Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Candidatul Gae fură startul campaniei electorale

«Mă-ta are cratimă!»

Candidatul Gae fură startul campaniei electorale

Înainte de Crăciun, Cartierul Slobozia Nouă a fost scena unui ex­periment politic alarmant. Președintele PUSL, Ionel Gae, (e)tern candidat la Primăria Slobozia, și-ar fi lansat de Crăciun campania electorală printr-o carte poștală. Până aici nimic neobișnuit, că nu e nici primul, nici singurul care fură startul. Numai că de pe cartea poștală de unde Gae zâmbește forțat, lângă un Piedone cu gura până la urechi, lipsește până și cratima...

Nu credeam să ne mai aducem aminte... Știm, nu vă amintiți cine e Gae... Adică vă amintiți vag numele, dar nu știți de unde să-l luați. Nu-i bai, că... [citește_tot_articolul]

15 Ianuarie 2024, 09:50 (3732 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Atacantul bulgar Iliya Dimitrov, prima achiziție a Unirii!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Atacantul bulgar Iliya Dimitrov, prima achiziție a Unirii!

La sfârșitul săptpămânii precedente, Iliya Dimitrov, un atacant în vârstă de 27 ani, a fost legitimat la Unirea Slobozia. Fotbalistul bulgar vine de la Oțelul Galați, Dimitrov evoluând la mai multe echipe din Bulgaria, cele mai cunoscute fiind formațiile Levski Sofia (2013-2021) și Lokomotiv Sofia (2021-2023). «Cluburile Unirea Slobozia și Oțelul Galați au ajuns la un acord privind transferul atacantului Iliya Dimitrov. Îi urăm bun venit la echipă și îi urăm mult succes la Unirea Slobozia!» au anunțat oficialii Unirii Slobozia. Potrivit rapoartelor de scouting, atacantul bulgar este descris drept «un jucător care excelează la jocul și duelurile aeriene, având o bună lovitură de cap, ce atacă... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2024, 15:45 (6106 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Investiții de 1,5 milioane de lei la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Investiții de 1,5 milioane de lei la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

La sfârșitul lunii decembrie 2023, consilierii locali din Fetești au aprobat lista de investiții rea­lizate în cadrul Spitalului Muni­cipal «Anghel Saligny», unitate medicală aflată în administrarea municipalității. Este vorba despre echipamente medicale în valoare de 1,5 mi­lioane de lei, achiziționate pentru a îmbunătăți infrastructura medicală.

Bani pentru spitalul din oraș Conform estimărilor oficiale, administrația locală din Fetești a cheltuit 1,5 milioane de lei pentru a îmbunătăți baza materială a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești, unitate medicală aflată în administrarea... [citește_tot_articolul]

14 Ianuarie 2024, 11:40 (17714 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Amara luptă pentru statutul de stațiune turistică de interes național

Amara luptă pentru statutul de stațiune turistică de interes național

Amara luptă să rămână pe harta stațiunilor turistice de interes național. În decursul anului 2023, administrația locală a făcut eforturi susținute pentru a promova acest obiectiv turistic. În luna decembrie 2023, primarul orașului Amara, Alin Sandu, a participat la a doua ediție a «Forumului Aleșilor Locali», eveniment desfășurat la sediul Parlamentului României. «Susțin, indiferent de ocazie, inte­resele orașului-stațiune Amara. In­diferent de ce se întâmplă la nivel politic, Amara rămâne o emblemă turistică națională, iar promovarea localității este unul dintre obiecti­vele administrației pe care o conduc în acest mandat!» a declarat ulterior evenimentului primarul orașului Amara, Alin Sandu... [citește_tot_articolul]

13 Ianuarie 2024, 12:20 (16869 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Miloșești investește în infrastructura locală

Primăria Miloșești investește în infrastructura locală

La sfârșitul lunii decembrie 2023, administrația locală din Miloșești a anunțat public intenția de a achiziționa un teren intravilan, amplasat pe raza localității, necesar construirii unor obiective de interes local. Licitația publică este deschisă până la jumătatea lunii ianuarie 2024.

Obiective de interes local la Miloșești Potrivit anunțului publicat de administrația locală, scopul achiziționării respectivei suprafețe de teren este acela de a construi o sală de sport multifuncțională, o sală de festivități, un lăcaș de cult și o parcare destinată autovehiculelor de mare tonaj. «... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2024, 14:10 (14632 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Eroziune a malului pe Brațul Borcea în zona Bentu/Stelnica

Pericol de inundații

Eroziune a malului pe Brațul Borcea în zona Bentu/Stelnica

O nouă eroziune activă pe malul drept al Brațului Borcea, la Bentu, în zona localității Stelnica, se află de o săptămână sub monitorizarea autorităților. Malul a început să se surpe din cauza debitelor mari pe care le înregistrează Dunărea. Agenția Națională «Apele Române» a inițiat de 2 ani un studiu de fezabilitate privind reabilitarea integrală a întregii zone, dar Ministerul Mediului nu a identificat încă o sursă de finanțare pentru acest proiect.

Se caută soluții Datele Agenției Naționale «Apele Române» arată faptul că, la Bentu, în zona Stelnica, debitele pe care Brațul Borcea... [citește_tot_articolul]

12 Ianuarie 2024, 09:55 (15379 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: 13,8 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Palatului Administrativ

Slobozia: 13,8 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Palatului Administrativ

Clădire emblematică pentru istoria Sloboziei, Palatul Admi­nistrativ, în care își desfășoară activitatea Instituția Prefectului Județul Ialomița și Consiliul Județean Ialomița, va intra într-un proces de reabilitare. Fondurile necesare lucrărilor vor fi oferite de Uniunea Europeană, prin Pro­gramul Național de Redresare și Reziliență, în baza unui proiect inițiat la Slobozia și depus la Ministerul Afacerilor Interne.

Se așteaptă desemnarea constructorului Proiectul privind reabilitarea energetică a Palatului Administrativ din Slobozia a fost depus pentru finanțare în 2022, în cadrul... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2024, 14:20 (13093 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Soare asfaltează Cartierul Bora din Slobozia

Prima minune electorală din ultimii 30 de ani

Administrația Soare asfaltează Cartierul Bora din Slobozia

La sfârșitul anului 2023, admi­nistrația Soare a asfaltat primele 4 străzi din Cartierul Bora din Slobozia. Investiția, prima de acest gen din ultimii 30 de ani, va fi continuată în decursul acestui an. «A durat 3 ani până am reușit să ne respectăm această promisiune... Dar este prima dată când administrația locală face ceva concret pentru locuitorii din acest cartier!» a declarat primarul Dragoș Soare. Investiția din Bora va fi dublată în vara acestui an de una similară în Cartierul Slobozia Nouă.

Minunea din Cartierul Bora Începând cu luna decembrie 2023, Cartierul Bora din ... [citește_tot_articolul]

11 Ianuarie 2024, 10:05 (10359 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

La Sudiți, după caii Bobotezei

La Sudiți, după caii Bobotezei

Ialomița a serbat Boboteaza în tot locul. Și peste tot satele și-au botezat caii. La oraș cu fast, la Amara cu Victor Moraru călare, la Călărași cu Preasfintițul Vincențiu... Noi am ales Sudiții, pentru cursa de cai de după slujbă. Nu e singura din județ, dar nici să te împarți în zece nu poți...

Lume multă, oameni puțini Orice Bobotează începe la Biserică. La Sudiți, biserica e plină de femei. Băr­bații stau afară, la crucea drumului. Înăuntru, preotul vorbește despre Iisus Împăratul, Iisus Arhiereul și Iisus Învăță­torul. Afară, oamenii vorbesc despre cai. Înăuntru preotul împărtășește... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2024, 14:15 (10886 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Vlădeni: Campanie de împădurire transformată în anchetă penală

Vlădeni: Campanie de împădurire transformată în anchetă penală

Procurorii și polițiștii din Slobozia au solicitat instanței de judecată arestare preventivă pentru 30 de zile a unui tânăr, de 19 ani, sub acuzația de «tentativă de omor». Acesta a participat la o campanie de împădurire coordonată de Ocolul Silvic Slobozia, pe un fond forestier aflat pe raza localității Vlădeni, pe care unitatea îl are în administrare. Deși faptele sunt consemnate atât în rapoartele IPJ Ialomița, cât și în cele ale Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, atât reprezentanții Direcției Silvice Ialomița, cât și cei ai Ocolului Silvic Slobozia au negat incidentul.

Parchetul Ialomița continuă verificările... [citește_tot_articolul]

10 Ianuarie 2024, 09:55 (11341 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bordușani: Judecați pentru «trafic de persoane»

Bordușani: Judecați pentru «trafic de persoane»

Doi soți din comuna Bordușani au fost trimiși în judecată sub acuzația de «trafic de persoane». Aceștia au exploatat sexual o tânără din Republica Moldova.  Vândută la colț de stradă  Provenind dintr-o familie săracă din Republica Moldova, tânăra a ajuns în Ialomița în urma unor discuții pe care le-a purtat pe rețelele de socializare cu un bărbat din Bordușani. Acesta i-a promis că dorește să-și întemeieze o familie și că o va ajuta să scape de sărăcie. Ajunsă în România, fata avea să descopere faptul că bărbatul de care s-a îndrăgostit pe internet era, în realitate, căsătorit. Împreună cu soția sa, acesta a obligat-o pe tânăra moldo­veancă să-și vândă trupul la colț de stradă, în special... [citește_tot_articolul]

9 Ianuarie 2024, 12:20 (6380 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Câinii de luptă de pe strada Filaturii

Câinii de luptă de pe strada Filaturii

De aproape 2 ani, pe strada Filaturii din Slobozia, câinii de luptă ai lui Petrică Bujor fac legea prin curțile vecinilor. În urmă cu o săptămână, Dan Ghiduruș, unul dintre vecini, a găsit-o pe Kara sfâșiată. Kara era un golden retriever cuminte și bun ca un suflet de copil. Atunci Dan s-a hotărât să sesizeze Biroul pentru Poliția Animalelor. De sâmbătă până marți, sesizarea a dispărut. Și i s-a recomandat să renunțe și să își cumpere alt câine, fiindcă singura măsură legală care poate fi luată e amendarea proprietarului... Asemeni lui Dan, pe strada Filaturii sunt zeci de proprietari. Iar câinii lui Petrică Bujor sunt în continuare liberi.

Gard în gard cu câinii... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2024, 14:20 (13457 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a distrus peste 14000 de doze de vaccin anti-COVID-19 care au expirat

Ialomița a distrus peste 14000 de doze de vaccin anti-COVID-19 care au expirat

În plin scandal al vaccinurilor împotriva COVID-19, Direcția de Sănătate Publică Ialomița susține că peste 14000 de doze de ser, neutilizate, au expirat în depozitele instituției, ale Centrelor de Vaccinare și ale medicilor de familie. Produsele farmaceutice au fost distruse în baza unui protocol încheiat cu firmele specializate. Activitatea de vaccinare a generat și două anchete penale, aflate încă în stadiu incipient din punct de vedere al cercetă­rilor, la Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița.

Doze de vaccin anti-COVID-19 expirate Potrivit informațiilor oficiale furnizate de... [citește_tot_articolul]

8 Ianuarie 2024, 09:55 (4983 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Începe renovarea energetică a Grădinițelor Platonești și Lăcusteni

Începe renovarea energetică a Grădinițelor Platonești și Lăcusteni

Administrația locală din Platonești caută constructori pentru reabilitarea energetică a Grădinițelor Platonești și Lăcusteni. Cele două unități de învățământ beneficiază de aproape 2 mi­lioane de lei pentru renovare.

Se caută constructori Fondurile pentru renovarea Grădinițelor Platonești și Lăcusteni sunt alocate de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Admi­nistrației și au o valoare de peste 2 milioane de lei. Administrația publică din Platonești, în grija căreia se află cele două unități de învățământ, a lansat public anunțul privind identificarea unui constructor care să... [citește_tot_articolul]

7 Ianuarie 2024, 12:05 (1900 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centru pentru oamenii nevoiași, construit în comuna Bucu

Centru pentru oamenii nevoiași, construit în comuna Bucu

Administrația locală din Bucu face eforturi pentru a susține comunitățile vulnerabile din localitate. Astfel, cu ajutorul fondurilor europene, prin intermediul Pro­gramului Național de Redresare și Reziliență, Primăria Bucu va transforma o clădire dezafectată într-un Centru Social. «Sunt situații neprevăzute și dorim să venim în sprijinul oamenilor din comunitatea noastră!» susține Ion Drăgușin, primarul localității Bucu.

Bani europeni pentru oamenii nevoiași Imobilul care va fi transformat în Centru Social se află în patrimoniul administrației locale din Bucu și nu avea nicio funcționaliate... [citește_tot_articolul]

6 Ianuarie 2024, 11:40 (11321 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Cimitirul Bora a fost vandalizat!

Slobozia: Cimitirul Bora a fost vandalizat!

UPDATE Trei minori din Cartierul Bora, suspecți

În noaptea de joi spre vineri, 4/5 ianuarie 2024, Cimitirul Uman din Cartierul Bora al Sloboziei a fost vandalizat. Situația a fost constatată la prima oră a dimineții de vineri, 5 ianuarie a.c., de unul dintre angajații Servicii Publice Slobozia SRL, administrator al cimitirului. Incinta cimitirului nu este păzită pe timpul nopții și nu beneficiază de supraveghere video. Cercetările sunt in curs.

Vandalii din cimitir Potrivit primelor informații publice, unul dintre angajații Cimitirului Uman de la Bora a descoperit în dimineața zilei de vineri, 5 ianuarie 2024, câteva locuri... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2024, 13:50 (51838 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Incidente de integritate sesizate de ANI în Consiliile Locale Munteni Buzău și Cocora

Incidente de integritate sesizate de ANI în Consiliile Locale Munteni Buzău și Cocora

Agenția Națională de Integritate a dat pu­blicității mai multe comunicări oficiale cu privire la incidentele de integritate pe care le-a descoperit la nivelul administrațiilor locale, în urma verificărilor pe care inspectorii de specialitate le-au inițiat. Pe lista instituțiilor unde au fost desco­perite astfel de deficiențe au fost trecute și Consiliile Locale Munteni Buzău și Cocora. Într-unul din cazuri, ANI a sesizat Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție.

Stare de incompatibilitate în administrația locală În urmă cu o săptămână, Agenția Națională de Integritate... [citește_tot_articolul]

5 Ianuarie 2024, 12:10 (16856 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Insuficiența cardiacă și diabetul, bolile care îi scot pe ialomițeni la pensie

Insuficiența cardiacă și diabetul, bolile care îi scot pe ialomițeni la pensie

Datele statistice ale Casei Județene de Pensii Ialomița arată faptul că peste 4700 de ialomițeni au ieșit mai devreme la pensie din cauza bolilor de care suferă. Diabetul și bolile de inimă sunt afecțiunile din cauza cărora se pensionează cele mai multe persoane. Acești oameni primesc lunar de la stat o indemnizație care nu depășește 1500 de lei.

Pensionați din cauza bolii Pensia de invaliditate sau de boală se acordă persoanelor care și-au pierdut total sau parțial capa­citatea de a munci. Pentru obținerea acestui drept este nevoie de o justificare medicală și de o serie de do­cumente... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2024, 14:20 (12987 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Seceta pedologică extremă a compromis peste 51 mii de hectare cultivate cu porumb și floarea-soarelui

Ialomița: Seceta pedologică extremă a compromis peste 51 mii de hectare cultivate cu porumb și floarea-soarelui

În cadrul ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, desfășurată în urmă cu o săptămână, a fost aprobat raportul de evaluare a pagubelor produse de seceta pedologică extremă asupra culturilor înființate în campania agricolă din primăvara anului 2023. Analiza a fost efectuată de Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița, cu ajutorul experților angajați ai insti­tuției. Estimările oficiale arată că peste 1200 de fermieri au fost afectați de lipsa apei în sol, suprafața calamitată fiind de peste 51 mii de hectare.

Se așteaptă despăgubirile Analiza gradului... [citește_tot_articolul]

4 Ianuarie 2024, 10:05 (14538 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Sprijin pentru elevii din medii vulnerabile, la Săveni

Sprijin pentru elevii din medii vulnerabile, la Săveni

Administrația locală din Săveni este beneficiara unui proiect cu finanțare europeană, în valoare de peste 500 mii de lei, dedicat elevilor care provin din medii defavorizate. Cu banii acordați, Primăria Săveni va în­ființa un Centru dedicat educației timpurii, adică micuților care merg la grădiniță și în clasele pregătitoare.

Sprijin pentru copiii nevoiași Scopul proiectului pe care Pri­măria Săveni l-a realizat este acela de a dezvolta un sistem de educație timpurie unitar, care să permită incluziunea socială a copiilor care provin din medii defavorizate. Investiția presupune crearea... [citește_tot_articolul]

3 Ianuarie 2024, 14:20 (9556 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
245 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

13 sesizări penale pentru firme din partea Finanțelor

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii octombrie 2010 au fost efectuate 168 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2010, 13:19
(10635 vizualizări - 0 comentarii)


Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Sergiu Băhăian, judecat la Tribunalul Ialomița

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism-Biroul Teritorial Ialomița au dispus trimiterea în judecată a inculpatului Sergiu Băhăian. Acestea, împreună ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:10
(15349 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile fiscale se depun numai electronic

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că solicitarea de utilizare a unui certificat digital poate fi depusă, pentru fiecare contribuabil reprezentat, la unitatea fiscală teritorială ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 17:01
(11790 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

Slobozia: Raclă de argint de 17 kilograme pentru Sfintele Moaște

În cursul dimineții de joi, 11 noiembrie 2010, Preasfințitul Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, a sfințit la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia noua raclă în care ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2010, 14:07
(14699 vizualizări - 0 comentarii)


Braconieri surprinși la Bordușani

Un control de rutină al polițiștilor organizat marți, 9 noiembrie, în zona Fetești, pentru prevenirea și combaterea braconajului, a dus la identificarea în trafic a unui autoturism suspect. În vehiculul ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:46
(14192 vizualizări - 0 comentarii)


Un MIC producător de pîine de la Amara a fost «ars» de Poliție și Gardă. Pe cînd cei MARI?

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor, în colaborare cu comisarii Gărzii Financiare au identificat pe raza orașului Amara un autovehicul ce aparținea unei societăți comerciale din localitate ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:38
(9838 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 9 noiembrie, polițiștii din Fetești au identificat, pe strada Călărași din localitate, un cetățean în vîrstă de 53 de ani care se deplasa la volanul unui autoturism. Întrucît emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:23
(15226 vizualizări - 0 comentarii)


Finanțele atenționează agricultorii asupra plății impozitului anual

Fermierii ialomițeni care desfășoară activități agricole în legumicultură și viticultură și pomicultură mai au la dispoziție 5 zile pentru plata impozitului anual. Într-un comunicat remis publicității, ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 15:02
(13484 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Incendiu la un uscător de cereale

Un incendiu s-a produs în această dimineață, în jurul orei 5.15, la un uscător de cereale care aparține unei societăți comerciale din municipiul Fetești. Urmare a nerespectării parametrilor tehnologici ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2010, 11:14
(13620 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 19:30
(11506 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 18:54
(12766 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» se extinde la Jilavele

Centrul de formare Biblionet (demarat în cadrul unui program derulat ca parteneriat între IREX-SUA, Ministerul Culturii și Patrimoniului Național, Asociația Bibliotecarilor și Bibliotecilor Publice din ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 16:17
(15627 vizualizări - 0 comentarii)


Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Audi Q7 furat din Italia, depistat la Bărbulești

Luni, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ce figurează urmărite internațional. În cadrul acțiunii, polițiștii au identificat un cetățean ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:47
(15752 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Peste 100 de vitezomani amendați de Poliția Rutieră

Peste 100 de conducători auto au fost depistați conducînd cu viteze peste limita legală doar pe parcursul a trei zile. În intervalul 5-7 noiembrie a.c., pe arterele din județ, polițiștii Serviciului Rutier ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 13:40
(14145 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Rata șomajului-9,3%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, la sfîrșitul lunii octombrie 2010 rata șomajului înregistrată la nivelul județului Ialomița este în scădere. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2010, 12:22
(8865 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrân de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

Slobozia: Bătrîn de 73 de ani prins cu țigări de contrabandă

În cursul dimineții de luni, 8 noiembrie a.c., în jurul orei 10.00, polițiștii slobozeni au depistat pe raza municipiului un localnic, de 73 de ani, în timp ce intenționa să comercializeze țigări avînd ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:11
(16329 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Un tânăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Slobozia: Un tînăr fără permis a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului

Sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în Slobozia, un tînăr a intrat cu mașina în gardul Penitenciarului. Așadar, pe strada Gării din Slobozia, un tînăr, de 26 de ani, din municipiu, gonea la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 19:05
(15395 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


APIA: 90,8 milioane de euro pentru peste 400000 de fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 401942 fermieri ce au îndeplinit cumulativ condițiile impuse de regulamentele europene și legislația românească, cu suma de 387,9 ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:21
(14034 vizualizări - 0 comentarii)


Fetiță de 9 ani, violată cu bestialitate

O copilă de doar 9 ani, din localitatea Marsilieni a trecut zilele trecute prin clipe de groază, după ce a fost violată de un bărbat de 47 de ani. Fetița a fost ademenită de violator la docmiciliul acestuia ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:01
(19560 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: viol Ialomița


Tânăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tînăr de 26 ani, mort într-un accident rutier

Tragedie aseară în cartierul Slobozia Nouă. Un tînăr de 26 de ani a sfîrșit într-un accidet rutier produs de prietenul său. Accidentul s-a produs duminică, 7 noiembrie, în cartierul Slobozia Nouă. În timp ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 15:00
(16443 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Femeie salvată de la viol de doi jandarmi

Sîmbătă, 6 noiembrie, noaptea, doi jandarmi ialomițeni ce se îndreptau către domiciliul propriu după terminarea orelor de program au auzit țipetele de ajutor ale unei femei în zona blocului G5. Nu mare ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:59
(17630 vizualizări - 1 comentariu)


Patru persoane rănite în urma unui accident rutier

În dimineața zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., în jurul orei 7.45, în afara localității Armășești, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. La fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:56
(16667 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Peste 300 kg de pește, confiscate de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii slobozeni au identificat pe raza cartierului Slobozia Nouă două persoane care comercializau pește fără a deține documente legale de proveniență. Astfel, în autoturismul ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:55
(15358 vizualizări - 0 comentarii)


Uniunea Europeană sancționează România diminuînd subvenția pe suprafață

În campania SAPS 2007 România a avut la dispoziție, conform regulamentelor Uniunii Europene, un pachet financiar de 440 milioane de euro, reprezentînd sprijin financiar direct pe unitate de suprafață. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:50
(15956 vizualizări - 0 comentarii)


Drive test Hyundai la Europa FM

Drive test Hyundai la Europa FM

Importatorul mărcii Hyundai în România și Europa FM au demarat o colaborare menită să aducă modelele auto marca Hyundai mai aproape de ascultătorii postului național de radio. Astfel, pe durata a șase săptămîni ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:40
(14739 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhar reținut de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii urziceneni au identificat, pe raza localității Sinești, un tînăr de 19 ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Sectorului nr. 4 București a emis mandat de ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:30
(13633 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Evaziune cu morcovi

În cursul zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., polițiști din Fetești au organizat și desfășurat pe raza municipiului o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor ce efectuează activități de comerț ilicit ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:25
(12344 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr acuzat de proxenetism în Spania, prins de polițiști

Încă un bărbat din Țăndărei a fost arestat de polițiști. Tînărul de 20 de ani a fost prins de polițiști miercuri, 4 noiembrie, pe numele său fiind emis un mandat de arestare european de către autoritățile ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:20
(15315 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Braconier cercetat penal

Un tînăr de 22 de ani din Movilița este cercetat penal de polițiști după ce a fost prins pescuind într-o baltă privată. Bărbatul a fost descoperit joi, 4 noiembrie, cînd cu ajutorul unei plase monofilament ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:19
(13677 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilegal cu legume-fructe

Joi, 4 noiembrie, polițiștii feteșteni au organizat o acțiune al cărei scop principal l-a constituit surprinderea și sancționarea faptelor de comerț ilegal. Astfel, în timpul verificărilor, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:17
(16544 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...