Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ciupercă îngroapă banii în drumuri și credite bancare

Ședința Consiliului Județean Ialomița a statuat intențiile aleșilor

Ciupercă îngroapă banii în drumuri și credite bancare

După principiul «nici o masă fără pește, nici o lună fără investiții bugetare», administrația Ciupercă a pregătit o nouă ședință de Consiliu Județean în care să-și legifereze cheltuielile instituționale. Ședința s-a desfășurat joi, 28 octombrie a.c., cuprinzînd peste 15 proiecte de hotărîri. Au atras însă atenția două dintre ele: primul se referea la cheltuielile de întreținere a drumurilor, estimate pentru anul viitor la peste 1,2 milioane de lei, iar cel de-al doilea la împrumutul de 25 milioane de lei pentru contractarea unei finanțări rambursabile interne...

12 milioane pentru cîrpirea drumurilor județene
Ședința de Consiliu Județean de la jumătatea acestei săptămîni... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2010, 05:06 (14737 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Vă vrem în elită! Bateți Ploieștiul!

Handbal, Unirea Slobozia-CSM Ploiești, duminică, 7 noiembrie, orele 11,00

Vă vrem în elită! Bateți Ploieștiul!

Duminică la sala de handbal, de la Stadion, CSM Unirea Slobozia întîlnește cel mai dificil adversar din acest sezon. Este vorba de CSM Ploiești, echipă care în această toamnă a cîștigat aproape tot în Seria A. Singura înfrîngere au suferit-o la Bacău, 24-30 cu Știința, iar prahovencele conduc autoritar în clasament, cu 14 puncte față de 11 ale Unirii, făcînd ca un succes al Sloboziei să fie extrem de important.

Înfrîngeri în serie pînă acum
Unirea Slobozia a disputat pînă în prezent 4 partide oficiale împotriva lui CSM Ploiești: două la Ploiești, una la Slobozia și una în turneul de la Piatra-Neamț, toate încheiate cu succese ale prahovencelor. Dintre aceste dispute... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2010, 03:15 (14069 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV

Surprize, surprize!

Din cauza excesului de ceai cu lămîie din redacție, evenimentele din Liga ialomițeană de fotbal ni s-au părut atît de pașnice încît parcă și vestitul balon rotund vinovat pentru toate necazurile a început să prezinte colțuri. Cum week-endul este un sfetnic de comitet am izbutit să scăpăm la o bere rece fără lămîie și sportul rege a început să îmbrace haina neprevăzutului chiar și în cel mai cuminte județ din țară și, ca prin farmec, surprizele au invadat etapa a XI-a.
Așadar, după cum departamentul Hara al ziarului îndrăznise să intuiască, băieții de la Rapid Fetești au reușit să încurce Recolta Gheorghe Lazăr în drumul acesteia către podium. Facem o pauză la capitolul surprize și, pentru că... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2010, 03:12 (18024 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga I, Unirea Urziceni-Univ. Craiova 1-2

Înca un pas spre matineu

Unirea a practicat cu Universitatea același joc ultradefensiv pe care-l știm din momentul surprinzătoarei victorii cu Steaua. Urziceniul nu știe să joace altfel și nici nu prea are cu cine. Dovadă stă faptul că Octavian Grigore a introdus în garnitura de start 8 jucători cu profil defensiv, iar vîrf împins a jucat Semedo, de regulă mijlocaș de bandă. În aceste condiții, în prima jumătate de oră pe teren a fost o singură echipă, a Craiovei, dar șuturile juveților s-au oprit în pădurea de picioare a ialomițenilor sau departe de poarta lui Bălgrădean.
Și, cum s-a întîmplat cu Steaua sau Dinamo, lupii au mușcat o singura dată, dar temeinic. Semedo trimite o minge spre careul oltenilor, Bărboianu... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2010, 03:11 (8602 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, juniori republicani

O victorie și o înfrîngere în Deltă

Duminică, 31 octombrie, s-a derulat etapa a VIII-a a Campionatului juniorilor republicani. Tinerii fotbaliști de la Unirea Slobozia, repartizați în cea de-a doua serie, s-au deplasat la Tulcea pentru dubla confruntare cu Delta din localitate. Juniorii A au pierdut cu 0-1 și ocupă în acest moment locul 5 din clasament, cu 17 puncte. Juniorii B au izbutit o frumoasă victorie cu 3-1, grație golurilor înscrise de Bogdan Patrianca, David Șolcănea și Sorin Avram, ultimul din penalty. Cu acest succes ei ocupă locul 10, cu 8 puncte.... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2010, 03:10 (18392 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vodafone a răsturnat carul cu Maximia la Slobozia

Vodafone a răsturnat carul cu Maximia la Slobozia

În cursul acestei dimineți, mai exact la orele 8.33 trecute fix, sediul Vodafone din centrul Sloboziei a fost luat cu asalt de echipe mixte de pompieri și polițiști comunitari. Plus Ambulanța și Poliția! În total, vreo 20 de oameni care au viermuit înnebuniți încercînd să identifice sursa incendiului anunțat de senzorii de alarmă ai filialei celei mai mari corporații din România. După vreo două minute eroice de luptă cu fumul gros din jurul senzorilor, pompierii au înțeles care este motivul pentru care au fost mobilizați cu cățel și purcel să salveze Maximia. Angajații filialei, dornici să scape de țînțarii aciuați prin cartelele de 1000 de minute, i-au afumat cu insecticid pîn-au crăpat senzorii... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2010, 15:22 (17860 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Răscoala de la Sudiți (II)

Războiul feudelor a intrat în atenția DGA via Prefectura Ialomița

Răscoala de la Sudiți (II)

În urmă cu trei săptămîni, ziarul nostru relata despre conflictul dintre administrația locală din Sudiți și o firmă din Cluj, aceasta din urmă acuzîndu-l pe primarul localității că refuză să înregistreze contractele de arendă ale firmei. Declarațiile neoficiale de atunci s-au transformat acum într-un memoriu depus la Prefectura Ialomița, iar aceasta și-a declinat competența propunînd cazul Direcției Generale Anticorupție Ialomița. Un conflict care confirmă că lupta pentru acapararea feudelor agricole în Ialomița nu a încetat niciodată, iar interesele din jurul suprafețelor agricole compacte justifică orice ilegalitate.

Toți vor pămînt!
Litigiul dintre primarul Emil ... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2010, 14:06 (24929 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Amara, la un pas de apă potabilă

Cu o o investiție de 900 mii de euro într-o sursă subterană

Amara, la un pas de apă potabilă

În condițiile în care unul din trei locuitori din Ialomița primește apă din sursa subterană a orașului Slobozia, autoritățile din zona periurbană caută permanent noi soluții de potabilizarea a apei. Prima dintre administrațiile locale care a reușit performanța de a se desprinde de sursa de apă a Sloboziei este Amara. În mai puțin de o lună, comunitatea de aici va beneficia de propria sursă de apă subterană, la un preț mai mic decît cel oferit de către SC Urban. Valoarea investiției, derulată prin programul PHARE 2006, este de 907612 euro, iar numărul beneficiarilor depășeste cifra de 8000.

Banii europeni fac minuni
Amara este unul dintre orașele privilegiate ale județului... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2010, 08:36 (22542 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Tahal a dat copy-paste la proiectul tehnic din creierul primarului Gabi Ionașcu

Furt de intelect edilitar

Tahal a dat copy-paste la proiectul tehnic din creierul primarului Gabi Ionașcu

Departamentul nostru de umblat în creierul primarului Gabi Ionașcu a făcut o descoperire crucială pentru viitorul comunității locale. În urma unui laborios proces de verificare am descoperit că Tahal Consulting Engineers LTD, angajată în iunie 2008 «pentru reabilitarea sectorului de apă și apă uzată din județul Ialomița», ar fi accesat ilegal emisfera dreaptă a creierului primarului Ionașcu, respectiv cea care controlează stînga social-democrată. În urma acestei fraude intelectuale, proiectul tehnic în baza căruia sînt executate lucrările de înlocuire a rețelei de apă a orașului a fost trecut cu copy-paste din circumvoluțiunile edilitare în documentația prin intermediul căreia sînt executate acum... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2010, 14:27 (20334 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hyundai livrează autovehiculele oficiale pentru Summitul G20

Hyundai livrează autovehiculele oficiale pentru Summitul G20

• Hyundai livrează 129 de autovehicule pentru Summitul G20 din Seul.
• Printre acestea se numără cel mai performant model de lux Equus și autovehiculele electrice BlueOn.

Hyundai Motor Company, cel mai mare producător de autovehicule din Coreea de Sud, a predat autovehiculele oficiale pentru Summitul G20 din Seul în fața Coex Center din Seul, locație care va găzdui evenimentul. Hyundai Motor Company va pune la dispoziția organizatorilor 129 de autovehicule pe perioada Summitului, dintre acestea evidențiindu-se limuzina Equus, care va transporta liderii G20.
«Sîntem mîndri să furnizăm autovehiculele oficiale pentru un eveniment internațional de o asemenea anvergură» a afirmat vice-președintele Hyundai Motor Company... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2010, 14:25 (8674 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pază necondiționată pentru firmele de securitate din Ialomița

Ultima afacere de sezon a județului

Pază necondiționată pentru firmele de securitate din Ialomița

La 5 ani de la punctul de maximă expansiune a firmelor de securitate, această afacere continuă să creeze zone de inflorescență pe piața de profil. Iar cînd acest aspect se întîmplă în Ialomița, pe banii contribuabililor, iar în afacere ajung să fie implicate zeci de instituții publice, afacerea începe să miroasă a trafic de influență, fonduri direcționate și contracte încheiate fără niciun criteriu justificativ. Totul într-un județ în care instituțiile concediază angajați, firmele care fac producție dau faliment, iar lipsa banilor lasă an de an tot mai multe suprafețe de teren agricol necultivate...

Poliția Comunitară Slobozia, declanșatorul exploziei
Pentru conformitate... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2010, 10:05 (15641 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: pază Ialomița

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia vinde băuturi alcoolice

Superofertă!

Primăria Slobozia vinde băuturi alcoolice

Dragi consumatori de băuturi alcoolice. Primăria municipiului Slobozia face pentru dumneavostră un anunț extrem de important. De azi înainte, puteți renunța la vechile obiceiuri de a vă petrece timpul în dugheana de la colț. Asta fiindcă administrația slobozeană scoate la vînzare nu mai puțin de 92 mii de litri de băuturi alcoolice la prețuri de producător. Valorea estimativă a băuturilor alcoolice se ridică la peste 7 milioane de lei noi, banii urmînd să acopere o țeapă încasată de bugetul local în urma unor relații comerciale cu o societate.

Cine vrea vodcă să meargă la Primărie
Pentru a scăpa de alcoolul intrat în proprietate ca urmare a unui plan de reorganizare... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2010, 10:42 (19777 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

FC Voluntari-Unirea Slobozia 1-2

Unirea Slobozia este lider! Mulțumim Călărași!

Două rezultate banale de 2-1 au răsturnat situația în Seria 2 din Liga a III-a. În etapa a X-a, disputată vineri, 29 octombrie, bomba a fost detonată la Călărași. Acolo, Dunărea din localitate a produs prima înfrîngere din acest sezon pentru liderul de la acea oră, Callatis Mangalia. Călărășenii au beneficiat de două penalty-uri pe care le-au transformat, avînd 2-0 pînă spre final. Callatis a redus din handicap în ultimul minut, prea tîrziu însă pentru a mai reuși ceva. S-a terminat 2-1 pentru Dunărea Călărași, rezultat care a deschis culoar Unirii Slobozia pentru poziția de lider.
Elevii lui Constantin Prepeliță au început nefericit meciul cu FC Voluntari, disputat în deplasare pe stadionul... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2010, 13:45 (15242 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Vieți din dragoste

Vieți din dragoste

El are 84 de ani, ea 82. Pe ea o cheamă Ioana Baciu și ne spune că s-au iubit: «Ne-am iubit de prima dată amîndoi, ne-am luat din dragoste. Și trăim și-acum tot din dragoste și frumos». Pe el îl cheamă Iulian Baciu și încă nu s-a refăcut după o fractură mai veche, căpătată prin 2004. A trăit destul, dar încă mai iubește viața alături de ea: «Dacă ne-am opri din muncă, am muri! Dar dacă muncești, în orice vreme ai trăi, e bine». Amîndoi sînt din Grindu, o comună din Ialomița departe de șoseaua națională. Iar noi credem că, atîta timp cît oamenii asemenea lor încă mai există, România profundă despre care se vorbește atît de mult pe sticla televizoarelor încă are o șansă.

Mături pentru o găleată de apă... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2010, 13:32 (22125 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Embargo pentru taximetre în zona periurbană

Polițiștii ialomițeni obligă locuitorii din afara Sloboziei să circule cu maxi-taxi

Embargo pentru taximetre în zona periurbană

Scandalurile dintre maxi-taximetrele care deservesc orașul Slobozia și taximetriștii particulari care folosesc aceleași trasee par să nu se mai termine. Dar cînd Poliția este cea care arbitrează aceste conflicte prin aplicarea abuzivă a legii în favoarea uneia dintre tabere, conflictele devin o problemă a comunității. Iar banala luptă pentru clienți se transformă într-un război în toată regula ale cărui victime putem deveni fiecare dintre noi.

Abonat la abuzurile polițiștilor
Cazul taximetristului Alexandru Mihalcea ar putea fi considerat unul de notorietate datorită mediatizării excesive din ultima vreme. Cu un flagrant înscenat în urmă cu 6 luni la cererea patronului... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2010, 09:46 (20244 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Martin și Compania concesionează Slobozia

Martin și Compania concesionează Slobozia

După de a reușit performanța de a da peste cap PUZ-ul zonei Pepinieră, construind cele mai impunătoare blocuri de locuințe, vicepreședintele Consiliului Județean, Ioan Martin alături de alți vecini de parcele rezidențiale și colegi de cafea politică vrea să-și mărească spațiul concesionat la pachet în cartierul amintit. Asta pentru că primarul Ionașcu vrea să le facă cadou de Moș Nicolae, 78 metri pătrați în spatele ogrăzilor... Și pentru ca PUZ-ul general să fie și mai arătos, ingineria se va realiza prin voia consilierilor locali, fără licitație publică.

Pomană fără lumînare cu terenurile Pepinierei
În cîteva zile, mai exact pe 28 octombrie, cînd consilierii locali... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2010, 16:15 (22768 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Tînărul hoț slobozean prins cu mașina furată și plăcuțe de înmatriculare false a fost trimis în judecată

Tînărul slobozean prins conducînd o mașină furată din localitate a fost trimis în judecată de procurori. Dosarul său se află acum pe fondul Judecătoriei Slobozia...
În urmă cu o săptămînă, Indpendent a dezvăluit o incredibilă povestea a unui furt de mașină. Povestea în fond nu este una spectaculoasă, însă decizia unui procuror slobozean de a lăsa în libertate hoțul deși acesta își recunoscuse fapta, sub pretextul inexistenței pericolului social, amplifica o clemență deloc justificată a magistratului. Iar pentru cei cărora le-a scăpat din vizor subiectul facem cuvenitele precizări.
În urmă cu aproximativ o lună, o femeie din Slobozia a căzut victimă unui hoț. Individul, un tînăr din aceeași... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2010, 11:23 (18580 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean vopsește gropile din drumurile județene

Pe banii contribuabililor

Consiliul Județean vopsește gropile din drumurile județene

Credincios pînă la sacrificiu de sine celor trei priorități județene declarate, infrastructură rutieră, sănătate și cultură, președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă vopsește gropi. Mai precis gropile din asfaltul județean, asfalt nereparat de la calendele grecești. Exagerăm firește, dar exagerările noastre sînt floare la ureche pe lîngă ceea ce se întîmplă în realitate.

Reviga, studiu de caz
În urmă cu două săptămîni, Niculae Began, primarul comunei Reviga cerea public repezentanților Consiliului Județean urgentarea lucrărilor de refacere a infrastructurii rutiere la nivelul localității, reclamînd gradul extrem de degradare a acesteia și orientarea... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2010, 09:14 (17399 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Licitația pentru cabinetul Anei Maria Ionașcu, verificată de Poliție

EXCLUSIV: Licitația pentru cabinetul Anei Maria Ionașcu, verificată de Poliție

Vă mai amintiți despre licitația organizată de Primăria Slobozia pentru vînzarea unor spații în incinta Policlinicii cu plată din localitate? Da, sigur că vă amintiți! Că doar ca urmare a acestei activități edilitare fiica primarului Gabi Ionașcu, proaspăt absolventă a Facultății de Stomatologie, a primit un spațiu pentru înființarea unui cabinet medical particular.
Ei bine, după cum știți, dezvăluirile au fost produse de liberalii ialomițeani, într-un cadru organizat. În replică, primarul Ionașcu a catalogat dezvăluirea liberalilor drept «o bombă de presă», încercînd să justifice cum nici usturoi n-a mîncat, nici gura nu-i miroase. Revenind, licitația prin care medicul Ana Maria Ionașcu a... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 16:49 (20537 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Știința+arbitri=1 punct

Handbal, Știința Bacău-CSM Unirea Slobozia 24-24 (14-11)

Știința+arbitri=1 punct

Cînd te arbitrează o brigadă care a împărțit dreptatea în multe întîlniri internaționale te aștepți ca lucrurile să meargă bine. Cînd brigada respectivă vine după 6 săptămîni de suspendare pe plan intern apar inevitabil semnele de întrebare. Semne care pentru handbalistele de la Unirea s-au dovedit întemeiate la meciul de duminică, 24 octombrie, în deplasare cu Știința Bacău, contînd pentru prima etapă a returului. Mai cu seamă pe finalul jocului arbitrii au oprit nejustificat cîteva atacuri ale slobozencelor.
«Aproape că ne-au scos golurile din poartă. Arbitrii au avut o prestație pe care cu greu o pot înțelege» ne-a declarat profesorul Marian Simion. Spusele antrenorului Unirii au fost întărite... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:58 (15599 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
241 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Stelnica: Peste o tonă de fier vechi, confiscat

Peste o tonă de fier vechi a fost confiscată de polițiști luni, 29 mai, la Stelnica. Deșeurile metalice erau transportate de o autoutilitară condusă de un bărbat, de 58 ani, din Fetești. În cabina autoutilitarei ...[citește_toată_știrea]

30 August 2011, 18:36
(8426 vizualizări - 0 comentarii)


118 ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale

Jandarmii ialomițeni sărbătoresc peste cîteva zile 118 ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale, instituție precursoare a Jandarmeriei Române. 1 septembrie 2011 va constitui prilej de sărbătoare pentru ...[citește_toată_știrea]

30 August 2011, 18:36
(5813 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

30 August 2011, 18:24
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: A vrut să schimbe bani falși la bancă

Amara: A vrut să schimbe bani falși la bancă

Polițiștii din Amara au fost sesizați de către un lucrător al unei agenții bancare cu privire la faptul că la ghișeu se prezentase o persoană care solicita schimbarea unei bancnote în cupiură de 100 lei ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 14:30
(8878 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara bani falși


Ialomița: A murit după ce a intrat cu mașina în pom

Duminică, 28 august a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DJ102H s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane.Astfel, în timp ce un bărbat în vîrstă de 54 ani ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 14:29
(5864 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr motociclist, decedat într-un accident

Slobozia: Tînăr motociclist, decedat într-un accident

Un tînăr de 28 ani și-a pierdut viața în dimineața zilei de luni, 29 august, într-un accident rutier. Tînărul se deplasa pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, conducînd o motocicletă. La Intersecția ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 14:28
(30281 vizualizări - 24 comentarii)


Mașină furată din Franța, găsită în Ialomița

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 26 august, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru depistarea autoturismelor urmărite internațional. Așa a fost prins un bărbat de 42 ani, din Cernavodă ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 14:25
(7284 vizualizări - 0 comentarii)


Colegiul Prefectural: Începerea anului școlar, în atenția prefectului Teculescu

În cadrul ședinței Colegiului Prefectural ce se va desfășura marți, 30 august, principalul punct pe ordinea de zi va fi cel privitor la modul de pregătire al unităților de învățămînt în perspectiva începerii ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 14:16
(10011 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 19 permise reținute și amenzi de peste 70000 lei

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, pentru prevenirea și combaterea neregulilor care pot conduce ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 13:55
(9995 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiuni polițienești pe timp de noapte

Duminică, 28 august, polițiștii ialomițeni au desfășurat în intervalul orar 01,00-04,00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. În cadrul activităților, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 13:50
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Soțul gelos și-a luat la bătaie consoarta

Jandarmii din cadrul Grupei de Intervenție Slobozia au fost sesizați vineri, 26 august a.c., în jurul orei 7.30, pentru a interveni în vederea aplanării unui scandal între doi soți din Slobozia Nouă. Deplasîndu ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 12:06
(9977 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: 15 plase de pescuit confiscate

Vineri, 26 august, la Andrășești, patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 21 și 35 ani, au fost prinși de polițiști cu ustensile de pescuit ilegale. Cei patru se deplasau cu un autovehicul în portbagajul ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 12:04
(8917 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 80 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 30 august 2011, sînt disponibile 80 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 12:03
(7327 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Cereale fără documente, confiscate

Un bărbat de 33 ani din comuna ialomițeană Gura Ialomiței a fost prins de polițiști vineri, 26 august, pe raza comunei Făcăeni, în timp ce transporta cu o autoutilitară, peste 2,7 tone de semințe de floarea ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 12:01
(10014 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii ialomițeni, la concurs

Marți, 30 august, la Bacău, debutează faza națională a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență. La competiția desfășurată în perioada 30 august-2 septembrie este prezent și lotul ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 12:00
(10834 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: La volan, cu probleme la mașină sau fără permis

O patrulă de siguranță publică a oprit pentru control duminică, 28 august a.c., pe DC51, în apropierea Halta Fundata, un autoturism, condus de un bărbat de 59 ani, din orașul Căzănești. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

29 August 2011, 11:59
(6507 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Bătrînă tîlhărită în propria casă

O bătrînă de 77 ani din Alexeni a trecut prin clipe groaznice după ce un individ a intrat peste ea în casă pentru a fura. Hoțul a reușit cu violență să fure bătrînei mai multe bijuterii și bani.
Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

26 August 2011, 15:32
(7974 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Descinderi în cartierul Bora, amenzi la Grivița și lemne confiscate la Fetești

Polițiștii slobozeni au descins joi, 25 august, în cartierul slobozean Bora. Astfel, în cadrul acțiunii au fost legitimate 70 de persoane și controlate 57 de autovehicule. De asemenea, polițiștii au descins ...[citește_toată_știrea]

26 August 2011, 15:31
(13223 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: O șoferiță neatentă a intrat într-un scuter

Joi, 25 august, la Țăndărei s-a produs un accident de circulație. Conducătorul unui scuter, un bărbat de 53 ani, din localitate, a fost lovit de o șoferiță de 20 de ani, care nu a respectat semnificația ...[citește_toată_știrea]

26 August 2011, 15:30
(6863 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Pește confiscat

Peste 20 de persoane au fost legitimate într-o acțiune organizată joi, 25 august, de polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica pe raza localității Bordușani. De asemenea, în cadrul activităților au fost ...[citește_toată_știrea]

26 August 2011, 15:30
(9431 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Record! Evaziune fiscală de 35 milioane lei!

Inspectorii fiscali ialomițeni au verificat o societate comercială al cărui sediu se afla, potrivit documentelor, în municipiul Slobozia. Doar că verificările au demonstrat că firma nu funcționa la sediul ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:06
(7325 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Rentierii, la viză!

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură amintește persoanelor care au dobîndit calitatea de rentier că trebuie să se prezinte, pînă la data de 29 august 2011, la oricare centru județean API ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:05
(12818 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copii de 11-13 ani, hoți de mașini

Marți, 23 august, un bărbat de 39 ani din Slobozia a sesizat Poliția cu privire la faptul că mașina proprietate personală i-a fost furată de pe raza localității Țăndărei. În scurt timp, polițiștii au găsit ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:04
(7958 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Șofer băut, la volan

Polițiștii Secției de Poliție Ion Roată, au oprit pentru un control de rutină, miercuri, 24 august, o mașină condusă de un tînăr de 25 ani, domiciliat în Gîrbovi. Pentru că mirosea a alcool, conducătorul ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:02
(7702 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Braconaj piscicol

Un bărbat de 41 ani din București a fost prins miercuri, 24 august, în timp ce intenționa să pescuiască pe rîul Prahova, în zona podului Leasa, cu o plasă monofilament. Ghinionul bucureșteanului a fost ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:02
(5574 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Doi minori, la furat de cereale din cîmp

Peste 70 de persoane au fost legitimate miercuri, 24 august, în cadrul unei acțiuni desfășurate pe raza orașului Țăndărei. În urma neregulilor descoperite, polițiștii au aplicat 10 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 18:01
(7712 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Hoți prinși de polițiști

Trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 18 ani sînt cercetați de polițiști pentru comiterea infracțiunii de furt calificat. Pe scurt, în data de 20 august, polițiștii au fost alertați de un bărbat de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 17:59
(6950 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Moldoveni furt


Bărcănești: Infractor încarcerat

Un bărbat de 33 ani din Bărcănești a fost prins miercuri, 24 august, de polițiștii din localitate. Pe numele individului Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei de 4 închisoare pentru ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 17:58
(8329 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Arestat după ce a furat 9000 lei din casa unei bătrîne

Polițiștii au reușit să prindă autorul unui furt din locuință, petrecut în luna iulie 2011, cînd un bărbat, sub pretextul că dorește să cumpere vin, a sustras din casa unei femei, de 80 ani, din Cocora ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 10:57
(9092 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cocora furt arestare


Fetești: Accident provocat de un șofer băut

Un tînăr de 26 ani, din Fetești, a provocat în noaptea de 23/24 august un accident rutier. Șoferul a pierdut controlul mașinii pe care o conducea, a lovit un autovehicul staționat și gardul unui imobil ...[citește_toată_știrea]

25 August 2011, 10:57
(7827 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...