Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Carnagiu cu cîrnați

Marți, 8 septembrie, în jurul orelor 11,30, o autoutilitară carosată s-a izbit frontal de un copac de pe marginea șoselei, între localitățile Cosîmbești și Mărculești. Din primele informații de la fața locului, cauza accidentului pare să fi fost evitarea unui cîine, șoferul pierzînd controlul volanului iar vehiculul izbindu-se de copac. De-a dreptul miraculos este faptul că deși mașina a fost avariată în totalitate, de sub mormanul de fiare contorsionate, atît șoferul cît și ocupantul scaunului din dreapta au ieșit teferi... Mașina era proprietatea unei firme de distribuție mezeluri, șoferul aflîndu-se în timpul serviciului. La o primă vedere, viteza cu care rula autoutilitara depășea cu mult... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2009, 12:46 (13989 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Unii aleg să fie șarpe, alții să fie sân. Eu am ales să fiu sân»

Maria Petre, de la sceptru la ciomag

«Unii aleg să fie șarpe, alții să fie sîn. Eu am ales să fiu sîn»

Cunoscută ani la rînd drept doamna de fier a județului, Maria Petre s-a retras. Din politică. A ales să slujească «poporul» din sediul de la Bruxelles, loc cald și civilizat unde amărîtul de electorat ialomițean a trimis-o cu un mandat de deputat european în 2007. Istoria scurtă a Mariei Petre începe însă în anul 1992, cînd a fost vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, timp de două mandate. În 2000, electoratul aservit a expediat-o în Senatul României, pînă în anul 2007, cînd a progresat și a ajuns eurodeputat. Momentul a coincis cu declinul politic al președintelui PD-L Ialomița, o dată cu părăsirea scenei politice locale, Maria fiind taxată usturător atît de electorat cît și de proprii... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2009, 20:01 (13509 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia lucrează!

Senzațional

Consiliul Local Slobozia lucrează!

După luni bune în care sala de ședințe a Consiliului Local Slobozia a fost scena a numeroase altercații publice cu iz politic, joi, 27 august, cei 21 de consilieri locali ai municipiului și-au luat în serios rolul de aleși locali și... au adoptat proiecte de hotărîri. O activitate pe care o declarăm drept senzațională, mai ales că unele dintre aceste proiecte vizează direct viața publică a orașului și produc efecte pe care le vom resimți, mai devreme sau mai tîrziu, fiecare dintre noi.

Amenzi pentru distrugerea sau degradarea domeniului public
Ca urmare a numeroaselor sesizări primite de Poliția Comunitară Slobozia, Consiliul Local a decis joi înăsprirea contravențiilor... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2009, 19:23 (14944 vizualizări - 0 comentarii)

ANCHETĂ

Arestări pe bandă rulantă în scandalurile din Bora Arestări pe bandă rulantă în scandalurile din Bora

Istoria răfuielilor mafiote la Slobozia

Arestări pe bandă rulantă în scandalurile din Bora

La finele săptămînii precedente, joi, 27 august, polițiștii ialomițeni, în colaborare cu ofițeri au Direcției de Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, dar și cu polițiști din județul Călărași, au efectuat nu mai puțin de 26 de percheziții domiciliare la locuințe din cartierul Bora, Dragalina și București. Principalul scop al desfășurărilor de forțe a fost identificarea posibilelor arme folosite în recentele scandaluri petrecute în Slobozia.
În urma acțiunilor, în casele rromilor au fost descoperite zeci de arme, săbii, topoare și bîte, un adevărat arsenal de război care, potrivit unor surse din cadrul anchetei, ar fi fost folosite în scandalurile stradale... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2009, 19:18 (57341 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Ialomița, râul de gunoi al județului

Autoritățile județene sînt incapabile să respecte termenele impuse de UE

Ialomița, rîul de gunoi al județului

Scandalul «apei grele» din sursa subterană de apă a orașului Slobozia este doar partea văzută a unui dezastru de proporții județene, pe care autoritățile îl cunosc și pentru care, practic, în acest moment nu există soluții concrete. Potrivit informațiilor publice furnizate de instituțiile statului, în Ialomița nu există niciun oraș sau comunitate în care resursele de apă potabilă să nu fie afectate de poluare. Iar dacă în cazul nitraților (care afectează potrivit unor aprecieri neoficiale circa 70 la sută dintre sursele de apă potabilă ale județului) autoritățile sînt rezervate, iar informațiile publice selective, în cazul apelor de suprafață concluziile sînt clare și dincolo de orice dubii: județul... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2009, 19:05 (22575 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Nea Aurică, muzicant de cununii

Nea Aurică, muzicant de cununii

Pentru că nimeni nu mai crește boboci, toamna se numără... nunțile. Pentru cine privește din stradă, miresele sînt albe și vesele, nuntașii par lipsiți de griji, iar holul Primăriei din Slobozia, pentru prima dată, prietenos. În umbra spectacolului însă, neștiuți și aproape nebăgați în seamă, își duc existența măruntă și tristă, cei mai neînsemnați dintre actorii acestei ceremonii: muzicanții de cununii!

Nea Aurică
E bătrîn! Atît de bătrîn încît îți spui că viora atîrnată de umăr e doar un element de decor, iar nu lucrul cu care își cîștigă existența. Între oficiali, stă nemișcat, cu ochii în gol, așteptînd nimic. Îl cheamă Aurică și e muzicant de cununii. La ieșirea... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2009, 18:52 (15876 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Poliția Ialomița se «pensionează»

Consecințele unui scandal

Poliția Ialomița se «pensionează»

Scandalul monstru ce a zguduit din temelii Poliția ialomițeană nu s-a stins. Ministerul a finalizat controlul, însă concluziile se lasă așteptate. În timp ce imaginea Poliției este în derivă, cei mai importanți actori au decis să se retragă, cum altfel decît la pensie. Mai mult, surse din IGP susțin că mai mulți polițiști, chiar dacă neimplicați în scandal, vor adopta aceeași măsură, de pensionare rapidă... În prezent, polițiștii vizați de ultimele scandaluri, Stan Bîtlan și Iosif Chirică și-au depus documentele de pensionare. Surse din interiorul instituției susțin că cei doi nu sînt singurii ce urmăresc această cale, Călin Măndică, adjunct al Inspectoratului, urmînd să-și finalizeze dosarul... [citește_tot_articolul]

25 August 2009, 20:42 (21774 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Tribunalul, fără gaze

Justiția ialomițeană în faliment

Tribunalul, fără gaze

Activitatea Tribunalului Ialomița este la un pas de colaps. Instanța ce are în circumscripție trei judecătorii a rămas fără banii de a trimite măcar citațiile. Mai mult, plata utilităților a devenit piatră de moară legată de gîtul magistraților. Și pentru ca tabloul să fie dezolant, reprezentanții Tribunalului se plîng de previziuni financiare din ce în ce mai sumbre.

...
Bugetul Tribunalului Ialomița a fost redus pentru anul în curs cu 40%. Dacă în anul 2008, pentru tot anul bugetul s-a ridicat la 150 miliarde lei vechi, în 2009 finanțările sînt doar de 100 miliarde. În aceste condiții de imposibilitate financiară, activitatea Tribunalului este pusă serios sub semnul întrebării... [citește_tot_articolul]

25 August 2009, 20:35 (14938 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Diciu recidivează cu pistolul în mână

Diciu recidivează cu pistolul în mînă

Război între veri pentru o spălătorie auto

Luni, la prima oră a dimineții, proprietarul spălătoriei auto Aluimar SRL din Slobozia a sesizat Poliția asupra faptului că ar fi fost amenințat cu pistolul de fiul vărului său, Gheorghe Diciu, proprietarul barului Nicola. Potrivit declarațiilor lui Viorel Piceava, exasperat de zgomotul produs de furtunele sub presiune ale spălătoriei, Cristian Diciu, fiul lui Gheorghe Diciu, a ieșit la fereastra camerei, i-a amenințat pe angajați și a sfîrșit prin a trage un foc de pistol în aer, speriindu-i. În replică, Gheorghe Diciu, proprietarul barului Nicola, declară că fiul său a detonat o petardă și îl acuză pe vecinul și vărul său de mituirea autorităților și înșelarea bunei sale credințe în obținerea... [citește_tot_articolul]

25 August 2009, 20:29 (26646 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Sfântu Gheorghe, bordelul electoral al Ialomiței

Politicienii ialomițeni au compromis alegerile locale

Sfîntu Gheorghe, bordelul electoral al Ialomiței

Duminică, 23 august 2009, la Sfîntu Gheorghe au avut loc alegeri anticipate pentru desemnarea unui nou primar. În cursa pentru fotoliul rămas vacant după demisia actualului subprefect Mădălin Teculescu s-au înscris Livia Tudorache, exponentă a PSD, Lucian Vlășceanu, reprezentant al PD-L și Paul Jica, mandatarul PNL. Niciunul dintre cei trei candidați nu a obținut însă majoritatea necesară pentru a cîștiga din primul tur de scrutin. Astfel, PNL a obținut 13 la sută dintre sufragii, PD-L, 43 la sută, iar PSD 44 de procente. Următorul tur de scrutin se va desfășura duminică, 30 august. Însă, indiferent de rezultatele de acum sau cele ce vor urma votului de la sfîrșitul acestei luni, concluzia este... [citește_tot_articolul]

25 August 2009, 20:25 (19990 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

AGA-GA-GA Urban nu are soluții pentru criza apei

Consiliul local al municipiului Slobozia s-a întrunit degeaba

AGA-GA-GA Urban nu are soluții pentru criza apei

Vineri, 21 august 2009, Consiliul Local Slobozia s-a întîlnit pentru prima dată de la declanșarea crizei apei potabile în Slobozia. Prilejul l-a constituit ședința extraordinară a AGA Urban, întîlnire în care consilierii locali (acționarii URBAN) ar fi trebuit să identifice metode pentru îmbunătățirea activității societății, precum și o soluție rapidă de îmbunătățire a calității apei potabile din sursă subterană. Din păcate, rezultatul întîlnirii a fost unul dezolant. Iar dacă în anul 390 î.e.n., gîștele Capitoliului au salvat banii romanilor cu gălăgia lor, în anul de grație 2009, gîștele Consiliului Local s-au dovedit a fi un cor de voci fără personalitate, lipsit nu doar de soluții, ci, mai... [citește_tot_articolul]

25 August 2009, 20:18 (16926 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Politicianul local nu există»

Paros, consilierul-minune al Sloboziei

«Politicianul local nu există»

Îl știm cu toții de cînd era viceprimar inexistent la Primăria Sloboziei. De la vremea cînd nici nu visa să rupă concubinajul politic cu Maria Petre. De cînd s-a declarat public dușmanul primarului Ionașcu. Este Paros Radu sau Dorel, cum îi spun prietenii. Veșnic nemulțumit, un Gică Contra convins a tot și a toate, acum Paros este doar un consilier. Un consilier-minune care visează să scape slobozenii de apa galbenă furnizată de rețeaua subterană de apă. Mai activ ca niciodată pe scena publică slobozeană, Paros toarnă un nou episod, denumit stategic «nu vreau la Primărie!». Vrea însă să-l demită pe Ionașcu. Ce poate fi mai frumos într-o dimineață de vineri, decît o cafea amară? Simplu! Un interviu... [citește_tot_articolul]

25 August 2009, 10:15 (16489 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Salarii de 2000 de euro lunar

Marea de familii din Finanțe atacă recesiunea (II)

Salarii de 2000 de euro lunar

Cititorii noștri sînt muuuult prea inteligenți. Am decis să începem astfel un articol, în fapt o revenire la ceea ce am scris săptămîna trecută. Ca dovezi ale inteligenței cititorilor stau telefoanele recepționate săptămîna trecută, apeluri ce ne-au reconfirmat, o dată în plus, că avem dreptate. Adică, marea de familii din Finanțe constituie, într-adevăr, o problemă, iar veniturile încasate de acestea la nivelul anului 2008 sînt de-a dreptul nesimțite. Mai adăugăm doar că la fel de frustrate s-au arătat și persoanele ce ne-au contactat la redacție, telefonic sau personal. Frustrate la modul propriu, căci astfel de salarii nu pot fi întîlnite decît la cei cărora dosurile le sînt proțăpite în... [citește_tot_articolul]

24 August 2009, 10:27 (26446 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Salarii de 2000 de euro lunar

Marea de familii din Finanțe atacă recesiunea

Salarii de 2000 de euro lunar

Azi sîntem foarte supărați. E cald, apa numai potabilă nu e, bugetarii sînt destituiți... Taman cînd ne hotărîserăm a ne schimba locul de muncă după consultarea a cel puțin jumătate dintre declarațiile de avere ale bugetarilor de la Finanțe, s-a trezit și FMI că ne cere să dăm afară din sistem. Această informație ne-a căzut tare greu. Și dacă nouă ne-a căzut cum ne-a căzut, vă dați seama ce înfiorați au fost bugetozaurii din Finanțe gîndindu-se că și-ar putea pierde cele minim 25 milioane de lei vechișori lunar. Pînă una-alta, să vă spunem, încă de la început, dragi părinți ce lecturați articolul de față, că ar cam fi cazul să vă schimbați filozofia de viață. Și atunci cînd vă întrebați odraslele... [citește_tot_articolul]

20 August 2009, 10:29 (28610 vizualizări - 3 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
308 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Acțiune preventivă pe tema consumului de droguri

Miercuri, 24 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenirea Criminalității, împreună cu reprezentantul Centrului de Prevenire, Evaluare și Consiliere Antidrog Ialomița au ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2018, 11:25
(4183 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii septembrie 2018, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 5208 șomeri (din care 2260 femei), rata șomajului fiind de 5,5%. Comparativ ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2018, 11:20
(3596 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Beat la volan și fără a avea permis, a acroșat un pieton

În cursul zilei de marți, 23 octombrie a.c, în localitatea Movilița s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul accidentului s ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2018, 10:50
(7285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 23 octombrie a.c., pe timpul desfășurării activităților pentru prevenirea accidentelor de circulație, polițiștii rutieri au depistat trei ialomițeni, cu vârste cuprinse între 48 și 63 de ani, care ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2018, 10:40
(3247 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Simpozion «Locuri de muncă sănătoase prin managementul substanțelor periculoase»

Cu ocazia Săptămânii Europeane pentru Securitate și Sănătate în Muncă, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița organizează simpozionul cu tema «Locuri de muncă sănătoase prin managementul substanțelor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2018, 11:10
(5163 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campanie de prevenire a fraudelor informatice «CyberScams»

În perioada 17-23 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni, în parteneriat cu Europol și Federația Europeană a Băncilor, lansează o campanie de prevenire a celor mai întâlnite 7 tipuri de fraude în mediul ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2018, 11:05
(5303 vizualizări - 0 comentarii)


Muteni Buzău: Copil ars sub ochii părinților

Neatenția părinților a avut urmări grave asupra unui copil de 1 an și 3 luni din comuna Munteni Buzău. Micuțul se juca nesupravegheat în curte, moment în care a căzut peste focul pe care părinții l-au aprins ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2018, 14:48
(6101 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 1400 de amenzi, 62 de permise reținute

Polițiștii au aplicat peste 1400 de sancțiuni contravenționale și au reținut 62 de permise de conducere, în cadrul unei acțiuni de 3 zile desfășurate în județul Ialomița, sub coordonarea Direcției Rutiere ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2018, 17:50
(5690 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile britanice, identificat de polițiștii ialomițeni

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile britanice a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Autoturismul ce aparținea unui bărbat în vârstă ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2018, 17:45
(4586 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A dat în marșarier și a lovit un pieton

În cursul zilei de joi, 11 octombrie a.c, pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul accidentului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2018, 17:40
(4394 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Slobozia: L-a atacat cu o lopată

În după-amiaza zilei de miercuri, 10 octombrie a.c., un bărbat în vârstă de 38 de ani a fost lovit în cap cu o lopată de către un cetățean. Victima tăia iarba de pe marginea drumului când a fost zărit de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2018, 17:10
(4560 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia scandal


Fetești: S-a aruncat în gol de la balcon

În dimineața zilei de joi, 11 octombrie 2018, în jurul orelor 3,00, o tânără de 19 ani din Fetești s-a aruncat în gol de la balconul apartamentului în care locuia, cu intenția de a se sinucide. Fata a supraviețuit ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2018, 13:30
(5095 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Grevă a transportatorilor

Slobozia: Grevă a transportatorilor

Greva generală a transportatorilor blochează circulația autobuzelor din Slobozia către București. Transportatorii locali au ales să nu efectueze joi, 11 octombrie 2018, nicio cursă către Capitală. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2018, 13:20
(5444 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 19 octombrie 2018, orele 9,00, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», eveniment care va avea loc ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2018, 19:10
(5324 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 cutremure în interval de o oră!

3 cutremure au avut loc în județul Ialomița, în decursul unei singure ore. Cel mai puternic a avut magnitudinea de 2,9 grade pe scara Richter, scrie Mediafax. Potrivit Institutului ...[citește_toată_știrea]

7 Octombrie 2018, 20:30
(6085 vizualizări - 4 comentarii)


Perieți: Mort în accident

Perieți: Mort în accident

Coliziunea dintre un autocamion și un autoturism produsă joi, 4 octombrie a.c., în jurul orelor 19,00, în comuna Perieți, a condus la decesul șoferului din turism, un bărbat în vârstă de 61 de ani. Echipajele ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2018, 13:10
(5459 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi tineri suspectați de «furt din autoturism», reținuți

Polițiștii slobozeni cercetează doi tineri, de 17 și 18 ani, pentru «furt calificat», cei în cauză fiind reținuți pentru 24 de ore. Astfel, polițiștii au identificat doi tineri de 17, respectiv 18 ani, ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2018, 11:35
(5253 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Marți, 2 octombrie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJIalomița au acționat pe raza județului, pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2018, 11:20
(5451 vizualizări - 0 comentarii)


Maternitatea Urziceni, una dintre maternitățile pe care «Salvați Copiii» le dotează cu aparatură medicală vitală prematurilor

În România, nașterea rămâne discriminatorie: o maternitate lipsită de aparatură medicală vitală poate însemna, pentru un copil născut prea devreme, o salvare venită prea târziu. Este cazul Maternității ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2018, 11:10
(7056 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița: «Salonul Anual de Carte» a ajuns la ediția a 27-a

Luni, 1 octombrie 2018, la orele 12,00, a debutat a 27-a ediție a «Salonului Anual de Carte» organizat de către Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița. Prestigioasă prin prisma longevității, ediția ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2018, 12:10
(6964 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Au fost înlocuiți 20 de președinți de secții de votare la Referendum

Ialomița înregistrează primele probleme în procesul de organizare a scrutinului pentru Referendumul de modificare a Constituției, care se va desfășura pe 6 și 7 octombrie 2018. Astfel, 20 de președinți ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2018, 20:20
(8111 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Contrabandist de țigări, prins de polițiști

Urziceni: Contrabandist de țigări, prins de polițiști

Un tânăr, de 31 de ani, din Urziceni, este principalul suspect într-un dosar de contrabandă cu țigări, instrumentat de polițiștii Ialomițeni. Oamenii legii au efectuat la locuința sa o percheziție domiciliară ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2018, 20:00
(5107 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 1-5 octombrie a.c., orele 6,30-17,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor de electricitate. Aceste ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2018, 18:40
(7664 vizualizări - 1 comentariu)


ITM Ialomița: Constructori amendați

În cursul anului 2018, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat acțiuni de control în cadrul unei campanii de instruire și informare cu privire la activitățile din domeniul construcțiilor ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2018, 18:25
(4734 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Caravana «Fii pregătit!»

Sâmbătă, 29 septembrie a.c., între orele 10,00-17,00, va ajunge în orașul Slobozia caravana SMURD «Fii pregătit!». Aceasta va fi amplasată pe bulevardul Chimiei, în Piața Unirii și are ca scop instruirea ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2018, 18:15
(5534 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
cu sediul în loc. Cosâmbești, jud. Ialomița
angajează
ȘOFERI AUTOCAMION
Cerințe:
-studii medii
-permis de conducere categoria B și C+E
-experiență în conducerea
autocamioanelor >3,5 to minim 1 an
-fără cazier judiciar
-atestat valabil de șofer profesionist transport marfă
-atestat valabil ADR
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern
Responsabilități:
-participă la operațiunile de încărcare
și descarcăre a autovehiculului
Beneficii:
-pachet salarial atractiv
-card analize medicale
-telefon
CV-urile se pot depune
atât la sediul din Cosâmbești
cât și pe următoarea adresă de
email: [email protected]
Relații se pot obține și
la telefon 0749/082.231

28 Septembrie 2018, 13:05


Urziceni: S-a înecat la pescuit

Marți, 25 septembrie 2018, în jurul orelor 14,00, un apel primit la Dispeceratul ISU Ialomița semnala prezența a doi bărbați în zona unei amenajări hidrotehnice din beton, aflată pe râul Ialomița, în apropierea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 12:05
(5901 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni înecat


Cosâmbești: Prins cu aproape 100 kg de pește în portbagaj

Polițiștii ialomițeni acționează periodic în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal. Astfel, a fost depistat, pe raza localității Cosâmbești ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:45
(5773 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente în Ialomița: Două persoane decedate, patru rănite

În cursul zilei de marți, 25 septembrie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere. Primul eveniment s-a produs în jurul orelor 16,00, în apropiere de comuna Sinești și s-a soldat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:15
(5639 vizualizări - 0 comentarii)


Deținătorii de câini periculoși, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada septembrie-decembrie 2018, polițiștii ialomițeni desfășoară acțiuni de prevenire a oricăror incidente în care sunt implicați câinii periculoși sau agresivi și de verificare a modului de respectare ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:05
(5336 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...