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Dytras, groparul unei stații de epurare de 4,5 milioane de euro

Autoritățile locale din Slobozia se fac că nu văd

Dytras, groparul unei stații de epurare de 4,5 milioane de euro

În anul de grație 2007, pe 20 decembrie, Consiliul local Slobozia aproba atribuirea unui contract de modernizare a stației de epurare de la Slobozia către firma spaniolă Dytras. Valoarea de execuție a contractului, derulat prin Administrația Națională a Fondului de Mediu și Cosiliul Local Slobozia, se ridică la circa 4,5 milioane de euro. De atunci au trecut 4 ani și un termen scadent, la 1 iunie, iar stația de epurare municipală continuă să fie nefuncțională. Mai mult decît atît, susțin surse apropiate investiției, prin cofragul de beton care înconjoară bazinele, se infiltrează apa. Iar pentru ca imaginea viitorului dezastru să fie completă, reamintim că, la acest moment, pentru neconformarea... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2011, 06:02 (13042 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Adjunctul șefului de post de la Sinești, reținut pentru luare de mită

Adjunctul șefului de post de la Sinești, agentul de poliție David Stelu a fost reținut, marți, 27 iunie, pentru luare de mită. Polițistul este acuzat de faptul că a perceput diverse sume de bani pentru a închide ochii la infracțiunile din traficul rutier. Agentul își desfășura serviciul în zona pădurii Sinești, unde primea deseori bani de la cetățeni pentru greșelile comise în trafic. Dosarul polițistului cuprinde mai multe plîngeri ale șoferilor care au recunoscut că au dat bani în repetate rînduri agentului de poliție.
Ultima dintre sesizări a fost primită duminică, 26 iunie, cînd un cetățean s-a plîns ofițerilor DGA despre faptul că în urmă cu puțin timp oferise agentului David Stelu o bancnotă... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2011, 15:35 (11312 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un Centru de nota 10+

La Slobozia, pentru copiii autiști

Un Centru de nota 10+

Centrul «Ajutați-ne să înțelegem lumea» din Slobozia a ajuns la maturitate. După doi ani de ucenicie, angajații și voluntarii Centrului pot oferi copiilor autiști din județul Ialomița un cadrul profesional pentru aplicarea terapiilor necesare reintegrării lor în societate. Această reușită este posibilă grație cursurilor susținute de către profesorul Tudor Mitasov, unul dintre cei mai renumiți specialiști din România în dezvoltarea Terapiei Comportamentale Aplicate.

«Ajutați-ne să înțelegem lumea»
Centrul pentru copii autiști din Slobozia a reușit, după doi ani de dezvoltare autodidactă, să se integreze pe harta centrelor profesioniste pentru tratamentul copiilor autiști... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2011, 15:30 (10980 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Bogdan Corbea, revelația Naționalelor

Așa cum de altfel v-am informat, săptămîna trecută s-a desfășurat, la București, Campionatul Național de Vară la tenis de cîmp, adresat categoriei 12 ani. Și pentru că orice competiție care se respectă are parte și de surprize, acestea au venit de la Slobozia. Dacă sportivul CSS, Cristian Andreescu, s-a oprit în turul II, cînd a fost depășit de bucureșteanul Eugen Dumescu, celălalt slobozean, Bogdan Corbea a uimit pe toată lumea. Acesta a trecut în turul II de Florian Aldică, din Cîmpina, cu 6-4, 6-2, performanță notabilă ținînd cont că prahoveanul era favoritul numărul 4 al competiției. Bogdan a continuat parcursul de invidiat și în optimi, cînd a trecut de Laurențiu Mandocescu cu 6-2, 6-0. ... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2011, 15:22 (9579 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1 iulie, data limită pentru potabilizarea apei la Slobozia

Apă plată cu lămîie, pînă la alegeri

1 iulie, data limită pentru potabilizarea apei la Slobozia

Conform programului de conformare semnat în luna septembrie a anului trecut de către SC Urban, la 1 iulie 2011 expiră termenul stabilit de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița pentru potabilizarea apei furnizate slobozenilor. SC Urban pariază pe prelungirea termenului cu încă 9 luni. Potrivit legii, Slobozia ar putea avea un nou furnizor de apă...

Scadența de la 1 iulie
Potrivit programului de conformare asumat de către SC Urban anul trecut, 1 iulie 2011 este data limită pentru remedierea problemelor generate de către exploatarea apei din sursa subterană. Din păcate, semnalele emise în acest moment de către autorități sînt pesimiste, iar declarațiile oficiale... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2011, 06:48 (12082 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Apocalipsa după Rusalii» de la Fundata

După 60 de ani, oficialii locali au reeditat

«Apocalipsa după Rusalii» de la Fundata

În urmă cu 60 de ani, în noaptea de 17 spre 18 iunie, 40320 de persoane au fost strămutate din Banat în Bărăgan, «în cadrul celei mai ample acțiuni de deportare din istoria contemporană a României». La sfîrșitul săptămînii precedente, supraviețuitorii și urmașii a ceea ce istoria avea să rețină ca fiind «Apocalipsa după Rusalii» s-au întîlnit la Fundata pentru a comemora momentul și a ne reaminti că «o asemenea barbarie nu trebuie să se mai repete nicodată!». Însă barbaria s-a repetat, dar în alt fel, căci istoria e crudă cu cei care o uită...

Sîmbătă, la monument
La 10.00, ora fixată pentru începerea festivităților, în jurul monumentului sînt strînși vreo 200 de oameni... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2011, 15:40 (12619 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Interlopii Calu și Gabi Chioru, mandate de arestare pentru 29 de zile

Slobozia: Interlopii Calu și Gabi Chioru, mandate de arestare pentru 29 de zile

Vineri, 24 iunie, Tribunalul Ialomița a decis arestarea preventivă a interlopilor Cătălin Mihaiu, zis Calu și Gabriel Marian Nicolau, zis Gabi Chioru. Cei doi au provocat în urmă cu cîteva zile un scandal monstru în cartierul slobozen «500». Acum cei doi sînt acuzați de tîlhărie și tentativă de omor!
În urmă cu aproximativ 10 zile, în zona benzinăriei «Santiliana», Calu, însoțit de mai mulți indivizi, printre care și Gabi Chioru, au bătut zdravăn un cetățean de aproximativ 40 ani din localitatea ialomițeană Orboești. Motivul altercației a rămas încă nedeslușit de polițiști. Potrivit anchetatorilor, cei doi agresori l-au batut atît de crunt pe bărbatul de 40 ani încît acesta a fost internat... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2011, 16:46 (41065 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Mai stau 10 ani!»

Inspectorul șef al IPJ Ialomița, Viorel Ștefu

«Mai stau 10 ani!»

Imediat după instalare a fost cotat la bursa pariurilor din cadrul IPJ Ialomița cu «cîteva luni de activitate». Însă inspectorul șef Viorel Ștefu a rezistat un an și jumătate, se apropie de doi și se pregătește de încă 10 ani. În aceste condiții, am considerat necesar ca infractorii județului să știe care este pulsul celui care le ia urma. Nu de alta, dar aceștia sînt din ce în ce mai mulți și mai bine organizați. Iar noi mai curioși ca o babă surdă.
-Sînteți de multă vreme la noi. Cînd plecați?
-Deja e de multă vreme?
-Mai stați?
-Pînă împlinesc vîrsta de 60 de ani.
-Ieșiți la pensie de aici?... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2011, 12:37 (13289 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionașcu cere Consiliului Local sa aprobe un nou împrumut de 500 de miliarde!

Dublu sau nimic

Ionașcu cere Consiliului Local sa aprobe un nou împrumut de 500 de miliarde!

După ce a cheltuit 500 miliarde lei vechi pentru sursa de apă subterană și alte mărunțișuri administrative, primarul Gabi Ionașcu dublează potul. El cere Consiliului Local Slobozia să aprobe un nou împrumut de 500 miliarde lei vechi pentru finalizarea investițiilor începute în acest mandat!

Băiete, încă un rînd!
Inevitabilul s-a produs. După ce autoritățile locale au cheltuit 500 miliarde lei vechi pentru un proiect megalomanic menit să asigure nemurirea în funcție a primarului Gabi Ionașcu, s-a ajuns la fundul sacului. Primul semnal privind situația dezastruoasă a bugetului local a fost tras la sfîrșitul anului trecut, chiar de către primar, care a precizat într-o serie... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2011, 17:56 (11339 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Prepeliță ar vrea să renunțe

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Prepeliță ar vrea să renunțe

Perioada incertă de la Unirea Slobozia, despre care vă vorbeam săptămîna trecută, continuă. Datul din umeri și inserarea în discurs a expresiilor gen «nu știu, vom vedea» caracterizează în acest moment conducerea Clubului. Un singur lucru e cert: vacanța trece, iar echipa de fotbal trebuie să înceapă pregătirea în mai puțin de două săptămîni. Nu se știe însă cu ce antrenor.
La finele săptămînii trecute a prins contur un zvon. Profesorul Constantin Prepeliță ar dori să renunțe la funcția de antrenor principal al galben-albaștrilor.
«Este adevărat că m-am gîndit să mă retrag. Am niște probleme personale care ar putea să mă împiedice să mă ocup de echipă ca pînă acum. Totuși încă discutăm și... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2011, 12:49 (8743 vizualizări - 4 comentarii)

ANCHETĂ

S-a furat Spitalul Țăndărei!

S-a furat Spitalul Țăndărei!

Visul de redeschidere a Spitalului din Țăndărei este pe cale să se transforme în coșmar. Ministerul Sănătății a decis imposibilitatea redeschiderii unității sanitare și, în aceste condiții, de contractul de participațiune încheiat între administrația locală și clinica privată a doctorului Filip s-a ales praful. Iar aceasta nu este singura nenorocire... La începutul săptămînii, doctorul Filip a pătruns cu forța în incinta unității sanitare. A schimbat lacătele instituției și vrea să se folosească de spitalul ce i-a fost atribuit prin contract de autoritatea locală...

Spitalul Țăndărei rămîne închis
La jumătatea lunii mai 2011, Consiliul Local Țăndărei a decis «asocierea... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2011, 09:04 (19901 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Balaciu: 29 de vaci cu tuberculoză, sacrificate

Balaciu: 29 de vaci cu tuberculoză, sacrificate

Animalele aparțin unei firme din localitate, efectivul de vaci fiind monitorizat timp de două luni. Testele din zilele precedente au indicat prezența tuberculozei la 27 de bovine, dintr-un efectiv total de peste 260 animale.
În urmă cu două luni, efectivul de vaci aparținînd unei societăți comerciale din Balaciu a fost testat pentru tuberculoză. În urma analizelor, medicii veterinari au constatat existența a 4 animale bolnave. Motiv pentru care, potrivit reglementărilor sanitar-veterinare, vacile au fost supravegheate timp de două luni. Zilele trecute, termenul de două luni s-a scurs, iar medicii au reanalizat efectivul de vaci. De data aceasta, probele transmise Institutului de Sănătate Animală... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2011, 08:53 (10524 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Centru național de informare și promovare turistică la Slobozia

Turism de mii de lei în mijlocul Bărăganului

Vineri, 10 iunie, în cadrul Consiliului Local Slobozia, plenul consilierilor a decis implicarea municipalității într-un proiect de accesare a unor fonduri europene care să transforme orașul într-un punct turistic național. Potrivit inițiatorului, consturile acestui proiect din bugetul public se ridică la 10 mii lei, iar beneficiile ulterioare sînt «imense».

Slobozia-oraș al turismului de tranzit
Proiectul votat cu majoritate de voturi de către consilierii locali pentru a putea fi depus în timp util, de fapt un viitor centru de informare turistică, va avea caracter național și va permite orașului Slobozia să se repoziționeze pe harta turistică a României. «Cofinanțarea... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2011, 19:14 (9870 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Prins de polițiștii locali după ce a furat banii din geanta unei călătoare

Vineri, 10 martie 2017, în jurul orelor 10,55, un echipaj al Poliției Locale Slobozia a fost interceptat, pe peronul Autogării Slobozia, de către o persoană care le-a comunicat că un individ  ar fi ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2017, 18:10
(6088 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Bărbat dispărut

Ialomița: Bărbat dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, de 49 de ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea bărbatului sunt rugați să sune la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2017, 15:05
(4115 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, joi, 9 martie a.c., polițiștii din Urziceni au organizat și desfășurat o acțiune de amploare pe ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2017, 14:40
(2910 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Arestat pentru «tentativă la omor»

Printr-un comunicat de presă, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița aduce la cunoștința opiniei publice că «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Necula Marius Adrian ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2017, 16:10
(3092 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Femeie lovită de un autoturism pe trecerea de pietoni

Miercuri, 8 martie 2017, în jurul orelor 13,00, pe raza comunei Movilița s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unui pieton. Astfel, în timp ce un tânăr, de 25 de ani, din județul Buzău, conducea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2017, 13:20
(4142 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Valea Ciorii

Marți seară, 7 martie 2017, în jurul orelor 21,50, a izbucnit un incendiu la locuința unui cetățean din localitatea Valea Ciorii. Cel mai probabil, flăcările au fost generate de supraîncălzirea unei sobe ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2017, 17:10
(3910 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Prevenirea violenței în familie și a victimizării minorilor

Aproape 400 de elevi de la unități de învățământ de pe raza municipiilor Slobozia și Fetești au fost informați despre prevenirea și combaterea violenței în familie, dar și despre riscul de victimizare ca ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2017, 16:20
(4500 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Tânăr prins conducând fără a avea permis

Polițiștii rutieri au oprit pentru control luni, 6 martie a.c., pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un tânăr, de 24 de ani, din localitate. În urma verificărilor efectuate în bazele de ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2017, 17:25
(3153 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive

Polițiștii ialomițeni au acționat luni, 6 martie a.c., în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, pentru creșterea gradului de siguranță a ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2017, 17:10
(3397 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

PREMIER
Transport Auto SRL
angajează
șoferi profesioniști
categ. C+E,
cu minim de experiență
salariu atractiv
Relații la sediul firmei
sau la tel. 0733/449.841

7 Martie 2017, 15:35


anunț

Vînd
-buldoexcavator, preț 10900 euro
-autogreder, preț 35000 euro
Relații la telefon 0721/618.313

7 Martie 2017, 15:30


anunț

Vînd 2 rezervoare motorină,
capacitate 20000 l fiecare,
preț 5000 lei/bucată
Relații la telefon 0721/618.313

7 Martie 2017, 15:25


anunț

Închiriez utilaje terasamente
-cilindru compactor (capacitate 22 tone)
-încărcător frontal (cupă 2,5 mp)
-buldoexcavator
-autogreder
Relații la telefon 0721/618.313

7 Martie 2017, 15:20


anunț

Închiriez spațiu comercial, Slobozia,
330 mp, pretabil restaurant,
bar sau activități comerciale.
Relații la telefon 0760/650.627

7 Martie 2017, 15:15


anunț

Închiriez spațiu comercial, Slobozia,
șos. Brăilei, nr. 9, 155 mp,
pretabil depozit, prestări servicii,
producție sau birouri.
Relații la telefon 0721/618.313

7 Martie 2017, 15:10


anunț

vând spațiu comercial
Slobozia, zona MB7,
suprafață 260 mp,
racordat la toate utilitățile
Telefon 0788/509.733

7 Martie 2017, 15:05


Ialomița: Plase monofilament, confiscate de jandarmi

Ialomița: Plase monofilament, confiscate de jandarmi

În cadrul acțiunilor desfășurate pe linia combaterii braconajului piscicol, jandarmii feteșteni au depistat sâmbătă, 4 martie a.c., în jurul orelor 16,30, doi bărbați care pescuiau în lacul «Bagăre», deși ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2017, 14:45
(4487 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Patru bărbați, cu vârste cuprinse între 24 și 38 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autotuvehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2017, 20:50
(6516 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Arestat pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»

Sâmbătă, 4 martie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Bărbulești au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei închisorii emis pe numele unui bărbat de 25 de ani, din localitate. Bărbatul ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2017, 19:35
(4382 vizualizări - 0 comentarii)


Publicitatea înșelătoare, în vizorul Ministerului Finanțelor

Ministerul Finanțelor Publice derulează o campanie de informare și verificare privind publicitatea înșelătoare și publicitatea comparativă la un eșantion de 447 de firme, dintre care 17 mari contribuabili ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2017, 19:15
(2280 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor ialomițeni. Amenzi de peste 128000 de lei!

Polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați în acest sfârșit de săptămână, 3-5 martie a.c., în executarea unei serii de acțiuni în sistem ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2017, 18:10
(3359 vizualizări - 0 comentarii)


Trei persoane, rănite într-un accident rutier între Țăndărei și Giurgeni

Trei persoane, rănite într-un accident rutier între Țăndărei și Giurgeni

Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier vineri, 3 martie 2017, în jurul orelor 12,15, pe DN2A, între localitățile Țăndărei și Giurgeni. În urma evenimentului, două persoane, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2017, 16:20
(6339 vizualizări - 0 comentarii)


«Târgul Apicol Slobozia», ediția a VIII-a

În perioada 10-12 martie 2017, la Slobozia, se va desfășura «Târgul Apicol Slobozia», ediția a VIII-a. Evenimentul are printre organizatori Primăria Municipiului Slobozia și Servicii Publice Slobozia S ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2017, 12:35
(3786 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Peste 500 de păsări, moarte în incendiu

Joi seara, 2 martie 2017, în jurul orelor 22,35, pompierii au fost anunțați despre izbucnirea unui incendiu la o hală a unui cetățean din localitatea Iazu, în care se aflau aproximativ 570 de pui de găină ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2017, 12:25
(3801 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu incendiu


Ialomița: Fără permise, la volan

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Scânteia au oprit pentru control, pe raza localității, un autoturism condus de un tânăr, de 17 de ani. Astfel, în urma verificărilor efectuate în bazele de date ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2017, 16:25
(4145 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 25000 de lei, 3 permise suspendate

Miercuri, 1 martie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru depistarea și sancționarea participanților la trafic care nu respectă regulile ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2017, 16:10
(6148 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Aripi Frânte» la Fetești

Elevii de la unități de învățământ de pe raza municipiului Fetești au fost informați despre prevenirea și combaterea violenței în familie, dar și despre riscul de victimizare ca urmare a implicării în accidente ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2017, 16:05
(2326 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii au depistat produse contrafăcute în magazine din Urziceni

Jandarmii au depistat produse contrafăcute în magazine din Urziceni

În cadrul acțiunilor desfășurate pe linia combaterii comerțului ilicit în municipiul Urziceni, jandarmii ialomițeni au identificat miercuri, 1 martie a.c., două magazine în care se comercializau mai multe ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2017, 14:50
(4968 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Povestea Mărțișorului românesc»

Protopopiatul Slobozia: «Povestea Mărțișorului românesc»

Miercuri, 1 martie 2017, Protopopiatul Slobozia, în colaborare cu Școala Gimnazială nr. 5 din Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Ierarh Nicolae» din Bucu au organizat activitatea «Povestea Mărțișorului ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2017, 13:10
(5602 vizualizări - 0 comentarii)


Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

Sărbătoarea Mărțișorului este și o ocazie de celebrare a femeilor, motiv pentru care pe 1 martie 2017, polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost prezenți în ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2017, 19:05
(2959 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...