Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

După ce și-a «tras» instalațiile Combinatului Chimic, Chemgas Holding vrea și Stația de Captare a apei de la Modelu

Amonil, preluată pe «bucăți» de o firmă de apartament

După ce și-a «tras» instalațiile Combinatului Chimic, Chemgas Holding vrea și Stația de Captare a apei de la Modelu

Încet dar sigur, producătorul de îngrășăminte chimice din Slobozia, Amonil SA este vîndut pe bucăți. Și dacă nu se vinde, atunci sigur va fi executat silit. După ce a pierdut proprietatea asupra celor mai importante instalații de producție, Combinatul Chimic a pierdut și activele ce le deținea în comuna Modelu. Sau cel puțin este pe cale să le piardă. Tunul se dă prin societatea Chemgas Holding, o firmă de apartament, al cărei principal scop pare a fi preluarea pe «bucăți» a Amonil...

Chemgas a luat instalațiile
Istoricul tranzacțiilor pe cît de dubioase pe atît de legale desfășurate în curtea Combinatului Chimic de la Slobozia a început anul trecut. Imposibilitatea... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2010, 15:45 (33774 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

PSD Ialomița va lua cu asalt Prefectura Ialomița

Proteste colorate în roșu

PSD Ialomița va lua cu asalt Prefectura Ialomița

Seria prostestelor legate de măsurile de austeritate decise de guvernul Boc nu se opresc doar la pichetarea Prefecturilor și a sediului Guvernului de către bugetari sau pensionari ci, mai nou, de către membri ai partidului de Opoziție. La Slobozia, în fața Prefecturii, marți, 15 iunie, sînt așteptați peste 500 de membri ai PSD Ialomița. La miting ar putea participa și liderul PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, recent întrors de la Bruxelles. De remarcat faptul că cei 500 de social-democrați așteptați să protesteze în fața Prefecturii vor depăși numeric pensionarii și bugetarii care au protestat în ultimele săptămîni în aceeași locație.
Să completăm că în urmă cu cîteva zile, liderul PSD Ialomița... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2010, 15:20 (28990 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițistul Goagă, șeful de la Rutieră cercetat penal

Corb la corb ÎȘI scoate ochii!

Polițistul Goagă, șeful de la Rutieră cercetat penal

E oficial. Șeful Serviciului Rutier este cercetat penal de procurori. Asta după ce același personaj a fost anchetat de proprii colegi. Dosarul penal pe numele domniei sale a fost trimis spre instumentare Parchetului Județean, iar Goagă este anchetat pentru «abuz în serviciu contra intereselor publice».

Țeapa...
Șeful Serviciului Rutier din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, subcomisarul Sorin Goagă a ajuns în atenția mediei locale cam în același timp cu dezvăluirile referitoare la cel ce se denumește Jan Dumitrescu, țeparul de casă al fabricii de ulei Expur. Contextul în care Goagă a făcut obiectul unor documentări media a fost o țeapă de 1,4 miliarde... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2010, 06:21 (26860 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

10 milioane de lei pentru patinoarul de la Amara

10 milioane de lei pentru patinoarul de la Amara

Implicarea autorităților locale din Amara își arată roadele. În ultimii 2 ani, autoritățile din Amara au realizat proiecte care vor permite accesarea a 10 milioane de euro pentru asfaltarea drumurilor din oraș, reamenajarea peisagistică a stațiunii și realizarea unei surse de apă subterană.

Moraru, favoritul Elenei Udrea
Accesarea fondurilor care să permită investiții de anvergură pentru comunitate nu reprezintă însă punctul forte al primarului Victor Moraru. Ultima performanță a sa este seducerea ministrului Udrea cu un program integrat de reabilitare a intrării în stațiunea Amara. Neschimbat de 30 de ani, complexul turistic de la Perla și intrarea în stațiune dinspre... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2010, 16:27 (26780 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Flegme și înjurături pe Secția de Ginecologie a Spitalului Județean

«Mîngîiată» doar cu un avertisment, doctorița Dinu recidivează

Flegme și înjurături pe Secția de Ginecologie a Spitalului Județean

Situație fără precedent la Spitalul Județean. Un medic a fost amenințat cu moartea de fratele unei colege, sub privirile neputincioase ale pacienților. Scandalul s-a petrecut în urmă cu o săptămînă și a fost generat ca urmare a punerii în practică a unei decizii a Colegiului Medicilor Ialomița.

Istoria nefericită a scandalului «Dinu»
Scandalul «Dinu» nu este străin opiniei publice. Cine nu a cunoscut «performanțele» medicale ale doctorului Dinu pe propria piele le-a putut lectura în paginile ziarului nostru. Iar pentru cine nu le-a citit îndeajuns sau deloc revenim, în cîteva rînduri, cu istoria nefericită a medicului Dinu. Doctorul ginecolog Valentina Dinu a arărut... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2010, 09:06 (102793 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

71 de ani de probleme ale apei și 342 de zile de când bem «Apa lui Ionașcu»

Apa la Slobozia, din 1939 încoace!

71 de ani de probleme ale apei și 342 de zile de cînd bem «Apa lui Ionașcu»

• 342 de zile de la intrarea în exploatare a sursei de apă subterană
• 190 de zile de cînd apa a fost oficial declarată menajeră
• 135 de zile de cînd DSP a anulat autorizația de funcționare a Urban SA
• 71 de ani de la ultima atestare documentară privind calitatea apei

Astăzi, 9 iunie 2010, au trecut 342 de zile de cînd bem efectiv «apa lui Ionașcu», dată de la care robinetele noastre sînt «mîngîiate» de mult discutata și mult contestata apă potabilă devenită, de cîteva luni, chiar menajeră. Și asta pentru că, în aceeași manieră în care am început articolul, au trecut deja 190 de zile de cînd prefectul județului, Mădălin Teculescu, a primit analizele Institutului de Sănătate Publică București, în care se scria, negru pe alb, că apa declarată potabilă conținea fier în exces, amoniu, sulf, plumb... Concluzia categorică a seturilor de probe prelevate era indubitabilă: APA NU E POTABILĂ! În aceeași ordine de idei, au mai trecut 135 de zile de cînd Direcția de Sănătate... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 18:03 (33340 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Listele lui Cazacu&Stavăr epurează învățământul județean

Chiar dacă nu sînt recunoscute oficial

Listele lui Cazacu&Stavăr epurează învățămîntul județean


PD-L face poliție politică în școlile și liceele din Ialomița

PD-L Ialomița a declanșat săptămîna trecută procesul de reconvertire politică a directorilor de școli și licee din Ialomița. Modelul e unul deja patentat, fiind inventat pe vremea PDSR și redescoperit de liberalul Gheorghe Petre, prin 2007. Spre deosebire de predecesori însă, PD-L a transformat formalitatea într-o practică pe care deputatul Cristina Pocora o cataloghează drept «poliție politică». Iar ceea ce directorii crucificați de noul general Stavăr declară ca fiind adevărat este negat vehement de președintele PD-L Ialomița, Cazacu Marinică.

Modelul Gogu, reloaded
Istoria orală a avatarurilor prin care a tot trecut Inspectoratul Școlar Ialomița reține că Man (pentru... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 12:02 (36033 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Criza adîncește declinul economic

Doar un ialomițean din 8 este salariat!

Dacă în aceste vremuri de criză v-ați imaginat că economia județului tinde spre mai bine, v-ați înșelat amarnic. Asta pentru că, în Ialomița, numărul pensionarilor și al asistaților social depășește cu mult numărul angajaților. Drept urmare, un singur salariat ține în spate 8 concetățeni, fie ei pensionari, asistați social, copii de pînă la 18 ani sau poate șomeri. Din păcate, numărul angajaților, plătitori de taxe și impozite, este mult prea mic comparativ cu al celorlalți. Iar rata șomajului este în continuă creștere, situîndu-ne pe un rușinos loc fruntaș la nivel național: 5 pe țară și în continuă creștere. S-a început prin disponibilizări din domeniul privat, apoi din cel de stat...

... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 10:21 (32659 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Hai copii să facem sport!

NU violenței verbale

Hai copii să facem sport!

În dimineața zilei de sîmbătă, 5 iunie, pista de atletism a stadionului 1 Mai a fost gazda crosului PROToleranța, acțiune sportivă care, pe lîngă caracterul competițional, a militat și pentru un deziderat greu de atins, respectiv «diminuarea violenței verbale în școli». Fenomenul în sine este unul ușor observabil, iar amploarea lui a atins cote pe care, cu anii în urmă, doar galeria echipei Rapidului din Giulești se putea lăuda. Socializarea prin sport, bine coordonată, poate, deși pare paradoxal, să pună umărul la comunicarea civilizată între elevi. Primul pas, făcut sîmbătă, a adus la start circa 100 de copii care învață la Școala nr. 3 Slobozia, Liceul Pedagogic și Școala de Arte și Meserii... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 02:07 (29009 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Andrei Comșa, fotbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu’ nostru are

Andrei Comșa, fotbal, CSS Slobozia

Despre puștiul născut în 2000 am avut referințe pozitive încă din iarnă, cînd la turneul «Gheorghe Ola» s-a remarcat atît prin evoluție, cît și prin numărul golurilor reușite. Este unul dintre copiii extrem de promițători ai Clubului Sportiv Școlar, în ciuda experienței de doar doi ani pe care o are în spate sub îndrumarea profesorului Ion Ionescu. «Îmi place mult fotbalul și sper să ajung celebru!», cuvinte simple, dar care spun mult, pentru că piciul de doar trei coți s-a impus pe postul cu cea mai mare concurență, cel de atacant! Andrei Comșa are și un idol, Messi, dar pentru că aspectul fizic îl avantajează, îi dorim mai degrabă să ajungă mare... ca Ronaldo!... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 02:06 (46611 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Ne-a bătut și Eforie!

În campionatul 2008-2009 Unirea Slobozia bătea la Eforie cu 4-1! În penultima etapă a actualei stagiuni, galben-albaștrii s-au întors la Eforie probabil pentru băi de soare și nămol pentru că despre fotbal nu poate fi vorba. Și cum fotbalul și Slobozia par tot mai des noțiuni distincte, spunem și noi telegrafic: CS Eforie-Unirea Slobozia, 1-0, gol Niță (’36).
Jocul rezultatelor face din fericire ca echipa lui Constantin Prepeliță să rămînă pe 3, cu 64 de puncte. Ultima etapă ne rezervă confruntarea cu ocupanta locului 4, Calatis Mangalia. Cum constănțenii au 61 de puncte și avantajul rezultatului direct, slobozenii au nevoie de cel puțin un egal pentru a termina campionatul pe podium.... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 02:04 (34808 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Salt spre categoria superioară

Tenis de cîmp

Salt spre categoria superioară

În perioada 31 mai-6 iunie, la București, s-au desfășurat campionatele naționale de tenis rezervate categoriei 14 ani. Deși nu au încă vîrsta necesară încadrării în această categorie, la calificările pentru tabloul principal s-au înscris și cele mai bune produse ale momentului în tenisul ialomițean, adică Irina Nițu și Sorin Iordache. Cei doi au izbutit să treacă de calificări. În vreme ce Sorin a avut ghinionul unui adversar redutabil, care i-a stopat ascensiunea încă din primul tur, Irina a avut o comportare meritorie ajungînd pînă în optimile de finală. De remarcat că luna mai a fost una plină pentru cei doi copii, ei avînd rezultate foarte bune și la turneul internațional de la Arad, unde... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 02:02 (26648 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga IV

S-a terminat campionatul județean

Fotbalul ialomițean și-a desemnat o nouă campioană. Contestată de unii, aplaudată de ceilați, cei mai mulți, Victoria Țăndărei s-a instalat în fotoliul de lider după cele 30 de bătălii duse pe maidanele fotbalului județean în sezonul 2009-2010. Victoria a devansat oarecum surprinzător obișnuita purtătoare a laurilor, Abatorul Slobozia, echipă antrenată de omul bun la toate în fotbalul de Ialomița, Constantin Prepeliță. Pe lîngă Abatorul, la capitolul dezamăgiri o putem trece și pe Victoria Amara, echipă pornită cu ambiții de promovare, dar care în final a trebuit să se mulțumească doar cu locul 6. Întorcîndu-ne la echipa din Țăndărei, aceasta va reprezenta județul nostru în barajul pentru promovarea... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 02:01 (24974 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, Unirea Urziceni

Doman, ultimul pe listă

Pentru că în fotbal rareori iese fum fără foc (cel puțin la nivel teoretic), faptul că managerul general al Unirii Urziceni, Mihai Stoica a fost văzut luînd masa cu Cătălin Doman (FC Argeș) a dat frîu liber speculațiilor privitoare la trecerea piteșteanului în tabăra ialomițeană. Fotbalistul de 22 de ani a lovit prima oară mingea sub bagheta reputatului tehnician Mihai Ianovschi, a îmbrăcat pînă în prezent tricourile echipelor Dacia Mioveni și FC Argeș și mai este dorit de Dinamo, Steaua și U Cluj. În acest moment, campania de achiziții a Unirii seamănă cu cea din 2009: multe nume, puține certitudini. Doman se adaugă unei liste lungi care-i cuprinde pe Boștină, Neaga, P. Marin (liber de contract... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2010, 02:00 (23309 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Evaziunea cu păcura bulgărească tranzitează Ialomița

Evaziunea cu păcura bulgărească tranzitează Ialomița

În urmă cu două luni, comisarii Gărzii Financiare Ialomița confiscau la Stația de Taxare Fetești două autocisterne ce transportau produse petroliere, scriptic neaccizabile. Analizele ulterioare aveau să demonstreze că ceea ce transportatorii declarau drept produse neaccizabile era, de fapt, păcură. Bulgărească. Iar mecanismul evaziunii fiscale era mai mult decît evident. Cele două cisterne erau doar capătul unei afaceri de milioane de euro ce păgubește, regulat, statul român prin neplata accizelor... La diferență de doar cîteva zile, în același punct de taxare de la Feteșri, comisarii financiari, în tandem cu vameșii ialomițeani, aveau să intercepteze alte două transportui de «produse neaccizabile... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2010, 18:41 (27722 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban, furnizor de apă menajeră pentru cișmelele slobozene

Mii de metri cubi de apă, pierdute inutil în fiecare lună

Urban, furnizor de apă menajeră pentru cișmelele slobozene

Prin parcuri sau pe bulevarde, Primăria Slobozia a instalat cișmele. În prezent, la cișmele, slobozenilor și nu numai li se livrează apă menajeră, căci la nivelul orașului nu mai putem discuta demult de apă potabilă. În cele ce urmează, vă vom explica însă cît anume cheltuie Primăria Slobozia pentru apa menajeră oferită din belșug la cișmelele stradale, amplasate strategic în parcurile orașului sau la intersecțiile intens circulate.

Cișmele cu apometru
Ca prim aspect de consemnat, toate cișmelele din Slobozia sînt dotate cu apometre. Așadar, consumul este contorizat, lunar, de aceste aparate, Urban SA centralizînd datele. Iar plata pentru apa consumată este, evident... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2010, 11:42 (24323 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Megainstituție de control constituită din Direcția de Control a Finanțelor, Gardă Financiară și Vamă

Megainstituție de control constituită din Direcția de Control a Finanțelor, Gardă Financiară și Vamă

În viitorul nu prea îndepărtat și dată fiind criza economică, se preconizează constituirea unei superinstituții de control. Am făcut referire la criză întrucît «reorganizarea» unor instituții va presupune, de fapt, «restructurarea» de personal. Așadar, din Inspecția Fiscală din cadrul Finanțelor, Gardă Financiară și Vamă, prin comasare, se va plăsmui o megainstituție de control, cu puteri și competențe sporite. Planul este cunoscut și la nivel local și, firesc, au început zbaterile pentru ocuparea funcției de șef. Actual, Direcția Controlului Fiscal din cadrul DGFP este condusă de Daniel Rădulescu, în fruntea Gărzii Financiare Ialomița este Petre Țenea, iar șef de Vamă este Ionuț Scrioșteanu.... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2010, 20:12 (32630 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: control fiscal

EVENIMENT

Primăria Slobozia a pierdut în instanță litigiul cu Camera de Conturi Ialomița

Primăria Slobozia a pierdut în instanță litigiul cu Camera de Conturi Ialomița

În urmă cu o lună, Independent a dezvăluit o bună parte a rezultatelor controalelor Camerei de Conturi Ialomița efectuate în cadrul administrațiilor locale. Acțiunile de verificare au fost realizate în anul 2009 asupra activităților financiare din anul 2008. Tot la acel moment precizam cum rapoartele de control, ce au tulburat liniștea unităților administrative, au fost contestate la instanțele de judecată. Una dintre primăriile ce a înaintat la Tribunalul Ialomița o acțiune în acest sens a fost a Primăria Slobozia.
Pe scurt, în urma controlului anual desfășurat de Camera de Conturi la Primăria Slobozia, control efectuat în anul 2009 pentru execuția bugetară din anul 2008, inspectorii fiscali... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2010, 16:28 (28433 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Dragoș Soare NU mai este director al Direcției Agricole. A fost numită Maria Ardeleanu la conducerea DADR

Dragoș Soare NU mai este director al Direcției Agricole. A fost numită Maria Ardeleanu la conducerea DADR

De vineri, 4 iunie 2010, Dragoș Soare nu mai este director al Direcției pentru Agricultură și Dezvoltare Rurală Ialomița. Modificarea s-a produs printr-un ordin al ministrului Agriculturii, vineri, 4 iunie a.c., încheindu-se contractul de management al fostului de-acum director Soare. Printr-un alt ordin, în funcția de director al DADR Ialomița a fost numită Maria Ardeleanu, șef al Unității Fitosanitare Ialomița. Să adăugăm că funcția de director coordonator al Direcției Agricole, ca urmare a împărțirii posturilor de conducere la nivel local, a revenit partidului de independenți-Uniunea Națională pentru Progresul României, condus în Ialomița de omul de afaceri Dumitru Vișan.... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2010, 14:52 (18436 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Pensionarii au protestat în fața Prefecturii Ialomița

100 pentru 100 de mii!

Pensionarii au protestat în fața Prefecturii Ialomița

Ialomițenii continuă seria protestelor organizate în fața instituțiilor publice din județ. De data aceasta, luni, 7 iunie a.c., a fost rîndul pensionarilor. Grupați în fața Prefecturii Ialomița, aceștia au scandat în numele celor aproape 100 mii de pensionari ialomițeni împotriva deciziei de modificare a Legii 250 din 2007, precum și pentru înlăturarea «hoților și bandiților din Guvernul României».
Reamintim că Guvernul a anunțat că își va asuma răspunderea în Parlament pentru planul de măsuri de austeritate gîndite să facă economii la buget. Salariile la stat scad cu 25%, iar pensiile și ajutoarele sociale se reduc cu 15%. Măsurile au fost convenite cu Fondul Monetar Internațional, care așteptă... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2010, 13:40 (24561 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CCIA Ialomița: Invitații la expoziții în Republica Moldova

În perioada 16-19 marie 2011, Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița organizează o misiune economică în Republica Moldova, respective la Chișinău, pentru vizitarea expozițiilor specializate ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2011, 16:18
(9829 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat calea ferată!

Patru ialomițeni sînt în prezent cercetați penal după ce au fost prinși de jandarmi furînd șine de cale ferată. Indivizii au fost depistați încă de la primele ore ale dimineții de joi, 3 martie. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:22
(9231 vizualizări - 0 comentarii)


Instruire gratuită pentru angajații ANAF

«Agenția Națională de Administrare Fiscală anunță organizarea în data de 7 martie 2011, la sediul Agenției, a conferinței pentru închiderea oficială a proiectului cu titlul „Îmbunătățirea abilităților tehnice ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2011, 16:20
(10856 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 66 de locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene de Ocupare a Forței de Muncă Ialomița, miercuri, 3 martie, în Ialomița, erau disponibile 66 locuri de muncă vacante. Dintre acestea, două posturi sînt destinate ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:44
(14109 vizualizări - 3 comentarii)


ITM Ialomița: Cărțile de muncă, predate angajatorilor

Potrivit unor noi prevederi legale, începînd cu data de 1 ianuarie 2011, carnetele de muncă nu vor mai exista. Vechimea în muncă pînă la data de 31 decembrie 2010 se probează cu carnetul de muncă, urmînd ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 18:42
(10087 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A dat în groapă și a sunat la 112

Un bărbat de 41 de ani a sunat la 112 după ce... a căzut într-o groapă. Acesta se deplasa pe strada Buzăului din localitate și nu a observat craterul de 4 mp din fața sa. Pompierii au intervenit de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:17
(8041 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni groapă 112


Slobozia: Magazie mistuită de flăcări

Magazia unei firme din Slobozia a fost distrusă de flăcări în seara zilei de 2 martie. Flăcările au fost aprinse de mai multe persoane care se adăposteau în respectiva locație. Preț de aproximativ un sfert ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2011, 11:15
(8726 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Furt în familie la Tovărășia

Ofițeri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia-Biroul de Ordine Publică pentru Mediul Rural în colaborare cu agenții Postului de Poliție Miloșești au reușit identificarea a trei tineri (frați) din satul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:49
(8712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Tovărășia furt


Armășești: Femeie de 55 ani, lovită de o mașină

Marți, 1 martie, în jurul orei 19.00, pe DN1D, în afara localității Armășești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele cercetări s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:47
(10470 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni ale polițiștilor pentru siguranța elevilor

Polițiștii ialomițeni acționează consecvent pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică în perimetrul școlilor, pentru prevenirea infracționalității și a oricăror evenimente nedorite care ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2011, 16:42
(9386 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 18:45
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Grup de lucru anti-etnobotanice

În baza Ordinului Ministerului Administrației și Internelor nr. 37 din data de 17 februarie 2011 pentru constituirea echipelor mixte ce vor efectua controale conform competențelor legale, în locurile și ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 15:23
(9718 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Record la depunerea Formularului 112

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, din 4177 Declarații 112 ce se așteptau a fi primite la nivelul județului nostru, au fost depuse un număr de 4010 declarații, în procent de ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:02
(5652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomaj în 10 zile de la diponibilizare

Potrivit reprezentanților Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, luni, 28 februarie au fost publicate modificările privind sistemul asigurărilor de șomaj și stimularea ocupării forței ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2011, 12:00
(10384 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Beat la volan, a acroșat un scuter

Duminică, 27 februarie, la Amara s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, o mașină condusă de un bărbat de 37 ani, din localitate, a lovit un scuter ce circula regulamentar. Mopedul a fost acroșat ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:24
(43617 vizualizări - 32 comentarii)

Taguri: Amara accident


Fetești: Bătrînă accidentată de un șofer ce dădea înapoi

O bătrînă de 66 ani a fost lovită violent de o mașină, la Fetești. Incidentul s-a produs sîmbătă, 26 februarie, pe o stradă din localitate. Șoferul încerca să efectueze manevra de mers înapoi, timp în care ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(14580 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Căzănești: Țigări de contrabandă, descoperite într-o mașină

20 de cartușe de țigări, aceasta este ultima captură a polițiștilor la capitolul contrabandă cu țigarete. Descoperirea a fost realizată vineri, 25 februarie, de către polițiștii din Căzănești, care au oprit ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:23
(11237 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Un șofer băut a fost prins de polițiști vineri, 25 februarie, conducînd o mașină în orașul Țăndărei. Localnicul de 35 ani, a cărui alcoolemie depășea 0,97 la mie, s-a ales cu dosar penal. În aceeași noapte ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:22
(9285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a polițiștilor în discoteci

Aproape 50 de polițiști ialomițeni, însoțiți de jandarmi, au desfășurat o acțiune de amploare în noaptea de sîmbătă, 26 februarie, în Slobozia și în localitățile limitrofe. Ținta principală a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 17:17
(9406 vizualizări - 0 comentarii)


Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Casă mistuită de flăcări la Ciochina

Pompierii militari de la Garda de Intervenție Slobozia și Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență al orașului Căzănești au acționat sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 17.20, pentru lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:59
(11849 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Fetești: Tînără de 22 ani, salvată de SMURD după ce a înghițit mai multe medicamente

Sîmbătă, 26 februarie, în jurul orei 16.00, echipajul SMURD de la Garda Fetești a fost solicitat să intervină pentru a acorda primul ajutor medical unei tinere, în vîrstă de 22 ani, din municipiu. La sosirea ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 14:55
(9092 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Fetești are OFICIAL comandanți: Anghel, șef al Poliției, Mihăilă, șef la Ordine Publică

În urma concursului desfășurat la finele acestei luni, Poliția Fetești a revenit la normal. Adică are șefi. Potrivit unui comunicat remis de Inspectoratul Județean de Poliție, noul șef al Poliției Municipiului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2011, 12:54
(13876 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Fermierii pot depune cereri pentru plata pe suprafață

Marți, 1 martie, Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură lansează Campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Potrivit unei informări a instituției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:41
(8883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: După ce au spart mai multe case din Albești și Buești, doi tineri au fost reținuți

Doi tineri, în vârstă de 16, respectiv 18 ani, primul din comuna Albești, iar cel de-al doilea din comuna Buești, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 24 februarie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:40
(12677 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Miliarde de euro pentru fermieri

Potrivit datelor statistice ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, în perioada februarie 2010-februarie 2011, instituția a efectuat plăți în conturile beneficiarilor în valoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:39
(13626 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Stagiul de practică al studenților Academiei de Poliție, la final

Cei 11 studenți ai Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București au finalizat vineri, 25 februarie a.c., stagiul de practică la Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița.
Repartizați să își desfășoare ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 16:27
(12171 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

Manasia: Prinși de polițiști la furat de lemne

În cursul nopții trecute, joi spre vineri, 24/25 februarie a.c., agenții Postului de Poliție Manasia împreună cu lucrători din cadrul Ocolului Silvic Urziceni au identificat trei bărbați, cu vîrste cuprinse ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 15:43
(10354 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia furt lemne


Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

Ialomița: Traficul rutier, îngreunat de viscol și zăpadă

La primele ore ale dimineții de vineri, 25 februarie, Inpectoratul de Poliție anunță că în Ialomița sînt blocate 4 drumuri județene, traficul rutier fiind întrerupt din cauza vîntului puternic care viscolește ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2011, 09:32
(10612 vizualizări - 0 comentarii)


5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

5 stele la testele Euro NCAP pentru Hyundai ix20

Hyundai ix20, noul MPV din segmentul B al mărcii, a obținut punctajul maxim de 5 stele la testele Euro NCAP-organizație independentă care se ocupă cu evaluarea nivelului de siguranță al ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:53
(5013 vizualizări - 0 comentarii)


Agajatorii, obligați să depună fișele fiscale pentru 2010

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomita reamintește contribuabililor, plătitori de venituri din salarii și asimilate salariilor, că au obligația depunerii fișelor fiscale pentru anul 2010. Acestea ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:43
(5188 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...