Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

17 concurenți pentru 4 posturi vacante de magistrați

17 concurenți pentru 4 posturi vacante de magistrați

4 posturi de magistrați ialomițeni au fost scoase la concurs în Ialomița. Iar doritorii pentru ocuparea celor patru posturi nu au întîrziat să apară. Vineri, 5 martie a.c., a fost făcută publică lista candidaților ce urmează să participe la concurs.

...
Consiliul Superior al Magistraturii a aprobat organizarea, prin intermediul Institutului Național al Magistraturii, la București, la data de 21 martie 2010, a concursului de admitere în magistratură. Ialomița s-a aflat pe listele instituției cu 4 posturi vacante. Două pentru judecători, două pentru procurori. Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia și cel de pe lîngă Judecători Urziceni au scos la concurs două posturi... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2010, 11:18 (29292 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Tatuatorii de mașini

Tatuatorii de mașini

Automobile, motoare, echipamente sportive, pielea, pereții firmelor, pivnițele caselor... Totul poate fi tatuat și... se tatuează! La Slobozia, moda a venit cu întîrziere, că sîntem oraș de provincie. Dar maniacii sînt, peste tot, la fel! Și sînt dispuși să plătească sume record pentru flăcări, aripi, cranii, oase încrucișate sau mult mai banalele tatuaje cu fluturași și dragoni chinezești.

Tuning, piercing, tatuaj
Pentru «tatuarea» mașinilor nu există încă un service specializat. Nu există tradiție și șoferii se tem. «Își pun cel mult proiectoare... Hai și geamuri fumurii, dacă le dă mîna. Restul rămîn cu setările din fabrică! Și chiar dacă ar fi, e prea scump și nu... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2010, 16:38 (26970 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Războaiele lăptarilor

Lapte gros, lapte vîrtos!

Războaiele lăptarilor

Criză sau supraproducție! În lumea strîmtă și săracă a lăptarilor ialomițeni părerile sînt împărțite. Însă, indiferent de opinie, cei care pierd sînt, întotdeauna, clienții. Pentru că lipsa unor reglementări clare în domeniu îi obligă să cumpere ce li se oferă. Iar oferta, oricît de variată, e tributară conflictelor dintre producătorii obligați să se devoreze între ei pentru a supraviețui pe piața liberă a laptelui ialomițean.

Laptele la dozator învrăjbește piața
La Slobozia, laptele la dozator e pe piață de două săptămîni. Un dozator automat, în Piața Agroalimentară și un tanc de lapte deservit de o vînzătoare în piața Cuza Vodă. Metoda pare revoluționară, iar vînzările... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2010, 09:21 (23743 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Cozi interminabile la laboratoarele de analize medicale

Cadou de Mărțișor

Cozi interminabile la laboratoarele de analize medicale

Practica epuizării fondurilor alocate laboratoarelor medicale de analize, în primele zile ale lunii, se menține. Cozile ce se formează la fiecare început de lună au devenit deja tradiție. Ialomițenii se înghesuie să-și facă analizele, în speranța că vor reuși să-și facă investigațiile medicale gratuit. Reușesc, cu prețul așteptării la cozi, ore în șir. Iar imaginea alăturată demonstrează, încă o dată, ce se întîmplă cu laboratoarele de analize din Ialomița în prima zi a unei luni...

Analizele gratuite, adevărate aventuri
Laboratoarele de analize sînt unități sanitare ce își desfășoară activitatea în relație contractuală cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate. Drept... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2010, 16:24 (25170 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1000 de pensionari au câștigat pensii mărite în instanță

Se întîmplă în Ialomița

1000 de pensionari au cîștigat pensii mărite în instanță

Peste 1000 de pensionari ialomițeni au dat în judecată Casa Județeană de Pensii Ialomița, solicitînd în acest mod recalcularea drepturilor lunare. Decizia legislativă, transpusă în practică, bulversează întreg sistemul de pensii. Efortul bugetar la nivel instituției, pentru plata a 200 astfel de cazuri, se ridică pînă la 25 miliarde lei vechi... Iar ăsta e doar începutul!
Instanțele de judecată ialomițene au fost bombardate în ultima vreme cu cereri de acționare în judecată a Casei de Pensii. Nu mai puțin de 1000 de litigii au ajuns pe rolul judecătoriilor, pensionarii solicitînd astfel recalcularea drepturilor bănești după o nouă metodă legislativă. Pe scurt, puțin după jumătatea anului 2... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2010, 10:48 (20908 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O fetiță de doar 6 ani din Fetești a fost violată cu sălbăticie

Închisoare pe viață!

O fetiță de doar 6 ani din Fetești a fost violată cu sălbăticie

O fetiță de doar 6 ani a fost violată cu sălbăticie. Copila a fost luată de violator chiar din fața blocului. Ancheta se află pe masa procurorilor, infractorul fiind arestat.
Caz șocant în municipiul Fetești. O fetiță de numai 6 ani a fost violată și supusă unor pervesiuni sexuale greu de imaginat. Tragedia s-a petrecut săptămîna precedentă, pe cînd copila se afla la joacă în fața blocului unde locuia. Fetița a fost acostată de violator care, ademenind-o, a dus-o în locuința sa. Acolo, sub diverse amenințări, infractorul a violat-o. Scenele de coșmar prin care copila a trecut au continuat cu diverse pervesiuni sexuale, printre care și sex oral. Sesizînd dispariția copilei, părinții au alertat... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2010, 17:01 (28126 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Medicii din Fetești, acuzați de malpraxis

Gravidă după chiuretaj

Medicii din Fetești, acuzați de malpraxis

Șocant! O femeie va naște un copil deși a făcut un avort. Toate urmare a unor erori medicale înfricoșătoare. După nou-născuți morți și paciente nenorocite pe viață, un nou caz de aparent malpraxis se «naște» în scutecele secției Ginecologie de la Spitalul Fetești. Povestea dramatică a unei femei nu face decît să demonstreze, încă o dată, că medicina ialomițeană, din punct de vedere al calității, este deplorabilă! Lipsă de profesionalism, erori medicale grave, malpraxis evident, femei și copii victime, sînt doar cîteva caracteristici ale sănătății ialomițene... Iar cazul de astăzi nu contrazice cu nimic aceste constatări.

Ginecologii, Dumnezeii femeilor gravide
Nici nu... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2010, 09:16 (122815 vizualizări - 31 comentarii)

EVENIMENT

Uniformele școlare, un experiment didactic eșuat în liceele ialomițene

Uniformele școlare, un experiment didactic eșuat în liceele ialomițene

Scandalul uniformelor școlare în Ialomița încă mai naște ecouri pe holurile liceelor din Slobozia. Deși au trecut trei ani de la introducerea oficială în circuitul școlar, uniforma este un subiect sensibil despre care elevii vorbesc cu dispreț, profesorii cu rezerve, iar directorii de liceu care au avut ghinionul de a iniția acest demers smulgîndu-și părul din cap. Una peste alta, experimentul uniformelor școlare este un eșec. Însă unul extrem de scump care costă, în funcție de liceu și de numărul de elevi, între 1,5 și 2 miliarde de lei.

Să le numărăm pe degete
Uniformele! Primele sînt cele de la Liceul «Grigore Moisil» din Urziceni. Bleu, șleampete, vechi de trei-patru... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2010, 17:21 (25246 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mărțișoare muzicale la Liceul de Artă

Mărțișoare muzicale la Liceul de Artă

O inițiativă inedită s-a consumat luni, 1 Martie 2010, în școlile și liceele din Slobozia. Pentru prima dată în istoria locală a zilei de 1 Martie, elevii Liceului de Artă din Slobozia au ieșit din clase și au susținut concerte «la minut» pentru colegii lor din celelalte unități școlare. Inițiativa s-a bucurat de o largă susținere printre cadrele didactice și, surprinzător, a încîntat elevii care au participat la aceste concerte improvizate ad-hoc.

Concert de Mărțișor
Ideea de a concerta în spații neconvenționale aparține directorului Liceului de Artă, Dumitru Cioboată și s-a născut ca urmare eforturilor permanente ale profesorilor de a mediatiza talentul elevilor care... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2010, 11:31 (19643 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PS Vincențiu a binecuvântat bugetul lui Ciupercă

PS Vincențiu a binecuvîntat bugetul lui Ciupercă

Dezbaterile publice pe tema bugetului județean au devenit o modă... ăăă, voiam să spunem o obligație legală a administrațiilor locale și județene. Una, două, la fiecare început de an «și de cîte ori cere legea» instituțiile publice mimează o dezbatere într-un cadrul public pentru a da senzația de democrație participativă. Anul acesta, dezbaterea desfășurată miercuri, 3 martie a.c., început cu orele 9,30, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia a avut ca subiect «proiectul bugetului propriu al județului Ialomița pe anul 2010». Iar cireașa de pe coliva dezbaterii, pardon de expresie, a reprezentat-o Prea Sfințitul Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, binecunoscut pentru preocupările... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2010, 17:45 (17184 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Verzișorii» din apa lui Ionașcu, (re)cercetați de Poliție

«Verzișorii» din apa lui Ionașcu, (re)cercetați de Poliție

După ce în urmă cu o săptămînă președintele Partidului Democrat-Liberal, Cazacu Marinică și-a făcut publică intenția de a acționa în judecată pe reprezentanții PSD pentru calmonie și insultă adresate într-un comunicat de presă distribuit mediei locale, prefectul Teculescu, apolitic cum îl știm, continuă să alimenteze războiul dintre cele două formațiuni politice locale, pe tema apei furnizate slobozenilor.
Așa că, după modelul mai sus amintit, prefectul de Ialomița ia atitudine și dă pe mîna poliției verificarea afirmațiilor făcute de PSD. «În urma apariției în mass-media locală a comunicatului de presă „apă de culoare portocalie și cu miros de verzișori“ elaborat de Organizația PSD a municipiului Slobozia în data de 12 februarie 2010, Prefectul județului Ialomița, Petru Mădălin Teculescu a transmis Inspectoratului Județean de Poliție o adresă prin care solicită verificarea tuturor afirmațiilor făcute»... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2010, 10:28 (15512 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Florin Popescu, fotbal, Unirea Slobozia

Viitor de aur sportu' nostru are

Florin Popescu, fotbal, Unirea Slobozia

Faptul că la nici 16 ani Florin a ajuns în echipa mare a Unirii nu este o pură întîmplare. «Este un copil cuminte și serios, capabil să facă performanță!» ne spune, vădit satisfăcut, profesorul Constantin Prepeliță, cel care i-a pus mingea la picior în urmă cu 4 ani. «Sînt mulțumit de felul în care s-a pregătit și sînt convins că mă pot baza pe el în viitor» adaugă antrenorul echipei Unirea Slobozia, Ion Răuță. Primii pași spre marea performanță deja au fost făcuți de Florin Popescu vineri, cînd a evoluat cîteva minute împotriva Dunării Călărași. El rămîne totuși modest în privința viitorului: «Visul meu este să joc în Liga I». Cum idolul său este Adrian Mutu, noi îi dorim să îmbrace și tricoul... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2010, 04:22 (22681 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Sportul cu mingea mică revine la Slobozia

Sala de handbal al Complexului Sportiv Municipal va găzdui duminică, 7 martie, confruntarea dintre CSS Slobozia și LPS Brăila, contînd pentru prima etapă a returului din campionatul junioarelor I. Cum echipa noastră s-a impus în celelalte două confruntări disputate în acest sezon cu brăilencele, așteptăm un nou succes din partea lui Marian Simion. Pe 13 martie 2010 începe și returul diviziei A de senioare. În meciul pe care îl vor disputa tot pe propriul teren, fetele de la CSM Slobozia promit un festival de goluri în confruntarea cu ultima clasată Universitatea Tîrgoviște, echipa la care evoluează slobozeanca Ionela Chiru, împrumutată un an la formația dîmbovițeană. La cele două evenimente, diriguitorii... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2010, 04:18 (17719 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Am început cu dreptul

Dunărea Călărași-Unirea Slobozia 1-2

Am început cu dreptul

Startul returului Ligii a 3-a a coincis cu primul succes al băieților antrenați de Ion Răuță. Unirea Slobozia s-a deplasat vineri la Călărași, pentru duelul regional cu Dunărea. Cum premizele nu erau tocmai favorabile, echipa noastră pierzîndu-și în pauza competițională principalul marcator și avînd o campanie de transferuri extrem de săracă, microbiștii slobozeni au așteptat cu emoție și o oarecare teamă acest meci. Teama care a părut a fi justificată, cei care au deschis scorul fiind călărășenii dintr-un penalty transformat de Condei în minutul 37. Slobozenii au replicat din fericire foarte repede, la numai două minute Gheorghe Viorel restabilind egalitatea. Duelul a continuat spre final, atunci... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2010, 04:15 (11706 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Rapid-Unirea Urziceni 1-1

Punct de sprijin pentru ridicarea moralului

Fierbințeala publicului pentru Europa League a fost regăsită de băieții lui Ronny Levy și în Giulești. Galeria feroviară și-a aclamat în startul meciului căpitanul ultimelor sezoane, pe Vasile Maftei, omul care a ales în vară Urziceniul după 10 ani petrecuți sub Podul Grant. Frenezia suporterilor a dinamitat angrenajul lui Nae Manea, iar cei 10 jucători de cîmp s-au năpustit spre poarta ialomițeană, rezultatul neîntîrziind să apară. Nici nu apucase Arlauskis să se așeze bine în ghete că a și fost nevoit să culeagă mingea din ațe. În minutul 9, Spadacio arunca inspirat un balon în careul campioanei, iar veteranul Iencsi pune umărul catapultîndu-l în poarta unui Arlauskis dezechilibrat. Urmează... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2010, 04:13 (20393 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Miliardarul Nițescu are nevoie de o minune pentru redresarea ULTEX

Magnat falit sau om de afaceri moral?

Miliardarul Nițescu are nevoie de o minune pentru redresarea ULTEX

În urmă cu două săptămîni, Independent publica un articol incendiar în care demonstra cu probe, date și declarații că SC Ultex Țăndărei se îndreaptă în pas alergător către faliment. În același articol, Vasile Nițescu, patronul de facto al fabricii de ulei, a contestat afirmațiile noastre, iar la două săptămîni după apariția articolului, adică ieri, 2 martie 2010, a organizat o conferință de presă mamut pentru a demonta, din nou, cele scrise. Din păcate, expozeul său de peste 3 ore a confirmat, o dată în plus, că situația în care se găsește SC Ultex este extrem de gravă și că numai o minune mai poate salva fabrica de la faliment.

Remember ULTEX
Scriam în urmă cu două... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2010, 18:24 (108757 vizualizări - 36 comentarii)

REPORTAJ

«Orientarea către fermier», filozofia noastră-siguranța profitului dumneavoastră

Simpozion KWS România

«Orientarea către fermier», filozofia noastră-siguranța profitului dumneavoastră

Miercuri, 24 februarie 2010, în cadrul unui simpozion organizat la sala de conferințe a Hotelului Select din Slobozia, KWS Semințe România și-a prezentat portofoliul de produse pentru campania agricolă de primăvară. În fața numeroșilor fermieri prezenți, directorul regional de vînzări KWS Iulian Filipoiu, alături de Georgian Enache, reprezentant vînzări KWS pentru Ialomița, precum și de Hristofor Michelis, reprezentant al departamentului Cercetare KWS, au reiterat obiectivele companiei pentru anul în curs. «Sîntem unul dintre principalii producători de semințe de pe piață, avînd soiuri și hibrizi premiați. Ne cunoaștem, mulți fermieri din Ialomița lucrînd de ani buni cu compania KWS» a ținut să... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2010, 14:00 (20080 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Incendiu la Fetești

Ars de viu în casa mistuită de flăcări

click pe poză

Un bărbat în vîrstă de 59 de ani, din Fetești, a fost găsit decedat în locuința sa după ce aceasta a fost cuprinsă de flăcări. Evenimentul a fost anunțat prin 112 luni, 1 martie a.c., în jurul orei 18.00, iar la momentul sosirii pompierilor militari la locul intervenției, bărbatul, care se afla în una dintre încăperile casei, nu mai prezenta semne vitale, avînd arsuri pe aproximativ 75% din suprafața corpului. Subofițerii din Garda Fetești au intervenit timp de două ore pentru lichidarea flăcărilor care au izbucnit, cel mai probabil, în holul locuinței, unde s-au găsit improvizații la instalația electrică, un scurtcircuit fiind cauza probabilă de izbucnire a incendiului. Diverse materiale textile... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2010, 11:40 (14781 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Slobozia, invadată de roze creponate

PSD și-a altoit trandafirii

Slobozia, invadată de roze creponate

Doctori în imagistică electorală, tesedeii PSD-ului au fost lăsați liberi pe străzile Sloboziei. Alături de 2500 de mărțișoare din hîrtie creponată pe post de trandafiri! Ce a ieșit, puteți citi mai jos din însemnările (foto)reporterului nostru.

Poezie, poezie, mărțișoru-i de hîrtie
Anul acesta criza a afectat grav bugetul lui nea Stoian. Și nici nea Minciu n-a mai avut interes, ca în alți ani, să cumpere trandafiri originali. Așa că, de 1 martie 2010, cei 12 tesedei numărați de noi, cadre de nădejde ale organizației unchiului SAM, au patrulat regulamentar pe strada mare cu mărțișoare de hîrtie creponată. Două la leu, dacă ne întrebați pe noi!
Astfel, tinerele pensionare... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2010, 23:54 (19751 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Stan Bâtlan, la concurs de procurori

Fostul șef al Poliției Ialomița se reprofilează

Stan Bîtlan, la concurs de procurori

Fostul comandant al Poliției Ialomița, comisarul Stan Bîtlan s-a înscris la unul dintre examenele de admitere în magistratură. La nivelul județului sînt vacante două posturi de procurori, unul la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia, iar un altul la Parchetul Urziceni. Recent, Institutul Național al Magistraturii a stabilit datele de desfășurare a examenelor pentru ocuparea posturile vacante din sistem. Astfel, la nivelul Parchetului Ialomița sînt vacante două funcții, la finele lunii martie 2010 urmînd a se organiza examenele de promovare. Potrivit unor surse, Stan Bîtlan, fost șef al IPJ Ialomița, s-ar fi înscris la concursul pentru ocuparea funcției de procuror în cadrul Parchetului de... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2010, 12:58 (13721 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Valea Ciorii: Cu permisul suspendat, la volan

Polițiștii rutieri au depistat la intersecția DN2A cu DN21A, un bărbat, de 57 de ani, din comuna Valea Ciorii, în timp ce conducea un autoturism, deși avea dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2015, 15:25
(6172 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vînzare

De vînzare
complex industrial
loc. Cosîmbești,
jud. Ialomița

teren aferent 6300 mp
construcții 1000 mp

(birouri utilate,
locuință 100 mp)

NEGOCIABIL
100.000 euro
telefon 0728/956.958

27 Ianuarie 2015, 11:30


Amara: Trei tineri, de 16 și 17 ani, au furat din casa unei bătrîne

Poliția Orașului Amara a fost sesizată de către o femeie, de 65 de ani, din localitate, cu privire la faptul că persoane necunoscute, profitînd de lipsa ei de la domiciliu, au pătruns, în perioada decembrie ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 20:05
(5943 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Stelnica: Bărbat dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru identificarea unui bărbat dispărut. Astfel, în cursul zilei de joi, 22 ianuarie a.c., Secția de Poliție Rurală Stelnica a fost sesizată cu privire faptul ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 18:10
(9111 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pistoale cu proiectile din cauciuc deținute fără drept

Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 33 și 74 de ani, sînt cercetați de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de nerespectare a ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 16:25
(5115 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A furat 13 oi

Un tînăr, de 26 de ani, din localitatea Gheorghe Doja, a ajuns în atenția polițiștilor, fiind principalul suspect al unui furt de animale. Se pare că acesta ar fi sustras 13 oi din gospodăria unui consătean ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 19:20
(7452 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare profesională pentru șomeri, disponibile și în 2015

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă au făcut publică lista cursurilor de calificare profesională pentru anul în curs. Șomerii care vor să învețe o meserie nouă au la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 16:40
(10585 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Școala Ciochina

Un ofițer specializat în Analiză și Prevenire a Criminalității și efective ale Biroului Rutier Slobozia au demarat o acțiune preventivă la Școala Ciochina. Elevii unității au învățat cum să circule regulamentar ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 14:20
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi sancționați de polițiști

Polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Cu această ocazie au fost constatate ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 12:35
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC TROTA România SRL Cluj
organizează
interviuri joi, 22 ianuarie 2015
și vineri, 23 ianuarie 2015,

Hotel IBIS Gara de Nord,
str. Calea Victoriei, nr. 143, București,

pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E,
preferabil cu cel puțin 2 ani de experiență pe TIR
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană

După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul cu avionul, dus și întors
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria profesională
și de vechimea în firmă

Informații la telefon 0740/295.418
numai după trimiterea la [email protected] a unui CV
și copii de pe următoarele documente:
• Buletin
• Pașaport
• Permis de conducere
• Cartela tahograf
• Atestat de marfă
• Cazier judiciar și cazier auto
• Caracterizare de la ultimul loc de muncă
• fotografie 3/4

20 Ianuarie 2015, 18:10


Sudiți: A furat o mașină și a intrat în gardul unul consătean!

Polițiștii Secției Rurale Platonești au fost sesizați de către un cetățean al comunei Sudiți cu privire la faptul că un autoturism i-a distrus gardul locuinței sale pe o porțiune de 4 m, iar conducătorul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 17:25
(8666 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: Femeie acroșată pe trecerea de pietoni

Luni, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 12,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 16:10
(5831 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Italieni la braconaj

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat luni, 19 ianuarie a.c., pe linia combaterii braconajului cinegetic pe fondul de vînătoare Giurgeni. Pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 15:15
(8341 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni braconaj


anunț angajare

SC Germino SA
angajează
merchandiser local
în Slobozia
Relații la 0729/771.930,
CV la [email protected]

20 Ianuarie 2015, 14:45


Albești: Rezervă de furaje, mistuită de flăcări

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de către o persoană rămasă neidentificată a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la două șire de furaje ale unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:40
(6148 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Albești incendiu


544 de elevi ialomițeni, participanți la ECOlimpiadă

Pentru al treilea an consecutiv, Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației și Cercetării Științifice aduce proiectul educațional «ECOlimpiada elevilor în școlile din România». Noua ediție ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:05
(4323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recital vocal-instrumental cu soprana Bianca Ionescu

Vineri, 23 ianuarie 2015, de la orele 17,00, la Sala de Concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița vă invită la un recital vocal-instrumental. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 11:55
(5510 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Unirii, sărbătorită la Slobozia

În organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și a Consiliului Local Slobozia, sîmbătă, 24 ianuarie 2015, în municipiul reședință de județ se vor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 10:35
(6067 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Car4Me Auto SRL
angajează
MECANICI AUTO
cu experiență
Relații la telefon
0736/650.891

19 Ianuarie 2015, 18:20


Ialomița: Două accidente, trei persoane rănite

Sîmbătă, 17 ianuarie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente de circulație, soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea a fost sesizat Poliției în jurul orei 15,00.  ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 16:50
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat doi bărbați, de 29 și 32 de ani, din Fetești, respectiv Constanța, care conduceau autovehicule, deși aveau valabilitatea numerelor de înregistrare provizorii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 15:25
(4240 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 100 de șoferi sancționați, 20 de permise reținute, amenzi de aproape 100000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 16-18 ianuarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 13:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Comerț cu produse contrafăcute

Un bărbat, de 34 de ani, din Urziceni, a fost surprins de jandarmi în timp ce comercializa, fără documente legale, produse care poartă o marcă identică cu o marcă înregistrată. Astfel, membrii grupei de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 12:40
(5833 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Aproximativ 200000  de țigarete de contrabandă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni de la doi bărbați care le transportau cu o autoutilitară. Cei doi au fost reținuți, iar autovehiculul folosit ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2015, 13:30
(7179 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, găsită decedată în cadă

Joi seara, 15 ianuarie a.c., în jurul orei 19,00, fiica unei femei, în vîrstă de 70 de ani, din Slobozia a sunat la 112, după ce bătrîna nu a mai răspuns la telefon și la ușă încă de dimineață. Un echipaj ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 19:10
(5299 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Uniunea Artiștilor Plastici Filiala Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi invită pe slobozeni și nu numai la o expoziție de pictură aparținînd artistului Teodor Vișan. Vernisajul expoziției ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 13:05
(5528 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Procent infim de vaccinare antirabică la cîini și pisici

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de cîini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 16:10
(6551 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale

Joi, 15 ianuarie 2015, sub semnul Zilei Culturii Naționale și aniversării a 165 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Casa de Cultură Municipală s-au desfășurat o serie de manifestări ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 13:20
(6578 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Noi reguli pentru a beneficia de subvenții

Ministerul Agriculturii si Dezvoltării Rurale a postat, pe pagina oficială de internet www.madr.ro, proiectul unei Ordonanțe de Guvern pentru aprobarea schemelor de plăți directe pe suprafață ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 20:15
(13975 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Ieșean fără permis, prins la volanul unei mașini furate din Constanța

Un control de rutină al polițiștilor din Fetești a scos la iveală faptul că mașina la volanul căreia se afla un tînăr, de 22 de ani, din județul Iași, ar fi fost furată de pe raza municipiului Constanța ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 18:40
(5930 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...