Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Cum să-ți achiți un credit INTEGRAL, dar să rămâi DATOR la bancă

BCR Ialomița, furt din buzunarele clienților

Cum să-ți achiți un credit INTEGRAL, dar să rămîi DATOR la bancă

Dacă vă închipuiți că dobînzile crescute peste noapte sau comisioanele inventate după cîteva luni de contract sînt singurele metode prin care băncile «fură» din buzunarele clienților, aflați că vă înșelați. Vă dezvăluim în cele ce urmează o nouă metodă de «furt», cel puțin abuzivă, a unei sucursale bancare din Slobozia. Așadar o să aflați cum un client a devenit dator după doi ani de la achitarea integrală a unui credit. Sau, mai bine spus, a fost «fidelizat», în sensul că metoda, o inginerie bancară ieftină, l-a «lipit» pe clientul nostru de sucursala bancară despre care vorbeam...

Pe scurt
Recent, un cetățean a adus în atenția Poliției și Protecției Consumatorilor... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2009, 17:00 (16747 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

«Eu mai spun „gogoși“, dar trecerea celor 8 localități la Ilfov nu e o „gogoașă“!»

Gheorghe Tinel, deputatul care vrea să «rupă» Ialomița

«Eu mai spun „gogoși“, dar trecerea celor 8 localități la Ilfov nu e o „gogoașă“!»

Gheorghe Tinel este cel mai bogat dintre parlamentarii ialomițeni. Face afaceri de trei generații, a fost ministru secretar de stat la Agricultură pe vremea cînd agricultura producea bani, a candidat pe un colegiu dedicat și a rămas în istoria declarațiilor politice cu o inițiativă șocantă: aceea de muta orașul Urziceni în Ilfov. De atunci s-a scurs multă apă pe gîrlă, iar deputatul și-a văzut de afacerile lui parlamentare, neștiut și rareori întrebat de sănătate. Pînă astăzi, cînd a tras lozul cîștigător pentru interviul politic al săptămînii la Independent.

Decît o mie de idei mobile, mai bine una fixă
Deputatul Tinel e un om ocupat. Îl prindem liber fix un ceas, între două lansări de campanie, o ședință în Parlament și 4 telefoane la care vorbește prin rotație. S-a mai îngrășat puțin, ca orice parlamentar care muncește. Și parcă și de vorbit vorbește ceva mai mult...... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2009, 16:58 (11533 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, codașa politică a subvențiile agricole

Primele 200 de cereri, aprobate vineri, 23 octombrie!

Vineri, 23 octombrie 2009, Agenția de Plăți și Intervenții pentru Agricultură a onorat primele 200 de cereri de acordare a fondurilor în cadrul schemei de sprijin pentru suprafață SAPS 2009. Deși în aparență vestea este una bună, în fapt, aceasta confirmă că întîrzierile înregistrate în plata acestor subvenții vor fi semnificative și vor afecta ciclul agricol de producție în anul 2009-2010.
Demarat pe 16 octombrie, procesul de acordare a subvențiilor înregistrează deja întîrzieri semnificative în Ialomița. Pînă vineri, 23 octombrie, APIA nu a onorat niciuna din cele peste 10000 de cereri depuse de fermierii ialomițeni. Potrivit unor surse apropiate instituției, întîrzierea este provocată de... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2009, 07:00 (7144 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

A luat bani și de la Finanțele ialomițene!

Rambursare de TVA de peste 4 miliarde pentru Paul-Eldaga-TRB

A luat bani și de la Finanțele ialomițene!

După cum vă precizam în exclusivitate săptămîna precedentă, Paul Toma, infractorul ce, printr-un autodenunț, a reușit să surprindă un întreg județ, a solicitat o rambursare de TVA și Finanțelor ialomițene. Inițial, o altă firmă «controlată» de Paul Toma, TRB Group, a solicitat rambursarea de TVA în august 2008 în cuantum de peste 12 miliarde lei. Doar că, din întreaga sumă, a primit undeva în septembrie 2008, puțin peste 4,2 miliarde lei. Tărășenia, în cele ce urmează.
De la rambursare pe Eldaga, la rambursare pe TRB
Așa cum vă informam în urmă cu ceva timp, infractorul ce a furat 500 de miliarde, autodenunțîndu-se prin intermediul unei plîngeri recepționată de redacția... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2009, 09:00 (13863 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«STOP politica!»

HAI ROMÂNIA, Sorin Oprescu Președinte

«STOP politica!»

-De ce ați renunațat la Primăria Capitalei pentru președinție?
-Nu mai puteam sa stau pe margine! Nu mai suport dezastrul care se întîmplă. Politica nu mai dă nicio soluție pentru oameni. Iar românii suferă în tăcere. Oamenii își pierd slujbele. Spitalele nu mai au medicamente. Pensionarii nu mai au bani de încălzire. Iar partidele se ceartă pe funcții. Eu puteam să stau liniștit la Primărie, unde am proiecte și rezultate. Dar nu pot să asist indiferent la criza din prezent.
-Cine sînt votanții dumneavoastră?
-Românii care cred că țara merge într-o direcție greșită. Sondajele spun că e vorba de 68%. În mine au încredere peste 50% dintre români. Eu sper... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2009, 23:00 (10155 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Paros revine la PDL pentru că «PNL a devenit satelitul PSD»

Fiul rătăcitor se întoarce acasă

Paros revine la PDL pentru că «PNL a devenit satelitul PSD»

După ce marți, 20 octombrie, și-a dat demisia din organizația PNL Ialomița, Radu Paros se întoarce «acasă». La nici trei zile de la anunțarea retragerii din rîndurile liberalilor lui Gogu Petre, Paros a surprins pe toată lumea prin participarea la conferința județeană a PD-L de lansare în cursa electorală. Rușinat și spășit, Radu Paros a primit binecuvîntarea președintelui Cazacu Marinică pe scările Casei de Cultură a Sindicatelor din Slobozia, acolo unde a avut loc evenimentul. După cum puteți observa și în imaginile alăturate, Paros s-a integrat imediat în peisaj, foștii colegi de partid arătîndu-se dispuși să uite rătăcirea de un an a singurulul viceprimar PD-L pe care l-a avut vreodată Slobozia... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2009, 19:00 (8247 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Factură de 240 de miliarde pentru apa lui Ionașcu

Costurile investiției în rețeaua subterană de apă, incluse în ce plătim

Factură de 240 de miliarde pentru apa lui Ionașcu

Preocupată să demonstreze împotriva evidenței faptul că apa din sursa subterană este potabilă, Primăria Slobozia a «uitat» în ultima perioadă să precizeze care sînt costurile la care se ridică această «aventură administrativă» fără precedent la nivelul municipiului Slobozia. Pentru că a uita e la fel de omenește cu a greși, ne-am gîndit să suplinim noi aceasta scăpare pe care o consideram involuntară și să vă oferim o detaliere a principalelor costuri pe care slobozenii le vor regăsi în factura emisă de SC Urban de-acum încolo.

SC Urban nu mai precizează metri cubi de apă facturați
Demersul nostru a plecat de la o sesizare venită pe adresa redacției. Potrivit acesteia... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2009, 15:05 (10188 vizualizări - 6 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cu halatu-n proțap la Bruxelles

Cu halatu-n proțap la Bruxelles

Vă era dor de doftorul Vasile, administratorul Spitalului Județean Ialomița?! Vă credem, că nici noi nu ne omorîm cu firea! Dar sîntem în măsură să vă oferim amănunte interesante despre ultimele sale zile în calitate de director al celei mai mari instituții medicale din județ.
Ei bine, dom' doctor, cum îl alintă prietenii, imediat după ce a aflat că este urmărit general de remanierea guvernamentală din descentralizate, a plecat săracu' la Bruxelles, să-și caute dreptatea în Parlamentul European. Nu înainte însă de a-l lăsa acasă pe post de director încălzitor de scaun, pe tizul Vasile Zamfir, juristul, un fel de Pristanda medical, care pupă-n bot și papă tot, de la taxa de angajare ale femeilor... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2009, 13:00 (9042 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Sec de apă în fântânile de pe Bărăgan

După 4 ani de secetă

Sec de apă în fîntînile de pe Bărăgan

În Bărăgan, obiceiul de a număra bobocii toamna a dispărut de mult. Să crești boboci nu mai e rentabil. De fapt, nimic nu mai e rentabil. Iar de vreo doi ani încoace, semnele degradării vieții în mediul rural au ajuns să se vadă și în pămînt. Pentru că, așa cum vă spuneam, țăranii nu mai numără bobocii toamna. Mai nou ei numără fîntînile în care a mai rămas apă de băut. Din ce în ce mai puține...

Sec de apă, casă lîngă casă
N-a trebuit să căutăm departe confirmarea zvonului că fîntînile ialomițene mai mici de 10 metri au secat. Primul popas l-am făcut la Cosîmbești, în mijlocul satului. Iar fenomenul e cunoscut de toată lumea: «secate sînt multe, din cauza la lipsa asta... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2009, 15:45 (8819 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fotbal în zodia Bursucului

Glasgow Rangers-Unirea Urziceni 1-4

Fotbal în zodia Bursucului

Unirea nu a jucat în niciun caz rolul buturugii mici în meciul de aseară. Ba chiar a reușit să lase de căruță unul dintre numele grele ale fotbalului britanic. Ce a realizat echipa lupilor din Bărăgan a semănat cu lovitura unui karatist purtător de centura neagră cu doi dani, amîndoi la fel de inspirați. Vorbim, firește, despre Dan Petrescu și Dan Tudor.
Primul și-a dat seama la timp că a insista cu așezarea ultradefensivă din startul partidei nu poate întoarce scorul de 1-0 pentru Rangers, stabilit în minutul 2, prin autogolul lui Ricardo.Așa că a mutat ofensiv în minutul 19, Onofraș în locul lui Nicu, iar mișcarea a dat roade 14 minute mai tîrziu, prin golul lui Bilașco. Al doilea, Dan Tudor... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2009, 15:37 (7994 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bătrânii din Alexeni fac «naveta» la Ion Roată pentru o aspirină

În timp ce primarul și medicul se ceartă pe locația dispensarului

Bătrînii din Alexeni fac «naveta» la Ion Roată pentru o aspirină

Un scandal fără precedent în comuna Alexeni a lăsat bătrînii din localitate fără asistență medicală primară. Pentru a putea beneficia de o consultație medicală sau de o simplă aspirină, bolnavii trebuie să parcurgă drumul pînă în localitatea Ion Roată. Și asta nu-i nimic! Închipuiți-vă cum mămicile, ținîndu-și în brațe bebelușii de doar cîteva săptămîni, parcurg aceeași distanță pentru a-și vaccina copiii... Și, pentru ca tabloul să fie complet, autoritățile ridică din umeri și își pasează responsabilitățile, problema lipsei medicului de familie din localitate rămînînd tot nerezolvată.

După 20 de ani de medicină de familie, dat afară cu executorul
La Alexeni oamenii... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2009, 15:05 (7880 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Lecție braziliană

Unirea Urziceni-FC Vaslui1-2

Lecție braziliană

Meciul din Ligă cu Rangers, terminat după închiderea ediției, nu s-a bucurat vineri, 16 octombrie, pe Tineretului, de o prefață încurajatoare. Ploaie, 1000 de spectatori zgribuliți, un gazon bun mai degrabă pentru Unirea Ion Roată și două loturi de valori sensibil egale. Acestea erau datele de început al unui meci pe care nu concepeam să-l pierdem. Unde mai pui că, la 7 minute de la fluierul de start al italianului Trefoloni, Onofraș deschidea scorul făcînd publicul să se gîndească la refrenuri optimiste de genul «Unu, doi, trei, patru, cupa și campionatu'». Primul mitan aparține în întregime Unirii, Onofraș transformîndu-se ușor ușor în erou negativ, după ratările din minutele 23, 34 și 44, ultima... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:31 (7862 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Alexandra Udrea, handbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu' nostru are

Alexandra Udrea, handbal, CSS Slobozia

«O fată serioasă, o jucătoare de echipă care nu a fentat sportul nici cînd a fost vorba de competiții, nici cînd a trebuit să se recupereze după accidentări. În rest, un copil deștept și în teren și în afara lui». Așa își descrie antrenorul Marian Simion eleva, Alexandra fiind sub îndrumarea sa încă de la 11 ani. De atunci a trecut prin toate stadiile junioratului, iar acum a ajuns om de bază pe cel mai important post din handbal, cel de portar. Din această postură, a avut în sezonul actual la junioare I evoluții constant bune, contribuind substanțial la succese și reușind prin intervențiile sale să limiteze proporțiile înfrîngerilor. Gîndește clar, lucru esențial în timpul jocului, are un zîmbet... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:27 (7339 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Susțineți-ne, avem meci greu!»

Handbal CSM Slobozia-CSM Ploiești, joi, 22 octombrie, orele 18,00

«Susțineți-ne, avem meci greu!»

Handbalistele de la CSM Slobozia au de trecut cel mai dificil examen de pînă acum, într-o partidă care contează decisiv pentru configurația primelor locuri în clasament la finele turului. Joi, 22 octombrie, de la orele 18,00, în sala de la stadion, vine CSM Ploiești, echipă care a picat sezonul trecut din prima ligă și vrea să revină acolo. Dacă mai precizăm că la prahovence joacă multe componente ale Naționalei de Tineret, avem tabloul complet al unui meci extrem de greu. Pentru a verifica potențialul lotului și pentru a regla anumite trasee și relații de joc, Marian Simion și-a angrenat sîmbătă elevele într-un inedit meci amical (de trei reprize, 90 de minute) cu divizionara Rapid. Echipa noastră... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:25 (9261 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Viitorul Însurăței-Unirea Slobozia 1-2

Unirea a înscris trei goluri la Însurăței

Un meci mai greu decît s-a crezut inițial pentru elevii lui Ion Răuță, vineri, 16 octombrie, pe terenul de la Însurăței. Viitorul a jucat în fața Unirii, rolul vieții sale. Adică pe acela de echipă mică, arțăgoasă care nu are nimic de pierdut și dă totul pentru un rezultat pozitiv. Gurile rele spun că brăilenii ar fi avut chiar de cîștigat dacă încurcau Unirea, lor promițîndu-li-se recompense speciale din partea contracandidatelor la promovare. Și, tocmai de aceea, în ciuda faptului că cele 2 echipe erau despărțite de 12 locuri și 13 puncte în clasament, uniriștilor le-au trebuit 70 de minute pentru a deschide scorul. Autorul golului, Hertu, cel care s-a aflat la capătul unei centrări venite de... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:21 (6449 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Junioarele I eșuează din nou acasă

Tinerele handbaliste de la CSS Slobozia au pierdut în etapa a V-a a campionatului meciul disputat pe teren propriu împotriva celor de la CSS Galați cu scorul de 25-31 (14-14). Așa cum o arată și evoluția rezultatului, fetele noastre au jucat de la egal la egal cu adversarele, chiar și după pauză, în minutul 48 scorul fiind 21-21. Valoarea din acel moment, omogenitatea și media de vîrstă superioară ale adversarelor și-au spus cuvîntul, fetele noastre căzînd fizic și încasînd 7 goluri fără a marca vreunul. Înfrîngerea a rămas doar o chestiune de minute, numai intervențiile portarului Udrea și cîteva acțiuni individuale ale Alinei Mihai reușind să limiteze dezastrul din apărarea noastră. CSS este... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:19 (7195 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Scrimă

Evoluție meritorie pentru sabrerii slobozeni la Campionatele Naționale

Între 14 și 17 octombrie, a avut loc la Iași Campionatul Național de Scrimă rezervat juniorilor. CSS Slobozia s-a întors de la această competiție cu trei medalii de bronz. La sabie individual masculin, Mădălin Bucur a ocupat a treia poziție a podiumului, alți doi sportivi slobozeni clasîndu-se între primii 8 (Mihai Cruțu, locul 6 și George Iancu, locul 7). Tot pe locul trei s-a clasat și echipa de sabie masculin, alcătuită din Mădălin Bucur, Mihai Cruțu , George Iancu și Ștefăniță Duțescu. Performanță similară și pentru echipa de sabie fete, în componența Cristina Costandache, Loredana Dima, Lavinia Popa și Alexandra Negoiță. La individual, Cristina Costandache a obținut locul 6, iar Loredana... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:18 (9557 vizualizări - 1 comentariu)

CEA MAI/CEL MAI...

Cristyna, un model pur-sînge

Cristina a intrat singură la noi în redacție, lăsîndu-ne cu gurile căscate. Și nu doar din cauza frumuseții ei în creștere; ci pentru că, la doar 15 ani, ea crede că modellingul este o meserie în care poți reuși și că reușita înseamnă, înainte de toate, muncă. «Am început de mică să învăț să fiu model și n-am să mă opresc pînă nu voi ajunge să prezint la Milano haine pentru Versace. E designerul meu preferat». Iar ca să nu credeți că povestea pe care și-o spune Cristyna seara la culcare e doar una singură, vă informăm grabnic că măsurile ei la acest moment sînt 9,70 media de intrare la liceu, 10, media la română, 10, media la matematică, 10, media la engleză. La așa perfecțiune, sîntem convinși... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:12 (18120 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

AquaIalomița, copilul din flori europene al Consiliului Județean, a murit!

În mai puțin de șase luni, visul de epurare al orașelor din Ialomița a fost spulberat

AquaIalomița, copilul din flori europene al Consiliului Județean, a murit!

În urmă cu jumătate de an, autoritățile județene ieșeau la rampă cu un proiect îndrăzneț, menit să rezolve problema rețelelor de canalizare și a stațiilor de epurare în nu mai puțin de șase orașe din Ialomița. Mult prea excesiv mediatizata «creație județeană» se rezuma la constituirea într-o Asociație, denumită strategic AquaIalomița, care cuprindea orașele Fierbinți Tîrg, Amara, Țăndărei, Căzănești, Fetești și Slobozia. Cu ajutorul lor, Consiliul Județean spera la drenarea a peste 70 milioane de euro fonduri europene către canalizare și epurare. Potrivit proiectului inițial, operatorul urma să primească spre întreținere și exploatare, prin contract de delegare a gestiunii, sistemele de apă și... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 17:57 (6965 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Stavăr are atitudine de vătaf»

Inspectorul general sfidează Sindicatul profesorilor

«Stavăr are atitudine de vătaf»

La finele lunii septembrie, liderii Federației Sindicatelor Libere din Învățămînt au stabilit drept măsură de protest pentru noua lege a salarizării ca activitatea didactică la clasă să fie grevată de netrecerea în catalog a notelor elevilor. Așa că, profesorii-membri de sindicat au decis și în Ialomița să se alinieze măsurilor de la centru și au purces la netrecerea notelor în cataloage. Evaluarea elevilor s-a efectuat conform programei școlare, însă notele au fost trecute în caietele de notițe ale profesorilor. De asemenea, una dintre obligațiile cadrelor didactice a fost aceea de a comunica atît copiilor cît și părinților notele obținute, iar activitatea didactică de la clasă să nu fie afectată... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 17:52 (7869 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ISU Ialomița: Autospeciala SMURD a preluat trei persoane din Andrășești. Printre acestea, o femeie care a născut acasă!

O autospecială destinată transportului de persoane și victime multiple a fost adusă zilele trecute de la ISU Mureș și va asigura intervenția în zona de competență a Inspectoratelor pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:28
(9861 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai Elantra a obținut prestigiosul titlu AUTOBEST 2012

Hyundai Elantra a obținut prestigiosul titlu AUTOBEST 2012

Sedanul compact Hyundai Elantra a fost desemnat oficial cîștigătorul AUTOBEST 2012, într-o ceremonie recentă ce a avut loc la Praga, Cehia. Nu mai puțin de 10 din cei 15 membri ai juriului AUTOBEST au votat ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:23
(9556 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Termene pentru depunerea Declarațiilor 200, 205 și 201

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice autorizate care desfășoara activități independente că trebuie să depună Declarația 200 privind veniturile realizate în România ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:21
(7528 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Avertizarea de Cod Portocaliu pentru viscol, prelungită

Ialomița: Avertizarea de Cod Portocaliu pentru viscol, prelungită

«În intervalul menționat, 7 februarie 2012, orele 12,00-8 februarie 2012, orele 22,00, vîntul va continua să prezinte intensificări susținute ce vor depăși la rafală 70-80 km/h în Dobrogea ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2012, 14:20
(12307 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean suprins beat la volan pe bulevardul principal din Slobozia

Polițiștii au oprit în trafic duminică, 5 februarie a.c., pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un autoturism condus de un tînăr, de 27 ani, din comuna Tufești-Brăila. Întrucît conducătorul auto emana ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:47
(10707 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: L-a lovit pe trecerea de pietoni

Sîmbătă, 4 februarie a.c., în timp ce un tînăr, de 35 ani, din Constanța, conducea un autoturism pe DN2A, pe raza localității Andrășești a accidentat un pieton, care a traversat partea carosabilă prin zona ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:46
(13150 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: I-a furat motorina din casă!

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 4 februarie a.c., de către administratorul unei întreprinderi individuale, un bărbat de 37 ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:45
(14718 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi pentru șoferii nepregătiți de iarnă

În perioada 3-5 februarie a.c., efectivele de Poliție Rutieră au acționat pentru asigurarea fluenței traficului rutier, precum și pentru dirijarea și supravegherea utilajelor de deszăpezire pentru înlăturarea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:44
(13280 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune preventivă pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate

Efective din cadrul Poliției Fetești, în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat, în noaptea de 4/5 februarie a.c., în intervalul orar 22,00-02,00, pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:43
(14357 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidentat în timp ce încerca să traverseze

Duminică, 5 februarie a.c., un bărbat de 55 ani, din comuna Bărcănești, aflat la volanul unui autoturism, a accidentat un pieton care s-a angajat în traversarea DJ201 prin loc nepermis și fără să se asigure ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:42
(12622 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru contrabandă cu țigări

Polițiștii ialomițeni au reținut joi, 2 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat de 45 ani, din comuna Rovine, pentru săvîrșirea infracțiunii de deținere și ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:38
(16937 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permis, la volan

Un tînăr de 24 ani a fost depistat de către polițiști pe strada Ion Creangă din Fetești în timp ce conducea un autoturism fără să dețină permis de conducere și avînd o îmbibație alcoolică peste limita legală ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:37
(14039 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Slobozia și Glodeanu Siliștea, bucată de tablă desprinsă de pe un bloc din Urziceni

În dimineața zilei de joi, 2 februarie a.c, în urma supraîncălzirii unei sobe, locuința unui cetățean din localitatea Glodeanu Siliștea a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii Secției Urziceni au intervenit ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:32
(16873 vizualizări - 1 comentariu)


Axintele: I-a furat banii după ce au băut împreună

Miercuri, 1 februarie, polițiștii din Urziceni a fost alertați de către un bărbat de 85 ani, din Axintele, despre faptul că un consătean i-a furat din locuință 700 lei. Ulterior, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:08
(13139 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Axintele furt


Grindu: Au furat din curtea unui localnic

Doi tineri de 15, respectiv 19 ani, sînt cercetați pe polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, la data de 22 ianuarie, cei doi tineri au intrat în curtea locuinței unui bărbat de 77 ani, din comuna Grindu ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:06
(13083 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grindu furt


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului

«Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto au pus în executare, conform rezoluției procurorului de caz miercuri, 1 februarie, măsura de restituire ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:05
(13012 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fără permis, la volan

Un bărbat de 41 ani a fost prins, miercuri, 1 februarie, de polițiști, în timp ce conducea o mașină pe strada Călărași, din Fetești, fără a avea permis de conducere. Pentru imprudența sa, individului i ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:04
(10970 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive la Fetești și Urziceni

Miercuri, 1 februarie, în intervalul orar 18,00-21,00, polițiștii din Fetești și posturile de poliție arondate au organizat și desfășurat o serie de acțiuni pentru a identifica autorii de fapte penale, ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:01
(14730 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Coșul de fum, cauza unui incendiu

Un coș de fum deteriorat și neizolat corespunzător a fost cauza izbucnirii unui incendiu la o locuință din localitatea Manasia. Incidentul s-a produs marți, 31 ianuarie a.c., în jurul orei 10,30, iar la ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:45
(12369 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia incendiu


DGFP Ialomița: Peste 69 milioane lei, datorii la bugetul de stat

Marți, 31 ianuarie 2011, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a publicat pe site-ul ANAF 1907 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat la data de decembrie ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:39
(12334 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


ITM Ialomița: Ceai pentru angajații care lucrează în aer liber

«Avînd în vedere prognozele pe care Institutul Național de Meteorologie și Hidrologie le estimează cu referire la perioadele cu temperaturi scăzute care vor fi prezente în perioada următoare, Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:32
(14279 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:51
(5164 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A luat foc cabina unui TIR!

Slobozia: A luat foc cabina unui TIR!

Cabina unui autotractor ce aparținea unei societăți comerciale din Slobozia a luat foc în după-amiaza zilei de luni, 30 ianuarie. Potrivit pompierilor, incendiul s-a produs cel mai probabil în urma unui ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:34
(14455 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Frigul face primele victime

Luni, 30 ianuarie a.c., polițiștii din Țăndărei au încercat să salveze de la îngheț un bărbat de 57 ani, care locuia într-un adăpost improvizat din bucăți de tablă și cartoane. Imediat polițiștii au anunțat ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:32
(16400 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni au deszăpezit peste 200 de mașini

În perioada 25-27 ianuarie, cele trei zile critice de viscol și ninsori abundente, jandarmii din cadrul Detașamentelor Slobozia și Urziceni au desfășurat acțiuni de deszăpezire a autovehiculelor ramase ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 15:38
(8526 vizualizări - 0 comentarii)


Groaznic accident între Coșereni și Movilița: Trei morți și patru răniți. Printre morți, un bebeluș de doar o lună!

Trei persoane au murit, iar patru bărbați, între care trei polițiști de la IPJ Iași, au fost răniți, într-un accident petrecut între localitățile Coșereni și Movilița. Accidentul s-a produs după ce un autoturism ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 08:59
(10709 vizualizări - 4 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Dezbatere publică pe buget

Potrivit prevederilor legale, Consiliul Județean va iniția o serie de dezbateri publice asupra proiectului bugetului propriu al județului Ialomița pe anul 2012. Drept urmare, despre repartizările bugetare ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 19:28
(14967 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat din curtea casei

O femeie de 56 ani, din Fetești, a reclamat polițiștilor sîmbătă, 28 ianuarie a.c., că persoane necunoscute au intrat în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe țevi metalice și plasă din sîrmă ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:32
(13096 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Băuți, la volan

Vineri, 27 ianuarie, polițiștii din Urziceni au oprit pentru control, în trafic, un microbuz condus de un localnic, de 38 ani. Pentru că mirosea a alcool, șoferul a fost testat cu aparatul Drager, care ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:31
(12486 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 115 amenzi în traficul rutier

Peste 115 sancțiuni contravenționale, 2 certificate de înmatriculare retrase și două permise reținute este bilanțul, pe scurt, al acțiunii polițiștilor ialomițeni, în traficul rutier județean, la sfîrșitul ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:30
(12095 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...