Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Sl.-Callatis Mangalia 1-1

Locul I, interzis Sloboziei

Callatis Mangalia s-a dovedit încă o dată bestia nera pentru Unirea. Meciurile cu mangalioții, indiferent de locurile din clasament ale celor două echipe, au fost tot timpul extrem de dificile. Așa s-a întîmplat și vineri cînd la Slobozia s-au întîlnit ocupantele primelor două locuri din seria a II-a a Ligii a III-a.
Deși scorul a fost egal pentru cei prezenți un lucru este clar: chiar dacă ne e greu să o recunoaștem, Callatis este în acest moment peste Unirea din cel puțin trei motive (exceptînd linia de clasament). 1. La Callatis evoluează jucători gen Doicaru, Floricel, Ivașcu sau Florea, care au jucat la echipe ca Farul sau Ceahlăul, bifînd cîteva sezoane în Liga I. Poate și de aceea greșeli... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:51 (16127 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Republicanii, fără glorie la Buzău

Juniroii A și B ai Unirii Slobozia au disputat duminică, 24 octombrie, meciurile etapei a șaptea din campionat cu echipele similare ale Gloriei Buzău. Juniorii A au bifat o remiză albă care, paradoxal, i-a ajutat să rămînă pe locul 4 cu 17 puncte. Juniorii B au continuat seria neagră a rezultatelor, cedînd în fața buzoienilor cu 0-2. Acest rezultat îi plasează pe locul 11, penultimul din serie, cu o zestre de doar 4 puncte.... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:50 (17260 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, CFR Cluj-Unirea Urziceni 3-0

Au fost odată două campioane...

Meciurile dintre CFR Cluj și Unirea Urziceni au fost în ultimii ani dueluri pentru locurile fruntașe. În partida de duminică, de pe stadionul «Dr Constantin Rădulescu» s-au întîlnit două echipe care au căutat ceva puncte pentru a mai spăla din rușinea clasării pe locuri care duc cu gîndul mai degrabă la retrogradare. Urziceniul a practicat același joc compactat pe apărare, specific lupilor după plecarea lotului de Liga Campionilor. Rada, Traore sau Hora au găsit totuși breșe în zona unde ar fi trebuit probabil să fie supendatul Maftei, dar acțiunile lor periculoase au rămas fără rezultat. Tot o acțiune periculoasă a avut și Rusescu, dar îndreptată spre integritatea corporală a lui Picolo, act... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:48 (8850 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Delapidare la Primăria Fierbinți-Târg!

Exclusiv: Curtea de Conturi constată, Poliția cercetează

Delapidare la Primăria Fierbinți-Tîrg!

Taxe și impozite însușite fără drept de o casieră a unității administrativ-teritoriale Fierbinți-Tîrg, peste 64 mii de lei evaporați din bugetul local și un funcționar public cercetat penal pentru delapidare! Aceasta este descrierea sumară a ultimei fraude administrative înregistrată la o primărie ialomițeană...

Casierița de la Fierbinți a prăduit bugetul local
Primăria Fierbinți-Tîrg a fost nu demult ținta unui control al Curții de Conturi. Printre altele, instituția abilitată în verificarea legalității exercițiului fiscal a făcut o descoperire halucinantă. Din bugetul orașului lipseau bani cu nemiluita al căror traseu indicau un singur destinatar: casiera compartimentului... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:24 (89116 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Magazin de vise din Slobozia, (re)închis de Garda Financiară

click pe poză

Recent, comisarii Gărzii Financiare Ialomița au efectuat un control la un magazin ce comercializa produse etnobotanice. Este vorba despre magazinul situat în imediata apropiere a Liceului de Artă «Ionel Perlea». În urma verificărilor efectuate, comisarii au descoperit faptul că firma nu utiliza aparatul de marcat electronic, motiv pentru care i-a fost aplicată o amendă de 8000 lei. Totodată, ca urmare a controlului efectuat în data de 15 octombrie, comisarii Gărzii au suspendat activitatea societății pe o perioadă de 3 luni. Numai că, la scurt timp, administratorul firmei a contestat măsura suspendării activității, ceeea ce i-a permis să desfășoare în continuare comerț cu ierburi. Ulterior, săptămîna... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2010, 18:39 (16104 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița combate inundațiile prin diguri submersibile

Ialomița combate inundațiile prin diguri submersibile

După trei rînduri de inundații și zeci de adrese și sesizări privind ravagiile făcute de ape în zona localității Bordușani, autoritățile reacționează. Guvernul României, prin Ministerul Mediului și Pădurilor și Ministerul Dezvoltării Regionale și Turismului, a demarat două obiective de investiții în comuna Bordușani. Cea mai importantă dintre acestea se referă la demararea lucrărilor de protecție a malului stîng al brațului Borcea, în zona intravilanului comunei Bordușani prin construirea unui dig submersibil.
Contractul, deja semnat la acest moment, confirmă demararea unor lucrări care au o durată de realizare 3 ani și presupun protecția propriu-zisă a malului stîng pe o lungime de 1,67 km... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2010, 12:11 (15745 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incendiu cu repetiție la Spitalul Slobozia

Dragi contribuabili, arde Spitalul!

Incendiu cu repetiție la Spitalul Slobozia

Incendii în lanț la Spitalul de Urgență! La nici 3 luni de la ultimul incendiu, instituția înregistrează un nou incident. În această dimineață, în jurul orelor 8,30, biroul asistentei șefe din cadrul Serviciului de Ambulanță Ialomița, situat în cadrul Spitalului Județean a luat foc. Cauza probabilă a incendiului ar fi fost un prelungitor care alimenta un calorifer electric folosit pentru încălzirea biroului.
Este pentru a doua oară în acest an cînd instituția înregistrează un incident de acest gen. În urmă cu șase luni, două dintre cablurile de joasă tensiune care alimentează blocurile operatoare ale instituției au cedat provocînd un scurtcircuit. Din cauza supraalimentării rețelei electrice... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2010, 10:04 (20452 vizualizări - 10 comentarii)

REPORTAJ

Fabrica de Magellani

Fabrica de Magellani

Palatul Copiilor sau, pentru nostalgici, Casa Pionierilor, era în anii ’80 cel mai facil mod de a-ți umple timpul liber cînd scăpai de temele pentru acasă. Aici intrai în contact cu primul calculator, faimosul CIP, sau te visai cosmonaut ori navigator. La 30 de ani distanță, preocupările au rămas aceleași, dar internetul și televizorul au redus mult din furnicarul de copii de altădată.

Profesorul Toma Paraschiva, 27 de ani de navomodele
Au trecut peste 20 de ani de cînd fugeam de acasă lăsînd temele pentru mai tîrziu ca să nu ratăm ora de racheto sau navo-modele. Acum, în 2010, recunoaștem că ne-a luat ceva pînă cînd am găsit sala navomodeliștilor, ținta pentru reportajul... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2010, 14:22 (14080 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Imperiul școlar al lui Stavăr scârțâie din toate balamalele

Imperiul școlar al lui Stavăr scîrțîie din toate balamalele

Dincolo de lipsa de moralitate a omului Ilie Stavăr, dovezile că inspectorul general Ilie Stavăr este lipsit de calitățile necesare pentru a conduce destinele învățămîntului ialomițean sînt însă mult mai aproape de noi. Reamintim succint cîteva dintre ele. Cu o zi înainte de începutul anului școlar, în cadrul unei ședințe patronată de către prefectul județului, Ilie Stavăr a cerut imperativ relocarea unor microbuze școlare, ca singura soluție pentru asigurarea transportului elevilor din satele unde școlile au fost desființate către școlile comunale. La peste o lună distanță, situația «rezolvată» atunci rămîne aceeași, iar școlile vizate (amintim aici doar două dintr ele, Ion Roată și Cocora) au... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2010, 08:31 (15703 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Vom ataca în instanță Casa Județeană de Sănătate»

Dr Olaru contraatacă

«Vom ataca în instanță Casa Județeană de Sănătate»

Paradoxal, la problemele existente la nivelul sistemului ialomițean de sănătate publică se adaugă și pericolul subfinanțării. Vasile Olaru, directorul Spitalului județean, reclamă că doar jumătate dintre serviciile medicale prestate de către instituție sînt decontate. În replică, reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate susțin că spitalele ialomițene au la dispoziție resurse financiare limitate, dar sigure.

Amenințări cu instanța
Pentru a contracara imaginea dezastruoasă a instituției pe care o reprezintă, Vasile Olaru a declarat cu prilejul inaugurării UPU că spitalul se confruntă cu o criză financiară acută. «Să știți că avem o foarte mare nenorocire... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2010, 18:11 (16255 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

De la PNL citire: Varujan VoZganian vine la Fetești! Sau VoSganian?

De la PNL citire: Varujan VoZganian vine la Fetești! Sau VoSganian?

Un coleg din redacție a avut următoarea formulare cu privire la o anumită situație. Deci, cînd se întîmplă pentru prima oară, este o banală greșeală. A doua oară, este deja prostie. A treia oară, e clar că este sadomasochism și îți place mai mult decît e cazul. Plecînd de la elucubrația colegului nostru, am ajuns la un mail emis de Organizația PNL Ialomița și semnat, spre conformare, de președintele ales al liberalilor, Ioan Martin. Mailul poposit pe adresa noastră face referire la vizita lui Varujan Vosganian la Fetești, unde probabil își va lansa una dintre cărți. Și acum, dovada:

«Va invitam ,simbata 23.10,la Fetesti,la Galeriile Lumina ora 16 la o conferinta de presa ,invitati Norica Nicale si Varujan Vozganian .Pentru transport ,va asteptam ,simbata 23.10 plecare la ora 15 ,de la sediul din Slobozia.Pentru transport va rugam confirmati .Conferinta de presa va fi urmata de o lansare de carte a d-lui Vozganian si de lucrarile Delegatiei Permanente National OFL .Va multumesc ! Pres.org. jud. Ioan Martin»... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2010, 14:20 (13685 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clemența procurorilor ialomițeni, mai mult decât dubioasă

Atenție! Infractori în libertate

Clemența procurorilor ialomițeni, mai mult decît dubioasă

O mașină furată, un hoț prins de polițiști și o decizie halucinantă a procurorilor slobozeni: infractorul este mai liber ca niciodată, furtul său constituind, în opinia procurorilor, o faptă care nu prezintă pericol social!
Justiția ialomițeană iese din nou din tipare cu o decizie apreciată mai degrabă drept gafă monumentală și nu o rezoluție corectă și neinterpretabilă. Sentința despre care vom face vorbire în continuare aparține unui magistrat al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și a permis unui infractor să fie mai liber ca niciodată după ce individul a furat cu bună știința autoturismul unei femei.
Povestea mașinii furate începe în urmă cu aproximativ o lună, cînd o femeie... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2010, 10:40 (19747 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA cu de-a sila la Țăndărei

Furnizorul de apă obligă proprietarii de apartamente să încheie contracte dezavantajoase

RAJA cu de-a sila la Țăndărei

Proprietarii de apartamente din Țăndărei sînt obligați de către RAJA Constanța, noul furnizor local de apă, să încheie contracte dezavantajoase pentru ei. În cazul în care aceștia refuză semnarea documentelor, RAJA Constanta debranșează proprietarii fără nicio explicație. În această situație s-au aflat la începutul acestei săptămîni proprietarii apartamentelor de peste drum de Primărie în care locuiesc, printre alții, și oficialii locali. Proprietarii de apartamente susțin că metoda practicată de furnizor este abuzivă și ilegală. În relică, reprezentanții RAJA Constanța a anunțat că își rezervă dreptul de a da în judecată proprietarii care refuză semnarea contractelor pentru... sechestrare de... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2010, 17:54 (29156 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Era un om corupt pe care îl puteai cumpăra ușor cu bani...»

Un fost elev îl acuză pe inspectorul general școlar Ilie Stavăr

«Era un om corupt pe care îl puteai cumpăra ușor cu bani...»

Presa locală a devoalat în ultimii ani mii de informații compromițătoare despre exponenții oficiali ai sistemului. Întemeiate în cvasimajoritatea cazurilor, demersurile jurnalistice de pînă acum au fost taxate de reprezentanții sistemului drept atacuri gratuite și înfierate proletar în drepturi la replică lipsite de consistență. De aceea va propunem astăzi o nouă abordare asupra unuia dintre cei mai controversați oficiali ai sistemului județean, inspectorul general școlar Ilie Stavăr. «Dezvăluirile» aparțin unuia dintre foștii elevi ai lui Ilie Stavăr, pe atunci tînăr profesor de fizică la Liceul «Grigore Moisil» din Urziceni și relevă o fațetă terifiantă a celui care ulterior avea să devină directorul... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2010, 08:55 (36736 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

SPORT

O gală cu 800 de luptători

Toți K-1 la Slobozia

O gală cu 800 de luptători

Vineri, 15 octombrie. Slobozia, sala de handbal a Stadionului Municipal 1 Mai. Puțin după orele 21,00, la prima gală K-1 dintr-un oraș de provincie în care evenimentele sportive de calitate sînt mai rare decît oazele în deșert! În mijlocul sălii tronează un ring de K-1 real, scăldat într-o baie de lumină. În sală deja nu mai ai loc să arunci un ac de oficiali, fani, dar mai ales suporteri ai acestui sport de o duritate greu de controlat și, tocmai de aceea, fascinant. Cine n-a fost acolo, are ce regreta. De la fetele sumar îmbrăcate care au defilat pe ring între reprize și pînă la încleștările aproape sîngeroase dintre concurenți totul a fost de văzut, de admirat, de comentat. Însă cel mai impresionant... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:24 (17757 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, HCF Piatra Neamț-Unirea Slobozia 30-22 (15-10)

Greu de cucerit cetatea Neamțului

Complexul Piata Neamț se dezvoltă. Și nu vorbim de unul comercial, ci de unul de inferioritate pe care handbalistele de la Unirea Slobozia trebuie să aștepte anul 2011 pentru a-l spulbera. N-au reușit acest lucru duminică, 17 octombrie, așa cum n-au făcut-o nici în celelalte întîlniri disputate sub Pietricica. În meciul de duminică, contînd pentru ultima etapă a turului, Unirea a avut cel mai slab start de partidă din scurta ei istorie. Cînd adversarul conduce în minutul 13 cu 5-0 e greu să mai remontezi. HCF Piatra Neamț a profitat de atacurile visătoare ale fetelor noastre și a continuat să se distanțeze, în ciuda unei apărări bine articulate, cu Andreea Nica în zi de grație. A fost 10-2 pentru... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:21 (16499 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga IV-a

Abatorul stă la pîndă

Rugăm înțelepții microbiști ialomițeni să-și amintească celebra zicere: «Cînd doi se ceartă, al treilea cîștigă!» nu vă grăbiți, nu ne gîndim nici la femei, nici la politică, ci la campionatul Ligii a IV-a, unul mai încrîncenat ca niciodată. Amara și Axintele merg umăr la umăr în lupta pentru promovare. Este o propoziție căreia putem să-i dăm copy-paste la fiecare cronică de etapă, fără teama de a greși. Liderul Axintele s-a impus lejer în fața celor de la Munteni-Buzău, în vreme ce Amara a trecut în deplasare de codașa Bărăganul Ciulnița. Performera etapei, pentru că aici voiam să ajungem, a fost Abatorul Slobozia. Echipa lui Nicu Bunea a bătut la Victoria Țăndărei, formație care s-a înclinat... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:17 (16997 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, juniori

Juniorii A au stins Farul

Etapa a VI-a a campionatului A și B, seria a doua, i-a deplasat pe fotbaliștii Unirii la Constanța, pentru o dublă întîlnire cu Farul care a avut loc duminică, 17 octombrie. Juniorii A au trecut de dobrogeni cu 2-1, prin reușitele lui Florin Stanciu și Paul Vasile. Cu această victorie ei ocupă locul 6 cu 16 puncte. Din păcate, juniorii B au pierdut cu 4-0 și ocupă locul 10 cu 4 puncte.... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:16 (17512 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia-Comprest București 3-1

Să vină Callatis!

Așa cum a făcut și în meciul cu Stoicescu, elevii lui Constantin Prepeliță s-au instalat rapid la cîrma partidei cu bucureștenii de la Comprest. Constantin Toma a deschis scorul chiar în primul minut al jocului din etapa a VIII-a, disputat la Slobozia, vineri, 15 octombrie. După gol, Unirea a cedat inițiativa, permițînd Comprestului, o echipă modestă, să treacă la dirijarea ostilităților și să egaleze în minutul 40 printr-un gol venit în urma unui fault la portar, văzut de spectatori, dar nu și de arbitru. Golul oaspeților i-a trezit pe slobozeni, care au dominat finalul primei părți precum și întreaga repriză secundă. Logic, au venit și golurile izbăvitoare, semnate de Viorel Gheorghe (’67) și... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:13 (17177 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga I, Unirea Urziceni-Gaz Mediaș 0-1

Vicecampioana pe tobogan

Unirea a insistat cu aceeași tactică a anti-jocului cu care a reușit să le supună pe Steaua și Dinamo. Mediașul este însă un altfel de echipă, una care trăiește tot din ciupeli, fără a afișa mari veleități ofensive. Cu Mehmedovici și Muzac aghiotanții lui Maftei și cu Semedo sau Rusescu speculanți la eventuale contraatacuri, echipa lui Octavian Grigore nu a reușit să pună în pericol poarta lui Pleșca decît la un șut al lui Muzac scos repede de portarul medieșean. O istorie săracă a unei partide ale cărei minute de prelungire îl găsesc totuși, nemarcat, în careul ialomițean pe căpitanul Gazului, Cristi Todea, care are timp să preia și să șuteze necruțător în dreapta lui Cernea. Mediașul învinge... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:12 (13392 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8500, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 15:05
(2737 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Ghidul privind persoanele fizice care optează pentru plata contribuției de asigurari sociale și asigurări sociale de sănătate

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice care vor să facă plăți opționale pentru contribuția la pensii sau dacă vor să fie asigurați în sistemul sanitar de stat ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 14:05
(9698 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

La Fetești, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați marți, 9 martie 2021, în jurul orelor 19,05, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 11:40
(2964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Reîncepe calvarul la Slobozia: Start nou pentru lucrările de reabilitare a podului peste Ialomița

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța a anunțat că începând cu luni, 8 martie 2021, s-au reluat lucrările de reparații la podul peste râul Ialomița, situat pe drumul național DN21, km 89+66 ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:10
(6548 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Administrația Națională de Meteorologie a emis marți, 9 martie a.c., o atenționare Cod Galben de ninsori însemnate cantitativ, pentru perioada 10 martie 2021, ora 3,00-11 martie 2021, ora 6,00. Conform ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:05
(1711 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

firmă de construcții
angajează lucrători
cu/fără experiență
pentru lucrări în județul Ialomița
-inginer constructor
-fierari-betoniști/dulgheri
-zidari/finisori etc

se oferă condiții de lucru optime
Relații suplimentare
la telefon 0754/093.656

9 Martie 2021, 17:20


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de marți, 9 martie 2021, pompierii din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Munteni Buzău. În urma evenimentului a ars mobilierul din ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:40
(5502 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 93 polițiști și 26 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:20
(4030 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Dridu, Movilița și Fetești

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 8 martie a.c., pentru stingerea unor incendii de vegetație ce s-au manifestat pe raza localităților Dridu, Movilița și Fetești. În toate cazurile, flăcările au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:10
(4485 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8468, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 15:45
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmul care s-a împușcat la Centrala Nucleară Cernavodă locuia în Fetești

Gest șocant al unui jandarm care asigura paza la Unitatea Specială 1 a Centralei Nucleare din Cernavodă. Militarul de 43 de ani s-a împușcat în cap cu arma din dotare. Datele arată că acesta locuia în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 11:10
(5717 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8421, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 15:40
(1525 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Anularea obligațiilor de plată accesorii

Administrația Județeană a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabilii interesați că pot beneficia de anularea unor obligații bugetare accesorii, aferente obligațiilor bugetare principale restante ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 13:40
(3266 vizualizări - 0 comentarii)


Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

În noaptea de duminică spre luni, 7/8 martie 2021, în jurul orei 1,30, pompierii militari din cadrul Gărzii de Pompieri Țăndărei au fost solicitați să intervină în Țăndărei pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 12:05
(4543 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

O tânără de 38 de ani din Slobozia a fost surprinsă alergând complet dezbrăcată în centrul Sloboziei. Tânăra a fost filmată de mai mulți trecători, imaginile făcând înconjurul internetului. Aceasta se află ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 10:10
(8169 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8412, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2021, 16:05
(2762 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8397, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2021, 15:20
(3327 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Autoritățile se pregătesc să carantineze localitatea

Din cauza ratei de incidență crescută înregistrată la nivelul comunității, comuna Drăgoești se pregătește să intre în carantină pentru 14 zile. O solicitare în acest sens a fost transmisă de către Direcția ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 18:05
(5182 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8376, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 15:50
(2282 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive privind respectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de siguranță sanitară. Astfel, au fost verificate 632 persoane, dintre care 19 ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 14:05
(1814 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Un grav accident rutier s-a petrecut în cartierul Slobozia Nouă, în dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021. Din primele informații, se pare că vina pentru producerea evenimentului rutier i-ar aparține ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 11:20
(7565 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare active de Pestă Porcină Africană la Făcăeni

Într-o informare publică, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor precizează faptul că la data de 3 martie 2021, în localitatea Făcăeni, au fost identificate focare active de Pestă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:20
(4134 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Au încercat să scape de mașina pe care au accidentat-o

Doi tineri de 17 și 21 de ani au intrat în vizorul polițiștilor încercând să șteargă urmele accidentului în care au fost implicați. Totul a ieșit la iveală în seara zilei de 3 martie a.c., când aceștia ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:05
(6206 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Alexeni: La volan în stare de ebrietate și fără permis

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii din Ion Roată au depistat în flagrant, pe raza comunei Alexeni, un șofer ce conducea un autoturism sub influența băuturilor alcoolice. De asemenea, bărbatul în vârstă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:40
(2297 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 31 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Sstării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:20
(4371 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 36 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8348, cu 36 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 16:05
(2458 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan cu un permis fals

Un bărbat în vârstă de 44 de ani, din Țăndărei, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce a prezentat un permis de conducere fals. Astfel, marți, 2 martie a.c., în jurul orei 8,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:45
(4505 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Amenzi la o înmormântare

În ultimele 24 de ore, peste 90 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat, sub coordonarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, pentru verificarea modului în care se respectă prevederile ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:40
(7876 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 35 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 3 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8312, cu 35 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 15:40
(2796 vizualizări - 0 comentarii)


DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

În dimineața zilei de miercuri, 3 martie a.c., pe șoseaua care leagă localitățile Bucu și Slobozia, s-a produs un accident rutier. Din primele informații, evenimentul s-ar fi produs în urma coliziunii dintre ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 11:25
(3773 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...