Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Academia Cațavencu: Caty Andronescu s-a apropiat periculos de mult de șeful CJ Ialomița

Academia Cațavencu: Caty Andronescu s-a apropiat periculos de mult de șeful CJ Ialomița

În cadrul unui articol de investigații, săptămînalul Academia Cațavencu lasă să se înțeleagă că între președintele Consiliului Județean și al organizației PSD Ialomița, onorabilul profesor Vasile Silvian Ciupercă și fostul ministru al Educației, Ecaterina Andronescu, ar exista «ceva». Acum, înțelegeți-ne și pe noi că ne vine greu a digera o astfel de informație în condițiile în care îi privim pe domnul Ciupercă și pe doamna în cauză. Asta nu înseamnă că băgăm mîna-n foc pentru șeful Consiliului Județean sau pentru doamna Caty. Căci, pe de altă parte, cine se aseamănă, se-adună; și, matematic vorbind, specialitatea domnului Ciupercă, în general 1+1=2. Și unde-s doi... Oricum, articolul îl citiți... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2010, 13:18 (27034 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Nu fura! Guvernul nu accepta concurență!»

300 de bugetari au scandat timp de două ore în fața Prefecturii Ialomita

«Nu fura! Guvernul nu accepta concurență!»

Peste 300 de bugetari din învățămînt și administrație au scandat în fața Prefecturii Ialomița lozinci antiguvernamentale, manifestîndu-și astfel disprețul față de măsurile adoptate de administrația Boc.
Deși conștienți de inutilitatea demersului lor, sindicaliștii și-au manifestat timp de două ore revolta, convinși fiind că este ultima soluție: «Știm că e degeaba, dar altceva nu mai avem de făcut. Locuri de muncă nu mai avem, salariile s-au tăiat, băncile ne bat la ușă... Nu ne-a rămas decît strada!».
Față de acțiunile de protest anterioare, cea de astăzi se dovedește suprinzătoare prin diversitatea protestatarilor strînși de sindicate. De la pensionari la cadre militare în retragere și... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2010, 13:11 (25123 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autoritățile locale caută concesionari pentru proiectele SAPARD

După ce au fost la un pas de a înapoia banii investiți

Autoritățile locale caută concesionari pentru proiectele SAPARD

În urmă cu o lună, raportorii SAPARD au monitorizat stadiul implementării proiectelor SAPARD în 6 din cele 16 localități ialomițene care au beneficiat de astfel de investiții. Concluziile preliminare ale raportului au confirmat faptul că între proiectele inițiale în baza cărora s-au obținut finanțările și rezultatele finale există diferențe majore. Prin urmare, administrațiile locale au fost somate să readucă investițiile la forma inițială, în caz contrar fiind obligate să returneze, în medie, 2 milioane de lei noi. La o lună de la ultimatum, administrațiile locale verificate se pregătesc de concesionarea acestor investiții derulate cu fonduri europene.

Capul ce se pleacă, SAPARD-ul nu-l taie... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2010, 11:32 (28161 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

O delegație a Primăriei Fetești se plimbă în Spania

Înfrățire cu Lepe pe bani publici

O delegație a Primăriei Fetești se plimbă în Spania

15 mii de lei, 4 zile de vacanță și o înfrățire cu un oraș din Spania. Asta meșterește Primăria municipiului Fetești în aceste vremuri de criză, cînd toți angajații sau mare parte din ei sînt în grevă din cauza lefurilor reduse, cînd bugetele locale sînt infinit mai mici decît în alți ani, cînd investițiile lipsesc cu desăvîrșire, iar datoriile de orice natură depășesc puterile financiare ale oricărui oraș...

«Lepe» costă 15 mii de lei
Feteștiul se înfrățește! Am vrut să spunem că 6 membri ai Consiliului Local Fetești, în frunte cu primarul Gheorghe Catrinoiu, au dat startul vancanțelor exotice, plătite cum altfel?, din bani publici. E drept, este prima tentativă reușită... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2010, 06:22 (24713 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția, bătaia de joc a interlopilor locali

Poliția, bătaia de joc a interlopilor locali

În urmă cu un an, șefii poliției locale și județene au fost «decapitați» în prime-time, la TV, în baza unor filmulețe realizate cu telefonul mobil și a declarațiilor «de familie» ale interlopilor din clanul Gigi Piticu. La un an de la acest incident, DNA Ialomița confirmă, oficial, că dovezile vehiculate de interlopi au fost false. «Considerați că a fost o răzbunare a noastră» declară Stanciu Nina, concubina lui Toma Gheorghe (Gigi Piticu) confirmînd astfel cea mai scandaloasă manipulare a poliției ialomițene și a opinie publice din Ialomița și din țară.

Nina, spaima IPJ Ialomița
«Vreau să-mi retrag toate declarațiile, inclusiv autodenunțul, deoarece am motive personale pe care nu vreau să le precizez. Considerați că a fost răzbunarea noastră»... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2010, 15:08 (26422 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul prefect Ilie Virgil a rămas fără pușcă și pistol

La Urziceni, în plină stradă și în plină zi

Fostul prefect Ilie Virgil a rămas fără pușcă și pistol

În urmă cu cîteva zile, fostul prefect al județului Ialomița din perioada 1996-2000, Ilie Virgil a fost prădat ziua în amiaza mare în centrul municipiului Urziceni. Jaful l-a lăsat pe fostul demnitar fără o pușcă de vînătoare și un pistol, armele fiindu-i furate din mașina personală parcată pe o stradă din Urziceni. Iar asta nu este tot. Urmare a furtului, Ilie Virgil ar fi rămas și fără dreptul de port și folosire a armelor și s-a ales și cu o amendă de 5000 de lei pentru neasigurarea securității armelor și munițiilor.
Pasiunea fostului prefect pentru arme este arhicunoscută încă de cînd domnia sa ocupa funcția publică. Surse apropiate fostului demnitar își amintesc că Ilie Virgil purta aproape... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2010, 06:16 (30848 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Asaltul noilor veniți

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia-CSM Medgidia 3-2

Asaltul noilor veniți

Unirea Slobozia s-a deprins să trăiască periculos. Este aspectul pe care l-au remarcat și cei aproximativ 300 de spectatori prezenți, vineri, 28 mai, pe «1 Mai», pentru a urmări penultima reprezentație, pe teren propriu, a elevilor lui Constantin Prepeliță. Adeversarul din etapa 32, CSM Medgidia, a fost primit cu o ostilitate nespecifică publicului slobozean, generată, probabil, de meciu l tur, cînd constănțenii au pus piedică Unirii, învingînd cu 2-0. În partida de vineri, galben-albaștrii au dat semne, din start, că nu mai vor să repete istoria din toamnă. Juniorul Florin Nițor, venit în iarnă de la Tulcea, a înclinat, încă din minutul 20, balanța în favoarea Unirii. A urmat veteranul Adrian... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2010, 18:39 (28178 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Pleacă Mihaela Stănciulescu

Handbal, CSM Slobozia

Pleacă Mihaela Stănciulescu

Echipa de handbal a CSM Slobozia va începe pregătirile pentru sezonul 2010-2011 pe 12 iulie. De la reunire va lipsi Mihaela Stănciulescu. Cea mai prolifică marcatoare din scurta istorie a echipei de handbal CSM Slobozia a evoluat sub formă de împrumut de la Tomis Constanța. Înțelegerea cu echipa noastră expiră în această vară, iar jucătoarea nu dorește să-și prelungească colaborarea. «Mihaela are o ofertă de la Oțelul Galați și, aproape sigur, nu va mai fi în lotul CSM în sezonul viitor» ne-a declarat Ion Nica, președintele secției de handbal.
În altă ordine de idei, CSM București, nou promovată în prima ligă, și-a manifestat interesul pentru pivotul Raluca Băcăoanu. «Oferta pe care ne-au înaintat... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2010, 18:37 (28137 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, Junioare II

Înfrîngeri pe linie în turneul semifinal

În perioada 28-30 mai, hanbalistele junioare II ale CSS Slobozia, pregătite de Marian Simion, au disputat partidele contînd pentru campionatul național, faza semifinală, într-un turneu organizat la București. Disputele s-au încheiat cu următoarele rezultate: 19-31 (8-15) cu ACS Șc. 181 SSP București, 18-38 (10-18) cu CSS Caracal, 13-32 (8-20) cu LPS Iași și 21-31 (10-16) cu CSS Galați. Așadar, 4 înfrîngeri categorice care plasează tinerele noastre handbaliste pe ultimul loc în grup și pun punct sezonului fotbalistic pe toate planurile pentru Slobozia. «Am spus de la început că accederea în faza semifinală este o calificare cu gust amar. Absența portarului Lăcrămioara Stan se pare că a demoralizat... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2010, 18:35 (20725 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Grigore, handbal, CSS Slobozia

Viitor de aur, sportu’ nostru are!

Oana Grigore, handbal, CSS Slobozia

Oana în apărare, Oana în atac, Oana pivot și, dacă e nevoie, chiar portar. În concluzie, Oana peste tot. Cine a urmărit meciul junioarelor de la CSS Slobozia știe, cu siguranță, că Oana Grigore este printre cele mai importante piese în angrenajul echipei. 1,75 m, puternică, bătăioasă, Oana reușește, mai tot timpul, să se remarce pe tabela de marcaj, dar nu neglijează nici faza defensivă. Are 17 ani, împliniți în aprilie, este elevă la CNMV și a început handbalul în clasa a 5-a, cînd ochiul format al profesorului Marian Simion i-a descoperit potențialul. «Îmi place mult handbalul și sper ca prin acest sport să mă fac remarcată și în viitor. Idolul meu este, bineînțeles, Ionela Gîlcă. De la CSM... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2010, 18:34 (26106 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I

Unirea Urziceni, legiune roș-albastră

«Am discutat cu patronul Dumitru Bucșaru și dumnealui a fost de acord cu toate doleanțele mele. Vreau să rămîn la Urziceni!» a fost declarația-surpriză făcută de Mihai Stoica, managerul general al Unirii. Totuși, planul de achiziții al ialomițenilor pe această vară, cuprinde, în mare parte, fotbaliști liberi de contract, care pot fi luați gratis, cele mai vehiculate nume fiind ale unor foști steliști cu care Meme a mai lucrat cînd activa în Ghencea. Astfel, prima țintă este fundașul stînga Petre Marin, care ar putea continua, totuși, la Steaua, Jair fiind printre favoriții lui Victor Pițurcă, atît la echipa lui Becali, cît și la Națională. Fostul dinamovist Gabriel Boștină și atacantul Adrian... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2010, 18:31 (21190 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Unirea Urziceni

Click aici

EVENIMENT

Și polițiștii ialomițeni și-au făcut publice veniturile

Din ordinul ministrului Blaga

Și polițiștii ialomițeni și-au făcut publice veniturile

La începutul săptămînii precedente, luni, 21 mai 2010, site-ul IPJ Ialomița a fost updatat. Și nu oricum! Pentru prima dată în istoria instituției, polițiștii ialomițeni și-au scos veniturile la vedere, publicîndu-și chash-ul încasat pentru munca prestată în luna aprilie. Paradoxal, în aceeași zi, Lucian Banu, liderul de sindicat al polițiștilor a amenințat cu revendicări sindicale drastice dacă măsura de reducere cu 25% a salariilor va fi pusă în practică...

Șeful Ștefu, 6,3 mii și-un pic
Așa cum probabil era de așteptat, cele mai consistente venituri din cadrul IPJ Ialomița au luat calea buzunarelor șefului de Inspectorat, Viorel Ștefu. Comisarul încasează, lunar,... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2010, 14:36 (22292 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Sunt zugrav, dar mă tratez»

Răileanu, pe persoană fizică care este

«Sînt zugrav, dar mă tratez»

Parafraza după un film francez celebru în anii ’80 ne-a fost sugerată de prietenii de partid ai consilierului Hi-Hi-Ha-Ha (l-am numit aici pe consilierul local PSD Slobozia, Ionuț Răileanu). Cel care, nemulțumindu-se cu atenția acordată de noi pe site-ul redacției, a ținut musai să devină celebru și în paginile ziarului. Îi oferim această șansă prezentînd opiniei publice ultimul fîs financiar pe bani publici pe care a reușit să-l tragă acesta unui buget rural. Citiți și vă hliziți!

Cum să cîștigi 300 de milioane cu bidineaua
Dacă ești consilier local, musai PSD, în vreme de criză, și-ți începi declarația de avere cu cuvintele «Răileanu Ionuț Viorel, în calitate de administrator... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2010, 08:55 (29450 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comisarul șef Cornel Tache, noul șef al Serviciului  de Investigare a Fraudelor

Schimbări la IPJ Ialomița

Comisarul șef Cornel Tache, noul șef al Serviciului de Investigare a Fraudelor

În urma concursului organizat luni, 31 mai a.c, pentru ocuparea funcției de Șef al Serviciului de Investigare a Fraudelor, comisar șef de poliție Tache Cornel a fost declarat ADMIS. Ofițerul are 43 de ani, este absolvent al Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București, profilul «Cercetări penale», promoția 1993 și a ocupat succesiv mai multe funcții în cadrul IPJ Ialomița. Astfel, în perioada 1993-1997, a fost ofițer operativ și specialist în cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor-IPJ Ialomița, între anii 1997-2001, ofițer specialist în cadrul Biroului Anticorupție-IPJ Ialomița, în perioada 2001-2002, ofițer operativ Serviciul de Investigare a Fraudelor-IPJ Ialomița, între anii... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2010, 16:41 (40161 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux (II)

EXCLUSIVITATE

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux (II)

Ancheta în cazul Agenției Star Models, în fapt o rețea de «prostituție de lux», continuă. După ce la finalul săptămînii precedente DIICOT structura centrală a descins în locuințele mai multor proxeneți, acuzați fiind de racolarea de fotomodele în scopuri de prostituție, noi amănunte la fel de incitante ies la iveală. Astfel, în urmă cu mai bine de doi ani, un cotidian central atrăgea atenția asupra mijloacelor nu tocmai ortodoxe și legale de practicare a modelingului la Slobozia. Dezvăluirile ar fi aparținut unor studente ale Universității din Craiova ce ar fi participat la o preselecție de miss, organizată de Agenția Star Models, declarații publicate în martie 2008 de cotidianul «Interesul Public... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2010, 16:29 (28812 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bacalaureat «forțat» cu 67% din școli în grevă

Ialomița

Bacalaureat «forțat» cu 67% din școli în grevă

Luni, 31 mai, în 67% din școlile ialomițene este grevă generală. Elevii din școlile aflate în grevă nu se pricopsesc cu absențe, prezența fiind facultativă, în timp ce pentru cei ce vin personalul nu va preda ci va efectua alte activități decît cursuri. Revenind, restul de 33% reprezintă categoria «spărgătorilor de grevă». Aceștia nu au semnat pentru grevă, desfășurîndu-și cursurile în mod normal. Desigur, Uniunea Sindicatelor Libere din Învățămînt Ialomița se aștepta ca numărul greviștilor să fie mai mare.
«Greva generală, de luni, 31 mai, nu se va materializa prin mitinguri de protest» anunță vicepreședintele USLI Ialomița, Traian Mitrea. «Nu vom avea proteste în stradă, dar sîntem în grevă... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2010, 13:21 (53957 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Bani publici din energie alternativă pentru firme private

Concivic, abonat permanent la lucrări cu statul

Bani publici din energie alternativă pentru firme private

Febra investițiilor în surse de energie alternativă nu putea ocoli administrația municipală din Slobozia. Asemenea Consiliului Județean, Primăria Slobozia a încercat și a și reușit să acceseze fonduri extrabugetare pentru dezvoltarea de proiecte bazate pe folosirea energiilor neconvenționale în serviciile publice. Ultimul proiect de gen, trecut de faza licitației de atribuire, constă în acoperirea cu panouri solare a unui bloc de locuințe și a două săli de sport din Slobozia. Cîștigătorul acestei licitații este una dintre firmele abonate la fonduri publice în Ialomița și județele limitrofe, respectiv societatea Concivic.

Panouri solare pentru săraci
Ideea utilizării... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2010, 16:42 (24808 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

Jazz-manul evanghelist

Jazz-manul evanghelist

În orașu-n care nici măcar nu plouă de trei ori pe săptămînă, sala unuia dintre ultimele vestigii ale comunismului local, scena Clubului Tineretului din Slobozia devine scena unui inedit spectacol de jazz. Evenimentul se petrece cu o regularitate matematică, în fiecare zi de luni, miercuri și vineri (da, de trei ori pe săptămînă!) și aruncă o binevenită pată de culoare în peisajul cenușiu al unei instituții care ar fi meritat o soartă mai bună. Cum nu despre Club, ci despre protagonistul acestei inedite forme de manifestare ne-am propus să vă informăm, revenim la subiect pentru a vă spune că jazz-manul se numește Marius Pop, este deținătorul unicului saxofon din Ialomița și păstorește, pe lîngă... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2010, 09:16 (33510 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Un lider pentru Slobozia administrativă

Cînd copiii se joacă de-a oamenii mari!

Un lider pentru Slobozia administrativă

Rubrica dedicată elevilor ialomițeni care au performante școlare și extrașcolare demne de lauda și atenția comunității continua. După cum explicam inițial, căutăm să aducem în atenția publicului, elevi care excelează în domenii greu de stăpînit sau dețin performanțe la care mulți dintre noi nici măcar nu visează. După debutul strălucit al elevei Andreea Băcanu, eseistă la numai 11 ani, vă prezentăm astăzi încă un elev care merită nu doar efortul unei mediatizări mai largi, ci și admirația sinceră a comunității pe care a ales să o reprezinte. Liviu este elev în clasa a X-a la Liceul de Artă din Slobozia și, spre deosebire de adolescenții din jurul său, este pasionat de administrație. O pasiune... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2010, 15:22 (26158 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux

EXCLUSIVITATE

Agenție de modelling din Slobozia, «umbrelă» pentru prostituție de lux

Recent, procurorii DIICOT au anihilat o întreagă rețea de proxeneți, «responsabili» de prostituție de lux. Afacerea se derula la umbra unei agenții de modelling din Slobozia, doi dintre membrii rețelei fiind reținuți în prezent în arestul IPJ Ialomița.

Impresarul proxenet
Fiecare adolescentă naivă a visat, macar o dată, la o carieră de fotomodel. Iar la nivel local visul i-ar fi putut fi îndeplinit de singura agenție de modelling din Slobozia, impresariată de Ion Tămârjan, cunoscut printre prieteni sub numele «Tera». Tămârjan «deținea» zeci de tinere modele cu care se prezenta la diverse prezentări de modă, atît în Ialomița cît și la nivelul întregii țări. Activitatea... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2010, 14:54 (86941 vizualizări - 22 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
311 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ordin de protecție emis de polițiști pe numele unui slobozean

Marți, 17 noiembrie a.c., în urma unei intervenții la un apel 112, polițiștii Biroului de Ordine Publică din Slobozia au emis un ordin de protecție împotriva unui bărbat, de 32 de ani, din Slobozia, cercetat ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2020, 17:20
(4331 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 102 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 18 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3536, cu 102 cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2020, 15:55
(3474 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Programul «TEZAUR» continuă și în luna noiembrie

Românii pot subscrie începând de marți, 17 noiembrie 2020, pentru noi emisiuni de titluri de stat destinate exclusiv populației în cadrul Programului Tezaur, cu maturități de 1, 2 și 3 ani. Perioada de ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2020, 18:20
(2497 vizualizări - 0 comentarii)


Taximetrist «pirat», depistat pe străzile Sloboziei

În cursul zilei de luni, 16 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat în flagrant delict un bărbat, de 47 de ani, din Slobozia, în timp ce efectua transport ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2020, 15:55
(2381 vizualizări - 0 comentarii)


DJ212 Fetești-Movila: S-a răsturnat cu mașina «luată» de la firmă, beat la volan și fără a deține permis!

În noaptea de luni spre marți, 16/17 noiembrie a.c., în jurul orei 1,00, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin apel 112 despre faptul că pe DJ212 s-ar fi produs un accident rutier. Astfel, un ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2020, 15:50
(2599 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 75000 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali, au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2020, 15:45
(3078 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 78 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 17 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3434, cu 78 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2020, 15:35
(3426 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Pompierii avertizează asupra coșurilor de fum!

Având în vedere apropierea iernii precum și faptul că de la începutul anului s-au produs 23 de incendii cauzate de coșurile/burlanele de fum defecte sau necurățate, Inspectoratul pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2020, 12:10
(1687 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 75000 de lei

Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri, în vederea verificării respectării măsurilor impuse ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2020, 18:10
(2700 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 66 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 16 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3356, cu 66 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2020, 15:40
(2984 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au rămas cu mașina blocată pe calea ferată, vehiculul fiind izbit de un tren de marfă

Duminică, 15 noiembrie a.c., în jurul orelor 20,20, un autoturism a rămas blocat la trecerea la nivel cu calea ferată în Fetești. Șoferul autoturismului s-a angajat în traversarea căii ferate și a rămas ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2020, 13:25
(6534 vizualizări - 1 comentariu)


Rași: S-a răsturnat cu camionul

Luni dimineața, 16 noiembrie a.c., în jurul orei 3,20, un autotren s-a răsturnat pe raza satului Rași (DJ201B). La locul accidentului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2020, 13:20
(2211 vizualizări - 1 comentariu)


Incendii la Gârbovi și Manasia

Incendii la Gârbovi și Manasia

Prin apel la 112, duminică, 15 noiembrie a.c., în jurul orelor 12,25, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu ce se manifesta la o casă din localitatea Gârbovi ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2020, 13:15
(2604 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pompierii, solicitați să spargă ușile unor apartamente

Prin apeluri la 112, pompierii au fost solicitați să intervină la deblocarea ușilor unor locuințe din Slobozia. Astfel, vineri, 14 noiembrie a.c., în jurul orelor 14,40, pompierii au fost solicitați să ...[citește_toată_știrea]

16 Noiembrie 2020, 13:10
(3062 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 83 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 15 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3290, cu 83 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

15 Noiembrie 2020, 16:10
(1866 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 78 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 14 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3207, cu 78 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2020, 15:10
(2145 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 90 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 13 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3129, cu 90 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2020, 15:05
(3106 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru «tentativă la omor calificat», «lovire sau alte violențe» și «tulburarea ordinii și liniștii publice»

Joi, 12 noiembrie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza localității pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2020, 14:05
(2776 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Incendiu la Drăgoești

Incendiu la Drăgoești

Joi, 12 noiembrie 2020, ca urmare a unui apel la 112 din jurul orelor 18,45, pompierii ialomițeni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu ce se manifesta la două anexe gospodărești ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2020, 12:10
(2955 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Sumă de peste 200000 de lei, confiscată de polițiști

Suma de 204774,32 de lei a fost confiscată de polițiștii ialomițeni în urma unor verificări privind prevenirea și combaterea faptelor ilegale din domeniul forestier. Astfel, marți, 10 noiembrie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2020, 16:15
(2229 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 95 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 12 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3039, cu 95 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2020, 15:05
(2326 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: ANAF a elaborat procedura de aplicare a acordării eșalonării la plată

Agenția Națională de Administrare Fiscală a elaborat proiectul de ordin al președintelui ANAF pentru aprobarea procedurii de aplicare a acordării eșalonării la plată de către organul fiscal central. Modelul ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2020, 12:25
(4866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un bazin cu reziduuri

Un incendiu a izbucnit la un bazin metalic aflat în curs de dezafectare, în care erau depozitate reziduuri de prelucrare acizi grași. Incendiul s-a produs la o firmă din Slobozia. Pentru stingerea incendiului ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2020, 12:20
(2197 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Controale ale ITM Ialomița

În luna octombrie 2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița, în domeniul Relațiilor de Muncă, și-a desfășurat activitatea în conformitate cu Programul Cadru de Acțiuni aprobat de Inspecția Muncii ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 22:20
(1979 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Sudiți!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică va sista joi, 12 noiembrie 2020, în intevalul orar 8,30-16,30, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 19:10
(3087 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 76 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 11 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2944, cu 76 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 15:05
(2795 vizualizări - 0 comentarii)


Librăria Humanitas «Cartea pe Roți» ajunge în Urziceni

Vineri, 13 noiembrie 2020, Librăria Humanitas «Cartea pe roți» ajunge la Urziceni (vizavi de Biblioteca Municipală Urziceni, între Parcul Teoharie și Catedrala «Sfinții Împărați Constantin și Elena»). ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 15:00
(1702 vizualizări - 1 comentariu)


Cegani: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

Un tânăr de 26 de ani a fost la un pas de moarte după ce s-a răsturnat cu mașina pe care o conducea pe câmp. Accidentul s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie a.c., în zona localității ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 14:05
(2941 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cegani accident


Țăndărei: Polițistă și jandarm, agresați de un șofer recalcitrant

Un tânăr, de 32 de ani, din orașul Hârșova s-a ales cu un dosar penal pentru «infracțiuni la regimul rutier» și «ultraj». Astfel, în seara zilei de vineri, 6 noiembrie a.c., acesta a fost oprit în trafic ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2020, 18:00
(3639 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Bărbat de 49 de ani, găsit fără suflare în propria casă

În ziua de marți, 10 noiembrie a.c., pompierii din Fetești au intervenit pentru deblocarea accesului într-o locuință din municipiu. În momentul în care au reușit să pătrundă în respectivul imobil, aceștia ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2020, 17:45
(2555 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...