Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Un egal binemeritat

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Universitatea Cluj 2-2

Un egal binemeritat

Etapa a 12-a a SuperLigii i-a adus Unirii Slobozia un egal. Meciul s-a disputat pe stadionul din Clinceni, unde fotbaliștii lui Adrian Mihalcea au avut drept «oaspete» pe Universitatea Cluj, liderul clasamentului.

 

O evoluție bună Pe stadionul din Clinceni, Unirea Slobozia a deschis scorul în minutul 16, prin Gele, iar în minutul 22, printr-o lovitură liberă, executată de Toma, gazdele conduceau deja cu 2-0. Elevii lui Adrian Mihalcea erau la un pas să înscrie și al treilea gol în poarta Universității Cluj, în minutul 40. După pauză, ... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 11:10 (956 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Municipiul Buzău a găzduit, în perioada 4-6 octom­brie 2024, Festivalul Național «Micul Luptător», competiție dedicată categoriei de vârstă 9-10 ani. Secția Lupte a CS Amara a a participat la acest concurs cu cinci sportivi, doi dintre aceștia reușind să ajungă pe podium. Astfel, premiul I i-a revenit Anei-Maria Marin, iar premiul III lui Ionuț Anton.

 

Medalii pentru micii sportivi Festivalul Național «Micul Luptător» este o competiție înscrisă în calendarul Federației Române de Lupte și are drept scop promovarea acestui... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 10:20 (4311 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

24 de percheziții domiciliare la Țăndărei: Incidentele de stradă, sub «coordonarea» Parchetelor!

24 de percheziții domiciliare la Țăndărei: Incidentele de stradă, sub «coordonarea» Parchetelor!

Parchetul de pe lângă Judecătoria Fetești și Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, cu spriji­nul Poliției Române și Poliției ialomițene, au coordonat cea mai amplă acțiune de restabi­lire a ordinii publice desfășurată la Țăndărei, în ultimii 10 ani. Acțiunea vine ca urmare a dosarelor penale aflate în lucru pe rolul celor două unități de Parchet. Ambele dosare vizează luptele de stradă ale romilor din oraș.

 

Arme albe și arme de foc descoperite în «palate» În urmă cu o săptămână, la Țăndărei, au fost... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 07:50 (5801 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni pot monitoriza infractorii cu ajutorul brățărilor electronice

Polițiștii ialomițeni pot monitoriza infractorii cu ajutorul brățărilor electronice

De la începutul acestei luni, Sistemul Informatic de Monitorizare Electronică este operațional și în cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Astfel, polițiștii vor putea să monitorizeze infractorii cu ajutorul brățărilor electro­nice. Estimativ, peste 400 de brățări electronice au fost achiziționate și sunt operaționale în cadrul secțiilor de poliție din județ. Monitorizarea electronică se reali­zează însă doar în urma în baza hotărârilor judecătorești.

 

Proiect-pilot și în Ialomița Potrivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2024, 12:15 (4409 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cătălin Grigore și Mihai Neacșu, viitorii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița. Cătălin Voiculeț, viitorul administrator public al județului!

Dorințele președintelui Marian Pavel

Cătălin Grigore și Mihai Neacșu, viitorii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița. Cătălin Voiculeț, viitorul administrator public al județului!

După preluarea mandatelor de către noua garnitură de consilieri județeni, modificarea structurii de conducere a Con­siliului Județean Ialomița va fi o chestiune de timp. Actualul preșe­dinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel va fi și viitorul pre­ședinte, Alegerile din 9 iunie 2024 consfințind acest aspect. Validarea mandatului 2024-2028 urmează a se produce la finalul lunii octombrie 2024, când și primarul «ales» al Sloboziei, Alexandru Potor, urmează să-și preia funcția. L-am adus în dis­cuție pe Alexandru Potor întrucât ac­tuala funcție a acestuia, cea de admi­nistrator public al Județului Ialomița, se va vacanta, președintele... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2024, 07:50 (10188 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru digitalizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Bani europeni pentru digitalizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia va scoate la licitație un proiect cu finanțare europeană, creat cu scopul de a digitaliza întreaga unitate medicală. Prin această investiție vor fi asigurate noi echipamente IT, dar și o mai bună securitate a rețelelor informatice și a informațiilor medicale stocate în calculatoarele pe care personalul medical le utilizează. Valoarea acestui proiect este de peste 4,4 mi­lioane de lei.

 

Proiect în curs de reabilitare Modernizările de care a beneficiat Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ultimii ani au determinat... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2024, 10:25 (3325 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

«American dream» trăit de doi liceeni din Ialomița

«American dream» trăit de doi liceeni din Ialomița

Doi elevi din Ialomița au fost selecționați pentru prestigiosul program de schimb educațional «Future Leaders Exchange (FLEX)». Programul le va permite să studieze timp de un an în Statele Unite ale Americii, oferindu-le oportunitatea de a trăi o experiență educațională și culturală de neuitat. Programul «Future Leaders Exchange (FLEX)», finanțat de Departamentul de Stat al Statelor Unite ale Americii, este destinat elevilor de liceu cu rezultate deosebite, oferindu-le șansa de a învăța într-un mediu inter­național și de a-și dezvolta abi­lități de leadership, într-o comunitate nouă și diversă.

 

Istoria cea nouă... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2024, 10:10 (10703 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

Șpagă de 12 mii de euro la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

DNA-Structura Centrală a efectuat joi, 3 octombrie 2024, o serie de percheziții la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița. Vizat de cercetări este Rareș Gabriel Bulimej, șeful împuternicit al instituției, acuzat de «luare mită în formă continuată». Procurorii DNA susțin faptul că ar fi primit șpagă 12 mii de euro.

 

Prezentat instanței cu propunere de arestare În urma perchezițiilor organizate joi, 3 octombrie 2024, la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița, procurorii de caz din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 15:30 (19311 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bordușani: Bătrână agresată fizic și sexual în propria casă

Bordușani: Bătrână agresată fizic și sexual în propria casă

O femeie de 69 de ani, din comuna Bordușani, a fost agresată fizic și sexual de către doi bărbați. În prezent, autorii «violului» se află în custodia autorităților judiciare și sunt arestați preventiv pentru 30 de zile.

 

Batjocorită în miez de noapte Conform surselor judiciare, o cunoștință a bătrânei a fost cea care a alertat polițiștii. Potrivit situației de fapt, femeia se afla în dormitorul său, moment în care doi bărbați, pe care inițial nu i-a recunoscut, au intrat pe geam în locuința sa, apoi au luat-o la bătaie. Raportul... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 12:10 (1872 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cariile dentare și controlul greutății, problemele de sănătate ale elevilor ialomițeni

Cariile dentare și controlul greutății, problemele de sănătate ale elevilor ialomițeni

Anual, Institutul Național de Sănătate Publică, prin Direcția de Sănătate Publică Ialomița, verifică starea de sănătate a elevilor, prin intermediul unui Program Național. Datele arată că și la nivelul județului nostru există probleme în ceea ce privește sănătatea orală a copiilor, dar și în privința controlului greutății. Deși cifrele date publicității sunt mici, reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița susțin faptul că părinții sunt mai puțin implicați în a colabora cu inspectorii sanitari și de a le oferi informații refe­ritoare la starea de sănătate a copiilor. «Pentru o situație mai detaliată, avem nevoie de sprijinul părinților!» susțin reprezentanții... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 08:10 (5533 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Organele judiciare au extins cercetările în dosarul luptelor de stradă dintre clanurile de romi

24 de percheziții ale IGPR la Țăndărei

Organele judiciare au extins cercetările în dosarul luptelor de stradă dintre clanurile de romi

UPDATE 17 persoane au fost conduse la audieri!

Efective din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, au descins joi, 3 octombrie 2024, la 24 de adrese din orașul Țăndărei. Perchezițiile vin ca urmare a extinderii cercetărilor efectuate în dosarul răfuielilor petrecute pe străzile orașului, la finalul săptămânii precedente. În această speță, cinci persoane au fost arestate preventiv, iar una a fost grav rănită.

 

Arme albe și neletale, descoperite la Țăndărei

La sfârșitul săptămânii trecute, la Țăndărei, două... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2024, 10:40 (68542 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Revolte de stradă provocate de clanurile de romi la Slobozia și Țăndărei

Revolte de stradă provocate de clanurile de romi la Slobozia și Țăndărei

Un conflict mocnit care dăinuie de mai bine de 2 ani între două familii de romi rivale din orașul Țăndărei s-a transformat în adevărate revolte de stradă. Răfuielile s-au petrecut la Slobozia și la Țăndărei. În urma scandalurilor, două persoane au fost rănite, una fiind internată în stare gravă la București. Cinci persoane au fost arestate preventiv pentru 30 de zile. Poliția ialomi­țeană a instituit la Țăndărei o așa-zisă «celulă de criză» și este pregătită să intervină dacă situația escaladează, susțin surse judiciare.

 

Bătaie în toată regula în fața Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2024, 09:20 (13712 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Recalcularea pensiilor perturbă activitatea Tribunalului Ialomița

Recalcularea pensiilor perturbă activitatea Tribunalului Ialomița

Procese pe bandă rulantă înregistrate la Tribunalul Ialomița din cauza procedurii de recalculare a pensiilor. Erorile apă­rute în softul informatic al Casei Naționale de Pensii au împiedicat recalcularea a 600 de pensii la nivelul județului Ialomița. Oamenii pot beneficia de drepturile conferite de lege doar dacă se adresează instanței de judecată. Oficialii celei mai mari instanțe din județ susțin că, zilnic, primesc între 15-20 de dosare din partea ialomițenilor care cer recalcularea pensiilor, conform noilor prevederi legale.

 

Val de procese la Tribunalul Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2024, 08:05 (10141 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiectul «STETOSCOP», derulat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Proiectul «STETOSCOP», derulat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență face parte dintr-un proiect-pilot ce își propune să îmbunătățească relația dintre medicii și asistentele care își desfășoară activitatea în cadrul unității. Astfel, personalul medical al Secției Neonatologie a participat la un training, organizat în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, ce a avut acest scop. «Ne bucurăm de faptul că am reușit să implementăm acest tip de instruire în cadrul spitalului!» susține dr Liliana Pîrlea, medicul-șef al Secției Neonatologie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Proiect-pilot la Spitalul Slobozia... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2024, 12:25 (6268 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aleșii locali s-au opus concesionării unor terenuri către tineri

În ultima ședință a Consiliului Local Slobozia

Aleșii locali s-au opus concesionării unor terenuri către tineri

Luni, 30 septembrie 2024, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în ultima ședință a mandatului 2020-2024. Pe ordinea de zi au fost supuse dezbaterilor 23 de proiecte de hotărâri, după ce lista inițială a fost suplimentată cu alte 11 proiecte. 3 dintre acestea, de o importanță deosebită pentru comunitatea locală, au fost respinse după ce consilierii locali PSD și PRO România s-au abținut să voteze. Prezent în cadrul ședinței, primarul «în funcție» Dragoș Soare a solicitat consilierilor puncte de vedere cu privire la refuzul de a respinge inițiativele, însă aceștia nu au dorit să aducă «lămuriri» asupra deciziilor de a se abține... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2024, 08:05 (3023 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Existența grupărilor infracționale din Slobozia, greu de demonstrat de către organele judiciare

Existența grupărilor infracționale din Slobozia, greu de demonstrat de către organele judiciare

UPDATE Membrii grupărilor infracționale, plasați sub control judiciar prin sentință a Curții de Apel București

În data de 9 septembrie 2024, liniștea Sloboziei a fost tulburată în urma unui scandal iscat în fața sediului Poliției ialomițene, din cauza unei șicanări în trafic. Ceea ce părea a fi un incident izolat evidențiază însă o stare conflictuală mai veche, între două grupări interlope, care încearcă să-și impună «supremația» asupra Sloboziei. Organele judiciare locale au încercat să-i aresteze pe membrii celor două grupări, însă solicitarea le-a fost respinsă de judecătorii Tribunalului Ialomița. Magistrații au reținut că «Parchetul nu argumentează motivele pentru care se propune arestarea preventivă».

 

... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 17:05 (52620 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Protest spontan la Direcția de Asistență Socială Slobozia

Protest spontan la Direcția de Asistență Socială Slobozia

În urmă cu o săptămână, cei 40 de angajați ai Direcției de Asistență Socială a Pri­măriei Slobozia au organizat un protest spontan, nemu­țumiți de faptul că au solicitat în repetate rânduri majo­rări salariale și au primit în schimb doar promisiuni. Protestul a fost susținut de Sindicatul «SANITAS»-fi­liala Ialomița și ar putea ajunge în instanță.

 

Activitate oprită preț de 2 ore Miercuri, 24 septembrie 2024, cei 40 de angajați ai Direcției de Asistență Socială, serviciu din cadrul Primăriei Slobozia, și-au î... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 12:50 (9601 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Înfrângere pe stadionul «Ion Oblemenco»

Fotbal, SuperLiga, Universitatea Craiova-Unirea Slobozia 3-0

Înfrângere pe stadionul «Ion Oblemenco»

Etapa a 11-a a SuperLigii le-a adus față în față pe Universitatea Craiova și Unirea Slobozia. Deplasarea în Bănie a fost una cu ghinion pentru elevii lui Adrian Mihalcea, craiovenii impunându-se cu scorul de 3-0.

 

Au mai bifat o înfrângere Meciul disputat pe stadionul «Ion Oblemenco» din Craiova a început în fa­voarea Sloboziei. În minutul 7, echipa lui Adrian Mihalcea a avut ocazia de a înscrie în poarta gazdelor prin șutul de la marginea careului mare, executat de Christ Afalna. Încercarea nu a... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 11:35 (2099 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Victorie obținută acasă

Handbal, CSM Unirea Slobozia, Junioare 3

Victorie obținută acasă

În etapa a doua a campionatului de handbal feminin dedicat Junioarelor 3, echipa Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia s-a impus în fața adversarelor din Medgidia, CS Happy Kids 2010. Astfel, elevele antrenate de Mădălina Topor le-au învins pe constănțence cu scorul de 53-8.

 

Au ajuns pe primul loc al seriei Echipa de Junioare 3 a Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia a disputat cea de-a doua etapă a campionatului de handbal feminin acasă, la Slobozia. În Sala Sporturilor «Andreea Nica», elevele antrenate de Mădălina Topor le-au î... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 10:55 (693 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Medalie de argint pentru sabrerii CSM Unirea Slobozia la Cupa României

Scrimă

Medalie de argint pentru sabrerii CSM Unirea Slobozia la Cupa României

Sabrerii ialomițeni, legitimați în cadrul Secției Scrimă a Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia, s-au făcut remarcați în cadrul Cupei României la scrimă-seniori. Sportivii noștri au avut o evoluție excepțională, reușind să ajungă pe podium atât la întrecerile indivi­duale, cât și la cele pe echipe.

 

Din nou pe podium În competiția individuală a Cupei României la scrimă-seniori, sabrerul George Dragomir a reușit să obțină me­dalia de bronz. În cadrul aceleiași întreceri, un alt sportiv legitimat la CSM Unirea... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2024, 10:10 (3955 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 04 Aug 2026
232 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: S-au ciocnit cu scuterul de un copil pe bicicletă!

Polițiștii din Țăndărei au fost sesizați luni, 16 mai a.c. în jurul orei 16.30, despre producerea unui accident rutier soldat cu rănirea a trei persoane. Din cercetările efectuate s-a stabilit că în timp ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2011, 11:16
(8172 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: Bucureștean depistat conducînd fără permis

În cursul zilei de luni, 16 mai a.c. în jurul orei 11.30, agenții Postului de Poliție Armășești au depistat pe raza localității un autoturism ce se deplasa în direcția Armășești către Malu Roșu. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2011, 11:14
(8355 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Poliției Urziceni pe raza comunelor Jilavele, Adîncata și Manasia

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au acționat luni, 16 mai a.c., pe raza a trei comune arondate municipiului. Polițiștii au acționat pe raza comunelor Jilavele, Adîncata și Manasia, verificînd ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2011, 11:14
(7848 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori după gratii

Polițiștii din Țăndărei au acționat luni, 16 mai a.c. pe raza localității, pentru punerea în executare a mandatelor. Astfel, a fost identificat un bărbat în vîrstă de 41 ani, din orașul Țăndărei, pe numele ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2011, 11:13
(8598 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița recrutează

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița recrutează și selecționează candidați pentru admiterea în instituțiile militare de învățămînt. Începînd cu data de 16 mai a.c., Inspectoratul de Poliție al ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2011, 10:30
(9294 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un șofer băut nu a oprit la semnalele polițiștilor. A fost urmărit și prins după mai bine de un kilometru de urmărire!

Pe numele unui șofer, de 31 ani, din București a fost întocmit dosar penal după ce aceasta nu a oprit la semnalele acustice și sonore ale polițiștilor întrucît consumase alcool. Așadar, sîmbătă, 14 mai ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2011, 17:11
(8580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Tineri și fără permise, la volan

Un bărbat de 25 ani, din Fetești, a fost depistat de polițiști sîmbătă 14 mai a.c., în timp ce se deplasa la volanul unui autoturism deși nu poseda permis de conducere. Pe numele conducătorului auto a fost ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2011, 16:37
(7325 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 87 de sancțiuni, peste 72000 lei amenzi, 13 permise suspendate

În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județul Ialomița. În cadrul acțiunilor desfășurate la sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2011, 16:32
(7486 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Producătorii agricoli, la control

Sîmbătă, 14 mai a.c., efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au acționat în intervalul orar 08.00-12.00 pe linia prevenirii faptelor antisociale și menținerea climatului de ordine și siguranță ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2011, 16:23
(11232 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Reținuți pentru furt de motorină

Ialomița: Reținuți pentru furt de motorină

Polițiștii au reținut trei tineri, cu vîrste cuprinse între 19 și 29 ani, pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. Vineri, 13 mai a.c. polițiștii au oprit pentru control în trafic un autoturism ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2011, 16:23
(11145 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Un tînăr de 18 ani a intrat în pom cu mașina

În cursul zilei de duminică, 15 mai a.c. polițiștii au fost sesizați despre producerea unui accident rutier ce s-a petrecut în localitatea Ograda. În timp ce un tînăr, de 18 ani, din localitate, se deplasa ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2011, 16:22
(8752 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Acțiune preventivă pe raza municipiului Fetești

Pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate, sîmbătă 14 mai a.c., în intervalul orar 21.00-01.00 a fost desfășurată o acțiune pentru prevenirea și combaterea traficului și consumului ilicit de ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2011, 16:21
(8806 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: 15 mai, ziua veterinarilor

În fiecare an, pe 15 mai, este serbată «Ziua Națională a Medicului Veterinar». Sărbătoarea a fost stabilită în cadrul celui de-al VI-lea Congres Național de Medicină Veterinară din 1994. S-a marcat astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 17:08
(9737 vizualizări - 2 comentarii)


Unul dintre copii dispăruți din Urziceni, găsit în Gara de Nord

Minorul Matache Gabriel-Leonard, din Urziceni, sesizat ca dispărut la data de 6 mai a.c., a fost depistat și încredințat familiei. În urma cercetărilor efectuate, băiatul, în vîrstă de 14 ani, a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:53
(13886 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Povești digitale» pentru vîrstnici

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează cursuri de «Povești digitale» pentru vîrstnici, avînd drept grup țintă persoanele de vîrsta a treia din județul nostru. Cursurile se vor desfășura în ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:47
(11510 vizualizări - 0 comentarii)


Patru jandarmi ialomițeni decorați în Kosovo

70 de jandarmi români detașați în Kosovo, în cadrul miniunii UE au fost distinși, joi, 12 mai, cu medalia «Common Security and Defence Policy». Printre aceștia de numără și patru subofițeri din cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:39
(9757 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Prins în flagrant în timp ce bracona

Prevenirea și combaterea braconajului piscicol a reprezentat în această perioadă o prioritate pentru polițiștii ialomițeni, avînd în vedere faptul că s-a înregistrat o creștere a faptelor de acest gen. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:14
(8517 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Grivița: Fier vechi, confiscat

Polițiștii din Grivița au prins joi, 12 mai, un bărbat de 43 ani din localitate care transporta cu căruța fier vechi, fără a deține documente de proveniență. Fierul vechi a fost confiscat și predat unei ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:12
(10610 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Condamnați încarcerați

Joi, 12 mai, un bărbat de 38 ani din Coșereni a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului, Judecătoria Urziceni emisese un mandat de executare a pedepsei de un an închisoare ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:11
(9068 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Combaterea violenței

Efective din cadrul Poliției Urziceni au acționat joi, 12 mai a.c., în sistem integrat cu jandarmii pentru prevenirea și combaterea violenței stradale. Polițiștii au legitimat peste 50 de persoane, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:10
(8423 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Atenție fermieri! Declarația pentru cota de lapte, la final

Termenul de depunere a declarațiilor anuale de cotă de lapte se apropie. În acest sens, reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură atenționează fermierii că ultima zi va fi 16 mai ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 12:49
(10368 vizualizări - 0 comentarii)


Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Hyundai a lansat, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011, noul Elantra-model ce va fi disponibil către vînzare în România, Spania și alte țări europene în cel de-al treilea trimestru al acestui an ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 10:47
(7793 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Asociația «Prietenii Bibliotecii»

Cu prilejul Anului European al Voluntariatului 2011 și a Săptămînii Naționale a Voluntariatului 9-15 mai 2011, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița va înființa Asociația de voluntariat «Prietenii ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 09:46
(11092 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 16 mai, termenul limită de depunere a cererii SAPS

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor interesați că termenul limită pentru depunerea cererilor de sprijin pe suprafață pentru anul în curs este 16 mai 2011» ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 08:27
(16233 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Un autoturism furat la sfîrșitul anului 2008 și găsit de polițiștii ialomițeni în 2010 a fost restituit proprietarului de drept, un cetățean din Germania. Acțiunea a fost posibilă urmare a unei corespondențe ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:27
(8886 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt AUDI Ialomița


TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

Autotractorul unei firme slobozene, furat în data de 1 mai, a fost descoperit ieri, 11 mai, în localitatea Ștefănești-Ilfov. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit drept suspect principal al furtului ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:24
(8129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt TIR


Fetești: Doi bătrîni, victime ale unei înșelăciuni

Doi bătrîni din Fetești au căzut victimele unei înșelăciuni. Profitînd de naivitatea oamenilor, două hoațe le-au furat toții banii din locuință.
Joi, 12 mai, polițiștii feteșteni au fost alarmați asupra ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:17
(10091 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Minor, autor al mai multor furturi

Un minor de 17 ani este cercetat penal pentru furt calificat, după ce polițiștii au stabilit că este autorul unui furt din Munteni Buzău. Fapta a fost reclamată polițiștilor, miercuri, 11 mai, de către ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:21
(9073 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru braconaj

Polițiștii ialomițeni au desfășurat miercuri, 11 mai, o acțiune extinsă pentru prevenirea braconajului piscicol în județul nostru. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 18 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:02
(7960 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Porcii pot intra în tîrg pînă la 15 mai

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează asupra datei limită a mișcării suinelor vii în tîrgurile de animale. Astfel, potrivit normelor legale intrarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:39
(9900 vizualizări - 5 comentarii)


Ultimele comentarii
T.B. în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026 extrema urgenta în Port modern la Fetești! Cetățean al judetului în Profesorii din Ialomița, procent general de promovare de 41,4% la Titularizare 2026 Mary în Fonduri pentru energie verde, turism fluvial și infrastructură socială în Ialomița Eloise în așteptăm cu aceeași nerăbdare/festivalul cu nănașa mare! Aurora în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia! Mary în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Port Călărași în Port modern la Fetești! #pasajladrajna în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia! Di(h)or în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Vasile în Port modern la Fetești! Parandarat în Port modern la Fetești! Agora în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia! Amenda în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Iulia în IPJ Ialomița: Trei persoane reținute pentru «furt calificat» de combustibil din vagoane-cisternă casă Misleanu în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026 Mart în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Mary în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia! Mary în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...