Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Știința+arbitri=1 punct

Handbal, Știința Bacău-CSM Unirea Slobozia 24-24 (14-11)

Știința+arbitri=1 punct

Cînd te arbitrează o brigadă care a împărțit dreptatea în multe întîlniri internaționale te aștepți ca lucrurile să meargă bine. Cînd brigada respectivă vine după 6 săptămîni de suspendare pe plan intern apar inevitabil semnele de întrebare. Semne care pentru handbalistele de la Unirea s-au dovedit întemeiate la meciul de duminică, 24 octombrie, în deplasare cu Știința Bacău, contînd pentru prima etapă a returului. Mai cu seamă pe finalul jocului arbitrii au oprit nejustificat cîteva atacuri ale slobozencelor.
«Aproape că ne-au scos golurile din poartă. Arbitrii au avut o prestație pe care cu greu o pot înțelege» ne-a declarat profesorul Marian Simion. Spusele antrenorului Unirii au fost întărite... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:58 (15599 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga IV

Tandemul Axintele-Amara se desprinde

I-am lăudat degeaba pe cei de la Abatorul! Speriați probabil de numele adversarului, slobozenii au clacat în fața celor de la Juventus Borănești în fața cărora au obținut doar un egal, ce-i drept consistent: 3-3. Acest rezultat le-a pus pe primele două clasate Axintele și Amara în postura de a tranșa doar între ele lupta pentru titlu. Astfel, cele două vor aștepta cu nerăbdare și cu frica de pezevenghii de arbitri meciul direct fixat pe 27 noiembrie în ultima etapă a turului. Liderul Axintele a trecut la limită de Victoria Țăndărei, echipă care nu mai sperie nici copiii de curtea școlii. Să fi rămas sechele după acel faimos 2-8 de la barajul pentru promovare? Vom vedea. După cum și-au văzut și... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:55 (17673 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Sl.-Callatis Mangalia 1-1

Locul I, interzis Sloboziei

Callatis Mangalia s-a dovedit încă o dată bestia nera pentru Unirea. Meciurile cu mangalioții, indiferent de locurile din clasament ale celor două echipe, au fost tot timpul extrem de dificile. Așa s-a întîmplat și vineri cînd la Slobozia s-au întîlnit ocupantele primelor două locuri din seria a II-a a Ligii a III-a.
Deși scorul a fost egal pentru cei prezenți un lucru este clar: chiar dacă ne e greu să o recunoaștem, Callatis este în acest moment peste Unirea din cel puțin trei motive (exceptînd linia de clasament). 1. La Callatis evoluează jucători gen Doicaru, Floricel, Ivașcu sau Florea, care au jucat la echipe ca Farul sau Ceahlăul, bifînd cîteva sezoane în Liga I. Poate și de aceea greșeli... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:51 (16128 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Republicanii, fără glorie la Buzău

Juniroii A și B ai Unirii Slobozia au disputat duminică, 24 octombrie, meciurile etapei a șaptea din campionat cu echipele similare ale Gloriei Buzău. Juniorii A au bifat o remiză albă care, paradoxal, i-a ajutat să rămînă pe locul 4 cu 17 puncte. Juniorii B au continuat seria neagră a rezultatelor, cedînd în fața buzoienilor cu 0-2. Acest rezultat îi plasează pe locul 11, penultimul din serie, cu o zestre de doar 4 puncte.... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:50 (17260 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, CFR Cluj-Unirea Urziceni 3-0

Au fost odată două campioane...

Meciurile dintre CFR Cluj și Unirea Urziceni au fost în ultimii ani dueluri pentru locurile fruntașe. În partida de duminică, de pe stadionul «Dr Constantin Rădulescu» s-au întîlnit două echipe care au căutat ceva puncte pentru a mai spăla din rușinea clasării pe locuri care duc cu gîndul mai degrabă la retrogradare. Urziceniul a practicat același joc compactat pe apărare, specific lupilor după plecarea lotului de Liga Campionilor. Rada, Traore sau Hora au găsit totuși breșe în zona unde ar fi trebuit probabil să fie supendatul Maftei, dar acțiunile lor periculoase au rămas fără rezultat. Tot o acțiune periculoasă a avut și Rusescu, dar îndreptată spre integritatea corporală a lui Picolo, act... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:48 (8850 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Delapidare la Primăria Fierbinți-Târg!

Exclusiv: Curtea de Conturi constată, Poliția cercetează

Delapidare la Primăria Fierbinți-Tîrg!

Taxe și impozite însușite fără drept de o casieră a unității administrativ-teritoriale Fierbinți-Tîrg, peste 64 mii de lei evaporați din bugetul local și un funcționar public cercetat penal pentru delapidare! Aceasta este descrierea sumară a ultimei fraude administrative înregistrată la o primărie ialomițeană...

Casierița de la Fierbinți a prăduit bugetul local
Primăria Fierbinți-Tîrg a fost nu demult ținta unui control al Curții de Conturi. Printre altele, instituția abilitată în verificarea legalității exercițiului fiscal a făcut o descoperire halucinantă. Din bugetul orașului lipseau bani cu nemiluita al căror traseu indicau un singur destinatar: casiera compartimentului... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2010, 08:24 (89119 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Magazin de vise din Slobozia, (re)închis de Garda Financiară

click pe poză

Recent, comisarii Gărzii Financiare Ialomița au efectuat un control la un magazin ce comercializa produse etnobotanice. Este vorba despre magazinul situat în imediata apropiere a Liceului de Artă «Ionel Perlea». În urma verificărilor efectuate, comisarii au descoperit faptul că firma nu utiliza aparatul de marcat electronic, motiv pentru care i-a fost aplicată o amendă de 8000 lei. Totodată, ca urmare a controlului efectuat în data de 15 octombrie, comisarii Gărzii au suspendat activitatea societății pe o perioadă de 3 luni. Numai că, la scurt timp, administratorul firmei a contestat măsura suspendării activității, ceeea ce i-a permis să desfășoare în continuare comerț cu ierburi. Ulterior, săptămîna... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2010, 18:39 (16104 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița combate inundațiile prin diguri submersibile

Ialomița combate inundațiile prin diguri submersibile

După trei rînduri de inundații și zeci de adrese și sesizări privind ravagiile făcute de ape în zona localității Bordușani, autoritățile reacționează. Guvernul României, prin Ministerul Mediului și Pădurilor și Ministerul Dezvoltării Regionale și Turismului, a demarat două obiective de investiții în comuna Bordușani. Cea mai importantă dintre acestea se referă la demararea lucrărilor de protecție a malului stîng al brațului Borcea, în zona intravilanului comunei Bordușani prin construirea unui dig submersibil.
Contractul, deja semnat la acest moment, confirmă demararea unor lucrări care au o durată de realizare 3 ani și presupun protecția propriu-zisă a malului stîng pe o lungime de 1,67 km... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2010, 12:11 (15745 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Incendiu cu repetiție la Spitalul Slobozia

Dragi contribuabili, arde Spitalul!

Incendiu cu repetiție la Spitalul Slobozia

Incendii în lanț la Spitalul de Urgență! La nici 3 luni de la ultimul incendiu, instituția înregistrează un nou incident. În această dimineață, în jurul orelor 8,30, biroul asistentei șefe din cadrul Serviciului de Ambulanță Ialomița, situat în cadrul Spitalului Județean a luat foc. Cauza probabilă a incendiului ar fi fost un prelungitor care alimenta un calorifer electric folosit pentru încălzirea biroului.
Este pentru a doua oară în acest an cînd instituția înregistrează un incident de acest gen. În urmă cu șase luni, două dintre cablurile de joasă tensiune care alimentează blocurile operatoare ale instituției au cedat provocînd un scurtcircuit. Din cauza supraalimentării rețelei electrice... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2010, 10:04 (20452 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Fabrica de Magellani

Fabrica de Magellani

Palatul Copiilor sau, pentru nostalgici, Casa Pionierilor, era în anii ’80 cel mai facil mod de a-ți umple timpul liber cînd scăpai de temele pentru acasă. Aici intrai în contact cu primul calculator, faimosul CIP, sau te visai cosmonaut ori navigator. La 30 de ani distanță, preocupările au rămas aceleași, dar internetul și televizorul au redus mult din furnicarul de copii de altădată.

Profesorul Toma Paraschiva, 27 de ani de navomodele
Au trecut peste 20 de ani de cînd fugeam de acasă lăsînd temele pentru mai tîrziu ca să nu ratăm ora de racheto sau navo-modele. Acum, în 2010, recunoaștem că ne-a luat ceva pînă cînd am găsit sala navomodeliștilor, ținta pentru reportajul... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2010, 14:22 (14080 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Imperiul școlar al lui Stavăr scârțâie din toate balamalele

Imperiul școlar al lui Stavăr scîrțîie din toate balamalele

Dincolo de lipsa de moralitate a omului Ilie Stavăr, dovezile că inspectorul general Ilie Stavăr este lipsit de calitățile necesare pentru a conduce destinele învățămîntului ialomițean sînt însă mult mai aproape de noi. Reamintim succint cîteva dintre ele. Cu o zi înainte de începutul anului școlar, în cadrul unei ședințe patronată de către prefectul județului, Ilie Stavăr a cerut imperativ relocarea unor microbuze școlare, ca singura soluție pentru asigurarea transportului elevilor din satele unde școlile au fost desființate către școlile comunale. La peste o lună distanță, situația «rezolvată» atunci rămîne aceeași, iar școlile vizate (amintim aici doar două dintr ele, Ion Roată și Cocora) au... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2010, 08:31 (15705 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Vom ataca în instanță Casa Județeană de Sănătate»

Dr Olaru contraatacă

«Vom ataca în instanță Casa Județeană de Sănătate»

Paradoxal, la problemele existente la nivelul sistemului ialomițean de sănătate publică se adaugă și pericolul subfinanțării. Vasile Olaru, directorul Spitalului județean, reclamă că doar jumătate dintre serviciile medicale prestate de către instituție sînt decontate. În replică, reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate susțin că spitalele ialomițene au la dispoziție resurse financiare limitate, dar sigure.

Amenințări cu instanța
Pentru a contracara imaginea dezastruoasă a instituției pe care o reprezintă, Vasile Olaru a declarat cu prilejul inaugurării UPU că spitalul se confruntă cu o criză financiară acută. «Să știți că avem o foarte mare nenorocire... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2010, 18:11 (16256 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

De la PNL citire: Varujan VoZganian vine la Fetești! Sau VoSganian?

De la PNL citire: Varujan VoZganian vine la Fetești! Sau VoSganian?

Un coleg din redacție a avut următoarea formulare cu privire la o anumită situație. Deci, cînd se întîmplă pentru prima oară, este o banală greșeală. A doua oară, este deja prostie. A treia oară, e clar că este sadomasochism și îți place mai mult decît e cazul. Plecînd de la elucubrația colegului nostru, am ajuns la un mail emis de Organizația PNL Ialomița și semnat, spre conformare, de președintele ales al liberalilor, Ioan Martin. Mailul poposit pe adresa noastră face referire la vizita lui Varujan Vosganian la Fetești, unde probabil își va lansa una dintre cărți. Și acum, dovada:

«Va invitam ,simbata 23.10,la Fetesti,la Galeriile Lumina ora 16 la o conferinta de presa ,invitati Norica Nicale si Varujan Vozganian .Pentru transport ,va asteptam ,simbata 23.10 plecare la ora 15 ,de la sediul din Slobozia.Pentru transport va rugam confirmati .Conferinta de presa va fi urmata de o lansare de carte a d-lui Vozganian si de lucrarile Delegatiei Permanente National OFL .Va multumesc ! Pres.org. jud. Ioan Martin»... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2010, 14:20 (13686 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clemența procurorilor ialomițeni, mai mult decât dubioasă

Atenție! Infractori în libertate

Clemența procurorilor ialomițeni, mai mult decît dubioasă

O mașină furată, un hoț prins de polițiști și o decizie halucinantă a procurorilor slobozeni: infractorul este mai liber ca niciodată, furtul său constituind, în opinia procurorilor, o faptă care nu prezintă pericol social!
Justiția ialomițeană iese din nou din tipare cu o decizie apreciată mai degrabă drept gafă monumentală și nu o rezoluție corectă și neinterpretabilă. Sentința despre care vom face vorbire în continuare aparține unui magistrat al Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia și a permis unui infractor să fie mai liber ca niciodată după ce individul a furat cu bună știința autoturismul unei femei.
Povestea mașinii furate începe în urmă cu aproximativ o lună, cînd o femeie... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2010, 10:40 (19748 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA cu de-a sila la Țăndărei

Furnizorul de apă obligă proprietarii de apartamente să încheie contracte dezavantajoase

RAJA cu de-a sila la Țăndărei

Proprietarii de apartamente din Țăndărei sînt obligați de către RAJA Constanța, noul furnizor local de apă, să încheie contracte dezavantajoase pentru ei. În cazul în care aceștia refuză semnarea documentelor, RAJA Constanta debranșează proprietarii fără nicio explicație. În această situație s-au aflat la începutul acestei săptămîni proprietarii apartamentelor de peste drum de Primărie în care locuiesc, printre alții, și oficialii locali. Proprietarii de apartamente susțin că metoda practicată de furnizor este abuzivă și ilegală. În relică, reprezentanții RAJA Constanța a anunțat că își rezervă dreptul de a da în judecată proprietarii care refuză semnarea contractelor pentru... sechestrare de... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2010, 17:54 (29157 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Era un om corupt pe care îl puteai cumpăra ușor cu bani...»

Un fost elev îl acuză pe inspectorul general școlar Ilie Stavăr

«Era un om corupt pe care îl puteai cumpăra ușor cu bani...»

Presa locală a devoalat în ultimii ani mii de informații compromițătoare despre exponenții oficiali ai sistemului. Întemeiate în cvasimajoritatea cazurilor, demersurile jurnalistice de pînă acum au fost taxate de reprezentanții sistemului drept atacuri gratuite și înfierate proletar în drepturi la replică lipsite de consistență. De aceea va propunem astăzi o nouă abordare asupra unuia dintre cei mai controversați oficiali ai sistemului județean, inspectorul general școlar Ilie Stavăr. «Dezvăluirile» aparțin unuia dintre foștii elevi ai lui Ilie Stavăr, pe atunci tînăr profesor de fizică la Liceul «Grigore Moisil» din Urziceni și relevă o fațetă terifiantă a celui care ulterior avea să devină directorul... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2010, 08:55 (36737 vizualizări - 21 comentarii)

SPORT

O gală cu 800 de luptători

Toți K-1 la Slobozia

O gală cu 800 de luptători

Vineri, 15 octombrie. Slobozia, sala de handbal a Stadionului Municipal 1 Mai. Puțin după orele 21,00, la prima gală K-1 dintr-un oraș de provincie în care evenimentele sportive de calitate sînt mai rare decît oazele în deșert! În mijlocul sălii tronează un ring de K-1 real, scăldat într-o baie de lumină. În sală deja nu mai ai loc să arunci un ac de oficiali, fani, dar mai ales suporteri ai acestui sport de o duritate greu de controlat și, tocmai de aceea, fascinant. Cine n-a fost acolo, are ce regreta. De la fetele sumar îmbrăcate care au defilat pe ring între reprize și pînă la încleștările aproape sîngeroase dintre concurenți totul a fost de văzut, de admirat, de comentat. Însă cel mai impresionant... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:24 (17757 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, HCF Piatra Neamț-Unirea Slobozia 30-22 (15-10)

Greu de cucerit cetatea Neamțului

Complexul Piata Neamț se dezvoltă. Și nu vorbim de unul comercial, ci de unul de inferioritate pe care handbalistele de la Unirea Slobozia trebuie să aștepte anul 2011 pentru a-l spulbera. N-au reușit acest lucru duminică, 17 octombrie, așa cum n-au făcut-o nici în celelalte întîlniri disputate sub Pietricica. În meciul de duminică, contînd pentru ultima etapă a turului, Unirea a avut cel mai slab start de partidă din scurta ei istorie. Cînd adversarul conduce în minutul 13 cu 5-0 e greu să mai remontezi. HCF Piatra Neamț a profitat de atacurile visătoare ale fetelor noastre și a continuat să se distanțeze, în ciuda unei apărări bine articulate, cu Andreea Nica în zi de grație. A fost 10-2 pentru... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:21 (16499 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga IV-a

Abatorul stă la pîndă

Rugăm înțelepții microbiști ialomițeni să-și amintească celebra zicere: «Cînd doi se ceartă, al treilea cîștigă!» nu vă grăbiți, nu ne gîndim nici la femei, nici la politică, ci la campionatul Ligii a IV-a, unul mai încrîncenat ca niciodată. Amara și Axintele merg umăr la umăr în lupta pentru promovare. Este o propoziție căreia putem să-i dăm copy-paste la fiecare cronică de etapă, fără teama de a greși. Liderul Axintele s-a impus lejer în fața celor de la Munteni-Buzău, în vreme ce Amara a trecut în deplasare de codașa Bărăganul Ciulnița. Performera etapei, pentru că aici voiam să ajungem, a fost Abatorul Slobozia. Echipa lui Nicu Bunea a bătut la Victoria Țăndărei, formație care s-a înclinat... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:17 (16997 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, juniori

Juniorii A au stins Farul

Etapa a VI-a a campionatului A și B, seria a doua, i-a deplasat pe fotbaliștii Unirii la Constanța, pentru o dublă întîlnire cu Farul care a avut loc duminică, 17 octombrie. Juniorii A au trecut de dobrogeni cu 2-1, prin reușitele lui Florin Stanciu și Paul Vasile. Cu această victorie ei ocupă locul 6 cu 16 puncte. Din păcate, juniorii B au pierdut cu 4-0 și ocupă locul 10 cu 4 puncte.... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:16 (17512 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
249 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: La 16 ani, și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei de 17 ani. Și e dată dispărută!

În după-amiaza zilei de miercuri, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 14.45, Poliția Fetești a fost sesizată de către o localnică despre faptul că fiica sa, Leța Cătălina Maria, în vîrstă de 16 ani, a plecat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 10:38
(5827 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 25 de hoți, surprinși la furat de fier vechi

25 de persoane, cu vîrste cuprinse între 15 și 56 de ani, dintre acestea patru fiind femei, au fost surprinse de polițiștii feteșteni în timp ce furau fier vechi din incinta unei firme din localitate. ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 08:51
(8405 vizualizări - 1 comentariu)


Un constănțean beat cui, prins la volan pe o stradă din Amara

În cursul nopții trecute, în jurul orei 1.00, pe o stradă din Amara, a fost identificat un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 49 de ani, din localitatea constănțeană Cobadin. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 07:22
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pământ!

Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pămînt!

În dimineața zilei de joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 5.00, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea unui accident în apropierea de podul din oraș. Ulterior, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 17:25
(6667 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune pentru conștientizarea tinerilor asupra votului

Miercuri, 26 ianuarie 2011, începînd cu ora 10.00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura, sub genericul «Relevanța participării tinerilor la desfășurarea procesului electoral» ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:40
(7729 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul pentru Imigrări: 426 de străini, înregistrați legal în Ialomița

Potrivit datelor Biroului pentru Imigrări, în evidențele serviciului, la finele anului 2010, în Ialomița figurau 301 cetățeni străini. Dintre aceștia, majoritatea străinilor o reprezintă cetățenii din ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:21
(8252 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă pentru sectorul agricol în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza, în data de 10 martie 2011, o bursă a locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Danemarca. Angajatori și consilieri EURES danezi vor veni ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:08
(12429 vizualizări - 3 comentarii)


Ciochina: Vecina i-a furat banii!

O femeie de 40 de ani din Ciochina a fost arestată, fiind cercetată pentru furt. Pe scurt, în septembrie 2010, femeia a intrat în locuința unui vecin de unde a furat suma de 1400 de lei și un telefon mobil ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 11:16
(10870 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina furt


Slobozia: Patiseriile, la control

Patiseriile din Slobozia au fost marți, 18 ianuarie a.c., ținta unor controale efectuate de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor în colaborare cu comisari ai Gărzii Financiare. Scopul principal ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 09:56
(8456 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune pentru siguranță

Acțiune de amploare, marți, 18 ianuarie, la Fetești. Polițiști din localitate, agenți ai posturilor de poliție arondate, elevi ai școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Cîmpina aflați în stagiul de ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 08:52
(7938 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești acțiune


Ialomița: Tineri prinși conducînd fără permis

Un tînăr de 19 ani din Țăndărei a fost prins de polițiști marți, 18 ianuarie a.c., în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Autoturismul a fost identificat în trafic, pe direcția ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 07:49
(7917 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Marți, 18 ianuarie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au descins la sediul unei societăți comerciale cu sediul în Slobozia. În urma verificărilor, polițiștii au descoperit ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 06:18
(8271 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițist mort într-un accident rutier

Un polițist de la Fetești a decedat într-un tragic accident rutier. Agentul de poliție Gabriel Naca nu se afla în timpul serviciului, era îmbrăcat civil și se deplasa cu mașina personală în municipiu. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:21
(16241 vizualizări - 15 comentarii)


Țăndărei: Parfumuri contrafăcute vîndute de un ploieștean

Un ploieștean, R. Gheorghe, de 26 de ani, a fost surprins luni, 17 ianuarie, de jandarmi în timp ce încerca să vîndă parfumuri la prețuri derizorii. Bărbatul le-a spus jandarmilor că produsele le-ar fi ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:14
(9375 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Două accidente în două ore. O persoană a murit, alte două au fost rănite

Marți, 18 ianuarie, în jurul orei 17.30, pe raza localității Alexani, un TIR a izbit o căruță. Echipajul SMURD de la Detașamentul Urziceni s-a deplasat în cel mai scurt timp la fața locului, însă, din nefericire ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 11:47
(7675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Traficant de persoane, încarcerat

Luni, 17 ianuarie, polițiștii ialomițeni au prins un bărbat, de 60 de ani, din localitatea Sinești, pe numele căruia Tribunalul Timiș a emis un mandat de excutare a pedepsei. Bărbatul a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:19
(8996 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Fără permis, la volan

Polițiștii din Urziceni au întocmit luni, 17 ianuarie, două dosare penale pentru doi tineri din Slobozia. Tinerii au fost prinși pe raza comunei Manasia, cînd polițiștii au oprit pentru control mașina în ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:18
(10894 vizualizări - 0 comentarii)


Fermierii pot accesa credite și de la Banca Transilvania

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește beneficiarilor plăților naționale directe complementare în sectorul zootehnic, la specia bovine, aferente anului în curs, că eliberează adeverințe ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:17
(10754 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri pe fonduri europene la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița intenționează să organizeze cursuri de calificare pentru adulți prin accesarea unor programe de finanțare europene, pe resurse umane. Drept pentru care ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:16
(12404 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Ceața face victime pe șosele

Marți, 18 ianuarie, la Giurgeni s-a produs un accident de circulație. În timp ce un bărbat, de 25 de ani, din localitatea costănțeană Ovidiu, se deplasa la volanul unei mașini, a încercat să facă o manevră ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:13
(15335 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 17:45
(6742 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (9.45) pe raza județului traficul rutier se desfășoară în condiții de vizibilitate foarte redusă, nefiind înregistrate evenimente ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 09:41
(13220 vizualizări - 0 comentarii)


Un cal scos din groapă la Feteși, incendiu stins la Țăndărei

Pompierii militari de la Garda Fetești au intervenit vineri, 14 ianuarie, în jurul orei 20.40, pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă ce avea o adîncime de circa 2,5 m, aflată în curtea unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:24
(12297 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu a fugit de acasă. Copila a plecat către școală marți, 11 ianuarie 2011, și nu a mai revenit acasă. Disperați, părinții fetei au mers la poliția din ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:18
(12433 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Impozitare la venitul net pentru taximetriști

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care sînt impuse la normă de venit că au fost publicate pe site-ul DGFP (ww.dgfpialomita.ro) normele de venit pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:11
(14224 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Evaziune cu produse petroliere

În cadrul unei acțiuni complexe, la aceasta participînd polițiști din Urziceni, jandarmi, comisari ai Gărzii Financiare Ialomița precum și cadre ale Direcției Pentru Accize și Operațiuni Vamale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:03
(14436 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la volan fără permis

Un echipaj de poliție rutieră din cadrul Poliței Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Brăila, ce se deplasa pe DN2A. La volan a fost identificat un bărbat, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 10:13
(10171 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: La furat de lemne

În timp ce efectuau controale cu privire la legalitatea transporturilor de material lemnos pe raza localității Bărcănești, polițiștii din Urziceni au depistat trei persoane, cu vîrste cuprinse între 16 ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:30
(10717 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan a refuzat recoltarea de sînge

Polițiștii au oprit în trafic pe DJ101, în localitatea Dridu, un autoturism condus de un bărbat, de 39 de ani, din comuna Movilița. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii i-au solicitat bărbatului ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:29
(10877 vizualizări - 2 comentarii)


Boboteaza la Fierbinți

Boboteaza la Fierbinți

Conform tradiției locale, joi, 6 ianuarie 2011, zi de mare Prăznuire al Botezului Domnului, după săvîrșirea Sfintei Liturghii și Sfințirea Mare a apei, enoriașii parohiei împreună cu preotul paroh Radu ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:23
(12701 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...