Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Administrațiile locale reclamă alocarea ilegală a fondurilor publice

Jaf ca-n codrul bugetului județean

Administrațiile locale reclamă alocarea ilegală a fondurilor publice

După 6 luni de război administrativ, Consiliul Județean nu renunță la practicile privind alocarea ilegală a fondurilor publice către administrațiile locale. Atenția acordată de către Instituția Prefectului acestei practici modifică însă maniera oficială de alocare a fondurilor. Oficial, în anul 2011 alocările bugetare se vor face în funcție de proiectele prezentate de reprezentanții administrației locale. Neoficial însă, Consiliul Județean a «sfătuit» primarii invitați la negocieri să ceară doar cît li se va da.

Buget de subzistență vs buget de dezvoltare
Filosofia bugetară a anului 2011, trîmbițată de Guvernul Boc la început de an, se mulează mînușă pe ambițiile politice... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2011, 11:24 (8805 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Amara, în cantonament la Eforie Nord

Începînd cu ziua de duminică, 30 ianuarie, Victoria Amara, echipă aflată pe locul III în Liga a IV-a Ialomița este într-un cantonament de 5 zile în stațiunea Eforie Nord. La această acțiune s-a deplasat întregul lot folosit în turul campionatului, mai puțin fundașul Florin Avram, plecat la Rapid Fetești și mijlocașul Vintilă, exclus din lot din motive disciplinare. La capitolul noutăți poate fi trecut Ion Avram, fost fotbalist al Dunării Călărași, care se află în probe. «Mai avem cu noi doi juniori care sperăm să confirme și avem în vedere transferul a doi fundași centrali din Buzău» a declarat, pentru Independent, profesorul Florin Martinescu, antrenorul Amarei. Victoria dispută, miercuri, 2... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2011, 08:13 (7330 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Și cu câinii cum rămâne?

La Consiliul lăudat

Și cu cîinii cum rămîne?

Isteria mediatică ce se desfășoară cu talent în aceste zile, privind cîinii comunitari, și-a găsit loc și la Slobozia. Și încă ce loc! În ședința de Consiliu Local. Asta după ce, cu o seară înainte de întrunirea Consiliului Local, o femeia murea sfîșiată de cîinii vagabonzi bucureșteni. Și deh!, la politică, fotbal și... cîini comunitari se pricepe toate lumea. Și ca să vedeți cîtă dreptate avem, redăm integral o parte din discuțiile purtate pe marginea unui proiect de hotărîre ce viza aprobarea taxelor de revendicare, adopție și cazare a cîinilor fără stăpîn... Și dacă nu înțelegeți nimic, nu vă îngrijorați. Problema cîinilor comunitari este una de actualitate, rămasă nerezolvată de ani de zile... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2011, 12:32 (13555 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia, amical cu Gloria Buzău

Liderul seriei a doua din Liga a III-a, Unirea Slobozia a încheiat cantonamentul din Predeal cu un meci amical împotriva echipei Conpet Ploiești. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1, golul slobozenilor fiind reușit de Constantin Toma. «Nu ne-a interesat rezultatul și am luat meciurile amicale ca simple teste. Importantă a fost pregătirea centrală, unde băieții au făcut două antrenamente și au parcurs 20 de kilometri zilnic» a explicat profesorul Constantin Prepeliță.
Telenovela Florin Anghel continuă, jucătorul prezentîndu-se la echipă. Despre acest subiect, Prepeliță a declarat: «Eu l-am învoit pentru o perioadă scurtă, iar el a întîrziat și de aceea, din punctul meu de vedere, nu mai face... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2011, 12:07 (12650 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

A născut după o sarcină dezvoltată în abdomen

Premieră în medicina ialomițeană

A născut după o sarcină dezvoltată în abdomen

Caz fără precedent la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Doi medici slobozeni au reușit o performanță medicală. Doctorii au operat o mămică a cărei sarcină s-a dezvoltat (atenție!) în abdomen! Atît mămica cît și copilul sînt bine, aflîndu-se actual sub atenta supraveghere a medicilor.
Luni, 24 ianuarie, pe Secția de Obstretică-Ginecologie a Spitalului Județean, doi medici ginecologi au intrat în sala de operații unde urmau să dea viață unui copil printr-o operație de cezariană. Intervenția chirurgicală se decisese ca urmare a faptului că fătul era așezat transvers, iar mămica nu putea naște în condiții normale. Ceea ce avea să fie o banală operație de cezariană s-a transformat într-o adevărată... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2011, 09:24 (25919 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, patria piraților din transportul public

Pagube de zeci de mii de lei noi din cauza indiferenței autorităților

Ialomița, patria piraților din transportul public

Lunar, Ialomița pierde zecii de mii de lei noi din cauza piraților care paralizează transportul public de călători. Și asta sub ochii indiferenți ai autorităților publice județene și cei ai Poliției, al căror rol a devenit decorativ. Nici nu poate fi altfel atîta vreme cît o parte din cîștigurile acumulate ajung și în buzunarele celor chemați să supervizeze acest sector de activitate...

Turnul Babel auto
Județul Ialomița are unul dintre cele mai eterogene parcuri auto din România. Dacă ați avea curiozitatea să aruncați o privire în Autogara din Slobozia, veți descoperi aici, alături de autocare de ultimă generație, hîrburi vechi din 1968, anul în care a fost înființată... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2011, 17:42 (22019 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest public pentru salvarea Spitalului Țăndărei

Protest public pentru salvarea Spitalului Țăndărei

• Desființarea Spitalului din Țăndărei-o aberație
• Investiții de miliarde pierdute iremediabil
• Autoritățile din cele 13 localități limitrofe se coalizează într-un protest public
• Spitalul Fierbinți-Tîrg, dovada că istoria se poate repeta
• Reacții oficiale dure

În cursul dimineții de miercuri, 2 februarie, autoritățile locale din Țăndărei au organizat o conferință de presă în care au criticat dur decizia de desființare a Spitalului. Primarul Vasile Sava a prezentat memoriul pe care îl va înainta Ministerului Sănătății și a declarat că nu se va opri pînă la revocarea deciziei. «Este inadmisibil ca niște funcționari din birourile de la București să șteargă de pe hartă un spital care deservește 38 de mii de locuitori. Unde este descentralizarea autonomiei locale despre care se vorbește și apropierea serviciilor de cetățean?» a tunat edilul în fața presei. Primarul a fost secondat de către directorul Spitalului, Vladimir Turcuman care a susținut... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2011, 09:18 (27836 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

RAJA da, Ionașcu ba

A început bătălia pentru apă!

RAJA da, Ionașcu ba

În urmă cu două săptămîni, Independent publica primele informații legate de stadiul negocierilor dintre RAJA Constanța, al doilea operator ca mărime pe piața națională a serviciilor de apă, și administrația locală. Revenim astăzi, în exclusivitate, cu declarații incendiare ale celor implicați în această negociere, care să vă permită să trageți singuri concluzii asupra viitorului SC Urban, unul dintre ultimii supraviețuitori în calea regionalizării serviciilor de apă din România.

Povestea fără sfîrșit a asocierii RAJA Constanța cu SC Urban
RAJA Constanța este dispusă să se asocieze cu SC URBAN. Mai mult decît atît, susține Stroe Felix, directorul acestei societăți de stat, firma este dispusă să preia datoriile istorice ale SC Urban, să plătească debitul pe care aceasta îl are către SC Amonil și să asigure potabilizarea sursei de apă în timp record. Ce s-ar ascunde în spatele «bunelor intenții» ale societății constănțene? Evident, profitul! Și, mai presus de acesta, dorința expansionistă a RAJA Constanța de a deveni primul operator de apă al țării! O dorință care a împins societatea pînă la Chișinău și dincolo de el... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2011, 11:56 (16586 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul din Țăndărei, desființat

Atentat la Sănătatea publică ialomițeană

Spitalul din Țăndărei, desființat

UPDATE Deputatul PNL Cristina Pocora: «Guvernul PD-L-UNPR-UDMR a hotărît că cetățenii din Țăndărei și din împrejurimi trebuie lăsați să moară!»

Marți, 1 februarie, ministrul Sănătății a făcut publică lista unităților sanitare ce urmează a fi desființate. Potrivit unui comunicat al Ministerului Sănătății, dintre cele 182 de spitale din țară, un număr de 111 unități sanitare vor fi comasate, iar restul de 71 se vor reprofila în cămine pentru persoane vîrstnice sau centre de permanență. Decizia face parte din procesul de reorganizare a sistemului sanitar românesc...

Spitalul Țăndărei dispare de pe hartă
Ialomița este afectată de reorganizare prin desființarea Spitalului Orășenesc Țăndărei. Potrivit datelor Ministerului Sănătății, actualul Spital va fi înlocuit de un cămin pentru persoane vîrstnice. Măsura a inflamat... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2011, 16:11 (40247 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia-Rapid 29-32. Și totuși rămânem în luptă!

Handbal

Slobozia-Rapid 29-32. Și totuși rămînem în luptă!

Sala Sporturilor din Slobozia a fost din nou, vineri, 28 ianuarie, cu ocazia disputei dintre Unirea și Rapid, neîncăpătoare. Excesul de spectatori prezenți a făcut ca pentru o bună parte a publicului a privi partida de handbal să fie ca vizionarea unei emisiuni tv cu întreruperea semnalului exact în punctele culminante. Trebuie făcut ceva și asta cît mai repede pentru a evita reversul medaliei. Așadar, 350 de oameni optimiști veniți să asiste la o nouă victorie a favoritelor, mai cu seamă că statisticele asta arătau...

Start de rău augur
Asta a arătat și debutul jocului cu Denisa Păduraru deschizînd scorul. Rapidistele egalează și, mai mult, pe măsură ce intră în joc... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2011, 11:31 (4879 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dragoș Anghel-șef la Fetești, Ghiță Savin-adjunct la Urziceni

Exclusiv: Noi șefi în Poliția ialomițeană

Dragoș Anghel-șef la Fetești, Ghiță Savin-adjunct la Urziceni

Din control în control, inspectorul șef al IPJ Ialomița, Viorel Ștefu se luptă în continuare pentru reabilitarea imaginii instituției dar, mai ales, pentru performanțele polițienești. În acest scop, măsurile organizatorice ale poliției ialomițene continuă cu schimbări de cadre la vîrful unităților din subordine.
După ce comandantul Adrian Dănilă a demisionat din funcția de șef al Poliției Municipale Fetești, locul i-a fost preluat de comisarul de poliție, Dragoș Anghel, șef al Serviciului de Investigare a Fraudelor din aceeași instituție. Anghel a fost desemnat să preia frîiele poliției feteștene începînd de luni, 31 ianuarie 2011.
De asemenea, postul vacant de adjunct al Poliției Urziceni... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2011, 14:29 (19285 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Acordorul de piane

Acordorul de piane

Chei fixe, șurubelnițe, ciocan, clește, cîlți de lînă, naftalină, diapazon de acordaj... Și o educație muzicală solidă care să permită acordorului să recunoască și să aducă în consonanță cele peste 200 de corzi ale unui pian: cîte una pentru notele grave, cîte două pentru cele normale și cîte trei pentru cele înalte. Aaaa... Și multă răbdare! Pentru că acordarea unui pian poate dura între 6 și 12 ore, în funcție de timpul care a trecut de la ultima intervenție.

Patru piane cu coadă în tot orașul
La Slobozia, pianele cu coadă sînt puține, iar acordorul unul singur. Se numește Victor Păpușoiu, predă clarinetul la Liceul de Artă din Slobozia și este dirijorul fanfarei înființate... [citește_tot_articolul]

30 Ianuarie 2011, 08:11 (19504 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Și băieții joacă handbal

Handbal, Cupa Unirii

Și băieții joacă handbal

Sala Sporturilor din Slobozia a fost duminică, 23 ianuarie, gazda unei acțiuni cu participare numeroasă, sprijinită însă de o asistență firavă: Cupa Unirii la handbal masculin, eveniment ajuns la a III-a ediție, organizat în colaborare de Direcția pentru Sport Ialomița și de CSM Slobozia. Acțiunea, adresată elevilor de liceu, a reunit la start patru instituții de învățămînt: Grupul Școlar «Mihai Eminescu», Liceul de Artă, Liceul Pedagogic, toate din Slobozia și Liceul Teoretic «Paul Georgescu», din Țăndărei. Din păcate, cele două licee din Urziceni care-și anunțaseră prezența nu au putut onora invitația din cauza vremii nefavorabile.
S-au disputat șase meciuri, în sistem «fiecare cu fiecare... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2011, 09:12 (12478 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Zvonuri MARI din politica MICĂ

Zvonuri MARI din politica MICĂ

Nici n-a început bine anul că scenariile politice privind viitoarea configurație a politicii locale au și luat-o razna. E drept, pe aceleași cărări bătute și răzbătute în ultimii ani. Dar de astă dată alegerile sînt mai aproape, iar protagoniștii, mai ridați și mai nărăviți în rele politice ca oricînd. Tocmai de aceea aproape că ne face plăcere să reiterăm cele mai credibile dintre zvonurile acestui început de an. Deocamdată, doar două dintre tandemurile garantate ale viitoarelor mandate de aleși publici.

Legea lui Asimov în politica locală: Ciupercă, robotul pensionar
Robotul politic Silvian Ciupercă s-a răscroit după chipul și asemănarea roboților lui Asimov și respectă... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2011, 08:41 (12104 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia: Chiorcău da, Anghel ba

Înainte de a urca la munte, Unirea Slobozia a disputat la Băicoi o partidă de verificare cu CSO Plopeni, echipă aflată și ea în Liga a III-a. Meciul s-a încheiat nedecis, 1-1, golul echipei lui Constantin Prepeliță fiind opera lui Toma. În aceste zile a urcat la Predeal cu echipa și Cosmin Chiorcău, pînă acum singura achiziție. Nu s-a prezentat în schimb nici pînă acum Florin Anghel, fotbalist la care aproape sigur se va renunța. De remarcat că, cel puțin pe hîrtie, la capitolul transferuri, contracandidata Callatis stă mai bine. Echipa antrenată de Eric Lincar i-a adus pe Dimcea, de la Viitorul Constanța și pe fostul jucător al Sportului Studențesc, Ioviță. Unirea revine acasă vineri, 28 ianuarie... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2011, 18:30 (7543 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionașcu pariază pe investițiile multianuale

Deși are bani mai puțini în buget

Ionașcu pariază pe investițiile multianuale

Criza financiară din administrație afectează direct investițiile anului 2011 în capitala județului Ialomița. Cu un buget total estimat pentru anul 2011 la 76,4 milioane de lei, din care veniturile proprii reprezintă aproape 75 la sută, Slobozia se vede obligată să transforme investițiile prognozate pentru acest an în investiții multianuale.

Bazinul de înot, perla coroanei
Potrivit informațiilor oferite de către autorități, investițiile din 2011 vor avea un caracter multianual din cauza crizei financiare. Astfel, modernizarea stației de epurare, extinderea sistemului de canalizare în cartierele Bora și Slobozia Nouă, precum și lucrările din domeniul Învățămîntului vor... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2011, 11:38 (15043 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Consilierii PD-L au părăsit ședința!

Scandal în Consiliul Județean Ialomița

Consilierii PD-L au părăsit ședința!

Miercuri, 26 ianuarie, sala de ședințe a Centrului Cultural «Ionel Perlea». Puțin după orele 15.00, consilierii județeni s-au întrunit în prima ședință de lucru a anului 2011. Am vrut să spunem prima ședință cu scîntei, căci la jumătatea lucrărilor consilierii PD-L au decis în majoritate să părăsească plenul ședinței, contestînd modul în care președintele Silvian Ciupercă a înțeles să prezideze ședința de Consiliu Județean...

Cine muncește... cîștigă
Ședința de Consiliu Județean Ialomița a debutat furtunos, după ce președintele Ciupercă nu a uitat să facă binemeritatele urări «de mai bine» cetățenilor și colegilor de partid. Pardon de Consiliu.
Ordinea de zi a lucrărilor... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2011, 18:29 (13110 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Ne-a bătut din nou Ploieștiul

Fără Simona Balcan, operată de menisc și ieșită din circuit pentru aproximativ o lună, fără Mihaela Stănciulescu la rîndu-i accidentată, CSM Unirea Slobozia s-a aflat duminică, 23 ianuarie, în fața unei misiuni extrem de dificile la Ploiești. «Ambele echipe au intrat în teren cu teamă de adversar. Au fost erori de ambele părți dar, din păcate, noi am greșit mai mult» a declarat Marian Simion, antrenorul CSM. Liderul la zi, CSM Ploiești s-a impus astfel și în a treia dispută cu Slobozia din acest sezon cu 29-25 (14-11). De la echipa noastră s-a remarcat portarul Andreea Nica și Monica Ștefan, folosită o repriză pe post de pivot. Pentru CSM Unirea au marcat Ștefan-9 goluri, Băeșu-6, Leahu-3, Simion... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2011, 11:26 (10630 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Ambulanța Ialomița refuză transportul nou-născuților!»

Bebeluși purtați pe drumuri

«Ambulanța Ialomița refuză transportul nou-născuților!»

Un nou scandal cu accente dramatice stă să izbucnească în sănătatea ialomițeană. Medicii pediatri ai Spitalului din Urziceni acuză Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița că refuză sistematic preluarea nou-născuților cu probleme medicale. În replică, managerul Ambulanței Radu Paros susține că la mijloc este vorba de «deficiențe din punct de vedere al dotărilor»... În tot acest timp însă, nou -născuții cu probleme medicale așteaptă să fie îngrijiți de personal medical autorizat.

Dumnezeul Arafat
La sfîrșitul lunii decembrie 2010, conducerea Spitalului Municipal Urziceni a semnalat secretarului de stat Raed Arafat una dintre cele mai arzătoare probleme a unității sanitare... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2011, 06:02 (12721 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Campionatul se reia în martie

Cele 16 echipe angrenate în Campionatul Ligii a IV-a Ialomița vor reintra în focurile competiției pe 5 martie 2011. Atunci este programată prima etapă a returului care, printre altele, propune un duel interesant între una dintre pretendentele la promovare, Victoria Amara și Recolta Gheorghe Lazăr, echipă care rămîne un adversar incomod. Campionatul se va întinde pînă pe 4 iunie, supremația urmînd să se dispute între primele trei clasate la finele turului: Viitorul Axintele, Abatorul Slobozia și Victoria Amara, orice surpriză venită din partea altei formații fiind exclusă. De remarcat că, din ediția 2011-2012, Ialomița va avea doar 14 echipe în Liga a IV-a, cele patru retrogradate la finele sezonului... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2011, 21:38 (14402 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Ambasadorul Danemarcei s-a întîlnit cu autoritățile județene

Ambasadorul Regatului Danemarcei în România, Michael Sternberg, a întreprins o vizită oficială în județul Ialomița vineri, 5 aprilie. Evenimentul s-a desfășurat în cadrul Instituției Prefectului județului ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:12
(6241 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Artă în spatele gratiilor

Vineri, 5 aprilie 2013, deținuții Penitenciarului Slobozia și-au testat deprinderile artistice. Ei au fost protagoniștii unei piese de teatru, a cărei reprezentație s-a desfășurat în spatele gratiilor. ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:11
(8138 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Adolescenți cercetați de Poliție

Polițiștii din Fetești instrumentează un dosar privind comiterea infracțiunii de «furt calificat», faptă săvîrșită de 3 adolescenți cu vîrste cuprinse între 16 și 18 ani. Potrivit informațiilor oamenilor ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:10
(8159 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Țăndărei: Neatenția era să-l coste viața

Un bărbat de 47 de ani, din Țăndărei, a fost rănit, după ce a fost lovit de o mașină. Bărbatul a încercat să traverseze strada prin loc nepermis și fără să se asigure. Șoferul care l-a lovit pe pietonul ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:09
(7784 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinși în timp ce încercau să fure o conductă

Doi bărbați, cu vîrste de 41 și 39 de ani, sînt cercetați sub acuzația «furt calificat», după ce au fost prinși de polițiștii din Fetești în timp ce încercau să fure o conductă aflată în incinta unei stații ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:07
(8442 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


IPJ Ialomița: «Să știi mai multe, să fii mai bun!»

În săptămîna 1-5 aprilie 2013, polițiștii ialomițeni au desfășurat activități de educație anti-infracțională și anti-victimală dedicate copiilor din mediul preșcolar și școlar. Pe parcursul celor 5 zile ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 18:05
(7043 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Acțiune preventivă

Polițiștii au organizat și desfășurat în cursul zilei de vineri, 5 aprilie, pe raza comunei Bărbulești, o acțiune pe linie de prevenire a criminalității în mediul rural. Pe timpul desfășurării activităților ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2013, 15:16
(7126 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pericol de inundații pe Dunăre în zona Fetești

Brațul Borcea amenință să iasă din matcă. Autoritățile din 7 localități aflate pe malul stîng al brațului sînt în alertă. Toate acestea din cauza unei avertizări Cod Galben de inundații emisă de Institutul ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2013, 17:32
(11045 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa în Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de cuplare a unei conducte de alimentare cu apă la conducta magistrală din orașul Țăndărei, lucrări executate în cadrul Programului Operațional Sectorial de Mediu, SC RAJ ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2013, 18:32
(7389 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sergiu Băhăian, condamnat definitiv la 26 de ani de închisoare în dosarul crimelor de la Constanța

Magistrații Înaltei Curți de Casație și Justiție au dispus, la începutul acestei săptămîni, condamnarea definitivă a lui Sergiu Băhăian. Acesta a primit o pedeapsă cu închisoarea pentru 26 de ani pentru ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2013, 17:34
(13779 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

2 Aprilie 2013, 19:35


anunț angajare

Firmă de curățenie angajează personal curățenie birouri
Serviciul se efectuează în Slobozia, zona B-dul Chimiei, zilnic de luni-vineri, 2,5-3 h/zi, salariu 250 lei/lună.
Pentru informații 0268/211.000 sau 0737/211.000

2 Aprilie 2013, 16:13


Ialomița: A evadat de sub escorta Poliției

Ialomița: A evadat de sub escorta Poliției

Caz fără precedent la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița. Un tînăr de 24 de ani, condus sub escortă la Curtea de Apel București pentru a fi judecat într-un dosar privind infracțiunea de «trafic ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2013, 15:28
(17136 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton la un pas de moarte

În după-amiaza zilei de vineri, 29 martie a.c., pe șoseaua de centură a municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier. Un bărbat de 46 de ani a fost lovit pe trecerea de pietoni de un autocamion. ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2013, 18:03
(8070 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Jandarmii ialomițeni, în sărbătoare

Reprezentanții Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița se pregătesc de sărbătoare. În cadrul unei conferințe de presă desfășurată vineri, 29 martie a.c., oficialii din cadrul instituției au anunțat ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2013, 17:57
(10804 vizualizări - 1 comentariu)


Grivița: Cercetați pentru «dare de mită»

În seara zilei de joi, 28 martie a.c., agenții postului de Poliție Grivița au sesizat ofițerii din cadrul Serviciului Județean Anticorupție Ialomița cu privire la faptul că doi cetățeni prinși în ilegalitate ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2013, 17:56
(11967 vizualizări - 5 comentarii)


Sobozia: «Școala Altfel» la Biblioteca Județeană

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» din Slobozia va desfășura ample activități în cadrul campaniei inițiată de Ministerul Educației «Să știi mai multe, să fii mai bun». Sub sloganul «Școala Altfel» ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2013, 17:55
(5494 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 11 tineri, cercetați pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni efectuează cercetări cu privire la 11 tineri din județ, cercetați pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat», suspecților fiindu-le întocmite dosare penale. 8 dintre tinerii ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2013, 16:00
(5041 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Ialomița: «Zilele Porților Deschise» la Inspectoratul pentru Situații de Urgență

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură campaniei Ministerului Educației «Să știi mai multe, să fii mai bun!». Timp de două zile, elevii din județ pot ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2013, 19:32
(11966 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minoră dispărută, căutată de Poliție

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale încearcă să-i dea de urmă adolescentei Iuliana Ionica Negoiță, de 17 ani, din Slobozia, care a dispărut de la domiciliu. În momentul în care a ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2013, 19:30
(8058 vizualizări - 0 comentarii)


Albești: La un pas de închisoare, după ce și-a vîndut pămîntul de două ori

O femeie de 50 de ani, din localitatea ialomițeană Albești, este pe cale să intre după gratii în urma unei tranzacții mai puțin legale. Ea a încercat să vîndă o suprafață de teren de două ori. Cazul a fost ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2013, 19:11
(8776 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidente

Din cauza ninsorii și a gheții de pe carosabil, în dimineața zilei de 26 martie, pe raza localității Țăndărei, s-a produs un accident de circulație. În urma evenimentului rutier, o tînără de 23 de ani a ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2013, 19:11
(11453 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Martie 2013, 09:06


anunț angajare

SC CARPATICA ASIG SA
angajează inspectori asigurări pentru sucursala Slobozia

Cerințe:
-studii medii sau superioare;
-experiență în asigurări constituie un avantaj;
-cunoștințe operare PC;
-disponibilitate la program prelungit;
-permis de conducere categoria B.

Se oferă salariu atractiv și comision din vînzări.
Relații la telefon 0243/236.641, e-mail [email protected]

26 Martie 2013, 02:12


RAJA a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma avertizărilor meteo, privind atenționările de Cod Galben și Portocaliu de ninsoare și viscol pentru mai multe județe, la nivelul SC RAJA SA s-a luat măsura activării Comandamentului pentru Situații ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2013, 02:11
(7213 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Avanpremieră la Ziua Poliției Române

IPJ Ialomița: Avanpremieră la Ziua Poliției Române

Poliția Română aniversează, la data de 25 martie, 191 de ani de atestare documentară. A devenit deja o tradiție ca, în contextul aniversării Zilei Poliției Române, oamenii legii să se afle alături de cetățeni ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:28
(8825 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dunărea, la cota de atenție

Oficialii din cadrul Institutului Național de Hidrologie și Gospodărire a Apelor au emis o avertizare Cod Galben ce constă în creștere de niveluri și depășiri ale cotelor de atenție pe sectoarele Dunării ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:25
(7409 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic restricționat pe podul Giurgeni-Vadu Oii

Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri Naționale a restricționat traficul pe podul Giurgeni-Vadu Oii din cauza lucrărilor de reparații. Această situație va dura pînă la finalul lunii mai 2013. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:24
(9503 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoții dezmembrează vagoanele CFR

În dimineața zilei de 17 martie, patrula de siguranță publică din cadrul Poliției Fetești a observat pe DN3B doi bărbați care transportau mai multe bunuri. La vederea oamenilor legii, suspecții au abandonat ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:20
(8757 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Documente false pentru obținerea de credite

Polițiștii de investigare a fraudelor au dispus începerea urmăririi penale față de 4 persoane pentru comiterea de infracțiuni economico-financiare. În cauză sînt cercetate două femei de 27, respectiv 6 ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:20
(7515 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...