Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Evaluarea Națională și Bacalaureatul, cruciale pentru elevii ialomițeni

Evaluarea Națională și Bacalaureatul, cruciale pentru elevii ialomițeni

Miercuri, 3 iulie 2024, și luni, 8 iulie 2024, s-au făcut publice rezultatele, înainte de contestații, la Evaluarea Națională și Bacalaureat. Dacă elevii de clasa a VIII-a au obținut rezultate sub așteptări la examenul pe care l-au susținut, absolvenții de liceu au reușit performanța de a înregistra o rată de promovare peste media națională la sesiunea din iunie-iulie a Bacalaureatului.

 

Analiza rezultatelor la Evaluarea Națională Miercuri, 3 iulie 2024, Ministerul Educației a făcut pu­blice rezultatele, înainte de contestații, la Evaluarea Națională. Datele... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2024, 12:20 (4816 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Constructorul amenință cu închiderea Plajei «Zorilor»

În plin sezon, la Amara

Constructorul amenință cu închiderea Plajei «Zorilor»

Plaja «Zorilor», singura plajă publică care poate fi frecventată de turiștii sta­țiunii Amara, ar putea fi închisă. Ionuț Răileanu, reprezentantul fir­mei care a câștigat licitația de reconstrucție a locației, susține că «plaja trebuie închisă până la re­cepționarea lucrărilor!». Primarul în funcție al Amarei, Alin Sandu, afirmă că «plaja nu poate fi recepți­onată în condițiile actuale!». De mai bine de o săptămână, la intrarea pe plajă, a fost ridicat un gard care limitează accesul turiștilor.

 

Amenințări verbale... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2024, 07:55 (12414 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția ialomițeană a rămas din nou fără conducere. Comisarul șef Daniel Alexandru Radu s-a întors la IGPR!

Poliția ialomițeană a rămas din nou fără conducere. Comisarul șef Daniel Alexandru Radu s-a întors la IGPR!

Inspectoratul General al Poliției Române a decis să nu-i mai prelungească împuternicirea în funcția de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița comisarului șef Daniel Alexandru Radu. Acesta a fost numit la comanda instituției la sfârșitul lunii mai 2024. În momentul de față, oficialii IPGR încearcă să «predea» șefia Poliției ialomițene unuia dintre cei doi adjuncți. Este vorba despre comisarul șef Sebastian Savu și comisarul șef Silviu Condruț.

 

Poliția ialomițeană își caută iar comandant La sfâ... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2024, 17:10 (14876 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Slobozia așteaptă banii europeni promiși de Ministerul Sănătății

Spitalul Slobozia așteaptă banii europeni promiși de Ministerul Sănătății

Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă de un an să primească fonduri de la Ministerul Sănătății pentru două proiecte finanțate prin Planul Național de Redresare și Reziliență, declarate eligibile de comisia de analiză a proiectelor din cadrul instituției. Oficialii unității medicale susțin faptul că au încercat să obțină banii însă liniile de finanțare s-au blocat la Minister. «Sperăm totuși că pro­blemele se vor rezolva și vom reuși să implementăm aceste proiecte!» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului din Slobozia.

 

Proiecte aprobate doar pe hârtie... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2024, 12:20 (11436 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Avocatul Poporului sesizează probleme pe «Drumul Morții» DN2-E85

Ialomița: Avocatul Poporului sesizează probleme pe «Drumul Morții» DN2-E85

Un raport oficial al Avocatului Poporului scoate în evidență starea precară în care se află Drumul Național 2-E85, considerat «Drumul Morții» din cauza numărului mare de accidente rutiere care se petrec periodic pe această șosea. Instituția a somat public Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR), administratorul public al drumului, să facă demersuri pentru a preveni producerea accidentelor rutiere. Din lungimea sa totală de peste 400 km, 60 km ai acestui drum se află pe raza județului Ialomița.

 

Risc ridicat de accidente rutiere... [citește_tot_articolul]

9 Iulie 2024, 08:05 (4559 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Procent de promovare de 77,21% la Bacalaureat 2024

Ialomița: Procent de promovare de 77,21% la Bacalaureat 2024

bonus: Doi elevi ai Colegiului Național «Mihai Viteazul», media 10

Potrivit primelor rezultate, înainte de contestații, Ialomița a obținut un procent de promovare peste media națională la Bacalaureat 2024. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița arată că procentul de promovare obținut în județul nostru a fost de 77,21%, în timp ce la nivel național a fost de 76,4%. Mai mult, doi elevi ai Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia au obținut media 10.

 

Medii de 10 la Bacalaureat 2024 Luni, 8 iulie 2024, Ministerul Educației a făcut publice rezultatele preliminarii, înainte de contestații, la Bacalaureat 2... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2024, 13:10 (12589 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană a costat 88,3 milioane de lei

În perioada ianuarie-mai 2024

Sănătatea ialomițeană a costat 88,3 milioane de lei

În așteptarea noului Contract-Cadru, Sănătatea ialo­mițeană este finanțată în baza actelor adiționale. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a făcut publice sumele pe care le-a direcționat către spitalele și farmaciile din județul nostru, în perioada ia­nuarie-mai 2024. Esti­mativ, cheltuielile pentru activitatea acestor entități sanitare s-au ridicat la valoarea de 88,3 milioane de lei.

 

Bani publici pentru activitatea spitalelor Reprezentanții Casei Naționale de Asigurări de Sănătate au estimat că noul Contract-Cadru va fi semnat î... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2024, 12:15 (1669 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local legiferează viitorul orașului Slobozia

Viața merge mai departe

Consiliul Local legiferează viitorul orașului Slobozia

Consiliul Local Slobozia s-a reunit joi, 27 iunie 2024, în cadrul primei ședințe ordinare de la afișarea rezultatelor Alegerilor Locale. Ședința a fost prezidată on-line de către ex-primarul Adrian Mocioniu, viitor administrator public al orașului. Printre proiectele de hotărâri adoptate și care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără cel privind reabilitarea clădirii Primăriei, concesionarea Serviciului Public de Transport Local și vânzarea unor terenuri aparținând domeniului public a căror va­loare cumulată depășește 14,5 milioane de lei.

 

Reabilitarea sediului Primăriei costă 26,9 de milioane de lei... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2024, 07:55 (14750 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șoferi jefuiți în zona localității Sinești

Șoferi jefuiți în zona localității Sinești

Jafurile comise în zona pădurii din localitatea Sinești revin în atenția opiniei pu­blice. Peste 60 de conducători auto au reclamat la Poliție faptul că le-au fost sustrase bunuri din autotu­risme după ce au staționat în zonă. Polițiștii încercă să-i prindă pe autori, dar până în prezent nu au reușit să-i identifice pe suspecți.

 

Modul în care acționează hoții Noua metodă de operare a hoților care acționează în parcarea de lângă pădurea aflată în apropierea localității Sinești a fost prezentată de presa centrală... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2024, 10:25 (3048 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Inculpat scăpat «printre degete» de procurorii ialomițeni

Inculpat scăpat «printre degete» de procurorii ialomițeni

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița cer arestarea în lipsă a unui inculpat, membru ai unei rețele infracționale specializată în «furturi din societăți comerciale», în special magazine și supermarketuri. Rețeaua, alcătuită din patru inculpați, acționa pe raza județelor Ialomița și Dâmbovița. Infractorul care le-a scăpat «printre degete» organelor judiciare din Ialomița este considerat unul dintre coordonatorii rețelei.

 

Mandate de arestare în lipsă La începutul lunii iunie 2024, Parchetul de pe... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2024, 09:20 (3763 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«FreeLand FESTIVAL»-capitolul 3 (12-14 iulie 2024)

«FreeLand FESTIVAL»-capitolul 3 (12-14 iulie 2024)

Primăria municipiului Slobozia alături de Consiliul Local prin Direcția Educație, Cultură și Tineret și Direcția de Admi­nistrare a Domeniului Public Slobozia continuă povestea «FreeLand Festival», cel mai mare eveniment muzical din inima Bărăganului.

 

După un an de așteptare, povestea merge mai departe!

«FreeLand» este mai mult decât un festival, este o stare de spirit, o poveste a libertății, despre bucuria conexiunii cu muzica, despre trăirea unor experiențe unice... este destinația verii. Pentru ediția din 2024 a Festivalului, organizatorii... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2024, 11:55 (7656 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetele și instanțele din Ialomița, sufocate de dosare!

Consiliul Superior al Magistraturii a constatat

Parchetele și instanțele din Ialomița, sufocate de dosare!

Consiliul Superior al Magistraturii a dat publicității Raportul privind Starea Justiției în 2023. Instituția a analizat eficiența cu care magistrații, judecători și procurori, soluționează dosarele aflate pe rolul parchetelor și instanțelor. Potrivit analizei făcută de experții CSM, la nivelul județului Ialomița se constată un grad ridicat al numărului de dosare pe care magistrații trebuie să le soluționeze.

 

Mii de dosare așteaptă soluționarea Anual, Consiliul Superior al Magistraturii analizează numărul dosarelor pe care parchetele și instanțele trebuie să le soluționeze... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2024, 08:05 (6386 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O săptămână de campanie «door to door» pentru «FreeLand FESTIVAL» Slobozia

O săptămână de campanie «door to door» pentru «FreeLand FESTIVAL» Slobozia

Organizatorii «FreeLand» Slobozia încearcă să maximizeze efectul campaniei de promovare a evenimentelor care se vor desfășura în perioada 12-14 iulie 2025, în Pădurea Peri. În cursul săptămânii 26 iunie-2 iulie a.c., 78 de voluntari «FreeLand» s-au aflat în orașele Călărași, Fetești, Buzău, Urziceni și Slobozia pentru a promova oferta Festivalului.

 

Campanie media de amploare Organizatorii «FreeLand» Slobozia au decis ca la cea de a treia ediție a evenimentului să extindă campania de mediatizare a evenimentului... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2024, 17:40 (5553 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Decența în campania electorală nu înseamnă slăbiciune!»

Dragoș Costin Telehuz, ex-candidatul PNL pentru președinția Consiliului Județean Ialomița

«Decența în campania electorală nu înseamnă slăbiciune!»

Dragoș Costin Telehuz a candidat pentru prima dată la președinția Consiliului Județean Ialomița din partea PNL. Și a pierdut. Dar preferă să vadă jumătatea plină a paharului. Și crede că alegătorii nu sunt niciodată vinovați de rezultatele unui scrutin electoral: «Oamenii sunt suverani și pot face ce vor cu votul lor!». La trei săptămâni de la Alegerile din 9 iunie 2024, Dragoș Costin Telehuz așteaptă senin următoarele provocări electorale.

 

Prima înfrângere nu se uită niciodată

E senin și molcom. Alegerile din 9 iunie 2024 nu l-au schimbat. Viața merge mai departe, politica la fel...... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2024, 12:35 (5409 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deponenții CAR Învățământ Slobozia riscă să nu-și recupereze banii

Deponenții CAR Învățământ Slobozia riscă să nu-și recupereze banii

În timp ce ancheta CAR Învățământ «așteaptă» în sertarele Parchetului de pe lângă Curtea de Apel București soluționarea, persoanele prejudiciate fac demersuri pentru recuperarea sumelor pe care le-au depus. Instanțele din Ialomița au judecat peste 100 de acțiuni privind executarea silită a entității financiare nebancare, însă hotărârile judecătorești nu pot fi puse în practică. Puținii bani care ajung în conturile CAR Învățământ Slobozia din plata ratelor lunare ale persoa­nelor împrumutate ajung într-un cont special, pus sub sechestru și monitorizat de Agenția Națională de Administrare a Bunurilor... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2024, 08:05 (14002 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Schimbare de director la DSP Ialomița

Marinela pleacă, vine Nela!

Schimbare de director la DSP Ialomița

Direcția de Sănătate Publică are un nou director. Începând cu 1 iulie 2024, în locul Marinelei Radu a fost numită Nela Ștef. Noua directoare nu are un istoric public, ocupând în ultimii ani o funcție de execuție în cadrul Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița. Nela Ștef nu a fost numită prin concurs și este «director executiv delegat». Independent a anunțat această numire încă de la jumătatea lunii iunie. Până la acest moment nu există informații publice legate de viitorul loc de muncă al fostului director, Marinela Radu.

... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2024, 15:40 (21207 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița nu are niciun 10 la Evaluarea Națională!

Ialomița nu are niciun 10 la Evaluarea Națională!

Miercuri, 3 iulie 2024, au fost făcute publice rezultatele examenului de Evaluare Națională din acest an. Potrivit primelor informații, în Ialomița niciun elev nu a reușit să obțină nota 10.

 

Fără 10 «plin» în 2024 În Ialomița, la Evaluarea Națională din anul 2024 au fost înscriși un număr de 1942 de elevi, dintre care 97 au absentat. Potrivit rezultatelor dinaintea contestațiilor, niciun elev din Ialomița nu a obținut nota 10 la ambele materii de examen. Cea mai mare notă, 9,95, a fost obținută de un elev al Școlii Gimnaziale nr. 3 din Slobozia... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2024, 15:05 (5913 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Instanța a respins cererea de suspendare a activității firmei Clean Tech Ciulnița

Cazul, în atenția Organizației «Greenpeace»

Instanța a respins cererea de suspendare a activității firmei Clean Tech Ciulnița

bonus: Vești bune de la «Greenpeace»

În ultima decadă a lunii mai, Tribunalul Ialomița a respins solicitarea Asociației Ecologică Regio­nală Muntenia Sud privind suspendarea Acordului de Mediu deținut de firma Clean Tech Ciulnița. Reprezentanții Asociației susțin că «lupta» va continua până când firma va respecta toate condițiile impuse de lege pentru desfășurarea activităților de producție. Eforturile activiștilor AER Muntenia Sud au fost remarcate la nivel european, lupta împotriva activității ilegale a Clean Tech Ciulnița întrând în atenția Organizației «Greenpeace». «Am avut deja o primă discuție cu Charlie Holt, reprezentantul „Greenpeace&ldquo... [citește_tot_articolul]

3 Iulie 2024, 10:40 (13993 vizualizări - 6 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Tereacă trebuie să rămână fără jucării!

Tereacă trebuie să rămână fără jucării!

Alo, alo?! Domnu’ Președinte? Domnilor primari? Da, dumneavoastrã, și ãla în funcție, și ãsta Ales... Ori poate dumneavoastrã, domnu’ Constantin Din, cã sunteți președintele Federației Române de Handbal? Mã rog, oricine, numai rãspundeți o datã unul la telefon! Da, pentru Tereacã de la Slobozia sunãm...
Haideți, dom’le, cã-l cunoașteți. A venit în 2022 la echipã, adus de mânã de Deflorabil... Ah, da! Pe ãsta îl cunoașteți, pe Tereacã nu... Nu vã faceți griji, n-ați pierdut nimica. Pânã acum... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2024, 17:05 (7911 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Despăgubiri de 3 milioane de lei pentru proprietarii terenurilor de pe Centura de Nord a Sloboziei

Primăria, bună de plată

Despăgubiri de 3 milioane de lei pentru proprietarii terenurilor de pe Centura de Nord a Sloboziei

Pânã mai an un vis electoral, Centura de Nord a orașului Slobozia începe sã se transforme în realitate. Primãria Slobozia a demarat deja procedurile legale pentru exproprierea a 173 de proprietari de terenuri afectați de viitoarea construcție. Reamintim cã valoarea estimatã a Centurii de Nord a orașului este de 51,4 milioane de lei.

 

Unde-i lege, nu-i tocmeală Administrația locală a demarat procedurile pentru exproprierea unui număr de 173 de proprietari de terenuri intravilane și extravilane, aflate pe culoarul de trecere... [citește_tot_articolul]

2 Iulie 2024, 08:05 (19886 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 18 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Arestat preventiv după ce a furat un autoturism

În cursul nopții de sîmbătă spre duminică, 27/28 noiembrie a.c., în jurul orei 2.30, Poliția Slobozia a fost sesizată de o femeie din localitate asupra faptului că autoturismul său a fost sustras din fața ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:39
(14608 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Accidentată pe trecerea de pietoni de un șofer băut

O tînără în vîrstă de 21 de ani, din București, a fost transportată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a fost rănită în urma unui accident rutier produs duminică, 28 noiembrie a.c., în jurul ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:33
(15147 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Șoferul beat a provocat un accident

Duminică, 28 noiembrie a.c., la ora 17.30, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DJ203B, în afara localității Grindu, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:31
(15645 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu accident


Urziceni: Încarcerați pentru tulburarea liniștii publice

În cursul zilei de sîmbătă, 27 noiembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Ialomița au prins, reținut și încarcerat trei bărbați cu vîrste cuprinse între 21 și 42 de ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:29
(13124 vizualizări - 0 comentarii)


Frățilești: Tînăr băut la volan

În cursul nopții trecute, în jurul orei 2.40, polițiștii au depistat în trafic, pe raza localității Frățilești, un tînăr, de 18 ani, domiciliat în comuna Platonești. Acesta se deplasa la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 14:25
(11822 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu într-un apartament

Duminică, 28 noiembrie, în apartamentul unui slobozean a izbucnit un incendiu. Vecinii, speriați de fumul ce ieșea pe unul dintre geamurile locuinței, au alertat pompierii. Întrucît în momentul izbucnirii ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 12:07
(12089 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


LAPAR: Dezastrul din agricultura românească, dezbătut public

LAPAR: Dezastrul din agricultura românească, dezbătut public

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 26 noiembrie, Academia Română, Secția de științe agricole și silvice în colaborare cu Academia de Științe Agricole și Silvice «Gheorghe Ionescu Sisești» au organizat ...[citește_toată_știrea]

29 Noiembrie 2010, 12:05
(12619 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr fără permis și băut, la volan

În noaptea de joi spre vineri, respectiv 25 spre 26 noiembrie, un echipaj de poliție slobozean ce acționa într-un filtru pe o stradă din localitate a oprit pentru un control de rutină o mașină condusă de ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:24
(12906 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Femeia rănită grav într-un accident rutier

O femeie de 56 de ani, din Sinești, a fost dusă în stare gravă la un spital din Capitală după ce a fost victima unui accident rutier. Incidentul s-a produs joi, 25 noiembrie, în jurul orelor 21.10, în apropierea ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:24
(14232 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Munteni Buzău: Infractor încarcerat

A fost condamnat la un an și 10 luni închisoare, dar a încercat să fugă de ispășirea pedepsei. Este vorba de un bărbat, de 24 de ani, din comuna Munteni Buzău, pentru care Judecătoria Slobozia a emis la ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:23
(13821 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Acțiune de siguranță la un internat

Polițiștii ialomițeni au continuat seria de acțiuni privind asigurarea unui climat de siguranță în unitățile de învățămînt. Joi, 25 noiembrie a.c., polițiștii au desfășurat o acțiune în internatul unei ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 16:22
(12903 vizualizări - 0 comentarii)


Seara catehetică și lansare de carte la Protoieria Urziceni

Seara catehetică și lansare de carte la Protoieria Urziceni

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, joi, 25 noiembrie 2010, Protoieria Urziceni a organizat o Seara Catehetică cu tinerii cu tema Sfîntul Apostol Andrei-Apostolul ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:45
(10291 vizualizări - 0 comentarii)


Cărțile de muncă, predate

La data de 1 ianuarie 2011 se abrogă dispozițiile Decretului nr. 92/1976, privind carnetul de muncă. Așadar, persoanele care au fost încadrate pe baza de contract individual de muncă la angajatori cu capital ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:20
(13279 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai extinde parteneriatul cu FIFA

Hyundai extinde parteneriatul cu FIFA

Cu numai două săptămîni rămase pînă la stabilirea țărilor-gazdă pentru Cupele Mondiale de Fotbal FIFA 2018 și 2022, Hyundai Motor Company și-a extins colaborarea cu organismul guvernant al fotbalului, ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:10
(11230 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Deșeuri feroase confiscate

Joi, 25 noiembrie a.c., o echipă de polițiști slobozeni a oprit pentru un control de rutină o autoutilitară încărcată cu deșeuri feroase, condusă de un slobozean, de 30 de ani. Potrivit polițiștilor, în ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 15:08
(12736 vizualizări - 0 comentarii)


Recepție oficiată de președintele Ciupercă

Recepție oficiată de președintele Ciupercă

Marți, 30 noiembrie, Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va găzdui recepția oficială a președintelui Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă, oferită cu prilejul sărbătoririi «Zilei Naționale ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 11:07
(10984 vizualizări - 1 comentariu)


Rocadă de consilieri PNL în Consiliul Județean

La începutul săptămînii viitoare, marți, 30 noiembrie, consilierii județeni se întrunesc în ședința lunară de lucru. Potrivit ordinii de zi, executivul județean va dezbate 13 proiecte de hotărîri. Printre ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 10:56
(12029 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Națională a României», sărbătorită și la Slobozia

Instituția Prefectului Ialomița organizează o serie de manifestări cu ocazia «Zilei Naționale a României». Astfel, manifestările vor debuta la Monumentul «Mihai Viteazul» din Slobozia, în jurul orelor ...[citește_toată_știrea]

26 Noiembrie 2010, 10:50
(12146 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Dezbatere privind accesul romilor la serviciile de sănătate

Centrul Romilor pentru Politici de Sănătate-SASTIPEN, organizație non-guvernamentală care militează pentru îmbunătățirea stării de sănătate a romilor din România și creșterea gradului de acces al acestora ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:20
(13918 vizualizări - 0 comentarii)


Cristina Pocora mai vrea o Agenție

Cristina Pocora mai vrea o Agenție

Președintele Comisiei pentru Egalitatea de Șanse din Camera Deputaților, deputatul PNL Cristina Ancuța Pocora i-a propus ministrului Muncii, Familiei și Protecției Sociale ca, la discuțiile privind Codul ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:09
(12654 vizualizări - 1 comentariu)


Finanțele au sesizat Parchetul

«Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița atenționează că mesajele de e-mail care circulă de la 5 octombrie privind eventuale rambursări de impozite de către instituție reprezintă un ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:05
(11436 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Au dat foc la toaletele din parc

Slobozia: Au dat foc la toaletele din parc

Două toalete ecologice care erau amplasate în parcul «Ialomița» din Slobozia au fost distruse de flăcări joi, 25 noiembrie, în jurul orei 14.30. Pompierii militari s-au deplasat în cel mai scurt timp la ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 18:03
(11662 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ne cerem scuze cititorilor

Din «motive tehnice», www.independentonline.ro nu a putut fi accesat începînd de miercuri noaptea, 24 noiembrie 2010, orele 24.00, pînă astăzi, joi, 25 noiembrie 2010, orele 17.00. Facem ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2010, 17:45
(10015 vizualizări - 1 comentariu)


Saint-Gobain angajează!

Mai multe amănunte în secțiunea Publicitate Online. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 19:13
(7080 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:56
(7543 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

Biserica NOUA SPERANȚĂ. Ești în căutare de speranță? Pace și împlinire?
DUMNEZEU este RĂSPUNSUL!
Sunați-l pe pastorul Marius Pop la numărul de telefon 0766/272.306 ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:37
(8981 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 18:32
(8006 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Națională, sărbătorită prin sport la Amara

Săptămîna viitoare va avea loc la Amara «Cupa 1 Decembrie», competiție sportivă aflată la ediția a XIV-a. Acest eveniment, organizat de Consiliul Local Amara, Direcția Județeană pentru Sport și Asociația ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2010, 09:51
(11444 vizualizări - 0 comentarii)


Astra Ploiești-Unirea Urziceni 1-0: Îngenuncheați de slobozeanul Mihalcea

Astra Ploiești-Unirea Urziceni 1-0: Îngenuncheați de slobozeanul Mihalcea

Unirea Urziceni s-a prezentat la meciul cu Astra de la Ploiești îmbrăcată în galben-albastru, culorile tradiționale ale Petrolului. Senzația de afacere locală a fost dată și de prezența pe banca tehnică ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 20:20
(15936 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Unirea Urziceni


Ialomița: Fără permise și beți, în trafic

Ialomița: Fără permise și beți, în trafic

Doi bărbați sînt cercetați penal pentru că au condus, băuți bine, propriile vehicule. Aceștia au fost depistați de polițiștii ialomițeni în acest week-end, unul dintre șoferi neavînd permis.
Astfel primul ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2010, 15:23
(15805 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Preda în Amenzi de peste 200 mii de lei pentru «slaba gestionare a câinilor fără stăpân» Iuksel în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Ion în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! #pasajladrajna în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Andreea în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 ... urât în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Adevarul în Unirea Slobozia și-a găsit antrenor cu licență PRO în Liga 2: Ilie Poenaru! sacagiul în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia parpanghel în «Zilele Comunelor», evenimente de sute de mii de lei spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Gu în «suprafețe de pășune istorică intrate în circuitul arabil», «suprafețe de teren transformate în pășune permanentă» Marin în Amenzi de peste 200 mii de lei pentru «slaba gestionare a câinilor fără stăpân» Preda în Amenzi de peste 200 mii de lei pentru «slaba gestionare a câinilor fără stăpân» Dog în Amenzi de peste 200 mii de lei pentru «slaba gestionare a câinilor fără stăpân» Gigel în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Gu în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia teren intravilan Perieți în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 10 iunie 2026 Răduță Aurelian-Constantin în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 10 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...