Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Mai puține cereri depuse de fermieri pentru Subvenția pe suprafață

Ialomița: Mai puține cereri depuse de fermieri pentru Subvenția pe suprafață

Un Raport al Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița arată faptul că, în acest an, numărul solicitărilor depuse de fermieri pentru a beneficia de Subvenția pe suprafață este mai mic decât anul trecut. Estimativ, datele APIA Ialomița arată că, în 2024, sunt cu 900 mai puține cereri înregistrate în evidențele instituției.

 

APIA Ialomița, la raport Campania de depunere a cererilor pentru obținerea subvenției pe suprafață s-a desfășurat în perioada 4 aprilie-12 iunie 2024. Procedura de depunere a solicitărilor ar fi trebuit... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2024, 12:15 (6606 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

70 proiecte de investiții pentru Slobozia

Bilanțul administrației Soare

70 proiecte de investiții pentru Slobozia

Administrația Soare se apropie de final. După 4 ani de mandat, Slobozia are în derulare 70 proiecte de investiții. La o primă evaluare, 12 dintre acestea sunt finalizate și funcționale, 19 sunt încă în stadiul de execuție, iar restul fie sunt la stadiu de proiect tehnic, fie sunt în faza studiilor de fezabilitate și DALI. Una peste alta însă, Slobozia a traversat în acești ultimi 4 ani cea mai fastă perioadă de dezvoltare edilitară. Dragoș Soare, încă primar al Sloboziei, afirmă că obiectivele administrative asumate la începutul mandatului au fost atinse și că, de-acum înainte, nimeni nu mai poate opri dezvoltarea organică a orașului. «... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2024, 07:55 (15240 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Se întoarce Raluca Dăscălete!

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Se întoarce Raluca Dăscălete!

Echipa de handbal a Sloboziei, CSM Unirea Slobozia, a rea­lizat în această săptămână primele transferuri. Printre jucătoarele care s-au alăturat lotului se numără și Raluca Dăscălete. Aceasta revine la Slobozia după o pauză de 6 ani, timp în care a evoluat în cadrul altor echipe din Liga Națională a handbalului românesc. «Are o experiență bogată în Ligă și vom cristaliza actualul lot în jurul ei!» a declarat Nicolae Goidea, președintele Secției Handbal a CSM Unirea Slobozia.

 

Înapoi la Slobozia, după 6 ani Raluca... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2024, 14:20 (2212 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Blocul de locuințe sociale «Școala nr. 13» are nevoie de reparații

Slobozia: Blocul de locuințe sociale «Școala nr. 13» are nevoie de reparații

Administrația locală a Sloboziei, prin Serviciul de Gospodărire Comunală, are în patrimoniu 100 de locuințe sociale. Un sfert dintre imobile se află în ansamblul «Școala nr. 13». Spațiile au însă nevoie de reabili­tare pentru a putea fi utilizate de către beneficiari. În așteptarea fondurilor pentru reabilitare, Primăria Slobozia se pregătește să inaugureze Complexul de Locuințe Sociale din Cartierul Bora.

 

Locuințe refuzate de beneficiari Cele 100 de locuințe sociale ale Pri­măriei Slobozia sunt împărțite astfel: 76 se află î... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2024, 08:55 (7930 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Primul loc în SuperLigă 

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia 

Primul loc în SuperLigă 

Meciul dintre Unirea Slobozia și Campioana României, FCSB, i-a adus echipei noastre prima poziție în SuperLigă, jucătorii antrenați de Adrian Mihalcea reușind să acumuleze 4 puncte în urma confruntării de la Clinceni. Jocul a fost unul intens și s-a încheiat la egalitate.

 

Egalare aproape de finalul partidei Unirea lui Adrian Mihalcea părea să înceapă bine meciul contra Campioanei României, printr-o încercare a lui Aflana de a marca în poarta FCBS. Tabela a fost însă deblocată în minutul 34 de către bucureșteni, prin... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2024, 11:10 (2620 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Europarlamentarul Ștefan Mușoiu a ajuns în Parlamentul European

Europarlamentarul Ștefan Mușoiu a ajuns în Parlamentul European

Ales europarlamentar la 9 iunie 2024, Ștefan Mușoiu face deja pri­mele declarații publice în noua sa calitate: «Delegația românească de europarlamentari social-demo­crați, coordonați de liderul Victor Negrescu, trebuie să facă uz, mai mult ca oricând, de înțelepciune, profesionalism, viziune și abilitatea de negociere, specifice familiei socialiste europene din care facem parte, pentru un viitor mai bun al UE și al tuturor cetățenilor ei!».

 

Un europarlamentar entuziast Europarlamentarul Ștefan Mușoiu își ia în serios responsabilitățile... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2024, 10:40 (5928 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiție de 350000 de euro pentru reabilitarea școlii din Rași

Investiție de 350000 de euro pentru reabilitarea școlii din Rași

Asociația «BookLand» a reabilitat integral școala din satul Rași, comuna Sălcioara. Lucrările au avut loc în perioada martie 2023-iunie 2024, clădirea lăsată în paragină benefi­ciind de intervenții complexe, inclusiv la nivel structural, pentru a redeveni funcțională. Costurile de renovare au fost de 350000 de euro, din care 100000 de euro a fost contribuția Primăriei Sălcioara, care a achitat integral manopera. Restul sumei a fost acoperită de cei 54 de parteneri ai proiectului, companii și asociații care susțin misiunea educațională «BookLand» în mediul rural.

 

54 de sponsori pentru renovarea școlii... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2024, 09:50 (6904 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Nicolae Goidea preia (din nou) Secția Handbal a CSM Unirea Slobozia

Iar Președinte

Nicolae Goidea preia (din nou) Secția Handbal a CSM Unirea Slobozia

În mai 2022, CSM Unirea Slobozia reușea o ui­mitoare victorie pe terenul Coronei Brașov și le scotea pe ardelence din lupta pentru promovare în Liga Florilor. Acest succes a declanșat reacții în lanț în toată suflarea handbalului românesc, iar Președintele de atunci, Nicolae Goidea a primit felicitări din toate părțile. Ce a surprins lumea handbalului, mai ales cea a handbalului slobozean, a fost faptul că performanța nu a impresionat autoritățile locale. La câteva zile distanță Nicolae Goidea a fost înlocuit cu Robert Tereacă, consilierul personal al viceprimarului Gigi Manea. De atunci, echipa de handbal a Sloboziei a mers tot mai rău. A pierdut... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2024, 12:25 (7651 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autobaza de Transport a Sloboziei înregistrează întârzieri

A mai trecut un an

Autobaza de Transport a Sloboziei înregistrează întârzieri

Lucrările de execuție la Autobaza de Transport a Sloboziei înregistrează întârzieri de peste un an, administrația locală declarându-se nemulțumită de ritmul de lucru. Conform informațiilor oficiale, întârzierile sunt justificate de modificările aduse proiectului inițial.

 

Un an de întârziere În primăvara anului 2022, administrația locală semna ordinul de începere a lucrărilor pentru Autobaza de Transport Slobozia. Locația aleasă pentru reali­zarea acestei investiții este zona industrială, strada Șoseaua Amara, nr... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2024, 08:05 (9348 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

De la «FreeLand» la «Trofeul Tinereții»

Un festival pleacă, altul vine

De la «FreeLand» la «Trofeul Tinereții»

Sfârșitul lunii iulie și începutul lunii august sunt marcate anul acesta de prezența celor două festivaluri care încearcă să po­ziționeze Ialomița pe harta mu­zicală a României. Aflat la a treia ediție, «FreeLand», des­fășurat în perioada 12-14 iulie 2024, a reunit în Pădurea Peri de la marginea Sloboziei peste 50000 de spectatori, în majoritatea lor tineri. Pentru aceștia, administrația locală din Slobozia a cheltuit peste 1 milion de lei. Peste trei săptămâni, în perioada 3-4 august 2024, Consiliul Județean Ia­lomița va cheltui 800000 de lei pentru cea de a 56-a ediție a Festivalului «Trofeul Tine­... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2024, 11:55 (5905 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Emoții mari pentru meciul cu FCSB 

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia

Emoții mari pentru meciul cu FCSB 

Vineri, 19 iulie 2024, de la orele 22,00, pe stadionul din Clinceni, Unirea Slobozia va disputa al doilea său meci în SuperLigă. De această dată echipa ialomițeană va întâlni Campioana României, FCSB. Înainte de desfășurarea partidei, antrenorul Adrian Mihalcea și portarul Denis Rusu au organizat o conferință de presă în care au explicat ce așteptări au pentru acest meci.

 

Lipsesc Perianu și Vlăsceanu În cadrul conferinței de presă de miercuri, 17 iulie 2024, la sediul clubului din Slobozia, antrenorul Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2024, 09:05 (4866 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parametrii de potabilitate a apei, depășiți în 24 de localități din Ialomița

Parametrii de potabilitate a apei, depășiți în 24 de localități din Ialomița

bonus: «Apă cu program» în 9 localități din Ialomița

Un Raport al Direcției de Sănătate Publică Ialomița confirmă faptul că în vara acestui an, 24 dintre localitățile județului înre­gistrează depășiri ale parametrilor de potabilitate la apa furnizată locuitorilor. Pentru remedierea situației, inspectorii DSP impun asumarea unor programe de conformare stricte. Investițiile din ultimii ani se dovedesc insuficiente pentru rezolvarea problemelor care apar an de an. Cele mai mari depășiri se înre­gistrează pentru amoniu, mangan și clor rezidual liber. De asemenea, în majoritatea rețelelor de apă a fost constatată prezența bacteriei «E-coli».

 

Apă cu program de conformare... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2024, 07:50 (13691 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA investește 6 milioane de lei în reabilitarea stației de epurare a Sloboziei

O nouă soluție tehnică

Urban SA investește 6 milioane de lei în reabilitarea stației de epurare a Sloboziei

Operatorul regional Urban SA a identificat o nouă soluție pentru eliminarea mirosurilor emanate de stația de epurare a orașului Slobozia. «Suntem la faza de realizare a Proiectului Tehnic. Lucrările vor demara în cel mai scurt timp posibil... Sperăm ca până în primăvara anului viitor investiția să devină funcțională. Precizez că este o investiție care se realizează din fonduri proprii!» declară directorul gene­ral al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu. Valoarea estimată a acestei investiții este de 6 milioane de lei.

 

Ultimul an cu mirosuri ... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2024, 12:10 (9549 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani mai mulți pentru investițiile în derulare

Consiliul Județean Ialomița a legiferat

Bani mai mulți pentru investițiile în derulare

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit marți, 16 iulie 2024, în cadrul unei ședințe ordinare. Proiecte su­puse spre aprobare au legiferat, printre altele, majorarea valorii unor investiții în derulare sau care urmează a fi inițiate în decursul acestui an. De asemenea, consilierii județeni au aprobat tarifele pentru rutele jude­țene de transport din Ialomița și au actualizat prețurile medii ale produselor agricole.

 

Bani mai mulți pentru investiții Consiliul Județean Ialomița a aprobat marți, 16 iulie 2024, majorarea devizului pentru construcția Centrului... [citește_tot_articolul]

17 Iulie 2024, 07:50 (3893 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

«Memorialul Ioan Pinter» a ajuns la cea de a 24-a ediție

Tenis de câmp

«Memorialul Ioan Pinter» a ajuns la cea de a 24-a ediție

În perioada 13-17 iulie 2024, pe arenele TenisCon din Slobozia s-a desfășurat ediția cu numărul 24 a Turneului de Tenis al Municipiului Slobozia «Memorialul Ioan Pinter». Înscrisă în circuitul național, competiția este una importantă deoarece aduce puncte valoroase participanților. Cât despre sportivi, 60 la număr, aceștia au venit din toate colțurile țării pentru a se întrece la Slobozia. Orașul nostru a fost reprezentat de sportivi legitimați la cluburile CSM Unirea Slobozia și CSS Slobozia.

 

Întrecere pe zgură, la Slobozia Turneul... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2024, 18:05 (3891 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Risc ridicat de criminalitate în 5 localități din Ialomița

În 2023

Risc ridicat de criminalitate în 5 localități din Ialomița

Anual, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița analizează fenomenul infrac­țional din fiecare localitate a județului și face publice aceste date. În 2023, 5 loca­lități din județ au fost considerate cu «risc ridicat» în ceea ce privește criminalitatea. Surprinzător, comuna Bărbulești nu se numără printre acestea, având un coeficient de criminalitate «scăzut».

 

Criminalitatea în cifre «Coeficienții de criminalitate» așa cum definesc polițiștii ialomițeni această statistică se referă la numărul infracțiunilor... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2024, 12:20 (16327 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Taxiurile din Slobozia, pericol pentru călători

Taxiurile din Slobozia, pericol pentru călători

Un control al Poliției Locale Slobozia, Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și Registrului Auto Român scoate la iveală numeroase probleme care transformă taxiurile din Slobozia în mijloace de transport nesigure pentru călători. În urma verificărilor au fost constatate deficiențe atât în ceea ce privește documentele necesare licențierii, cât și în ceea ce privește starea tehnică a automobilelor.

 

Sancțiuni aplicate taximetriștilor Potrivit informațiilor oferite de repre­zentanții Poliției Locale Slobozia, controlul pe care... [citește_tot_articolul]

16 Iulie 2024, 07:50 (26201 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Făcăeni, comuna în care 5000 de locuitori nu au apă curentă

Investiții de milioane, zero rezultate

Făcăeni, comuna în care 5000 de locuitori nu au apă curentă

Administrația din Făcăeni încearcă de o săptămână să furnizeze apă curentă locuitorilor comunei. Oficial, unul dintre cele trei puțuri din localitate s-a «înnisipat». În realitate, de­bitul celor trei puțuri este insuficient, iar calitatea apei furnizate este la limita potabilității. Nuți Roșu, încă primar în funcție, susține că situația se va remedia: «Am făcut eforturi pentru deznisiparea unuia dintre puțuri. Este o situație temporară... Vom relua furnizarea apei în cel mai scurt timp posibil!».

 

5000 de oameni fără apă... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2024, 12:10 (7255 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Bugetul Sănătății ialomițene este susținut de doar 46 mii de ialomițeni

Bugetul Sănătății ialomițene este susținut de doar 46 mii de ialomițeni

Conform datelor furnizate de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, la nivelul județului nostru există peste 200 mii de persoane asigurate. Dintre acestea, aproximativ 46 de mii plătesc pentru Fondul Național Unic de Asigurări de Sănătate. În perioada ianuarie-mai 2024, valoarea contribuțiilor a fost de 130 milioane de lei.

 

Contribuția ialomițenilor la Fondul de Sănătate Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată faptul că la nivelul județului nostru nu­mărul persoanelor asigurate de­pășește 200 de mii. Dintre aceștia, contribuții la Fondul... [citește_tot_articolul]

15 Iulie 2024, 07:55 (5030 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

A început renovarea Căminului Cultural al comunei Sudiți

A început renovarea Căminului Cultural al comunei Sudiți

Administrația locală din comuna Sudiți a început lucră­rile de modernizare și renovare a Căminului Cultural din localitate. Investiția este finanțată prin Planul Național de Redresare și Reziliență și are o valoare de 2 milioane de lei.

 

Lucrări în grafic Proiectul de reabilitare a Căminului Cultural din comuna Sudiți a fost anunțat la începutul lunii martie 2024, iar lucrările au debutat în urmă cu aproximativ o lună. Aceste lucrări sunt realizate în baza Compo­nentei C10 a Planului Național de Redresare și Re­ziliență denumită «... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2024, 15:10 (2766 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Borănești: Evaziune de 860 mii lei

Un bărbat de 35 ani, administrator al unei societăți comerciale din Borănești, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru «evaziune fiscală». Ancheta polițiștilor a demonstrat faptul că administratorul ...[citește_toată_știrea]

23 Iunie 2011, 18:02
(7988 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța inaugurează Centrul Țăndărei

RAJA Constanța inaugurează vineri, 24 iunie, Centrul Țăndărei al companiei. Reamintim că societatea din Constanța, RAJA SA a preluat sistemul de alimentare cu apă din Țăndărei în cursul anului precedent ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 15:02
(9679 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Cele mai importante modificări la contractul individual de muncă

Potrivit noilor prevederi legale, a fost modificat și completat modelul-cadru al contractului individual de muncă. Potrivit reprezentanților ITM Ialomița, sînt 15 modificări operate de noua legislație, ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:39
(16931 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Cal scos dintr-o fîntînă de pompieri

Marți seara, 21 iunie, în jurul orei 21.00, pompierii de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat satul Condeești. Aici au intervenit pentru salvarea unui cal căzut într-o fîntână dezafectată din curtea unui ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:14
(9733 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Hyundai ix35, primul model din istoria auto desemnat drept «Cel mai 4x4 SUV al deceniului»

Bucuresti, 17 iunie 2011-Hyundai ix35, unul dintre cele mai apreciate modele ale mărcii și succesorul renumitului Hyundai Tucson, a fost declarat «Cel mai 4x4 SUV al deceniului» în cadrul celei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 14:08
(16861 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Din nou înșelăciune prin SMS! Atenție la escroci!

Polițiștii trag încă odată un semnal de alarmă cetățenilor să nu cadă în plasa persoanelor care sună la întîmplare pe telefoane mobile și se recomandă ca fiind reprezentanți ai unor firme de telefonie mobilă ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:57
(9212 vizualizări - 1 comentariu)


Turneul «Fibec» la tenis de câmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, câștigător al trofeului la dublu

Turneul «Fibec» la tenis de cîmp U14: Sorin Iordache, locul 3 la simplu, cîștigător al trofeului la dublu

Începînd cu 18 iunie, la Cîmpina, s-a desfășurat Turneul Fibec» din cadrul Circuitului Național U14 la tenis de cîmp, la care a participat și sportivul legitimat la Tenis Con Slobozia, Sorin Iordache. ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:41
(11532 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: A rămas fără permis după ce a întors pe bulevard

Luni, 20 iunie a.c., Biroul Rutier Slobozia a desfășurat o acțiune pe linia verificării autovehiculelor înmatriculate în alte state și prevenirea accidentelor de circulație. Astfel, pe bulevardul Matei ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:37
(7580 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Acțiune pentru depistarea urmăriților

Efective mărite de polițiști din cadrul formațiunilor de investigații criminale și Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au acționat pe linia depistării minorilor și a persoanelor urmărite ...[citește_toată_știrea]

22 Iunie 2011, 13:35
(6747 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:19
(4763 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: De la 1 iulie 2011, Formularul 112 este obligatoriu de depus

Începînd cu 1 iulie 2011, contribuabilii persoane fizice și juridice au obligația de a completa și depune Formularul 112, «Declarația privind obligațiile de plată a contribuțiilor sociale, impozitul pe ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 20:17
(7513 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Un plic cu bani pierdut, înapoiat unei bătrîne

Administratorul unei firme din Slobozia a sesizat jandarmii din Slobozia despre faptul că o femeie în vîrstă a uitat, pe pervazul magazinului, un plic cu bani. Jandarmii s-au deplasat la locul indicat și ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2011, 19:37
(8524 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au jefuit o casă de amanet după ce au bătut zdravăn un angajat

În fapt, în timp ce angajatul, un bărbat de 55 ani, din municipiu, se afla în incinta casei de amanet a fost solicitat de către o persoană necunoscută să-i amaneteze o pereche de cercei. În timp ce bărbatul ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:15
(8090 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița, locul 9 pe țară la încasări

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în primele 5 luni ale anului 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat aproape 212 milioane lei.
În luna mai 2011 s-au încasat ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:10
(10826 vizualizări - 0 comentarii)


Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula în stațiunea Amara

Echipe mixte jandarmi-polițiști vor patrula zilnic în stațiunea Amara, pentru a asigura ordinea și siguranța publică a turiștilor și a preveni eventualele incidente. Activitățile desfășurate vor viza și ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 16:08
(8249 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara patrulă


Slobozia: A lovit cu mașina o fetiță de 5 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată despre producerea unui accident de circulație soldat cu rănirea a unei persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, în vîrstă de 43 ani, din Slobozia, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(5480 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: A adormit la volan și s-a izbit de o autoutilitară ce venea din sens opus

Vineri, 17 iunie a.c., în jurul orei 16.50, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DJ213 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce un bărbat, de 4 ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:56
(12302 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 64 locuri de muncă vacante

Potrivit AJOFM Ialomița, la nivelul județului sînt vacante 64 locuri de muncă. Astfel, 9 dintre acestea sînt pentru absolvenți de studii superioare, 5 pentru cei cu studii medii, 37 pentru muncitori calificați ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:54
(9459 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Tînăr de 25 ani, surprins fără permis în trafic

Agenții Postului de Poliție Alexeni, în timp ce se aflau în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autoturism care circula pe DN2A din direcția Urziceni către Slobozia. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:53
(6270 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de aproape 70000 lei aplicate de Poliția Rutieră

În ultimele 48 de ore, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au acționat pe principalele artere din județ pentru asigurarea respectării normelor rutiere în trafic, precum și pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2011, 15:52
(6284 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Poliția a amendat societatea care schimbă țevile pentru că nu a reparat carosabilul!

Joi, 16 iunie, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune pentru verificarea modului de organizare și sistematizare a traficului rutier pe raza municipiului. Potrivit polițiștilor, «cu ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 18:04
(6737 vizualizări - 1 comentariu)


Bărcănești: Biciclist beat lovit de un scuter

Polițiștii din Urziceni au fost alertați, joi, 16 iunie, cu privire la faptul că în comuna Bărcănești s-a produs un accident rutier. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 55 ani, din Bărcănești, se deplasa ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:56
(5690 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Hoți arestați de polițiști

Doi tineri ialomițeni au fost reținuți de polițiști pentru «furt calificat». Cei doi sînt acuzați că au intrat într-o locuință din Reviga de unde au furat electrocasnice în valoarea de 3000 lei. Ancheta ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:54
(9026 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Fetești: Infractor încarcerat

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu cei ai Compartimentului Urmăriri au desfășurat o acțiune în Fetești pentru punerea în aplicare a mandatelor de executare a pedepselor privative de libertate. Cu această ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:53
(5807 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Urziceni: Acțiune pentru prevenirea furturilor de animale

Peste 50 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni de amploare organizate de polițiști, joi, 16 iunie, la Urziceni. Acțiunea polițiștilor a vizat prevenirea și combaterea furturilor de animale ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2011, 17:52
(6941 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Unei bătrîne i-a furat banii din buzunar la piață

O femeie, de 71 ani, din comuna Armășești a alarmat polițiștii din Urziceni cu privire la faptul că în timp ce își făcea cumpărăturile la piață, persoane necunoscute i-au furat din buzunarul pantalonilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:16
(7599 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Giurgeni: A acroșat-o în timp ce femeia încerca să traverseze strada

Miercuri, 15 iunie, Poliția a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe DN2A, în localitatea Giurgeni, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Ajunși la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 19:07
(6525 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Căzănești: Descinderi domiciliare la locuințele unor hoți

«În urma activităților desfășurate de polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia și Urziceni, Poliției Orașului Căzănești, Serviciului de Investigații Criminale, cu efective ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:54
(10217 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: La volan cu permisul anulat

Polițiștii din Manasia au oprit, miercuri, 15 iunie, în trafic, o mașină condusă de un localnic de 32 ani, pentru un control de rutină. În urma verificărilor, polițiștii au constatat că bărbatul avea permisul ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 18:50
(8465 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-au dat foc la casă

Locuința unui feteștean a fost incendiată în seara zilei de miercuri, 15 iunie, de către o persoană rămasă neidentificată. La momentul sosirii pompierilor la fața locului, flăcările se manifestau în două ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2011, 11:46
(8188 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești incendiu


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...