Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia-Comprest București 3-1

Să vină Callatis!

Așa cum a făcut și în meciul cu Stoicescu, elevii lui Constantin Prepeliță s-au instalat rapid la cîrma partidei cu bucureștenii de la Comprest. Constantin Toma a deschis scorul chiar în primul minut al jocului din etapa a VIII-a, disputat la Slobozia, vineri, 15 octombrie. După gol, Unirea a cedat inițiativa, permițînd Comprestului, o echipă modestă, să treacă la dirijarea ostilităților și să egaleze în minutul 40 printr-un gol venit în urma unui fault la portar, văzut de spectatori, dar nu și de arbitru. Golul oaspeților i-a trezit pe slobozeni, care au dominat finalul primei părți precum și întreaga repriză secundă. Logic, au venit și golurile izbăvitoare, semnate de Viorel Gheorghe (’67) și... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:13 (17177 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga I, Unirea Urziceni-Gaz Mediaș 0-1

Vicecampioana pe tobogan

Unirea a insistat cu aceeași tactică a anti-jocului cu care a reușit să le supună pe Steaua și Dinamo. Mediașul este însă un altfel de echipă, una care trăiește tot din ciupeli, fără a afișa mari veleități ofensive. Cu Mehmedovici și Muzac aghiotanții lui Maftei și cu Semedo sau Rusescu speculanți la eventuale contraatacuri, echipa lui Octavian Grigore nu a reușit să pună în pericol poarta lui Pleșca decît la un șut al lui Muzac scos repede de portarul medieșean. O istorie săracă a unei partide ale cărei minute de prelungire îl găsesc totuși, nemarcat, în careul ialomițean pe căpitanul Gazului, Cristi Todea, care are timp să preia și să șuteze necruțător în dreapta lui Cernea. Mediașul învinge... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:12 (13392 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Frații Andreescu termină anul în forță

Săptămîna trecută s-a desfășurat, în organizarea secției de tenis a CSS Slobozia, Cupa Naparis, turneu adresat categoriilor 10, 12 și 14 ani. La 10 ani masculin s-a impus slobozeanul Ștefan Andreescu, cel care în momentul de față ocupă locul 20 la această categorie, dar anul 2011, prin urcarea multor competitori la 12 ani, îl va prinde pe poziția a doua. Fratele său, Cristian Andreescu, și-a adjudecat trofeul la 12 ani, categorie la care a urcat în acest an și unde ocupă locul 46. Tot la masculin, Radu Sebastian Popa a bifat finala la 14 ani. La feminin, Cupa Naparis a fost, de asemena, apanajul slobozencelor. La 10 ani s-a impus Alexia Gîndac, iar la 12 ani Irina Nițu.... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:05 (12595 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Tenis de cîmp

Veterani mereu la modă

În perioada 15-17 octombrie s-a derulat la Slobozia turneul pentru veterani «Duhovnicul Tenis Con». Competiția, organizată de Clubul Tenis Con și Direcția Județeană de Tineret și Sport Ialomița, a adunat la start peste 100 de concurenți de la toate cluburile afiliate Federației Române de Tenis. Au participat atît bărbați, cu vîrste cuprinse între 35 și 65 de ani, cît și, lucru inedit, femei la categoriile 30+ și 40+. Palmaresul slobozenilor a fost, la masculin, unul destul de sărac, fiind de luat în seamă doar locurile 2, ocupat de Nicolae Mantea la categoria 45+ și de Ștefan Mușatescu la 40+. La feminin însă o avea pe Cristina Zamfir, cea care a ocupat cea mai înaltă poziție a podiumului, la... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 18:02 (16444 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Capul lui Tătoi vrem!»

Deputatul Tinel a sărit gardul din grădina PD-L

«Capul lui Tătoi vrem!»

Partidul Democrat-Liberal, cel puțin Organizația Ialomița, are o grădină mare. Și un gard pe măsură, înalt și betonat. Cu toate acestea, există specimene ce încearcă să-l sară. De-aici și expresia, adaptată, «Mare e grădina lui Marinică, dar unii mai sar și gardu’!». Dintre cei care au reușit să-l escaladeze îl remarcăm pe Gheorghe Tinel, deputatul pe care presa îl alintă CreTinel, PaTinel, ProsTinel sau, simplu, Tinelul de Ialomița.
Acum, de ce credeți că vi-l aducem noi în atenție pe ipochimen? Păi să vă redăm faptele, așa cum s-au derulat, și răspunsul la întrebarea de mai sus vă va veni singur-singurel.

Peneleul lui Martin uită...
...că prin 2005 schimba oamenii... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2010, 13:46 (22215 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salariații Combinatului Chimic, transferați la Chemgas

Amonil «dispare» pe mîna magnatului Ioan Niculae

Salariații Combinatului Chimic, transferați la Chemgas

După ce a transformat Amonil într-un simplu procesator de gaze pentru holdingul InterAgro, după ce a lichidat activele Amonil printr-o executare silită pe cît de legală pe atît de controversată, Consiliul de Administrație intervine din nou asupra «destinului» Amonil. De această dată, în joc sînt sute de salariați care, potrivit raportărilor, ar fi renunțat de bună voie la contractul de angajare urmînd să figureze pe ștatele de plată ale SRL-ului de apartament Chemgas Holding, firmă ce a preluat pe bucăți Combinatul Chimic... Decizia vine la cîteva zile după ce Ioan Niculae a amenințat cu închiderea tuturor combinatelor pe care le deține ca urmare a expirării facilității legislative ce i-a permis... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2010, 16:06 (16723 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Marea crăpelniță bugetară din Ialomița

De la fiecare după posibilități, fiecăruia după nevoi

Marea crăpelniță bugetară din Ialomița

În urmă cu o săptămînă, prin intermediul Ordonanței 671, Guvernul Boc a distribuit 6,7 milioane de lei Ialomiței pentru lucrări de infrastructură și investiții în baze sportive. Decizia vine la două luni după ce bugetul județului a fost «ciuntit» cu 6,8 milioane de lei, bani care reprezentau sumele alocate desfășurării activității administrațiilor locale la nivelul trimestrului 4 al anului în curs. Scandalos este faptul că fondurile adunate în urmă cu două luni din toate buzunarele administrației locale, invocînd «ajustarea deficitului bugetar», au fost realocate conform unui algoritm politic inadmisibil: PD-L beneficiază de 80 la sută din aceste alocări, PNL de 10 la sută, iar PSD de puțin peste... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2010, 06:13 (16951 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Câinele, prietenul omului (?!)

Cîinele, prietenul omului (?!)

În 2008, au fost mușcați de cîini 340 de ialomițeni. În 2009, bilanțul înregistrează o ușoară scădere: doar 321. În 2010, după numai 6 luni, s-au înregistrat 193 de cazuri. De ajuns pentru ca subiectul să intre în atenția Instituției Prefectului. Și să fie supusă judecății Colegiului Prefectural de vineri, 8 octombrie.

Oameni și cîini
Judecata a început la 9 trecute fix... Cu prefect, cu subprefect, cu aparat de specialitate... Și 20 de primari invitați pe sprînceană... Acolo unde cîinele a mușcat mai adînc. La Fetești, de 406 ori în trei ani, la Slobozia, de 187 de ori, la Amara, de 42 de ori... Și exemplele pot continua! Primarii însă nu! Primarii sînt sătui! Sînt... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2010, 08:42 (17059 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A murit Ilie Alexandru-Hermes!

A murit Ilie Alexandru-Hermes!

Vineri noaptea, 15 octombrie 2010, Ilie Alexandru (58 ani), cunoscutul om de afaceri slobozean, a încetat din viață. Ctitorul Parcului de Vacanță Hermes, Ilie Alexandru a murit ca urmare a unui accident cerebral, cu toate eforturile medicilor de la Spitalul din Slobozia nemaiputînd fi salvat. Corpul său neînsuflețit este depus la Catedrala din Slobozia, urmînd a fi înmormîntat luni, 18 octombrie a.c.... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2010, 21:26 (22322 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu crede în ajutoare europene

Revolta primarilor

Ialomița nu crede în ajutoare europene

De mai bine de o lună de zile, la nivelul comunităților rurale din județul Ialomița se desfășoară programul PEAD 2010. Prin intermediul acestuia, 46093 de cetățeni (șomeri, pensionari, persoane cu handicap, șamd) beneficiază de făină, zahăr, mălai, biscuiți, paste făinoase și lapte praf reprezentînd ajutorul european din stocurile de intervenție, destinat categoriilor de persoane cele mai defavorizate din România. Potrivit declarațiilor oficiale însă, ajutoarele europene ajung în multe dintre cazuri la persoane ale căror venituri depășesc media și oameni care refuză ridicarea produselor. Iar pentru ca tabloul general să fie complet, la neajunsurile existente se adaugă și revolta mocnită a autorităților... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2010, 10:22 (16171 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Protest spontan la partidul de guvernământ

Sediul PD-L Ialomița, pichetat

Protest spontan la partidul de guvernămînt

Vineri, 15 octombrie, la orele prînzului, sediul PD-L Ialomița a fost pichetat timp de cîteva ore de reprezentanții Cartel ALFA și cetățeni care au pactizat la protestul sindicaliștilor. Cei peste 50 de manifestanți au cerut sistarea disponibilizărilor și creșterea cuantumului salariilor. «Să trăiască și ei cu salariul meu. Și hai, eu ca eu, dar să trăiască guvernanții ăștia cu salariul fetei mele de 450 de lei cu doi copii și soțul șomer. Sînt niște hoți, asta sînt! De aceea protestăm. Să vină aici toată lumea, să punem toți umărul... Să scăpăm de ei, că așa nu se mai poate» a strigat în fața camerelor de luat vederi Paraschiva Bejan, în vîrstă de 52 de ani. Protestul nu a generat nicio reacție... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2010, 17:31 (14598 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Trei medalii pentru scrimerii ialomițeni

Trei medalii pentru scrimerii ialomițeni

În perioada 6-10 octombrie, la sala de sport a Grupului Școlar «Al. I. Cuza», s-a desfășurat Campionatul Național de Scrimă, sabie feminin și masculin, competiție aflată în organizarea Federației Române de Scrimă și a Direcției Județene de Tineret și Sport Ialomița. Sportivii CSS Slobozia au excelat și de această dată, obținînd un bilanț meritoriu, două medalii de argint și una de bronz. La sabie fete, în proba individuală, Loredana Dima, după un parcurs fără greșeli, a ocupat locul I, cu 14 victorii. «După alte 3 victorii, din tabloul eliminatoriu a ajuns în asaltul decisiv pentru obținerea titlului de campioană națională cu sportiva de naționalitate americană, Kenten Sofia, pe care o învinsese... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2010, 16:06 (11870 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Cupa Satelor», sport comunal

La sfîrșitul săptămînii precedente, respectiv sîmbătă și duminică, 8 și 9 octombrie, comunele Mihail Kogălniceanu și Munteni Buzău au fost gazdele primelor două etape de zonă din cadrul competiției sportive tradiționale «Cupa Satelor». Concursul sportiv s-a adresat atît elevilor cît și adulților. Pe scurt, elevii s-au întrecut la cros, alergare viteză, trîntă, ștafetă aplicativă, trasul frînghiei, skandeberg, aruncarea greutății, șah, aruncarea mingei de baschet pe platou, în timp ce adulții de peste 35 ani și-au încercat aptitudinile sportive într-un meci de fotbal pe teren redus. Sîmbătă, 8 octombrie, la Kogălniceanu au concurat loturile reprezentative ale comunelor Lisa (Teleorman), Berteștii... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2010, 16:04 (7706 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Legea 273/2006 cutremură administrațiile locale

Restanțele, prioritatea nr. 1 a viitoarelor bugete locale

Vineri, 8 octombrie, în cadrul unei ședințe publice, reprezentanții Consiliului Județean au informat administrațiile locale cu privire la principalele modificări operate la nivelul cadrului legal care reglementează funcționarea bugetelor locale în următorul an fiscal. Potrivit declarațiilor oficiale, noile reglementări vizează elaborarea proiectelor de buget pe anul 2011, precum și estimările pentru anii 2012-2014.

Unde-i lege, totu-i brambura
Ședința de vineri, 8 octombrie, desfășurată la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia în prezența majorității reprezentanților administrațiilor locale din Ialomița, a avut drept scop informarea cu privire la o serie de modificări... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2010, 13:48 (7786 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Unitatea de Primire Urgente a devenit funcțională

Unitatea de Primire Urgente a devenit funcțională

După un 2 ani de așteptare și peste 2 milioane de lei cheltuiți, Unitatea de Primire Urgențe a Spitalului Județean a devenit funcțională. Inaugurarea noii facilități s-a făcut joi, 14 octombrie, la orele 11.00. Din păcate, noul UPU continuă să fie deservit de un singur medic...

UPU-PU-PU...
Una dintre cele mai controversate investiții ale Consiliului Județean Ialomița, noua Unitate de Primire Urgențe a Spitalului Județean, a fost inaugurată în prezența oficialilor administrației județene. Potrivit declarațiilor oficiale, noua facilitate dispune de dotări minimale, care permit însă asigurarea asistenței medicale de urgență pentru 12 pacienți simultan. Din păcate, mărirea... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2010, 19:39 (19557 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

MAFIA ȚĂNDĂREIULUI

Rechizitoriul infractorilor din Țăndărei dezvăluie aspecte incredibile: Trafic de copii sub ochii autorităților

MAFIA ȚĂNDĂREIULUI

Rechizitoriu de peste 350 de pagini!
În urmă cu doar cîțiva ani, reporteri ai ziarelor internaționale tratau subiectul «bogăției» de la Țăndărei... Adevărate palate și limuzine de lux într-un orășel mic din Bărăgan, sud-estul României... Evident că subiectele articolelor în cauză aveau ca puncte de plecare desele infracțiuni săvîrșite de copii țiganilor români aciuați în Marea Britanie. De atunci existau informații potrivit cărora copiii erau «transportați» în localitățile engleze doar pentru a cerși, a fura și a-și îmbogăți așa-zișii «părinți». Pe de altă parte, la rîndu-ne, ne minunam asupra luxului din Țăndărei...
Asta pînă în aprilie 2010 cînd, după o lungă perioadă... [citește_tot_articolul]

14 Octombrie 2010, 06:12 (41298 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Finanțiștii cer stimulente în stradă

Finanțiștii cer stimulente în stradă

Angajații Fiscului ialomițean au încetat să mai lucreze, manifestîndu-și nemulțumirile față de veniturile diminuate în ultimele luni sub forma unui protest spontan. Acțiunea a început miercuri, 13 octombrie, puțin după orele 14.00, cînd toți angajații Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au ieșit în fața instituției. Revendicările protestatarilor au vizat acordarea sporurilor și stimulentelor care pînă în urmă cu ceva timp erau o componentă de bază a venitului lunar. Protestul funcționarilor Fiscului ialomițean va lua sfîrșit la finalul programului de lucru, asta fiindcă un astfel de protest spontan nu poate fi organizat mai mult de o zi.
«În urma celor vizionate la televizor, am făcut o notificare prin care am înștiințat instituțiile statului că ne solidarizăm cu celelalte Direcții de Finanțe din țară și vom ieși în stradă. Protestul are la bază nemulțumirile de ani de zile privind salariile de mizerie pe care le au salariații din Finanțe Publice și faptul că de două luni nu ne-au mai fost acordate „stimulentele“, venituri ce completau oarecum salariile foarte mici»... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2010, 16:46 (16496 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Apocalipsa în Ialomița începe la un cutremur de 7 grade

Apocalipsa în Ialomița începe la un cutremur de 7 grade

3700 de răniți, 2700 de sinistrați, peste o mie de bunuri ce necesită evacuare imediată, aproximativ o mie de animale evacuate de urgență și un județ întreg zguduit de un cutremur cu magnitudinea de 7 grade. Căci da, cu blocuri nereabilitate de zeci de ani, clădiri nesigure și construcții haotice, Ialomița nu este nici pe departe pregătită să dea piept cu fenomenele naturale. Iar autoritățile par să se îngrijească de asta. Am vrut să spunem de hazarduri pe hîrtii căci în realitate...
Unul dintre dezastrele naturale ce poate prăpădi Ialomița este un cutremur. Recent, autoritățile județene au pus pe hîrtie o prognoză în cazul unui cutremur cu magnitudinea de 7 grade pe scara Richter. Asta fiindcă... [citește_tot_articolul]

13 Octombrie 2010, 07:06 (14811 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Axintele lider! Cine-i oprește?

Deși sîntem campioni la datul cu părerea, ca orice microbist care se respectă săptămîna asta nu ne-a ieșit deloc pronosticul. Am mizat pe un egal între Axintele și Abatorul, dar în teren lucrurile au stat total diferit. Cei de la Abatorul au fost de-a dreptul mititei (cu sau fără muștar), iar băieții de la Axintele i-au mîncat pe nemestecate administrîndu-le un sec (deși la mititei ar merge un demisec sau o bere) 5-1. Astfel avem un nou lider, Axintele, pe locul 2 urcînd Amara, care s-a distrat, ca la furat de struguri, cu Viticola Fetești! Performera etapei a fost Recolta Gh. Lazăr, care a repetat galopul de sănătate din urmă cu două etape al celor de la Brazii, făcîndu-le cadou celor de la ... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 18:28 (12522 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Respiro oficial

Handbal, Unirea Slobozia-Univ. Tîrgoviște 44-11 (20-5)

Respiro oficial

Așa cum ne-au obișnuit în ultimii doi ani, dimbovițencele nu au emis pretenții în meciul cu elevele lui Marian Simion. Singura necunoscută a fost proporția la care uniristele aveau să se impună. Balcan și compania au izbutit 44 de goluri, la fel ca în precedenta partidă cu Spartac București. Și astfel au ajuns la un total de 207 reușite în 6 meciuri, media de 34,5 goluri pe meci fiind considerată una excelentă. În rest, putem spune că a fost un antrenament reușit cu caracter oficial în care, pe lîngă sacul de goluri, am văzut combinații de efect și recuperări spectaculoase.
Mai putem nota primul meci și primul gol în acest sezon pentru junioara Roxana Chiriță, dar mai ales revenirea portarului... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2010, 18:26 (15253 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: 34 de persoane legitimate de polițiști

Peste 34 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni desfășurate în municipiul Urziceni de către polițiștii din localitate sîmbătă, 24 septembrie. Scopul activităților a vizat prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2011, 08:08
(10006 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți

Vineri, 23 septembrie a.c., la nivel național s-a desfășurat Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți, organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acțiunea dedicată absolvenților ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2011, 08:25
(8705 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița, locul 6 pe țară la capitolul venituri colectate

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în luna august 2011, reprezentanții instituției au emis peste 1280 de somații în valoare de 32,12 milioane lei, încasîndu ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2011, 15:19
(12849 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări la noul cod fiscal

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost stabilit modelul și conținutul formularului privind opțiunea pentru depunerea lunară a declarației privind obligațiile ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2011, 15:18
(13432 vizualizări - 0 comentarii)


Cocora: Copil de 10 ani pe bicicletă, lovit de mașina unui șofer beat

Un copil de 10 ani din Cocora a fost grav rănit într-un accident de circulație. Băiatul circula pe bicicletă cînd a fost lovit de o mașină condusă de un bărbat, de 59 ani, din aceeași localitate. Minorul ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2011, 16:46
(13735 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cocora accident


Ialomița: Acțiune pentru prevenirea ilegalităților silvice

Miercuri, 21 septembrie, polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pe raza comunelor Bordușani și Făcăeni pentru prevenirea faptelor de ilegalitate ce se pot comite în domeniul silviculturii ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2011, 16:46
(14574 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Excursie pentru copii în organizarea Protopopiatului Urziceni

Urziceni: Excursie pentru copii în organizarea Protopopiatului Urziceni

Pe perioada vacanței de vară, respectiv 15 iunie-15 septembrie, Biroul de Asistență Socială al Protopopiatului Urziceni a derulat, pentru copiii din comunitate, cea de-a treia ediție a programului «Clubul ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2011, 12:03
(12360 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: I-a furat unei bătrîne 200 lei din buzunar

Poliția a fost sesizată marți, 20 septembrie a.c., în jurul orei 18.00, de către o femeie, de 76 ani, din localitatea Bărcănești, despre faptul că, în timp ce se afla în Piața Agroalimentară din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2011, 11:08
(11647 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune preventivă în piețe

În cursul zilei de marți, 20 septembrie a.c., în intervalul orar 10,00-13,00, în piața Agroalimentară, piațeta Gară și în zona Fetești, a fost organizată o acțiune preventivă pentru respectarea prevederilor ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2011, 11:08
(13474 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autoturismele înmatriculate în străinătate, în atenția Poliției

În ziua de 20 septembrie a.c., în intervalul orar 14,00-17,00, la nivelul municipiului s-au desfășurat acțiuni în sistem integrat la care au participat efective ale Inspectoratului de Poliție al Județului ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2011, 11:07
(13410 vizualizări - 0 comentarii)


Tenis de cîmp: Slobozeanul Sorin Iordache, «adoptat» de CSM Bacău la Campionatul Național pe Echipe

Miercuri, 21 septembrie a.c., s-au încheiat jocurile Campionatelor Naționale pe Echipe-14 ani la tenis de cîmp, competiție desfășurată pe terenurile Politehnicii Bucuresti. Slobozia a avut un singur participant ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2011, 18:19
(14905 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Agenții economici, neinteresați de tinerii absolvenți

Vineri, 23 septembrie, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți». Acțiunea se va desfășura la Clubul Tineretului din Slobozia. În vederea ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2011, 18:05
(11389 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Arderile necontrolate devin un fenomen

«Arderile necontrolate au devenit un fenomen, nu mai puțin de 42 ha de miriște, vegetație uscată și stuf fiind mistuite de flăcări în ultimele 24 de ore» este semnalul de alarmă tras de pompierii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2011, 18:02
(9468 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2011, 18:39
(5379 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Întrucît nu avea permis, nu a oprit la semnalele polițistului. După urmărire, a fugit în curtea unei case!

Un tînăr, de 20 ani, din comuna Crăciunești-Mureș, a fost depistat de polițiștii ialomițeni în noaptea de 19 spre 20 septembrie, în timp ce se deplasa în municipiul Fetești, la volanul unui autoturism. ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2011, 15:53
(6624 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Două accidente într-o singură zi, doi pietoni răniți

Poliția a fost sesizată în cursul zilei luni, 19 septembrie, despre producerea a două evenimente rutiere soldate cu rănirea a două persoane. Primul accident s-a produs în jurul orei 13.45, pe strada Al ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2011, 15:53
(9411 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Defecțiunile tehnice, la control

Luni, 19 septembrie, în parcarea Popasului Sinești, polițiștii Serviciului Rutier, în colaborare cu reprezentanți ai RAR, au organizat un filtru pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor aflate ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2011, 15:52
(19377 vizualizări - 2 comentarii)


Cocora: Porumb furat, recuperat

În urma activităților de cercetare desfășurate de polițiști din Țăndărei, au fost identificați autorii unui furt comis în noaptea de 9/10 septembrie în dauna unei societăți agricole cu sediul în comuna ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2011, 15:52
(13905 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Cocora porumb furt


APIA Ialomița: Sprijin financiar pentru polițele de asigurare la culturile înființate în primăvară

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) Centrul Județean Ialomița, reamintește beneficiarilor ajutorului de stat pentru plata primelor de asigurare că pentru a solicita sprijinul financiar ...[citește_toată_știrea]

20 Septembrie 2011, 15:02
(13265 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Reprezentanță Peugeot angajează

• inginer service
• tehnician service
• electrician auto
• mecanic auto
• consultant recepție service
• consilier vânzări auto
...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2011, 15:47
(9130 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: Bătrînă de 77 ani, lovită în plin. A murit pe loc!

În dimineața zilei de luni, 19 septembrie a.c., în jurul orei 5.30, pe DN2, în localitatea Movilița, s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2011, 12:43
(7987 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: O Dacie s-a ciocnit de un camion!

Bucu: O Dacie s-a ciocnit de un camion!

În urma unui accident rutier, un bărbat a rămas prins între fiarele contorsionate ale mașinii. Echipajul de descarcerare de la Garda Slobozia a intervenit duminică, 18 septembrie, în jurul orei 13.00, pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2011, 12:24
(13460 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Orboești: A pierdut controlul volanului și a intrat cu camionul în pom!

Sîmbătă, 17 septembrie a.c., în afara localității Orboești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări s-a stabilit că în timp ce un dîmbovițean, de 39 ani, se deplasa ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2011, 12:20
(12225 vizualizări - 2 comentarii)


Stelnica: A intrat în beci și s-a intoxicat cu monoxid de carbon

Toma, de 67 ani, din localitatea Stelnica, a intrat în beci iar în scurt timp a căzut la pămînt inconștient, după ce a inhalat monoxid de carbon provenit de la vinul aflat în fermentație. Incidentul a fost ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2011, 12:18
(10775 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: A lovit un pieton

Poliția a fost sesizată vineri, 16 septembrie a.c., în jurul orei 20.30, de o femeie de 38 ani, din comuna Grivița, despre faptul că a accidentat un pieton pe DN2C. La fața locului s-a deplasat operativ ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2011, 12:15
(12978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Alexeni: Anexă gospodărească, cuprinsă de flăcări de la un scurtcircuit

Sîmbătă, 17 septembrie, în jurul orei 21.10, pompierii de la Secția Urziceni au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la anexa gospodărească a unei locuințe din localitatea ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2011, 12:10
(12265 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 6 șoferi au rămas fără permise, amenzi de peste 68000 lei

În cadrul acțiunilor de supraveghere și control al traficului rutier, desfășurate în ultimele 48 de ore, polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe arterele circulate din județ ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2011, 12:05
(13882 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: Trei tineri au furat 70 de saci cu grîu

Polițiști din cadrul Secției de Poliție Ion Roată cercetează trei tineri de 17, respectiv 19 ani, domiciliați în comunele Ion Roată și Valea Măcrișului, pentru infracțiunea de furt calificat. În fapt, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2011, 12:03
(13681 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Balaciu furt grâu


Ialomița: Incendii de la țigări aruncate întîmplător la Nicolești și Cegani

Pompierii militari au acționat de asemenea în cursul zilei joi, 15 septembrie a.c., pentru stingerea a două incendii produse la rezervele de furaje din gospodării ale populației. În ambele cazuri, flăcările ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 11:57
(14858 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jandarmii i-au găsit portofelul cu bani și acte

Jandarmi slobozeni, ce executau misiuni de asigurare a ordinii publice la spectacolul organizat în Piața Constituției din Slobozia, au găsit un portofel care conținea suma de 200 lei și actele de identitate ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:48
(15862 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...