Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Sl.-Callatis Mangalia 1-1

Locul I, interzis Sloboziei

Callatis Mangalia s-a dovedit încă o dată bestia nera pentru Unirea. Meciurile cu mangalioții, indiferent de locurile din clasament ale celor două echipe, au fost tot timpul extrem de dificile. Așa s-a întîmplat și vineri cînd la Slobozia s-au întîlnit ocupantele primelor două locuri din seria a II-a a Ligii a III-a.
Deși scorul a fost egal pentru cei prezenți un lucru este clar: chiar dacă ne e greu să o recunoaștem, Callatis este în acest moment peste Unirea din cel puțin trei motive (exceptînd linia de clasament). 1. La Callatis evoluează jucători gen Doicaru, Floricel, Ivașcu sau Florea, care au jucat la echipe ca Farul sau Ceahlăul, bifînd cîteva sezoane în Liga I. Poate și de aceea greșeli... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:51 (16127 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Republicanii, fără glorie la Buzău

Juniroii A și B ai Unirii Slobozia au disputat duminică, 24 octombrie, meciurile etapei a șaptea din campionat cu echipele similare ale Gloriei Buzău. Juniorii A au bifat o remiză albă care, paradoxal, i-a ajutat să rămînă pe locul 4 cu 17 puncte. Juniorii B au continuat seria neagră a rezultatelor, cedînd în fața buzoienilor cu 0-2. Acest rezultat îi plasează pe locul 11, penultimul din serie, cu o zestre de doar 4 puncte.... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:50 (17260 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, CFR Cluj-Unirea Urziceni 3-0

Au fost odată două campioane...

Meciurile dintre CFR Cluj și Unirea Urziceni au fost în ultimii ani dueluri pentru locurile fruntașe. În partida de duminică, de pe stadionul «Dr Constantin Rădulescu» s-au întîlnit două echipe care au căutat ceva puncte pentru a mai spăla din rușinea clasării pe locuri care duc cu gîndul mai degrabă la retrogradare. Urziceniul a practicat același joc compactat pe apărare, specific lupilor după plecarea lotului de Liga Campionilor. Rada, Traore sau Hora au găsit totuși breșe în zona unde ar fi trebuit probabil să fie supendatul Maftei, dar acțiunile lor periculoase au rămas fără rezultat. Tot o acțiune periculoasă a avut și Rusescu, dar îndreptată spre integritatea corporală a lui Picolo, act... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:48 (8850 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Delapidare la Primăria Fierbinți-Târg!

Exclusiv: Curtea de Conturi constată, Poliția cercetează

Delapidare la Primăria Fierbinți-Tîrg!

Taxe și impozite însușite fără drept de o casieră a unității administrativ-teritoriale Fierbinți-Tîrg, peste 64 mii de lei evaporați din bugetul local și un funcționar public cercetat penal pentru delapidare! Aceasta este descrierea sumară a ultimei fraude administrative înregistrată la o primărie ialomițeană...

Casierița de la Fierbinți a prăduit bugetul local
Primăria Fierbinți-Tîrg a fost nu demult ținta unui control al Curții de Conturi. Printre altele, instituția abilitată în verificarea legalității exercițiului fiscal a făcut o descoperire halucinantă. Din bugetul orașului lipseau bani cu nemiluita al căror traseu indicau un singur destinatar: casiera compartimentului... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:24 (89116 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Magazin de vise din Slobozia, (re)închis de Garda Financiară

click pe poză

Recent, comisarii Gărzii Financiare Ialomița au efectuat un control la un magazin ce comercializa produse etnobotanice. Este vorba despre magazinul situat în imediata apropiere a Liceului de Artă «Ionel Perlea». În urma verificărilor efectuate, comisarii au descoperit faptul că firma nu utiliza aparatul de marcat electronic, motiv pentru care i-a fost aplicată o amendă de 8000 lei. Totodată, ca urmare a controlului efectuat în data de 15 octombrie, comisarii Gărzii au suspendat activitatea societății pe o perioadă de 3 luni. Numai că, la scurt timp, administratorul firmei a contestat măsura suspendării activității, ceeea ce i-a permis să desfășoare în continuare comerț cu ierburi. Ulterior, săptămîna... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2010, 18:39 (16104 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița combate inundațiile prin diguri submersibile

Ialomița combate inundațiile prin diguri submersibile

După trei rînduri de inundații și zeci de adrese și sesizări privind ravagiile făcute de ape în zona localității Bordușani, autoritățile reacționează. Guvernul României, prin Ministerul Mediului și Pădurilor și Ministerul Dezvoltării Regionale și Turismului, a demarat două obiective de investiții în comuna Bordușani. Cea mai importantă dintre acestea se referă la demararea lucrărilor de protecție a malului stîng al brațului Borcea, în zona intravilanului comunei Bordușani prin construirea unui dig submersibil.
Contractul, deja semnat la acest moment, confirmă demararea unor lucrări care au o durată de realizare 3 ani și presupun protecția propriu-zisă a malului stîng pe o lungime de 1,67 km... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2010, 12:11 (15745 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incendiu cu repetiție la Spitalul Slobozia

Dragi contribuabili, arde Spitalul!

Incendiu cu repetiție la Spitalul Slobozia

Incendii în lanț la Spitalul de Urgență! La nici 3 luni de la ultimul incendiu, instituția înregistrează un nou incident. În această dimineață, în jurul orelor 8,30, biroul asistentei șefe din cadrul Serviciului de Ambulanță Ialomița, situat în cadrul Spitalului Județean a luat foc. Cauza probabilă a incendiului ar fi fost un prelungitor care alimenta un calorifer electric folosit pentru încălzirea biroului.
Este pentru a doua oară în acest an cînd instituția înregistrează un incident de acest gen. În urmă cu șase luni, două dintre cablurile de joasă tensiune care alimentează blocurile operatoare ale instituției au cedat provocînd un scurtcircuit. Din cauza supraalimentării rețelei electrice... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2010, 10:04 (20452 vizualizări - 10 comentarii)

REPORTAJ

Fabrica de Magellani

Fabrica de Magellani

Palatul Copiilor sau, pentru nostalgici, Casa Pionierilor, era în anii ’80 cel mai facil mod de a-ți umple timpul liber cînd scăpai de temele pentru acasă. Aici intrai în contact cu primul calculator, faimosul CIP, sau te visai cosmonaut ori navigator. La 30 de ani distanță, preocupările au rămas aceleași, dar internetul și televizorul au redus mult din furnicarul de copii de altădată.

Profesorul Toma Paraschiva, 27 de ani de navomodele
Au trecut peste 20 de ani de cînd fugeam de acasă lăsînd temele pentru mai tîrziu ca să nu ratăm ora de racheto sau navo-modele. Acum, în 2010, recunoaștem că ne-a luat ceva pînă cînd am găsit sala navomodeliștilor, ținta pentru reportajul... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2010, 14:22 (14080 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Imperiul școlar al lui Stavăr scârțâie din toate balamalele

Imperiul școlar al lui Stavăr scîrțîie din toate balamalele

Dincolo de lipsa de moralitate a omului Ilie Stavăr, dovezile că inspectorul general Ilie Stavăr este lipsit de calitățile necesare pentru a conduce destinele învățămîntului ialomițean sînt însă mult mai aproape de noi. Reamintim succint cîteva dintre ele. Cu o zi înainte de începutul anului școlar, în cadrul unei ședințe patronată de către prefectul județului, Ilie Stavăr a cerut imperativ relocarea unor microbuze școlare, ca singura soluție pentru asigurarea transportului elevilor din satele unde școlile au fost desființate către școlile comunale. La peste o lună distanță, situația «rezolvată» atunci rămîne aceeași, iar școlile vizate (amintim aici doar două dintr ele, Ion Roată și Cocora) au... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2010, 08:31 (15701 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Vom ataca în instanță Casa Județeană de Sănătate»

Dr Olaru contraatacă

«Vom ataca în instanță Casa Județeană de Sănătate»

Paradoxal, la problemele existente la nivelul sistemului ialomițean de sănătate publică se adaugă și pericolul subfinanțării. Vasile Olaru, directorul Spitalului județean, reclamă că doar jumătate dintre serviciile medicale prestate de către instituție sînt decontate. În replică, reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate susțin că spitalele ialomițene au la dispoziție resurse financiare limitate, dar sigure.

Amenințări cu instanța
Pentru a contracara imaginea dezastruoasă a instituției pe care o reprezintă, Vasile Olaru a declarat cu prilejul inaugurării UPU că spitalul se confruntă cu o criză financiară acută. «Să știți că avem o foarte mare nenorocire... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2010, 18:11 (16253 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

De la PNL citire: Varujan VoZganian vine la Fetești! Sau VoSganian?

De la PNL citire: Varujan VoZganian vine la Fetești! Sau VoSganian?

Un coleg din redacție a avut următoarea formulare cu privire la o anumită situație. Deci, cînd se întîmplă pentru prima oară, este o banală greșeală. A doua oară, este deja prostie. A treia oară, e clar că este sadomasochism și îți place mai mult decît e cazul. Plecînd de la elucubrația colegului nostru, am ajuns la un mail emis de Organizația PNL Ialomița și semnat, spre conformare, de președintele ales al liberalilor, Ioan Martin. Mailul poposit pe adresa noastră face referire la vizita lui Varujan Vosganian la Fetești, unde probabil își va lansa una dintre cărți. Și acum, dovada:

«Va invitam ,simbata 23.10,la Fetesti,la Galeriile Lumina ora 16 la o conferinta de presa ,invitati Norica Nicale si Varujan Vozganian .Pentru transport ,va asteptam ,simbata 23.10 plecare la ora 15 ,de la sediul din Slobozia.Pentru transport va rugam confirmati .Conferinta de presa va fi urmata de o lansare de carte a d-lui Vozganian si de lucrarile Delegatiei Permanente National OFL .Va multumesc ! Pres.org. jud. Ioan Martin»... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2010, 14:20 (13684 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clemența procurorilor ialomițeni, mai mult decât dubioasă

Atenție! Infractori în libertate

Clemența procurorilor ialomițeni, mai mult decît dubioasă

O mașină furată, un hoț prins de polițiști și o decizie halucinantă a procurorilor slobozeni: infractorul este mai liber ca niciodată, furtul său constituind, în opinia procurorilor, o faptă care nu prezintă pericol social!
Justiția ialomițeană iese din nou din tipare cu o decizie apreciată mai degrabă drept gafă monumentală și nu o rezoluție corectă și neinterpretabilă. Sentința despre care vom face vorbire în continuare aparține unui magistrat al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și a permis unui infractor să fie mai liber ca niciodată după ce individul a furat cu bună știința autoturismul unei femei.
Povestea mașinii furate începe în urmă cu aproximativ o lună, cînd o femeie... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2010, 10:40 (19747 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA cu de-a sila la Țăndărei

Furnizorul de apă obligă proprietarii de apartamente să încheie contracte dezavantajoase

RAJA cu de-a sila la Țăndărei

Proprietarii de apartamente din Țăndărei sînt obligați de către RAJA Constanța, noul furnizor local de apă, să încheie contracte dezavantajoase pentru ei. În cazul în care aceștia refuză semnarea documentelor, RAJA Constanta debranșează proprietarii fără nicio explicație. În această situație s-au aflat la începutul acestei săptămîni proprietarii apartamentelor de peste drum de Primărie în care locuiesc, printre alții, și oficialii locali. Proprietarii de apartamente susțin că metoda practicată de furnizor este abuzivă și ilegală. În relică, reprezentanții RAJA Constanța a anunțat că își rezervă dreptul de a da în judecată proprietarii care refuză semnarea contractelor pentru... sechestrare de... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2010, 17:54 (29156 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Era un om corupt pe care îl puteai cumpăra ușor cu bani...»

Un fost elev îl acuză pe inspectorul general școlar Ilie Stavăr

«Era un om corupt pe care îl puteai cumpăra ușor cu bani...»

Presa locală a devoalat în ultimii ani mii de informații compromițătoare despre exponenții oficiali ai sistemului. Întemeiate în cvasimajoritatea cazurilor, demersurile jurnalistice de pînă acum au fost taxate de reprezentanții sistemului drept atacuri gratuite și înfierate proletar în drepturi la replică lipsite de consistență. De aceea va propunem astăzi o nouă abordare asupra unuia dintre cei mai controversați oficiali ai sistemului județean, inspectorul general școlar Ilie Stavăr. «Dezvăluirile» aparțin unuia dintre foștii elevi ai lui Ilie Stavăr, pe atunci tînăr profesor de fizică la Liceul «Grigore Moisil» din Urziceni și relevă o fațetă terifiantă a celui care ulterior avea să devină directorul... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2010, 08:55 (36736 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

SPORT

O gală cu 800 de luptători

Toți K-1 la Slobozia

O gală cu 800 de luptători

Vineri, 15 octombrie. Slobozia, sala de handbal a Stadionului Municipal 1 Mai. Puțin după orele 21,00, la prima gală K-1 dintr-un oraș de provincie în care evenimentele sportive de calitate sînt mai rare decît oazele în deșert! În mijlocul sălii tronează un ring de K-1 real, scăldat într-o baie de lumină. În sală deja nu mai ai loc să arunci un ac de oficiali, fani, dar mai ales suporteri ai acestui sport de o duritate greu de controlat și, tocmai de aceea, fascinant. Cine n-a fost acolo, are ce regreta. De la fetele sumar îmbrăcate care au defilat pe ring între reprize și pînă la încleștările aproape sîngeroase dintre concurenți totul a fost de văzut, de admirat, de comentat. Însă cel mai impresionant... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:24 (17757 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, HCF Piatra Neamț-Unirea Slobozia 30-22 (15-10)

Greu de cucerit cetatea Neamțului

Complexul Piata Neamț se dezvoltă. Și nu vorbim de unul comercial, ci de unul de inferioritate pe care handbalistele de la Unirea Slobozia trebuie să aștepte anul 2011 pentru a-l spulbera. N-au reușit acest lucru duminică, 17 octombrie, așa cum n-au făcut-o nici în celelalte întîlniri disputate sub Pietricica. În meciul de duminică, contînd pentru ultima etapă a turului, Unirea a avut cel mai slab start de partidă din scurta ei istorie. Cînd adversarul conduce în minutul 13 cu 5-0 e greu să mai remontezi. HCF Piatra Neamț a profitat de atacurile visătoare ale fetelor noastre și a continuat să se distanțeze, în ciuda unei apărări bine articulate, cu Andreea Nica în zi de grație. A fost 10-2 pentru... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:21 (16499 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga IV-a

Abatorul stă la pîndă

Rugăm înțelepții microbiști ialomițeni să-și amintească celebra zicere: «Cînd doi se ceartă, al treilea cîștigă!» nu vă grăbiți, nu ne gîndim nici la femei, nici la politică, ci la campionatul Ligii a IV-a, unul mai încrîncenat ca niciodată. Amara și Axintele merg umăr la umăr în lupta pentru promovare. Este o propoziție căreia putem să-i dăm copy-paste la fiecare cronică de etapă, fără teama de a greși. Liderul Axintele s-a impus lejer în fața celor de la Munteni-Buzău, în vreme ce Amara a trecut în deplasare de codașa Bărăganul Ciulnița. Performera etapei, pentru că aici voiam să ajungem, a fost Abatorul Slobozia. Echipa lui Nicu Bunea a bătut la Victoria Țăndărei, formație care s-a înclinat... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:17 (16997 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, juniori

Juniorii A au stins Farul

Etapa a VI-a a campionatului A și B, seria a doua, i-a deplasat pe fotbaliștii Unirii la Constanța, pentru o dublă întîlnire cu Farul care a avut loc duminică, 17 octombrie. Juniorii A au trecut de dobrogeni cu 2-1, prin reușitele lui Florin Stanciu și Paul Vasile. Cu această victorie ei ocupă locul 6 cu 16 puncte. Din păcate, juniorii B au pierdut cu 4-0 și ocupă locul 10 cu 4 puncte.... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:16 (17512 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia-Comprest București 3-1

Să vină Callatis!

Așa cum a făcut și în meciul cu Stoicescu, elevii lui Constantin Prepeliță s-au instalat rapid la cîrma partidei cu bucureștenii de la Comprest. Constantin Toma a deschis scorul chiar în primul minut al jocului din etapa a VIII-a, disputat la Slobozia, vineri, 15 octombrie. După gol, Unirea a cedat inițiativa, permițînd Comprestului, o echipă modestă, să treacă la dirijarea ostilităților și să egaleze în minutul 40 printr-un gol venit în urma unui fault la portar, văzut de spectatori, dar nu și de arbitru. Golul oaspeților i-a trezit pe slobozeni, care au dominat finalul primei părți precum și întreaga repriză secundă. Logic, au venit și golurile izbăvitoare, semnate de Viorel Gheorghe (’67) și... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:13 (17177 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga I, Unirea Urziceni-Gaz Mediaș 0-1

Vicecampioana pe tobogan

Unirea a insistat cu aceeași tactică a anti-jocului cu care a reușit să le supună pe Steaua și Dinamo. Mediașul este însă un altfel de echipă, una care trăiește tot din ciupeli, fără a afișa mari veleități ofensive. Cu Mehmedovici și Muzac aghiotanții lui Maftei și cu Semedo sau Rusescu speculanți la eventuale contraatacuri, echipa lui Octavian Grigore nu a reușit să pună în pericol poarta lui Pleșca decît la un șut al lui Muzac scos repede de portarul medieșean. O istorie săracă a unei partide ale cărei minute de prelungire îl găsesc totuși, nemarcat, în careul ialomițean pe căpitanul Gazului, Cristi Todea, care are timp să preia și să șuteze necruțător în dreapta lui Cernea. Mediașul învinge... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:12 (13392 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Pompierii ialomițeni, locul 2

Pompierii ialomițeni, locul 2

În perioada 1-3 august 2011, s-a desfășurat la Slobozia faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 14:24
(5394 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A intrat cu scuterul în șanț

Poliția Urziceni a fost sesizată luni, 1 august a.c., cu privire la faptul că pe DC42 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 31 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 12:49
(7085 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-au furat din curte

Agenții Postului de Poliție Manasia au fost sesizați luni, 1 august a.c., de către o femeie de 56 ani, din Urziceni, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea proprietății pe care o deține ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:28
(6654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Amara: Concursuri sportive pe plajă

Amara: Concursuri sportive pe plajă

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița, Asociația Județeană «Sportul pentru Toți» Ialomița, cu sprijinul Primăriei Amara, desfășoară, în perioada 31 iulie-3 august 2011, acțiunea sportiv-recreativă ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:26
(10161 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: «Șofer» fără permis

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control în trafic pe raza localității un autoturism, condus de un tînăr localnic în vîrstă de 28 ani. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 08:24
(6733 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Surprinși în flagrant la furat de fier

Un feteștean de 55 ani a alertat Poliția în momentul în care a surprins două persoane care sustrăgeau fier de pe terenul său, unde deține o fundație pentru casă. La fața locului s-a deplasat o patrulă de ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 07:03
(4266 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Primarul Sloboziei îl felicită pe elevul Octav Drăgoi, medaliat cu aur la Olimpiada Internațională de Matematică

Printr-un comunicat de presă, primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu, felicită remarcabila performanță a elevului slobozean Octav Drăgoi, care a obținut medalia de aur la Olimpiada Internațională de Matematică ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:22
(9442 vizualizări - 4 comentarii)


Munteni Buzău: S-au autoaprins furajele

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 30 iulie, pompierii militari de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la depozitul de furaje al unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:16
(8219 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru cultivatorii de tutun care accesează credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe către Beneficiarii schemei de plată națională directă complementară decuplată de producție, pentru suprafața cultivată cu tutun ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:11
(11763 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat într-o căruță nesemnalizată

Poliția Fetești a fost sesizată vineri, 29 iulie a.c., cu privire la faptul că pe DN3B s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 38 ani, din ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:09
(9211 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de aproape 90000 lei în două zile

În cadrul acțiunilor desfășurate la sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 276 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 14 permise de conducere și au retras 10 certificate ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:31
(8029 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Declarația 112, depusă doar on-line cu certificat digital

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabilor că «Declarația 112-privind plata contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența angajaților asigurați» se va depune ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:28
(10736 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: O hoață din buzunare, identificată de polițiști

Un bărbat de 52 ani, din Pogoanele-Buzău a sesizat Poliția Urziceni, prin 112, cu privire la faptul că în timp ce se afla pe strada Poștei din localitate, persoane necunoscute i-au sustras din buzunar suma ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:27
(5762 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți efectuate către fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că a plătit, în perioada 27.07.2011-28.07.2011, suma de 187,9 milioane euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare Rurală ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:22
(10304 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: A furat 16 capace de canalizare

Polițiștii cercetează un bărbat de 47 ani pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. În urma investigațiilor desfășurate de către agenții Postului de Poliție Maia, privind furtul din data de 12 iulie a.c. ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:20
(7925 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 148 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 2 august 2011, sînt disponibile 148 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:02
(7862 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise, la volan

Vineri seara, 29 iulie a.c., agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în trafic, pe raza comunei, un localnic în vîrstă de 44 ani, care conducea un autoturism, deși figura în bazele de date ale ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:59
(5866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Faza zonală a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență

În perioada 1-3 august 2011, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița este gazda fazei zonale a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:58
(8014 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan

Polițiștii au identificat în trafic un bărbat de 46 ani, din comuna Dridu, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Întrucît șoferul emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:43
(8630 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Trei minori furau din curte!

Agenții Postului de Poliție Reviga au fost sesizați duminică 31 iulie a.c. despre faptul că trei persoane au pătruns în curtea unei locuințe de pe raza comunei și sustrag bunuri. Polițiștii s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:41
(6095 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Săveni: Tînăr de 17 ani, beat la volan s-a răsturnat cu mașina în șanț

Poliția Țăndărei a fost sesizată joi, 28 iulie a.c. despre faptul că pe strada Frățilești din comuna Săveni se află răsturnat un autoturism. Din cercetări s-a stabilit că autoturismul prezintă avarii multiple ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:03
(5033 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți identificați de polițiști

Doi tineri de 18, respectiv 21 ani, sînt cercetați de polițiști pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. Agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați vineri, 29 iulie a.c., de către un ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:01
(8710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ialomița: Biciclist acroșat de un șofer de 80 ani

Joi, 28 iulie a.c., pe DN2, la km 38+500 m, în afara localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat în vîrstă de 80 ani, din București ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Joi, 28 iulie a.c., în jurul orei 21.30, Poliția a fost sesizată că în afara localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu cinci victime. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:20
(7656 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Instruire pentru obținerea certificatului digital

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița vor organiza întîlniri cu mediul de afaceri local pentru instruirea cu privire la obținerea certificatului digital. Astfel, în zilele de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:40
(8402 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferi băuți și fără permise, la volan

Marți 26 iulie polițiștii slobozeni au oprit în trafic o mașină ce se deplasa pe șoseaua Brăilei cu viteză și sinuos. În urma verificărilor sumare, polițiștii au concluzionat că șoferul, un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(7412 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Armă deținută ilegal

Un bărbat de 57 ani din Urziceni este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru deținere ilegală de armă. Individul a fost prins marți, 26 iulie, de efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(10085 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț de motorină, reținut de polițiști

Un tînăr de 24 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit a fi principalul autor al mai multor furturi. «Marți, 26 iulie, polițiștii slobozeni au finalizat cercetările privind un tînăr de 24 ani ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:36
(6907 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: Numărul intervențiilor, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», referitoare la cel de-al doilea trimestru al anului în curs, pompierii ialomițeni au fost alertați în aproximativ ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:34
(7267 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 18:05
(4465 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...