Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

9 milioane de lei pentru dotarea laboratorului de Anatomie Patologică al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

9 milioane de lei pentru dotarea laboratorului de Anatomie Patologică al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Uniunea Europeană a oferit Spitalului Județean de Urgență Slobozia 9 mi­lioane de lei pentru dotarea laboratorului de Anatomie Patologică al unității medicale. Echipamentele achiziționate vor fi folosite pentru diagnosticarea eficientă a bolilor oncologice. Medicii Secției au recunoscut faptul că unele dintre aparatele pe care le foloseau aveau aproape 60 de ani.

 

Bani europeni pentru aparate moderne Pentru că afecțiunile oncologice sunt tot mai des diagnosticate în cazul pacienților care primesc îngrijiri medicale în cadrul Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2026, 12:25 (541 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Dezastrul funciar de la Primăria Axintele

Debandada din primăriile ialomițene continuă

Dezastrul funciar de la Primăria Axintele

Harababura documentelor funciare din primăriile ialomițene continuă chiar și în anul de grație 2026. La aproape 20 de ani de la integrarea României în Uniunea Europeană, moment când fermierii declarau «pe propria răspundere» suprafețele exploatate, în unele dintre primăriile ialomițene se confirmă «verbal» terenurile fermelor de pe raza localităților. Cel puțin asta reiese dintr-un Raport al Instituției Prefectului Județul Ialomița, întocmit după finalizarea unui control admi­nistrativ la nivelul Primăriei Axintele în ceea ce privește documentele cu caracter funciar eliberate de unitatea administrativ-teritorială... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2026, 07:50 (1600 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

La Gura Ialomiței

A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

În localitatea Gura Ia­lomiței a fost construită a doua cea mai mare instalație de stocare a energiei verzi din România. Investiția a fost realizată de Aukera Ener­gy, parte a grupului Atlas­Invest, o importantă compa­nie din sectorul energetic al cărei sediu se află în Belgia.

 

Capacitate mare de stocare Datele Transeletrica arată că instalația de la Gura Ialomiței are o capacitate de stocare de 150 MW/300 MWh, fiind considerată a doua cea mai mare unitate de stocare din România. Prima fost construită la Florești de către Nova Power and... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2026, 09:55 (1199 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști

Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști

La sfârșitul săptămânii precedente, navele de croazieră «L'Europe» și «Vivaldi» au acostat simultan la Punctul de Acostare «Regina Maria» din Stelnica. Realizat de Consiliul Județean Ialomița în colaborare cu Primăria Comunei Stelnica, Punctul de Acostare «Regina Maria» Stelnica a devenit un punct de interes pe traseele turistice fluviale europene. Sosirea constantă a navelor de croazieră confirmă prezența județului Ialomița pe harta turismului internațional și contribuie la promovarea valorilor locale. «Dunărea evidențiază potențialul turistic al localității Stelnica și, implicit, al județului Ialomița. Această investiție... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2026, 10:15 (1150 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

Proiectul celor 5 blocuri destinate tinerilor specialiști din Educație și Sănătate care profesează la Fetești se apropie de final. Administrația locală susține că lucrările de construire a imobilelor sunt aproape terminate. Blocurile au fost construite cu fonduri acordate de Uniunea Europeană prin Planul Național de Redresare și Reziliență.

 

Investiție unică în județ Cele 5 blocuri au fost proiectate pentru a veni în sprijinul specialiștilor din Educație și Sănătate care lucrează pe raza municipiului Fetești. Investiția este unică la nivelul județului tocmai pentru... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2026, 12:40 (1446 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

Rolul Agenției Naționale de Integritate este de a evidenția acele cazuri în care funcționarii publici sau aleșii locali în­calcă legea. De foarte multe ori, aceste constatări sunt eviden­țiate mult prea târziu, astfel încât cei asupra cărora planează suspiciunile nu mai pot fi trași la răspundere pentru fap­tele pe care le-au comis. Și în Ialomița există astfel de precedente, ultimul având-o în prim-plan pe Nicoleta Toma, fost primar al Țăn­dăreiului, în prezent doar consilier jude­țean. Un alt exemplu, este cel al secretarului comunei Balaciu, pe care ANI l-a acuzat de «conflict de interese administrativ»... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2026, 10:05 (2170 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sfințirea Bisericii «Sfântul Dimitrie cel Nou» din Fundata/Perieți

Sfințirea Bisericii «Sfântul Dimitrie cel Nou» din Fundata/Perieți

La împlinirea a 75 de ani de la «Deportarea în Bărăgan», marți, 9 iunie 2026, a fost sfințită Biserica «Sfântul Dimitrie cel Nou» din satul Fundata/comuna Perieți. PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a săvârșit slujba de sfințire, alături de înaltul ierarh slujind preacucernicii părinți consilieri, respectiv Florin Ionescu, Cristi Gavrilă, Marius-Gabriel Purcărea, Nicușor Silviu Dascălu și Andrei Cornel Petre, precum și Laurențiu Cioranu, preot paroh și protopop de Slobozia, Aurel Berbec, protopop de Urziceni, Marian Pătărlăgeanu, protopop de Fetești, preoți, arhidiaconi și diaconi. Episcopul Sloboziei și Călărașilor, PS Vincențiu... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2026, 14:50 (1148 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

Pe lângă cei 500 km de drumuri județene, Consiliul Județean Ialomița are în administrare și 10 poduri care traver­sează fie căi ferate, fie râul Ialomița. Cele mai multe dintre acestea au nevoie de reparații, dar sursele de finanțare pentru aceste investiții sunt greu de identificat. Și în cazul podu­rilor din Țăndărei și Bucu, administrația județeană a așteptat aproape 8 ani până când a reușit să convingă Uniunea Europeană să-i aloce banii.

 

Lipsă de bani pentru reparația podurilor În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2026, 09:45 (5805 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

Concurs pentru director general la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița

Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

Bârfele care circulă nestingherite, acelea de necrezut dar luate în seamă, dau drept sigură înscrierea în cursa pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița a două nume, respectiv Vasile Zamfir și Marinela Radu. Acuma, cele două dosare recepționate de CNAS poartă două numere amestecate cu litere, că la concursurile astea cu ștaif așa se poartă (vezi cazul concursului directorului adjunct de la DGASPC Ialomița!), respectiv HRM4171IL și HRM4308IL. Pentru moment... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2026, 11:25 (5317 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

A devenit deja o obișnuință pentru reprezentanții Consiliului Local Slobozia și ai Primăriei Slobozia să fie lipsiți de «transparență» în legătură cu organizarea ședințelor Consiliului Local. Aleșii locali au fost anunțați luni, 15 iunie 2026, cu privire la faptul că marți, 16 iunie 2026, se organizează o ședință de îndată. Mai mult, acestora le-au fost puse la dispoziție doar o parte a proiectelor de hotărâri pe care trebuie să le voteze. Restul de documente le-au fost înaintate cu câteva ore înainte de începerea ședinței.

 

Primăria Slobozia încalcă legea... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2026, 07:50 (2286 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi de peste 200 mii de lei pentru «slaba gestionare a câinilor fără stăpân»

În Ialomița

Amenzi de peste 200 mii de lei pentru «slaba gestionare a câinilor fără stăpân»

bonus: Primăria Amara își extinde adăpostul pentru câini fără stăpân

Legea obligă administrațiile locale să amenajeze adăposturi pentru animalele abandonate. În Ialomița, din 66 de locali­tăți, doar 4 au reușit să înființeze astfel de spații. Restul încearcă să gestioneze problema «animalelor fără stăpân», în special câini, prin încheierea de colaborări cu primăriile care au adăposturi. Modul în care administrațiile locale gestionează această problemă este analizat de Biroul pentru Poliția Animalelor, structură a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Datele arată că, în perioada ianuarie 2025-mai 2026, oamenii legii au aplicat sancțiuni de peste 200 mii de lei pentru «slaba... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2026, 15:15 (1841 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrul de Sănătate Mintală și Prevenirea Adicțiilor din Slobozia, fără specialiști

Centrul de Sănătate Mintală și Prevenirea Adicțiilor din Slobozia, fără specialiști

Reorganizarea Agenției Naționale Antidrog a dus la desființarea Cen­trelor Locale Antidrog și transformarea acestora în Centre de Sănătate Mintală și Prevenirea Adicțiilor, la nivelul fiecărui județ. În Ialomița, această entitate se află în administrarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia și oferă servicii de monitorizare și consiliere persoanelor care se confruntă cu adicții. Este vorba atât despre adicțiile provocate de substanțele interzise sau alcool, cât și de adicțiile comportamentale. «Acti­vitatea Centrului se desfășoară cu dificultate, din cauza lipsei de personal!» susțin oficialii spitalului din Slobozia. Angajarea de cadre medicale... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2026, 12:25 (1724 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zilele Comunelor», evenimente de sute de mii de lei

austeritatea bugetară în Ialomița

«Zilele Comunelor», evenimente de sute de mii de lei

Cu toate discuțiile despre austeritatea bugetară, cele mai multe dintre primăriile ialomițene continuă să aloce sute de mii de lei pentru organizarea «Zilelor Comunei». Astfel, spectacole cu artificii și artiști mai mult sau mai puțin cunoscuți pe post de invitați se desfășoară în mai toată Ialomița, edilii, indiferent de coloratura politică, «fericindu-și» concetățenii.

 

«Zilele Comunei», de la Făcăeni la Drăgoești În Ialomița, așa cum am mai precizat, austeritatea nu se referă la banii publici. Cu toate măsurile de austeritate... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2026, 07:50 (2342 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

APIA Ialomița a primit peste 7300 de cereri pentru plata unică pe suprafață

APIA Ialomița a primit peste 7300 de cereri pentru plata unică pe suprafață

Campania de primire a Cererilor Unice de Plată aferente anului 2026 s-a încheiat oficial. Potrivit repre­zentanților Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Structura Centrală, la nivelul jude­țului Ialomița au fost primite peste 7300 de cereri, aferente unei supra­fețe de peste 373 mii de hectare.

 

Începe verificarea cererilor O dată cu încheierea campaniei de primire a cererilor pentru plata unică pe suprafață, APIA, prin structurile sale teritoriale, începe procedura de verificare a solicitărilor. Schema de plată unică pe suprafață... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2026, 10:05 (1050 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia

Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia

bonus: Procese în instanță cu Avicola SA

O analiză financiară a Urban SA Slobozia arată că ope­ratorul de apă are de recuperat creanțe de 7,3 milioane de lei de la abonați. Sumele s-au adunat în ultimii 3 ani. Mai mult, operatorul regional de apă și canalizare trebuie să achite la rândul său datorii către furnizori de 4,9 milioane de lei și să ramburseze ratele creditelor accesate de către fosta conducere a firmei.

 

Mii de abonați, restanțe de milioane de lei Scandalurile generate de poluarea olfactivă din Slobozia au îndreptat atenția opiniei publice spre modul în care operatorul regional... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2026, 09:50 (3096 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drepturi câștigate în instanță de profesorii Școlii Gimnaziale Sălcioara

Drepturi câștigate în instanță de profesorii Școlii Gimnaziale Sălcioara

Curtea de Apel București obligă Școala Gimnazială Sălcioara, printr-o sentință definitivă, să deconteze contravaloarea navetei profesorilor care vin la școală cu mijloace de transport proprii. Inițial, dascălii pierduseră procesul, după ce Tribunalul Ialomița a respins cererea de chemare în judecată.

 

Curtea de Apel București, de partea profesorilor din Sălcioara La începutul anului școlar 2025-2026, profesorii navetiști din Sălcioara au solicitat decontarea navetei pentru perioada ianuarie-iunie 2025. Conducerea unității de învățământ a respins solicitarea... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2026, 12:20 (1837 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor

Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor

În timp ce primarul Alexandru Potor propagă în spațiul public fanteziile sale administrative, precum construcția unei stații de epurare sau amenajarea unui nou front de captare pentru apa potabilă, proiectele care ar fi realizabile sunt tratate cu indiferență de edil. Unul dintre acestea este cel referitor la reabilitarea Ștrandului Municipal. Sunt 2 ani de când Consiliul Local Slobozia a aprobat, printr-o hotărâre, modernizarea obiectivului, iar administrația Potor tratează investiția cu indiferență.

 

Un obiectiv «în conservare» Î... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2026, 09:50 (4527 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Rețele Electrice România accelerează instalarea contoarelor inteligente: 178.000 de dispozitive noi în 2026 și un grad de acoperire de 67% la finalul anului

Rețele Electrice România accelerează instalarea contoarelor inteligente: 178.000 de dispozitive noi în 2026 și un grad de acoperire de 67% la finalul anului

advertorial

Rețele Electrice România, operatorul de distribuție parte a grupului PPC, introduce de anul acesta o nouă generație de contoare, cu sistem hibrid de transmitere a datelor, și se menține lider pe segmentul contorizării inteligente din România

Programul de implementare a contoarelor inteligente derulat de Rețele Electrice România, operatorul de distribuție parte a grupului PPC, continuă în ritm susținut în acest an. Compania urmează să ajungă, până la finalul lui 2026, la un grad de acoperire a contorizării inteligente de 67%, cu un total de 2,164 milioane de contoare instalate în cele... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2026, 09:15 (1534 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Podul rutier peste râul Ialomița din Țăndărei, demolat de constructori

Podul rutier peste râul Ialomița din Țăndărei, demolat de constructori

Lucrările de construire a podului rutier peste râul Ialomița din orașul Țăndărei au început oficial. La doar 3 zile de la închiderea circulației, constructorii au demolat complet podul. În perioada următoare, aceștia vor construi un drum de șantier în albia râului, necesar desfășurării lucrărilor. Drumul va fi folosit și pentru circulația pietonală sau a vehiculelor de intervenție ale Poliției, Jandarmeriei, ISU și Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița.

 

Lucrările, oficial începute La începutul acestei săptămâni, constructorul... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2026, 10:10 (9712 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Licitație publică pentru reabilitarea malurilor Brațului Borcea din zona Stelnica

După 3 ani

Licitație publică pentru reabilitarea malurilor Brațului Borcea din zona Stelnica

bonus: Lucrări de consolidare pentru digul de pe râul Ialomița

Administrația Națională Apele Române anunță organizarea unei licitații publice privind proiectul de reabili­tare a malurilor Brațului Borcea din zona Stelnica. Licitația vizează realizarea serviciilor de proiectare ale «Punerii în siguranță a digului pe malul drept al fluviului Dunărea, pe brațul Borcea, în zona comunei Stelnica». Valoarea acestui proiect este de peste 1,5 milioane de lei, potrivit datelor oficiale.

 

Malul Brațului Borcea, din nou în atenția autorităților Primele demersuri privind reabilitarea malului drept al Brațului ... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2026, 12:55 (1712 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Ialomița, sub Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița, sub Cod Portocaliu de ploi abundente

Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu de ploi abundente și instabilitate atmosferică, printre județele afectate de fenomenele meteo numărându-se și Ialomița. Avertizarea ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2021, 13:15
(2623 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a polițiștilor la Școala Gimnazială Platonești

Acțiune preventivă a polițiștilor la Școala Gimnazială Platonești

Elevii Școlii Gimnaziale Platonești au primit la ore vizita polițiștilor, care în cadrul proiectului «Școala Siguranței Tedi» au încercat să îi ajute pe copii, prin joc, să își însușească informații privind ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 18:10
(4916 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fără permis, la volan

Duminică, 13 iunie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din Fetești au depistat, pe raza localității Cegani, un șofer în vârstă de 24 de ani în timp ce conducea un autoturism fără a avea permis conducere ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 17:55
(2438 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Surprins în flagrant conducând o mașină neînmatriculată

În cursul zilei de sâmbătă, 12 iunie a.c., în jurul orelor 13,00, polițiștii rutieri slobozeni au oprit, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 28 ani, din Slobozia. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 17:50
(1845 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan

Sâmbătă, 12 iunie a.c., pe raza comuni Făcăeni, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat, în flagrant, un tânăr de 21 de ani în timp ce conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 17:40
(1813 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 14 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10784, cu 6 cazuri mai mult decât duminică, 13 iunie ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 16:40
(1932 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică va sista, marți, 15 iunie 2021, în intervalul orar 9,00-17,00, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 15:20
(3009 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerrea evaziunii fiscale, obiectiv strategic al ANAF

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomita a efectuat, în luna mai 2021, în concordanță cu Strategia Agenției Naționale de Administrare Fiscală 2021-2024, care are ca obiectiv strategic reducerea ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 14:50
(4432 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 25 iunie 2021-termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri, 25 iunie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații: «Declarație privind obligațiile de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 13:35
(3094 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Final al Campaniei de primire a cererilor unice de plată 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce la cunoștința opiniei publice că la data de 11 iunie 2021 s-a încheiat Campania de primire a cererilor unice de plată aferente anului 202 ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 13:10
(2702 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A intrat cu mașina într-un copac

Balaciu: A intrat cu mașina într-un copac

Un accident de circulație s-a produs în dimineața zilei de luni, 14 iunie a.c., pe raza comunei Balaciu. Din primele informații, șoferul unei mașini a pierdut controlul volanului și s-a lovit violent de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 10:30
(3064 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Duminică, 13 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10778, cu un singur caz mai mult decât sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2021, 17:25
(2785 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 12 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10777, cu 3 cazuri mai mult decât vineri, 11 iunie ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2021, 17:10
(2230 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mesaje pentru donatorii de sânge, cu ocazia «Zilei Mondiale a Donatorului de Sânge»

Luni, 14 iunie a.c., se sărbătorește «Ziua Mondială a Donatorului de Sânge». Cu această ocazie, reprezentanții Centrului Județean de Transfuzie Sanguină Ialomița marchează evenimentul transmițând public ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 18:25
(4175 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoutilitară răsturnată în urma unui accident

Urziceni: Autoutilitară răsturnată în urma unui accident

În ziua de vineri, 11 iunie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit în cazul unui accident rutier produs pe raza municipiului. În eveniment au fost implicate o autoutilitară și un autoturism. În urma ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 17:10
(2174 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Urziceni: Regulile de circulație, pe înțelesul elevilor

Urziceni: Regulile de circulație, pe înțelesul elevilor

Joi, 10 iunie a.c., polițiștii din Urziceni au desfășurat lecții de educație rutieră în cadrul Școlii Gimnaziale «I.H. Rădulescu» din Urziceni. Polițiștii au discutat cu peste 100 de elevi despre recunoașterea ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 16:35
(3806 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 11 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10774, cu un singur caz mai mult decât joi, 10 iunie ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 16:20
(2757 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan având un permis contrafăcut

Oprit în trafic pentru un control de rutină în ziua de joi, 10 iunie a.c., un tânăr de 20 de ani din Țăndărei s-a ales cu un dosar penal. Acesta este acuzat de «conducere fără permis», «fals material în ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:45
(4117 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au reținut pentru 24 de ore, în ziua de joi, 10 iunie a.c., un minor de 17 ani din localitatea Țăndărei. Acesta este bănuit de comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta a ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:40
(2228 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Țăndărei

Polițiștii și jandarmii ialomițeni au organizat joi, 10 iunie a.c., o razie de amploare pe raza orașului Țăndărei. Pe parcursul activităților desfășurate au fost legitimate peste 270 de persoane și controlate ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:35
(2733 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Ialomița: Adăposturile canine, verificate de polițiști

Ialomița: Adăposturile canine, verificate de polițiști

În perioada 9-10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor au acționat pe raza municipiilor Slobozia și Fetești, precum și orașelor Amara și Țăndărei, pentru verificarea modului ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:20
(2423 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița în luna mai 2021

Controale ale ITM Ialomița în luna mai 2021

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a efectuat acțiuni de control în luna mai 2021 având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației în vigoare în domeniul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 13:20
(2033 vizualizări - 0 comentarii)


Relocarea cabinetelor din Ambulatoriul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Relocarea cabinetelor din Ambulatoriul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

«După cum am mai anunțat în luna martie a anului curent, au început lucrările de consolidare, renovare și modernizare ale Ambulatoriului de Specialitate din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 11:10
(4162 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Lista câștigătorilor Tombolei «Maratonul Vaccinării»

Instituția Prefectului Ialomița: Lista câștigătorilor Tombolei «Maratonul Vaccinării»

În perioada 31 mai-1 iunie 2021, la nivelul județului Ialomița s-a organizat o campanie de vaccinare destinată tinerilor cu vârste cuprinse între 16 și 25 de ani. Denumită «Maratonul vaccinării-Alege să ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:55
(4381 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

În ziua de miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din Slobozia au fost sesizați de rudele unui bărbat de 69 de ani, din localitate, cu privire la dispariția acestuia. Pe numele său Simion Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:50
(1653 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat ample acțiuni de supraveghere a traficului rutier. Cu această ocazie, doi șoferi, în vârstă de 23 de ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:35
(1636 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 82 mii de lei aplicate în 24 de ore

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost la datorie pe străzile din județ, pentru a asigura un climat de ordine și liniște. Acțiunile preventive ale polițiștilor s-au concretizat prin aplicarea ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:20
(2224 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

Două școli din municipiul Fetești au fost incluse în programul de acțiuni preventive ale polițiștilor. Miercuri, 9 iunie a.c, oamenii legii au mers în unitățile de învățământ și au discutat cu elevii despre ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:05
(1748 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 10 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10773, cu 2 cazuri mai mult decât miercuri, 9 iunie ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 17:10
(1528 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 9 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10771, cu 3 cazuri mai mult decât marți, 8 iunie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 17:05
(2139 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...