Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Heroină la Penitenciarul Slobozia

vezi video

La sfîrșitul săptămînii precedente, duminică, 29 august, polițiștii au descoperit, în bagajele a două femei venite în vizită la pușcăria slobozeană, heroină. Polițiștii au fost sesizați de reprezentanții Penitenciarului Slobozia, după ce au descoperit într-o bucată de kaizer substanțe supecte ce păreau a fi droguri. Sub coordonarea procurorilor DIICOT Ialomița, de la cele două persoane, de 28, respectiv 47 ani, ambele din județul Ilfov, au fost ridicate 31 de biluțe din plastic, de culoare gri, toate ascunse într-o bucată de kaizer în pachetul cu alimente pe care încercau să-l introducă în Penitenciar. «În urma efectuării de investigații în Laboratorul Central de Analiză și Profil al Drogurilor... [citește_tot_articolul]

31 August 2010, 17:02 (21468 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

După modelul Slobozia-Țăndărei, Catrinoiu vrea creșteri salariale pentru angajații Primăriei Fetești

Alba-neagra cu măririle salariale

După modelul Slobozia-Țăndărei, Catrinoiu vrea creșteri salariale pentru angajații Primăriei Fetești

După modelul Primăriilor Slobozia și Țăndărei, administrația locală din Fetești încearcă să-și «miluiască» agajații cu suplimente salariale. Decizia a fost adoptată de consilierii locali într-o ședință de consiliu local convocată la săptămîna precedentă...

...
După ce s-au plimbat pe bani publici în China, după ce au dănțuit într-un spectacol de zile mari în centrul orașului, consilierii locali din muncipiul Fetești o comit din nou, majorînd salariile angajaților din Primărie. Deși măsurile guvernamentale lălăite zilnic la televizoare de autoritățile bucureștene prevedeau o reducre a fondului de salarii din sectorul bugetar cu 25%, la Fetești primarul municipiului exploatează... [citește_tot_articolul]

31 August 2010, 11:38 (19796 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrație cu japca la Stelnica

Angajații primăriilor, mingi de ping-pong pentru edilii locali

Grădina disponibilizaților ialomițeni este mare. Iar cea a celor ce le produc și mai mare. Procesul disponibilizărilor nu este lipsit de supoziții speculații și alte șicane administrative. Conflictele în administrațiile locale mocnesc, iar victimele «răcnesc» alături de vinovați. Prima dintre primăriile unde scandalul administrativ a izbucnit public este Stelnica, acolo unde viceprimarul, în absența primarului, a concediat un angajat ce nu era pe lista disponibilizărilor... Iar concedierea a fost votată în Consiliul Local.

Cînd pisica nu-i la Primărie, Ancuța Zainea concediază abuziv
Strategia de reducere a cheltuielilor bugetare lovește din plin în primăriile ialomițene... [citește_tot_articolul]

30 August 2010, 07:01 (22649 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Copiii sinistraților din Moldova, în Tabăra de la Amara

Minuni administrative!

Copiii sinistraților din Moldova, în Tabăra de la Amara

Oricît ar părea de incredibil, administrația locală este capabilă să facă (rareori, e drept!) și minuni. Una dintre acestea s-a consumat săptămîna trecută, la Amara, acolo unde un grup de 45 de copii dintr-un sat de sinistrați din Moldova a beneficiat de o vacanță de 6 zile suportată integral de administrația locală.

De la Săucești la Amara
Tabăra pentru copii de la Amara a fost în cursul săptămînii care a trecut gazda unui grup de copii din Săucești, Bacău, sat sinistrat la inundațiile din această vară. Potrivit declarațiilor profesorului însoțitor, acești copii au dormit timp de o lună și jumătate pe saltele întinse direct pe pămînt, în adăposturi improvizate. «Cînd... [citește_tot_articolul]

29 August 2010, 11:08 (21026 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Nicolae Pruneș, mama Constituției

Nicolae Pruneș, mama Constituției

Dacă Antonie Iorgovan este considerat părintele Constituției României, atunci cu siguranță Nicolae Pruneș din Slobozia este mama acesteia. Nicolae Pruneș are 79 de ani, lucrează de peste un an de zile la redactarea unui nou text al Constituției și a făcut pînă în prezent toate diligențele necesare pentru ca inițiativa sa să ajungă la urechile și sub ochii guvernanților din Capitală. Pînă acum a reușit să primească cîteva răspunsuri evazive și să revizuiască trei din titlurile Constituției. Însă trage speranță că diriguitorii acestei nații vor continua munca lui «pentru a putea ajuta progresul națiunii române cu mai puține piedici decît cele de acum»...

De la Imn la Constituție... [citește_tot_articolul]

28 August 2010, 10:24 (23194 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Cupa UEFA: Unirea Urziceni-Hajduk Split 1-1 (în tur 1-4)

Cîntecul de lebădă al lupilor

O dată cu nocturna din Ghencea s-a stins lumina și pe drumul european al fotbalului din Urziceni. Aventura Unirii, începută la Hamburg în 2008, s-a încheiat marți seara, în fața celui mai slab adversar întîlnit pînă acum de lupi în Cupele Europene: echipa croată Hajduk Split. Au fost 14 meciuri, dintre care doar în două s-au impus ialomițenii, victoriile răsunătoare cu Glasgow Rangers și Sevilla. În rest, s-au mai înregistrat 5 egaluri și 7 înfrîngeri, uniriștii marcînd 11 goluri și primind 20. Golgheterul echipei în Cupele Europene a fost Marius Bilașco. Ultima sa reușită s-a înregistrat chiar în meciul cu croații, cînd în minutul 2 a reușit să deschidă scorul, făcînd firava asistență de pe stadionul... [citește_tot_articolul]

27 August 2010, 15:58 (16091 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Corupție și delapidare la Asociația «Bărăganu»

Bani negri din troscot și loliu

Corupție și delapidare la Asociația «Bărăganu»

Vă mai aminitiți de domnul Niță? Da, da, Niță Ștefan, președintele Asociației «Bărăganu». Domnul acela acuzat de delapidare întrucît o sumă importantă din conturile Asociației a luat calea conturilor personale. Sau același domn care tot a dat mărunt din buze că ar fi ajuns prin ziare că n-ar fi dat șpaga ce nu i s-a cerut. Ei bine, «incoruptibilul» nostru închipuit pare a fi un ditamai coruptul acuzat într-un dosar instrumentat de Parchetul Județean tocmai de corupție!

Ce este Asociația «Bărăganu»?
Asociația «Bărăganu» este, așa cum v-am mai povestit, o entitate care gestionează sau se face că gestionează corespunzător fondurile UE alocate pășunilor ialomițene. Pe scurt... [citește_tot_articolul]

27 August 2010, 14:41 (21663 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Nu voi renunța până când nu mi se va face dreptate!»

De dincolo de mormînt, patronul SC Atlantic Studio din Slobozia îl acuză pe primarul Ionașcu

«Nu voi renunța pînă cînd nu mi se va face dreptate!»

Într-un oraș prea mic pentru a putea ascunde ceva, un scandal adus vreme de doi ani în atenția opiniei publice continuă să genereze drame și acuzații greu de imaginat. Este vorba de războiul dintre Primăria Slobozia și patronul SC Atlantic Studio din Slobozia, război ajuns la un bilanț de-a dreptul tragic. Cinci procese pe rol în instanță și un mort. Pentru că, potrivit declarațiilor membrilor familiei, primarul Gabi Ionașcu se face vinovat nu numai de presiuni repetate asupra patronului SC Atlantic Studio, Florin Istrate, ci și de moartea acestuia, survenită la începutul acestei luni...

Florin Istrate, victimă a administrației locale
«Pe tata l-au băgat în pămînt necazurile... [citește_tot_articolul]

27 August 2010, 09:08 (21651 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agenția Județeană pentru Prestații Sociale execută silit sugarii

În Ialomița, statul se întrece pe sine!

Agenția Județeană pentru Prestații Sociale execută silit sugarii

Sînt nenumărate cazurile în care funcționarii statului calcă în picioare legile pe care sînt obligați să le aplice. În Ialomița însă, practicile administrative au reușit să atingă un nou record negativ. Angajații Agenției Județene pentru Prestații Sociale Ialomița au executat silit un sugar de 1 an și opt luni pentru că instituția a acordat eronat o indemnizație de creștere și îngrijire a copilului mai mare decît cea cuvenită. Excesul de zel al funcționarilor a lăsat, practic, mama copilului fără niciun venit timp de 2 luni. Iar toate aceste abuzuri s-au petrecut fără ca familia să primească măcar o înștiințare privitoare la decizia de recuperare a debitului.

Statul a dat cu lingura și a luat cu sacul... [citește_tot_articolul]

26 August 2010, 15:29 (24159 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Stavăr concediază arbitrar angajații liceelor ialomițene

Concedieri de culise în învățămîntul județean

Stavăr concediază arbitrar angajații liceelor ialomițene

Inspectorul general Ilie Stavăr a declanșat «vînătoarea de vrăjitoare» în liceele pe care le conduce. Victime directe ale ordinului remis tuturor licelelor din județ sînt angajații încadrați ca personal auxiliar și nedidactic. Directorii liceelor susțin că nu se pot descurca fără angajații concediați. Concedierile se fac după criteriul impus de Stavăr, adică fără niciun criteriu.

Stavăr, un despot al politicilor guvernamentale
De aproape o lună, liceele județului sînt paralizate de o directivă a Inspectoratului Școlar Ialomița prin care se recomandă disponibilizarea unor angajați. Depeșa, semnată de inspectorul general Ilie Stavăr, impune arbitrar concedierea angajaților... [citește_tot_articolul]

26 August 2010, 09:23 (20004 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Unirea Slobozia

Aproape de șaisprezecimile Cupei României

Unirea Slobozia a disputat marți, 24 august a.c., meciul contînd pentru faza a patra a preliminariilor Cupei României. Deși pornea cu șansa a doua în ciuda faptului că a evoluat pe teren propriu, echipa lui Constantin Prepreliță a făcut un meci excelent în fața celor de la CF Brăila, formație proaspăt promovată în Liga a II-a. Unirea a început în forță meciul, iar în minutul 18 slobozenii conduceau deja cu 1-0 prin reușita lui Constantin Toma. Acesta a fost și scorul înregistrat la pauză. În a doua parte brăilenii au avut o răbufnire de orgoliu și au izbutit egalarea în minutul 56, în urma unei acțiuni a lui Oprea. Unirea s-a trezit repede din pumni, a trecut iarăși la cîrma jocului și 19 minute... [citește_tot_articolul]

25 August 2010, 20:17 (20107 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Puțurile de apă ale Sloboziei sunt construite ilegal

Puțurile de apă ale Sloboziei sînt construite ilegal

Nici nu ne-am obișnuit bine cu gîndul că plătim 2,5 milioane de lei pentru o apă sălcie și plină de fier, că Primăria Slobozia trebuie să răspundă unui nou șir de întrebări. Gheorghe Ștefan din comuna Brîncoveni, unul dintre proprietarii terenurilor pe care au fost ridicate puțurile, susține că, la aproape 3 ani de la executarea acestora, autoritățile locale nu au plătit niciun fel de despăgubire pentru terenurile pe care s-a construit...

«Ionașcule, probleme, mă?!»
Situația semnalată de către noi nu este nouă. Încă de acum doi ani, autoritățile locale din Slobozia au întîmpinat serioase probleme în obținerea celor 25 de terenuri necesare pentru ridicarea puțurilor de... [citește_tot_articolul]

25 August 2010, 18:05 (19774 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

S-a dat startul la Județeană

Fotbal, Liga a IV-a

S-a dat startul la Județeană

Senzațional, stimați spectatori! După îndelungi așteptări s-a auzit primul fluier în ceea ce FRF numește Liga a IV-a, amatorii de fazan și țomapant Divizia D, iar marea majoritate campionatul județean de fotbal. Vorbim, firește, de fotbalul foarte mic spre microscopic din județul nostru, unul foarte important însă (fotbalul, nu județul!) pentru că de aici a plecat și tot aici se pare că se va întoarce mai repede decît spera Nicu Epaminonda, vicecampioana țării, Unirea Urziceni. Așadar, haideți să mai tragem o coasă pe gazon și aer adînc în piept ca să putem sufla în vuvuzele, iar apoi fuga pe stadion! Le dorim jucătorilor să rămînă la sfîrșitul sezonului cu cele 204 oase intacte, iar arbitrilor... [citește_tot_articolul]

24 August 2010, 21:02 (21183 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia debutează cu o nou promovată

Vineri, 27 august, încep meciurile din sezonul 2010-2011 al celui de-al treilea eșalon. Unirea abordează acest campionat cu un lot mai valoros decît sezonul trecut, dar cu un obiectiv mai modest.

Concluzia ultimelor amicale: tot Gheorghe Viorel e baza
Meciurile tari te călesc, chiar dacă se termină cu înfrîngeri. Tocmai de aceea înaintea startului campionatului Unirea a disputat două amicale tari cu reprezentante ale eșalonului secund. În primul, la Ovidiu, elevii lui Constantin Prepeliță au pierdut cu 4-5 disputa cu Viitorul Constanța, golurile slobozenilor purtînd semnăturile lui Viorel Gheorghe (două, ambele din 11 metri), Valentin Toma și Gheorghiță. A doua partidă... [citește_tot_articolul]

24 August 2010, 20:04 (21412 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Larisa Baciu: «Vreau să fiu piesă de bază la Slobozia»

Handbal

Larisa Baciu: «Vreau să fiu piesă de bază la Slobozia»

Lari, cum o alintă noile sale colege de la Slobozia, este de o lună și jumătate în echipa noastră. Îi plac cartofii prăjiți, nu are un gen muzical preferat, stă în gazdă și o are ca idol pe Cristina Neagu. Speră să prindă rădăcini al Slobozia și să-i încînte cît mai repede pe localnici cu evoluțiile sale. Despre orașul nostru «foarte mic» nu a apucat să-și facă o impresie bine conturată pentru că timpul nu i-a permis decît două-trei ieșiri. A găsit însă cîteva minute pentru a ne răspunde la întrebări și pentru a-i zîmbi fotoreporterului nostru.

-Lari, de ce handbal?
-Pot spune că e o tradiție de familie. Mama și sora mea mai mare au fost portari la junioare... [citește_tot_articolul]

24 August 2010, 19:44 (18635 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Turneu puternic la Craiova

La finele aceste săptămîni, handbalistele de la CSM Unirea Slobozia se vor deplasa la Craiova pentru un turneu care va aduna la start echipe puternice cum ar fi gazdele de la SCM Craiova, CSM București și CSM Ploiești. Înainte de a ajunge în capitala Olteniei, echipa antrenată de Marian Simion va face un popas la Slatina pentru o dispută amicală cu CSM din localitate. Altfel, sîmbătă 21 august, CSM Unirea a susținut un alt meci amical în deplasare cu Activ Ploiești, în care fetele noastre s-au impus cu 34-20 (16-12), cele mai multe goluri fiind marcate de către Simion, Ștefan și Drăgan cu cîte 5 reușite.
Cu acest prilej a fost testată și extrema dreaptă Carmen Palamariu, jucătoare de 22 de... [citește_tot_articolul]

24 August 2010, 19:42 (15887 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

O angajată a Casei de Pensii, în comă după ce a fost dată afară

Disponibilizările fac prima victimă

O angajată a Casei de Pensii, în comă după ce a fost dată afară

Întreg sistemul public se restructurează. De la Prefectură la ultima Agenție înființată din dorințe guvernamentale, toate instituțiile publice disponibilizează. Noile strategii guvernamentale pentru redresarea economiei românești prevăd un aspect clar: reducerea cheltuielilor bugetare prin eliminarea din schemele de angajare a unui număr considerabil de funcționari. Privită drept cea mai revoluționară măsură guvernamentală aplicată vreodată, disponibilizările din sectorul public, cel puțin ialomițean, încep să-și arate «colții». Iar «colții» sînt destul de ascuțiți. Acuzați că fac reduceri de personal preferențiale, după criterii de simpatie sau apartenențe politice, directorii de instituții publice... [citește_tot_articolul]

24 August 2010, 18:25 (25183 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Virgina și cei șase pitici (inclusiv Vasile)

Sex în grup la o fermă din Slobozia Nouă

Virgina și cei șase pitici (inclusiv Vasile)

Ea, o femeie-n floarea vîrstei, de 37 ani. El, un patronel de fermă agricolă cam de aceeași vîrstă. Ea, muncitoare cu ziua. El, angajator fără documente. Ea, puțin schizofrenică. El, un țînc atît de viril încît întreg cîmpul nu i-a fost de ajuns pentru dezlănțuirea amorului de fermier. Idila s-a consumat, dar finalul nu a fost chiar final. Într-o bună zi însă, fermierul nostru s-a gîndit să schimbe din îndeletnicirile de noapte ale tractoriștilor și ciobăneilor din subordine. 5 la număr, cu tot cu fratele patronașului. Așa că le-a recomandat să încerce amorul cu Ea, femeia de 37 ani. Ce-a ieșit? Orgii sexuale pe cîmpurile de la Slobozia Nouă; care orgii s-au sfîrșit unde credeți? La... la... la... [citește_tot_articolul]

23 August 2010, 22:52 (23532 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

La furat în zori de zi

Cinci spargeri în două luni

click pe poză

În dimineața zilei de luni, 23 august, un tînăr de 19 ani din Slobozia a fost prins în flagrant de patronii cîrciumii pe care încerca să o spargă. Incidentul a avut loc în jurul orelor 7,00, la barul «Macedonia» din Slobozia, acolo unde tînărul își încerca pentru a cincea oară în numai două luni abilitățile de spărgător. Din cauza alarmei însă, tînărul n-a mai putut «opera» în liniște, fiind surprins în flagrant de proprietarii cîrciumii. Îmediat după imobilizarea hoțului, proprietarii au solicitat intevenția firmei de pază și a Poliției. Potrivit primelor informații oferite de IPJ, tînărul este un client vechi al polițistilor, nu are locuință și este instituționalizat într-un centru specializat... [citește_tot_articolul]

23 August 2010, 17:13 (16452 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul Neacșu, «pampers» pentru colegii de partid

Doamne, mare e grădina ta cu parlamentari

Deputatul Neacșu, «pampers» pentru colegii de partid

Marian Neacșu, deputatul de serviciu al PSD Ialomița, continuă seria incendiară a intervențiilor în scandalurile locale de sezon. Astfel, după ce l-a susținut mai an pe Gabi Ionașcu în problema apei, negînd cu aplomb parlamentar evidența, Marian Neacșu revine în forță pentru a-l salva pe directorul Spitalului Județean Slobozia, dr Vasile Olaru, acuzat la jumătatea lunii trecute că ar fi facilitat dispariția unui stoc de «medicamente și aparatură medicală» de 85 mii de lei din magazia unității.

Soluții deputățești
Mopul cu care deputatul Neacșu a ales să-l spele pe Vasile Olaru a luat forma unui comunicat de presă. Remis redacției pe 13 august, acesta precizează pentru... [citește_tot_articolul]

20 August 2010, 19:11 (21109 vizualizări - 9 comentarii)

28 Iun 2026
251 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița: Amplasarea radarelor

Ialomița: Amplasarea radarelor

Continuînd seria de acțiuni pentru prevenirea accidentelor în trafic, polițiștii rutieri au acționat pe principalele artere de circulație din județeț. Astfel, în ultimele 24 de ore, polițiștii au aplicat ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:46
(11843 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: radar Ialomița


Andrășești: Hoți prinși de polițiști

Polițiștii ialomițeni avertizează din nou asupra apariției unor hoți care pătrund în locuințe sau curțile oamenilor. În acest sens, miercuri, 25 ianuarie, trei tineri cu vîrste cuprinse între 17 și 23 de ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:40
(9065 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Activități preventive cu elevii de la Liceul de Artă

În perioada 25-28 ianuarie, polițiștii ialomițeni s-au întîlnit cu elevii Liceului de Artă «Ionel Perlea» din Slobozia, polițiștii vorbind elevilor despre prevenirea implicării acestora în acte de delicvență ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 17:37
(8133 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prinși la furat de motorină într-o benzinărie

Colaborarea Poliției Locale Slobozia cu Biroul de Poliție Rutieră, inițiată de conducerea IPJ Ialomița și Poliția Locală Slobozia, începe să dea rezultate. O demonstrează acțiunea din noaptea trecută în ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:13
(7408 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


APIA: Adeverințe eliberate pentru accesare de credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe pentru beneficiarii plăților aferente Măsurilor 211-«Sprijin pentru zona montană defavorizată», 212-«Sprijin pentru zone defavorizate ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2011, 10:04
(10520 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Deputatul PNL Cristina Pocora vrea demisia ministrului Baconschi

Așa cum și-a obișnuit electoratul în ultimul timp, deputatul PNL Cristina Pocora cere din nou demisia unui ministru. De această dată a venit rîndul ministrului Afacerilor Externe, Teodor Bacnschi, persoana ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2011, 08:34
(10574 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Fetiță de 8 ani, lovită de un microbuz ce transporta elevi

În cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Fetești a fost sesizată despre faptul că pe strada Călărași din localitate s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 18:32
(7429 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești accident


Grindu: Beat cu mașina prin sat

În cursul nopții de marți spre miercuri, 25/26 ianuarie a.c., în jurul orei 23.30, agenții Postului de Poliție Grindu au oprit în trafic un autoturism condus de un localnic, de 22 de ani. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 17:12
(10794 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Au furat plăci metalice din gard și le-au predat la fier vechi

După ce în perioada 20-25 ianuarie a.c., au sustras șase plăci metalice din gardul ce împrejmuia un teren intravilan din orașul Țăndărei, doi tineri au fost identificați și prinși de polițiști. Fapta a ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 16:02
(11465 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Urmărit internațional, identificat de polițiști

Polițiști din Urziceni au identificat în cursul zilei de marți, 25 ianuarie a.c., un bărbat, de 27 de ani, din Urziceni, urmărit internațional din luna octombrie a anului trecut. Pe numele acestuia Tribunalul ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 15:32
(9078 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

Ialomița: Incendii la Drăgoești și Stelnica

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, locuința unui cetățean din localitatea Drăgoești, sat Valea Bisericii a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul s-a produs marți, 25 ianuarie, în ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2011, 13:24
(10515 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Beat turtă, s-a suit pe un stîlp să fure cabluri

Un bărbat de 56 de ani, din localitatea Andrășești, a fost prins de polițiști în vreme ce încerca să fure cabluri. Aflat într-o avansată stare de ebrietate, bărbatul a fost surprins în flagrant după ce ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:15
(10204 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: «Am 14 ani si fur telefoane mobile!»

Un minor de 14 ani, din Slobozia, a fost prins după ce a furat un telefon mobil în valoare de 400 de lei. Telefonul aparținea unui localnic din Bordușani, care a sesizat agenții Postului de Poliție cu privire ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:13
(9129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ion Roată: I-au furat din curte

Luni, 24 ianuarie, polițiștii din Ion Roată au fost sesizați că unui bătrîn din satul Broșteni (aparținător comunei) i-au fost furate țevile de fier din curte. În urma cercetărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(8518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată furt


APIA: Termenul de depunere a cererilor de ajutor acordat producătorilor de lapte de vacă, prelungit

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură anunță fermierii interesați că a treia perioadă de depunere a cererilor privind Schema de ajutor specific acordat producătorilor de lapte de vacă din zonele ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 19:12
(15930 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Ianuarie 2011, 18:46
(7040 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei accidente într-o singură zi

Sîmbătă, 22 ianuarie a.c., pe raza județului s-au produs trei accidente de circulație soldate cu vătămarea corporală ușoară a trei persoane, cauza principală a evenimentelor fiind neadaptarea vitezei de ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:53
(7706 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patroni cercetați pentru petarde comercializate ilegal

Doi administratori ai unor societăți comerciale cu sediile în Slobozia sînt cercetați de polițiști întrucît comercializau fără drept articole pirotehnice. Polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:52
(8590 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia petarde


Urziceni: Prevenirea furturilor de animale, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de vineri spre sîmbătă, 21/22 ianuarie a.c., începînd cu ora 22.00, timp de trei ore, polițiști de siguranță publică, în colaborare cu jandarmi au acționat pe raza municipiului Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 15:51
(7298 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Intervenții SMURD

Echipajele de prim ajutor ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița au fost solicitate să intervină la sfîrșitul săptămînii precedente la cinci situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 13:14
(10961 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fata care și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei, găsită de polițiști

După ce și-a anunțat mama prin SMS că pleacă alături de iubitul ei de 17 ani, minora Leța Cătălina Maria, de 16 ani, din Fetești, a fost găsită de polițiști. Fata, sesizată ca dispărută la data de 19 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 11:07
(8139 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un singur drum blocat

Puțin înainte de orele 10,00 (09,45), luni, 24 ianuarie, Poliția ialomițeană a dat publicității situația drumurilor unde traficul rutier este întrerupt din cauza poleiului și zăpezii abundente. Astfel ...[citește_toată_știrea]

24 Ianuarie 2011, 10:00
(13351 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: La 15 ani, a «împrumutat» mașina tatălui vitreg pentru o plimbare

Joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 13.30, un bărbat de 35 de ani, domiciliat în localitatea Bărbulești, a sesizat prin Sistemul Național Unic Apel de Urgență 112 dispariția automobilului proprietate personal ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:22
(9928 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bărbulești


Ialomița: Cod Galben

Ialomița: Cod Galben

Pentru intervalul 22 ianuarie, orele 12.00-23 ianuarie, orele 23.00, Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare Cod Galben pentru jumătate de țară. Printre județele ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 13:05
(11148 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mari la buget

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna decembrie 2010 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 43,6 milioane lei, în procent de 96,01% față de plan, înregistrîndu ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 11:28
(8688 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan și fără permis

Un echipaj al Poliției Rutiere a depistat în cursul nopții de joi spre vineri (21-22 ianuarie), pe DJ212, un bărbat, de 31 de ani, care conducea fără permis. Polițiștii au procedat la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

22 Ianuarie 2011, 08:12
(9982 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Biblioteca vine la tine» de 24 ianuarie

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, Liceul de Artă «Ionel Perlea» Slobozia și Grupul Școlar «Înălțarea Domnului» Slobozia lansează proiectul «Biblioteca vine la tine». Proiectul este de fapt ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 16:04
(8283 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Tînăr și Diferit», proiect pentru 20 de tineri

Asociația pentru Dezvoltare și Incluziune Socială, în parteneriat cu Consiliul Național pentru Combaterea Discriminării, organizează în perioada 21-23 ianuarie 2011 la Bușteni atelierul educațional «Tînăr ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:56
(6642 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Întîlnire cu angajatorii pe tema depunerii online a declarațiilor

Direcția Genarală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că joi, 27 ianuarie 2011, ora 10.00, în sala de ședințe a DGFP Ialomița, se va desfășura o instruire a angajatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:47
(9260 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Hyundai, cele mai puține rechemări în service

Potrivit unul studiu realizat de «L’Automobile Magazine»-Franța, referitor la rechemările în service ale principalelor mărci auto, Hyundai se poziționează pe prima poziție, avînd cele mai puține rechemări ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 15:36
(7943 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: hyundai real test


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...