Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Amara, la un pas de apă potabilă

Cu o o investiție de 900 mii de euro într-o sursă subterană

Amara, la un pas de apă potabilă

În condițiile în care unul din trei locuitori din Ialomița primește apă din sursa subterană a orașului Slobozia, autoritățile din zona periurbană caută permanent noi soluții de potabilizarea a apei. Prima dintre administrațiile locale care a reușit performanța de a se desprinde de sursa de apă a Sloboziei este Amara. În mai puțin de o lună, comunitatea de aici va beneficia de propria sursă de apă subterană, la un preț mai mic decît cel oferit de către SC Urban. Valoarea investiției, derulată prin programul PHARE 2006, este de 907612 euro, iar numărul beneficiarilor depășeste cifra de 8000.

Banii europeni fac minuni
Amara este unul dintre orașele privilegiate ale județului... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2010, 08:36 (22540 vizualizări - 13 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Tahal a dat copy-paste la proiectul tehnic din creierul primarului Gabi Ionașcu

Furt de intelect edilitar

Tahal a dat copy-paste la proiectul tehnic din creierul primarului Gabi Ionașcu

Departamentul nostru de umblat în creierul primarului Gabi Ionașcu a făcut o descoperire crucială pentru viitorul comunității locale. În urma unui laborios proces de verificare am descoperit că Tahal Consulting Engineers LTD, angajată în iunie 2008 «pentru reabilitarea sectorului de apă și apă uzată din județul Ialomița», ar fi accesat ilegal emisfera dreaptă a creierului primarului Ionașcu, respectiv cea care controlează stînga social-democrată. În urma acestei fraude intelectuale, proiectul tehnic în baza căruia sînt executate lucrările de înlocuire a rețelei de apă a orașului a fost trecut cu copy-paste din circumvoluțiunile edilitare în documentația prin intermediul căreia sînt executate acum... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2010, 14:27 (20329 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hyundai livrează autovehiculele oficiale pentru Summitul G20

Hyundai livrează autovehiculele oficiale pentru Summitul G20

• Hyundai livrează 129 de autovehicule pentru Summitul G20 din Seul.
• Printre acestea se numără cel mai performant model de lux Equus și autovehiculele electrice BlueOn.

Hyundai Motor Company, cel mai mare producător de autovehicule din Coreea de Sud, a predat autovehiculele oficiale pentru Summitul G20 din Seul în fața Coex Center din Seul, locație care va găzdui evenimentul. Hyundai Motor Company va pune la dispoziția organizatorilor 129 de autovehicule pe perioada Summitului, dintre acestea evidențiindu-se limuzina Equus, care va transporta liderii G20.
«Sîntem mîndri să furnizăm autovehiculele oficiale pentru un eveniment internațional de o asemenea anvergură» a afirmat vice-președintele Hyundai Motor Company... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2010, 14:25 (8674 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pază necondiționată pentru firmele de securitate din Ialomița

Ultima afacere de sezon a județului

Pază necondiționată pentru firmele de securitate din Ialomița

La 5 ani de la punctul de maximă expansiune a firmelor de securitate, această afacere continuă să creeze zone de inflorescență pe piața de profil. Iar cînd acest aspect se întîmplă în Ialomița, pe banii contribuabililor, iar în afacere ajung să fie implicate zeci de instituții publice, afacerea începe să miroasă a trafic de influență, fonduri direcționate și contracte încheiate fără niciun criteriu justificativ. Totul într-un județ în care instituțiile concediază angajați, firmele care fac producție dau faliment, iar lipsa banilor lasă an de an tot mai multe suprafețe de teren agricol necultivate...

Poliția Comunitară Slobozia, declanșatorul exploziei
Pentru conformitate... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2010, 10:05 (15640 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: pază Ialomița

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia vinde băuturi alcoolice

Superofertă!

Primăria Slobozia vinde băuturi alcoolice

Dragi consumatori de băuturi alcoolice. Primăria municipiului Slobozia face pentru dumneavostră un anunț extrem de important. De azi înainte, puteți renunța la vechile obiceiuri de a vă petrece timpul în dugheana de la colț. Asta fiindcă administrația slobozeană scoate la vînzare nu mai puțin de 92 mii de litri de băuturi alcoolice la prețuri de producător. Valorea estimativă a băuturilor alcoolice se ridică la peste 7 milioane de lei noi, banii urmînd să acopere o țeapă încasată de bugetul local în urma unor relații comerciale cu o societate.

Cine vrea vodcă să meargă la Primărie
Pentru a scăpa de alcoolul intrat în proprietate ca urmare a unui plan de reorganizare... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2010, 10:42 (19775 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

FC Voluntari-Unirea Slobozia 1-2

Unirea Slobozia este lider! Mulțumim Călărași!

Două rezultate banale de 2-1 au răsturnat situația în Seria 2 din Liga a III-a. În etapa a X-a, disputată vineri, 29 octombrie, bomba a fost detonată la Călărași. Acolo, Dunărea din localitate a produs prima înfrîngere din acest sezon pentru liderul de la acea oră, Callatis Mangalia. Călărășenii au beneficiat de două penalty-uri pe care le-au transformat, avînd 2-0 pînă spre final. Callatis a redus din handicap în ultimul minut, prea tîrziu însă pentru a mai reuși ceva. S-a terminat 2-1 pentru Dunărea Călărași, rezultat care a deschis culoar Unirii Slobozia pentru poziția de lider.
Elevii lui Constantin Prepeliță au început nefericit meciul cu FC Voluntari, disputat în deplasare pe stadionul... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2010, 13:45 (15241 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Vieți din dragoste

Vieți din dragoste

El are 84 de ani, ea 82. Pe ea o cheamă Ioana Baciu și ne spune că s-au iubit: «Ne-am iubit de prima dată amîndoi, ne-am luat din dragoste. Și trăim și-acum tot din dragoste și frumos». Pe el îl cheamă Iulian Baciu și încă nu s-a refăcut după o fractură mai veche, căpătată prin 2004. A trăit destul, dar încă mai iubește viața alături de ea: «Dacă ne-am opri din muncă, am muri! Dar dacă muncești, în orice vreme ai trăi, e bine». Amîndoi sînt din Grindu, o comună din Ialomița departe de șoseaua națională. Iar noi credem că, atîta timp cît oamenii asemenea lor încă mai există, România profundă despre care se vorbește atît de mult pe sticla televizoarelor încă are o șansă.

Mături pentru o găleată de apă... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2010, 13:32 (22125 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Embargo pentru taximetre în zona periurbană

Polițiștii ialomițeni obligă locuitorii din afara Sloboziei să circule cu maxi-taxi

Embargo pentru taximetre în zona periurbană

Scandalurile dintre maxi-taximetrele care deservesc orașul Slobozia și taximetriștii particulari care folosesc aceleași trasee par să nu se mai termine. Dar cînd Poliția este cea care arbitrează aceste conflicte prin aplicarea abuzivă a legii în favoarea uneia dintre tabere, conflictele devin o problemă a comunității. Iar banala luptă pentru clienți se transformă într-un război în toată regula ale cărui victime putem deveni fiecare dintre noi.

Abonat la abuzurile polițiștilor
Cazul taximetristului Alexandru Mihalcea ar putea fi considerat unul de notorietate datorită mediatizării excesive din ultima vreme. Cu un flagrant înscenat în urmă cu 6 luni la cererea patronului... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2010, 09:46 (20243 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Martin și Compania concesionează Slobozia

Martin și Compania concesionează Slobozia

După de a reușit performanța de a da peste cap PUZ-ul zonei Pepinieră, construind cele mai impunătoare blocuri de locuințe, vicepreședintele Consiliului Județean, Ioan Martin alături de alți vecini de parcele rezidențiale și colegi de cafea politică vrea să-și mărească spațiul concesionat la pachet în cartierul amintit. Asta pentru că primarul Ionașcu vrea să le facă cadou de Moș Nicolae, 78 metri pătrați în spatele ogrăzilor... Și pentru ca PUZ-ul general să fie și mai arătos, ingineria se va realiza prin voia consilierilor locali, fără licitație publică.

Pomană fără lumînare cu terenurile Pepinierei
În cîteva zile, mai exact pe 28 octombrie, cînd consilierii locali... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2010, 16:15 (22763 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tînărul hoț slobozean prins cu mașina furată și plăcuțe de înmatriculare false a fost trimis în judecată

Tînărul slobozean prins conducînd o mașină furată din localitate a fost trimis în judecată de procurori. Dosarul său se află acum pe fondul Judecătoriei Slobozia...
În urmă cu o săptămînă, Indpendent a dezvăluit o incredibilă povestea a unui furt de mașină. Povestea în fond nu este una spectaculoasă, însă decizia unui procuror slobozean de a lăsa în libertate hoțul deși acesta își recunoscuse fapta, sub pretextul inexistenței pericolului social, amplifica o clemență deloc justificată a magistratului. Iar pentru cei cărora le-a scăpat din vizor subiectul facem cuvenitele precizări.
În urmă cu aproximativ o lună, o femeie din Slobozia a căzut victimă unui hoț. Individul, un tînăr din aceeași... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2010, 11:23 (18575 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean vopsește gropile din drumurile județene

Pe banii contribuabililor

Consiliul Județean vopsește gropile din drumurile județene

Credincios pînă la sacrificiu de sine celor trei priorități județene declarate, infrastructură rutieră, sănătate și cultură, președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă vopsește gropi. Mai precis gropile din asfaltul județean, asfalt nereparat de la calendele grecești. Exagerăm firește, dar exagerările noastre sînt floare la ureche pe lîngă ceea ce se întîmplă în realitate.

Reviga, studiu de caz
În urmă cu două săptămîni, Niculae Began, primarul comunei Reviga cerea public repezentanților Consiliului Județean urgentarea lucrărilor de refacere a infrastructurii rutiere la nivelul localității, reclamînd gradul extrem de degradare a acesteia și orientarea... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2010, 09:14 (17383 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Licitația pentru cabinetul Anei Maria Ionașcu, verificată de Poliție

EXCLUSIV: Licitația pentru cabinetul Anei Maria Ionașcu, verificată de Poliție

Vă mai amintiți despre licitația organizată de Primăria Slobozia pentru vînzarea unor spații în incinta Policlinicii cu plată din localitate? Da, sigur că vă amintiți! Că doar ca urmare a acestei activități edilitare fiica primarului Gabi Ionașcu, proaspăt absolventă a Facultății de Stomatologie, a primit un spațiu pentru înființarea unui cabinet medical particular.
Ei bine, după cum știți, dezvăluirile au fost produse de liberalii ialomițeani, într-un cadru organizat. În replică, primarul Ionașcu a catalogat dezvăluirea liberalilor drept «o bombă de presă», încercînd să justifice cum nici usturoi n-a mîncat, nici gura nu-i miroase. Revenind, licitația prin care medicul Ana Maria Ionașcu a... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 16:49 (20535 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Știința+arbitri=1 punct

Handbal, Știința Bacău-CSM Unirea Slobozia 24-24 (14-11)

Știința+arbitri=1 punct

Cînd te arbitrează o brigadă care a împărțit dreptatea în multe întîlniri internaționale te aștepți ca lucrurile să meargă bine. Cînd brigada respectivă vine după 6 săptămîni de suspendare pe plan intern apar inevitabil semnele de întrebare. Semne care pentru handbalistele de la Unirea s-au dovedit întemeiate la meciul de duminică, 24 octombrie, în deplasare cu Știința Bacău, contînd pentru prima etapă a returului. Mai cu seamă pe finalul jocului arbitrii au oprit nejustificat cîteva atacuri ale slobozencelor.
«Aproape că ne-au scos golurile din poartă. Arbitrii au avut o prestație pe care cu greu o pot înțelege» ne-a declarat profesorul Marian Simion. Spusele antrenorului Unirii au fost întărite... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:58 (15597 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV

Tandemul Axintele-Amara se desprinde

I-am lăudat degeaba pe cei de la Abatorul! Speriați probabil de numele adversarului, slobozenii au clacat în fața celor de la Juventus Borănești în fața cărora au obținut doar un egal, ce-i drept consistent: 3-3. Acest rezultat le-a pus pe primele două clasate Axintele și Amara în postura de a tranșa doar între ele lupta pentru titlu. Astfel, cele două vor aștepta cu nerăbdare și cu frica de pezevenghii de arbitri meciul direct fixat pe 27 noiembrie în ultima etapă a turului. Liderul Axintele a trecut la limită de Victoria Țăndărei, echipă care nu mai sperie nici copiii de curtea școlii. Să fi rămas sechele după acel faimos 2-8 de la barajul pentru promovare? Vom vedea. După cum și-au văzut și... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:55 (17660 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Sl.-Callatis Mangalia 1-1

Locul I, interzis Sloboziei

Callatis Mangalia s-a dovedit încă o dată bestia nera pentru Unirea. Meciurile cu mangalioții, indiferent de locurile din clasament ale celor două echipe, au fost tot timpul extrem de dificile. Așa s-a întîmplat și vineri cînd la Slobozia s-au întîlnit ocupantele primelor două locuri din seria a II-a a Ligii a III-a.
Deși scorul a fost egal pentru cei prezenți un lucru este clar: chiar dacă ne e greu să o recunoaștem, Callatis este în acest moment peste Unirea din cel puțin trei motive (exceptînd linia de clasament). 1. La Callatis evoluează jucători gen Doicaru, Floricel, Ivașcu sau Florea, care au jucat la echipe ca Farul sau Ceahlăul, bifînd cîteva sezoane în Liga I. Poate și de aceea greșeli... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:51 (16127 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Republicanii, fără glorie la Buzău

Juniroii A și B ai Unirii Slobozia au disputat duminică, 24 octombrie, meciurile etapei a șaptea din campionat cu echipele similare ale Gloriei Buzău. Juniorii A au bifat o remiză albă care, paradoxal, i-a ajutat să rămînă pe locul 4 cu 17 puncte. Juniorii B au continuat seria neagră a rezultatelor, cedînd în fața buzoienilor cu 0-2. Acest rezultat îi plasează pe locul 11, penultimul din serie, cu o zestre de doar 4 puncte.... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:50 (17260 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga I, CFR Cluj-Unirea Urziceni 3-0

Au fost odată două campioane...

Meciurile dintre CFR Cluj și Unirea Urziceni au fost în ultimii ani dueluri pentru locurile fruntașe. În partida de duminică, de pe stadionul «Dr Constantin Rădulescu» s-au întîlnit două echipe care au căutat ceva puncte pentru a mai spăla din rușinea clasării pe locuri care duc cu gîndul mai degrabă la retrogradare. Urziceniul a practicat același joc compactat pe apărare, specific lupilor după plecarea lotului de Liga Campionilor. Rada, Traore sau Hora au găsit totuși breșe în zona unde ar fi trebuit probabil să fie supendatul Maftei, dar acțiunile lor periculoase au rămas fără rezultat. Tot o acțiune periculoasă a avut și Rusescu, dar îndreptată spre integritatea corporală a lui Picolo, act... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:48 (8850 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Delapidare la Primăria Fierbinți-Târg!

Exclusiv: Curtea de Conturi constată, Poliția cercetează

Delapidare la Primăria Fierbinți-Tîrg!

Taxe și impozite însușite fără drept de o casieră a unității administrativ-teritoriale Fierbinți-Tîrg, peste 64 mii de lei evaporați din bugetul local și un funcționar public cercetat penal pentru delapidare! Aceasta este descrierea sumară a ultimei fraude administrative înregistrată la o primărie ialomițeană...

Casierița de la Fierbinți a prăduit bugetul local
Primăria Fierbinți-Tîrg a fost nu demult ținta unui control al Curții de Conturi. Printre altele, instituția abilitată în verificarea legalității exercițiului fiscal a făcut o descoperire halucinantă. Din bugetul orașului lipseau bani cu nemiluita al căror traseu indicau un singur destinatar: casiera compartimentului... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:24 (89115 vizualizări - 35 comentarii)

EVENIMENT

Magazin de vise din Slobozia, (re)închis de Garda Financiară

click pe poză

Recent, comisarii Gărzii Financiare Ialomița au efectuat un control la un magazin ce comercializa produse etnobotanice. Este vorba despre magazinul situat în imediata apropiere a Liceului de Artă «Ionel Perlea». În urma verificărilor efectuate, comisarii au descoperit faptul că firma nu utiliza aparatul de marcat electronic, motiv pentru care i-a fost aplicată o amendă de 8000 lei. Totodată, ca urmare a controlului efectuat în data de 15 octombrie, comisarii Gărzii au suspendat activitatea societății pe o perioadă de 3 luni. Numai că, la scurt timp, administratorul firmei a contestat măsura suspendării activității, ceeea ce i-a permis să desfășoare în continuare comerț cu ierburi. Ulterior, săptămîna... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2010, 18:39 (16104 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița combate inundațiile prin diguri submersibile

Ialomița combate inundațiile prin diguri submersibile

După trei rînduri de inundații și zeci de adrese și sesizări privind ravagiile făcute de ape în zona localității Bordușani, autoritățile reacționează. Guvernul României, prin Ministerul Mediului și Pădurilor și Ministerul Dezvoltării Regionale și Turismului, a demarat două obiective de investiții în comuna Bordușani. Cea mai importantă dintre acestea se referă la demararea lucrărilor de protecție a malului stîng al brațului Borcea, în zona intravilanului comunei Bordușani prin construirea unui dig submersibil.
Contractul, deja semnat la acest moment, confirmă demararea unor lucrări care au o durată de realizare 3 ani și presupun protecția propriu-zisă a malului stîng pe o lungime de 1,67 km... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2010, 12:11 (15745 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Hoți prinși după ce un localnic a alertat Poliția

Un bărbat de 52 ani, din Slobozia, a alertat polițiștii din localitate cu privire la faptul că a surprins trei persoane care furau mai multe plăci de beton de la o clădire dezafectată situată în cartierul ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:48
(9435 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


Coșereni: S-a răsturnat cu mașina și a lovit doi pietoni

Miercuri, 28 februarie a.c., la Coșereni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 21 ani, din Borănești, se deplasa la volanul unui ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:46
(9042 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Au furat din curtea vecinului

Doi tineri de 15, respectiv 21 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns, în noaptea de 25/26 februarie a.c., în gospodăria unui consătean și au furat ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:45
(11866 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Acțiune a Poliției la Fetești și localitățile limitrofe

Miercuri, 28 februarie, polițiștii feteșteni și cei ai Secției Poliție Rurală Stelnica au acționat, timp de cîteva ore, pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților ce se comit în domeniul transporturilor ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:44
(11064 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «175 ani de la nașterea lui Ion Creangă»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Grădinița cu program prelungit nr. 3 Slobozia organizează joi, 1 martie a.c., «aniversarea a 175 ani de la nașterea lui Ion Creangă». În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:41
(12193 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Pompierii încă mai deszăpezesc case

În ultimele zile, pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor locuințe din patru localități ale județului. Astfel, în data de 25 februarie a.c., 25 de pompieri din Urziceni au mers ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:38
(10888 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 18:56
(7574 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Start la vizarea carnetelor de rentieri agricoli

În perioada 1 martie-31 august 2012 inclusiv, rentierii agricoli sînt așteptați la sediul APIA din Slobozia pentru vizarea carnetelor de rentieri. Rentierii agricoli au nevoie de următoarele documente pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 18:50
(14990 vizualizări - 0 comentarii)


«Firicel de primăvară» la Muzeul Județean Ialomița

Joi, 1 martie 2012, orele 13,00, la sediul Muzeului Județean Ialomița va fi vernisată cea de-a doua ediție a expoziției «Firicel de primăvară». Acțiunea continuă tradiția colaborării dintre Muzeul Județean ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 18:48
(16476 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelată prin telefon

Luni, 27 februarie a.c., o femeie de 65 ani a sesizat Poliția Fetești cu privire la faptul că a fost înșelată prin telefonul mobil. Victima a povestit anchetatorilor că a primit un apel telefonic de la ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:47
(11680 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal la un bar din Dridu

Ultraj contra bunelor moravuri la Dridu. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 25 și 32 ani, toți din localitate, au fost reținuți luni, 27 februarie, pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:46
(20724 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu scandal bar


Andrășești: Hoți din locuințe, prinși de polițiști

Luni, 27 februarie, Poliția a fost sesizată despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea unui bărbat de 87 ani, din Andrășești, de unde au furat un bazin metalic. Cercetările polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:45
(12937 vizualizări - 1 comentariu)


Balaciu: I-au furat aracii din curte

Un bărbat de 65 ani, din București, a alertat Poliția cu privire la faptul că, în perioada 13-27 februarie, persoane necunoscute i-au furat din curtea locuinței sale, din Balaciu, 100 araci din țeavă metalică ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:43
(14851 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu furt araci


Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși

Doi bărbați de 19, respectiv 43 ani, din Urziceni, au fost prinși luni, 27 februarie, în flagrant, în timp ce încercau să predea la un centru de colectare deșeuri metalice 100 kg fier vechi. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:41
(15832 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Accident rutier cu două victime

Un moment de neatenție a fost suficient ca un tînăr de 26 ani să producă un accident rutier. S-a întîmplat vineri, 24 februarie a.c., la Sinești, cînd un șofer de 26 ani din Buzău, deplasîndu-se la volanul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:50
(14318 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Coșereni: Minor prins la furat

Un minor de 15 ani a fost prins de polițiștii din Coșereni în timp ce transporta cu o căruță mai mulți copaci tăiați. S-a întîmplat vineri, 24 februarie a.c., cînd adolescentul își încărcase căruța cu ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:49
(17192 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Coșereni furt


Movilița: Șofer băut, la volan

Aparatul radar al polițiștilor ialomițeni au surprins în trafic duminică, 26 februarie a.c., un autoturism ce se deplasa cu 82 km/h în localitatea Movilița. Oprind mașina, polițiștii au decis testatea alcooltest ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:48
(12100 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 280 de amenzi în trafic

În perioada 24-26 februarie, polițiștii Serviciului Rutier au derulat o serie de acțiuni pe șoselele județului. Astfel, pentru neregulile constatate au fost aplicate 280 de sancțiuni contravenționale, ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:47
(13619 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: I-a furat mașina din curte

Un bărbat de 32 ani din Lilieci a alertat polițiștii, vineri, 24 februarie a.c., despre faptul că persoane necunoscute i-au furat mașina din curtea locuinței. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:16
(15198 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Înșelată pe internet

Joi, 23 februarie a.c., o tînără de 24 ani, din Slobozia, a sesizat Poliția despre faptul că a fost înșelată pe internet, de un tînăr de 18 ani, pe care nu-l cunoaște, domiciliat în județul Mureș. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:15
(14290 vizualizări - 2 comentarii)


Grindu: Tăiau copaci de pe marginea șoselei

Doi bărbați de 35, respectiv 36 ani, ambii din comuna Grindu, au fost prinși în flagrant de către polițiști, joi, 23 februarie a.c., în timp ce tăiau arbori de pe aliniamentul Drumului Județean 203 B Grindu ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:14
(12776 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Sămînță de lucernă confiscată

Un tînăr de 27 ani, din Vrancea, a fost prins joi, 23 februarie a.c., de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta cantitatea de 1140 kg sămînță de lucernă ambalată în saci de rafie. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:12
(12718 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Femeie înșelată prin telefon

Miercuri, 22 februarie a.c., o femeie de 74 ani a sesizat polițiștii Secției Poliție Rurală Jilavele cu privire la faptul că a fost înșelată cu 20 euro, după ce a dat curs solicitării unei persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:17
(15717 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr din Borănești, arestat după ce a intrat într-o casă și a furat 10000 lei

Un tînăr de 26 ani, din Borănești, a fost reținut marți, 21 februarie, pentru furt calificat. Potrivit anchetatorilor, acesta, în noaptea de 19/20 februarie a intrat în locuința unui bărbat de 76 ani, din ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:16
(14487 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Adolescenta de 16 ani dispărută de la domiciliu, găsită în București!

Slobozia: Adolescenta de 16 ani dispărută de la domiciliu, găsită în București!

Adolescenta dispărută a fost găsită Fata de 16 ani, Rebeca Alexandra Oprea, din Slobozia, dispărută de la domiciliu, miercuri, 22 februarie a.c., a fost găsită. Adolescenta de 16 ani plecase la ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:12
(21040 vizualizări - 9 comentarii)


DGFP Ialomița: Termene pentru plata obligațiilor fiscale

Potrivit unei informări a reprezentanților Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, pînă luni, 27 februarie 2012 inclusiv, va fi plătită contribuția trimestrială pentru medicamente-trimestrul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:08
(10608 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Jilavele: Arestat pentru infracțiuni la regimul circulației

Un bărbat de 35 ani, din Andrășești, a fost prins și încarcerat miercuri, 22 februarie a.c., de polițiștii Secției Poliție Rurală Jilavele. Pe numele individului instanța de judecată a emis un mandat de ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:06
(12931 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Peste 90 de persoane, legitimate de polițiști

Peste 90 de persoane au fost legitimate miercuri, 22 februarie a.c., la Fetești, în cadrul unor activități preventive derulate de polițiștii din localitate. De asemenea, în cadrul acelorași activități au ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 15:48
(12657 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Pericol de explozie la Urziceni

Un țurțure de gheață s-a desprins de pe o clădire din Urziceni și a căzut pe o conductă de alimentare cu gaze, în urma avarierii rezultînd scurgeri de gaze. S-a întîmplat miercuri, 22 februarie a.c., iar ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 15:43
(12499 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Biciclist lovit de o mașină

A încercat să depășească o mașină și a lovit un biciclist. Accidentul a fost provocat marți, 21 februarie a.c., de un șofer în vîrstă de 53 ani, care conducea un autoturism pe drumul care leagă satele ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2012, 17:22
(12966 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...