Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Deci. Să vă spunem de ce vi i-am trîntit pe cei doi în rubrica de faţă. Primul motiv ar fi că, date fiind conjuncturile actuale, tov. Blaga urmează să-şi încalece din nou armăsarul de la Minister, după ce Nica şi-a luat jucăriile şi a plecat. Al doilea motiv pentru care îi vizualizaţi sub sloganul de «iubire eternă» ar fi reprezentat de faptul că, apelînd la o clarvăzătoare, am intrat în posesia gîndurilor neştiute şi totuşi exprimate de voinţa neuronală a celor doi. Aşadar, în acea ipostază, Marinică gîndea: «O, Doamne! Dacă l-ar pune din nou pe pretenu' Blaga ministru m-aş scoate. L-aş rezolva şi pe Bebiţă ne'nţelesu, aş prinde iar un post, i-aş da una-n mufă lu' Ciupercă... Doamne, iartă-mă... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2009, 13:33 (8126 vizualizări - 5 comentarii)

ANCHETĂ

1000 de miliarde, EPUIZATE

Sănătatea ialomițeană are nevoie de bancheri

1000 de miliarde, EPUIZATE

Situație fără precedent în sănătatea ialomițeană. Spitalele își anunță colapsul, fondurile fiind mai mult decît insuficiente. Singura soluție pentru resuscitarea sistemului sanitar ar fi, potrivit autorităților, o rectificare bugetară, care însă întîrzie să apară. Pentru ca activitatea spitalelor să nu se încheie, instituțiile de profil au nevoie de cîteva sute bune de miliarde... Previziunile oficialilor anunță aceleași tablouri sumbre și pentru sistemul farmaceutic, fondurile neajungînd pînă la finalul anului. La fel și sectorul analizelor medicale, asigurate gratuit într-un număr din ce în ce mai mic. Ori fără medicamente, analize medicale și salarii ale personalului sanitar asigurate, spitalele... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2009, 09:27 (7795 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Sunt crescut de Stoica și Ionașcu și șlefuit de Ciupercă»

Fragedul vicepreședinte al Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu

«Sînt crescut de Stoica și Ionașcu și șlefuit de Ciupercă»

Ștefan Mușoiu e un social-democrat pur sînge! Făcut, iar nu născut, e drept! Dar într-o epocă a vitezei, în care pedigree-ul e mai degrabă o povară decît un blazon, astfel de amănunte nu mai contează. Ceea ce contează e faptul că, la doar 29 de ani, Ștefan Mușoiu avea o carte de vizită impresionantă. Îl vînase și «ucisese» în plen pe Alexandru Potor, președintele organizației PSD Slobozia, fusese nominalizat pentru Parlamentul României, devenise mîna dreaptă a președintelui Ciupercă și era liderul informal al unei părți importante a grupului de primari PSD din Ialomița anului 2008. Restul e istorie nescrisă, pe care timpul și memoriile de bătrînețe ale actualului vicepreședinte de Consiliu Județean... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2009, 09:21 (16214 vizualizări - 18 comentarii)

CEA MAI/CEL MAI...

Cristina, prietena Ioanei

Pe Ioana o cunoașteți, ați admirat-o în urmă cu două săptămîni și ați comentat-o on-line de s-a înroșit modemul. Cristina însă... Ei bine, Cristina e așa cum o vedeți în fotografie. Dezinvoltă, veselă, gata oricînd să experimenteze... Și, întotdeauna, alături de prietena ei. Atît de aproape, încît fotoreporterului redacției i-a scăzut brusc glicemia și a fost nevoie să fie transportat la spital. De aceea n-a avut cine s-o mai întrebe de vîrstă, dimensiunile ideale, de orientarea sexuală sau de starea civilă. Însă a doua zi, cînd fotograful s-a întors la locul faptei pentru a-și recupera aparatul de fotografiat, administratorul piscinei i-a declarat sub cuvînt de onoare, că la plecare, Cristina... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2009, 09:21 (45085 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița nu are servicii de salubrizare în mediul rural

Banii din gunoaie miros a trafic de influență

Ialomița nu are servicii de salubrizare în mediul rural

La 16 iulie 2009, cele 150 de gropi de deșeuri neconforme de pe teritoriul județului au fost, oficial, închise. În urma lor a rămas însă gunoiul care se adună zilnic din fiecare gospodărie și obligația autorităților locale de a înființa servicii de salubritate la nivelul fiecărei localități pînă la sfîrșitul anului în curs. Cu trei luni înainte de termenul limită, autoritățile locale nu numai că nu au aceste servicii, dar s-au decis să le și vîndă. Termenul juridic pentru această afacere este «delegare de gestiune prin concesionarea serviciului de salubritate», iar amatorii pentru această afacere la limita legii sînt mai mulți decît poate piața satisface. Cît despre principiul după care se face... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2009, 17:45 (9156 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Băsescu, așteptat la Slobozia

Președintele Băsescu, așteptat la Slobozia

Miercuri, 30 septembrie 2009, președintele Traian Băsescu este așteptat la Slobozia pentru a inaugura activitățile desfășurate cu ocazia «Zilei Orezului», dar și a Tîrgului «Agroial Partner». Anul acesta, festivitățile au fost cuplate, iar evenimentul se desfășoară începînd de miercuri, 30 septembrie. Sărbătoarea va fi marcată de vizita președintelui Băsescu, aflat în periplu electoral în Ialomița. Potrivit programului anunțat, președintele României este așteptat la Fetești, la Galeriile «Lumina», în continuare urmînd un program de vizite pe teritoriul municipiului. În jurul prînzului, la orele 13,30, Băsescu și-ar fi programat o întîlnire de lucru cu primarul municipiului Slobozia, Gabi Ionașcu... [citește_tot_articolul]

29 Septembrie 2009, 17:41 (5687 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Unirea Urziceni aduce copii la meciul cu Stuttgart

Pentru a se umple stadionul din Ghencea

Unirea Urziceni aduce copii la meciul cu Stuttgart

Potrivit site-ului oficial, partenerul FC Unirea, Green City a avut inițiativa de a invita micii fotbaliști din școlile de fotbal bucureștene să urmărească partida dintre FC Unirea și VfB Stuttgart din Liga Campionilor. Astfel, directorul sportiv al campioanei, Narcis Raducan, a contactat toate școlile de fotbal, astfel că aproape 2000 de copii vor putea asista la meciul cu echipa germană. Managerul general al campioanei României, Mihai Stoica, a spus: «Ce poate fi mai frumos pentru un copil decît să asiste la un meci din Liga Campionilor? Green City a avut o inițiativă lăudabilă, nu trebuie să se înțeleagă că dorim să populăm stadionul». Adăugăm, la final, că potrivit declarațiilor oficiale ale... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2009, 14:10 (7948 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cinci tineri au murit secționați într-un accident rutier
(SLIDESHOW)

Cinci tineri au murit într-o tragedie rutieră petrecută în dimineața zilei de duminică, 27 septembrie. În timp ce se întorceau de la discotecă, din motive încă nestabilite de polițiști, mașina a ieșit de pe carosabil și s-a izbit violent de un copac. În urma cercetărilor, polițiștii au stabilit că pe carosabil nu existau urme de frînare, iar viteza nu ar fi fost de doar 90 de kilometri la oră, la cît s-a oprit acul vitezometrului. Cei cinci tineri se întorceau de la discoteca din Malu, șoseaua era liberă, iar condițiile de trafic foarte bune. Autovehiculul a ieșit subit de pe carosabil și s-a izbit de parapetul de pe marginea șoselei. Tinerii, cu vîrste cuprinse între 24 și 27 de ani, 4 băieți... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2009, 13:40 (7764 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița nu mai există vaccin antirabic

Sănătatea moare încet dar sigur

În Ialomița nu mai există vaccin antirabic

Deși problema cîinilor comunitari este una destul de controversată, la această controversă se adaugă o alta, produsă de această dată de carențele sistemului sanitar. În sensul că tratamentele antirabice acordate victimelor cîinilor comunitari și nu numai lipsesc cu desăvîrșire din unitățile spitalicești. În Ialomița nu mai există vaccin antirabic de aproape o lună de zile, pacienții mușcați de cîini sau alte animale ce pot transmite rabia fiind nevoiți să-și trateze rănile cu indiferență sau, în cele mai fericite cazuri, să «viziteze» Capitala pentru un simplu vaccin.
...
Zilele trecute, am fost contactați de un bunic contrariat de faptul că nepotul său, mușcat de un cîine... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2009, 09:28 (6357 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Tineretul ialomițean și-a tras girofar

Tineretul ialomițean și-a tras girofar

Prin reprezentanții lui legali, firește, că doar nu era să se plimbe toată golănimea Sloboziei cu un ditamai Volkswagen Bora prin urbe. Minunea administraivă, căci după ce Direcția a birjărit 15 ani o Dacie numai bună de casat altfel decît minune nu-i putem spune, a fost posibilă grație unei subtile cereri de transfer făcută de blonda de la Tineret a PD-L, Angelica Negruț: «Nu e nimic interesant de spus pentru ziare. Nu e nici a mea și nici nu mă plimb eu cu ea. E o mașină veche, obținută printr-o solicitare de la Autoritatea Națională a Vămilor. S-a aprobat... și asta e! De ce are girofar? Pentru că încă nu a fost înmatriculată pe Ialomița. Și chiar nu cred că e cazul să faceți o poză pentru... [citește_tot_articolul]

28 Septembrie 2009, 09:00 (9913 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

5 milioane de lei ca sa-ți bagi degetul în E-Slobozia

5 milioane de lei ca sa-ți bagi degetul în E-Slobozia

După principiul «cere și ți se va da degetul din mijloc», serviciul de investigații on-line al Primăriei Slobozia a decoperit o nouă oportunitate de a cheltui fondurile locale. Mici, ce-i drept, doar 2 la sută din cele 5 milioane de lei cît face inițiativa promovată de Valentin Băcanu. Mici, dar siguri, spunem noi... și imediat vă vom explica de ce!

E-Slobozia, la un clic distanță de contribuabil
Ieri, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, viceprimarul Valentin Băcanu a reșapat unul dintre proiectele cu finanțare europeană respinse în această vară. Proiectul se numește «E-Slobozia, oraș digital», are o valoare totală de 5 milioane de lei și, după... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2009, 17:35 (33856 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la invitarea în Consiliu a derbedeilor și huliganilor care cer taxă de protecție, la parcul eolian visat de Savu și rectificarea discreționară a fondurilor pentru primării

Ședința de Consiliu Județean

De la invitarea în Consiliu a derbedeilor și huliganilor care cer taxă de protecție, la parcul eolian visat de Savu și rectificarea discreționară a fondurilor pentru primării

Vineri, 25 septembrie, consilierii județeni s-au întrunit în ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița pe luna în curs. Anunțată ca dezbatere ce conținea 7 proiecte de hotărîre, ordinea de zi a fost suplimentată cu alte două proiecte. Ședința a debutat liniștit, liniște întrezărită și pe fețele celor 29 de consilieri prezenți pentru a ridica mîna conștiincios. Așezate strategic, cele mai importante hotărîri au fost inserate în prima și ultima poziție pe ordinea de zi. Și fiindcă eșecul constituirii societății Aqua Ialomița este mai aproape ca niciodată, primul proiect de hotărîre a fost tocmai modificarea acționariatului societății. Principala modificare a vizat eliminarea orașului Slobozia... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2009, 13:55 (8748 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Iliescu, invitat la Conferința PSD
(slideshow)

Ceea ce o să vedeți în imaginile alăturate reprezintă doar o mică parte din ceea ce s-a petrecut la Casa de Cultură a Sindicatelor. Textele ne aparțin și, drept urmare, nu vor fi luate în serios. Mai departe, sperăm să vă amuzați la rîndu-vă de «inocența» politică a unora și altora. Alături, desigur, de omniprezentul, neobositul și veșnic tînărul Ion Iliescu.... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2009, 18:09 (12649 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un candidat la funcția de șef, un candidat la funcția de adjunct

Pretendenți la conducerea IPJ Ialomița

Un candidat la funcția de șef, un candidat la funcția de adjunct

Rămas fără conducere la finele lunii precedente în urma unor scandaluri, Inspectoratul Județean Ialomița este pe cale să-și înnoiască organigrama cu noi șefi în structura de comandă. În prezent, instituția a rămas fără inspector șef, funcțiile de adjuncți fiind, de asemenea, libere. Recent, pe site-ul ministerului Internelor și-a făcut apariția un anunț ce privea organizarea unui concurs pentre posturile menționate. Potrivit datelor oficiale ale Inspectoratului General al Poliției Române, pentru susținerea examenului s-au înscris doi candidați, unul pentru funcția de inspector șef, altul pentru funcția de inspector șef adjunct. «Pentru funcția de șef IPJ s-a înscris un singur candidat, care a... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2009, 16:27 (7418 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mircea Geoană, la debutul campaniei electorale

«Propun să trimitem pensionarilor medicamentele prin poștă» (slideshow)

Invitat astăzi la Slobozia Slobozia la Conferința Județeană a PSD Ialomița Mircea Geoană a dat startul la campania electorală în județul nostru. În cinstea lui, organizația județeană a PSD a amplasat pe artera principală a orașului corturi de campanie care au împărțit baloane și fluturași. Cu două ore înainte de Conferință, Geoană s-a întîlnit cu peste 200 de pensionari transportați din toate colțurile județului. Întîlnirea a avut loc într-unul dintre saloanele pentru nunți de lux ale orașului. Mircea Geoană a ținut un discurs electoral de o jumătate de oră, făcînd referire la principalele probleme cu care se confruntă pensionarii și a declarat, printre altele, «pentru ca pensionarii să nu mai... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2009, 14:42 (12091 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Big Ben-ul de la Amara

Big Ben-ul de la Amara

Pentru că cei 7692 de locuitori numărați la recensămîntul din 2002 la Amara au ratat prilejul de a serba, la Londra, împlinirea a 150 de ani de la punerea în funcțiune a Big-Ben-ului londonez (31 mai 1859), primarul orașului Amara s-a decis să aducă Big-Ben-ul la Amara. Adevărul e că, de fapt, Big-Ben-ul de la Amara e ceva mai mic... Dar tot rămîne cea mai înaltă construcție din zonă, fapt care, trebuie să recunoașteți, pentru un oraș-stațiune ca Amara e o performanță notabilă.

Primărie ca la Viena, ceas ca la Londra
Primăria din Amara e veche. Atît de veche încît nicio firmă de construcții n-a putut să ia bani ca s-o mai renoveze... D-apăi să îi pună tichie de mărgăritar... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2009, 08:33 (10542 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Rozica vrea pentru partid Casa de Cultură a Sindicatelor

PSD Ialomița vrea să naționalizeze moștenirea sindicaliștilor

Rozica vrea pentru partid Casa de Cultură a Sindicatelor

Mai țineți minte domniile voastre pe Valeria Socol, consilierul județean PSD din Țăndărei, prin intermediul căreia președintele Ciupercă dădea tonul la cîntec în ședințele de consiliu județean prin 2007-2008? NU! Nu-i nici o pagubă, căci aveți tot timpul să vi-o reamintiți privind-o pe Rozica Șerban, o veche debitoare a filialei, prin gura căreia, săptămîna trecută, același omniprezent președinte Ciupercă a cerut, nici mai mult, nici mai puțin decît Casa de Cultură a Sindicatelor din Slobozia. Evident, nu e decît o speculație. Dar, precum prevestirile lui Nostradamus, și aceasta are sîmburele ei de adevăr.
Din lumea celor care nu cuvîntă
Rozica Șerban este consilier local... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2009, 15:55 (14170 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Maria Bala, handbal CSS Slobozia

Viitor de aur sportu' nostru are

Maria Bala, handbal CSS Slobozia

Maria a iubit sportul în general și handbalul în special încă de la vîrsta de 5 ani, cînd și-a petrecut multe momente frumoase în cantonamentul celor de la Oltchim Rîmnicu Vîlcea, fiind răsfățata Cristinei Vărzaru, Luminiței Huțupan și a Simonei Gogîrlă. În luna martie a cestui an a făcut 16 ani și, deși vîrsta încă nu o recomandă, a pășit la categoria Junioare I, unde s-a impus ca titular pe postul de extremă stînga, avînd în meciul cu Brăila o evoluție foarte bună: 4 goluri și 5 aruncări de la 7 metri scoase. În rest, este elevă în clasa a X-a a Colegiului Mihai Viteazu, nu se omoară nici cu calculatorul nici cu dansul, preferînd să alerge și să joace tenis vara și să skieze iarna. Cînd o întrebi... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2009, 10:00 (19353 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

Fortuna în alb și roșu

Dinamo-Unirea Urziceni 2-1

Fortuna în alb și roșu

După lecția braziliană dată de Renato și Luis Fabiano în aerul tare al Ligii Campionilor, forbaliștii Unirii au revenit cu picioarele pe pămînt. Pe pămînt românesc, unde țintarul actualei ediții de campionat i-a trimis în Ștefan cel Mare pentru a da piept cu Dinamo, echipă dornică de revanșă după ce leii Bursucului i-au «suflat» în vară titlul pe ultima sută de metri. Tocmai de aceea surpriza lui Bonetti, un 4-3-2-1, gîndit pentru contraatac, cu nu mai puțin de 3 mijlocași centrali (Kone, Rus și N' Doye) a părut să fie atît de mare încît Petrescu să nu găsească dezlegarea. Sistemul 4-4-2, care se tranformă ușor în 4-3-3, prin urcarea lui Frunză lîngă Bilașco și Rusescu, s-a încîlcit lesne în ambuteiajul... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2009, 09:59 (7950 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Cupa Ialomiței la Scrimă

Sîmbătă și duminică, la Slobozia, se va desfășura concursul sportiv Cupa Ialomiței la Scrimă. Evenimentul va debuta sîmbătă, 26 septembrie, la orele 1000 și duminică, 27 septembrie, la orele 900, într-o competiție de verificare înaintea campionatelor naționale de scrimă de la sfîrșitul acestui an. Reamintim că săbierii ialomițeni vin după un sezon încărcat, finalizat la începutul acestei luni cu o serie de victorii notabile în finalele campionatelor mondiale de scrimă seniori, desfășurate în perioada 9-10 septembrie 2009. Atunci echipa slobozeană s-a clasat pe un binemeritat loc trei grație lotului din care fac parte Iancu George, Cruțu Mihai, Duțescu Ștefăniță și Dinu Daniel.... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2009, 09:58 (8826 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
237 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Stelnica: A plecat de acasă

Stelnica: A plecat de acasă

Miercuri, 15 septembrie, polițiștii Secției de Poliție Rurală Stelnica au fost alarmați cu privire la dispariția unui adolescent de 16 ani. Potrivit tatălui acestuia, Florian Nicușor Șoitărău a plecat de ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:39
(15857 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: A căzut într-un cămin de pompare a apei pentru irigații

Joi, 15 septembrie, în jurul orei 13.00, la stația de irigații de pe raza comunei Giurgeni, un bărbat de 50 ani, a intrat în căminul de pompare pentru a executa lucrări de întreținere la o vană. Munictorul ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:37
(10994 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Tinerii absolvenți pot beneficia de șomaj

«Avînd în vedere susținerea celor două sesiuni de bacalaureat, reamintim absolvenților promoției 2011 faptul că pentru a putea beneficia de indemnizație de șomaj, aceștia au obligația ca în termen de 6 ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:35
(14173 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr de 20 ani, accidentat cînd cobora din mașină

Un tînăr de 20 ani a fost victima unui accident rutier petrecut în cursul nopții de 14 spre 15 septembrie la Țăndărei. În fap, tînărul a dorit să coboare din propria-i mașină parcată regulamentar în zona ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:33
(11701 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Băut, la volan

Un bărbat de 33 ani din comuna Dridu a fost prins miercuri, 14 septembrie, de polițiștii Secției de Poliție Rurală Jilavele, în timp ce conducea sub influența băuturilor alcoolice. Pentru că mirosea a alcool ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:32
(12929 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Școlile, în atenția polițiștilor

Miercuri, 14 septembrie, polițiștii slobozeni au desfășurat o acțiune ce a avut drept scop menținerea climatului de ordine și siguranță publică în zona unităților de învățămînt. Astfel, polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:32
(14250 vizualizări - 1 comentariu)


ITM Ialomița: Munca «la negru», sancționată

În perioada 1-31 august 2011, inspectorii ITM Ialomița, în colaborare cu polițiști și jandarmi, au efectuat 57 de controale privind munca, securitatea și sănătatea în muncă, dar și identificarea cazurilor ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:32
(59530 vizualizări - 23 comentarii)


Slobozia: Acțiune în Bazarul municipal

Comercianții din Bazarul Municipal au fost miercuri, 14 septembrie, în intervalul orar 11,00-13,00, ținta polițiștilor slobozeni. Acțiunea desfășurată a vizat prevenirea și combaterea activităților de comerț ...[citește_toată_știrea]

16 Septembrie 2011, 08:31
(13576 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Inconștiență! Tînără de 17 ani, surprinsă la volanul unui autoturism deși nu poseda permis de conducere!

În cursul nopții trecute, 13/14 septembrie a.c., în jurul orei 00.15, patrula de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a oprit pe strada Șoseaua Buzăului din municipiu, un autoturism la volanul ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2011, 11:44
(10540 vizualizări - 3 comentarii)


Fetești: Prinși la furat de porumb

În dimineața zilei de marți, 13 septembrie a.c., în jurul orei 6.15, Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr de 22 ani cu privire la faptul că a surprins două persoane care furau porumb din cîmp. În ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2011, 11:43
(12279 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești porumb furt


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:34
(4955 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șofer de taxi, beat la volan

În noaptea de luni spre marți respectiv 12 spre 13 septembrie, polițiștii slobozeni au prins pe raza localității doi bărbați care conduceau deși consumaseră băuturi alcoolice.
Primul dintre aceștia, ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:24
(12135 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Femeie accidentată după ce a traversat neregulamentar

Luni, 12 septembrie, la Țăndărei, o femeie de 34 ani, din localitate, a fost lovită de o mașină în timp ce încerca să traverseze prin loc nepermis și fără să se asigure. Femeia a fost lovită de un vehicul ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:22
(9885 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură «Atitudini Contemporane»

Pasionații de artă își pot delecta privirile începînd de vineri, 16 septembrie, cu «Atitudini Contemporane». Este vorba de vernisajul etapei a IX-a a Salonului Național de Artă Plastică «Atitudini Contemporane ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:20
(10500 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un bărbat băut și fără permis a intrat cu mașina pe care tocmai o furase într-un parapet!

Un bărbat, de 38 ani, din Urziceni a fost implicat luni, 12 septembrie, într-un accident rutier. De fapt, individul, băut fiind și fără experiență în conducere, a pierdut controlul volanului și s-a lovit ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:10
(11153 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Femeie lovită de o mașină

A plecat de acasă spre locul de muncă și a ajuns la spital. Este vorba de o femeie, de 33 ani, din Urziceni, lovită de o mașină în timp ce aștepta un mijloc de transport pentru a merge la serviciu. Femeia ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:07
(13523 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Campania «Împarte Drumul» a ajuns în Ialomița

Potrivit unei informări media, «începînd cu data de 22 august, Direcția Rutieră din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, în parteneriat cu Suzuki România, a demarat Campania „Împarte Drumul ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:06
(13786 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 2 milioane lei, venituri suplimentare

Potrivit unui comunicat de presă, «organele de control din cadrul DGFP Ialomița au efectuat, în luna august 2011, un număr de 179 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității declarațiilor ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:05
(10673 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Braconaj cu plase monofilament

Luni, 12 septembrie, administratorul unei firme de pe raza municipiului Urziceni a sezisat polițiștii din localitate cu privire la faptul că pe balta sa se aflau două persoane care pescuiau cu plase. Ajunși ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2011, 17:02
(9734 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni braconaj


Sinești: A pătruns pe contrasens și s-a izbit de un vehicul. 4 victime!

Luni dimineață, 12 septembrie a.c., în jurul orei 6,30, pe DN2, în localitatea Sinești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a 4 persoane. Potrivit cercetărilor polițiștilor, în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 16:14
(7783 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Valea Ciorii: Trei copii, de 12-15 ani, cercetați pentru furt

Poliția efectuează cercetări față de trei minori, suspectați că în perioada august-septembrie a.c. au sustras mai multe bunuri din incinta unei firme cu sediul în comuna Valea Ciorii. În urma investigațiilor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 16:10
(9038 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii furt


Țăndărei: A lovit o bătrînă de 83 ani cu un ATV furat din Anglia

Sîmbătă, 10 septembrie a.c., în jurul orei 11.30, Poliția a fost sesizată despre producerea unui accident de circulație pe strada Narciselor, din Țăndărei, accident soldat cu rănirea unei persoane. Din ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 16:07
(11405 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 17 permise reținute și amenzi de peste 68000 lei

La sfîrșit de săptămînă, peste 60 de polițiști din cadrul Serviciului Rutier au desfășurat acțiuni pe arterele județului. Actele de indisciplină au fost sancționate de polițiștii rutieri: 2 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 15:59
(11802 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Beat la volan, s-a răsturnat cu mașina pe cîmp. Trei femei au fost rănite!

Un accident s-a produs sîmbătă, 10 septembrie, în jurul orei 16.45, pe DN2, în afara localității Coșereni și s-a soldat cu rănirea a trei persoane. În urma cercetărilor s-a stabilit că în timp ce un bărbat ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 15:52
(7691 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii reiau misiunile în zona unităților de învățămînt

În scopul prevenirii și a contracarării unor fapte antisociale, precum și pentru creșterea gradului de siguranță al elevilor, începînd cu data de 12 septembrie a.c., efective din cadrul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 15:48
(9480 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: A intrat în căruța care nu a acordat prioritate

Sîmbătă, 10 septembrie a.c., în jurul orei 8,30, pe strada Unirii din localitatea Mihail Kogălniceanu, un accident rutier a dus la rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce o femeie, de 58 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 15:45
(9469 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Frați prinși la furat de floarea-soarelui

Secția de Poliție Rurală Stelnica a fost sesizată vineri, 9 septembrie a.c., de către un tînăr, de 25 ani, din comuna Vlădeni, despre faptul că două persoane au sustras floarea-soarelui dintr-o cultură ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 15:42
(17339 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La volan deși avea permisul reținut

Vineri, 9 septembrie a.c., în jurul orei 18,00, o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a identificat pe strada Calea București o autoutilitară condusă de un bărbat, de 61 ani, din ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2011, 15:40
(7813 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A lovit pe trecerea de pietoni o mamă și o fetiță de 2 ani în cărucior!

O mămică de 34 ani și fetița sa, de 2 anișori, aflată într-un cărucior, au fost rănite pe trecerea de pietoni. Femeia încerca să traverseze strada în mod regulamentar cînd a fost lovită de o mașină condusă ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2011, 17:23
(15470 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Întîlniri cu contribuabilii pentru declarațiile on-line

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, prin Biroul Asistență Contribuabili din cadrul AFP Slobozia, informează persoanele interesate că va organiza intîlniri de lucru cu contribuabilii, pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2011, 17:20
(11115 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...