Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Înjunghiat de 10 ori din cauza unui un scandal provocat în Italia

S-a întâmplat la Sfântu Gheorghe

Înjunghiat de 10 ori din cauza unui un scandal provocat în Italia

Un bărbat de aproximativ 60 de ani se zbate între viață și moarte la Spitalul de Urgență Floreasca din București, după ce a fost înjunghiat de 10 ori cu un cuțit. Între victimă și agresorii săi ar exista un conflict mai vechi, bărbatul înjunghiat agresându-l la rândul său pe fiul unuia dintre atacatori, într-o localitate de pe teritoriul Italiei. Autoritățile judiciare din Ialomița ar fi cunoscut starea conflictuală dintre aceștia și au încercat să prevină incidentul printr-o razie de amploare organizată la Bărbulești. Totul s-a petrecut însă la o zi distanță după perchezițiile polițiștilor.

 

Răzbunare sângeroasă... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2024, 07:55 (6724 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Agroserv Măriuța SRL Drăgoești/«Lăptăria cu Caimac», pierderi din cauza secetei pedologice

Agroserv Măriuța SRL Drăgoești/«Lăptăria cu Caimac», pierderi din cauza secetei pedologice

Agroserv Măriuța SRL, firma ialomițeană din Drăgoești listată pe piața AeRO a Bursei de Valori București sub simbolul MILK, desfășoară o activitate agricolă mixtă, respectiv cultură vegetală, prin exploatarea a aproximativ 2500 de hectare, combinată cu creșterea animalelor. Potrivit economica.net, compania deținătoare a brandului «Lăptăria cu Caimac», raportează o pierdere netă de 0,646 milioane de lei la finele primului semestru din 2024.

 

«Lăptăria cu Caimac», afectată de seceta pedologică Agroserv Măriuța SRL Drăgoești, proprietară a brandului... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 12:20 (4607 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetul Slobozia a clasat ancheta deschisă în cazul directorului adjunct al APIA Ialomița!

ANI n-a avut dreptate

Parchetul Slobozia a clasat ancheta deschisă în cazul directorului adjunct al APIA Ialomița!

În martie 2024, Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a fost sesizat de Agenția Națio­nală de Integritate cu privire la posibila comitere a infracțiunii de «folo­sire a funcției pentru favorizarea unor persoane» de către Virgil Valentin Dorobanțu, directorul adjunct al APIA Ialomița. Acesta a fost acuzat de faptul că și-ar fi delegat soția în cadrul unui Compartiment al APIA Ialomița, dar la 6 luni distanță procurorii au stabilit că «fapta nu există», clasând dosarul penal! Sesizarea organelor judiciare de către ANI este greu de înțeles în condițiile în care aceștia au precizat într-un raport oficial faptul... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2024, 08:05 (3197 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița: Grigore-Neacșu vicepreședinți, Voiculeț administrator public!

Rămâne cum s-a stabilit

Consiliul Județean Ialomița: Grigore-Neacșu vicepreședinți, Voiculeț administrator public!

Așa cum am anticipat și prezentat încă de la începutul lunii octombrie a.c., Cătălin Grigore și Mihai Neacșu au fost aleși vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița în cadrul unei ședințe de îndată convocată miercuri, 16 octombrie 2024. «Cătălin Grigore, aflat la al treilea mandat, își continuă munca de succes, aducând experiență și dedicare în slujba ialomițenilor. Alături de el, Mihai Neacșu, aflat la început de drum în această funcție, vine cu energie și dorința de a contribui la progresul județului!»... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2024, 15:50 (8941 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Noul» Consiliu Județean Ialomița, CONSTITUIT

Consilierii mandatului 2024-2028 au depus jurămintele

«Noul» Consiliu Județean Ialomița, CONSTITUIT

Marți, 15 octombrie 2024, s-a desfășurat ședința de constituire a «noului» Consiliul Județean Ialomița, care își va desfășura activitatea în perioada 2024-2028. Din cei 28 de consilieri județeni ale căror mandate au fost validate de Tribunalul Ialomița, doar 26 și-au preluat atribuțiile. Totodată, în cadrul aceleiași întâlniri oficiale, Marian Pavel a depus jurământul în calitate de «nou» președinte al Consiliului Județean Ialomița.

 

Consilierii județeni și-au preluat mandatele Potrivit prevederilor Codului Administrativ... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 17:05 (6567 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie la scor

Handbal, CSM Unirea Slobozia-ACS Spartac București 41-20 (20-7)

Victorie la scor

bonus: O nouă victorie a Junioarelor 3

Cel de-al doilea meci acasă al Unirii Slobozia din actualul campionat le-a adus elevelor lui Ion Ivan încă o victorie. Handbalistele legitimate la CSM Unirea Slobozia s-au duelat cu rivalele de la ACS Spartac București, echipă pe care au învins-o cu scorul de 41-20.

 

Junioarele s-au făcut remarcate Victoria obținută de elevele antrenorului Ion Ivan în partida contra ACS Spartac București a fost una fără emoții, jucătoarele controlând meciul încă din primele minute. După prima repriză, acestea aveau un avantaj de 13 goluri. În repriza secundă... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 14:25 (547 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 142 milioane metri cubi de apă, folosiți pentru irigații în Ialomița

Peste 142 milioane metri cubi de apă, folosiți pentru irigații în Ialomița

Seceta pedologică extremă care a afectat culturile agricole din județul Ialomița a determinat o creștere a cantității de apă folosită pentru irigarea suprafețelor. Potrivit estimă­rilor făcute de Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială Ialomița, peste 142 milioane metri cubi de apă au fost folosiți în această campanie. Mai mult, instituția face permanent demersuri pentru îmbunătățirea infrastructurii de irigații a județului nostru.

 

Culturi agricole afectate de seceta pedologică Suprafețe întregi de culturi agricole au fost afectate... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 12:10 (4732 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Ana Maria Matache, medaliată cu bronz la Campionatul European de Karate WUKF

Karate, CSM Unirea Slobozia

Ana Maria Matache, medaliată cu bronz la Campionatul European de Karate WUKF

Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia demonstrează încă o dată faptul că există valori în sportul ialomițean. De această dată, sportiva care s-a făcut remarcată este Ana Maria Matache, legitimată la Secția Karate a CSM Unirea Slobozia. Tânăra a reușit să obțină medalia de bronz în cadrul Campionatului European de Karate WUFK, organizat în Polonia, în cadrul categoriei kumite individual. De altfel, Ana Maria Matache a fost singura sportivă din țara noastră care a reușit să urce pe podium în cadrul acestei categorii. Totodată, în cadrul aceleiași competiții, dar la proba pe echipe, sportiva din Slobozia a obținut medalia... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 09:50 (5038 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări finalizate peste 95% prelungite cu 1 an, împrumut de 25 milioane de lei de la Trezorerie!

Ședință «on-line» a Consiliului Județean Ialomița

Lucrări finalizate peste 95% prelungite cu 1 an, împrumut de 25 milioane de lei de la Trezorerie!

Ședința «on-line» a Consiliului Județean Ialomița de vineri, 11 octombrie a.c., a cuprins nu mai puțin de 15 proiecte de hotărâri, fiind, cum altfel, votate la foc automat. Astfel, după ședința «fastuoasă» de la Conacul Manasia, catalogată drept «ultimă» a mandatului 2020-2024, președintele Marian Pavel a ținut să se mai întâlnească o dată cu «vechii» consilieri într-o «ultimă» întrunire. «On-line».

 

Proiecte de hotărâri votate de «vechii» și implementate de «noii»... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2024, 08:10 (7557 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Nenumărate ratări, doar remiză în deplasare

Fotbal, Liga a III-a, CS Medigidia-Recolta Gheorghe Doja 1-1

Nenumărate ratări, doar remiză în deplasare

Etapa a 7-a a campionatului Ligii a III-a la fotbal le-a adus față în față pe Recolta Gheorghe Doja și CS Medgidia. Meciul s-a disputat pe stadionul echipei constănțene, partida încheindu-se la egalitate. Dojenii au fost cei care au deschis scorul și ar fi putut să trimită mai multe goluri în poarta adversarilor, dar au ratat toate ocaziile ivite.

 

Au ratat șansele unei victorii În deplasarea de la Medgidia, Recolta Gheorghe Doja a încercat să domine meciul încă din primele minute. Ialo­mițenii au fost cei care au deschis scorul, prin reușita... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2024, 18:15 (2331 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrele de colectare prin aport voluntar ale ADI ECOO 2009, în execuție

Ialomița deșeurilor

Centrele de colectare prin aport voluntar ale ADI ECOO 2009, în execuție

Încă de la jumătatea lunii septembrie 2024, Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ECOO 2009 a semnat contrac­tele de execuție a lucrărilor pentru proiectul «Înființarea și do­tarea Centrelor de colectare prin aport voluntar în localitățile Căzănești, Andrășești, Gheorghe Lazăr și Gura Ialomiței». Proiectul este finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, în co­laborare cu Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor. De asemenea, la data de 24 septembrie 2024, au fost predate către executant, cele patru amplasamente în ve­derea demarării lucrărilor de execuție. Centrele de colectare vor oferi posibilitatea cetățenilor de... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2024, 12:20 (14436 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă cu «impurități» și «organisme vii» la robinete, ploșnițe în celule

Deținuții Penitenciarului Slobozia reclamă

Apă cu «impurități» și «organisme vii» la robinete, ploșnițe în celule

Pe baza sesizărilor înaintate de un deținut încarcerat la Penitenciarul Slobozia Avocatului Poporului, instituția a făcut o serie de verificări în ceea ce privește condițiile de deținere. Astfel, s-a descoperit că apa distribuită în rețea are probleme de potabilitate, iar în unele spații de detenție există ploșnițe. In­stituția a somat Penitenciarul Slobozia să adopte măsuri pentru remedierea acestor probleme.

 

Se caută soluții În timp ce transparența instituțională aproape că nu există la Penitenciarul Slobozia, deținuții încarcerați... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2024, 07:55 (6583 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeanul Dragoș Costin Telehuz, secretar de stat în Ministerul Agriculturii, prezent la Conferința centenară a Organizației Internaționale a Viei și Vinului

Ialomițeanul Dragoș Costin Telehuz, secretar de stat în Ministerul Agriculturii, prezent la Conferința centenară a Organizației Internaționale a Viei și Vinului

Duminică, 13 octombrie 2024, la Dijon/Franța, Organizația Internațională a Viei și Vinului a sărbătorit un secol de la înființare, România fiind membru al Organizației încă din 1927. La eveniment a participat, din partea României, Dragoș Costin Telehuz, secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii și Dezvoltării Rurale, precum și Diana Pavelescu, consilier pentru promovare la Oficiul Național al Viei și Produselor Viticole. Programul evenimentului a inclus și o conferință inter-ministerială dedicată sectorului vinului și viei, schimbările climatice și noile provocări din piață influențând domeniul. În discursul susținut în cadrul î... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2024, 19:15 (2500 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

11 localități din Ialomița și Călărași, în «zona de restricție» din cauza Pestei Porcine Africane

11 localități din Ialomița și Călărași, în «zona de restricție» din cauza Pestei Porcine Africane

Un număr de 11 localități din Ialomița și Călărași sunt în «zona de restricție» din cauza unui focar de Pestă Porcină Africană descoperit în gospodăria unui localnic din Cartierul Bora al municipiului Slobozia. Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor au explicat faptul că restricțiile se vor menține pe parcursul a 30 de zile.

 

Situație în monitorizare Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a fost înștiințată de cazurile de Pestă Porcină Africană chiar de către proprietarul animalelor... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2024, 10:05 (4724 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Concluziile consultărilor dintre PSD și sindicate/patronate: nicio creștere de taxe în 2025, încurajarea muncii și reducerea poverii fiscale pe muncă!»

Deputatul PSD Liviu Patrichi

«Concluziile consultărilor dintre PSD și sindicate/patronate: nicio creștere de taxe în 2025, încurajarea muncii și reducerea poverii fiscale pe muncă!»

«Concluzia comună a consultărilor dintre Partidul Social Democrat și reprezentanții patronatelor/sindicatelor este că România nu își permite creșteri de taxe în intervalul următor, iar soluțiile cele mai importante pentru susținerea economiei naționale trebuie să vizeze încurajarea muncii, creșterea productivității și reducerea poverii fiscale în special la nivelul salariaților cu venituri mici și medii!» se precizează într-un comunicat al deputatului PSD Liviu Patrichi. Același comunicat mai reliefează că «soluțiile de guvernare pentru dezvoltarea economică și echilibrarea bugetară pe termen mediu și lung trebuie să pună accentul pe stimularea... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2024, 14:50 (19372 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Întrecere de ciclism la Slobozia

Întrecere de ciclism la Slobozia

Primăria Slobozia, prin Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia, organizează sâmbătă, 26 octombrie 2024, un concurs de ciclism. Evenimentul se numește «NETINDAVA XC RACE» și, pe lângă mișcare, îi invită pe participanți să exploreze natura din jurul Sloboziei. Competiția include două curse, una dedicată cicliștilor profesioniști, iar cea de a doua dedicată părinților și copiilor. Pot participa la această întrecere copiii de peste 6 ani, potrivit regulamentului de organizare.

 

Start în mijlocul naturii Cursa de ciclism denumită «... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2024, 10:20 (2121 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița «dispare» în proiectele de Regionalizare

Ialomița «dispare» în proiectele de Regionalizare

Încă de la sfârșitul anilor ’90 s-a discutat despre reorganizarea administrativă a României, în 1998 apărând chiar Legea 151, privind dezvoltarea regională a țării. Ulterior, Legea din 1998 a fost modificată și, firesc, «uitată». Mai nou, se readuce în discuție o reorganizare administrativă, comasarea județelor în «regiuni», 12 județe noi la număr, fiind un prim pas spre o reîmpărțire teritorială.

 

«Ialomița, înainte de toate!» Un simplu slogan care va dispărea după o eventuală aprobare... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2024, 07:55 (5213 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița are calamitate peste 93 mii de hectare însămânțate în primăvara anului 2024

Raportare oficială

Ialomița are calamitate peste 93 mii de hectare însămânțate în primăvara anului 2024

În urmă cu o săptămână, în baza aprobărilor speciale ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, Direcția pentru Agricultură Jude­țeană Ialomița a transmis către Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale situația culturilor înființate în primăvara anului 2024, calamitate din cauza secetei pedolo­gice. Datele arată că peste 93 mii de hectare au fost afectate din cauza lipsei apei în sol.

 

Se așteaptă despăgubirile Conform informațiilor oficiale, în campania agricolă de primăvară, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2024, 12:05 (7479 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Poliția Română a scos la concurs postul de comandant al IPJ Ialomița

Poliția Română a scos la concurs postul de comandant al IPJ Ialomița

Condus vreme de mai bine de 5 ani de șefi interimari, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița se pregătește să aibă un șef numit prin concurs. Examenul este organizat de Inspectoratul General al Poliției Române, iar potrivit informațiilor oficiale testarea va fi susținută de cinci candidați. Trei dintre aceștia își desfășoară activitatea în cadrul IPJ Ialomița, iar alți doi provin din cadrul IPJ Ilfov și Poliția Capitalei.

 

Concurs pe bază de interviu Potrivit informațiilor oficiale, candidații din cadrul IPJ Ialomița care doresc să devină șefi ai instituției... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2024, 08:05 (7905 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Festivalul-concurs «La Casa Tudorii», ediția 2024

În organizarea Consiliului Județean Ialomița

Festivalul-concurs «La Casa Tudorii», ediția 2024

VINERI, 11 octombrie 2024-Slobozia
 17,30-20,00 Parada Festivalului
17,30 Plecarea de pe bdul Matei Basarab, paradă cu aproximativ 100 de persoane costumate în veșminte și ținute militare medievale, pedeștri și călăreți, și domnitorul Mihai Viteazul
18,00 Centrul Cultural «Ionel Perlea»-primirea participanților și alocuțiunile oficiale, prezentarea asociațiilor, anunțarea programului Festivalului și a locațiilor de plecare și sosire... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2024, 12:40 (5357 vizualizări - 2 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CCIA Ialomița: Invitații la expoziții în Republica Moldova

În perioada 16-19 marie 2011, Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița organizează o misiune economică în Republica Moldova, respective la Chișinău, pentru vizitarea expozițiilor specializate ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 16:18
(9829 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat calea ferată!

Patru ialomițeni sînt în prezent cercetați penal după ce au fost prinși de jandarmi furînd șine de cale ferată. Indivizii au fost depistați încă de la primele ore ale dimineții de joi, 3 martie. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:22
(9231 vizualizări - 0 comentarii)


Instruire gratuită pentru angajații ANAF

«Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță organizarea în data de 7 martie 2011, la sediul Agenției, a conferinței pentru închiderea oficială a proiectului cu titlul „Îmbunătățirea abilităților tehnice ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:20
(10855 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 66 de locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița, miercuri, 3 martie, în Ialomița, erau disponibile 66 locuri de muncă vacante. Dintre acestea, două posturi sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:44
(14109 vizualizări - 3 comentarii)


ITM Ialomița: Cărțile de muncă, predate angajatorilor

Potrivit unor noi prevederi legale, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, carnetele de muncă nu vor mai exista. Vechimea în muncă pînă la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă, urmînd ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:42
(10087 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A dat în groapă și a sunat la 112

Un bărbat de 41 de ani a sunat la 112 după ce... a căzut într-o groapă. Acesta se deplasa pe strada Buzăului din localitate și nu a observat craterul de 4 mp din fața sa. Pompierii au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:17
(8040 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni groapă 112


Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8726 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10470 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9718 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10384 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43617 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14580 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11233 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9406 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9091 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13875 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8876 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12676 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13623 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12170 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10354 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10612 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5012 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5188 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...