Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Satori, vedeta Campionatelor Naționale de Karate

Karate

Satori, vedeta Campionatelor Naționale de Karate

Satori Club Slobozia a reușit în ultimele două săptămîni o serie de performanțe meritorii care reconfirmă calitatea școlii locale de karate. Echipele de karate ale cluburilor Satori și Unirea Slobozia au participat recent la două concursuri naționale de karate desfășurate la București și Sibiu obținînd primele locuri în competițiile de Kata și Kumite. «Sînt fericit pentru rezultatele obținute de sportivii clubului care ne clasează pe primul loc în ierarhia Cluburilor din România. Este un cadou frumos la aniversarea a 17 ani de existență a Clubului și o dovadă că parteneriatul dintre CS Satori și CSM Unirea a dat roade mai repede decît ne așteptam» a declarat președintele Clubului Satori, Cristian... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2011, 17:40 (10717 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Craterele din Slobozia vor fi astupate cu 2400 tone de asfalt

Administrația locală se pregătește de alegeri

Craterele din Slobozia vor fi astupate cu 2400 tone de asfalt

În timp ce pe arterele principale de circulație se sapă șanțuri pentru modernizarea rețelei de apă, pe străzile limitrofe a început programul de asfaltare. Deocamdată, susțin autoritățile locale, se repară stratul de asfalt de pe străzile devenite impracticabile în zona Gării. Imediat după finalizarea acestor lucrări, va urma zona de nord a orașului, iar pînă în toamnă toate străzile afectate de lucrările la rețeaua de apă vor fi refăcute.

Asfalt proaspăt avem! Asfalt proaspăt avem!
Joi, la prima oră a zilei, într-o intersecție a cartierului de case din imediata vecinătate a Gării, o echipă de lucrători din cadrul DADP întinde de zor un strat fierbinte de asfalt. E prima... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2011, 09:02 (10198 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Milea, cooptat în staff-ul tehnic

Mai sînt cîteva zile pînă la reunirea echipei de fotbal Unirea Slobozia, iar în privința băncii tehnice, lucrurile sînt neclare. Totuși, informațiile de culise, prezentate de Independent săptămîna, trecută tind să se confirme. Astfel, Constantin Prepeliță va fi director tehnic, Enache Costea, antrenor principal, iar Ion Ionescu va rămîne antrenor de portari. Noutatea echipei tehnice o constituie Marius Milea. Fostul jucător al Unirii Slobozia și al Dunării Călărași va fi, conform surselor noastre, antrenor secund al galben-albaștrilor. Din păcate, așa cum am mai spus, Consiliului de Administrație îi este foarte greu să ia o hotărîre. «Într-adevăr, varianta Costea-Milea-Ionescu a fost luată recent... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2011, 19:17 (12858 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Peter Tagge, directorul general Expur, cercetat penal!

Peter Tagge, directorul general Expur, cercetat penal!

Directorul general Expur, Peter Tagge este cercetat penal, pentru refuzul de a pune în aplicare o hotărîre judecătorească. Ancheta aflată în lucru la Poliția Municipiului Urziceni cuprinde nu mai puțin de 47 de plîngeri penale formulate de salariați împotriva directorului Tagge.

Un scandal penal la Expur Urziceni
Conflictele între sindicatele angajaților și conducerea fabricii Expur SA sînt vechi, salariații veșnic nemulțumiți, iar conducerea mai indiferentă ca niciodată. Doar că scandalul salariaților Expur cu conducerea societății a ajuns să constituie un dosar penal, aflat în lucru la Serviciul de Investigații Criminale al Poliției Municipiului Urziceni.
Pe de... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2011, 09:57 (58272 vizualizări - 47 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O slujbă pentru tatăl Alexandrei

O slujbă pentru tatăl Alexandrei

Alexandra are 12 ani și suferă de paralizie cerebrală. Nu a mers niciodată singură, nu s-a jucat niciodată cu copiii de seama ei și n-a cerut niciodată nimic de la nimeni. Poate de aceea societatea a abandonat-o, iar autoritățile o ignoră. Însă dacă vă opriți o secundă și o priviți, ochii Alexandrei vorbesc. Și spun că are nevoie de o slujbă pentru tatăl ei. O slujbă care să-i dea Alexandrei o șansă. Șansa de a trăi...

Doisprezece ani de gardă lîngă Alexandra
Pe mama Alexandrei o cheamă Cornelia Toader și este un munte de tristețe. După 12 ani de gardă neîntreruptă la căpătîiul copilului, nu mai are lacrimi. Doar povești cu Alexandra și speranța că, într-o bună zi,... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2011, 09:51 (10451 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal cu repetiție la BAC

Slobozia: La Colegiul Național «Mihai Viteazul» s-au încurcat subiectele la Informatică

După ce zilele trecute Comisia de Examinare din cadrul Liceului de Artă din Slobozia a încurcat subiectele pentru 16 dintre elevii clasei de matematică-informatică, greșeala se repetă la Colegiul Național «Mihai Viteazul». De această dată, Comisia a confundat subiectele examenului de informatică susținut de 35 de elevi absolvenți ai profilului Matematică-Informatică REAL, din cadrul Grupului Școlar «Alexandru Ioan Cuza». Imediat după sesizarea erorii, membrii Comisiei au dat vina pe... elevi!

Greșeală la indigo
Miercuri, 29 iunie, 16 elevi ai unei clase de matematică din cadrul Liceului de Artă din Slobozia au primit subiecte cu un grad de dificultate mai mic, dintr... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2011, 17:23 (47505 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Milioane de euro din terenurile ADS

Scandal la Stelnica: Poenaru Vitifam vs Stănescu-Armaș A&S

Milioane de euro din terenurile ADS

Agenția Domeniilor Statului a comis-o din nou. Deși avea în derulare un contract de concesiune pe 49 ani pentru cele peste 8500 hectare de teren agricol de la Stelnica, instituția a decis rezilierea contractului și atribuirea directă către Ștefan Poenaru, patronul Vitifam SRL. Imediat ce a intrat în posesia contractului, Poenaru s-a grăbit să solicite subvenția de peste 1,4 milioane euro de la APIA, deși nu societatea domniei sale a exploatat terenul agricol în acest an... Și, deși deține un contract de concesiune, Poenaru nu poate intra în posesia suprafețelor, vechiul concesionar refuzînd părăsirea terenurilor înființate în acest an agricol. Un scandal de toată frumusețea, ce merită cu siguranță... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2011, 07:26 (24300 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ediția a 44-a: Festivalul «Trofeul Tinereții» de la Amara se va desfășura în perioada 6-7 august 2011

Ediția a 44-a: Festivalul «Trofeul Tinereții» de la Amara se va desfășura în perioada 6-7 august 2011

Festivalul de la Amara a ajuns la a 44-a ediție. Autoritățile locale au alocat 17 mii de euro pentru desfășurarea manifestărilor, lista vedetelor invitate nefiind încă definitivată. De reținut că Festivalul de la Amara se desfășoară neîntrerupt din anul 1967.

Un Festival de cursă foarte lungă
Autoritățile locale din Amara au anunțat startul pregătirilor pentru susținerea unei noi ediții a Festivalului de la Amara. Potrivit organizatorilor, ediția de anul acesta, cea de-a 44-a, va debuta pe 6 august 2011 la grădina-amfiteatru din Amara. Deși se află în plină perioadă de criză bugetară, autoritățile locale au alocat și anul acesta o sumă similară cu cea plătită anul trecut... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2011, 15:20 (6722 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adjunctul șefului de post de la Sinești reținut pentru luare de mită, cercetat în libertate prin decizia Tribunalului Ialomița

Miercuri, 29 iunie, Tribunalul Ialomița a respins propunerea de arestare preventivă a polițistului acuzat de luare de mită. Agentul s-a ales cu obigația de a nu părăsi localitatea, urmînd a se prezenta la Poliția Urziceni ori de cîte ori este necesar, conform programului de supraveghere. Judecătorii Tribunalului Ialomița s-au pronunțat, miercuri, 29 iunie: «Soluție: În baza art. 149 ind.1 alin. 9 Cod Procedură Penală respinge propunerea Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița privind arestarea preventivă a inculpatului David Stelu Marius. (...) Dispune față de inculpat măsura obligării de a nu părăsi țara pentru 29 zile, de la 29.06.2011 la 27.07.2011. (...) Pe durata măsurii obligării... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2011, 12:17 (12480 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dr Filip amenință cu judecata Prefectura și Consiliul Județean!

Hospital Clinic devine calvarul autorităților

Dr Filip amenință cu judecata Prefectura și Consiliul Județean!

După ce la începutul săptămînii precedente dr Filip a reușit performanța de a intra cu forța în incinta Spitalului Orășenesc Țăndărei, în urmă cu cîteva zile s-a consumat un nou episod din telenovela turnată în orașul primarului Vasile Sava. De această dată, pretențiile dr Filip au crescut, războiul documentelor mutîndu-se strategic la județ, acolo unde prefectul Teculescu este amenințat că va fi obligat să plătească 5 milioane de euro drept despăguburi! În cazul președintelui Consiliului Județean Ialomița, dr Filip a găsit de cuviință doar să aducă niscaiva jigniri gratuite și scrise, catalogîndu-l pe Ciupercă drept «un circar de modă veche»...

Hotărîrile Consiliului Local Țăndărei sînt ilegale... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2011, 09:14 (10319 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Viitorul va juca tot la Axintele

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul va juca tot la Axintele

În aceste zile una dintre cele mai mobile echipe din fotbalul românesc a fost Viitorul Axintele. Trupa proaspăt promovată în Liga a III-a a fost mutată de zvonaci ba la Urziceni, ba la Tunari, întrucît terenul din Axintele nu corespunde momentan cerințelor celui de-al treilea eșalon fotbalistic. «Conducerea echipei a demarat lucrările la stadion și pînă la începerea Campionatului acesta va corespunde rigorilor Ligii a III-a. Așadar, vom evolua tot la Axintele» a afirmat, pentru Independent, antrenorul Viitorului, Ion Nica, declarație întărită și de patronul clubului, Alexandru Grigore: «Nu știu de unde au pornit aceste zvonuri, pentru că nu s-a pus niciodată problema să evoluăm în altă parte decît... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2011, 16:48 (11898 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA prinde rădăcini în Ialomița

Investiții de 17 milioane de euro la Țăndărei

RAJA prinde rădăcini în Ialomița

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Țăndărei, RAJA Constanța a inaugurat un nou sediu. Evenimentul a fost un prilej pentru a reitera intențiile operatorului regional în Ialomița, precum și investițiile aflate în derulare la nivelul orașului. Primarul Țăndăreiului, Vasile Sava a declarat că interesul dovedit de acest investitor în zonă confirmă potențialul economic al localității și a apreciat că populația este «satisfăcută» de calitatea serviciilor oferite.

La vremuri noi, sedii noi
Vineri, orele 12.00, la Țăndărei, RAJA Constanța a inaugurat un sediu modern, care să răspundă necesităților de dezvoltare ale localității. Noul sediu, poziționat central, a fost inaugurat... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2011, 12:36 (11998 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dytras, groparul unei stații de epurare de 4,5 milioane de euro

Autoritățile locale din Slobozia se fac că nu văd

Dytras, groparul unei stații de epurare de 4,5 milioane de euro

În anul de grație 2007, pe 20 decembrie, Consiliul local Slobozia aproba atribuirea unui contract de modernizare a stației de epurare de la Slobozia către firma spaniolă Dytras. Valoarea de execuție a contractului, derulat prin Administrația Națională a Fondului de Mediu și Cosiliul Local Slobozia, se ridică la circa 4,5 milioane de euro. De atunci au trecut 4 ani și un termen scadent, la 1 iunie, iar stația de epurare municipală continuă să fie nefuncțională. Mai mult decît atît, susțin surse apropiate investiției, prin cofragul de beton care înconjoară bazinele, se infiltrează apa. Iar pentru ca imaginea viitorului dezastru să fie completă, reamintim că, la acest moment, pentru neconformarea... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2011, 06:02 (13044 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Adjunctul șefului de post de la Sinești, reținut pentru luare de mită

Adjunctul șefului de post de la Sinești, agentul de poliție David Stelu a fost reținut, marți, 27 iunie, pentru luare de mită. Polițistul este acuzat de faptul că a perceput diverse sume de bani pentru a închide ochii la infracțiunile din traficul rutier. Agentul își desfășura serviciul în zona pădurii Sinești, unde primea deseori bani de la cetățeni pentru greșelile comise în trafic. Dosarul polițistului cuprinde mai multe plîngeri ale șoferilor care au recunoscut că au dat bani în repetate rînduri agentului de poliție.
Ultima dintre sesizări a fost primită duminică, 26 iunie, cînd un cetățean s-a plîns ofițerilor DGA despre faptul că în urmă cu puțin timp oferise agentului David Stelu o bancnotă... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2011, 15:35 (11325 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un Centru de nota 10+

La Slobozia, pentru copiii autiști

Un Centru de nota 10+

Centrul «Ajutați-ne să înțelegem lumea» din Slobozia a ajuns la maturitate. După doi ani de ucenicie, angajații și voluntarii Centrului pot oferi copiilor autiști din județul Ialomița un cadrul profesional pentru aplicarea terapiilor necesare reintegrării lor în societate. Această reușită este posibilă grație cursurilor susținute de către profesorul Tudor Mitasov, unul dintre cei mai renumiți specialiști din România în dezvoltarea Terapiei Comportamentale Aplicate.

«Ajutați-ne să înțelegem lumea»
Centrul pentru copii autiști din Slobozia a reușit, după doi ani de dezvoltare autodidactă, să se integreze pe harta centrelor profesioniste pentru tratamentul copiilor autiști... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2011, 15:30 (10985 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Bogdan Corbea, revelația Naționalelor

Așa cum de altfel v-am informat, săptămîna trecută s-a desfășurat, la București, Campionatul Național de Vară la tenis de cîmp, adresat categoriei 12 ani. Și pentru că orice competiție care se respectă are parte și de surprize, acestea au venit de la Slobozia. Dacă sportivul CSS, Cristian Andreescu, s-a oprit în turul II, cînd a fost depășit de bucureșteanul Eugen Dumescu, celălalt slobozean, Bogdan Corbea a uimit pe toată lumea. Acesta a trecut în turul II de Florian Aldică, din Cîmpina, cu 6-4, 6-2, performanță notabilă ținînd cont că prahoveanul era favoritul numărul 4 al competiției. Bogdan a continuat parcursul de invidiat și în optimi, cînd a trecut de Laurențiu Mandocescu cu 6-2, 6-0. ... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2011, 15:22 (9579 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

1 iulie, data limită pentru potabilizarea apei la Slobozia

Apă plată cu lămîie, pînă la alegeri

1 iulie, data limită pentru potabilizarea apei la Slobozia

Conform programului de conformare semnat în luna septembrie a anului trecut de către SC Urban, la 1 iulie 2011 expiră termenul stabilit de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița pentru potabilizarea apei furnizate slobozenilor. SC Urban pariază pe prelungirea termenului cu încă 9 luni. Potrivit legii, Slobozia ar putea avea un nou furnizor de apă...

Scadența de la 1 iulie
Potrivit programului de conformare asumat de către SC Urban anul trecut, 1 iulie 2011 este data limită pentru remedierea problemelor generate de către exploatarea apei din sursa subterană. Din păcate, semnalele emise în acest moment de către autorități sînt pesimiste, iar declarațiile oficiale... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2011, 06:48 (12085 vizualizări - 5 comentarii)

REPORTAJ

«Apocalipsa după Rusalii» de la Fundata

După 60 de ani, oficialii locali au reeditat

«Apocalipsa după Rusalii» de la Fundata

În urmă cu 60 de ani, în noaptea de 17 spre 18 iunie, 40320 de persoane au fost strămutate din Banat în Bărăgan, «în cadrul celei mai ample acțiuni de deportare din istoria contemporană a României». La sfîrșitul săptămînii precedente, supraviețuitorii și urmașii a ceea ce istoria avea să rețină ca fiind «Apocalipsa după Rusalii» s-au întîlnit la Fundata pentru a comemora momentul și a ne reaminti că «o asemenea barbarie nu trebuie să se mai repete nicodată!». Însă barbaria s-a repetat, dar în alt fel, căci istoria e crudă cu cei care o uită...

Sîmbătă, la monument
La 10.00, ora fixată pentru începerea festivităților, în jurul monumentului sînt strînși vreo 200 de oameni... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2011, 15:40 (12672 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Interlopii Calu și Gabi Chioru, mandate de arestare pentru 29 de zile

Slobozia: Interlopii Calu și Gabi Chioru, mandate de arestare pentru 29 de zile

Vineri, 24 iunie, Tribunalul Ialomița a decis arestarea preventivă a interlopilor Cătălin Mihaiu, zis Calu și Gabriel Marian Nicolau, zis Gabi Chioru. Cei doi au provocat în urmă cu cîteva zile un scandal monstru în cartierul slobozen «500». Acum cei doi sînt acuzați de tîlhărie și tentativă de omor!
În urmă cu aproximativ 10 zile, în zona benzinăriei «Santiliana», Calu, însoțit de mai mulți indivizi, printre care și Gabi Chioru, au bătut zdravăn un cetățean de aproximativ 40 ani din localitatea ialomițeană Orboești. Motivul altercației a rămas încă nedeslușit de polițiști. Potrivit anchetatorilor, cei doi agresori l-au batut atît de crunt pe bărbatul de 40 ani încît acesta a fost internat... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2011, 16:46 (41068 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

«Mai stau 10 ani!»

Inspectorul șef al IPJ Ialomița, Viorel Ștefu

«Mai stau 10 ani!»

Imediat după instalare a fost cotat la bursa pariurilor din cadrul IPJ Ialomița cu «cîteva luni de activitate». Însă inspectorul șef Viorel Ștefu a rezistat un an și jumătate, se apropie de doi și se pregătește de încă 10 ani. În aceste condiții, am considerat necesar ca infractorii județului să știe care este pulsul celui care le ia urma. Nu de alta, dar aceștia sînt din ce în ce mai mulți și mai bine organizați. Iar noi mai curioși ca o babă surdă.
-Sînteți de multă vreme la noi. Cînd plecați?
-Deja e de multă vreme?
-Mai stați?
-Pînă împlinesc vîrsta de 60 de ani.
-Ieșiți la pensie de aici?... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2011, 12:37 (13289 vizualizări - 10 comentarii)

28 Iun 2026
234 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Urziceni: Parfumuri contrafăcute, la vânzare

Urziceni: Parfumuri contrafăcute, la vînzare

Jandarmii Grupei de Intervenție Urziceni s-au sesizat marți, 5 ianuarie 2016, despre faptul că, în zona Policlinicii din localitate, un bărbat încearcă să comercializeze mai multe tipuri de parfumuri. ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2016, 09:15
(4639 vizualizări - 2 comentarii)


Sinești: A intrat cu mașina în pom

Luni, 4 ianuarie 2016, în jurul orei 17,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că în afara localității Sinești s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2016, 16:55
(4809 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Ialomița: 2 accidente, un mort și un rănit

Vineri, 1 ianuarie 2016, în jurul orei 21,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Traian s-a produs un accident de circulație, soldat cu decesul unei persoane. Astfel, în timp ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2016, 17:10
(5804 vizualizări - 1 comentariu)


APIA Ialomița: Informare privind depozitarea

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că în data de 14 decembrie 2015 a fost adoptat de către Comisia Europeană Regulamentul de punere în aplicare (UE) ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2016, 16:20
(5561 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Se eliberează adeverințe pentru obținerea de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomita informează fermierii ialomițeni că eliberează adeverințe pentru beneficiarii Schemei de Plată Unică pe Suprafață si beneficiarii ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2016, 15:50
(7083 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la început de an

Acoperișul unui adăpost de animale al unui cetățean din localitatea Bărcănești a fost cuprins de flăcări după ce un copil, în vîrstă de 5 ani, s-a jucat cu o brichetă în apropiere, generînd incendiul. ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2016, 14:05
(4478 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Pieton acroșat de un autoturism

Un eveniment rutier soldat cu rănirea unui pieton s-a petrecut luni, 28 decembrie 2015, în jurul orei 13,30. Astfel, în timp ce o tînără, de 24 de ani, din comuna Gîrbovi, conducea un autoturism pe raza ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2015, 16:10
(4170 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Petarde confiscate de polițiști

Ialomița: Petarde confiscate de polițiști

Peste 10000 de articole pirotehnice au fost confiscate de polițiști în urma unor acțiuni derulate pe raza județului Ialomița. Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase acționează în ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2015, 14:10
(3668 vizualizări - 0 comentarii)


Combustibil termic transportat într-un bazin artizanal, indisponibilizat la sediul Poliției Urziceni

Combustibil termic transportat într-un bazin artizanal, indisponibilizat la sediul Poliției Urziceni

Polițiștii Rutieri au oprit pentru control, în trafic, pe DN2, în afara comunei Coșereni, o autoutilitară basculantă, condusă de un bărbat, de 44 de ani, din județul Prahova. În urma verificării documentelor ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2015, 13:40
(10494 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la unități de alimentație publică

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate a efectuat mai multe controale luni, 28 decembrie 2015, avînd ca obiectiv respectarea condițiilor legislative ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2015, 13:10
(6701 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrînă de 75 de ani, arsă de vie

O femeie, în vîrstă de 75 de ani, din Urziceni, a decedat în dimineața zilei de vineri, 25 decembrie a.c, după ce încăperea în care se afla a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii de la Secția Urziceni s ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2015, 16:05
(5517 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


IPJ Ialomița: Sărbătoarea Crăciunului, în siguranță

De Crăciun, polițiștii ialomițeni au fost la datorie, astfel încît nu au fost înregistrate evenimente cu impact asupra siguranței publice. Pentru siguranța cetățenilor, în perioada Crăciunului, peste 1 ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2015, 14:35
(5001 vizualizări - 0 comentarii)


Articole pirotehnice, confiscate de polițiștii ialomițeni

Articole pirotehnice, confiscate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase cercetează trei persoane care ofereau spre vînzare produse pirotehnice a căror deținere și comercializare este interzisă. Pe numele acestora ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2015, 15:10
(8437 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Reținut pentru producerea unui accident

Polițiștii cercetează un bărbat, de 34 de ani, din Bărbulești, sub aspectul comiterii de infracțiuni la regimul rutier, fapte comise în cursul lunii august 2015. În fapt, bărbatul de 34 de ani, în cursul ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2015, 13:55
(8104 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Scandalagiu arestat

Polițiștii cercetează un bărbat, de 34 de ani, din Slobozia, sub aspectul comiterii infracțiunilor de lipsirea de libertate în mod ilegal, tulburarea ordinii și liniștii publice și portul fără drept de ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2015, 13:40
(6980 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Lemne de foc și cherestea, confiscate

IPJ Ialomița: Lemne de foc și cherestea, confiscate

În contextul derulării planului de acțiune «Sărbători de Iarnă în Siguranță!», au fost intensificate acțiunile desfășurate pe linia combaterii transportului ilegal de material lemnos pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2015, 10:55
(9929 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Firme controlate de polițiști

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița continuă acțiunile pentru protejarea mediului de afaceri împotriva ilegalităților economice, în baza Planului de măsuri pentru siguranța Sărbătorilor de Iarnă ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2015, 10:05
(7060 vizualizări - 0 comentarii)


Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița reacționează

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița reacționează

Ca urmare a mediatizării pe posturile naționale de televiziune a rezultatelor unui control tematic desfășurat de către inspectorii OPC și Jandarmeria Română într-o piață țărănescă, Asociația Cultivatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2015, 16:55
(6912 vizualizări - 6 comentarii)


Accidente la Manasia și Slobozia

Două accidente s-au produs la acest sfîrșit de săptămînă pe raza județului Ialomița. Astfel, sîmbătă, 19 decembrie 2015, în jurul orei 10,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2015, 12:50
(5801 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomițean urmărit internațional, depistat la Țăndărei

Polițiștii din Ialomița, cu sprijinul  Biroului SIRENE din cadrul Centrului de Cooperare Polițienească Internațională al Poliției Române, au depistat o persoană care era urmărită internațional de autoritățile ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2015, 12:05
(5190 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Polițiștii au sancționat vitezomanii

Pentru a preîntîmpina producerea unor evenimente grave, polițiștii rutieri au acționat în teren, pe principalele drumuri naționale din județ, depistând și sancționînd, pe parcursul a două zile, peste 1 ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2015, 11:25
(3984 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Chiriașul ar fi furat din casa proprietarului

Polțiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni cercetează un tînăr, de 24 de ani, din județul Vrancea, sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Cel în cauză este bănuit că ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2015, 10:55
(4096 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Taximetriștii, în vizorul polițiștilor

Miercuri, 16 decembrie a.c., în intervalele orare 6,30-9,30 și 15,00-18,00, polițiștii Serviciului Rutier au verificat legalitatea transportului rutier în regim de «taxi», pe raza întregului județ. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2015, 10:10
(3857 vizualizări - 1 comentariu)


AFIR a publicat clarificări privind corelarea puterii mașinii cu suprafața fermei

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale a publicat pe pagina oficială de internet (www.afir.info) clarificări legate de corelarea puterii utilajelor cu suprafața fermei în momentul achiziționării ...[citește_toată_știrea]

21 Decembrie 2015, 09:05
(7323 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: AFIR clarificare


Slobozia: Coadă la testarea cărnii de porc împotriva Trichinelozei

Slobozia: Coadă la testarea cărnii de porc împotriva Trichinelozei

Zeci de oameni au stat la cozi în fața Centrului Sanitar-Veterinar din Piața Mare a Sloboziei. Oamenii s-au înghesuit pentru a testa carnea porcilor sacrificați în propriile gospodării, împotriva Trichinelozei ...[citește_toată_știrea]

19 Decembrie 2015, 15:35
(6331 vizualizări - 1 comentariu)


CJAS Ialomița: CARDUL NAȚIONAL DE ASIGURĂRI DE SĂNĂTATE

Cardul Național de Asigurări de Sănătate este un card electronic, distinct de Cardul European și care poate fi utilizat numai pe teritoriul României.
Cardul Național de Asigurări de Sănătate ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2015, 17:40
(2971 vizualizări - 1 comentariu)


CJAS Ialomița: CARDUL EUROPEAN DE ASIGURĂRI SOCIALE DE SĂNĂTATE

Cardul European de Asigurări Sociale de Sănătate (CEASS) poate fi solicitat de către persoanele asigurate pe teritoriul României și dă dreptul acestora la asistența medicală devenită necesară ...[citește_toată_știrea]

17 Decembrie 2015, 17:20
(5025 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției Rutiere în zona barierelor de cale ferată

În timpul unei acțiuni desfășurate marți, 15 decembrie a.c., polițiștii de la Rutieră au aplicat peste 50 de sancțiuni contravenționale și au reținut 6 permise de conducere. Astfel, polițiștii Serviciului ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 18:20
(4055 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Produse contrafăcute, confiscate

Urziceni: Produse contrafăcute, confiscate

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au oprit pentru control în trafic, pe raza localității, un autoturism condus de un bărbat, de 34 de ani, din comuna Bărbulești. În urma controlului efectuat ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 15:55
(7122 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Call-center pentru contribuabili

Agenția Națională de Administrare Fiscală reamintește tuturor contribuabililor că pentru a beneficia de îndrumare și asistență telefonică au posibilitatea de a apela la call-center, la numărul unic de telefon ...[citește_toată_știrea]

16 Decembrie 2015, 14:35
(3813 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...