Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Înfrângere pe stadionul «Ion Oblemenco»

Fotbal, SuperLiga, Universitatea Craiova-Unirea Slobozia 3-0

Înfrângere pe stadionul «Ion Oblemenco»

Etapa a 11-a a SuperLigii le-a adus față în față pe Universitatea Craiova și Unirea Slobozia. Deplasarea în Bănie a fost una cu ghinion pentru elevii lui Adrian Mihalcea, craiovenii impunându-se cu scorul de 3-0.

 

Au mai bifat o înfrângere Meciul disputat pe stadionul «Ion Oblemenco» din Craiova a început în fa­voarea Sloboziei. În minutul 7, echipa lui Adrian Mihalcea a avut ocazia de a înscrie în poarta gazdelor prin șutul de la marginea careului mare, executat de Christ Afalna. Încercarea nu a... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 11:35 (2073 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Victorie obținută acasă

Handbal, CSM Unirea Slobozia, Junioare 3

Victorie obținută acasă

În etapa a doua a campionatului de handbal feminin dedicat Junioarelor 3, echipa Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia s-a impus în fața adversarelor din Medgidia, CS Happy Kids 2010. Astfel, elevele antrenate de Mădălina Topor le-au învins pe constănțence cu scorul de 53-8.

 

Au ajuns pe primul loc al seriei Echipa de Junioare 3 a Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia a disputat cea de-a doua etapă a campionatului de handbal feminin acasă, la Slobozia. În Sala Sporturilor «Andreea Nica», elevele antrenate de Mădălina Topor le-au î... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 10:55 (667 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Medalie de argint pentru sabrerii CSM Unirea Slobozia la Cupa României

Scrimă

Medalie de argint pentru sabrerii CSM Unirea Slobozia la Cupa României

Sabrerii ialomițeni, legitimați în cadrul Secției Scrimă a Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia, s-au făcut remarcați în cadrul Cupei României la scrimă-seniori. Sportivii noștri au avut o evoluție excepțională, reușind să ajungă pe podium atât la întrecerile indivi­duale, cât și la cele pe echipe.

 

Din nou pe podium În competiția individuală a Cupei României la scrimă-seniori, sabrerul George Dragomir a reușit să obțină me­dalia de bronz. În cadrul aceleiași întreceri, un alt sportiv legitimat la CSM Unirea... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 10:10 (3936 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Luptătorii CS Amara s-au calificat la Campionatul Național de Juniori 4

Lupte libere

Luptătorii CS Amara s-au calificat la Campionatul Național de Juniori 4

În perioada 27-28 septembrie 2024, sportivii legitimați în ca­drul Secției Lupte Libere a CS Amara au mers la Constanța, unde au participat la campionatul zonal ce a asigurat calificarea la Cam­pionatul Național dedicat Juni­orilor 4. Șase din cei opt sportivi prezenți la această întrecere vor participa la Campionatul Național.

 

Vor merge la Târgu Mureș Campionatul Național de Lupte libere dedicat categoriei Juniori 4 se va desfășura în perioada 18-20 octom­brie 2024, la Târgu Mureș. La întrecerea zonală ce a asigurat calificarea... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 09:25 (6488 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un sfert dintre asistenții maternali din Ialomița au nevoie de cursuri liceale

Un sfert dintre asistenții maternali din Ialomița au nevoie de cursuri liceale

Ministerul Muncii și Solidarității Sociale a decis, la 1 august 2024, să schimbe criteriile de acordare a statutului de asistent maternal. O condiție esențială este obligativitatea obținerii diplomei de absolvire a cursurilor liceale. Această modificare a trimis înapoi la școală un sfert dintre asistenții maternali din județul Ialo­mița. Aceștia participă acum la programe de formare în sistem seral.

 

Din nou la școală Până la 1 august 2024, nivelul stu­diilor nu era o condiție esențială pentru a deveni asistent maternal. De la această dată, orice persoană... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2024, 12:05 (5144 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Grad scăzut de încasare a taxelor și impozitelor locale în primăriile din județ

Camera de Conturi Ialomița reclamă

Grad scăzut de încasare a taxelor și impozitelor locale în primăriile din județ

Curtea de Conturi a României a dat recent publicității Raportul de activitate privind misiunile de audit realizate în anul 2023, care au vizat activitatea financiar-contabilă a admi­nistrațiilor locale în anul 2022. La nivelul județului Ialomița, auditorii Camerei de Conturi Ialomița au identificat faptul că pri­măriile verificate, 13 la număr, întâmpină probleme în ceea ce privește colec­tarea veniturilor provenind din taxe și impozite locale. Reprezentanții instituției susțin faptul că admi­nistrațiile locale își alcă­tuiesc bugetele pe baza fondurilor pe care le primesc de la Stat sau de la Consiliul Județean Ialomița.

... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2024, 08:05 (13088 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lipsa autorizațiilor de securitate la incendiu, problema nerezolvată a școlilor ialomițene

Lipsa autorizațiilor de securitate la incendiu, problema nerezolvată a școlilor ialomițene

La o săptămână de la debutul anului școlar, autoritățile din Ialomița fac un bilanț al modului în care unitățile de învățământ s-au pregătit pentru deschiderea școlilor. O problemă care trenează de aproximativ 10 ani și căreia nu i-a fost identificată soluția este lipsa auto­rizațiilor de securitate la incendiu. Oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița susțin că este nevoie de mai multă implicare din partea autorităților locale pentru ca toate școlile care necesită acest document să-l poată obține.

 

Situația la zi a școlilor fără autorizație... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2024, 09:50 (5557 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Listele PSD Ialomița pentru Alegerile Parlamentare, nefinalizate!

Listele PSD Ialomița pentru Alegerile Parlamentare, nefinalizate!

UPDATE Listele PSD Ialomița pentru Alegerile Parlamentare, definitivate!

Organizația Ialomița a Partidului Social Democrat încă nu și-a definitivat listele pentru Alegerile Parlamentare din decembrie 2024. Surse din cadrul PSD însă au ținut să ne menționeze că «de principiu, prima poziție din lista pentru Camera Deputaților va fi ocupată de Ștefan Țintă, președinte al PSD Slobozia, în timp ce, pentru Senat, Cătălin Grigore, vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița, va fi cap de listă!».

 

«Surprize, surprize» pe listele PSD Ialomița După cum vă aminteam, prima poziție a listei pentru Camera Deputaților... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2024, 13:20 (7745 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Laboratoarele epuizează repede fondurile pentru analizele gratuite

Ialomița: Laboratoarele epuizează repede fondurile pentru analizele gratuite

Într-un județ în care mii de oameni sunt diagnosticați cu boli cronice în fiecare an, Ialomița are nevoie de prevenție me­dicală. O condiție esențială în preve­nirea îmbolnăvirilor este efectuarea periodică a analizelor medicale. Deși gratuite, investigațiile medicale sunt de foarte multe ori realizate prea târziu, din cauza faptului că fondurile distri­buite către laboratoare se epuizează prea repede. Astfel, persoanele care vor să-și verifice starea de sănătate trebuie să aștepte de la câteva săptămâni până la câteva luni pentru investigații.

 

4,6 milioane de lei pentru analize medicale... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2024, 10:05 (2632 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Primarul care «leagă» cununiile civile

Se întâmplă la Sălcioara

Primarul care «leagă» cununiile civile

Primarul din Sălcioara refuză să-i cunune pe cei care nu l-au votat. Acuzațiile aparțin «păgubiților» și sunt întărite prin jurământ de fostul lui consilier personal, Nicolae Anghel. Primarul se jură că nu fură și că la 15 august 2024, de Sfânta Maria, era în concediu. Numai că gura lumii numai pământul o astupă. Așa că oamenii vorbesc și de soră-sa, pe care a angajat-o ofițer la starea civilă... Și de amenințările cele noi, de după Alegerile din 9 iunie 2024...

 

La alde Goajă-n sat Sălcioara e o comună de la marginea Ialomiței, de la... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2024, 13:10 (3631 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea Stadionului «1 Mai», amânată din cauza unei licitații contestate

Unirea Slobozia nu poate juca «acasă»

Reabilitarea Stadionului «1 Mai», amânată din cauza unei licitații contestate

Promovată în SuperLigă, Unirea Slobozia este obligată să joace meciurile în care este «gazdă» la Clinceni, pentru că Sta­dionul «1 Mai» din Slobozia nu cores­punde standardelor impuse de acest eșalon fotbalistic. Situația creează un val de nemulțumire în rândul fanilor echipei, deoarece aceștia și-ar dori să urmărească partidele la Slobozia. Lucrările de reabilitare a stadionului s-au amânat din cauza contestării unei licitații. Oficialii Clubului susțin că abia de anul viitor Unirea Slobozia își poate primii adversarii pe terenul de acasă.

 

8 milioane de lei pentru Stadionul «1 Mai»... [citește_tot_articolul]

27 Septembrie 2024, 07:55 (14570 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dragoș Soare vs Alexandru Potor, faza pe «bolarzi»

Războiul primarului în «funcție» cu primarul «ales» la Slobozia

Dragoș Soare vs Alexandru Potor, faza pe «bolarzi»

La începutul săptămânii precedente, în zona Paradis-Bioterra, au apărut «stâlpișorii» care delimitează pistele de biciclete de partea carosabilă. «Bolarzii», de fapt acei «stâlpișori», au fost prevă­zuți în Proiectul de Mobilitate Urbană inițiat la final de mandat de către ex-primarul Adrian Mocioniu, undeva pe la finele anului 2020, și continuat de actualul primar «în funcție» Dragoș Soare. Și, probabil, definitivat și recepționat de viitorul primar «ales» Alexandru Potor, în anii următori. Slobozia însă nu este pregătită pentru amplasarea «bolarzilor» pe bulevardul... [citește_tot_articolul]

26 Septembrie 2024, 10:20 (6311 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Împrumut de 10 milioane de lei pentru construcția Centrului Educațional «Anghel Saligny»

Fetești: Împrumut de 10 milioane de lei pentru construcția Centrului Educațional «Anghel Saligny»

Miercuri, 25 septembrie 2024, consilierii locali din Fetești se întrunesc în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local. Unul dintre proiectele supuse pentru aprobare vizează obținerea unui împrumut în valoare de 10 milioane de lei, de la Trezoreria Statului, în vederea conti­nuării unuia dintre proiectele cu finanțare europeană nefinalizat. Este vorba despre construirea Centrului Educațional «Anghel Saligny».

 

Împrumut de la Bugetul Statului În aprilie 2024, prin Ordonanță de Urgență, Guvernul României a dat posibilitatea... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2024, 11:50 (4732 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Fastul» ultimei ședinței a Consiliului Județean Ialomița din mandatul 2020-2024, la Conacul din Manasia

«Fastul» ultimei ședinței a Consiliului Județean Ialomița din mandatul 2020-2024, la Conacul din Manasia

Ultima ședință a Consiliului Jude­țean Ialomița din mandatul 2020-2024 s-a des­fășurat miercuri, 25 septembrie a.c., după închiderea edi­ției print a ziarului «Independent». Președintele «în funcție» al instituției, dar și cel «ales» pentru perioada 2024-2028, același Marian Pavel a dorit să marcheze cu «fast» prima sa descălecare la șefia Consiliului Județean Ialomița. În acest sens, lucrările ședinței de final de mandat s-au derulat la Sala de Conferințe «Hagianoff» din cadrul Do­meniului Manasia, prima ședință a viitorului Consiliu urmând a se desfășura, cum altfel?, la restauratul Conac ... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2024, 08:10 (6131 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

S-au scumpit «Pâinea și Vinul»!

S-au scumpit «Pâinea și Vinul»!

Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia a organizat, în perioada 20-22 septembrie 2024, cea de a VI-a ediție «a manifestării complexe „Pâinea și Vinul“», tematică promovată încă din 2011, când la Slobozia s-au desfășurat lucrările celui de al XVI-lea «Congres Internațional al Muzeelor de Agricultură». Noi i-am băut mustul vineri și am vizitat standurile sâmbăta. Iar duminica, ca să mai lepădăm din păcate, am făcut pauză și ne-am dus la bise­rică.

 

E bine, e foarte bine! Manifestările de la Muzeu au un nume... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2024, 16:20 (2695 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Egal pe teren propriu

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CSU Știința București 38-38 (19-19)

Egal pe teren propriu

bonus: Victorie a junioarelor 3

Primul meci acasă al Unirii Slobozia din noul sezon al Diviziei A la handbal feminin s-a în­cheiat la egalitate. Elevele antrenorului Ion Ivan s-au întâlnit în Sala «Andreea Nica» din Slobozia cu CSU Știința București, una dintre cele mai puternice echipe din campionat. Lupta pentru go­luri a fost crâncenă, însă partida s-a încheiat cu scorul de 38-38.

 

Au luptat admirabil Meciul dintre CSM Unirea Slobozia și CSU Știința București a început cu dorința de dominare a echipei oaspete, care ne-a condus, în primul... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2024, 12:40 (1382 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Giuleștenii ne-au învins prin «dubla» lui Pop

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Rapid București 1-2

Giuleștenii ne-au învins prin «dubla» lui Pop

Etapa a 10-a a SuperLigii a adus față în față Unirea Slobozia și Rapid București. Pe stadioul din Clinceni, acolo unde echipa lui Adrian Mihalcea își primește oaspeții, Unirea Slobozia a fost învinsă de giuleșteni cu scorul de 2-1. Singurul gol marcat de slobozeni a fost cel al lui Dmytro Pospielov, din minutul 24.

 

Meci sub presiune Echipa antrenată de Marius Șumudică, Rapid București, a încercat să deschidă scorul încă din minutul 1 al meciului, prin încercarea lui Jakub Hromada, dar fotba­listul a trimis mingea peste poartă. Au urmat... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2024, 11:05 (3913 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Slobozia: «Cycling Race 2024» a ajuns la a treia ediție

Slobozia: «Cycling Race 2024» a ajuns la a treia ediție

La finalul săptămânii precedente, Slobozia a găzduit a treia ediție a evenimentului «Cycling Race 2024». Întrecerea i-a adus împreună pe pasionații de ciclism din oraș, amatori sau profesioniști. La linia de start s-au aliniat peste 200 de bicicliști de toate vârstele. Manifestarea a fost organizată de Primăria Municipiului Slobozia, în colaborare cu Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița și Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia.

 

Mișcare pe două roți, la Slobozia Organizatorii «Cycling Race 2024» s-au bucurat... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2024, 09:20 (1669 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Dragoș Soare-reconfirmat președinte, Dragoș Costin Telehuz-secretar general

După «puciul eșuat», Organizația PNL Ialomița are un nou Birou Permanent Județean

Dragoș Soare-reconfirmat președinte, Dragoș Costin Telehuz-secretar general

PNL Ialomița și-a refăcut miercuri, 18 septembrie a.c., Biroul Permanent Județean. Noul Birou Permanent Județean l-a nominalizat și votat în funcția de secretar general al PNL Ialomița pe Dragoș Costin Telehuz. Refacerea Biroului pune capăt crizei politice la nivelul PNL Ialomița, «puciul politic» al ex-președintelui Gheorghe Tinel și demisiile unor membri din cadrul, de-acum, vechiului BPJ fiind de domeniul trecutului.

 

Liniște la PNL Ialomița? Miercuri, 18 septembrie a.c., în cadrul unei ședințe supervizate de coordonatorul senator liberal Ciprian Pandea... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2024, 07:50 (4712 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

«Violul» de la Școala Politică AUR a împlinit un an

Raport medico-legal ignorat de autorități

«Violul» de la Școala Politică AUR a împlinit un an

În urmă cu un an, o tânără din Slobozia reclama că ar fi fost violată la un eveniment organizat de AUR la Neptun-Olimp. Dosarul, declinat între timp către Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, este ignorat de către autorități. Conform raportului medico-legal din februarie 2024 «ana­liza genetică a urmelor biologice pune în evidență un profil genetic mixt incomplet care provine din amestecul de material biologic de la minimum două persoane». Tânăra susține că «dosarul anchetei este blocat delibe­rat» și că «luptă împotriva unui sistem care alege să nu îi facă dreptate».

 

Vinovata fără vină... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2024, 12:05 (7980 vizualizări - 2 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
323 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA sunt nevoite să întrerupă furnizarea apei potabile către ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:30
(3323 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Ordin de protecție provizoriu, emis de polițiști

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sărățeni au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, în vârstă de 40 de ani, ar fi fost lovită de concubin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:20
(2529 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări ale polițiștilor în contextul COVID-19

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:15
(10632 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: În doar 24 de ore, 5 dosare penale pentru infracțiuni rutiere!

Miercuri, 17 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat în flagrant, pe DN2A, în orașul Țăndărei, un autoturism condus de o femeie în vârstă de 36 de ani, care nu deține permis de conucere ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:30
(5248 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19071, fiind înregistrate 53 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:15
(1706 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 noiembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:55
(2268 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează apicultorii că în perioada 19-26 noiembrie 2021 inclusiv se depun cereri de acordare a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:05
(8036 vizualizări - 0 comentarii)


CHAT, un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală lansează CHAT, un nou serviciu electronic disponibil pe www.anaf.ro, începând cu data de 22.11.2021. Acest serviciu se află în fază de testare până la sfârșitul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 13:20
(6265 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19018, fiind înregistrate 58 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 15:40
(3967 vizualizări - 0 comentarii)


Călărășean arestat de polițiștii ialomițeni

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:30
(1430 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni în zona școlilor

Marți, 16 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-16,00, polițiștii din Fetești au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile și victimizării minorilor în zona ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:25
(5250 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Farmacii amendate pentru că nu au eliberat bonuri fiscale

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigare a Criminalității Economice Fetești au sancționat cu o amendă în valoare de 21500 de lei un operator economic cu puncte de lucru în municipiul Fetești și comunele ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 14:10
(6467 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Conducea cu 108 km/h în localitate

Un bărbat de 38 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru infracțiuni la regimul rutier. Luni, 15 noiembrie a.c., acesta a fost depistat conducând în interiorul localității Perieți cu 108 km ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:40
(4119 vizualizări - 1 comentariu)


Surprinsă la volan fără permis pe străzile Sloboziei

O tânără de 19 ani, din Călărași, și iubitul acesteia, în vârstă de 31 de ani, din Cernavodă, s-au ales cu dosare penale pentru că au încălcat Codul Rutier. În seara zilei de luni, 15 noiembrie a.c., aceștia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:25
(3045 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Posturi scoase la concurs din sursă externă

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița scoate la concurs 4 posturi de ajutor șef de post, 1 de agent în cadrul structurii de Financiar Contabilitate, 2 posturi agent în cadrul Serviciului de Comunicații ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:15
(13667 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18960, fiind înregistrate 46 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 16:05
(4585 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 42 de evenimente, din care 40 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 9 infracțiuni și au aplicat 312 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2021, 15:55
(4129 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18914, fiind înregistrate 15 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 15:30
(2704 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Sâmbătă, 13 noiembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic un autoturism ce transporta pește fără documente de provenineță. Autovehiculul în cauză, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 14:05
(2305 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 25000 de lei pentru purtarea necorespunzătoare a măștii de protecție

La sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au desfășurat 18 acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2021, 13:55
(3208 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 64 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18899, fiind înregistrate 64 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2021, 16:05
(3635 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18835, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2021, 16:15
(3646 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 67 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18824, fiind înregistrate 67 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 16:05
(3751 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,48 milioane de lei, obligații suplimentare de plată stabilite de Inspecția Fiscală

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița-Activitatea de Inspecție Fiscală au efectuat, în luna octombrie a.c., 16 inspecții fiscale (din care 10 la contribuabili persoane juridice ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2021, 11:25
(4910 vizualizări - 1 comentariu)


Razie la Fetești: Amenzi de peste 95000 de lei!

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 8,00-12,00, 49 de polițiști ialomițeni, cu sprijinul a 22 de jandarmi din cadrul Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au desfășurat o acțiune pe ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:55
(3085 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 10 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au oprit pentru control o autoutilitară care se deplasa pe DN2A, în localitatea Țăndărei, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:40
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane care nu au respectat carantinarea la domiciliu, sancționate

5 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 110 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală și interdicțiilor ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:35
(10924 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări de 104,04 milioane de lei la bugetul general consolidat

Printr-un comunicat de presă, Administrația Județeană a Finanțelor Publice anunță că, în luna octombrie 2021, a fost colectată la bugetul general consolidat suma totală de 104,04 milioane de lei, cu 14 ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:20
(1884 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 57 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 18757, fiind înregistrate 57 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 16:05
(5327 vizualizări - 0 comentarii)


Accident mortal la ieșire din Ograda

Accident mortal la ieșire din Ograda

Un tragic accident s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie 2021, la ieșire din localitatea Ograda spre Țăndărei. A fost o coliziune violentă între un autocamion și un autoturism, soldată ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2021, 13:05
(9274 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...