Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Malurile râului Ialomița, la cota de atenție a autorităților

Drumeți în calea inundațiilor

Malurile rîului Ialomița, la cota de atenție a autorităților

N-au trecut nici nouă luni de cînd autoritățile județene au anunțat intrarea barajului de la Dridu într-un program de reabilitare și au și apărut primele semnale privind eroziunea malurilor. Oficial, situația n-are nicio legătură directă cu faptul că barajul de la Dridu nu mai poate proteja în niciun fel localitățile situate de-a lungul Ialomiței. Neoficial însă, autoritățile recunosc că situația este îngrijorătoare și că trebuie făcute eforturi pentru a rezolva problemele apărute în ultimele luni.

Raportul Comitetului pentru Situații de Urgență Ialomița e îngrijorător
Desfășurată la jumătatea acestei luni, ședința de lucru a Comitetului pentru Situații de Ialomița a... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2010, 08:22 (15853 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Răscoala de la Sudiți a ajuns la Parchet

Terenurile ialomițene încing spiritele

Răscoala de la Sudiți a ajuns la Parchet

Scandalul dintre administrația locală a comunei Sudiți și reprezentanții a două firme clujene nu este nou. Acesta a izbucnit în urmă cu aproximativ 3 luni de zile și continuă să încingă spriritele. Conflictul ce are la bază un litigiu pentru o suprafață de teren agricol a ajuns la instituțiile cu atribuții de control...

Prefectură, DNA, Poliție...
În urmă cu cîteva luni, Independent a adus în atenția opiniei publice un scandal de proporții ce se consuma în comuna Sudiți. Conflictul aducea în prim-plan administrația locală și două firme din Cluj, ambele baricade revendicîndu-și peste 160 hectare de teren. Pe de o parte, reprezentantul celor două societăți acuza primarul... [citește_tot_articolul]

26 Noiembrie 2010, 09:48 (21398 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzile pentru prostituție, aproape un miliard

Pagubă în bugetul primarului Ionașcu

Amenzile pentru prostituție, aproape un miliard

Primăria Slobozia și-a identificat o nouă categorie de rău-patnici. Este vorba de prostituatele care refuză plata amenzilor încasate pentru practici sexuale interzise de legislația în vigoare. Acesta este motivul pentru care amenzile neîncasate la bugetul local la capitolul prostituție însumează nu mai puțin de 88 mii de lei...

Prostituția produce găuri în bugetul local
În urmă cu o lună, un șofer de tir, revoltat de proasta calitate a serviciilor oferite, a cerut polițiștilor ialomițeni să sancționeze contravențional prestatoarea de servicii și, dacă se poate, să recupereze paguba produsă buzunarelor proprii. Un nebun, poate veți spune! Și v-am da dreptate dacă n-am... [citește_tot_articolul]

25 Noiembrie 2010, 18:00 (15491 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Gestionarea deșeurilor, un eșec oficial al administrațiilor locale

În Ialomița, rămîne cum am stabilit!

Gestionarea deșeurilor, un eșec oficial al administrațiilor locale

Anunțat oficial încă de anul trecut, procesul de transformare a gropilor de gunoi din județ în depozite de deșeuri controlate strict de autorități pare definitiv împotmolit. În gunoaie, căci altfel nici nu s-ar putea. Mai grav este că pretutindeni acolo unde autoritățile au cheltuit fonduri europene sau fonduri proprii pentru amenajarea unor rampe moderne de deșeuri, eforturile s-au dovedit inutile. Iar mai nou, pe lîngă rampele europene de 200 mii de euro bucata, au răsărit rampe noi, tipic românești, întinse deocamdată pe cîțiva ari de teren. Însă acesta e doar începutul!

Saga administrativă a gunoiului ialomițean
Povestea gunoiului ialomițean începe în 16 iulie 2... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2010, 17:52 (15983 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

ȘPAGA DE PE POD

Corupție la Stația de Taxare de la Fetești

ȘPAGA DE PE POD

Un nou scandal, cu iz penal, este pe cale să izbucnească la Fetești. O gaură de milioane în buzunarul statului și un dosar penal stufos sau, mai pe scurt, corupție la Stația de Taxare Fetești.

Oficial, dosar penal pentru «abuz în serviciu»
Să purcedem abrupt în subiectul articolului de față. Ancheta polițiștilor din Fetești vizează 4 casieri ai Stației de Taxare Fetești, amplasată strategic pe Autostrada Soarelui, la piciorul podului de peste Dunăre.
Varianta oficială a poveștii este că, în luna mai a anului 2010, polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor din cadrul Poliției Fetești s-au autosesizat din oficiu despre faptul că patru angajați ai Agenției de Încasări... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2010, 09:38 (20304 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Aur pentru Loredana Dima și echipa României

Rezultate încurajatoare pentru sabrerii slobozeni înaintea campionatelor naționale

Aur pentru Loredana Dima și echipa României

La jumătatea lunii noiembrie s-a desfășurat la Sofia competiția sportivă Trofeul «Vasil Eltropolski», cuprinsă în circuitul internațional de cadeți. Au fost prezenți sportivi din 10 țări, printre care și România. Delegația română a cuprins și 4 sportivi de la CSS Slobozia: Loredana Dima, Iulian Teodosiu, Mădălin Bucur și Cristian Duțu. Cea mai bună performanță a obținut-o Loredana Dima, medaliată cu aur împreună cu echipa României. În finala disputată împotriva Bulgariei, Loredana a avut evoluție decisivă.
În paralel cu turneul de la Sofia, alți sportivi ai CSS Slobozia au participat la Cupa Municipiului Brașov, competiție de verificare în vederea campionatului național de cadeți, care se va... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:55 (12861 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Doja încurcă lume

S-a schimbat liderul! Prin urmare surpriza pe care o așteptam ca să putem bate cîmpii s-a produs. Recolta Gheorghe Doja este cu siguranță cea mai interesantă echipă din Liga a IV-a. Formația aflată pe locul 10 «a reușit» să ia cîte un sac de goluri în două deplasări consecutive la Brazii și Gheorghe Lazăr (scoruri identice 0-15 în etapele 6 și 8). Cu toate acestea, a izbutit între aceste deplasări să-i încurce pe băieții de la Amara, realizînd un 2-2 la care probabil nici ei nu se așteptau. Istoria s-a repetat oarecum și în ultimele săptămîni. În etapa a XIII-a, dojenii au cedat lamentabil la Țăndărei, scor 1-8, pentru ca sîmbătă, 20 noiembrie, în penultimul act al turului să zguduie din temelii... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:50 (17371 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Participare masivă la «Cupa de Toamnă»

Tenis de cîmp

Participare masivă la «Cupa de Toamnă»

Începînd cu data de 20 noiembrie, la Galați, se desfășoară turneul de tenis în sală «Cupa de Toamnă», una dintre ultimele șanse pentru sportivi de a mai puncta în acest an în clasamentul FRT. Slobozia este reprezentantă la această competiție de 11 copii: 10 de la CSS și unul de la Tenis Con. Pînă la închiderea ediției am notat pătrunderea Alexiei Gîndac în semifinalele categoriei 10 ani feminin. Tot la 10 ani, dar masculin, Ștefan Andreescu joacă sferturile de finală, în vreme ce Liviu Tonț a părăsit competiția în turul inaugural. La 12 ani, atît Alina Belu la feminin cît și Cristian Andreescu și Andrian Panopol la masculin au ieșit din concurs. La 14 ani feminin, așteptăm un rezultat bun de la... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:47 (9575 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III

Unirea Slobozia atacă satelitul Rapidului

Etapa a XIII-a a celui de-al treilea eșalon fotbalistic a programat pentru Unirea Slobozia un simplu respiro. Însă chiar dacă urmăritoarele echipei noastre, lider în seria a doua, au jucat și au acumulat puncte, distanța era una suficient de mare pentru a putea fi recuperată. Astfel în ciuda faptului că Mangalia a depășit Spicul Mopan cu 3-1, iar Dunărea Călărași a învins cu 3-2 pe CS Tunari, echipa antrenată de Constantin Prepeliță nu a putut fi detronată. Prin urmare, după 13 etape, Unirea Slobozia ocupă prima poziție cu 32 de puncte, urmată de Callatis Mangalia, 29 de puncte și Dunărea Călărași, 23 de puncte. Etapa a XIV-a, penultima a turului, îi pune pe galben-albaștri în fața unui adversar... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:45 (13132 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, juniori republicani

Dublu insucces cu Oțelul Galați

Duminică, 21 noiembrie, juniorii republicani A și B ai Unirii Slobozia au disputat meciurile contînd pentru ultima etapă a turului de campionat, în fapt o dublă întîlnire cu echipele similare ale Oțelului Galați disputată pe terenul moldovenilor. Juniorii A au pierdut cu 5-3, golurile slobozenilor fiind marcate de Cîlțea, Ibrian și Mitrea. Juniorii B au cedat, la rîndul lor, cu scorul de 5-0. Juniorii iernerază pe locul 5, cu 25 de puncte, iar juniorii B pe locul 10, cu 9 puncte. O dată cu terminarea turului, campionatul juniorilor republicani ia o pauză lungă, urmînd a se relua în luna martie 2011.... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:44 (10813 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, Unirea Urziceni

Permutări în «gașca lupilor» din Ghencea

Vineri, 19 noiembrie, s-a produs un eveniment care atestă încă o dată, dacă mai era nevoie, că în fotbal e posibil orice, iar cuvîntul «niciodată» are un înțeles mult mai ambiguu față de cel pe care i-l conferă DEX-ul. Sătul să mai îngroașe rîndurile celor care-și dau cu părerea de pe margine, fostul manager general al Unirii Urziceni, Mihai Stoica a revenit în turma «ciobanului opărit». Omul care a condus Urziceniul spre primul titlu din istorie a uitat că în urmă cu puțin timp nega orice posibilitate de a se mai îmbrăca în roșu și albastru și li s-a alăturat lui Narcis Răducan și fotbaliștilor veniți la Steaua de la Unirea. Coincidență sau nu, tot în aceeași zi și-a încheiat conturile cu gruparea... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 18:43 (6837 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Finanțele și Garda Financiară, scoase la concurs

Cazacu, șef de comisie

Finanțele și Garda Financiară, scoase la concurs

Poate vă întrebați ce se mai întîmplă cu Finanțele ialomițene? Ce mai fac alte Drobotă, Rădulescu, Țenea&Comp.? De ce n-au mai apărut prin ziare de cînd cea mai tare directoare din toate timpurile, dna Margareta, s-a mutat la Urziceni?
Ei, bine, vă vom lămuri în cele ce urmează. Căci, dacă nu știau dnul Țenea și cu nea Răzvan, ședințele de la Minister se înregistrează și se transcriu pe pagini pentru a rămîne posterității. Iar unele au ajuns pe la noi. Că și noi facem parte din posteritate!
Așadar, pentru că în sediul Finanțelor toate sînt bune și la locul lor, sutele de finanțiști ialomițeni, după cum știți, primindu-și stimulentele la zi, toată conducerea a fost chemată la Capitală, la... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 17:02 (21443 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrala termică de la Patru Frați, o gaură neagră pentru bugetul învățământului ialomițean

Aventuri din jungla cheltuielilor cu Educația

Centrala termică de la Patru Frați, o gaură neagră pentru bugetul învățămîntului ialomițean

De aproape 4 ani, cele 60 milioane de lei investite în învățămîntul ialomițean pe timpul guvernării PNL nasc monștri. Grupuri sanitare de milioane de lei noi, debite restante de ani, lucrări începute și neterminate niciodată, mită, trafic de influență... Și, mai nou, plata dublă pentru aceeași investiție, dar pentru firme diferite. Este cazul centralei termice de la școala din Patru Frați, comuna Adîncata, unde aceeași lucrare a scos din bugetul și așa sărăcit al învățămîntului local zeci de mii de lei pentru plata a doi constructori diferiți. Și asta la un an de la recepția lucrării și mai puțin de 3 luni de cînd primarul comunei a fost acuzat de mită în același caz.

Unde nu-s capete, vai de centrală... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2010, 10:00 (19888 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Îngenuncheați de slobozeanul Mihalcea

Fotbal, Liga I, Astra Ploiești-Unirea Urziceni 1-0

Îngenuncheați de slobozeanul Mihalcea

Unirea Urziceni s-a prezentat la meciul cu Astra de la Ploiești îmbrăcată în galben-albastru, culorile tradiționale ale Petrolului. Senzația de afacere locală a fost dată și de prezența pe banca tehnică a ialomițenilor a lui Octavian Grigore, cel care a bifat peste 400 de prezențe în prima divizie în tricoul găzarilor.
Confruntarea de pe teren, dublată de atmosfera anostă din tribune, a fost una cenușie, plictiseala fiind întreruptă în prima repriză, pe alocuri, de șuturile lui Rusescu sau Stan. A doua parte a fost ceva mai animată. În minutul 51, șutul lui Semedo este parat de Miron, pentru ca 10 minute mai tîrziu execuția «astralului» Tigoianu să-l găseaască la post pe Cernea. Cea mai frumoasă... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2010, 20:19 (13122 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PSD Ialomița acuză Guvernul de «discriminare politică»

Ordonanța 7 versus Hotărîrea de Guvern 577

PSD Ialomița acuză Guvernul de «discriminare politică»

Politicile guvernamentale din ultima vreme au bulversat definitiv finanțele și așa secătuite ale administrațiilor locale. Slăbite de rectificarea negativă din septembrie, subțiate de reforma bugetară a lui Boc și înecate de războiul administrativ dintre Consiliul Județean și Prefectura Ialomița, primăriile județului abia de mai supraviețuiesc. În aceste condiții, direcționarea unor sume de bani către anumite administrații locale în urmă cu o lună a generat vii polemici. Pe de o parte, PSD Ialomița acuză Guvernul de «sabotarea investițiilor locale în derulare» și de «risipirea discreționară a banului public». De cealaltă parte, comunități modeste, cum este cea identificată de noi la Sărățeni, descoperă... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2010, 16:13 (16182 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, fără comune!

Finul lui DumneZeu(s) face legi în Parlament

Ialomița, fără comune!

După zvonul privind apariția unei legi care să reducă alegerile locale la un singur tur de scrutin, o nouă fantezie legislativă, moșită de această dată chiar de către finul președintelui Traian Băsescu, își face loc pe agenda administrațiilor locale. Vînturat pe holurile Parlamentului de mai bine de trei luni, proiectul își propune să restructureze din temelii organizarea administrativă, transformînd orașele cu mai puțin de 10 mii de locuitori în comune, iar comunele cu mai puțin de 5 mii de locuitori în sate. În eventualitatea în care un astfel de proiect ajunge să fie votat, din Ialomița vor dispărea trei orașe și nu mai puțin de 56 de comune. Un bilanț alarmant care merită adus în atenția opiniei... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2010, 05:42 (15913 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Unul dintre patronii Mixaj, implicat într-un grav accident de circulație

click pe poză

Silviu Breotă, unul dintre patronii Mixaj-cel mai mare distribuitor de piese auto din zonă, a fost implicat într-un grav accident rutier. Accidentul s-a petrecut în după-amiaza zilei de duminică, 21 noiembrie 2010, în apropierea Combinatului Chimic. Evenimentul rutier s-ar fi produs ca urmare a neatenției și a neadaptării vitezei la carosabilul umed, din primele cercetări ale polițiștilor rezultînd vinovăția șoferului. Autoturismul de teren în care se afla familia Breotă se deplasa pe direcția Slobozia-Drajna, după aproximativ 2 km de la Combinatul Chimic mașina derapînd și părăsind șoseaua. În autovehicul se aflau patru pasageri, Silviu Breotă, soția sa, Rodica, și alte două cunoștințe ale familiei... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2010, 16:03 (25457 vizualizări - 6 comentarii)

REPORTAJ

Mandolinele lui Bach

Mandolinele lui Bach

Edelweiss înseamnă floare de colț. În germană. În română este numele unei formații de mandoline din cadrul Liceului de Artă din Slobozia. Zece elevi care cîntă muzică clasică pe 8 corzi de mandolină. De la Bach la muzică populară și de la Beethoven pînă la muzica lui Elvis. O pată de culoare la fel de rară ca și numele pe care au ales să-l poarte, într-o lume în care vioara și pianul sînt religie oficială.

Mandolina spaniolă
De fapt, mandolinele, nu sînt ale lui Bach. Sînt ale Liceului de Artă. Au fost cumpărate în urmă cu 4 ani, cînd profesorul de educație muzicală Mihaela Ghiță a cerut conducerii instituției (și a obținut grație unei finanțări nesperate din partea... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2010, 11:04 (18947 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Rotary Club Slobozia: Bal de Caritate pentru copiii cu autism de la Fetești și grupuri sanitare moderne la Spitalul din Slobozia

Rotary Club Slobozia: Bal de Caritate pentru copiii cu autism de la Fetești și grupuri sanitare moderne la Spitalul din Slobozia

Acțiuni umanitare inedite la Slobozia. Rotary Club, în esență o organizație umanitară, a reușit să renoveze trei grupuri sanitare pentru Spitalul Județean de Urgență Slobozia. În plus, pentru copiii cu autism de la Fetești, Rotary Club va organiza un Bal de Caritate...

Voluntariat pentru pacienții secției ORL
Vineri, 19 noiembrie, la Slobozia, membrii Rotary Club Slobozia au inaugurat investiția la cele trei grupuri sanitare la Spitalul Județean. Investiția a fost realizate din fonduri proprii, pentru confortul pacienților Spitalului din Slobozia.
Întruniți într-o primă conferință de presă, prilejuită de eveniment, membrii Rotary și-au arătat deschiderea către acțiunile... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2010, 15:23 (28793 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Percheziții la Slobozia. Cazul «Texas Oyl», în atenția IGP

Cadre ale Direcției de Ivestigare a Fraudelor din cadrul IGP au descins joi seara, 19 noiembrie, la Slobozia. Motivația ofițerilor IGP ar fi un dosar penal, destul de voluminos și stufos, ce privește o firmă cu sediul social în Slobozia: Texas Oyl SRL.
Acțiunea de seara trecută a vizat efectuarea mai multor percheziții în Slobozia, la domiciliile asociaților firmei, respectiv al contabilei societății, dar și la sediul social declarat al Texas Oyl SRL. Așadar, domiciliile lui Doru Bodeanu, Costel Iordache precum și cel al Vioricăi Cristea au fost scotocite de polițiști, la acțiune participînd și cadre ale Serviciului de Investigare a Fraudelor din cadrul IPJ Ialomița.
Surse apropiate anchetatorilor... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2010, 14:30 (7644 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
237 de cartușe, descoperite de un feteștean în timp ce-și săpa grădina

237 de cartușe, descoperite de un feteștean în timp ce-și săpa grădina

În dimineața zilei de vineri, 11 noiembrie a.c., în jurul orei 10,20, în timp ce-și săpa grădina în curtea casei, un cetățean din Fetești a descoperit mai multe elemente de muniție neexplodate. Alertat ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2011, 17:10
(13604 vizualizări - 2 comentarii)


Sărățeni: Suspect de tîlhărie, reținut pentru 24 de ore

Un tînăr în vîrstă de 24 ani, din comuna Sărățeni, a fost reținut joi, 10 noiembrie a.c., de către polițiști pe bază de ordonanță de reținere pe o perioadă de 24 de ore pentru comiterea infracțiunii de ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2011, 15:40
(15256 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au salvat un cal căzut în groapă

În dimineața zilei de joi, 10 noiembrie, în jurul orei 9,30, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui cal, căzut într-o groapă din curtea unui cetățean din municipiul Fetești ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2011, 15:39
(17054 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Țigări fără documente de proveniență, confiscate

O patrulă de siguranță publică din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Slobozia a identificat pe strada Lacului din municipiu un bărbat, de 56 ani, în timp ce transporta mai multe pachete ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2011, 15:39
(10244 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Joi, 10 noiembrie a.c., polițiștii au depistat în trafic doi șoferi ce se aflau la valonul autoturismelor, avînd o îmbibație alcoolică peste limita legală.
Unul dintre aceștia, un bărbat de 60 ani, din ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2011, 15:38
(16265 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Pompierii au intervenit la un apartament inundat

În urma unei defecțiuni la o conductă de alimentare cu apă, un apartament situat la etajul 1 al unui bloc de locuit din orașul Amara a fost inundat. În momentul sosirii echipajelor de intervenție la fața ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2011, 15:38
(13026 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Siguranța rutieră, o prioritate a polițiștilor

Polițiștii rutieri au acționat joi, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 16,00-18,00, pe raza comunelor Stelnica, Făcăeni și Vlădeni, pe linia creșterii gradului de siguranță rutieră și disciplinizării ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2011, 15:37
(13362 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 94 de cauciucuri second-hand, confiscate

Polițiștii din Urziceni au acționat miercuri, 9 noiembrie a.c., în intervalul orar 15,00-18,00, pe raza municipiului și a comunelor din zonă pentru combaterea comerțului ilicit. În timpul verificărilor ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2011, 17:26
(15904 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Florarii, la control

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu polițiștii locali și comisari ai Gărzii Financiare Ialomița au acționat miercuri, 9 noiembrie, pe linia protejării populației împotriva unor activități comerciale ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2011, 17:25
(16187 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Tînăr fără permis, la volan

Un tînăr de 25 ani, din Grivița, a fost prins de polițiști, miercuri, 9 noiembrie a.c., în timp ce se deplasa din direcția Slobozia către Buzău la volanul unei mașini. Din verificările efectuate în bazele ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2011, 17:24
(13095 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați pentru înșelăciune și infracțiuni la regimul circulației

Doi bărbați pe numele cărora instanța a emis în cursul lunii noiembrie 2011 mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost prinși miercuri, 9 noiembrie a.c., de polițiștii ialomițeni. Unul dintre ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2011, 17:24
(15011 vizualizări - 0 comentarii)


Mercedes furat din Italia și găsit în Ialomița, restituit proprietarului

Mercedes furat din Italia și găsit în Ialomița, restituit proprietarului

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartiment Trafic Furturi Auto au identificat și restituit proprietarului de drept un autoturism reclamat furat în luna august 2011. Urmare ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2011, 16:54
(11617 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: La volan deși avea permisul anulat

Polițiștii rutieri din Urziceni au depistat marți, 8 noiembrie a.c., în jurul orei 18.30, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat de 29 ani, din comuna Manasia. În urma legitimării conducătorului ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2011, 16:45
(12620 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru infracțiuni la regimul circulației

Marți, 8 noiembrie a.c., polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Fetești au organizat și executat o acțiune pe linia punerii în executare a mandatelor și prinderea persoanelor urmărite ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2011, 16:44
(10075 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Acțiuni ale polițiștilor din Țăndărei

În cursul zilei de marți, 8 noiembrie a.c., efective din cadrul Poliției Țăndărei au organizat acțiuni ce au vizat prevenirea și combaterea criminalității stradale, asigurarea și menținerea ordinii și liniștii ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2011, 16:44
(13848 vizualizări - 1 comentariu)


6,80%, rata șomajului în Ialomița

La sfîrșitul lunii octombrie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7207 persoane, din care 2032 șomeri indemnizați, respectiv 5175 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2011, 10:46
(11616 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2011, 17:24
(6785 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi pentru muncă «la negru»

Inspectorii ITM Ialomița, în colaborare cu polițiști și jandarmi, au efectuat în noaptea de 19 spre 20 octombrie o serie de controale la agenții economici din județ ce desfășoară activități în domeniul ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2011, 17:06
(13464 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Lovită pe trecerea de pietoni

O tînără de 18 ani a fost luni, 7 noiembrie, victima unui accident rutier. Adolescenta încerca să traverseze strada pe trecerea de pietoni din localitatea Coșereni cînd a fost lovită de o mașină condusă ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2011, 17:04
(13507 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante în străinătate

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, actual sînt disponibile, prin intermediul rețelei EURES, 45 locuri de muncă în străinătate. Astfel, ialomițenii șomeri ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2011, 17:03
(12767 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți, la volan

Polițiștii au prins luni, 7 noiembrie, doi bărbați de 36 și 43 ani, din Amara, respectiv Fetești, în timp ce conduceau autoturismele personale, deși consumaseră băuturilor alcoolice. În urma testărilor ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2011, 17:01
(12406 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

SC FRAHER DISTRIBUTION SRL angajează agent vînzări pe ruta Ialomita-Călărași.
Cerințe studii medii sau superioare, permis categoria B, experiență în vînzări.
Relații la telefon 0 ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2011, 16:59
(14577 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: Accident rutier cu două victime

Nerespectarea semnificației unui indicator «Stop» a fost cauza principală a producerii unui accodent rutier în care două persoane au fost rănite. S-a întîmplat, duminică, 6 noiembrie, la Bucu, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:22
(17491 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Bucu accident


Slobozia: Tînăr băut, violent cu polițiștii

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 4 spre 5 noiembrie, în jurul orei 2,00, un echipaj de Poliție Rutieră a oprit pe Șoseaua Brăilei o mașină în care se aflau cinci persoane, patru bărbați și o femeie, cu ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:21
(10458 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Sîmbătă spre duminică, respectiv 5 spre 6 noiembrie, în jurul orei 04,30, un echipaj al Poliției Rutiere Țăndărei a oprit pentru control în trafic un autoturism condus de un tînăr, de 21 ani, din orașul ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:21
(15311 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Comunicarea locurilor de muncă vacante, obligatorie pentru angajatori

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița reamintește agenților economici care își au sediul pe raza județului Ialomița faptul că, în conformitate cu prevederile Legii nr. 76/2002 privind ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:20
(14447 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Copil de 3 ani, lovit de o mașină

Sîmbătă, 5 noiembrie, la Făcăeni s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un bucureștean, de 31 ani, se deplasa la volanul unui autoturism, a accidentat un copil de 3 ani care s-a angajat ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:20
(11760 vizualizări - 0 comentarii)


Gimbășani: Vînătoare ilegală

Sîmbătă, 5 noiembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat pentru prevenirea și combaterea braconajului cinegetic pe fondul Gimbășani. Astfel, în timpul acțiunii, ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:19
(12171 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: A intrat cu mașina în pom

Neadaptarea vitezei de deplasare la condițiile meteo rutiere a fost cauza principală de producere a unui accident rutier. S-a întîmplat sîmbătă, 5 noiembrie, în apropierea comunei Adîncata, cînd un bărbat ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:19
(14553 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: Au tăiat salcii pentru foc

Un bărbat de 38 ani, din Bordușani, a alertat polițșiștii din localitate cu privire la faptul că persoane necunoscute fură lemn din pădurea situată în vecinătatea satului Cegani. Deplasîndu-se la fața locului ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:18
(16843 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...