Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia: Suspiciuni de fraudă la «Asociația 44, P+8 Gostat»

Războiul de 10000 de euro anual

Slobozia: Suspiciuni de fraudă la «Asociația 44, P+8 Gostat»

Ion Lungu, membru al Asociației 44 din Slobozia, acuză condu­cerea Asociației de «deturnare de fonduri» și «gestionare frauduloasă» a veniturilor obținute din închirierea spațiilor. În replică, administratorul Asociației, Gheorghe Manea, susține că acuzațiile reclamantului nu se justifică. Situația se află în atenția Primăriei Slobozia din 2023, însă până la acest moment nu a fost stabilită nicio măsură coercitivă.

 

Asociația bogaților În timp ce majoritatea celor 400 de Asociații din Slobozia se zbat la limita subzistenței... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2024, 11:55 (6029 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Fonduri guvernamentale pentru amenajările de irigații ale Ialomiței

Fonduri guvernamentale pentru amenajările de irigații ale Ialomiței

În ultimii 5 ani, Ialomița a primit sistematic fonduri din partea Minis­terului Agriculturii și Dezvoltării Rurale pentru reabilitarea infrastructurii de irigații. Potrivit Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, cele mai importante amenajări de irigații din județ se află în stadii avansate în ceea ce privește reabili­tarea. Alte amenajări au fost incluse de Ministerul Agriculturii în studii de fezabilitate și «DALI» în vederea unei viitoare reabilitări.

 

Lucrări în curs... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2024, 08:05 (6085 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Consiliul Local Slobozia față-n față cu tehnologia

Somnul națiunii naște mode

Consiliul Local Slobozia față-n față cu tehnologia

La sfârșit de mandat, Consiliul Local Slobozia, forul legislativ al orașului, a devenit un ecran de calculator. Ședințele de Consiliu Local se desfășoară on-line, prezența se face prin telefon, Aleșii locali au devenit niște simboluri pe ecran... Iar votul s-a transformat din formalitate în simulacru! Joi, 29 august 2024, sala de ședințe a Consiliului Local Slobozia a devenit scena acestui spectacol în care bufonii aleși ai acestui mandat au dat măsura grijii față de comunitatea care i-a propulsat în funcții. Și, da, e adevărat că noi avem Aleșii pe care i-am votat și îi merităm! Dar la fel de adevărat e că Slobozia merită de la acești Aleși măcar o făr... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2024, 12:05 (4893 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Radiografia pregătirilor pentru debutul noului an școlar

Ialomița: Radiografia pregătirilor pentru debutul noului an școlar

În urmă cu o săptămână, o comisie specială formată din reprezentanți ai Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Direcției de Sănătate Publică Ialomița și Instituția Prefectului Județul Ialomița a făcut verificări cu privire la sta­diul pregătirii școlilor pentru debutul noului an școlar. Deși numărul unităților de învățământ fără autorizații sanitare s-a redus considerabil, problemele au rămas aceleași. Mai mult, marea provocare pentru școli este să asigure spații conforme pentru elevi, în unitățile unde se desfășoară lucrări de reabi­litare.

 

Probleme înainte de începerea școlii... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2024, 07:50 (4423 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început recepția oficială la «Plaja Zorilor»

Amara se pregătește de ce e mai rău și speră la ce e mai bine

A început recepția oficială la «Plaja Zorilor»

bonus: Lacul Amara scade pe an ce trece, pe plajă se fură ca-n codru

La sfârșitul săptămânii precedente, comisia oficială de recepție a investiției care a vizat reabilitarea «Plajei Zorilor» a făcut primele constatări privitoare la calitatea lucrărilor. La recepție a fost prezent și Ionuț Răileanu, reprezentantul firmei Experience Com SRL, firma care a câștigat contractul de execuție. Potrivit informaților oficiale, neregulile constatate vor fi remediate în cursul acestei săptămâni, iar după recepția finală plaja va intra în administrarea Primăriei Amara. Pentru a proteja investiția, administrația locală intenționează să angajeze o firmă de pază și să restricționeze accesul turiștilor la plajă pe timpul nopții... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2024, 10:20 (6736 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița încep «marea relocare» a elevilor

Școlile din Ialomița încep «marea relocare» a elevilor

Din cauza proiectelor de reabilitare în care au fost incluse, școlile ialomițene caută soluții pentru relocarea elevilor astfel încât aceștia să participe la cursuri în cele mai bune condiții. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a fost notificat cu privire la 14 unități de învățământ din județ care vor be­neficia de reabilitări și după 9 septem­brie 2024, când se va deschide oficial anul școlar 2024-2025.

 

Fonduri pentru reabilitarea școlilor Conform datelor oficiale, cele 14 unități de învățământ incluse î... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 15:25 (5459 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Dragoș Soare: «Toate nuanțările informațiilor apărute, cu ajutorul și în beneficiul PSD Ialomița!»

PNL Ialomița, sub asediul unor campanii de dezinformare publică

Dragoș Soare: «Toate nuanțările informațiilor apărute, cu ajutorul și în beneficiul PSD Ialomița!»

Informațiile apărute în spațiul public privind demisia «în bloc» a jumătate din Biroul Permanent Județean al PNL Ialomița l-au determinat pe președintele liberalilor locali să facă o serie de precizări. Într-un comunicat remis presei, președintele PNL Ialomița, Dragoș Soare, susține că «informațiile publicate în ultimele zile fac parte dintr-o campanie de dezinformare interesată, construită și pusă în operă de către anumite persoane care urmăresc agendele lor personale, pentru a prelua conducerea PNL Ialomița, cu ajutorul și în beneficiul PSD Ialomița». Dragoș Soare susține că cei 15 membri (n.red.: din 2... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 14:20 (3226 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Victorie pe final de meci

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Gloria Buzău 2-1

Victorie pe final de meci

Unirea Slobozia s-a impus în fața Gloriei Buzău, în meciul din etapa a 8-a a SuperLigii. Jucătorii noștri și-au învins adversarii cu scorul de 2-1. Slobozia a reușit să obțină victoria grație celor două reușite ale lui Dmytro Pospielov. «Munca noastră a fost răsplătită. A fost un rezultat foarte bun!» a declarat la finalul partidei antre­norul Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea.

 

Au mai bifat o victorie În prima repriză, atât Unirea Slobozia, cât și Gloria Buzău și-au împărțit numărul de ocazii de a înscrie la poartă... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 13:20 (2474 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD a prezentat situația majorării pensiilor în Ialomița

PSD a prezentat situația majorării pensiilor în Ialomița

Duminică, 1 septembrie 2024, liderii Organizației PSD Ialomița au organizat o conferință de presă în care au prezentat public beneficiile majorării pensiilor la nivel național și în Ialomița. Conform datelor prezentate, 41520 din totalul de circa 52000 de pensii din Ialomița au fost majorate. Cea mai mică majorare, de până în 100 de lei, vizează 6500 de pensionari, iar cea mai mare majorare, de 4000 de lei, vizează 4 pensionari. Cei mai mulți pensionari cu pensii mărite din Ialomița, 10900 de oameni, beneficiază de o majorare a pensiilor si­tuată între 500 și 1000 de lei.

 

Laudă-te, gură... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 12:05 (3089 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Trofeul turneului a ajuns la Galați

Handbal, Memorialul «Andreea Nica»

Trofeul turneului a ajuns la Galați

La sfârșitul săptă­mânii precedente, Slobozia a găzduit ediția 2024 a Memorialului «Andreea Nica». Meciurile amicale au contat în pre­gătirea echipelor participante pentru viitorul campionat al Diviziei A de handbal. În Sala Sporturilor din Slobozia s-au duelat CSM Unirea Slobozia, CSJ Prahova Ploiești (fosta Activ Ploiești), CSM Galați și Știința București. Câștigătoare a fost desemnată CSM Galați, echipă care s-a impus în fața tuturor adversarilor. CSM Unirea Slobozia s-a clasat pe ultimul loc, fiind învinsă în toate meciurile.

 

Maraton de meciuri la Slobozia... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 11:40 (2131 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Rezultatele echipelor ialomițene în runda 1 a Ligii a III-a

Fotbal, Liga a III-a

Rezultatele echipelor ialomițene în runda 1 a Ligii a III-a

Sâmbătă, 31 august 2024, a debutat oficial campionatul Ligii a III-a. Ialomița are în acest sezon două echipe. Este vorba despre Recolta Gheorghe Doja și CSM Fetești. Prima rundă s-a încheiat cu victoria fotbaliștilor din Gheorghe Doja și cu în­frângerea celor din Fetești.

 

O victorie și o înfrângere În runda 1 a Ligii a III-a, echipele ialomițene care evoluează în acest eșalon, Recolta Gheorghe Doja și, respectiv, CSM Fetești, au întâlnit Dunărea Călărași și Axiopolis Cernavodă. Recolta Gheorghe Doja a disputat... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 10:15 (2040 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sabrerii slobozeni, medaliați la Cupa «Muschetarul»

Scrimă

Sabrerii slobozeni, medaliați la Cupa «Muschetarul»

În perioada 31 august-1 septembrie 2024, în ju­dețul Iași s-a desfășurat Cupa «Muschetarul», în­trecere sportivă organizată de Federația Română de Scrimă. Sportivii legi­timați la Secția Scrimă a Clubului Sportiv Școlar din Slobozia s-au făcut remarcați în cadrul acestei competiții, reușind să urce pe podium. Cea mai bună performanță a fost a scrimerului Damian Neagu, dublu medaliat cu aur și argint la categoriile «U13» și «U15».

 

Rezultate bune la Iași Antrenați de profesorul Marin Cruțu, sportivi ialomițeni... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 09:20 (1961 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Depozitul ilegal de pepeni din Slobozia Nouă rămâne în picioare

Depozitul ilegal de pepeni din Slobozia Nouă rămâne în picioare

De 3 ani, Primăria Slobozia încearcă să demoleze un imobil amplasat ilegal la marginea Cartierului Slobozia Nouă. Clădirea este un depozit de pepeni și aparține firmei Dinu Invest SRL, administrată de Cristi Dinu. Deși administrația locală a făcut toate demersurile legale pentru a dărâma construcția, decizia aparține însă instanței. Tot de 3 ani, Judecătoria Slobozia încearcă, fără succes, să dea un verdict în acest proces.

 

Imobil ridicat ilegal, încă în picioare În 2021, ziarul nostru atrăgea atenția opiniei publice în legătură... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2024, 12:20 (5856 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avocatul Poporului reclamă indiferența funcționarilor Direcției de Sănătate Publică Ialomița

Avocatul Poporului reclamă indiferența funcționarilor Direcției de Sănătate Publică Ialomița

În mai 2024, ziarul nostru prezenta opiniei publice o situație revoltătoare cu privire la cazul unui pacient internat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Pacientul nu a beneficiat de intervenția chirurgicală de care avea nevoie din cauza unui conflict iscat între medici. La 3 luni distanță de la publicarea articolului, instituția Avocatul Poporului reacționează și trage un semnal de alarmă cu privire la indiferența instituțiilor care ar fi trebuit să ia atitudine în acest caz. În vizor este Direcția de Sănătate Publică Ialomița ai cărei funcționari au refuzat să facă demersuri pentru a lămuri situația, chiar dacă aveau obligația legală de a da curs unor astfel... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2024, 08:20 (5062 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cum să obții bani simplu și rapid de la BSG Amanet&Exchange-Firma nr.1 de amanet din România

advertorial

Cum să obții bani simplu și rapid de la BSG Amanet&Exchange-Firma nr.1 de amanet din România

BSG Amanet&Exchange domină piața de amanet și schimb valutar din România, oferind servicii avantajoase și sigure pentru amanetarea aurului, electronicelor și schimbul valutar. Cu prețuri competitive, transparență absolută și o rețea extinsă de agenții, BSG este alegerea ideală pentru cei care au nevoie rapid de bani sau doresc să schimbe valută în condiții avantajoase.

La BSG Amanet&Exchange, clienții primesc 210 lei/gram pentru aurul de 14K, unul dintre cele mai bune prețuri de pe piață. Pe lângă prețul foarte bun, BSG oferă dobânzi avantajoase și evaluări gratuite pentru orice obiect din aur, fie că este vorba de bijuterii, lingouri,... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2024, 08:00 (4130 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Un ghiozdan pentru un zâmbet» la Centrul de Educație Non-Formală Slobozia

«Un ghiozdan pentru un zâmbet» la Centrul de Educație Non-Formală Slobozia

Direcția pentru Educație, Cultură și Tineret Slobozia, în colaborare cu Consiliul Local al Tinerilor, susține o nouă cam­panie de sprijin pentru elevii ai căror părinți au nevoie de sprijin financiar la începutul anului școlar. Sub sloganul «Un ghiozdan pentru un zâmbet», organizatorii încearcă să regrupeze co­munitatea locală cu scopul de a colecta rechizite școlare și ghioz­dane pentru copiii care vor merge din nou la școală începând cu 9 septembrie 2024. «Este o mare bucurie să vezi cum oamenii sus­țin inițiativele tinerilor din Centrul nostru. Le mulțumim tuturor pe această cale și îi asigurăm că facem toate eforturile... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2024, 10:20 (1691 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Puci politic eșuat în ograda PNL Ialomița

Soare, greu de ucis! Deocamdată...

Puci politic eșuat în ograda PNL Ialomița

Sâmbătă, 31 august 2024, la sediul PNL Ialomița, o comisie de lucru trimisă de liderul liberal Nicolae Ciucă a decis asupra viitorului politic al președintelui în funcție, Dragoș Soare. Comisia a fost «condusă» de președintele PNL Ilfov, Hubert Thuma (președinte al Consiliului Județean Ilfov) și europarlamentarul PNL Dan Motreanu (șeful de campanie al prezidențiabilului Nicolae Ciucă). Întâlnirea s-a produs ca urmare a demisiilor din Biroul Permanent Județean a 15 membri PNL, printre care și 3 din cei 8 primari PNL din Ialomița. Surse liberale susțin că demisiile reprezintă o încercare a ex-președintelui PNL, Gheorghe Tinel, acum director general al... [citește_tot_articolul]

31 August 2024, 16:20 (8946 vizualizări - 6 comentarii)

REPORTAJ

«Suntem alături de Laura!»

«Suntem alături de Laura!»

Până la începutul acestei luni, Laura Ștefan a fost unul dintre oamenii străzii. Unul dintre zecile de chipuri fără trecut și fără viitor, pe lângă care ne-am obișnuit să trecem fără să mai tresărim, fără să ne punem întrebări, fără să vedem... Grație grupului «Suntem alături de Laura!», Laura Ștefan va putea trăi omenește. Însă mai importantă decât ea, oricât ar părea de crudă afirmația, e băiatul ei, Mihai, elev în clasa a VII-a la Liceul de Arte din Slobozia, care a primit șansa de a merge la școală. Iar noi toți, după puterile fiecăruia, putem transforma această șansă într-o realitate concretă.

 

Laura am putea fi noi... [citește_tot_articolul]

31 August 2024, 09:40 (5701 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

DGASPC Ialomița: 1 milion de euro pentru sprijinul copiilor instituționalizați

DGASPC Ialomița: 1 milion de euro pentru sprijinul copiilor instituționalizați

bonus: Demersuri pentru instituționalizarea adulților cu handicap

De 2 ani, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a dat curs unui amplu proces de descentralizare a centrelor de plasament destinate co­piilor instituționa­lizați și relocarea acestora în spații care să cores­pundă directivelor europene în domeniu. Cu ajutorul fondurilor structurale, la Urziceni, au fost create noi centre care să ofere un mediu sigur și eficient pentru dezvol­tarea și integrarea copiilor instituționa­lizați. Pentru procesul de descentralizare inițiat de DGASPC Ialomița, Uniunea Europeană a alocat județului nostru 1 milion de euro.

 

Bani europeni pentru copiii instituționalizați... [citește_tot_articolul]

30 August 2024, 15:40 (5741 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Unirea Slobozia a ratat calificarea în grupele Cupei României!

Fotbal, Cupa României, FK Csíkszereda Miercurea Ciuc-Unirea Slobozia 1-0

Unirea Slobozia a ratat calificarea în grupele Cupei României!

Joi, 29 august 2024, aflată în deplasare la Miercurea Ciuc, Unirea Slobozia a ratat calificarea în grupele Cupei României. În meciul disputat contra FK Csíkszereda Miercurea Ciuc, echipa noastră a fost învinsă cu scorul de 1-0. Echipa harghiteană a fost unul dintre adversarii Sloboziei în Liga a II-a.

 

Gol marcat aproape de final  Joi, 29 august 2024, s-au disputat ultimele 4 meciuri contând pentru calificarea în grupele Cupei României. Printre echipele care au încercat să obțină această calificare s-a numărat... [citește_tot_articolul]

30 August 2024, 14:05 (3220 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Polițiștii au oprit un autoturism pentru viteză excesivă și au descoperit... un țepar de cerale!

Un bărbat, de 33 de ani, din orașul Strehaia, județul Mehedinți este cercetat penal de polițiștii feteșteni pentru înșelăciune, după ce, cu ocazia unei tranzacții cu cereale, a înșelat un cetățean cu peste ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:32
(11062 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Fără permis și cu mașina neînmatriculată a lovit un pieton, părăsind locul accidentului

În cursul dimineții de luni, 13 septembrie, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:31
(18468 vizualizări - 2 comentarii)


Gura Ialomiței: Fără permis la volan

Luni, 13 septembrie, polițiștii din Gura Ialomiței au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în județul Ialomița. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul agentului de poliție, continuîndu-și deplasarea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:30
(16278 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînăr mort într-un accident rutier

Luni, 13 septembrie, în apropierea localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Victima, un tînăr de 23 de ani, din municipiul Focșani, județul Vrancea, conducea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:28
(16878 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Țigări de contrabandă, confiscate

În cursul zilei de luni, 13 septembrie polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au oprit pentru control, pe raza comunei Sărățeni, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:26
(16387 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Tîrg: A intrat cu mașina în pom și a fost proiectat pe gardul unei case

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 11/12 septembrie, Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că pe raza localității s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:03
(21506 vizualizări - 1 comentariu)


«Șoferi» fără permis sau băuți la volan

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 11 septembrie, un echipaj de poliție din Urziceni, aflat în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, a depistat în trafic pe raza localității Maia ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:01
(18640 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Comerțul ilicit, în atenția polițiștilor

Sîmbătă, 11 septembrie, polițiștii din Urziceni au executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii activităților de comerț ilicit în zona Pieței și a Oborului din municipiu. În cadrul acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:00
(17102 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Se fură capace de canalizare

În noaptea de duminică spre luni, respectiv 12 spre 13 septembrie, o echipă de siguranță publică mixtă polițist-jandarm-polițist comunitar a depistat, pe strada Independenței din Fetești, un tînăr de 2 ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 15:58
(18479 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Stelnica

«Biblionet» la Stelnica

Primăria și Consiliul Local Stelnica, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Biblioteca Comunală «Ion Ghelu Destelnica» vor inaugura oficial noul serviciu gratuit de bibliotecă «Biblionet-lumea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 12:04
(19747 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean raportează evaziunea pentru luna august 2010

Potrivit unei informări a Direcției Genrale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii august inspectorii instituției au efectuat 180 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:35
(11108 vizualizări - 0 comentarii)


Prinsă în flagrant în timp ce dădea șpagă

Vineri, 10 septembrie, ofițerii Direcției Generale Anticorupție Ialomița, în colaborare cu polițiști din cadrul IPJ Ialomița, au prins în flagrant o persoană din Ciulnița în timp ce încerca să mituiască ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:34
(21387 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ciulnița șpagă


Accidente: Începător la volan, a intrat într-o căruță. S-a izbit de un tractor și a murit pe loc. Biciclistă băută, acroșată de o mașină

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost ușor rănite în urma a trei accidente produse pe arterele județului.
Primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției prin 112, vineri, 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(18470 vizualizări - 1 comentariu)


Depistat fără permis la volanul unui autoturism neînmatriculat și cu număr fals

Polițiștii Serviciului Rutier aflați în activitatea de supraveghere și control al traficului rutier pe DN2A, pe raza localității Misleanu, au oprit pentru control un autoturism cu număr de înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(16469 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, afară de pe șosele!

Efective ale Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu reprezentanții RAR filiala Ialomița au acționat pe raza municipiului Fetești avînd drept scop scoaterea în afara părții carosabile a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(13296 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești rable


Țăndărei: Tînăr arestat

Polițiștii din Țăndărei au identificat și reținut un tînăr de 21 de ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis la data de 3 septembrie a.c. un mandat de executare a pedepsei de 1 an ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(17474 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Polițiștii feteșteni au acționat pe raza municipiului, activitățile întreprinse urmărind prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență în zona barurilor, discotecilor și a altor locuri pretabile ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:41
(16341 vizualizări - 0 comentarii)


Comandantul Poliției Slobozia, Cristian Ivan, prezent la «Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ» de la Sibiu

Vineri, 10 septembrie a.c., s-a încheiat la Sibiu Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ din cadrul inspectoratelor de poliție județene. La întîlnire a participat, din partea Ministerului ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 14:22
(17671 vizualizări - 0 comentarii)


Rechizite gratuite de la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Copiii proveniți din familii nevoiașe vor primi rechizite cu titlu gratuit oferite de Centrul de consiliere și sprijin pentru familiile aflate în dificultate din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 09:02
(18729 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un polițist la fiecare școală

Peste 200 de polițiști ialomițeni vor participa în cele 120 de unități de învățămînt la deschiderea noului an școlar. «Zona unităților de învățămînt va fi supravegheată de patrulele de siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:48
(17725 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-au intoxicat în pivniță cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. O femeie a murit!

Trei persoane s-au intoxicat cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. Tragedia s-a petrecut la Fetești, în cartierul Fetești-Gară, vineri, 10 septembrie. Proprietarul, în vîrstă de 62 de ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:29
(11893 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești tragedie


13 septembrie-Ziua Pompierilor se desfășoară la liceul «Al. I. Cuza»

În fiecare an, la 13 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița sărbătorește Ziua Pompierilor din România. Pentru că anul acesta sărbătoarea coincide cu ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:15
(10513 vizualizări - 0 comentarii)


Ciupercă reclamă evaziunea fiscală: «În Port la Constanța ajung prin Ialomița, în fiecare noapte, sute de mii de tone de cereale!»

Joi, 9 septembrie, după-amiază, autoritățile locale și județene s-au întrunit în ședința lunară de lucru a Colegiului Prefectural. De această dată lucrările Colegiului s-au axat pe infracționalitatea înregistrată ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 06:14
(19513 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bucu, Ograda și Colelia

Trei incendii la gospodăriile populației s-au petrecut în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., începînd cu ora 10.15, cînd la dispeceratul Inspectoratului s-a anunțat faptul că anexa unei gospodării ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:18
(19647 vizualizări - 1 comentariu)


Au furat fier de la o stație de irigații

Marți, 7 septembrie, în jurul orei 16.30, jandarmii grupei de intervenție Urziceni, aflîndu-se în patrulare pe un tronson al conductelor magistrale de transport produse petroliere din zona comunei Lilieci ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:03
(18227 vizualizări - 0 comentarii)


Instalarea noului preot la Armășești

Instalarea noului preot la Armășești

Duminică, 5 septembrie 2010, preacucernicul părinte Stancu Bogdan Ionuț, protoiereu de Urziceni, a participat în comuna Armășești la slujba de instalare a noului preot paroh, Munteanu Cristian Ionuț. La ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:55
(25140 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Bătrînă dispărută de la domiciliu, găsită în mai puțin de patru ore de la sesizare

Miercuri, 8 septembrie, la ora 16.00, agenții Postului de Poliție Maia au fost sesizați de către un localnic de 57 de ani, despre faptul că mama sa, în vîrstă de 87 de ani, diagnosticată cu amnezie temporară ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:51
(17993 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia dispărută


Furturile de pe cîmp, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de 8/9 septembrie a.c., efectivele Biroului de Ordine Publică Fetești, în colaborare cu lucrători ai Inspectoratului Județean al Poliției de Frontieră Ialomița și Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:49
(15215 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Țăndărei

În cursul zilei de ieri, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Țăndărei au organizat și executat o acțiune ocazie cu care a fost prins și reținut un bărbat de 37 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:47
(20633 vizualizări - 3 comentarii)


350 de carnete reținute ca urmare a consumului de alcool la volan

În primele opt luni ale anului 2010, în urma acțiunilor desfășurate de polițiști pentru combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului, au fost reținute 350 de permise de conducere. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:45
(17453 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...