Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Lichidități în valoare de 1 miliard de euro pentru fermieri!»

Deputatul PSD Liviu Patrichi

«Lichidități în valoare de 1 miliard de euro pentru fermieri!»

Criza agricolă cu care se confruntă România se află în atenția parlamenta­rilor ialomițeni. Deputatul PSD Liviu Patrichi susține că, în perioada imediat următoare, fermierii români vor beneficia de fonduri pentru susținerea unui nou an agricol. «Și în acest an venim în sprijinul fermierilor pentru a-i ajuta să depășească mai ușor problemele de lichidități cu care se confruntă. Astfel, Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale va acorda avansurile plăților directe în cuantum de 70% din Fondul European de Garantare Agricolă și de 85% din Fondul European Agricol de Dezvoltare Rurală în cazul sprijinului acordat în cadrul intervențiilor... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2024, 11:10 (2719 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cursuri de digitalizare pentru profesorii ialomițeni

Cursuri de digitalizare pentru profesorii ialomițeni

Școlile ialomițene implementează proiecte cu finanțare europeană ce au drept componentă și achiziția de echi­pamente digitale. Mulți dintre profesori au nevoie de cursuri specializate pentru a putea utiliza aceste dispozitive și pentru a înțelege cum funcționează. În ul­timii 2 ani, Casa Corpului Didactic Ialomița a instruit în ceea ce privește folosirea echipamentelor digitale apro­ximativ 300 de cadre didactice din județ. Mai mult, instituția este parteneră în cadrul unui proiect cu finanțare europeană ce urmărește creșterea gradului de utilizare a dispozitivelor digitale de către profesori.

 

Profesorii intră în era digitală... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2024, 14:50 (2280 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Ministerul lucrează activ la măsurile menite să atenueze efectele ultimilor ani asupra agriculturii...»

Dragoș Costin Telehuz, secretar de stat în Ministerul Agriculturii, la «Ziua Porumbului» 2024

«Ministerul lucrează activ la măsurile menite să atenueze efectele ultimilor ani asupra agriculturii...»

Dragoș Costin Telehuz, secretar de stat în Ministerul Agriculturii, a participat săptămâna trecută la a XV-a ediție a evenimentului «Ziua Porumbului», acțiune organizată de către Forumul Agricultorilor și Procesatorilor Profesioniști din România (FAPPR) miercuri, 11 septembrie 2024. «Deși traversăm cea mai dificilă perioadă din cariera majorității fermierilor prezenți, am asistat la discuții constructive despre necesita­tea gestionării mai bune a riscului în viitor, cât și despre măsurile ce urmează a fi luate de Ministerul Agriculturii...» a declarat Dragoș Costin Telehuz în cadrul evenimentului.

 

La a XV-a ediție a «Zilei Porumbului»... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2024, 10:05 (4664 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: O nouă răfuială în Cartierul Bora 

Dosar penal pentru «distrugere» instrumentat de polițiști

Slobozia: O nouă răfuială în Cartierul Bora 

Polițiștii din Slobozia fac cercetări într-un dosar penal privind un nou scandal petrecut în Cartierul Bora din Slobozia. Incidentul s-a petrecut în ziua de joi, 19 septembrie 2024, iar 10 persoane sunt acum în vizorul oamenilor legii. Surse judiciare au precizat că scandalagii nu au legătură cu cei anchetați deja pentru fapte similare.

 

Se așteaptă decizia Parchetului Slobozia Din primele informații, se pare că o femeie a sunat la 112, precizând faptul că mai multe persoane i-au intrat în locuință și au produs pagube materiale. Se pare că ... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2024, 17:05 (5671 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Credite obținute cu buletine descărcate de pe internet

Fetești: Credite obținute cu buletine descărcate de pe internet

Mai multe unități bancare au fost înșelate de un grup alcătuit din patru tineri din municipiul Fetești. Aceștia descărcau copii ale actelor de identitate transmise prin intermediul rețelelor de socializare, modificau numele posesorilor, iar ulterior obțineau credite bancare, folosind aplicațiile on-line ale respectivelor bănci. Cazul a fost investigat de Serviciul de Investigații Criminale al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Capul rețelei, un tânăr de 27 de ani, a fost arestat preventiv.

 

Pericolul din spatele ecranelor Activitatea infracțională a... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2024, 11:55 (6805 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consumul de alcool, principala cauză de producere a accidentelor rutiere!

Poliția ialomițeană avertizează

Consumul de alcool, principala cauză de producere a accidentelor rutiere!

bonus: Teste anti-drog efectuate în județul Vrancea

O analiză a Serviciului Poliției Rutiere Ialomița arată faptul că, în perioada ianuarie-august 2024, la nivelul județului nostru s-au produs peste 180 de accidente rutiere. În urma investigațiilor realizate de polițiști, principala cauză de producere a evenimentelor rutiere a fost consumul de alcool. În aceeași perioadă, polițiștii au reținut peste 1400 de permise de conducere.

 

Analiza activității Poliției Rutiere Ialomița În perioada ianuarie-august 2024, polițiștii ialomițeni din cadrul Serviciului Poliției Rutiere Ialomița au aplicat 22886 de sancțiuni... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2024, 07:55 (1826 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Abordare multidisciplinară pentru tratamentul pacienților cu AVC

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Abordare multidisciplinară pentru tratamentul pacienților cu AVC

Spitalul Județean de Urgență Slobozia face eforturi pentru a îmbu­nătăți calitatea serviciilor medicale acordate pacienților. Una din cel mai des întâlnite afecțiuni în practica medicală, accidentul vascular cerebral, beneficiază de o abordare multidisciplinară. Pe lângă medicii neurologi, spi­talul din Slobozia oferă bolnavilor acces la tratament și prin intermediul altor specialități medicale.

 

Sprijin pentru pacienții cu accident vascular Spitalul Județean de Urgență Slobozia, prin Secția Neurologie, și-a adaptat permanent serviciile medicale... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2024, 11:55 (2757 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Referendum pentru demiterea primarului din Sudiți

Referendum pentru demiterea primarului din Sudiți

La începtul lunii septembrie 2024, la Instituția Prefectului Județul Ialomița a fost depusă o cerere pentru organizarea unui Referendum având drept obiect «demiterea primarului comunei Sudiți, Vasile Șincan». Procedura este inițiată de către candidatul PNL la Alegerile Locale din 9 iunie 2024 și are susținerea a 500 de cetățeni cu drept de vot din comună. Potrivit art. 162, alin. 2 din Codul Administrativ «Referendumul pentru încetarea mandatului primarului se organizează ca urmare a cererii adresate în acest sens prefectului de locuitorii comunei, orașului sau municipiului, ca urmare a nesocotirii de către acesta a intereselor generale ale colectivității locale sau a neexercitării atribuțiilor ce îi revin»... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2024, 08:05 (14806 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Senatorul Adrian Costea vrea DOAR 22 de localități în Ialomița!

Proiect ambițios de reorganizare administrativă

Senatorul Adrian Costea vrea DOAR 22 de localități în Ialomița!

Senatorul ialomițean Adrian Costea pro­pune un proiect le­gislativ de comasare a Uni­tăților Administrativ-Terito­riale (UAT) din Ialomița. Conform propunerii, depusă marți, 10 septembrie 2024, în Senat, Ialomița ar urma să fie redusă la 22 de Unități Admi­nistrativ-Teritoriale (UAT)!

 

O avanpremieră națională Potrivit unui sondaj INSCOP dat publicității în această vară, 56,1% dintre români cred că o reformă administrativ-teritorială ar îmbunătăți calitatea serviciilor publice din România. În acest context, senatorul ialomițean... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2024, 10:25 (6210 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

43 milioane de lei pentru «Centura Ocolitoare a Sloboziei» din zona de Nord

Proiect finanțat prin Programul «Anghel Saligny»

43 milioane de lei pentru «Centura Ocolitoare a Sloboziei» din zona de Nord

Dragoș Soare, primarul în funcție al municipiului reședință de județ, dar aflat la finalul mandatului, a semnat marți, 17 septembrie 2024, contractul de finanțare pentru «Centura Ocolitoare a Sloboziei» din zona de Nord. Proiectul a fost prezentat inițial încă din campania Alegerilor Locale din 2020, Dragoș Soare reușind prezentarea acestuia la finalul anului 2021. «Obținerea finanțării vine după 2 ani de muncă, fiind un proiect complex care a inclus și expropierea terenurilor din zona vizată și numeroase avize. Noul drum ocolitor din zona de Nord a orașului va ajuta la decongestionarea traficului și va crea infrastructura necesară pentru o nouă zonă industrială și logistică!»... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 15:40 (8396 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Au debutat cu stângul

Handbal, Divizia A, CSM Galați-CSM Unirea Slobozia 32-28 (19-14)

Au debutat cu stângul

La sfârșitul săptămânii precedente, a început oficial campionatul Diviziei A la handbal feminin. În primul meci al noului sezon, CSM Unirea Slobozia a jucat în deplasare la Galați, acolo unde a întâlnit-o pe CSM Galați. Consi­derată un adversar puternic, echipa gălățeană s-a impus în fața elevelor antrenate de Ion Ivan, câștigând partida cu scorul de 32-28.

 

Debut favorabil, înfrângere la final Meciul dintre CSM Galați și CSM Unirea Slobozia s-a desfășurat la Sala Sporturilor «Dunărea»... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 13:10 (1808 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Rezultate de excepție ale sportivilor legitimați la CSM Unirea Slobozia

Tenis de câmp

Rezultate de excepție ale sportivilor legitimați la CSM Unirea Slobozia

Doi sportivi legitimați la Secția Tenis a Clubului Sportiv Municipal Slobozia au reușit să obțină rezultate deosebite la competițiile la care au participat. Este vorba despre Irina Constantin și Luca Apostol. Sportiva Irina Constantin a câștigat turneul feminin al categoriei 14 ani, din cadrul «Memorialului Ribița Nicolas», iar Luca Apostol a ocupat poziția a treia a podiumului în cadrul categoriei 14 masculin, în cadrul turneului «Cupa Major».

 

S-au întors acasă victorioși Desfășurat în Brăila la finalul săptămânii trecute... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 11:35 (2691 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Asociațiile de Proprietari, nefuncționale din cauza lipsei președinților

Slobozia: Asociațiile de Proprietari, nefuncționale din cauza lipsei președinților

Viața la bloc nu presupune doar confort, ci și gestionarea problemelor apărute în cadrul Asociațiilor de Proprietari. La Slobozia, de exemplu, în evidențele administrației locale există 400 de astfel de entități, însă aproximativ 100 sunt nefuncționale din cauza lipsei președinților. Oficialii Primăriei Slobozia susțin faptul că au făcut numeroase sesizări către proprietarii de apartamente pentru a-i mobiliza să-și aleagă noi președinți însă s-au lovit în permanență de indiferența acestora. Noile modificări legislative asupra actelor normative care reglementează activitatea Asociațiilor de Proprietari susțin faptul că, în lipsa președinților, aceste entități... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 10:20 (13551 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Memorialul «Isfache Ștefan»

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Memorialul «Isfache Ștefan»

Sâmbătă, 14 septembrie 2024, comuna Zărnești, din județul Buzău, a găzduit a doua ediție a Memorialului «Isfache Ștefan», competiție dedicată luptelor libere. Întrecerea a adunat la Buzău peste 100 de sportivi, legitimați la 13 cluburi de profil din țară. Printre aceștia s-au numărat și luptătorii CS Amara. Sportivii ialomițeni s-au făcut remarcați la această competiție, ajungând pe podium.

 

Pe podium, la Zărnești Memorialul «Isfache Ștefan» este o competiție sportivă dedicată luptelor libere ce are ca scop promovarea acestui sport î... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 09:20 (4693 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 20 de percheziții domiciliare într-un dosar penal instrumentat de polițiști

Slobozia: 20 de percheziții domiciliare într-un dosar penal instrumentat de polițiști

UPDATE 10 persoane au fost reținute pentru 24 de ore!

Polițiștii ialomițeni au descins în dimineața zilei de marți, 17 septembrie 2024, la 20 de adrese de pe raza municipiului Slobozia. Surse judiciare au confirmat faptul că descinderile au legătură cu scandalul petrecut în ziua de luni, 9 septembrie 2024, în apropiere de sediul Poliției ialomițene. 10 persoane au fost puse sub control judiciar după acest incident.

 

Cercetările sunt în curs 

Din primele informații, se pare că polițiștii ar fi descins la 20 de adrese de pe raza municipiului Slobozia. Conform unor surse judiciare, perchezițiile au... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2024, 08:20 (4148 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Erorile bazelor de date au împiedicat recalcularea a peste 600 de pensii

Ialomița: Erorile bazelor de date au împiedicat recalcularea a peste 600 de pensii

Deși procesul de recalculare a pen­siilor s-a încheiat, peste 600 de pensio­nari din Ialomița nu au primit încă deciziile de recalculare. Oficialii Casei Județene de Pensii Ialomița susțin faptul că, în cazul acestor beneficiari, proce­dura se va relua din cauza unor erori apărute în urma derulării acestui proces. «Vom onora toate obligații care le avem, iar aceste persoane vor primi pensiile recalculate începând cu 1 septembrie 2024!» au transmis reprezentanții Casei Județene de Pensii Ialomița.

 

Procedură în curs... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2024, 13:10 (5283 vizualizări - 2 comentarii)

ANCHETĂ

Slobozia: Posibilă «deturnare de fonduri» anchetată de Parchetul Județean Ialomița

«Groapa lui Stoica», în vizorul procurorilor

Slobozia: Posibilă «deturnare de fonduri» anchetată de Parchetul Județean Ialomița

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița a deschis, în 2023, un dosar penal care vizează plata ilegală a 9 milioane de lei pentru lucrările executate la «Groapa lui Stoica». Decizia privind această plată a fost adoptată de către administrația Mocio­niu în anul 2019. Surse judiciare susțin că ancheta ar fi fost blocată, timp de câteva luni, chiar de către secretarul Primăriei Slobozia, Valentin Tudoran. Acesta ar fi «uitat» să pună la dispoziția anchetatorilor documentele solicitate.

 

Dosarul «Mocioniu», în atenția Parchetului... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2024, 07:50 (10704 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Municipiul Fetești va avea Primărie nouă

După 8 ani de la demolarea sediului

Municipiul Fetești va avea Primărie nouă

După 15 de ani de așteptare și 8 ani de la demolarea vechiului sediu, demersurile administrative privind realizarea unui nou sediu de primărie la Fetești dau roade. Până la sfârșitul anului în curs, Primăria Fetești va semna ordinul de începere a lucrărilor pentru un nou sediu. Valoarea investiției este de 33,1 milioane de lei, iar termenul de execuție a lucrărilor este de 15 luni.

 

Vești bune după 8 ani Demersurile privind construirea unui nou sediu administrativ la Fetești intră în linie dreaptă. În luna august 2024, în urma licitației... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2024, 13:15 (6116 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«USR are soluții pentru a guverna eficient România!»

Alexandru Horhocea, vicepreședintele USR Ialomița

«USR are soluții pentru a guverna eficient România!»

În prima decadă a lunii sep­tem­brie 2024, Partidul USR a anunțat că va candida «singur» pe listele pentru Alegerile Parlamentare. În acest context, Alexandru Horhocea, vice­preșe­dinte al USR Ialomița, asigură că toți viitori candidați sunt conștienți de așteptările electoratului: «USR are soluții pentru a guverna eficient România! Iar pentru Ialomița soluțiile sunt la îndemâna tuturor...».

 

Lasconi în Ialomița USR Ialomița susține activ candida­tura Elenei Lasconi, cel mai bine plasat candidat al... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2024, 08:50 (2574 vizualizări - 3 comentarii)

REPORTAJ

«Zumba» sau «Ora de fericire» cu Laura

«Zumba» sau «Ora de fericire» cu Laura

În acte o cheamă Aura. Aura Voinicu! Dar toată lumea o strigă Laura. Este instructor de «Zumba», un sport ce îmbină miș­cările de gimnastică cu dansul. Și la ediția de anul acesta a «FreeLand» a fost invitată să demonstreze că «Zumba» este mai mult decât o oră de curs. Nu este prima dată când cursanții ei ajung pe scenă. Dar acum Laura a atras atenția comunității. «Pentru că o oră de „Zumba“ este „o oră de fericire“... Asta simt toți copiii și toate doamnele mele!» ne spune Laura, cu un zâmbet larg până la urechi.

 

Lungul drum către fericire... [citește_tot_articolul]

14 Septembrie 2024, 14:55 (3317 vizualizări - 3 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
249 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CCIA Ialomița: Invitații la expoziții în Republica Moldova

În perioada 16-19 marie 2011, Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița organizează o misiune economică în Republica Moldova, respective la Chișinău, pentru vizitarea expozițiilor specializate ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 16:18
(9829 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat calea ferată!

Patru ialomițeni sînt în prezent cercetați penal după ce au fost prinși de jandarmi furînd șine de cale ferată. Indivizii au fost depistați încă de la primele ore ale dimineții de joi, 3 martie. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:22
(9230 vizualizări - 0 comentarii)


Instruire gratuită pentru angajații ANAF

«Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță organizarea în data de 7 martie 2011, la sediul Agenției, a conferinței pentru închiderea oficială a proiectului cu titlul „Îmbunătățirea abilităților tehnice ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:20
(10855 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 66 de locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița, miercuri, 3 martie, în Ialomița, erau disponibile 66 locuri de muncă vacante. Dintre acestea, două posturi sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:44
(14109 vizualizări - 3 comentarii)


ITM Ialomița: Cărțile de muncă, predate angajatorilor

Potrivit unor noi prevederi legale, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, carnetele de muncă nu vor mai exista. Vechimea în muncă pînă la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă, urmînd ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:42
(10086 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A dat în groapă și a sunat la 112

Un bărbat de 41 de ani a sunat la 112 după ce... a căzut într-o groapă. Acesta se deplasa pe strada Buzăului din localitate și nu a observat craterul de 4 mp din fața sa. Pompierii au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:17
(8040 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni groapă 112


Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10467 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9718 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10382 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43617 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14580 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11227 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9405 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9089 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13873 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8867 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12673 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13622 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12167 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10354 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10612 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5011 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5187 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...