Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Doja iese din nou în față

Etapa a 29-a din Liga a IV-a a fost una cuminte. Sau mai degrabă ar fi fost dacă cei de la Recolta Gheorghe Doja nu făceau boroboațe la Axintele. Mai exact, dojenii au venit acasă la lider cu un efectiv de doar 8 jucători. Pînă să se așeze în ghete, doi dintre ei s-au accidentat. Cum raportul de forțe din teren a devenit 11 la 6, arbitrul a fost nevoit să fluiere finalul în minutul 26, cînd scorul era deja 6-0 pentru Axintele. «Cei de la Doja nu pot fi sancționați. Regulamentul spune că la seniori, dacă o echipă aliniază minim 7 jucători, arbitrul trebuie să dea startul meciului» a lămurit problema șeful AJF Ialomița, Mihai Basarab. Recolta Gheorghe Doja a surprins în acest campionat prin evoluțiile... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2011, 14:57 (12606 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Gabriela Petre: «Sunt un soldat disciplinat! Partidul m-a vrut mai sus și eu m-am supus!»

Gabriela Petre: «Sînt un soldat disciplinat! Partidul m-a vrut mai sus și eu m-am supus!»

Avocatul Gabriela Petre, consilier local al municipiului Slobozia și-a consumat joi, 27 mai, ultima prestație în cadrul executivului slobozean. Consilierul PD-L a devenit consilier județean. Decizia, una strict politică, survine în urma scandalului public al avocatului cu consilierul local și coleg de partid Paros Radu.
La începutul anului, consilierii locali Gabriela Petre și Paros Radu au izbucnit într-un scandal public ce a făcut deliciul slobozenilor preț de cîteva săptămîni. Paros a acuzat-o pe Gabriela Petre despre faptul că nu ar mai reprezenta interesele partidului în Consiliul Local Slobozia, motivîndu-și declarațiile prin existența unui contract de asistență juridică pe care avocatul... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2011, 11:08 (15503 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Muzeele lumii vin la Slobozia în septembrie

Consiliul Județean a aprobat finanțarea celui de-al XVI-lea Congres al AIMA

Muzeele lumii vin la Slobozia în septembrie

Marți, 31 mai, Consiliul Județean Ialomița a aprobat alocarea a 5000 de euro pentru organizarea unui Congres internațional al muzeelor. Congresul va avea loc la începutul lunii septembrie, la Slobozia, și va fi organizat de Muzeul Național al Agriculturii. Decizia este una extrem de controversată în condițiile în care organizatorii nu dețin informații legate de statutul acestei Asociații Internaționale a Muzeelor de Agricultură. Dincolo de aspectele logistice ale viitorului Congres, există și probleme legislative pentru care organizatorii nu au soluții.

Congresul fantomelor din muzee
Interesul pentru Asociația Internațională a Muzeelor de Agricultură (și, implicit, pentru... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2011, 06:41 (10290 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Descoperire arheologică la Făcăeni

click pe poză

În timp ce săpa o groapă în curte, un bărbat din Făcăeni a făcut o descoperire... arheologică. Cel puțin așa susțin autoritățile, după ce au analizat osemintele umane și vasul din lut scoase la lumină de cazmaua cetățeanului din Făcăeni.
Așadar, marți, 31 mai a.c., orele 16.00, agenții Postului de Poliție Făcăeni au fost sesizați de un bărbat, de 45 ani, din localitate, despre faptul că în timp ce săpa o groapă în curtea locuinței sale a descoperit mai multe oseminte cu aspect uman. O echipă formată din agenți de ordine publică și un criminalist s-a deplasat de îndată la fața locului și a constatat că proprietarul gospodăriei, în timp ce săpa o groapă, la adîncimea de 1,8 m a descoperit, parțial... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2011, 15:01 (8217 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

www.independentonline.ro, cel mai citit site local din Ialomița

Ziarul Independent se impune din nou în peisajul presei locale din Ialomița.
La puțin peste un an de la lansarea site-ului www.independentonline.ro, cu sprijinul larg al cititorilor interesați de subiectele abordate de noi, reușim să ne impunem și în topul publicațiilor virtuale locale. Nu o confirmăm noi, ci o entitate specializată în monitorizarea și analizarea traficului pe internet, respectiv www.trafic.ro.
Potrivit monitorizării www.trafic.ro, site-ul ziarului Independent a reușit performanța de a atrage peste 1000 de vizite zilnic în luna mai 2011, aspect ce ne poziționează în fruntea clasamentului publicațiilor locale găzduite în mediul virtual... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2011, 13:20 (5019 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doi elevi, exmatriculați pentru că au comentat pe internet!

Consiliul Profesoral al Liceului de Chimie a găsit vinovații pentru șpaga încasată de Neagu

Doi elevi, exmatriculați pentru că au comentat pe internet!

Scandalul Gheorghe Neagu nu s-a stins. Ba mai mult! Corupția de la Grupul Școlar «Mihai Eminescu» începe să facă victime. Iar victimele nu sînt profesori, ci minori care au îndrăznit să posteze pe internet propriile păreri despre dascălii lor. Abuzuri și încălcare a dreptului la libera exprimare într-un liceu unde rezultatele examenelor sînt dezastruoase, iar absențele bat recorduri...

Gheorghe Neagu, model de profesor corupt
În urmă cu două săptămîni, profesorul de sport al Grupului Școlar «Mihai Eminescu», Gheorghe Neagu a fost prins în flagrant în timp ce primea mită pentru promovarea unor elevi. Un flagrant bine organizat și pus în scenă de profesori, părinți și... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2011, 06:47 (55556 vizualizări - 51 comentarii)

Click aici

SPORT

Geantă a scufundat «Crucișătorul»

Cristian Tudor Popescu a jucat tenis de cîmp la Slobozia

Geantă a scufundat «Crucișătorul»

«Soarele mușca fierbinte zgura, iar arșița verii timpurii topise orice rămășiță din palidul romantism al lunii lui florar. Din fericire, fantasticul vibrației rachetei și ticăitul reconfortant al mingii îți țineau trează dorința de victorie și te invadau cu o senzație de bine palpabilă, magnifică! De asta îmi place tenisul!» (citat imaginar din CTP, să ne fie cu iertare).

CTP, în prim-planul Cupei Head
Probabil Cristian Tudor Popescu ar fi gîndit altfel atmosfera în care s-a desfășurat Cupa Head, turneu dedicat veteranilor. Sîmbătă, 28 mai, la ora 10, Ștefan Constantin-Conașu, președintele Tenis Con era deja asaltat de întrebări care vizau un singur subiect: «Cînd vine... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2011, 18:49 (15185 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Rapid deraiat în ultimele secunde

Fotbal, Liga a III-a

Rapid deraiat în ultimele secunde

Căldura sau poate ratarea promovării au îndepărtat spectatorii de Stadionul 1 Mai. Vineri, 27 mai, la meciul Unirii Slobozia cu Rapid II, tribuna a doua și peluzele au arătat ca în zilele cînd nu se întîmplă nimic. Față de meciul tur, cînd au bătut Unirea cu 3-0, feroviarii au venit fără numele cunoscute cum ar fi Dobroiu, Răduță sau Coman, de care s-au despărțit în iarnă. Așa că reușita lui Avanu din minutul 6 a creat impresia unei confruntări lejere pentru slobozeni. Următoarele 20 de minute au arătat contrariul, rapidiștii reușind prin Ioniță și Călin să răstoarne rezultatul. 2-1 pentru oaspeți. A fost scorul care s-a menținut pînă spre final. Galben-albaștrii au reușit în cele din urmă să... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2011, 18:47 (8700 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zamfir și Olaru, amendați de Judecătoria Slobozia Zamfir și Olaru, amendați de Judecătoria Slobozia

Spitalului Județean de Urgență Slobozia, în război cu instanțele

Zamfir și Olaru, amendați de Judecătoria Slobozia

Recent, Judecătoria Slobozia a amendat judiciar pe managerul Spitalului Județean de Urgență, Vasile Olaru și pe juristul instituției, Vasile Zamfir pentru neîndeplinirea unei dispoziții judecătorești.

Poșta, bat-o vina!
Judecătorii slobozeni au solicitat Spitalului Județean de Urgență relații medicale privind un fost pacient al instituției. Detaliile serveau magistraților într-un proces penal aflat pe fondul Judecătoriei. În mare, judecătorii au înaintat Spitalului o adresă solicitînd să li se pună la dispoziție, pe un suport CD, imagini stocate pe un calculator aflat pe Secția de Neurologie a Spitalului. Imaginile vizau un examen medical efectuat de un fost pacient... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2011, 06:43 (11217 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dr Filip, investitorul-multifuncțional

Utopia redeschiderii Spitalului Țăndărei

Dr Filip, investitorul-multifuncțional

Spitalul din Țăndărei a fost preluat. Teoretic. Practic însă, contractul de asociere în participațiune încheiat între Primăria Țăndărei și Clinica Privată a dr Filip este nul. Nulitatea este conferită tocmai de faptul că Ialomița are la acest moment un număr de 772 de paturi, stabilite printr-un Ordin al Ministerului Sănătății. Cît despre culisele preluării Spitalului din Țăndărei, detaliile sînt din ce în ce mai picante. CV-ul dr Filip se îmbogățește, iar portofoliul societății domniei sale se dovedește mai diversificat ca al oricui. De la afaceri cu gaz, medicină, turism sau televiziune, dr Filip le-a încercat pe toate!

Casa de Sănătate nu încheie contract fără suplimentare de paturi... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2011, 11:42 (25748 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Secretarul Ghica i-a urmărit cu mașina pe inspectorii ITM. Cele două femei-inspector s-au baricadat în vehicul!

Un banal control pe Legea 416 la Primăria Perieți s-a lăsat cu înjurături și «ultraj»

Secretarul Ghica i-a urmărit cu mașina pe inspectorii ITM. Cele două femei-inspector s-au baricadat în vehicul!

Secretarul comunei Perieți este acuzat de ultraj. Săptămîna precedentă funcționarul a agresat doi inspectori ITM, aflați în control la Primărie. Norocul celor două femei-inspector a fost mașina dotată cu sistem de închidere centralizată...

La Primărie... bătălie!
Joi, 18 mai, doi inspectori ITM s-au aflat în control la Primăria Perieți. În mare, verificările au vizat aplicarea corespunzătoare a Legii 416, privind venitul minim garantat. Iar cum aplicarea nu a fost tocmai corespunzătoare, cei doi inspectori au anunțat verbal secretarului localității aplicarea unei amenzi pentru deficiențele constatate. Nemulțumit de decizia inspectorilor ITM, secretarul Primăriei Perieți... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2011, 06:24 (10921 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

«Orchestra» CSM Unirea a rămas fără «dirijor»

«Orchestra» CSM Unirea a rămas fără «dirijor»

Gheorghe Neagu a venit la cîrma echipei de handbal CSM Unirea Slobzia și l-a înlocuit pe Marian Simion într-un moment delicat în care gruparea uitase de etape bune gustul victoriei. De pe 11 aprilie, data oficială a instalării sale ca antrenor principal, Unirea a disputat 4 meciuri oficiale, încheiate cu tot atîtea victorii, și a ocupat în finalul Campionatului locul al III-lea. «Le-a dat mai multă libertate fetelor și asta s-a văzut în jocul lor, care a sporit în calitate» aveau să recunoască diriguitorii CSM Unirea.
«Fetele alcătuiesc o orchestră, iar dacă sînt bine dirijate și așezate unde trebuie melodia este și plăcută și valoroasă» avea să metaforizeze Gheorghe Neagu la finele... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2011, 11:24 (11695 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Colecționarii de amintiri

Colecționarii de amintiri

Soții Dumitru sînt colecțonari. Ea colecționează «hand-made-uri» moștenite din familie: fețe de masă, mileuri, marame lucrate de mînă, costume populare, lucruri croite acum 100 de ani... El colecționează fotografii din țările din jur. Poze cu piața Kremlinului de-acum 50 de ani, instantanee din Polonia, Ungaria, Cehoslovacia și alte țări din lagărul comunist, imagini vechi cu Slobozia interbelică, cărți poștale... Părți din colecțiile lor au devenit obiecte de muzeu la Muzeul Agriculturii din România. Însă cele mai frumoase colecții, cele pe care le-au strîns în amintiri, au rămas întotdeauna nevăzute. Pînă acum...

«E o mare bucurie să vezi că obiectele din casa ta devin exponate de muzeu!»... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2011, 16:42 (14049 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Start în Naționalele la 14 ani

Marți, 24 mai, au început, la București, Campionatele Naționale de Tenis de Cîmp rezervate categoriei 14 ani. CSS Slobozia a deplasat la această competiție 2 sportivi: Irina Nițu, la feminin și Radu Sebastian Popa, la masculin. «Ne dorim să facem o figură frumoasă la această competiție, dar totul depinde și de tragerea la sorți» a declarat profesorul Ion Savu.
Și celălalt Club din Slobozia are un reprezentant la acest turneu. Este vorba de Sorin Iordache, cotat cu șanse reale de a atinge sferturile de finală. «Sigur, poziția 8, pe care Sorin o ocupă în clasament ne îndreptățește să sperăm la fazele înalte ale concursului. Totuși, forma ceva mai slabă pe care a traversat-o în ultima vreme și... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2011, 09:12 (10560 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban funcționează fără autorizații pentru deversarea apelor uzate

Întîrzieri neprevăzute la investițiile în stația de epurare

Urban funcționează fără autorizații pentru deversarea apelor uzate

La începutul lunii februarie a anului în curs, Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița anunța demararea procedurii de insolvență a SC Urban pentru o datorie de 1,2 milioane lei. Datoria provine din dreptul de exploatare al apelor de subteran, dar și din amenzile aplicate de către Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița pentru depășirile de concentrații la deversarea apelor uzate în Ialomița.

Scandal înăbușit de negocieri
Acuzată în luna februarie de «presiuni politice» asupra administrației locale, Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița a făcut publice o serie de informații incredibile legate de datoriile acumulate de către SC Urban în decursul ultimilor... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2011, 11:37 (14829 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Alegerile au loc în iunie 2011: Ionașcu vs Martin pentru Primăria Slobozia

Alegerile au loc în iunie 2011: Ionașcu vs Martin pentru Primăria Slobozia

Lovitură de teatru pe scena politică locală. USL Ialomița devansează alegerile locale pentru Slobozia cu un an de zile. În cursa pentru fotoliul de primar al Sloboziei aleargă Ioan Martin., președintele PNL Ialomița și Gabi Ionașcu, primar PSD în funcție.

Liberalii îl vor pe Martin
Așa cum anticipam încă de anul trecut, Ioan Martin, președintele PNL Ialomița este candidatul oficial al filialei pentru Primăria Slobozia. Informația a fost făcută publică joi, 26 mai, de către Ioan Martin, care a recunoscut că are sprijinul necondiționat al colegilor de Organizație. «Ceea ce vreau eu este să ofer concetățenilor mei o alternativă pentru viitor. Sînt un om liber, nu am făcut niciodată afaceri cu statul și singurele venituri plătite din bani publici sînt cele pe care le-am obținut aici, în calitate de vicepreședinte al Consiliului Județean. Le mulțumesc celor care mă vor susține și cred că merit încrederea celor care mă vor vota»... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2011, 06:08 (30408 vizualizări - 27 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

5 jucătoare, la final de contract

Problemele legate de antrenorul Gheorghe Neagu nu sînt singulare pentru conducerea CSM Unirea Slobozia. Cinci dintre handbaliste își termină în această vară contractele cu echipa slobozeană. Este vorba despre interii Mihaela Stănciulescu și Alexandra Băeșu, pivotul Simona Balcan, centrul Mihaela Popescu și portarul Andreea Nica. «Am purtat deja o rundă de negocieri cu fetele și totul depinde acum de obiectivul pe care-l vom trasa. Dacă se va dori promovarea, ele sînt dispuse în proporție de 80% să rămînă la Slobozia» a precizat o persoană din conducerea Clubului. Imediat contrazisă de una dintre handbalistele în cauză: «rămînerea noastră la Slobozia nu ține numai de obiectiv. Sînt mult mai multe... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2011, 17:09 (12180 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Sediul Episcopiei, o pomană de 1 milion de euro de la Guvernul Boc

Danie cu lumînări portocalii pentru Prea Sfințitul Vincențiu

Sediul Episcopiei, o pomană de 1 milion de euro de la Guvernul Boc

Pe Prea Sfințitul Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor l-am lăsat mai an numărînd dijmele impuse preoților pentru propășirea spirituală a așezămîntului peste care a fost uns în anul 2009. De-atunci a curs multă apă pe Ialomița și Prea Sfinția Sa, obișnuit să joace în Liga I, nu și-a dezmințit statutul de Eminență financiară a BOR-ului cu care a venit la Slobozia. Așa se face că, în luna mai a acestui an, am descoperit fără surpindere că, potrivit unui raport făcut public pe site-ul instituției, Episcopia Sloboziei și Călăraților este mai bogată cu 20 de procente decît în primul an de mandat al PreaSfinției sale. Și pentru că sponsorizările și ajutoarele financiare nu reflectă de ajuns... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2011, 11:07 (13435 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

AGA Urban l-a reconfirmat în funcție pe Cilibeanu

Apa, eterna poveste

AGA Urban l-a reconfirmat în funcție pe Cilibeanu

Săptămîna trecută, Independent anunța posibila demitere a directorului SC Urban, Valentin Cilibeanu, acuzat public de către primarul Gabi Ionașcu de «management tehnic defectuos». Demiterea celui vizat ar fi trebuit să se facă în cadrul ședinței AGA a SC Urban de joi, 19 mai, la orele 16.30. La ora programată, în sala de ședințe a Primăriei Slobozia, în prezența a jumătate dintre cei 21 de consilieri muncipali, Valentin Clibeanu a fost reconfirmat. Mai exact spus, de pe ordinea de zi a ședinței a lipsit orice referire la această intenție a administrației locale.

O ședință fără noimă
Așteptată special pentru a supune plenului Consiliului Local hotărîrea privind eliberarea... [citește_tot_articolul]

26 Mai 2011, 06:14 (9640 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Drumurile comunale, viza lui Cazacu pentru șefia Consiliului Județean

Ialomița și vrea, și poate, și trebuie să fie portocalie

Drumurile comunale, viza lui Cazacu pentru șefia Consiliului Județean

Începînd cu primăvara acestui an, Ialomița scoate la licitație drumurile județene și comunale în cadrul celui mai celebru proiect guvernamental din ultima vreme. Este vorba despre Programul Național de Dezvoltare a Infrastructurii, susținut inițial de către ministrul Elena Udrea, prin intermediul căruia se vor reabilita «10000 de kilometri de drumuri județene și de interes local». În Ialomița, vorbim despre 295,4 kilometri de drumuri comunale în 36 de localități, dar și de trei tronsoane de drum județean deja scoase la licitație. În spatele cifrelor enunțate, făcute publice de președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică, se ascunde repoziționarea politică a primarilor din Ialomița. În condițiile... [citește_tot_articolul]

25 Mai 2011, 11:47 (14552 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
301 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Sărbătoare la Catedrala Episcopală din Slobozia

Sărbătoare la Catedrala Episcopală din Slobozia

Mii de credincioși sînt așteptați luni, 1 octombrie a.c., să participe la cinstirea celui de-al doilea hram al Catedralei Episcopale din Slobozia. Evenimenul religios se va bucura de prezența celor mai ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2012, 18:32
(9446 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: Groaznic accident rutier cu 4 morți și 12 răniți

Circulația rutieră pe DN2 Buzău-Urziceni este restricționată în zona localității ialomițene Cotorca, după un accident teribil. Astfel, la primele ore ale dimineții de joi, 27 septembrie a.c., un microbuz ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2012, 07:47
(15856 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

26 Septembrie 2012, 17:36


Accidente la Luciu și Lilieci

Marți, 25 septembrie, în jurul orei 10,30, Poliția a fost sesizată că pe raza localității Luciu s-a produs un accident rutier. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:24
(11306 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul Neacșu sună goarna în Parlament: Mobilizare generală pentru o nouă sesiune parlamentară!

Deputatul ialomițean Marian Neacșu a declarat că «este absolut necesară o mobilizare generală pentru actuala sesiune parlamentară», care «deși este cea mai scurtă, este sesiunea pe umerii căreia fosta conducere ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:19
(8125 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Romi la expoziție

Muzeul Județean Ialomița, în parteneriat cu Asociația pentru Dezvoltare și Incluziune Socială și cu Inspectoratul Școlar Județean Ialomița organizează vineri, 28 septembrie a.c., începînd cu orele 11,0 ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:14
(25692 vizualizări - 43 comentarii)


Pocora nu minte, e parlamentar cuminte: «Am reparat încă o nedreptate făcută românilor în guvernarea PD-L!»

Printr-un comunicat de presă, parlamentarul ialomițean Cristina Ancuța Pocora anunță că, în sfîrșit, activitatea ei de parlamentar a dat roade. După 4 ani, deputatul de Fetești-Țăndărei anunță electoratul ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:08
(9257 vizualizări - 1 comentariu)


Săptămînă plină pentru pompierii ialomițeni

În urma ploilor căzute în data de 21 septembrie a.c, gospodăria unui cetățean din cartierul Bora al municipiului Slobozia a fost inundată. Un echipaj de pompieri s-a deplasat la fața locului cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:06
(7288 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestată pentru că a furat un telefon mobil

O tînără de 27 ani, din Urziceni, a fost arestată preventiv pentru 29 de zile pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Fapta a fost sesizată Poliției sîmbătă, 22 septembrie a.c., de către un bărbat ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 17:05
(8022 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 8 persoane, reținute în urma conflictului din cartierul Vlașca

În urma cercetărilor efectuate de polițiștii ialomițeni cu privire la conflictul ce a avut loc în zilele de 19 și 20 septembrie, în cartierul Vlașca din Fetești, 8 persoane au fost reținute. Potrivit datelor ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:57
(9480 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Furt calificat în familie

Polițiștii efectuează cercetări față de trei femei, cu vîrste cuprinse între 23 și 38 ani, toate domiciliate în comuna Vlădeni, suspecte de comiterea infracțiunii de furt calificat. Sîmbătă, 22 septembrie ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:55
(9689 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


IPJ Ialomița: «Săptămîna prevenirii criminalității»

În săptămîna 24-28 septembrie a.c., Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară o serie de acțiuni specifice prin care marchează «Săptămâna Prevenirii Criminalității». Sub acest slogan «Săptămîna ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:54
(9782 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fraude de milioane depistate de polițiști

Luni, 24 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 27 și 44 ani, doi ialomițeni, un ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:50
(6738 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 urmăriți internațional, prinși de polițiști

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Birourile de Investigații Criminale Slobozia și Fetești, în colaborare cu Secțiile Rurale de Poliție Slobozia și Grivița și Serviciul de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:47
(8902 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: A furat de două ori din aceeași biserică

Polițiștii au reținut vineri, 21 septembrie a.c., un tînăr de 27 ani, din comuna Grivița, cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de furt calificat. Suspectul a pătruns în noaptea de 19/20 septembrie ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:46
(9391 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la Amara

Incendiu la Amara

O dependință a unei gospodării din localitatea Amara a fost mistuită de flăcări în după amiaza zilei de marți, 25 septembrie. Focul a fost provocat din cauza unei pîini lăsată prea mult la cuptor... Proprietarul ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2012, 16:11
(8037 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Amara incendiu


Scrimă: Iulian Teodosiu și echipa CSS Slobozia, campioni naționali de juniori la sabie

În perioada 12-16 septembrie 2012, Sala Sporturilor din Iași a găzduit Finalele Campionatului Național de Scrimă-Juniori, în organizarea FRS și DJST Iași. Pentru a doua oară consecutiv, echipa masculină ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2012, 10:11
(11632 vizualizări - 2 comentarii)


Tenis de cîmp: Sorin Iordache, în primii 70 din Europa

Începînd cu 11 septembrie 2012, Sorin Iordache, tenismenul slobozean legitimat la TenisCon Slobozia, s-a aflat la Chișinău, unde a participat la două foarte puternice turnee internaționale de tenis. Într ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2012, 10:10
(23948 vizualizări - 32 comentarii)


AJOFM Ialomița: 53 locuri de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de muncă Ialomița a făcut publică lista locurilor de muncă vacante la data de 21 septembrie 2012. Angajatorii pun la dispozție însă 53 de locuri de muncă... Cele ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 18:17
(7956 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Simpozion pe teme istorice

Baza arheologică de la Orașul de Floci a fost vineri, 21 septembrie a.c., gazda celei de-a XX-a ediție a evenimentului denumit «Zilele europene ale patrimoniului». Astfel, la ruinele fostului oraș medieval ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 18:17
(7257 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii vor dona sânge

Ialomița: Jandarmii vor dona sînge

Peste 100 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Județean de Jandarmi Ialomița se vor alătura campaniei «Întinde o mînă-salvează o viață», în cadrul căreia aceștia vor merge la Centrul de Transfuzii ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2012, 17:18
(7914 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Se redeschide «Salonul Anual de Carte»

Lumea cărților își redeschide porțile la Slobozia. Mai sînt cel mult două săptămîni și începe «Salonul Anual de Carte». Cel mai important eveniment cultural al Ialomiței a ajuns anul acesta a la cea de ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 19:00
(8522 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Tipografii» de bani falși, trimiși la răcoare

Falsificatorii de bani din Movilița au fost trimși la închisoare. Magistrații Judecătoriei Slobozia au admis cererea procurorilor de arestare preventivă pentru 29 de zile a trei dintre cei 10 suspecți acuzați ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 17:57
(7666 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Două familii de țigani s-au luat la bătaie pentru fier vechi! 35 de persoane, audiate de polițiști!

Scandal de proporții în seara zilei de miercuri, 19 septembrie a.c., la Fetești. Două familii de romi din cartierul Vlașca s-au luat la bătaie din cauza mai multor componente de fier vechi pe care fiecare ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 17:53
(11813 vizualizări - 0 comentarii)


Lăcusteni: Au săpat după cablu telefonic și i-a prins Poliția

Patru «vînători de comori», cu vîrste cuprinse între 17 și 58 ani, din Fetești, au fost prinși în noaptea de 19/20 septembrie a.c. pe un cîmp din apropierea localității  Lăcusteni, în timp ce săpau ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2012, 16:54
(8896 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Septembrie 2012, 18:23


Slobozia: Se redeschide «Salonul Național de Artă Plastică»

Casa de Cultură Municipală din Slobozia va găzdui vernisajul expoziției de pictură «Atitudini Contemporane», în cadrul Salonului Național de Artă Plastică. Evenimentul a devenit deja o tradiție în rîndul ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 18:11
(6571 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Descoperiți cu o bîtă și un cuțit în mașină

În noaptea de luni spre marți, 17/18 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Ordine Publică din cadrul Poliției Slobozia au identificat pe bulevandrul Matei Basarab doi tineri, de 21 și 27 ani, din ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:57
(6339 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Vecina i-a furat poarta!

Poliția a fost sesizată marți, 18 septembrie a.c., de către o femeie de 25 ani, din Fetești, cu privire la faptul că vecina sa i-a sustras poarta de la intrarea în curtea locuinței. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:54
(6873 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident de muncă la Mînăstirea Hagieni

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orei 16,00, Poliția a fost sesizată despre faptul că la Mînăstirea Hagieni un perete a căzut peste trei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2012, 17:52
(9982 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...