Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

CEA MAI/CEL MAI...

Simona, una bella dona

Simona are 20 de ani! Și, vorba cîntecului, «trăiește așa cum știe», dar cu bani. Pentru că, slavă Domnului, Simona și știe și poate și vrea să facă bani. Întîi pentru că are cu ce. 95-62-90 reprezintă niște excelente atuuri pentru a atrage pînă și unui orb atenția. Apoi pentru că știe să danseze, re-mar-ca-bil, din buric! Atît de bine încît a primit zeci de contracte pentru o carieră de dansatoare orientală! Cît despre bani, pentru o fată care a pozat pentru FHM, a cunoscut sucesul la Euforia TV și a cîștigat mai multe concursuri de miss decît se pot numara pe degetele mîinii, e evident că banii nu mai reprezintă o problemă. Din fericire, Simonei nu i s-a urcat frumusețea la cap. E modestă, cuminte... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2009, 17:11 (23719 vizualizări - 13 comentarii)

ANCHETĂ

Cum să-ți achiți un credit INTEGRAL, dar să rămâi DATOR la bancă

BCR Ialomița, furt din buzunarele clienților

Cum să-ți achiți un credit INTEGRAL, dar să rămîi DATOR la bancă

Dacă vă închipuiți că dobînzile crescute peste noapte sau comisioanele inventate după cîteva luni de contract sînt singurele metode prin care băncile «fură» din buzunarele clienților, aflați că vă înșelați. Vă dezvăluim în cele ce urmează o nouă metodă de «furt», cel puțin abuzivă, a unei sucursale bancare din Slobozia. Așadar o să aflați cum un client a devenit dator după doi ani de la achitarea integrală a unui credit. Sau, mai bine spus, a fost «fidelizat», în sensul că metoda, o inginerie bancară ieftină, l-a «lipit» pe clientul nostru de sucursala bancară despre care vorbeam...

Pe scurt
Recent, un cetățean a adus în atenția Poliției și Protecției Consumatorilor... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2009, 17:00 (16747 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Eu mai spun „gogoși“, dar trecerea celor 8 localități la Ilfov nu e o „gogoașă“!»

Gheorghe Tinel, deputatul care vrea să «rupă» Ialomița

«Eu mai spun „gogoși“, dar trecerea celor 8 localități la Ilfov nu e o „gogoașă“!»

Gheorghe Tinel este cel mai bogat dintre parlamentarii ialomițeni. Face afaceri de trei generații, a fost ministru secretar de stat la Agricultură pe vremea cînd agricultura producea bani, a candidat pe un colegiu dedicat și a rămas în istoria declarațiilor politice cu o inițiativă șocantă: aceea de muta orașul Urziceni în Ilfov. De atunci s-a scurs multă apă pe gîrlă, iar deputatul și-a văzut de afacerile lui parlamentare, neștiut și rareori întrebat de sănătate. Pînă astăzi, cînd a tras lozul cîștigător pentru interviul politic al săptămînii la Independent.

Decît o mie de idei mobile, mai bine una fixă
Deputatul Tinel e un om ocupat. Îl prindem liber fix un ceas, între două lansări de campanie, o ședință în Parlament și 4 telefoane la care vorbește prin rotație. S-a mai îngrășat puțin, ca orice parlamentar care muncește. Și parcă și de vorbit vorbește ceva mai mult...... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2009, 16:58 (11534 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, codașa politică a subvențiile agricole

Primele 200 de cereri, aprobate vineri, 23 octombrie!

Vineri, 23 octombrie 2009, Agenția de Plăți și Intervenții pentru Agricultură a onorat primele 200 de cereri de acordare a fondurilor în cadrul schemei de sprijin pentru suprafață SAPS 2009. Deși în aparență vestea este una bună, în fapt, aceasta confirmă că întîrzierile înregistrate în plata acestor subvenții vor fi semnificative și vor afecta ciclul agricol de producție în anul 2009-2010.
Demarat pe 16 octombrie, procesul de acordare a subvențiilor înregistrează deja întîrzieri semnificative în Ialomița. Pînă vineri, 23 octombrie, APIA nu a onorat niciuna din cele peste 10000 de cereri depuse de fermierii ialomițeni. Potrivit unor surse apropiate instituției, întîrzierea este provocată de... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2009, 07:00 (7144 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ANCHETĂ

A luat bani și de la Finanțele ialomițene!

Rambursare de TVA de peste 4 miliarde pentru Paul-Eldaga-TRB

A luat bani și de la Finanțele ialomițene!

După cum vă precizam în exclusivitate săptămîna precedentă, Paul Toma, infractorul ce, printr-un autodenunț, a reușit să surprindă un întreg județ, a solicitat o rambursare de TVA și Finanțelor ialomițene. Inițial, o altă firmă «controlată» de Paul Toma, TRB Group, a solicitat rambursarea de TVA în august 2008 în cuantum de peste 12 miliarde lei. Doar că, din întreaga sumă, a primit undeva în septembrie 2008, puțin peste 4,2 miliarde lei. Tărășenia, în cele ce urmează.
De la rambursare pe Eldaga, la rambursare pe TRB
Așa cum vă informam în urmă cu ceva timp, infractorul ce a furat 500 de miliarde, autodenunțîndu-se prin intermediul unei plîngeri recepționată de redacția... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2009, 09:00 (13863 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«STOP politica!»

HAI ROMÂNIA, Sorin Oprescu Președinte

«STOP politica!»

-De ce ați renunațat la Primăria Capitalei pentru președinție?
-Nu mai puteam sa stau pe margine! Nu mai suport dezastrul care se întîmplă. Politica nu mai dă nicio soluție pentru oameni. Iar românii suferă în tăcere. Oamenii își pierd slujbele. Spitalele nu mai au medicamente. Pensionarii nu mai au bani de încălzire. Iar partidele se ceartă pe funcții. Eu puteam să stau liniștit la Primărie, unde am proiecte și rezultate. Dar nu pot să asist indiferent la criza din prezent.
-Cine sînt votanții dumneavoastră?
-Românii care cred că țara merge într-o direcție greșită. Sondajele spun că e vorba de 68%. În mine au încredere peste 50% dintre români. Eu sper... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2009, 23:00 (10155 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Paros revine la PDL pentru că «PNL a devenit satelitul PSD»

Fiul rătăcitor se întoarce acasă

Paros revine la PDL pentru că «PNL a devenit satelitul PSD»

După ce marți, 20 octombrie, și-a dat demisia din organizația PNL Ialomița, Radu Paros se întoarce «acasă». La nici trei zile de la anunțarea retragerii din rîndurile liberalilor lui Gogu Petre, Paros a surprins pe toată lumea prin participarea la conferința județeană a PD-L de lansare în cursa electorală. Rușinat și spășit, Radu Paros a primit binecuvîntarea președintelui Cazacu Marinică pe scările Casei de Cultură a Sindicatelor din Slobozia, acolo unde a avut loc evenimentul. După cum puteți observa și în imaginile alăturate, Paros s-a integrat imediat în peisaj, foștii colegi de partid arătîndu-se dispuși să uite rătăcirea de un an a singurulul viceprimar PD-L pe care l-a avut vreodată Slobozia... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2009, 19:00 (8247 vizualizări - 4 comentarii)

ANCHETĂ

Factură de 240 de miliarde pentru apa lui Ionașcu

Costurile investiției în rețeaua subterană de apă, incluse în ce plătim

Factură de 240 de miliarde pentru apa lui Ionașcu

Preocupată să demonstreze împotriva evidenței faptul că apa din sursa subterană este potabilă, Primăria Slobozia a «uitat» în ultima perioadă să precizeze care sînt costurile la care se ridică această «aventură administrativă» fără precedent la nivelul municipiului Slobozia. Pentru că a uita e la fel de omenește cu a greși, ne-am gîndit să suplinim noi aceasta scăpare pe care o consideram involuntară și să vă oferim o detaliere a principalelor costuri pe care slobozenii le vor regăsi în factura emisă de SC Urban de-acum încolo.

SC Urban nu mai precizează metri cubi de apă facturați
Demersul nostru a plecat de la o sesizare venită pe adresa redacției. Potrivit acesteia... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2009, 15:05 (10188 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cu halatu-n proțap la Bruxelles

Cu halatu-n proțap la Bruxelles

Vă era dor de doftorul Vasile, administratorul Spitalului Județean Ialomița?! Vă credem, că nici noi nu ne omorîm cu firea! Dar sîntem în măsură să vă oferim amănunte interesante despre ultimele sale zile în calitate de director al celei mai mari instituții medicale din județ.
Ei bine, dom' doctor, cum îl alintă prietenii, imediat după ce a aflat că este urmărit general de remanierea guvernamentală din descentralizate, a plecat săracu' la Bruxelles, să-și caute dreptatea în Parlamentul European. Nu înainte însă de a-l lăsa acasă pe post de director încălzitor de scaun, pe tizul Vasile Zamfir, juristul, un fel de Pristanda medical, care pupă-n bot și papă tot, de la taxa de angajare ale femeilor... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2009, 13:00 (9042 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Sec de apă în fântânile de pe Bărăgan

După 4 ani de secetă

Sec de apă în fîntînile de pe Bărăgan

În Bărăgan, obiceiul de a număra bobocii toamna a dispărut de mult. Să crești boboci nu mai e rentabil. De fapt, nimic nu mai e rentabil. Iar de vreo doi ani încoace, semnele degradării vieții în mediul rural au ajuns să se vadă și în pămînt. Pentru că, așa cum vă spuneam, țăranii nu mai numără bobocii toamna. Mai nou ei numără fîntînile în care a mai rămas apă de băut. Din ce în ce mai puține...

Sec de apă, casă lîngă casă
N-a trebuit să căutăm departe confirmarea zvonului că fîntînile ialomițene mai mici de 10 metri au secat. Primul popas l-am făcut la Cosîmbești, în mijlocul satului. Iar fenomenul e cunoscut de toată lumea: «secate sînt multe, din cauza la lipsa asta... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2009, 15:45 (8819 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fotbal în zodia Bursucului

Glasgow Rangers-Unirea Urziceni 1-4

Fotbal în zodia Bursucului

Unirea nu a jucat în niciun caz rolul buturugii mici în meciul de aseară. Ba chiar a reușit să lase de căruță unul dintre numele grele ale fotbalului britanic. Ce a realizat echipa lupilor din Bărăgan a semănat cu lovitura unui karatist purtător de centura neagră cu doi dani, amîndoi la fel de inspirați. Vorbim, firește, despre Dan Petrescu și Dan Tudor.
Primul și-a dat seama la timp că a insista cu așezarea ultradefensivă din startul partidei nu poate întoarce scorul de 1-0 pentru Rangers, stabilit în minutul 2, prin autogolul lui Ricardo.Așa că a mutat ofensiv în minutul 19, Onofraș în locul lui Nicu, iar mișcarea a dat roade 14 minute mai tîrziu, prin golul lui Bilașco. Al doilea, Dan Tudor... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2009, 15:37 (7994 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bătrânii din Alexeni fac «naveta» la Ion Roată pentru o aspirină

În timp ce primarul și medicul se ceartă pe locația dispensarului

Bătrînii din Alexeni fac «naveta» la Ion Roată pentru o aspirină

Un scandal fără precedent în comuna Alexeni a lăsat bătrînii din localitate fără asistență medicală primară. Pentru a putea beneficia de o consultație medicală sau de o simplă aspirină, bolnavii trebuie să parcurgă drumul pînă în localitatea Ion Roată. Și asta nu-i nimic! Închipuiți-vă cum mămicile, ținîndu-și în brațe bebelușii de doar cîteva săptămîni, parcurg aceeași distanță pentru a-și vaccina copiii... Și, pentru ca tabloul să fie complet, autoritățile ridică din umeri și își pasează responsabilitățile, problema lipsei medicului de familie din localitate rămînînd tot nerezolvată.

După 20 de ani de medicină de familie, dat afară cu executorul
La Alexeni oamenii... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2009, 15:05 (7880 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Lecție braziliană

Unirea Urziceni-FC Vaslui1-2

Lecție braziliană

Meciul din Ligă cu Rangers, terminat după închiderea ediției, nu s-a bucurat vineri, 16 octombrie, pe Tineretului, de o prefață încurajatoare. Ploaie, 1000 de spectatori zgribuliți, un gazon bun mai degrabă pentru Unirea Ion Roată și două loturi de valori sensibil egale. Acestea erau datele de început al unui meci pe care nu concepeam să-l pierdem. Unde mai pui că, la 7 minute de la fluierul de start al italianului Trefoloni, Onofraș deschidea scorul făcînd publicul să se gîndească la refrenuri optimiste de genul «Unu, doi, trei, patru, cupa și campionatu'». Primul mitan aparține în întregime Unirii, Onofraș transformîndu-se ușor ușor în erou negativ, după ratările din minutele 23, 34 și 44, ultima... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:31 (7864 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Alexandra Udrea, handbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu' nostru are

Alexandra Udrea, handbal, CSS Slobozia

«O fată serioasă, o jucătoare de echipă care nu a fentat sportul nici cînd a fost vorba de competiții, nici cînd a trebuit să se recupereze după accidentări. În rest, un copil deștept și în teren și în afara lui». Așa își descrie antrenorul Marian Simion eleva, Alexandra fiind sub îndrumarea sa încă de la 11 ani. De atunci a trecut prin toate stadiile junioratului, iar acum a ajuns om de bază pe cel mai important post din handbal, cel de portar. Din această postură, a avut în sezonul actual la junioare I evoluții constant bune, contribuind substanțial la succese și reușind prin intervențiile sale să limiteze proporțiile înfrîngerilor. Gîndește clar, lucru esențial în timpul jocului, are un zîmbet... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:27 (7362 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Susțineți-ne, avem meci greu!»

Handbal CSM Slobozia-CSM Ploiești, joi, 22 octombrie, orele 18,00

«Susțineți-ne, avem meci greu!»

Handbalistele de la CSM Slobozia au de trecut cel mai dificil examen de pînă acum, într-o partidă care contează decisiv pentru configurația primelor locuri în clasament la finele turului. Joi, 22 octombrie, de la orele 18,00, în sala de la stadion, vine CSM Ploiești, echipă care a picat sezonul trecut din prima ligă și vrea să revină acolo. Dacă mai precizăm că la prahovence joacă multe componente ale Naționalei de Tineret, avem tabloul complet al unui meci extrem de greu. Pentru a verifica potențialul lotului și pentru a regla anumite trasee și relații de joc, Marian Simion și-a angrenat sîmbătă elevele într-un inedit meci amical (de trei reprize, 90 de minute) cu divizionara Rapid. Echipa noastră... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:25 (9261 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Viitorul Însurăței-Unirea Slobozia 1-2

Unirea a înscris trei goluri la Însurăței

Un meci mai greu decît s-a crezut inițial pentru elevii lui Ion Răuță, vineri, 16 octombrie, pe terenul de la Însurăței. Viitorul a jucat în fața Unirii, rolul vieții sale. Adică pe acela de echipă mică, arțăgoasă care nu are nimic de pierdut și dă totul pentru un rezultat pozitiv. Gurile rele spun că brăilenii ar fi avut chiar de cîștigat dacă încurcau Unirea, lor promițîndu-li-se recompense speciale din partea contracandidatelor la promovare. Și, tocmai de aceea, în ciuda faptului că cele 2 echipe erau despărțite de 12 locuri și 13 puncte în clasament, uniriștilor le-au trebuit 70 de minute pentru a deschide scorul. Autorul golului, Hertu, cel care s-a aflat la capătul unei centrări venite de... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:21 (6449 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal

Junioarele I eșuează din nou acasă

Tinerele handbaliste de la CSS Slobozia au pierdut în etapa a V-a a campionatului meciul disputat pe teren propriu împotriva celor de la CSS Galați cu scorul de 25-31 (14-14). Așa cum o arată și evoluția rezultatului, fetele noastre au jucat de la egal la egal cu adversarele, chiar și după pauză, în minutul 48 scorul fiind 21-21. Valoarea din acel moment, omogenitatea și media de vîrstă superioară ale adversarelor și-au spus cuvîntul, fetele noastre căzînd fizic și încasînd 7 goluri fără a marca vreunul. Înfrîngerea a rămas doar o chestiune de minute, numai intervențiile portarului Udrea și cîteva acțiuni individuale ale Alinei Mihai reușind să limiteze dezastrul din apărarea noastră. CSS este... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:19 (7195 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Scrimă

Evoluție meritorie pentru sabrerii slobozeni la Campionatele Naționale

Între 14 și 17 octombrie, a avut loc la Iași Campionatul Național de Scrimă rezervat juniorilor. CSS Slobozia s-a întors de la această competiție cu trei medalii de bronz. La sabie individual masculin, Mădălin Bucur a ocupat a treia poziție a podiumului, alți doi sportivi slobozeni clasîndu-se între primii 8 (Mihai Cruțu, locul 6 și George Iancu, locul 7). Tot pe locul trei s-a clasat și echipa de sabie masculin, alcătuită din Mădălin Bucur, Mihai Cruțu , George Iancu și Ștefăniță Duțescu. Performanță similară și pentru echipa de sabie fete, în componența Cristina Costandache, Loredana Dima, Lavinia Popa și Alexandra Negoiță. La individual, Cristina Costandache a obținut locul 6, iar Loredana... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:18 (9559 vizualizări - 1 comentariu)

CEA MAI/CEL MAI...

Cristyna, un model pur-sînge

Cristina a intrat singură la noi în redacție, lăsîndu-ne cu gurile căscate. Și nu doar din cauza frumuseții ei în creștere; ci pentru că, la doar 15 ani, ea crede că modellingul este o meserie în care poți reuși și că reușita înseamnă, înainte de toate, muncă. «Am început de mică să învăț să fiu model și n-am să mă opresc pînă nu voi ajunge să prezint la Milano haine pentru Versace. E designerul meu preferat». Iar ca să nu credeți că povestea pe care și-o spune Cristyna seara la culcare e doar una singură, vă informăm grabnic că măsurile ei la acest moment sînt 9,70 media de intrare la liceu, 10, media la română, 10, media la matematică, 10, media la engleză. La așa perfecțiune, sîntem convinși... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:12 (18122 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

AquaIalomița, copilul din flori europene al Consiliului Județean, a murit!

În mai puțin de șase luni, visul de epurare al orașelor din Ialomița a fost spulberat

AquaIalomița, copilul din flori europene al Consiliului Județean, a murit!

În urmă cu jumătate de an, autoritățile județene ieșeau la rampă cu un proiect îndrăzneț, menit să rezolve problema rețelelor de canalizare și a stațiilor de epurare în nu mai puțin de șase orașe din Ialomița. Mult prea excesiv mediatizata «creație județeană» se rezuma la constituirea într-o Asociație, denumită strategic AquaIalomița, care cuprindea orașele Fierbinți Tîrg, Amara, Țăndărei, Căzănești, Fetești și Slobozia. Cu ajutorul lor, Consiliul Județean spera la drenarea a peste 70 milioane de euro fonduri europene către canalizare și epurare. Potrivit proiectului inițial, operatorul urma să primească spre întreținere și exploatare, prin contract de delegare a gestiunii, sistemele de apă și... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 17:57 (6966 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
231 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de protecție sanitară, verificată de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat noi acțiuni de verificare a respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, în zone aglomerate, centre și societăți comerciale, piețe ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 18:20
(1672 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: În misiune la «Ștafeta Veteranilor»

IJJ Ialomița: În misiune la «Ștafeta Veteranilor»

Jandarmii ialomițeni au participat luni, 4 octombrie a.c., la a 8-a ediție a «Ștafetei Veteranilor», acțiune organizată de Asociația Invictus România împreună cu MApN, care presupune purtarea în alergare ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 16:45
(1659 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 131 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 5 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12740, fiind înregistrate 131 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 16:45
(2336 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna octombrie

Ministerul Finanțelor a emis, începând de luni, 04 octombrie 2021, noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,50%, 4,00% și 4,40%. Titlurile ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2021, 14:00
(5823 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozean reținut pentru «tentativă de omor»

Sâmbătă, 3 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reținut un bărbat din Slobozia, bănuit de comiterea infracțiunii de «tentativă de omor». În urma cercetărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 19:15
(2555 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

La sfârșit de săptămână, au continuat acțiunile desfășurate de polițiștii ialomițeni în contextul situației epidemiologice provocate de virusul SARS-CoV-2. Peste 400 de sancțiuni contravenționale au fost ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 19:05
(2560 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de 17 ani din Axintele, surprins la volanul unui autoturism neînmatriculat

Sâmbătă, 2 octombrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Nr. 4 Coșereni,  în timp ce efectuau un filtru rutier pe DJ201 în comuna Axintele, au oprit pentru control ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 18:55
(1963 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Șofer depistat în trafic sub influența substanțelor psihoactive

Duminică. 3 octombrie a.c., în jurul orei 3,00, polițiștii rutieri din Fetești, în timp ce acționau pentru prevenirea riscului rutier au depistat în flagrant, pe strada Călărași, din Fetești, un tânăr în ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 18:50
(7214 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 104 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 4 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12609, fiind înregistrate 104 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 16:50
(5891 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autoturism cuprins de flăcări

Duminică, 3 octombrie a.c., pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu la un autoturism în Slobozia. Un echipaj de pompieri, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 14:15
(2248 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Marsilieni

Sâmbătă, 2 octombrie a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă a unui cetățean din satul Marsilieni. Trei echipaje de pompieri, cu două ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 14:10
(3094 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: A luat foc o combină!

Vineri, 1 octombrie a.c., pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu la o combină agricolă, produs pe raza comunei Jilavele. Un echipaj de pompieri, cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 13:55
(2233 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 4 accidente, 5 victime

Vineri, 1 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna Gârbovi, în care a fost implicat ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 13:50
(1676 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Grăniceri din Țăndărei

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, de pe strada  Grăniceri din orașul Țăndărei, RAJA Constanța sistează furnizarea apei potabile luni, 4 octombrie 2021, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 13:10
(4480 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În atenția operatorilor economici utilizatori de aparate de marcat electronice fiscale

Având în vedere termenele limită de conectare a aparatelor de marcat electronice fiscale la sistemul informatic național de supraveghere și monitorizare a datelor fiscale al ANAF stabilite legal, Agenția ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2021, 12:10
(5099 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 83 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 3 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12505, fiind înregistrate 83 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2021, 17:05
(2488 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de prevenire a răspândirii SARS-CoV-2, în atenția polițiștilor

Polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de verificare a modului în care cetățenii județului Ialomița respectă măsurile de prevenire a răspândirii noului Coronavirus. Astfel, vineri, 1 octombrie a.c ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2021, 18:05
(6650 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 94 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 2 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12422, fiind înregistrate 94 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2021, 16:35
(4434 vizualizări - 1 comentariu)


Lilieci: Șapte persoane, rănite într-un accident rutier

Lilieci: Șapte persoane, rănite într-un accident rutier

Vineri, 1 octombrie a.c., în localitatea Lilieci s-a produs un accident de circulație, ca urmare a coliziunii dintre 3 autoturisme. În urma impactului dintre acestea, au rezultat șapte victime, dintre care ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2021, 16:15
(3760 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Lilieci accident


Grupul de Comunicare Strategică: 102 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 1 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12328, fiind înregistrate 102 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2021, 16:50
(5831 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: La volan sub influența substanțelor interzise

Joi, 30 septembrie a.c., polițiștii din Fetești au depistat un tânăr din localitate în timp ce conducea un autoturism aflându-se sub influența substanțelor psihoactive. În vârstă de 20 de ani, acesta a ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2021, 14:30
(5452 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Respectarea măsurilor de izolare și carantină, verificată de polițiști

Joi, 30 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au efectuat controale pentru verificarea modului de respectare a măsurilor dispuse prin decizii ale DSP, de către ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2021, 14:15
(1950 vizualizări - 0 comentarii)


Posturi scoase la concurs în cadrul ISU Ialomița

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează concursuri în vederea ocupării a trei posturi de execuție vacante din cadrul Serviciului Logistic: subofițer administrativ ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2021, 13:15
(13943 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pe raza județului

Miercuri, 29 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni de verificare a gradului de respectare a prevederilor legale pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2021, 18:45
(5462 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Sinești, la volan sub influența alcoolului

În seara zilei de miercuri, 29 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au depistat în flagrant un bărbat, în vârstă de 42 ani, din comuna Sinești, în timp ce conducea o autoutilitară pe ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2021, 18:40
(7225 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Circula cu permisul reținut

Miercuri, 29 septembire a.c., polițiștii din Amara au oprit, în cadrul unui filtru rutier, un autoturism ce se depalsa pe DN2C, din direcția Slobozia către Amara, condus de un bărbat de 46 de ani. În urma ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2021, 18:20
(2819 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie de donare de sânge susținută de Protopopiatul Slobozia

Campanie de donare de sânge susținută de Protopopiatul Slobozia

Joi, 30 septembrie 2021, Protopopiatul Slobozia în parteneriat cu Centrul Județean de Transfuzie Ialomița a organizat o campanie de donare de sânge la sediul Căminului Cultural din localitatea Ograda, prin ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2021, 18:00
(10395 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 110 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 30 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12226, fiind înregistrate 110 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2021, 16:30
(10823 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Șoseaua București din Căzănești!

Joi, 30 septembrie a.c., s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe Șoseaua București din orașul Căzănești. Pentru remedierea acesteia, echipele de intervenție ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2021, 15:30
(5976 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 124 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 29 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 12116, fiind înregistrate 124 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2021, 17:35
(3750 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...