Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Prepeliță: «Pițurcă n-avea voie să vorbească așa despre Andrei»

Prepeliță: «Pițurcă n-avea voie să vorbească așa despre Andrei»

Conflictul iscat la Universitatea Craiova între Mititelu și Pițurcă l-a atins și pe mijlocașul Științei, Andrei Prepeliță, unul dintre cei mai valoroși fotbaliști produși la Slobozia. «Prepeliță am auzit că își vorbea colegii prin spate» a declarat la postul craiovean 3TV, fostul antrenor al Universității, Victor Pițurcă. Chestionat de Independent cu privire la acest incident, tatăl lui Andrei, profesorul Constantin Prepeliță ne-a declarat: «Este inadmisibil ca un antrenor de valoare, cu atît mai mult un fost selecționer să vorbească astfel despre un jucător mai ales că lucrurile prezentate de el sînt total neadevărate». De remarcat că Victor Pițurcă și Constantin Prepeliță au fost colegi de echipă... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2011, 17:52 (14643 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Gheorghe, polițist, adjectiv

La țară, la Bucu

Gheorghe, polițist, adjectiv

Gheorghe Constantin are calitatea oficială de șef de post în comuna Bucu, județul Ialomița. În calitatea sa oficială, șeful de post din comuna Bucu se plictisește. Iar cînd se plictisește, scrie sesizări. Potrivit consătenilor, sesizări false pe care le dă spre cercetare instituțiilor statului. O poveste tragi-comică, petrecută la o aruncătură de băț de Slobozia. Citiți și faceți crucea mare, că nu ne mai scapă nimeni!

De veghe în lanul cu sesizări
Povestea noastră începe la șosea, la intersecția drumului național cu drumul către Gheorghe Lazăr, acolo unde acum trei ani soacra lui Dumitru Jantea, comerciant cu de-amănuntul la stradă, a fost surprinsă de către eroul nostru... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2011, 08:39 (16260 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu este pregătită pentru STRATEGIA DUNĂRII

Miliarde de euro pentru un proiect european care trece prin poarta județului

Ialomița nu este pregătită pentru STRATEGIA DUNĂRII

După un an de gestație prin cancelariile Uniunii Europene, Strategia Dunării a fost lansată la apă. În cadrul proiectului, care implică 7 țări și 16 parteneri, a fost elaborată o strategie transnațională de dezvoltare durabilă a regiunii Dunării, bazată pe dezvoltarea a 5 arii de interes distincte. Din păcate, Ialomița este și de această dată depășită de situație și incapabilă să se adapteze la cerințele unui proiect de o asemenea anvergură. Pentru că, deși valoarea de facto a proiectului este de doar 2,8 milioane de euro, sumele totale estimate a fi orientate către cele 4 domenii de dezvoltare în cele 34 de luni care reprezintă perioada de implementare se ridică la aproape 100 de miliarde de... [citește_tot_articolul]

17 Ianuarie 2011, 05:28 (11483 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Jandarmeria amendează de pomană

Ialomița: Jandarmeria amendează de pomană

Jandarmeria ialomițeană a făcut bilanțul anului 2010. În cadrul unui material de presă remis redacției, oficialii instituției au prezentat bilanțul anului trecut precum și prioritățile anului în curs. Una dintre cele mai surprinzătoare cifre oferite de către documentul amintit este cea privind plata amenzilor aplicate de jandarmii ialomițeni. Potrivit datelor statistice «în perioada de analiză, efectivele IJJ Ialomița au aplicat 1392 sancțiuni contravenționale, din care 359 au fost avertismente scrise. Procentual numărul de constatări a cunoscut o ușoară creștere față de anul 2009». Contravențiile aplicate au vizat, în majoritatea cazurilor, fapte sau acte cu caracter obscen, provocarea... [citește_tot_articolul]

16 Ianuarie 2011, 08:16 (12853 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

«Voi face totul pentru ca echipa să câștige!»

Anca Jianu, handbal, CSM Unirea Slobozia

«Voi face totul pentru ca echipa să cîștige!»

«Olteanco, ține capul sus!», o sfătuiește profesorul Marian Simion pe noua lui elevă aflată în vizorul fotoreporterului nostru. Se numește Anca Jianu, are 1,82 m, este din Turnu Severin și face 24 de ani pe 24 ianuarie 2011. Poate acoperi orice post pe 9 metri și îl adoră pe Harry Potter. Alte amănunte despre ultima achiziție a CSM Unirea Slobozia aflați mai jos.
-Cînd ai început să joci handbal?
-La 11 ani, iar la 16 am debutat la senioare în tricoul lui Remin Deva, unde am fost colegă cu Clara Bădineanu, actuala jucătoare a Oltchimului și a echipei naționale.
-Ai jucat la Deva, Sibiu, Timișoara și Tîrgul Mureș. Unde ți-a plăcut cel mai mult?... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2011, 09:42 (13009 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia, morgă pentru pacienți?

Spitalul Slobozia, morgă pentru pacienți?

O femeie din Slobozia acuză cadrele medicale ale Spitalului Județean de Urgență de moartea mamei sale. Femeia susține că «defuncta a fost ucisă de nepăsarea cadrelor medicale ale Secției de Interne». Mai mult, pentru a demonstra cele declarate, femeia a depus deja o plîngere la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia...

Pacient internat la Spital cu durere de stomac, externat de la morgă
Drama familiei Zaharia a început la jumătatea anului trecut cînd, în urma unor dureri în zona stomacului, Ioana Zaharia, de 44 de ani, s-a internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia... «Acuza dureri mari de burtă, am chemat Salvarea și ne-am dus la Spital. Pe mama au băgat... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2011, 12:42 (18226 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comandantul Poliției Fetești a demisionat

Scandalul de la vîrful Poliției Fetești s-a finalizat, cum altfel?, chiar cu demisia șefului Adrian Dănilă. Fostul comandant a ales singur să părăsească «barca» Poliției Fetești, la schimb cu un post în cadrul IPJ Ialomița. Și, ca să nu se comenteze asupra situației, șefu’ Ștefu i-a pregătit lui Dănilă o surpriză pe măsură: un post în cadrul compartimentului «Control Intern»... În cele ce urmează, de dragul istoriei și al șefului Ștefu, vom trece din nou în revistă «faptele de vitejie» ale fostului comandant al Poliției Fetești, Adrian Dănilă.
La jumătatea lunii iunie a anului precedent, după ce șeful IPJ Ialomița reușise performanța a produce schimbări notabile (de personal, evident!) în cadrul... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2011, 07:54 (15366 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Caracatița RAJA se pregătește să preia Urban Slobozia

Transferul anului în Ialomița

Caracatița RAJA se pregătește să preia Urban Slobozia

Anul 2011 debutează în forță. Potrivit unor informații confirmate neoficial, la sfîrșitul anului trecut reprezentanții RAJA Constanța au venit la Slobozia pentru a discuta cu autoritățile locale posibila preluare a SC Urban. Deși pînă la acest moment intențiile RAJA nu au fost concretizate într-un document oficial, niciunul dintre protagoniștii acestei posibile tranzacții nu neagă această posibilitate. Slobozia este ultimul bastion administrativ ialomițean din mediul urban în care serviciile publice de apă, canal și epurare încă mai sînt gestionate de către autoritățile locale. Miza acestei posibile tranzacții este una uriașă, iar efectele asupra consumatorilor sînt ușor de prevăzut. Primul și... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2011, 05:38 (16989 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Peste 2500 de firme au «dispărut» din mediul de afaceri

Potrivit datelor Oficiului Național al Registrului Comerțului, radierile voluntare de firme au cunoscut o creștere alarmantă în Ialomița, de peste 650%.
Așadar, economia județului și-a a continuat și anul trecut deriva... Potrivit ultimelor date statistice, anul precedent 2564 de societăți comerciale din Ialomița au dispărut de pe piața economică locală. Creșterea, una alarmantă, s-ar datora ce-i drept dificultăților financiare întîmpinate de mediul de afaceri grav afectat de criza economică. Pe de altă parte, dacă în anul 2009, 175 de firme au fost dizolvate, în 2010 doar 73 de societăți au fost închise prin această procedură. De asemenea, potrivit centralizărilor, în anul 2009 numărul suspendărilor... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2011, 15:23 (9041 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița, obligat să respecte criteriile legale de acordare a alocărilor bugetare

Teculescu a cîștigat războiul cu Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița, obligat să respecte criteriile legale de acordare a alocărilor bugetare

Bugetul județului pentru 2011 reprezintă în acest moment principala preocupare a administrației județene. Deși niciunul dintre oficiali nu cunoaște valoarea totală a fondurilor care urmează să fie alocate județului Ialomița în acest an, aparatul administrativ județean lucrează la stabilirea bugetelor celor 66 de unități administrative conform criteriilor legislative în vigoare. Sintagma nu este una oarecare, în spatele ei ascunzîndu-se cel mai lung război administrativ din istoria Ialomiței. Un război în care administrațiile locale au pierdut, potrivit estimărilor, circa 1,8 milioane de lei. Și care, din cauza încăpățînării cu care prefectul Mădălin Teculescu continuă să ceară aplicarea cu strictețe... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2011, 05:42 (18840 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

S-au reunit băieții! Ținta: Divizia B

Fotbal, Liga a III-a

S-au reunit băieții! Ținta: Divizia B

Luni, 10 ianuarie, profesorul Constantin Prepeliță a sunat adunarea pentru a pregăti cel mai important retur al fotbalului slobozean din ultimii 20 de ani. Unirea Slobozia a terminat turul Ligii a III-a în fotoliul de lider și așteaptă cu încredere un sezon de primăvară care îi poate duce pe Soare și compania în Liga secundă. Au răspuns prezent convocării toți componenții lotului, mai puțin atacantul Florin Anghel. «Pe Florin l-am învoit eu pentru a-și rezolva niște probleme personale. Va reveni la echipă joi sau vineri» a motivat profesorul Constantin Prepeliță absența vîrfului care a înscris în tur două goluri pentru Unirea. La capitolul noutăți, așa cum Independent anunța încă din decembrie... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2011, 18:54 (9186 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Bătălie pentru locul II

Duminică, 16 ianuarie 2011, se reia Campionatul ligii secunde de handbal feminin, care programează etapa a XV-a, prima a turului 2. În seria A, capul de afiș îl reprezintă confruntarea dintre CSM Slobozia și Știința Bacău, prima echipă aflîndu-se pe locul III, cu 21 de puncte, în vreme ce a doua ocupă poziția secundă cu 22 de puncte. Va fi așadar o dispută fierbinte, miza fiind locul II, ultimul care asigură accederea în barajul pentru promovare. În partida care va avea loc la orele 11,00, în Sala Sporturilor din Slobozia, CSM Unirea pornește cu un ascendent moral în fața băcoancelor conferit de faptul că, în precedentele două întîlniri din acest sezon, fetele lui Marian Simion au terminat neînvinse... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2011, 18:51 (9262 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Trei slobozeni la Naționalele de iarnă

Pe 10 ianuarie, Federația Română de Tenis a dat startul Campionatului Național de sală rezervat categoriei de 14 ani. La competiția desfășurată la Complexul Sportiv «Lia Manoliu» din Capitală sînt prezenți și trei sportivi din Slobozia. Irina Nițu și Radu Popa de la CSS și Sorin Iordache de la TenisCon. În prima zi a întrecerilor, toți cei trei au reușit calificarea în optimi după ce au trecut de primul tur, iar Irina și Radu și de calificări. «Accederea între primii 16 a fost ținta noastră la acest campionat. Copiii sînt la primul lor an în această categorie, aproape toți adversarii sînt mai experimentați, așa că din acest moment orice victorie poate însemna o depășire a obiectivului» a declarat... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2011, 18:50 (9277 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I

Unire sub poalele doamnei Chiajna

Unirea Urziceni (în scripte încă îi mai spune așa!) s-a reunit vineri, 7 ianuarie 2011. O așteaptă un retur de foc pe care îl va disputa în localitatea ilfoveană (habar nu avem dacă-i sat sau oraș!) care-i poartă numele fiicei lui Petru Rareș ajunsă doamnă în Țara Românească. Primăriei din Chiajna i-a vîndut Dumitru Bucșaru echipa, bucată cu bucată: de la turnicheți la Rusescu și de la Nicu Epaminonda la Revulsin și uleiul pentru masaj. Au fentat tranzacția Mehmedovici și Semedo, care au ales alte destinații, pe picior de plecare aflîndu-se, de asemenea, Pădurețu și Todoran, care însă s-au prezentat la reunire. În urma strămutării și contopirii cu echipa ilfoveană, fosta campioană i-a înregimentat... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2011, 18:48 (11582 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un secretar de stat din Ministerul Sănătății, în inspecție la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un secretar de stat din Ministerul Sănătății, în inspecție la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

În cursul dimineții de marți, 11 ianuarie a.c., secretarul de stat în Ministerul Sănătății, Geza Molnar a venit la Spitalul Județean Slobozia pentru a decide care sînt măsurile care se impun într-o astfel de situație. Reamintim că, în urmă cu 24 de ore, 11 sugari ai Secției de Pediatrie a Spitalului din Slobozia au fost trimiși de urgență la București, fiind suspecți de infecție cu rotavirus. Potrivit primelor informații oficiale, reprezentanții Spitalului au confirmat încă din luna noiembrie a anului 2010 infecții cu rotavirus la SJU.

SJU, un spital fără vinovați
Astăzi, la orele 10,00, secretarul de stat Geza Molnar a sosit la Slobozia pentru a constata cu proprii... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2011, 14:07 (15405 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un singur caz de infecție cu Rotavirus recunoscut oficial la Spitalul de Urgență Slobozia

Un singur caz de infecție cu Rotavirus recunoscut oficial la Spitalul de Urgență Slobozia

Potrivit unor declarații de ultimă oră, doar un singur caz din cele 11 suspecte de infecție cu Rotavirus a fost confirmat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Informația aparține managerului Vasile Olaru care recunoaște că astfel de infecții sînt comune la nivelul unității spitalicești pe care o conduce.
«Analizele pe care le facem aici sînt analize de rutină. Nu reprezintă o certitudine. Din punctul meu de vedere, este nevoie de cel puțin două săptămîni pentru ca prezența Rotavirusului să fie confirmată oficial. De aceea vă pot spune că ultimii bolnavi trimiși la București au fost duși preventiv. Și, de asemenea, recunosc că în fiecare lună am avut astfel de probleme pe care le-am raportat Direcției de Sănătate Publică»... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2011, 16:18 (19023 vizualizări - 4 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

O angajată a Casei de Pensii, în comă după ce a fost dată afară

Disponibilizările fac prima victimă

O angajată a Casei de Pensii, în comă după ce a fost dată afară

Întreg sistemul public se restructurează. De la Prefectură la ultima Agenție înființată din dorințe guvernamentale, toate instituțiile publice disponibilizează. Noile strategii guvernamentale pentru redresarea economiei românești prevăd un aspect clar: reducerea cheltuielilor bugetare prin eliminarea din schemele de angajare a unui număr considerabil de funcționari. Privită drept cea mai revoluționară măsură guvernamentală aplicată vreodată, disponibilizările din sectorul public, cel puțin ialomițean, încep să-și arate «colții». Iar «colții» sînt destul de ascuțiți. Acuzați că fac reduceri de personal preferențiale, după criterii de simpatie sau apartenențe politice, directorii de instituții publice... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2011, 14:12 (26501 vizualizări - 1 comentariu)

RETROSPECTIVĂ

Medicamentele bolnavilor, furate din magazia Spitalului

Medicamentele bolnavilor, furate din magazia Spitalului

Scandalurile ce aduc în centru cea mai mare unitate sanitară din județ, respectiv Spitalul de Urgență Slobozia, par să nu se mai sfîrșească. După ce săptămîna precedentă am prezentat detaliat cel mai rușinos scandal din istoria instituției, presiunile politice la care a fost supus medicul Mihaela Isvoranu pentru a demisiona din funcția de director medical, revenim astăzi cu un articol ce prăbușește și ultima fărîmă de imagine pozitivă a unității medicale.

Furt de medicamente din magazia Spitalului
În timp ce pacienții își arată nemulțumirea față de calitatea serviciilor medicale sau de medicația lipsă, cînd doctorii se plîng, pe lîngă reducerile salariale, de insuficienta... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2011, 09:40 (20928 vizualizări - 11 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

În Ialomița, furturile din buzunare au scăzut cu 83,3%

Criza, aliata lu’ Ștefu

În Ialomița, furturile din buzunare au scăzut cu 83,3%

După multe săptămîni în care veștile panicarde au invadat mass-media, sîntem în măsură să vă oferim și o veste bună. Inspectoratul de Poliție Ialomița a raportat o scădere cu puțin peste 83% a furturilor din buzunare. Cînd, cum și mai ales de ce, puteți citi mai jos în interpretarea unică a publicației Independent.

Statistici liniștitoare
După ani lungi în care poliția ialomițeană a raportat escaladarea alarmantă a criminalității în județ, s-a petrecut minunea. Săptămîna trecută, în cadrul unei conferințe de presă, IPJ Ialomița a raportat scăderi impresionante la toți indicatorii criminalității județene. Astfel, în primele 6 luni ale anului în curs au scăzut cu 73,3... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2011, 14:11 (15651 vizualizări - 5 comentarii)

RETROSPECTIVĂ

Slobozia, în căutarea recordurilor

Slobozia, în căutarea recordurilor

• peste un milion de metri cubi de apă, pierdere pe rețea
• 125 de metri cubi, media consumului zilnic pentru o persoană
• 900 de avarii de rețea și canalizare
• puțin peste 8 kilometri de drumuri, din totalul de 82 km, modernizate într-un an
• peste 900 mii de lei, costul anual aferent iluminatului public


Un milion de metri cubi de apă, pierdere pe rețea
Apa slobozenilor nu este potabilă. Apa rămîne menajeră, iar Urban SA, operatorul care furnizează apa menajeră și serviciile de canalizare ale orașului, deține contractul de concesiune pentru aceste servicii din anul 1998, contractul fiind valabil pînă în anul 2014. De la darea în folosință a sistemului de distribuție a apei subterane, proiect realizat cu și din «bunăvoința» primarului Gabi Ionașcu, autoritățile se zbat pentru identificarea unei soluții de potabilizare a apei. Scandalul cu privire la calitatea apei din sursă subterană s-a consumat și încă se mai consumă. Zeci de seturi de analize au confirmat că apa din sursa... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2011, 17:36 (20033 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia record

Sâmbătă 27 Iun 2026
260 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Țăndărei: Percheziții într-un dosar privind deținerea ilegală de arme

Polițiștii din Ialomița au descoperit la domiciliul a doi bărbați din Țăndărei 3 pistoale cu glonț și 42 de cartușe, în urma unor percheziții domiciliare pe linia deținerii ilegale de arme. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:20
(3127 vizualizări - 3 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru conectarea caselor de marcat electronice

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că în Monitorul Oficial nr. 319 din 30 martie 2021 a fost publicat Ordinului președintelui ANAF nr. 435 din 25 ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 19:10
(4069 vizualizări - 2 comentarii)


Noile restricții de circulație introduse în Slobozia și alte 9 localități din Ialomița

Noile restricții stabilite la nivel central, privind circulația persoanelor în zilele de weekend și închiderea magazinelor și supermarketurilor la orele 18,00, vor intra în vigoare în 10 localități din ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 18:05
(10353 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna aprilie

Ialomițenii pot subscrie și în luna aprilie pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani, începând cu data de 1 aprilie ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 17:25
(3877 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 1 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9579, cu 67 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 16:20
(2331 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Maia și Urziceni

Accidente la Maia și Urziceni

Miercuri, 31 martie a.c., în jurul orei 9,15, salvatorii de la Detașamentul de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină la un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme și în urma ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2021, 12:40
(2180 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: O tânără șoferiță a accidentat un pieton și a fugit de la locul accidentului

În seara zilei de marți, 30 martie a.c., în jurul orelor 22,30, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin apel 112, de un bărbat în vârstă de 24 de ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 18:40
(2479 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 96 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 31 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9512, cu 96 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 17:20
(2957 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerea evaziunii fiscale, obiectiv important din Strategia ANAF 2021-2024

Având în vedere strategia ANAF pe termen mediu prin care și-a fixat ca și obiectiv important reducerea evaziunii fiscale și a economiei subterane, Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomița ...[citește_toată_știrea]

31 Martie 2021, 15:20
(6749 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Petrecere privată, întreruptă de polițiști

În cursul zilei de luni, 29 martie a.c., polițiștii ialomițeni au întrerupt petrecerea privată organizată la locuința unui bărbat, de 35 de ani, din orașul Căzănești. La respectivul imobil au fost identificate ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:50
(2403 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de 37 mii de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile  de verificare a modului în care sunt respectate măsurile de protecție sanitară. Astfel, au fost aplicate în total 133 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 18:40
(3465 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 74 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 30 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9416, cu 74 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

30 Martie 2021, 16:45
(3196 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Funcționari publici din Primăria Fetești, trimiși în judecată

Polițiștii anticorupție ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița au efectuat acte de urmărire penală la delegarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 21:05
(11024 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa la Fierbinți-Târg!

Pentru executarea lucrărilor de schimbare a tabloului de automatizare de la nivelul rezervorului de alimentare cu apă potabilă, de pe strada Gării, din orașul Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:55
(4365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Pe parcursul sfârșitului de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:20
(3063 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 35600 de lei

Verificările desfășurate de polițiștii ialomițeni, în cadrul activităților de prevenire și limitare a infectării cu virusul SARS-CoV-2, au dus la identificarea și sancționarea a 149 de cetățeni care nu ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 18:15
(2256 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 38 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 29 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9342, cu 38 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 16:25
(3183 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Țăndărei: Incendiu la un cabinet medical

Pompierii militari din cadrul Gărzii de pompieri Țăndărei au fost solicitați sâmbătă, 27 martie a.c., în jurul orelor 14,15, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la un cabinet ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2021, 12:40
(2299 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a găsit sfârșitul într-o canalizare

Un bărbat de 60 de ani din Feteși a murit duminică, 28 martie a.c., după ce a căzut într-o canalizare. În ajutorul victimei s-au deplasat de urgență două echipaje de la Stația de pompieri Fetești cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 22:20
(4578 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 28 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9304, cu 57 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

28 Martie 2021, 16:50
(4133 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 27 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9247, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2021, 15:40
(4495 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Slobozia: Centru de vaccinare anti-COVID-19, deschis în cadrul Batalionului 113 Artilerie

Reprezentanții Batalionului 113 Artilerie din Slobozia au dat startul campaniei de vaccinare anti-COVID-19 pentru populația civilă. În cadrul instituției militare funcționează din această săptămânăun Centru ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 20:05
(3291 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 26 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9215, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 15:35
(3444 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi acordate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 30 de polițiști locali au acționat pentru verificarea  respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:35
(4641 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Peste 2000 de Cereri Unice de Plată depuse

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a făcut o primă centralizare a Cererilor Unice de Plată, depuse de fermieri în perioada 1-26 martie 2021. La nivelul țării, potrivit datelor oficiale, ...[citește_toată_știrea]

26 Martie 2021, 14:10
(3935 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 25 martie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9168, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 15:30
(4048 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Ialomița: Peste 600 kg de pește, confiscate

Miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 13,00, polițiștii din Platonești și Țăndărei au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul pisciculturii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:25
(3456 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

Țăndărei: Cercetat penal pentru «tăiere ilegală» și «furt de arbori»

În cursul zilei de miercuri, 24 martie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat, în flagrant, în extravilanul orașului Țăndărei, un bărbat în vârstă de 27 de ani, din Fetești ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 13:10
(2479 vizualizări - 4 comentarii)


Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

Razie de amploare și percheziții la Borănești și Coșereni

17 percheziții domiciliare au avut loc în dimineața zilei de joi, 25 martie 2021, pe raza comunelor Borănești și Coșereni, precum și una în București, fiind vizate persoane bănuite de săvârșirea mai multor ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 12:50
(6832 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cereri de sprijin pentru schema de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii climatice și conservarea pădurilor»

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că se primesc Cererile de sprijin pentru accesarea schemei de ajutor de stat «Servicii de silvomediu, servicii ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2021, 11:50
(8596 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...