Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Peter Tagge, directorul general Expur, cercetat penal!

Peter Tagge, directorul general Expur, cercetat penal!

Directorul general Expur, Peter Tagge este cercetat penal, pentru refuzul de a pune în aplicare o hotărîre judecătorească. Ancheta aflată în lucru la Poliția Municipiului Urziceni cuprinde nu mai puțin de 47 de plîngeri penale formulate de salariați împotriva directorului Tagge.

Un scandal penal la Expur Urziceni
Conflictele între sindicatele angajaților și conducerea fabricii Expur SA sînt vechi, salariații veșnic nemulțumiți, iar conducerea mai indiferentă ca niciodată. Doar că scandalul salariaților Expur cu conducerea societății a ajuns să constituie un dosar penal, aflat în lucru la Serviciul de Investigații Criminale al Poliției Municipiului Urziceni.
Pe de... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2011, 09:57 (58269 vizualizări - 47 comentarii)

EVENIMENT

O slujbă pentru tatăl Alexandrei

O slujbă pentru tatăl Alexandrei

Alexandra are 12 ani și suferă de paralizie cerebrală. Nu a mers niciodată singură, nu s-a jucat niciodată cu copiii de seama ei și n-a cerut niciodată nimic de la nimeni. Poate de aceea societatea a abandonat-o, iar autoritățile o ignoră. Însă dacă vă opriți o secundă și o priviți, ochii Alexandrei vorbesc. Și spun că are nevoie de o slujbă pentru tatăl ei. O slujbă care să-i dea Alexandrei o șansă. Șansa de a trăi...

Doisprezece ani de gardă lîngă Alexandra
Pe mama Alexandrei o cheamă Cornelia Toader și este un munte de tristețe. După 12 ani de gardă neîntreruptă la căpătîiul copilului, nu mai are lacrimi. Doar povești cu Alexandra și speranța că, într-o bună zi,... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2011, 09:51 (10450 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal cu repetiție la BAC

Slobozia: La Colegiul Național «Mihai Viteazul» s-au încurcat subiectele la Informatică

După ce zilele trecute Comisia de Examinare din cadrul Liceului de Artă din Slobozia a încurcat subiectele pentru 16 dintre elevii clasei de matematică-informatică, greșeala se repetă la Colegiul Național «Mihai Viteazul». De această dată, Comisia a confundat subiectele examenului de informatică susținut de 35 de elevi absolvenți ai profilului Matematică-Informatică REAL, din cadrul Grupului Școlar «Alexandru Ioan Cuza». Imediat după sesizarea erorii, membrii Comisiei au dat vina pe... elevi!

Greșeală la indigo
Miercuri, 29 iunie, 16 elevi ai unei clase de matematică din cadrul Liceului de Artă din Slobozia au primit subiecte cu un grad de dificultate mai mic, dintr... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2011, 17:23 (47451 vizualizări - 28 comentarii)

ANCHETĂ

Milioane de euro din terenurile ADS

Scandal la Stelnica: Poenaru Vitifam vs Stănescu-Armaș A&S

Milioane de euro din terenurile ADS

Agenția Domeniilor Statului a comis-o din nou. Deși avea în derulare un contract de concesiune pe 49 ani pentru cele peste 8500 hectare de teren agricol de la Stelnica, instituția a decis rezilierea contractului și atribuirea directă către Ștefan Poenaru, patronul Vitifam SRL. Imediat ce a intrat în posesia contractului, Poenaru s-a grăbit să solicite subvenția de peste 1,4 milioane euro de la APIA, deși nu societatea domniei sale a exploatat terenul agricol în acest an... Și, deși deține un contract de concesiune, Poenaru nu poate intra în posesia suprafețelor, vechiul concesionar refuzînd părăsirea terenurilor înființate în acest an agricol. Un scandal de toată frumusețea, ce merită cu siguranță... [citește_tot_articolul]

1 Iulie 2011, 07:26 (24295 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ediția a 44-a: Festivalul «Trofeul Tinereții» de la Amara se va desfășura în perioada 6-7 august 2011

Ediția a 44-a: Festivalul «Trofeul Tinereții» de la Amara se va desfășura în perioada 6-7 august 2011

Festivalul de la Amara a ajuns la a 44-a ediție. Autoritățile locale au alocat 17 mii de euro pentru desfășurarea manifestărilor, lista vedetelor invitate nefiind încă definitivată. De reținut că Festivalul de la Amara se desfășoară neîntrerupt din anul 1967.

Un Festival de cursă foarte lungă
Autoritățile locale din Amara au anunțat startul pregătirilor pentru susținerea unei noi ediții a Festivalului de la Amara. Potrivit organizatorilor, ediția de anul acesta, cea de-a 44-a, va debuta pe 6 august 2011 la grădina-amfiteatru din Amara. Deși se află în plină perioadă de criză bugetară, autoritățile locale au alocat și anul acesta o sumă similară cu cea plătită anul trecut... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2011, 15:20 (6721 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adjunctul șefului de post de la Sinești reținut pentru luare de mită, cercetat în libertate prin decizia Tribunalului Ialomița

Miercuri, 29 iunie, Tribunalul Ialomița a respins propunerea de arestare preventivă a polițistului acuzat de luare de mită. Agentul s-a ales cu obigația de a nu părăsi localitatea, urmînd a se prezenta la Poliția Urziceni ori de cîte ori este necesar, conform programului de supraveghere. Judecătorii Tribunalului Ialomița s-au pronunțat, miercuri, 29 iunie: «Soluție: În baza art. 149 ind.1 alin. 9 Cod Procedură Penală respinge propunerea Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița privind arestarea preventivă a inculpatului David Stelu Marius. (...) Dispune față de inculpat măsura obligării de a nu părăsi țara pentru 29 zile, de la 29.06.2011 la 27.07.2011. (...) Pe durata măsurii obligării... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2011, 12:17 (12470 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dr Filip amenință cu judecata Prefectura și Consiliul Județean!

Hospital Clinic devine calvarul autorităților

Dr Filip amenință cu judecata Prefectura și Consiliul Județean!

După ce la începutul săptămînii precedente dr Filip a reușit performanța de a intra cu forța în incinta Spitalului Orășenesc Țăndărei, în urmă cu cîteva zile s-a consumat un nou episod din telenovela turnată în orașul primarului Vasile Sava. De această dată, pretențiile dr Filip au crescut, războiul documentelor mutîndu-se strategic la județ, acolo unde prefectul Teculescu este amenințat că va fi obligat să plătească 5 milioane de euro drept despăguburi! În cazul președintelui Consiliului Județean Ialomița, dr Filip a găsit de cuviință doar să aducă niscaiva jigniri gratuite și scrise, catalogîndu-l pe Ciupercă drept «un circar de modă veche»...

Hotărîrile Consiliului Local Țăndărei sînt ilegale... [citește_tot_articolul]

30 Iunie 2011, 09:14 (10319 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Viitorul va juca tot la Axintele

Fotbal, Liga a III-a

Viitorul va juca tot la Axintele

În aceste zile una dintre cele mai mobile echipe din fotbalul românesc a fost Viitorul Axintele. Trupa proaspăt promovată în Liga a III-a a fost mutată de zvonaci ba la Urziceni, ba la Tunari, întrucît terenul din Axintele nu corespunde momentan cerințelor celui de-al treilea eșalon fotbalistic. «Conducerea echipei a demarat lucrările la stadion și pînă la începerea Campionatului acesta va corespunde rigorilor Ligii a III-a. Așadar, vom evolua tot la Axintele» a afirmat, pentru Independent, antrenorul Viitorului, Ion Nica, declarație întărită și de patronul clubului, Alexandru Grigore: «Nu știu de unde au pornit aceste zvonuri, pentru că nu s-a pus niciodată problema să evoluăm în altă parte decît... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2011, 16:48 (11897 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA prinde rădăcini în Ialomița

Investiții de 17 milioane de euro la Țăndărei

RAJA prinde rădăcini în Ialomița

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Țăndărei, RAJA Constanța a inaugurat un nou sediu. Evenimentul a fost un prilej pentru a reitera intențiile operatorului regional în Ialomița, precum și investițiile aflate în derulare la nivelul orașului. Primarul Țăndăreiului, Vasile Sava a declarat că interesul dovedit de acest investitor în zonă confirmă potențialul economic al localității și a apreciat că populația este «satisfăcută» de calitatea serviciilor oferite.

La vremuri noi, sedii noi
Vineri, orele 12.00, la Țăndărei, RAJA Constanța a inaugurat un sediu modern, care să răspundă necesităților de dezvoltare ale localității. Noul sediu, poziționat central, a fost inaugurat... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2011, 12:36 (11996 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dytras, groparul unei stații de epurare de 4,5 milioane de euro

Autoritățile locale din Slobozia se fac că nu văd

Dytras, groparul unei stații de epurare de 4,5 milioane de euro

În anul de grație 2007, pe 20 decembrie, Consiliul local Slobozia aproba atribuirea unui contract de modernizare a stației de epurare de la Slobozia către firma spaniolă Dytras. Valoarea de execuție a contractului, derulat prin Administrația Națională a Fondului de Mediu și Cosiliul Local Slobozia, se ridică la circa 4,5 milioane de euro. De atunci au trecut 4 ani și un termen scadent, la 1 iunie, iar stația de epurare municipală continuă să fie nefuncțională. Mai mult decît atît, susțin surse apropiate investiției, prin cofragul de beton care înconjoară bazinele, se infiltrează apa. Iar pentru ca imaginea viitorului dezastru să fie completă, reamintim că, la acest moment, pentru neconformarea... [citește_tot_articolul]

29 Iunie 2011, 06:02 (13042 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Adjunctul șefului de post de la Sinești, reținut pentru luare de mită

Adjunctul șefului de post de la Sinești, agentul de poliție David Stelu a fost reținut, marți, 27 iunie, pentru luare de mită. Polițistul este acuzat de faptul că a perceput diverse sume de bani pentru a închide ochii la infracțiunile din traficul rutier. Agentul își desfășura serviciul în zona pădurii Sinești, unde primea deseori bani de la cetățeni pentru greșelile comise în trafic. Dosarul polițistului cuprinde mai multe plîngeri ale șoferilor care au recunoscut că au dat bani în repetate rînduri agentului de poliție.
Ultima dintre sesizări a fost primită duminică, 26 iunie, cînd un cetățean s-a plîns ofițerilor DGA despre faptul că în urmă cu puțin timp oferise agentului David Stelu o bancnotă... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2011, 15:35 (11314 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un Centru de nota 10+

La Slobozia, pentru copiii autiști

Un Centru de nota 10+

Centrul «Ajutați-ne să înțelegem lumea» din Slobozia a ajuns la maturitate. După doi ani de ucenicie, angajații și voluntarii Centrului pot oferi copiilor autiști din județul Ialomița un cadrul profesional pentru aplicarea terapiilor necesare reintegrării lor în societate. Această reușită este posibilă grație cursurilor susținute de către profesorul Tudor Mitasov, unul dintre cei mai renumiți specialiști din România în dezvoltarea Terapiei Comportamentale Aplicate.

«Ajutați-ne să înțelegem lumea»
Centrul pentru copii autiști din Slobozia a reușit, după doi ani de dezvoltare autodidactă, să se integreze pe harta centrelor profesioniste pentru tratamentul copiilor autiști... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2011, 15:30 (10982 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Bogdan Corbea, revelația Naționalelor

Așa cum de altfel v-am informat, săptămîna trecută s-a desfășurat, la București, Campionatul Național de Vară la tenis de cîmp, adresat categoriei 12 ani. Și pentru că orice competiție care se respectă are parte și de surprize, acestea au venit de la Slobozia. Dacă sportivul CSS, Cristian Andreescu, s-a oprit în turul II, cînd a fost depășit de bucureșteanul Eugen Dumescu, celălalt slobozean, Bogdan Corbea a uimit pe toată lumea. Acesta a trecut în turul II de Florian Aldică, din Cîmpina, cu 6-4, 6-2, performanță notabilă ținînd cont că prahoveanul era favoritul numărul 4 al competiției. Bogdan a continuat parcursul de invidiat și în optimi, cînd a trecut de Laurențiu Mandocescu cu 6-2, 6-0. ... [citește_tot_articolul]

28 Iunie 2011, 15:22 (9579 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1 iulie, data limită pentru potabilizarea apei la Slobozia

Apă plată cu lămîie, pînă la alegeri

1 iulie, data limită pentru potabilizarea apei la Slobozia

Conform programului de conformare semnat în luna septembrie a anului trecut de către SC Urban, la 1 iulie 2011 expiră termenul stabilit de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița pentru potabilizarea apei furnizate slobozenilor. SC Urban pariază pe prelungirea termenului cu încă 9 luni. Potrivit legii, Slobozia ar putea avea un nou furnizor de apă...

Scadența de la 1 iulie
Potrivit programului de conformare asumat de către SC Urban anul trecut, 1 iulie 2011 este data limită pentru remedierea problemelor generate de către exploatarea apei din sursa subterană. Din păcate, semnalele emise în acest moment de către autorități sînt pesimiste, iar declarațiile oficiale... [citește_tot_articolul]

27 Iunie 2011, 06:48 (12084 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«Apocalipsa după Rusalii» de la Fundata

După 60 de ani, oficialii locali au reeditat

«Apocalipsa după Rusalii» de la Fundata

În urmă cu 60 de ani, în noaptea de 17 spre 18 iunie, 40320 de persoane au fost strămutate din Banat în Bărăgan, «în cadrul celei mai ample acțiuni de deportare din istoria contemporană a României». La sfîrșitul săptămînii precedente, supraviețuitorii și urmașii a ceea ce istoria avea să rețină ca fiind «Apocalipsa după Rusalii» s-au întîlnit la Fundata pentru a comemora momentul și a ne reaminti că «o asemenea barbarie nu trebuie să se mai repete nicodată!». Însă barbaria s-a repetat, dar în alt fel, căci istoria e crudă cu cei care o uită...

Sîmbătă, la monument
La 10.00, ora fixată pentru începerea festivităților, în jurul monumentului sînt strînși vreo 200 de oameni... [citește_tot_articolul]

26 Iunie 2011, 15:40 (12635 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Interlopii Calu și Gabi Chioru, mandate de arestare pentru 29 de zile

Slobozia: Interlopii Calu și Gabi Chioru, mandate de arestare pentru 29 de zile

Vineri, 24 iunie, Tribunalul Ialomița a decis arestarea preventivă a interlopilor Cătălin Mihaiu, zis Calu și Gabriel Marian Nicolau, zis Gabi Chioru. Cei doi au provocat în urmă cu cîteva zile un scandal monstru în cartierul slobozen «500». Acum cei doi sînt acuzați de tîlhărie și tentativă de omor!
În urmă cu aproximativ 10 zile, în zona benzinăriei «Santiliana», Calu, însoțit de mai mulți indivizi, printre care și Gabi Chioru, au bătut zdravăn un cetățean de aproximativ 40 ani din localitatea ialomițeană Orboești. Motivul altercației a rămas încă nedeslușit de polițiști. Potrivit anchetatorilor, cei doi agresori l-au batut atît de crunt pe bărbatul de 40 ani încît acesta a fost internat... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2011, 16:46 (41066 vizualizări - 29 comentarii)

EVENIMENT

«Mai stau 10 ani!»

Inspectorul șef al IPJ Ialomița, Viorel Ștefu

«Mai stau 10 ani!»

Imediat după instalare a fost cotat la bursa pariurilor din cadrul IPJ Ialomița cu «cîteva luni de activitate». Însă inspectorul șef Viorel Ștefu a rezistat un an și jumătate, se apropie de doi și se pregătește de încă 10 ani. În aceste condiții, am considerat necesar ca infractorii județului să știe care este pulsul celui care le ia urma. Nu de alta, dar aceștia sînt din ce în ce mai mulți și mai bine organizați. Iar noi mai curioși ca o babă surdă.
-Sînteți de multă vreme la noi. Cînd plecați?
-Deja e de multă vreme?
-Mai stați?
-Pînă împlinesc vîrsta de 60 de ani.
-Ieșiți la pensie de aici?... [citește_tot_articolul]

24 Iunie 2011, 12:37 (13289 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Ionașcu cere Consiliului Local sa aprobe un nou împrumut de 500 de miliarde!

Dublu sau nimic

Ionașcu cere Consiliului Local sa aprobe un nou împrumut de 500 de miliarde!

După ce a cheltuit 500 miliarde lei vechi pentru sursa de apă subterană și alte mărunțișuri administrative, primarul Gabi Ionașcu dublează potul. El cere Consiliului Local Slobozia să aprobe un nou împrumut de 500 miliarde lei vechi pentru finalizarea investițiilor începute în acest mandat!

Băiete, încă un rînd!
Inevitabilul s-a produs. După ce autoritățile locale au cheltuit 500 miliarde lei vechi pentru un proiect megalomanic menit să asigure nemurirea în funcție a primarului Gabi Ionașcu, s-a ajuns la fundul sacului. Primul semnal privind situația dezastruoasă a bugetului local a fost tras la sfîrșitul anului trecut, chiar de către primar, care a precizat într-o serie... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2011, 17:56 (11339 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Prepeliță ar vrea să renunțe

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Prepeliță ar vrea să renunțe

Perioada incertă de la Unirea Slobozia, despre care vă vorbeam săptămîna trecută, continuă. Datul din umeri și inserarea în discurs a expresiilor gen «nu știu, vom vedea» caracterizează în acest moment conducerea Clubului. Un singur lucru e cert: vacanța trece, iar echipa de fotbal trebuie să înceapă pregătirea în mai puțin de două săptămîni. Nu se știe însă cu ce antrenor.
La finele săptămînii trecute a prins contur un zvon. Profesorul Constantin Prepeliță ar dori să renunțe la funcția de antrenor principal al galben-albaștrilor.
«Este adevărat că m-am gîndit să mă retrag. Am niște probleme personale care ar putea să mă împiedice să mă ocup de echipă ca pînă acum. Totuși încă discutăm și... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2011, 12:49 (8744 vizualizări - 4 comentarii)

ANCHETĂ

S-a furat Spitalul Țăndărei!

S-a furat Spitalul Țăndărei!

Visul de redeschidere a Spitalului din Țăndărei este pe cale să se transforme în coșmar. Ministerul Sănătății a decis imposibilitatea redeschiderii unității sanitare și, în aceste condiții, de contractul de participațiune încheiat între administrația locală și clinica privată a doctorului Filip s-a ales praful. Iar aceasta nu este singura nenorocire... La începutul săptămînii, doctorul Filip a pătruns cu forța în incinta unității sanitare. A schimbat lacătele instituției și vrea să se folosească de spitalul ce i-a fost atribuit prin contract de autoritatea locală...

Spitalul Țăndărei rămîne închis
La jumătatea lunii mai 2011, Consiliul Local Țăndărei a decis «asocierea... [citește_tot_articolul]

23 Iunie 2011, 09:04 (19902 vizualizări - 3 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din Fetești!

În vederea executării lucrărilor de conectare a noilor rețele de alimentare cu apă potabilă la sistemul centralizat din orașul Fetești, se va întrerupe furnizarea apei de joi, 17 noiembrie 2022, orele ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2022, 11:10
(5425 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Educație Rutieră pentru prevenirea accidentelor de circulație

IPJ Ialomița: Educație Rutieră pentru prevenirea accidentelor de circulație

Elevii Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia au aflat marți, 15 noiembrie a.c., într-un dispozitiv care simulează un accident rutier, ce înseamnă un impact frontal. Acțiunea, desfășurată ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2022, 17:50
(5533 vizualizări - 0 comentarii)


Continuă proiectul ANAF în universitățile din România

În această săptămână, Academia de Studii Economice, Școala Națională de Studii Politice și Administrative și Universitatea «Transilvania» Brașov vor fi gazdele proiectului ANAF de creștere a gradului de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2022, 15:30
(11814 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 cazuri noi de COVID-19

Marți, 15 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29777, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de luni, 14 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2022, 15:20
(3121 vizualizări - 0 comentarii)


Transportul de persoane, în atenția polițiștilor ialomițeni

În dimineața zilei de luni, 14 noiembrie a.c., în întervalul orar 6,00-9,00, polițiștii rutieri din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat, pe drumurile publice din județ, acțiuni pentru verificarea modului ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 18:10
(5590 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Luni, 14 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29768, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de duminică, 13 noiembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 15:20
(3578 vizualizări - 0 comentarii)


Explozie a unei butelii la Smirna, casă în flăcări la Fetești

Explozie a unei butelii la Smirna, casă în flăcări la Fetești

Duminică, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 18,45, un echipaj operativ din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia a intervenit în urma exploziei unei butelii de aragaz în locuința unui cetățean din ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 15:10
(9245 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Gura Ialomiței, Movilița și Țăndărei

Două echipaje de pompieri din Țăndărei, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit la un accident rutier produs pe raza localității Gura Ialomiței. În nefericitul eveniment ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 14:50
(6331 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Conferința de premiere a Festivalului Național de Mentorat «Ion Ghelu Destelnica»

În organizarea Consiliului Județean Ialomița și a Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia, marți, 15 noiembrie 2022, de la orele 11,00, se va desfășura conferința de premiere a Festivalului Național ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 12:40
(5332 vizualizări - 0 comentarii)


Educație Rutieră la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia cu instructori de la Academia «Titi Aur»

Fundația «Malama Cristiana-Cosmina», cu sprijinul echipei de profesioniști ai Academiei «Titi Aur» și cu sprijinul Poliției Rutiere din cadrul IPJ Ialomita, desfășoară în perioada 15-16 noiembrie 2022, ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2022, 11:20
(12136 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 13 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 29766, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 12 noiembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2022, 15:25
(2520 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Sâmbătă, 12 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 29766, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de vineri, 11 noiembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2022, 15:10
(2678 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Vineri, 11 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29766, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de joi, 10 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2022, 15:15
(3847 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni sprijină Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia

Activitatea jandarmilor ialomițeni nu se rezumă doar la a veghea siguranța publică, ci și de a ajuta semenii aflați în nevoie. Astfel, în ultimele luni, reprezentanții Inspectoratului de Jandarmi Județean ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2022, 13:45
(5738 vizualizări - 0 comentarii)


Caravana SMURD «Fii pregătit!» ajunge la Fetești

În perioada 15-17 noiembrie a.c., Caravana SMURD «Fii pregătit!» și Centrul mobil de instruire a populației pentru răspuns la situații de urgență vor fi prezente în Fetești, în incinta Liceului Teoretic ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2022, 13:00
(2745 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 101,34 milioane de lei, colectate în luna octombrie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna octombrie a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 101,34 milioane de lei. ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 18:05
(9828 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Stimulente financiare pentru rezultatele excepționale obținute de elevi la Examenele Naționale

În acord cu Hotărârea Guvernului nr. 1282/2022, privind aprobarea acordării de stimulente financiare absolvenților care au obținut media 10 la Evaluarea Națională pentru absolvenții clasei a VIII-a, sesiunea ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 17:10
(7229 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier provocat de un șofer băut

Miercuri, 9 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier, pe DC15A Răsimnicea-Maia. Oamenii legii ajunși la fața locului au stabilit că un bărbat ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 16:30
(3203 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan, sub influența băuturilor alcoolice

Polițiștii din cadrul Biroului Rutier Fetești au depistat în trafic, miercuri, 9 noiembrie a.c., un bărbat în vârstă de 63 de ani în timp ce conducea un autoturism aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 16:15
(3719 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor pe străzile din Fetești

Acțiune a polițiștilor pe străzile din Fetești

Efective mărite din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județuli Ialomița au acționat miercuri, 9 noiembrie a.c., sprijiniți de luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale, pentru prevenirea faptelor ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 16:10
(3894 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Joi, 9 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 29762, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de miercuri, 9 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 15:15
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Obiecte din pietre și metale prețioase, scoase la licitație

ANAF organizează, în perioada imediat următoare, licitații publice pentru vânzarea de obiecte din metale și/sau pietre prețioase care au un preț cumulat de pornire a licitațiilor de aproape 2 milioane de ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 12:15
(8364 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciile de mentenanță ale portalului ANAF se amână pentru luna decembrie 2022

Serviciile de mentenanță ale portalului ANAF, anunțate anterior, se amână pentru luna decembrie 2022. Unul dintre obiectivele principale ale ANAF este de a asigura pentru contribuabili cadrul optim de îndeplinire ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 12:00
(17261 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 3 kg de aur au fost confiscate de către inspectorii Direcției Generale Antifraudă Fiscală

Pentru prevenirea și combaterea fraudei fiscale și vamale, inspectorii Direcției Generale Antifraudă Fiscală din cadrul ANAF au verificat în ultima perioadă activitatea a 86 firme specializate în creditare ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2022, 11:44
(13083 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Convoi militar, implicat într-un accident rutier

Potrivit unui comunicat de presă al Ministerului Apărării Naționale, miercuri, 9 noiembrie a.c.,  un convoi format din opt camioane militare a fost implicat într-un accident rutier în zona localității ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2022, 19:15
(3301 vizualizări - 0 comentarii)


Portalul ANAF, în mentenanță vineri, 11 noiembrie 2022

Unul dintre obiectivele principale ale ANAF este de a asigura pentru contribuabili cadrul optim de îndeplinire a obligațiilor fiscale, prin adaptarea la mediul în permanentă schimbare și la tehnologiile ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2022, 15:35
(9861 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 2 cazuri noi de COVID-19

Miercuri, 9 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29762, fiind înregistrate 2 cazuri noi față de ziua de marți, 8 noiembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2022, 15:20
(2911 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lucrare programată la Țăndărei

Pentru realizarea lucrărilor de conectare a instalațiilor hidraulice la sistemul de alimentare cu apă de la nivelul Stației de Pompare Țăndărei, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile de joi ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2022, 12:15
(2939 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în mai multe zone din Fetești!

În vederea executării lucrărilor de conectare a noilor rețele de alimentare cu apă potabilă la sistemul centralizat din Fetești, se va întrerupe furnizarea apei de miercuri, 9 noiembrie 2022, orele 23, ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2022, 11:20
(4083 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 cazuri noi de COVID-19

Marți, 8 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29760, fiind înregistrate 4 cazuri noi față de ziua de luni, 7 noiembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2022, 15:15
(2741 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...