Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«STOP politica!»

HAI ROMÂNIA, Sorin Oprescu Președinte

«STOP politica!»

-De ce ați renunațat la Primăria Capitalei pentru președinție?
-Nu mai puteam sa stau pe margine! Nu mai suport dezastrul care se întîmplă. Politica nu mai dă nicio soluție pentru oameni. Iar românii suferă în tăcere. Oamenii își pierd slujbele. Spitalele nu mai au medicamente. Pensionarii nu mai au bani de încălzire. Iar partidele se ceartă pe funcții. Eu puteam să stau liniștit la Primărie, unde am proiecte și rezultate. Dar nu pot să asist indiferent la criza din prezent.
-Cine sînt votanții dumneavoastră?
-Românii care cred că țara merge într-o direcție greșită. Sondajele spun că e vorba de 68%. În mine au încredere peste 50% dintre români. Eu sper... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2009, 23:00 (10151 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Paros revine la PDL pentru că «PNL a devenit satelitul PSD»

Fiul rătăcitor se întoarce acasă

Paros revine la PDL pentru că «PNL a devenit satelitul PSD»

După ce marți, 20 octombrie, și-a dat demisia din organizația PNL Ialomița, Radu Paros se întoarce «acasă». La nici trei zile de la anunțarea retragerii din rîndurile liberalilor lui Gogu Petre, Paros a surprins pe toată lumea prin participarea la conferința județeană a PD-L de lansare în cursa electorală. Rușinat și spășit, Radu Paros a primit binecuvîntarea președintelui Cazacu Marinică pe scările Casei de Cultură a Sindicatelor din Slobozia, acolo unde a avut loc evenimentul. După cum puteți observa și în imaginile alăturate, Paros s-a integrat imediat în peisaj, foștii colegi de partid arătîndu-se dispuși să uite rătăcirea de un an a singurulul viceprimar PD-L pe care l-a avut vreodată Slobozia... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2009, 19:00 (8246 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Factură de 240 de miliarde pentru apa lui Ionașcu

Costurile investiției în rețeaua subterană de apă, incluse în ce plătim

Factură de 240 de miliarde pentru apa lui Ionașcu

Preocupată să demonstreze împotriva evidenței faptul că apa din sursa subterană este potabilă, Primăria Slobozia a «uitat» în ultima perioadă să precizeze care sînt costurile la care se ridică această «aventură administrativă» fără precedent la nivelul municipiului Slobozia. Pentru că a uita e la fel de omenește cu a greși, ne-am gîndit să suplinim noi aceasta scăpare pe care o consideram involuntară și să vă oferim o detaliere a principalelor costuri pe care slobozenii le vor regăsi în factura emisă de SC Urban de-acum încolo.

SC Urban nu mai precizează metri cubi de apă facturați
Demersul nostru a plecat de la o sesizare venită pe adresa redacției. Potrivit acesteia... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2009, 15:05 (10187 vizualizări - 6 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cu halatu-n proțap la Bruxelles

Cu halatu-n proțap la Bruxelles

Vă era dor de doftorul Vasile, administratorul Spitalului Județean Ialomița?! Vă credem, că nici noi nu ne omorîm cu firea! Dar sîntem în măsură să vă oferim amănunte interesante despre ultimele sale zile în calitate de director al celei mai mari instituții medicale din județ.
Ei bine, dom' doctor, cum îl alintă prietenii, imediat după ce a aflat că este urmărit general de remanierea guvernamentală din descentralizate, a plecat săracu' la Bruxelles, să-și caute dreptatea în Parlamentul European. Nu înainte însă de a-l lăsa acasă pe post de director încălzitor de scaun, pe tizul Vasile Zamfir, juristul, un fel de Pristanda medical, care pupă-n bot și papă tot, de la taxa de angajare ale femeilor... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2009, 13:00 (9041 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Sec de apă în fântânile de pe Bărăgan

După 4 ani de secetă

Sec de apă în fîntînile de pe Bărăgan

În Bărăgan, obiceiul de a număra bobocii toamna a dispărut de mult. Să crești boboci nu mai e rentabil. De fapt, nimic nu mai e rentabil. Iar de vreo doi ani încoace, semnele degradării vieții în mediul rural au ajuns să se vadă și în pămînt. Pentru că, așa cum vă spuneam, țăranii nu mai numără bobocii toamna. Mai nou ei numără fîntînile în care a mai rămas apă de băut. Din ce în ce mai puține...

Sec de apă, casă lîngă casă
N-a trebuit să căutăm departe confirmarea zvonului că fîntînile ialomițene mai mici de 10 metri au secat. Primul popas l-am făcut la Cosîmbești, în mijlocul satului. Iar fenomenul e cunoscut de toată lumea: «secate sînt multe, din cauza la lipsa asta... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2009, 15:45 (8819 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fotbal în zodia Bursucului

Glasgow Rangers-Unirea Urziceni 1-4

Fotbal în zodia Bursucului

Unirea nu a jucat în niciun caz rolul buturugii mici în meciul de aseară. Ba chiar a reușit să lase de căruță unul dintre numele grele ale fotbalului britanic. Ce a realizat echipa lupilor din Bărăgan a semănat cu lovitura unui karatist purtător de centura neagră cu doi dani, amîndoi la fel de inspirați. Vorbim, firește, despre Dan Petrescu și Dan Tudor.
Primul și-a dat seama la timp că a insista cu așezarea ultradefensivă din startul partidei nu poate întoarce scorul de 1-0 pentru Rangers, stabilit în minutul 2, prin autogolul lui Ricardo.Așa că a mutat ofensiv în minutul 19, Onofraș în locul lui Nicu, iar mișcarea a dat roade 14 minute mai tîrziu, prin golul lui Bilașco. Al doilea, Dan Tudor... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2009, 15:37 (7994 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Bătrânii din Alexeni fac «naveta» la Ion Roată pentru o aspirină

În timp ce primarul și medicul se ceartă pe locația dispensarului

Bătrînii din Alexeni fac «naveta» la Ion Roată pentru o aspirină

Un scandal fără precedent în comuna Alexeni a lăsat bătrînii din localitate fără asistență medicală primară. Pentru a putea beneficia de o consultație medicală sau de o simplă aspirină, bolnavii trebuie să parcurgă drumul pînă în localitatea Ion Roată. Și asta nu-i nimic! Închipuiți-vă cum mămicile, ținîndu-și în brațe bebelușii de doar cîteva săptămîni, parcurg aceeași distanță pentru a-și vaccina copiii... Și, pentru ca tabloul să fie complet, autoritățile ridică din umeri și își pasează responsabilitățile, problema lipsei medicului de familie din localitate rămînînd tot nerezolvată.

După 20 de ani de medicină de familie, dat afară cu executorul
La Alexeni oamenii... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2009, 15:05 (7879 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Lecție braziliană

Unirea Urziceni-FC Vaslui1-2

Lecție braziliană

Meciul din Ligă cu Rangers, terminat după închiderea ediției, nu s-a bucurat vineri, 16 octombrie, pe Tineretului, de o prefață încurajatoare. Ploaie, 1000 de spectatori zgribuliți, un gazon bun mai degrabă pentru Unirea Ion Roată și două loturi de valori sensibil egale. Acestea erau datele de început al unui meci pe care nu concepeam să-l pierdem. Unde mai pui că, la 7 minute de la fluierul de start al italianului Trefoloni, Onofraș deschidea scorul făcînd publicul să se gîndească la refrenuri optimiste de genul «Unu, doi, trei, patru, cupa și campionatu'». Primul mitan aparține în întregime Unirii, Onofraș transformîndu-se ușor ușor în erou negativ, după ratările din minutele 23, 34 și 44, ultima... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:31 (7861 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Alexandra Udrea, handbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu' nostru are

Alexandra Udrea, handbal, CSS Slobozia

«O fată serioasă, o jucătoare de echipă care nu a fentat sportul nici cînd a fost vorba de competiții, nici cînd a trebuit să se recupereze după accidentări. În rest, un copil deștept și în teren și în afara lui». Așa își descrie antrenorul Marian Simion eleva, Alexandra fiind sub îndrumarea sa încă de la 11 ani. De atunci a trecut prin toate stadiile junioratului, iar acum a ajuns om de bază pe cel mai important post din handbal, cel de portar. Din această postură, a avut în sezonul actual la junioare I evoluții constant bune, contribuind substanțial la succese și reușind prin intervențiile sale să limiteze proporțiile înfrîngerilor. Gîndește clar, lucru esențial în timpul jocului, are un zîmbet... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:27 (7215 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

«Susțineți-ne, avem meci greu!»

Handbal CSM Slobozia-CSM Ploiești, joi, 22 octombrie, orele 18,00

«Susțineți-ne, avem meci greu!»

Handbalistele de la CSM Slobozia au de trecut cel mai dificil examen de pînă acum, într-o partidă care contează decisiv pentru configurația primelor locuri în clasament la finele turului. Joi, 22 octombrie, de la orele 18,00, în sala de la stadion, vine CSM Ploiești, echipă care a picat sezonul trecut din prima ligă și vrea să revină acolo. Dacă mai precizăm că la prahovence joacă multe componente ale Naționalei de Tineret, avem tabloul complet al unui meci extrem de greu. Pentru a verifica potențialul lotului și pentru a regla anumite trasee și relații de joc, Marian Simion și-a angrenat sîmbătă elevele într-un inedit meci amical (de trei reprize, 90 de minute) cu divizionara Rapid. Echipa noastră... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:25 (9261 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Viitorul Însurăței-Unirea Slobozia 1-2

Unirea a înscris trei goluri la Însurăței

Un meci mai greu decît s-a crezut inițial pentru elevii lui Ion Răuță, vineri, 16 octombrie, pe terenul de la Însurăței. Viitorul a jucat în fața Unirii, rolul vieții sale. Adică pe acela de echipă mică, arțăgoasă care nu are nimic de pierdut și dă totul pentru un rezultat pozitiv. Gurile rele spun că brăilenii ar fi avut chiar de cîștigat dacă încurcau Unirea, lor promițîndu-li-se recompense speciale din partea contracandidatelor la promovare. Și, tocmai de aceea, în ciuda faptului că cele 2 echipe erau despărțite de 12 locuri și 13 puncte în clasament, uniriștilor le-au trebuit 70 de minute pentru a deschide scorul. Autorul golului, Hertu, cel care s-a aflat la capătul unei centrări venite de... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:21 (6449 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal

Junioarele I eșuează din nou acasă

Tinerele handbaliste de la CSS Slobozia au pierdut în etapa a V-a a campionatului meciul disputat pe teren propriu împotriva celor de la CSS Galați cu scorul de 25-31 (14-14). Așa cum o arată și evoluția rezultatului, fetele noastre au jucat de la egal la egal cu adversarele, chiar și după pauză, în minutul 48 scorul fiind 21-21. Valoarea din acel moment, omogenitatea și media de vîrstă superioară ale adversarelor și-au spus cuvîntul, fetele noastre căzînd fizic și încasînd 7 goluri fără a marca vreunul. Înfrîngerea a rămas doar o chestiune de minute, numai intervențiile portarului Udrea și cîteva acțiuni individuale ale Alinei Mihai reușind să limiteze dezastrul din apărarea noastră. CSS este... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:19 (7194 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

Evoluție meritorie pentru sabrerii slobozeni la Campionatele Naționale

Între 14 și 17 octombrie, a avut loc la Iași Campionatul Național de Scrimă rezervat juniorilor. CSS Slobozia s-a întors de la această competiție cu trei medalii de bronz. La sabie individual masculin, Mădălin Bucur a ocupat a treia poziție a podiumului, alți doi sportivi slobozeni clasîndu-se între primii 8 (Mihai Cruțu, locul 6 și George Iancu, locul 7). Tot pe locul trei s-a clasat și echipa de sabie masculin, alcătuită din Mădălin Bucur, Mihai Cruțu , George Iancu și Ștefăniță Duțescu. Performanță similară și pentru echipa de sabie fete, în componența Cristina Costandache, Loredana Dima, Lavinia Popa și Alexandra Negoiță. La individual, Cristina Costandache a obținut locul 6, iar Loredana... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:18 (9554 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

CEA MAI/CEL MAI...

Cristyna, un model pur-sînge

Cristina a intrat singură la noi în redacție, lăsîndu-ne cu gurile căscate. Și nu doar din cauza frumuseții ei în creștere; ci pentru că, la doar 15 ani, ea crede că modellingul este o meserie în care poți reuși și că reușita înseamnă, înainte de toate, muncă. «Am început de mică să învăț să fiu model și n-am să mă opresc pînă nu voi ajunge să prezint la Milano haine pentru Versace. E designerul meu preferat». Iar ca să nu credeți că povestea pe care și-o spune Cristyna seara la culcare e doar una singură, vă informăm grabnic că măsurile ei la acest moment sînt 9,70 media de intrare la liceu, 10, media la română, 10, media la matematică, 10, media la engleză. La așa perfecțiune, sîntem convinși... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 18:12 (18114 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AquaIalomița, copilul din flori europene al Consiliului Județean, a murit!

În mai puțin de șase luni, visul de epurare al orașelor din Ialomița a fost spulberat

AquaIalomița, copilul din flori europene al Consiliului Județean, a murit!

În urmă cu jumătate de an, autoritățile județene ieșeau la rampă cu un proiect îndrăzneț, menit să rezolve problema rețelelor de canalizare și a stațiilor de epurare în nu mai puțin de șase orașe din Ialomița. Mult prea excesiv mediatizata «creație județeană» se rezuma la constituirea într-o Asociație, denumită strategic AquaIalomița, care cuprindea orașele Fierbinți Tîrg, Amara, Țăndărei, Căzănești, Fetești și Slobozia. Cu ajutorul lor, Consiliul Județean spera la drenarea a peste 70 milioane de euro fonduri europene către canalizare și epurare. Potrivit proiectului inițial, operatorul urma să primească spre întreținere și exploatare, prin contract de delegare a gestiunii, sistemele de apă și... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 17:57 (6959 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Stavăr are atitudine de vătaf»

Inspectorul general sfidează Sindicatul profesorilor

«Stavăr are atitudine de vătaf»

La finele lunii septembrie, liderii Federației Sindicatelor Libere din Învățămînt au stabilit drept măsură de protest pentru noua lege a salarizării ca activitatea didactică la clasă să fie grevată de netrecerea în catalog a notelor elevilor. Așa că, profesorii-membri de sindicat au decis și în Ialomița să se alinieze măsurilor de la centru și au purces la netrecerea notelor în cataloage. Evaluarea elevilor s-a efectuat conform programei școlare, însă notele au fost trecute în caietele de notițe ale profesorilor. De asemenea, una dintre obligațiile cadrelor didactice a fost aceea de a comunica atît copiilor cît și părinților notele obținute, iar activitatea didactică de la clasă să nu fie afectată... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 17:52 (7868 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Conducerea Consiliului Județean și a Prefecturii nu a reprezentat niciodată nimic și nici nu va reprezenta»

Constantin Sava, un primar prea mare pentru un oraș atît de mic. Sau viceversa

«Conducerea Consiliului Județean și a Prefecturii nu a reprezentat niciodată nimic și nici nu va reprezenta»

Primarul PNL de Urziceni este un exemplu tipic de grobianism politic. L-a dat afară în șuturi din primărie pe prefectul Alecsandru Știucă, și-a repudiat consilierii locali și și-a condus alegătorii la urne cu mîna de fier a vechilului de moșie care face ce vrea pe moșia încredințată de boier. În mod paradoxal însă, atitudinea lui, în loc să-l exileze, l-a propulsat și mai abitir în pseudotopul politicenilor locali. Și pentru că primarul Constantin Sava a văzut că rețeta funcționează, a ales să recidiveze... Iar noi, o dată cu el.

Administrația sînt eu și cu mine
Din biroul lui de primar de Urziceni, unde a ales să ne acorde interviul, lipsește de la ultima noastră vizită tabloul superiorului său politic, Gheorghe Petre. Semn că, o dată cu căderea acestuia în dizgrație, nici simțul artistic al administrației locale nu mai e ce-a fost odată.... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2009, 17:36 (10640 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia a decis schimbarea rețelei de apă

Apă potabilă, abia anul viitor

Consiliul Local Slobozia a decis schimbarea rețelei de apă

În cadrul ultimei ședințe a Consiliului Local Slobozia, consilierii municipali au decis înlocuirea rețelei de apă a orașului Slobozia. Cei 42 de kilometri de conductă de oțel, vechi de peste 30 de ani, se află în acest moment într-o fază avansată de deteriorare, din cauza compoziției chimice a apei provenite din sursa subterană a orașului. Potrivit documentației, pentru înlocuirea conductelor Primăria Slobozia a solicitat 380 de mii lei, sumă necesară achiziționării de conductă de polietilenă de înaltă densitate tip PHD, în vederea reabilitării sistemului de distribuție. Potrivit declarațiilor reprezentanților autorităților locale, termenul avansat pentru înlocuirea în totalitate a conductelor... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2009, 17:37 (10525 vizualizări - 11 comentarii)

SPORT

Piatră de moară la gâtul promovării

HCF Piatra Neamț-CSM Slobozia 26-25

Piatră de moară la gîtul promovării

Meci foarte important pentru fetele antrenate de Marian Simion, sîmbătă, 10 octombrie, la Piatra Neamț, cu implicații decisive atît în lupta pentru podium, cît și în cea pentru promovare. CSM Slobozia pornea confruntarea cu nemțencele de pe locul 2 avînd punctaj similar cu al liderului CSM București. Tocmai de aceea, handbalistele noastre au pornit jocul în forță, decise să tranșeze rezultatul final în favoarea lor. După o primă repriză reușită cu un joc foarte bun, mai mult în apărare, au intrat la cabine cu un avantaj de două goluri. 10-8. Din păcate, în a doua parte a întîlnirii, balanța avea să se încline în favoarea moldovencelor care au beneficiat pe tot parcursul meciului de al optulea... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2009, 20:09 (9760 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Cătălin Cristea, fotbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu' nostru are

Cătălin Cristea, fotbal, CSS Slobozia

Cătălin are 16 ani împliniți dar nu e mai înalt de 1,50. Nici nu-i trebuie mai mult, joacă fundaș stînga în echipa de juniori II republicani a CSS Slobozia. Ni l-a recomandat antrenorul Constantin Prepeliță, cel care de 8 ani de zile îl antrenează. Dar de lăudat, cel mai frumos l-au lăudat colegii: «E bun, e bun, mititelu'. Faceți-i o poză mare, să pară mai răsărit!». Cătălin nu se supără. Are niște ochi albaștri, uriași, cu gene prelungi, de lasă fetele oftînd la fiece meci. E prea devreme ca el să bage de seamă... «Sînt elev la seminarul teologic Ioan Gură de Aur. Am luat premiul I anul trecut, cu media 9,54. Ce să fac? Trebuie să îmbin utilu' cu plăcutul, ca să nu aud în urma mea, ca după ... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2009, 20:07 (15361 vizualizări - 9 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ciochina: A intrat cu Salvarea în pom!

Ciochina: A intrat cu Salvarea în pom!

Joi, 24 februarie a.c., în jurul orei 15.20, pe DN2A, în comuna Ciochina s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a două persoane. Din primele cercetări efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:31
(11926 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Ialomița: 15 sesizări penale depuse la Parchet de Finanțe

«În cursul lunii ianuarie 2011, organele de control din cadrul Direcției Generale de Finanțe Publice Ialomița au efectuat un număr de 171 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2011, 17:29
(8313 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Proiect pentru copii de grădiniță

IPJ Ialomița: Proiect pentru copii de grădiniță

În cursul zilei de marți, 22 februarie a.c., în baza unui protocol de colaborare între Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și Grădinița cu program prelungit nr. 2 Slobozia, polițiștii din cadrul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:57
(9771 vizualizări - 0 comentarii)


TNL Slobozia vă «căsătorește» pentru o zi

De Dragobete, joi, 24 februarie a.c., TNL Slobozia vă așteaptă pe platforma «Mihai Viteazul» de pe bulevardul Unirii din Slobozia «pentru a fi cununați timp de o zi». Inițiativa tinerilor liberali slobozeni ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:48
(10815 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Atelier de confecționat mărțișoare la Muzeul Județean

Vineri, 18 februarie, în cadrul Muzeului Județean Ialomița, a debutat acțiunea «Firicel de primăvară»-atelier de confecționat mărțișoare. La inițiativa Muzeului a răspuns și de această dată Școala «Sfîntul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:38
(10620 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Serată muzicală și expoziție de artă platică

Miercuri, 23 februarie, la Sala Arcadia a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia a fost vernisată «Expoziția de artă platică a artiștilor brăileni», evenimentul fiind organizat de Uniunea ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:28
(11364 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: 28 februarie 2011-78 de ani de protecție civilă, Ziua «Porților Deschise»

Ziua Protecției Civile din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric care a consfințit înființarea Apărării Pasive din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 1933 este ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2011, 15:17
(10042 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări ale Codului Fiscal pentru sediile secundare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor modificările aduse Codului de procedură fiscală privind administrarea creanțelor fiscale ale sediilor secundare care ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:06
(9986 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Urziceni

Incendii la Slobozia și Urziceni

Sîmbătă, 19 februarie, în jurul orei 11.00, pompierii de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la un depozit al unei societăți comerciale care are ca ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 18:00
(10671 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 17:29
(6374 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fura rufe de pe balcon

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 18/19 februarie a.c., în jurul orei 1.30, o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare din Slobozia un bărbat, de 31 ani, din municipiu, care sustrăgea obiecte ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:04
(8628 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ciochina: După ce a băut bine, a provocat un accident și a părăsit locul faptei

Sîmbătă spre duminică, 19/20 februarie a.c., în jurul orei 3.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:03
(8757 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cichina accident


Sărățeni: Prins în flagrant cînd fura din mașini

A fost identificat un tînăr, în vîrstă de 24 de ani, din Sărățeni, în timp ce încerca să sustragă bunuri dintr-un autoturism parcat pe raza localității. Pe numele său polițiștii au întocmit dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:01
(9434 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Ialomița: Beți la volan și fără permise

Pe strada Perilor din Urziceni a fost identificat un bărbat, în vîrstă de 53 ani, domiciliat în localitate, ce se afla la volanul unui autoturism deși se afla în stare de ebrietate. La testarea cu etilotestul ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:00
(9193 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A furat țevi de la o stație de irigații

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 19 februarie a.c., în jurul orei 15.40, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni au depistat pe strada 1918, din localitate, un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:53
(7552 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 23 de șoferi au rămas fără permise

În acest sfîrșit de săptămînă, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de disciplinare a participanților la trafic și au acționat pentru depistarea șoferilor băuți. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:51
(8995 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de amploare a Poliției

Vineri, 18 februarie a.c., efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești, Sinești și Coșereni pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:40
(9128 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Vineri, 18 februarie a.c., polițiștii au depistat pe raza comunei Giurgeni un autoturism înmatriculat în București, la volanul căruia se afla un bărbat, de 51 ani, din Capitală, însoțit de alți doi pasageri ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:14
(12081 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Transportul public, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Țăndărei au acționat vineri, 18 februarie, pentru asigurarea legalității privind transportul public de persoane. Acțiunile derulate în acest sens au vizat verificarea existenței și valabilității ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 15:58
(8712 vizualizări - 3 comentarii)


New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

Hyundai este hotărîtă să transforme felul în care acest brand a fost privit în mod tradițional în Europa, prin lansarea lui i40, un model complet nou și foarte dinamic, ce va fi dezvăluit ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2011, 11:36
(5410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Peste 1100 de pachete de țigări de contrabandă din Moldova au fost confiscate de polițiștii ialomițeni. Marți, 16 februarie, o echipă mixtă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 15:36
(12111 vizualizări - 1 comentariu)


Explozie într-un bloc din Slobozia

O explozie violentă s-a produs în această dimineață într-o locuință din Slobozia. Deflagrația a fost provocată de gazul de la un aragaz uitat deschis. Potrivit pompierilor, o femeie, rănită și în stare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 11:01
(11642 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia explozie


Ciocîrlia: Femeie accidentată mortal

O femeie de 38 de ani a murit în această dimineață într-un grav accident rutier. Tragicul eveniment s-a petrecut miercuri, 16 februarie, în localitatea Ciocîrlia. Femeia a încercat să traverseze șoseaua ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(10723 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Băut, la volan

Un bărbat de 29 de ani a fost prins băut la volan ieri, 15 februarie, de polițiștii feteșteni. Bărbatul se deplasa cu mașina în municipiul Fetești și avea o alcoolemie de 0,88 mg/l. Pentru inconștiența ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(8911 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 250 de metri de cablu telefonic, furat

Furturile de cablu telefonic se înmulțesc. Ultima faptă de această natură s-a petrecut noaptea trecută, marți spre miercuri, respectiv 15 spre 16 februarie, cînd polițiștii din Urziceni au fost sesizați ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:34
(8495 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 180 de autoturisme verificate în trafic

Polițiștii din Țăndărei au desfășurat, marți, 15 februarie, o acțiune pentru ordinea și siguranța publică din localitate. «Efectivele de poliție rutieră, investigații criminale, ordine publică și investigarea ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:33
(7971 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Marți, 15 februarie, pompierii ialomițeni au fost nevoiți să intervină pentru stingerea a două incendii și acordarea primului ajutor pentru un pacient.
Casa unei familii din satul Cegani, comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 11:22
(6933 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 18:49
(5311 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

O femeie de 52 de ani din Slobozia este cercetată penal de polițiști pentru delapidare. Ea a fost descoperită în urma unei sesizări a administratorului firmei. În urma controlului s-a constatat că, în periada ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:58
(11968 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt alcool


Alexeni: Au furat găini de 500 de lei

Luni, 14 februarie, agenții postului de Poliție Alexeni au fost sesizați de un bărbat, de 39 de ani, din localitate cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras păsări din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:57
(13358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt găină


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...