Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

IPPON, IPPON, IPPON

Karate

IPPON, IPPON, IPPON

Duminică, 6 decembrie, la Mediaș, s-a desfășurat Cupa IPPON, unul dintre cele mai puternice concursuri de karate ale sezonului. Clubul Satori Slobozia a fost reprezentat de trei senioare și cinci copii, iar recolta de premii a fost substanțială. Astfel, la kumite +18 ani, Daniela Dinu a ocupat prima poziție, fiind urmată de colega sa Diana Florea. Cele mai multe premii le-a strîns și de această dată Cosmina Gavrilă, ea ocupînd locul 2 la kata +18 open și kumite +18 ani, +65 kg și locul 3 la kumite +18, open, concurs pe care l-a terminat cu mîna în ghips, fracturîndu-și degetul mare de la mîna stîngă. Nici copiii nu s-au lăsat mai prejos. Matei Gheorghe a obținut locul 2 la kumite 13-14 ani, Ciprian... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 18:16 (13654 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal

Primele mutări la Unirea Slobozia

Deși lotul a intrat în vacanță, o dată cu finalul turului, conducerea Unirii pregătește strategia pentru retur. Astfel, reunirea programată pentru 11 ianuarie, îi va găsi în lot pe Măciucă și Matache, reveniți după împrumutul la Players, dar și pe cîțiva dintre juniorii CSS care se vor pregăti cu echipa mare. În privința plecărilor, le notăm pe cele ale portarului Oprea și ale juniorilor Bolocan și Ilie. Cea mai grea pierdere o reprezintă însă principalul marcator, Nicușor Hertu, care va îmbrăca din iarnă tricoul rivalei, Viitorul Constanța. «Sînt dezamăgit dacă transferul lui Hertu se concretizează. Pierdem unul dintre cei mai importanți fotbaliști, foarte greu de înlocuit» ne-a declarat antrenorul... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 18:15 (8442 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Diana, o fată fericită

Diana e o fată fericită! Nu din cauza dimensiunilor (90-59-90)! Nici pentru că e preocupată mai degrabă de trupa de dans din care face parte (ansamblul Doina Bărăganului) decît de cariera de fotomodel. Și nici pentru că-și mulțumește părinții învățînd, ca să devină economist, cum vrea tata sau doctor, cum vrea mama. Nu! Ea e fericită pentru că, la 16 ani, încă mai așteaptă un Făt-Frumos, călare pe un cal alb, care să vină și s-o salveze de un oraș sărac și fără orizont. «Acolo, undeva, e un prinț care mă așteaptă! Dar, dacă nu mă vede, cum o să știe să mă găsească?!». I-am dat dreptate, iar fotografiile pe care nu le-am putut publica le-am postat pe site, pentru ca prințul s-o găsească mai ușor... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 17:57 (54645 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Evaziune de peste 1 milion de euro din comerțul cu cereale

Evaziune de peste 1 milion de euro din comerțul cu cereale

Întotdeauna v-ați întrebat cum este posibil ca în România să se fure miliarde fără ca nimeni să bage de seamă. Ei bine, vă mai răspundem o dată oferindu-vă o posibilă rețetă descoperită la un control de rutină de comisarii Gărzii Financiare Ialomița. Nu vă lăsați însă înșelați de simplitatea rețetei. Aceasta e doar partea văzută a afacerii!

Cînd 39 de facturi umblă «hai-hui» prin cereale
Un control rutier de rutină al Gărzii Financiare Ialomița, desfășurat la filele lunii octombrie 2009, a permis identificarea unui transportator de cereale care comercializa imense cantități de grîne. Sediul social declarat al societății era în Bolintin Vale, județul Giurgiu. Extinderea... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 17:37 (14861 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Învingătorii Învinsului, Învinșii Învingătorului

Învingătorii Învinsului, Învinșii Învingătorului

Învingătorii Învinsului
Sediul PSD de la Slobozia e pe Eminescu, la ieșire din oraș. Și e prost luminat. Dacă nu-l știi, nici nu-l bagi de seamă, pentru că primarul Ionașcu nu și-a dezmințit renumele. De zgîrcit ce e, nici în noaptea cea mare n-a aprins luminile. Dar staff-ului PSD nici că-i pasă. La 20,45 deja sărbătorește. Chivas Regal la păhăruțe de plastic. Pe chipurile obosite de-atîta cărat la vot, se așterne relaxarea. Deja știu! Geoană a cîștigat exit-poll-urile acum o oră. 52 la 48, cum o să scrie acuma pe ecranul teveului. Știe președintele Ciupercă, care explică didactic că victoria lui Geoană este victoria tuturor celor care pun preț pe mai binele public. Primarul... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2009, 17:33 (11107 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

REZULTATE în Ialomița, pe localități

Turul II al alegerilor prezidențiale, 6 decembrie 2009

REZULTATE în Ialomița, pe localități

Județul Ialomița-prezență la vot-54,84%
Mircea Geoană (PSD)-55,85%
Traian Băsescu (PD-L)-44,14%

Municipiul Slobozia (primar PSD)-prezență la vot-53,52%
Mircea Geoană (PSD)-54,32%
Traian Băsescu (PD-L)-45,67%

Municipiul Fetești (primar PNL)-prezență la vot-50,04%
Mircea Geoană (PSD)-54,66%
Traian Băsescu (PD-L)-45,33%

Municipiul Urziceni (primar PNL)-prezență la vot-52,08%
Mircea Geoană (PSD)-53,71%
Traian Băsescu (PD-L)-46,28%

Oraș Amara (primar PSD)-prezență la vot-52,00%
Mircea Geoană... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2009, 13:32 (7504 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL

Ialomița l-a votat pe Geoană, dar l-a cîștigat pe Băsescu

Turul II al alegerilor prezidențiale, PREVIZIBIL

La fel ca și în primul tur (40,08%), și la cel de-al doilea PSD și-a adjudecat detașat județul Ialomița cu un procent de 55,80%. PD-L se află în urmă la aproape 10 puncte diferență, cu un procent de 44,20%. În ciuda susținerii acordate de filiala PNL, diferența a fost prea mică pentru a schimba semnificativ rezultatul votului. Dincolo de procente însă, dacă luăm în calcul strict numărul de voturi, se poate constata că fiecare dintre cele două formațiuni au obținut un număr aproape egal, puțin peste 24000 de voturi. De altfel, declarațiile președinților celor două filiale făcute imediat după anunțarea rezultatelor exit-poll-urilor confirmă lipsa de surprize a bătăliei electorale în Ialomița. «... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2009, 10:57 (8294 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Dializa, de 4 ori mai scumpă cu apa lui Ionașcu

Sursa subterană de apă face găuri și în bugetul Spitalului Județean Slobozia

Dializa, de 4 ori mai scumpă cu apa lui Ionașcu

După ce a găurit metodic țevile de oțel ale rețelei îmbogățind orașul cu o nouă colecție de gropi, apa din sursa subterană face o nouă victimă: Secția de dializă a Spitalului Județean. Iar acesta e doar începutul...

Cheltuieli de 4 ori mai mari
Într-un banc uitat, de pe vremea comunismului, Bulă era întrebat unde se poate bea cea mai bună bere. «Dacă n-ai bani și relații, o bei la București... Dacă ai, cea mai bună bere o bei la Viena» explica Bulă la vremea respectivă. După 20 de ani, la Slobozia, bancul rămîne unul de actualitate. Iar la Secția de dializă a Spitalului Județean Ialomița, are conotații tragice. Pentru că, deși nu e vorba de bere ci doar de banala apă... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2009, 08:25 (11150 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Bibliotecarul Sandrei Brown

Munca cu cartea

Bibliotecarul Sandrei Brown

Într-o lume în care totul e pe internet, cititul a devenit o activitate desuetă. N-o mai fac nici măcar copiii din ciclul primar, d-apoi adulții. Și totuși... Independent a căutat și a găsit o bibliotecă cu 2200 de volume unde timpul s-a oprit în loc și aceiași 800 de oameni citesc zilnici aceleași cărți. Iar în topul acestora din urmă conduc detașat romanele Sandrei Brown, probabil prima autoare de best-selleruri pentru adulți din România anilor '90.

Biblioteca unde timpul s-a oprit
Biblioteca e cazată într-o sală mică, de trei pe patru, la care ajungem după o lungă rătăcire pe coridoare înguste și pustii. Pe unul dintre pereți, cel din stînga ușii, cărțile sînt așezate... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2009, 09:13 (16725 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Pesediștii au împărțit umbrele și s-au rugat privind la cer

«Ploaie pentru Mircea Geoană!»

În ultima zi a campaniei electorale, vineri, 4 decembrie, un comando electoral de peste 100 de pesedei locali, în frunte cu Silvian Ciupercă, s-au rugat social-democrat «să dea Ăl de Sus să plouă». Motivul?! Cele 100 de umbrele roșu-turbat, de campanie, pe care stă scris cu litere de-o șchioapă numele candidatului Geoană.
Și cum săptămînile astea Dumnezeu și-a luat ochii de la noi, făcînd 40 la sută din votanți să vadă doar «sînge» înaintea ochilor în cabinele de votare, ploaia nu s-a lasat așteptată! Ea a lovit scurt, mocănește, fix în Piața Revoluției, acolo unde comando-ul se oprise pentru o clipă, într-o grămadă organizată, să-și mai tragă sufletul din îndemnat electoratul la vot.
Și... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2009, 15:15 (12255 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

APA LUI IONAȘCU NU E POTABILĂ

Oficialul oficialului

APA LUI IONAȘCU NU E POTABILĂ

În cursul zilei de joi, 3 decembrie 2009, Institutul de Sănătate Publică București a dat publicității rezultatele analizelor de verificare a potabilității sursei subterane de apă care alimentează municipiul Slobozia și localitățile limitrofe. Concluzia categorică a seturilor de probe prelevate în ultimele trei săptămîni e indubitabilă: APA NU E POTABILĂ! Prefectul Mădălin Teculescu, unul dintre susținătorii acestui demers de reanalizare a calității apei, consideră imperios necesară convocarea Comitetului pentru Situații de Urgență în vederea identificării de soluții pe termen scurt care să remedieze situația.

Amoniu, fier și enterococi în apa slobozenilor... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2009, 08:28 (14754 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

15 miliarde de lei pentru elevii Liceului de Artă

15 miliarde de lei pentru elevii Liceului de Artă

Începînd de joi, 3 decembrie a.c., elevii Liceului de Artă din Slobozia beneficiază de un atelier multifuncțional, modern și dotat la cele mai exigente standarde în domeniu. Investiția demarată în urmă cu mai bine de un an constă în două corpuri de clădire legate de un coridor de legătură și o mansardă pentru depozitarea lucrărilor elevilor, destinate studiului practic al elevilor. Valoarea investiției, estimată inițial la 10 miliarde lei, s-a ridicat, la final, la 15 miliarde, din cauza unor lucrări suplimentare efectuate pe parcurs. Prezent la recepție, Gabi Ionașcu a declarat că «aceasta este cea mai nouă investiție finalizată a municipalității. După cum știți, în următoarea perioadă vom inaugura... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2009, 17:13 (7621 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionașcu, la 5 minute în spatele partidului

Ionașcu, la 5 minute în spatele partidului

Am spus minute? Pardon, ne-am grăbit. Nu e vorba de minute, ci de procente. Pentru prima dată în istoria ultimelor două mandate, primarul Gabi Ionașcu recunoaște că nu mai este o «locomotiva» PSD la Slobozia. Potrivit ultimei sale declarații, Gabi Ionașcu susține că la alegerile din 6 decembrie slobozenii vor vota doar în proporție de 55% cu Mircea Geoană. «Evident că Slobozia va fi sub procentul pe care PSD speră să-l obțină în Ialomița. Cam 55%... Și asta pentru că există oameni care, din anumite, motive votează cu Traian Băsescu. Probabil pentru că le place bîlciul ăsta de fiecare zi...» a spus edilul. Declarația este în evidentă contradicție cu procentul avansat de PSD la începutul acestei... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2009, 16:32 (9163 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Bani de buzunar pentru primarii PD-L din Ialomița

Noiembrie, ultimul bal pe spinarea statului

Bani de buzunar pentru primarii PD-L din Ialomița

Nici nu s-a răcit bine semnătura de pe OG 1307/2009, prin care în Ialomița se pompau 2,7 milioane lei în primarii PD-L, că Guvernul o ia de la capăt. Și, la 8 zile distanță, adică pe 12 noiembrie, în Monitorul Oficial al României apare o listă cu 21 de primării județene (PD-L și PNL) care primesc 1,52 milioane de lei, bani de buzunar, pentru a trece fără emoții de sfîrșitul anului. Măsura, evident discriminatorie în condițiile în care solicitările de fonduri nu au trecut prin filtrul financiar al Consiliului Județean Ialomița, mărește încă o dată prăpastia dintre administrațiile locale și devine motiv de vrajbă între primarii celor două tabere rămase în campanie.

La plăcinte, înainte!... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2009, 14:20 (9001 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Eu nu plec nicăieri de aici!»

Gheorghe Petre, Van Gogu al politicii ialomițene

«Eu nu plec nicăieri de aici!»

Gheorghe Petre era, la momentul în care ne-a acordat acest interviu, președintele PNL Ialomița. Spunem era, pentru că motivul pentru care i-am solicitat acest interviu se bazează pe informația că, în mai puțin de 30 de zile, filiala îi va retrage sprijinul politic pentru rezultatele slabe la alegerile prezidențiale. Pentru cei care n-au votat, 15 la sută. Pe margine au ieșit deja la încălzire, din cele două margini de județ, primarul Gheorghe Catrinoiu și primarul Constantin Sava. În plus, același Gheorghe Petre a fost obligat de protocolul PSD-PNL semnat săptămîna trecută la Centru să se lase purtat, precum ursul, ba prin conferințele de presă, ba pe la posturile locale de televiziune, pentru... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2009, 11:18 (9588 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dacie făcută zob la intrare în Slobozia

Trei răniți într-un accident rutier

SLIDESHOW

Un accident grav s-a petrecut în urmă cu o oră la ieșire din municipiul Slobozia către Urziceni. În timp ce conducea mașina, o Dacie 1300, șoferul s-a lovit brutal de un copac de pe marginea șoselei. În autovehicul se aflau, alături de șofer, alte trei persoane, dintre care doi copii. Șoferul, polițist în comuna Ciulnița, a fost rănit grav, medicii fiind rezervați cu privire la șansele lui de supraviețuire, iar cei doi copii au fost transportanți de urgență la Spital, cu răni ușoare. La fața locului, pe carosabil nu au fost găsite urme de frînare, impactul mașinii cu pomul fiind extrem de violent. Potrivit unor surse, polițistul ar fi fost operat în urmă cu două luni, din cauza unei tumori, acestuia fiindu-i interzis să mai șofeze.... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2009, 16:34 (8707 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ciupercă dezvoltă județul prin licitație deschisă

Aventura continuă!

Ciupercă dezvoltă județul prin licitație deschisă

După ce a cheltuit 100 de miliarde pentru un drum de 12 kilometri pe care nu mai trec nici măcar căruțele, după ce a ratat «de la 11 metri» un proiect de 70 de milioane de euro care ar fi trebuit să branșeze toate cătunele din județ la apă curentă și, în sfîrșit, după ce a impus consilierilor județeni aprobarea construirii primului parc fotovoltaic din România, administrația Ciupercă revine în atenția opiniei publice cu un nou concept: strategia de dezvoltare a județului prin licitație deschisă. Și, ca nu cumva să credeți că, o dată înlocuit, președintele Ciupercă va înceta să ne uimească cu viziunea lui, strategia e planificată să se deruleze pe o perioadă de 11 ani.

Pauză pentru precizări necesare... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2009, 13:06 (5573 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Viața unui copil «costă» 40000 euro

Viața unui copil «costă» 40000 euro

«Mă numesc Nicoleta, am 2 ani și 8 luni și sufăr de neuroblastom stadiul IV, metastaze medulare și pulmonare. Cancer... Știu cum se fac transfuziile de sînge, cum se face chimioterapia și știu cum arată toate spitalele din București. Dar, dacă voi nu o ajutați pe mami să găsească cei 40000 euro pentru operația mea din Germania, nu voi ști niciodată cum va arăta primăvara viitoare!»... Acestea ar putea fi vorbele nevinovate ale unei fetițe din Slobozia. De curînd, părinții au primit vestea tragică. Nicoleta, micuța de 2 ani și 8 luni, a fost diagnosticată cu neuroblastom, o formă rară de cancer la adulți, dar frecventă și la copii...

6 luni de viață, verdict final al medicilor... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2009, 09:05 (10306 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

1 Decembrie la Slobozia

Autoritățile ialomițene au serbat
Ziua Națională în numele poporului

Între două campanii electorale la orașe și sate, oficialii județeni și cei locali au găsit timp să mai strîngă niște voturi în fața statuii lui Mihai Viteazul din Slobozia, de 1 Decembrie 2009, la orele 11,00 trecute fix. Cu PSD-ul lui Ciupercă în stînga, PNL-ul lui Gheorghe Petre pe dreapta și cîțiva pedeliști rătăciți la cîteva procente în spate, Mihai Viteazul a privit milos timp de 2 ore alături de aproximativ 1000 de slobozeni cum se dau în spectacol autoritățile. Și spectacol a fost din plin căci, la capitolul bîlci, politică, fotbal și femei, toată autoritatea se pricepe.
Sărim peste binecunoscutele momente festive (înaintările în grad, depunerile de coroane, slujba religioasă și poezele... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2009, 18:21 (11410 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Întâlnirea generațiilor

Aniversare pentru fotbalul slobozean

Întîlnirea generațiilor

De mult timp n-a mai fost oficiala stadionului 1 mai din Slobozia atît de animată cum s-a întîmplat sîmbătă, 28 noiembrie 2009. Aniversarea a 33 de ani de fotbal la CSS Slobozia a adunat laolaltă peste 100 de jucători retrași sau în activitate. Au fost acolo Ionescu, Roșu sau Prepeliță senior, fotbaliști ai Unirii anilor '80, care repurtau victorii frumoase cu Poli Iași (2-0), Ceahlăul (4-0) și făceau instrucție și treziți din somn la 3 noaptea cu Vaslui sau Urziceni. Printre cei prezenți s-au mai numărat și fotbaliști ai Sloboziei din anii '90: Borș, frații Agapie, Moise sau Mișu. Deși au fost pe listă și cîțiva actuali componenți ai Unirii, printre care Soare, Cristea sau Hertu, aceștia nu au... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2009, 17:54 (9443 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
260 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Prinși muncind «la negru»

Polițiștii ialomițeni, în colaborare cu inspectori din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița și jandarmi ialomițeni, au acționat în ziua miercuri, 20 octombrie, pe linia prevenirii și combaterii ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2011, 18:38
(15950 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Albastru pe interior»

Miercuri, 26 octombrie, Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» organizează spectacolul «Albastru pe interior». Evenimentul se va derula la sala de concerte a Centrului Cultural ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2011, 18:37
(12161 vizualizări - 0 comentarii)


Jilvaele: A intrat cu mașina într-o căruță. Doi răniți!

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DN1D, pe raza comunei Jilavele s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 28 ani, din comuna Bărbulești, conducea ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:25
(8055 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


DGFP Ialomița, locul 15 pe țară la colectarea veniturilor bugetare

«În luna septembrie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat aproape 36,97 milioane lei. Astfel, programul alocat de colectare a veniturilor bugetare a înregistrat un grad de realizare de 10 ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:14
(11101 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 27 de accidente cu pietoni

27 de accidente în care au fost implicați pietoni. Acesta este bilanțul polițiștilor rutieri cu privire la primele 9 luni ale anului 2011. Potrivit datelor, în 25 dintre cazuri, vina a aparținut pietonilor ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:14
(14286 vizualizări - 0 comentarii)


Brăileni hoți din autoturisme, prinși în Ialomița

Polițiști din Țăndărei au identificat suspecții unui furt din auto, în persoanele a doi tineri de 35 ani, ambii din comuna Mărașu, județul Brăila. În fapt, cei doi tineri au sustras, în seara zilei de ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:13
(14061 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive pe raza municipiilor Urziceni și Fetești

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, efective din toate structurile operative ale Poliției Urziceni au fost angrenate miercuri, 19 octombrie a.c., în executarea unor acțiuni și ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:11
(12517 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița, fruntașă la încasări prin executare silită

În luna septembrie 2011, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, au fost emise peste 16300 de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:25
(13069 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A lovit un pieton beat

Poliția Fetești a fost sesizată marți, 18 octombrie a.c., cu privire la faptul că pe strada Călărași, din localitate, s-a produs un accident de circulație soldat cu o victimă. Astfel, în timp ce un tînăr ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:13
(9936 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Vlădeni: Șofer fără permis, urmărit de polițiști

Marți, 18 octombrie a.c., un șofer a încercat să evite un echipaj de poliție pe raza comunei Vlădeni. După urmărirea și oprirea sa, agenții de poliție au stabilit faptul că cel în cauză, un tînăr în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:09
(9593 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, cu permise anulate sau suspendate

Marți, 18 octombrie a.c., agenți din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au oprit pentru control, în trafic, un autoturism care circula pe DJ51C, din direcția Slobozia către comuna Gheorghe Doja. ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:09
(13562 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:53
(5698 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Un bărbat și-a violat consăteanul

Polițiștii Secției Grivița au fost alertați, duminică, 16 octombrie, cu privire la faptul că un bărbat, de 42 ani, din Scînteia, a fost agresat fizic de un consătean, de 39 ani. Ancheta ulterioară a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:25
(11142 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Adolescentă de 16 ani, lovită pe trecerea de pietoni de un șofer băut

O adolescentă de 16 ani, din Amara, a fost luni, 17 octombrie, victima unui accident de circulație. Tînăra încerca să traverseze strada pe o trecerea de pietoni de pe bulevardul Unirii, din Slobozia, cînd ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:24
(8591 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DGFP Ialomița: 1,8 milioane lei, colectate prin răspundere în solidar

«În conformitate cu prevederile Codului de Procedură Fiscală, la nivelul Direcței Generale a Finanțelor Publice Ialomița s-au intensificat acțiunile de angajare a răspunderii solidare în cazul debitorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:23
(7666 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Metoda «șmen» face victime printre vînzătoare

Un grup de patru persoane, cu vîrste cuprinse între 16 și 33 ani, a fost depistat de polițiștii Secției 3 Rurală Stelnica. Cei patru sînt autorii a două furturi comise la Movila. Potrivit polițiștilor, ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:22
(9060 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Cu porcii la tîrg doar cu avizul medicului veterinar

Medicii sanitari veterinari atrag atenția că, în perioada 1 noiembrie-15 mai a.c., potrivit legislației, crescătorii de porci pot merge în tîrgurile autorizate să-și vîndă animalele vii. «Mișcarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:20
(13046 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Accident produs de alcool și neacordare de prioritate

Luni, 17 octombrie, la Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, incidentul s-a produs în timp ce un bărbat, de 40 ani, din localitate, aflat la volanul unui autoturism nu a acordat ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:07
(9005 vizualizări - 0 comentarii)


Copil dispărut din Constanța, găsit la Fetești

Luni, 17 octombrie, o echipa de siguranță publică polițist-jandarm, din Fetești, a depistat pe strada Călărași, din localitate, un minor, care în momentul observării echipajului de poliție, a încercat să ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:05
(9846 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Adolescenții condamnă etnobotanicele!», campanie de prevenire

«Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Ialomița și Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și-au canalizat atenția către prevenirea consumului de substanțe și/sau produse etnobotanice în rîndul ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:03
(8295 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 25 octombrie, ultima zi pentru depunerea formularelor de obligații fiscale

25 octombrie este ultima zi cînd contribuabilii își pot îndeplini obligațiile de depunerea a formularelor obligatorii. Astfel, potrivit Direcției Generale a Finanțelor Publice, contribuabilii trebuie să ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:01
(11268 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Hoți de sămînță de grîu

Vineri, 21 octombrie, polițiștii ialomițeni au prins, între localitățile Maltezi și Cegani, doi tineri de 34, respectiv 30 ani, ambii din comuna Stelnica, care se deplasau pe biciclete. Fiecare dintre cei ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 08:54
(8324 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Început de săptămînă cu șoferi depistați beți la volan

Luni, 17 octombrie, polițiștii au prins în trafic, pe raza județului, doi bărbați, domiciliați în Slobozia, respectiv Dridu, care se deplasau la volanul mașinilor personale, deși se aflau sub influența ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:30
(10199 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat fiind la volan, a lovit trei mașini parcate

Un bărbat de 24 ani a lovit duminică, 16 octombrie, trei autoturisme care se aflau parcate pe strada Ialomiței, din Slobozia. Potrivit polițiștilor, conducătorul auto a fost testat cu aparatul Drager, dispozitivul ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:27
(12311 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copii de 13-14 ani, hoți de fier vechi

Cinci minori cu vîrste cuprinse între 13 și 14 ani, toți din Țăndărei, au fost prinși de polițiști, duminică, 16 octombrie, în timp ce transportau mai multe bucăți de tablă. În urma verificărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:09
(11016 vizualizări - 1 comentariu)


Fierbinți-Tîrg: Cazan de țuică, furat de hoți

Un bătrîn de 75 ani din Fierbinți-Tîrg a alertat polițiștii din localitate despre faptul că, în ziua de 10 octombrie, hoții i-au furat un cazan de alcool și răcitorul acestuia, ambele din cupru, în valoare ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:08
(17572 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Șoferiță fără permis

O tînără de 18 ani a fost prinsă de polițiști, în trafic, conducînd o mașină deși nu poseda permis de conducere. S-a întîmplat sîmbătă, 15 octombrie, la Amara, polițiștii constatînd că mașina îi fusese ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 16:08
(10166 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Call-center pentru cei ce lucrează sau vor să lucreze în Spania

Persoanele care doresc informații despre noile reglementări privind piața muncii din Spania, precum și cei care lucrează deja în această țară au, începînd cu data de 6 octombrie a.c., un serviciu de call ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:57
(14781 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: A fost lovită de un scuter

Sîmbătă, 15 octombrie, Poliția a fost sesizată că pe raza localității Rădulești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Pe scurt, în timp ce o femeie de 41 ani, din Rădulești ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:53
(8942 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Peste 18 mii de ialomițeni au redirecționat 2% din impozitul pe venit

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, la nivelul județului, peste 18,5 mii de contribuabili au redirecționat 2% din impozitul pe venit aferent anului 2010. Procentual ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:52
(12987 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...