Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

9 milioane de lei pentru dotarea laboratorului de Anatomie Patologică al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

9 milioane de lei pentru dotarea laboratorului de Anatomie Patologică al Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Uniunea Europeană a oferit Spitalului Județean de Urgență Slobozia 9 mi­lioane de lei pentru dotarea laboratorului de Anatomie Patologică al unității medicale. Echipamentele achiziționate vor fi folosite pentru diagnosticarea eficientă a bolilor oncologice. Medicii Secției au recunoscut faptul că unele dintre aparatele pe care le foloseau aveau aproape 60 de ani.

 

Bani europeni pentru aparate moderne Pentru că afecțiunile oncologice sunt tot mai des diagnosticate în cazul pacienților care primesc îngrijiri medicale în cadrul Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2026, 12:25 (450 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Dezastrul funciar de la Primăria Axintele

Debandada din primăriile ialomițene continuă

Dezastrul funciar de la Primăria Axintele

Harababura documentelor funciare din primăriile ialomițene continuă chiar și în anul de grație 2026. La aproape 20 de ani de la integrarea României în Uniunea Europeană, moment când fermierii declarau «pe propria răspundere» suprafețele exploatate, în unele dintre primăriile ialomițene se confirmă «verbal» terenurile fermelor de pe raza localităților. Cel puțin asta reiese dintr-un Raport al Instituției Prefectului Județul Ialomița, întocmit după finalizarea unui control admi­nistrativ la nivelul Primăriei Axintele în ceea ce privește documentele cu caracter funciar eliberate de unitatea administrativ-teritorială... [citește_tot_articolul]

22 Iunie 2026, 07:50 (1571 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

La Gura Ialomiței

A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

În localitatea Gura Ia­lomiței a fost construită a doua cea mai mare instalație de stocare a energiei verzi din România. Investiția a fost realizată de Aukera Ener­gy, parte a grupului Atlas­Invest, o importantă compa­nie din sectorul energetic al cărei sediu se află în Belgia.

 

Capacitate mare de stocare Datele Transeletrica arată că instalația de la Gura Ialomiței are o capacitate de stocare de 150 MW/300 MWh, fiind considerată a doua cea mai mare unitate de stocare din România. Prima fost construită la Florești de către Nova Power and... [citește_tot_articolul]

21 Iunie 2026, 09:55 (1177 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști

Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști

La sfârșitul săptămânii precedente, navele de croazieră «L'Europe» și «Vivaldi» au acostat simultan la Punctul de Acostare «Regina Maria» din Stelnica. Realizat de Consiliul Județean Ialomița în colaborare cu Primăria Comunei Stelnica, Punctul de Acostare «Regina Maria» Stelnica a devenit un punct de interes pe traseele turistice fluviale europene. Sosirea constantă a navelor de croazieră confirmă prezența județului Ialomița pe harta turismului internațional și contribuie la promovarea valorilor locale. «Dunărea evidențiază potențialul turistic al localității Stelnica și, implicit, al județului Ialomița. Această investiție... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2026, 10:15 (1119 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

Proiectul celor 5 blocuri destinate tinerilor specialiști din Educație și Sănătate care profesează la Fetești se apropie de final. Administrația locală susține că lucrările de construire a imobilelor sunt aproape terminate. Blocurile au fost construite cu fonduri acordate de Uniunea Europeană prin Planul Național de Redresare și Reziliență.

 

Investiție unică în județ Cele 5 blocuri au fost proiectate pentru a veni în sprijinul specialiștilor din Educație și Sănătate care lucrează pe raza municipiului Fetești. Investiția este unică la nivelul județului tocmai pentru... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2026, 12:40 (1428 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

Rolul Agenției Naționale de Integritate este de a evidenția acele cazuri în care funcționarii publici sau aleșii locali în­calcă legea. De foarte multe ori, aceste constatări sunt eviden­țiate mult prea târziu, astfel încât cei asupra cărora planează suspiciunile nu mai pot fi trași la răspundere pentru fap­tele pe care le-au comis. Și în Ialomița există astfel de precedente, ultimul având-o în prim-plan pe Nicoleta Toma, fost primar al Țăn­dăreiului, în prezent doar consilier jude­țean. Un alt exemplu, este cel al secretarului comunei Balaciu, pe care ANI l-a acuzat de «conflict de interese administrativ»... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2026, 10:05 (2142 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sfințirea Bisericii «Sfântul Dimitrie cel Nou» din Fundata/Perieți

Sfințirea Bisericii «Sfântul Dimitrie cel Nou» din Fundata/Perieți

La împlinirea a 75 de ani de la «Deportarea în Bărăgan», marți, 9 iunie 2026, a fost sfințită Biserica «Sfântul Dimitrie cel Nou» din satul Fundata/comuna Perieți. PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, a săvârșit slujba de sfințire, alături de înaltul ierarh slujind preacucernicii părinți consilieri, respectiv Florin Ionescu, Cristi Gavrilă, Marius-Gabriel Purcărea, Nicușor Silviu Dascălu și Andrei Cornel Petre, precum și Laurențiu Cioranu, preot paroh și protopop de Slobozia, Aurel Berbec, protopop de Urziceni, Marian Pătărlăgeanu, protopop de Fetești, preoți, arhidiaconi și diaconi. Episcopul Sloboziei și Călărașilor, PS Vincențiu... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2026, 14:50 (1131 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

Pe lângă cei 500 km de drumuri județene, Consiliul Județean Ialomița are în administrare și 10 poduri care traver­sează fie căi ferate, fie râul Ialomița. Cele mai multe dintre acestea au nevoie de reparații, dar sursele de finanțare pentru aceste investiții sunt greu de identificat. Și în cazul podu­rilor din Țăndărei și Bucu, administrația județeană a așteptat aproape 8 ani până când a reușit să convingă Uniunea Europeană să-i aloce banii.

 

Lipsă de bani pentru reparația podurilor În urmă cu o săptămână, Consiliul Județean... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2026, 09:45 (5794 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

Concurs pentru director general la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița

Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

Bârfele care circulă nestingherite, acelea de necrezut dar luate în seamă, dau drept sigură înscrierea în cursa pentru șefia Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița a două nume, respectiv Vasile Zamfir și Marinela Radu. Acuma, cele două dosare recepționate de CNAS poartă două numere amestecate cu litere, că la concursurile astea cu ștaif așa se poartă (vezi cazul concursului directorului adjunct de la DGASPC Ialomița!), respectiv HRM4171IL și HRM4308IL. Pentru moment... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2026, 11:25 (5249 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia

A devenit deja o obișnuință pentru reprezentanții Consiliului Local Slobozia și ai Primăriei Slobozia să fie lipsiți de «transparență» în legătură cu organizarea ședințelor Consiliului Local. Aleșii locali au fost anunțați luni, 15 iunie 2026, cu privire la faptul că marți, 16 iunie 2026, se organizează o ședință de îndată. Mai mult, acestora le-au fost puse la dispoziție doar o parte a proiectelor de hotărâri pe care trebuie să le voteze. Restul de documente le-au fost înaintate cu câteva ore înainte de începerea ședinței.

 

Primăria Slobozia încalcă legea... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2026, 07:50 (2261 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi de peste 200 mii de lei pentru «slaba gestionare a câinilor fără stăpân»

În Ialomița

Amenzi de peste 200 mii de lei pentru «slaba gestionare a câinilor fără stăpân»

bonus: Primăria Amara își extinde adăpostul pentru câini fără stăpân

Legea obligă administrațiile locale să amenajeze adăposturi pentru animalele abandonate. În Ialomița, din 66 de locali­tăți, doar 4 au reușit să înființeze astfel de spații. Restul încearcă să gestioneze problema «animalelor fără stăpân», în special câini, prin încheierea de colaborări cu primăriile care au adăposturi. Modul în care administrațiile locale gestionează această problemă este analizat de Biroul pentru Poliția Animalelor, structură a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Datele arată că, în perioada ianuarie 2025-mai 2026, oamenii legii au aplicat sancțiuni de peste 200 mii de lei pentru «slaba... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2026, 15:15 (1819 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrul de Sănătate Mintală și Prevenirea Adicțiilor din Slobozia, fără specialiști

Centrul de Sănătate Mintală și Prevenirea Adicțiilor din Slobozia, fără specialiști

Reorganizarea Agenției Naționale Antidrog a dus la desființarea Cen­trelor Locale Antidrog și transformarea acestora în Centre de Sănătate Mintală și Prevenirea Adicțiilor, la nivelul fiecărui județ. În Ialomița, această entitate se află în administrarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia și oferă servicii de monitorizare și consiliere persoanelor care se confruntă cu adicții. Este vorba atât despre adicțiile provocate de substanțele interzise sau alcool, cât și de adicțiile comportamentale. «Acti­vitatea Centrului se desfășoară cu dificultate, din cauza lipsei de personal!» susțin oficialii spitalului din Slobozia. Angajarea de cadre medicale... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2026, 12:25 (1712 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Zilele Comunelor», evenimente de sute de mii de lei

austeritatea bugetară în Ialomița

«Zilele Comunelor», evenimente de sute de mii de lei

Cu toate discuțiile despre austeritatea bugetară, cele mai multe dintre primăriile ialomițene continuă să aloce sute de mii de lei pentru organizarea «Zilelor Comunei». Astfel, spectacole cu artificii și artiști mai mult sau mai puțin cunoscuți pe post de invitați se desfășoară în mai toată Ialomița, edilii, indiferent de coloratura politică, «fericindu-și» concetățenii.

 

«Zilele Comunei», de la Făcăeni la Drăgoești În Ialomița, așa cum am mai precizat, austeritatea nu se referă la banii publici. Cu toate măsurile de austeritate... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2026, 07:50 (2318 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

APIA Ialomița a primit peste 7300 de cereri pentru plata unică pe suprafață

APIA Ialomița a primit peste 7300 de cereri pentru plata unică pe suprafață

Campania de primire a Cererilor Unice de Plată aferente anului 2026 s-a încheiat oficial. Potrivit repre­zentanților Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Structura Centrală, la nivelul jude­țului Ialomița au fost primite peste 7300 de cereri, aferente unei supra­fețe de peste 373 mii de hectare.

 

Începe verificarea cererilor O dată cu încheierea campaniei de primire a cererilor pentru plata unică pe suprafață, APIA, prin structurile sale teritoriale, începe procedura de verificare a solicitărilor. Schema de plată unică pe suprafață... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2026, 10:05 (1049 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia

Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia

bonus: Procese în instanță cu Avicola SA

O analiză financiară a Urban SA Slobozia arată că ope­ratorul de apă are de recuperat creanțe de 7,3 milioane de lei de la abonați. Sumele s-au adunat în ultimii 3 ani. Mai mult, operatorul regional de apă și canalizare trebuie să achite la rândul său datorii către furnizori de 4,9 milioane de lei și să ramburseze ratele creditelor accesate de către fosta conducere a firmei.

 

Mii de abonați, restanțe de milioane de lei Scandalurile generate de poluarea olfactivă din Slobozia au îndreptat atenția opiniei publice spre modul în care operatorul regional... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2026, 09:50 (3080 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drepturi câștigate în instanță de profesorii Școlii Gimnaziale Sălcioara

Drepturi câștigate în instanță de profesorii Școlii Gimnaziale Sălcioara

Curtea de Apel București obligă Școala Gimnazială Sălcioara, printr-o sentință definitivă, să deconteze contravaloarea navetei profesorilor care vin la școală cu mijloace de transport proprii. Inițial, dascălii pierduseră procesul, după ce Tribunalul Ialomița a respins cererea de chemare în judecată.

 

Curtea de Apel București, de partea profesorilor din Sălcioara La începutul anului școlar 2025-2026, profesorii navetiști din Sălcioara au solicitat decontarea navetei pentru perioada ianuarie-iunie 2025. Conducerea unității de învățământ a respins solicitarea... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2026, 12:20 (1834 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor

Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor

În timp ce primarul Alexandru Potor propagă în spațiul public fanteziile sale administrative, precum construcția unei stații de epurare sau amenajarea unui nou front de captare pentru apa potabilă, proiectele care ar fi realizabile sunt tratate cu indiferență de edil. Unul dintre acestea este cel referitor la reabilitarea Ștrandului Municipal. Sunt 2 ani de când Consiliul Local Slobozia a aprobat, printr-o hotărâre, modernizarea obiectivului, iar administrația Potor tratează investiția cu indiferență.

 

Un obiectiv «în conservare» Î... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2026, 09:50 (4487 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Rețele Electrice România accelerează instalarea contoarelor inteligente: 178.000 de dispozitive noi în 2026 și un grad de acoperire de 67% la finalul anului

Rețele Electrice România accelerează instalarea contoarelor inteligente: 178.000 de dispozitive noi în 2026 și un grad de acoperire de 67% la finalul anului

advertorial

Rețele Electrice România, operatorul de distribuție parte a grupului PPC, introduce de anul acesta o nouă generație de contoare, cu sistem hibrid de transmitere a datelor, și se menține lider pe segmentul contorizării inteligente din România

Programul de implementare a contoarelor inteligente derulat de Rețele Electrice România, operatorul de distribuție parte a grupului PPC, continuă în ritm susținut în acest an. Compania urmează să ajungă, până la finalul lui 2026, la un grad de acoperire a contorizării inteligente de 67%, cu un total de 2,164 milioane de contoare instalate în cele... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2026, 09:15 (1517 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Podul rutier peste râul Ialomița din Țăndărei, demolat de constructori

Podul rutier peste râul Ialomița din Țăndărei, demolat de constructori

Lucrările de construire a podului rutier peste râul Ialomița din orașul Țăndărei au început oficial. La doar 3 zile de la închiderea circulației, constructorii au demolat complet podul. În perioada următoare, aceștia vor construi un drum de șantier în albia râului, necesar desfășurării lucrărilor. Drumul va fi folosit și pentru circulația pietonală sau a vehiculelor de intervenție ale Poliției, Jandarmeriei, ISU și Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița.

 

Lucrările, oficial începute La începutul acestei săptămâni, constructorul... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2026, 10:10 (9708 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Licitație publică pentru reabilitarea malurilor Brațului Borcea din zona Stelnica

După 3 ani

Licitație publică pentru reabilitarea malurilor Brațului Borcea din zona Stelnica

bonus: Lucrări de consolidare pentru digul de pe râul Ialomița

Administrația Națională Apele Române anunță organizarea unei licitații publice privind proiectul de reabili­tare a malurilor Brațului Borcea din zona Stelnica. Licitația vizează realizarea serviciilor de proiectare ale «Punerii în siguranță a digului pe malul drept al fluviului Dunărea, pe brațul Borcea, în zona comunei Stelnica». Valoarea acestui proiect este de peste 1,5 milioane de lei, potrivit datelor oficiale.

 

Malul Brațului Borcea, din nou în atenția autorităților Primele demersuri privind reabilitarea malului drept al Brațului ... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2026, 12:55 (1689 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
298 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiune de prevenire a delincvenței juvenile și consumului de droguri în școlile din Fetești

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița desfășoară permanent acțiuni informativ-preventive dedicate siguranței tinerilor. Luni, 14 octombrie a.c,  peste 300 de elevi din Fetești au participat ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 18:15
(6047 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Târgul de toamnă», în atenția polițiștilor

Fetești: «Târgul de toamnă», în atenția polițiștilor

În perioada desfășurării Târgului tradițional de toamnă din Fetești, polițiștii au acționat cu efective sporite pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, precum și pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 18:10
(2090 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Urmărit de polițiștii care au tras și focuri de avertisment, un tânăr s-a răsturnat cu mașina

Un tânăr de 20 de ani, din Hârșova, a fost reținut de polițiștii ialomițeni pentru cumul de infracțiuni la regimul circulației rutier. Va fi prezentat în fața magistraților, pentru dispunerea măsurilor ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 18:05
(4616 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Autovehiculele pentru transportul persoanelor sau mărfurilor vor fi oprite pentru control, în această săptămână, de polițiștii rutieri. Activitățile sunt desfășurate simultan în toate statele membre ale ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 11:20
(3670 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Persoană dispărută!

Fetești: Persoană dispărută!

Polițiștii din Ialomița caută o femeie, de 21 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit. Persoanele care pot oferi informații sunt rugate să sune la numărul unic de urgență 112 ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 11:15
(2549 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați pentru «conducere pe drumurile publice a unui vehicul sub influența alcoolului» și «furt calificat»

La acest sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni, în baza unor activități pe linia depistării persoanelor urmărite, au identificat, pe raza județului, mai multe persoane pe numele cărora instanțe de ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 11:10
(7507 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Surzii-creatori de frumos»

Asociația Națională a Surzilor din România aniversează 100 de ani de activitate pentru persoanele surde. Pentru promovarea și celebrarea istoriei și culturii comunității de surzi din România,  Asociația ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2019, 11:05
(2129 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii ialomițeni donează sânge

Jandarmii ialomițeni vor participa, în perioada 21-25 octombrie 2019, la o campanie de donare de sânge. Acțiunea este inițiată de Centrul de Transfuzii Sanguine Ialomița, cu scopul de a crește numărul donatorilor ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2019, 19:45
(2546 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Locuință cuprinsă de flăcări

O locuință din localitatea Misleanu a fost cuprinsă de flăcări în după amiaza zilei de miercuri, 9 octombrie 2019. Focul a distrus o parte din acoperișul imobilului, dar și bunuri din incinta locuinței ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2019, 19:40
(3057 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Misleanu incendiu


Fetești: «Târgul de toamnă», supravegheat de jandarmi

Efective de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura ordinea și liniștea publică în cadrul «Târgului de toamnă», eveniment desfășurat la Fetești. Manifestarea a debutat ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2019, 19:35
(4548 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de prevenire a delincvenței juvenile și consumului de droguri în școlile din Fetești

Marți, 8 octombrie 2019, polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune informativ-preventivă pe linia prevenirii faptelor cu violență, a delincvenței juvenile, victimizării minorilor în zona unităților de ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2019, 21:15
(7110 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,60%-rata șomajului în luna august 2019

La sfârșitul lunii august 2019, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrați 4348 șomeri (dintre care 2024 femei), rata șomajului fiind de 4,60%. Din totalul ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2019, 18:35
(3003 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Urziceni, arestat pentru «infracțiuni la regimul rutier»

Vineri, 4 octombrie a.c., polițiștii de la Biroul de Investigații Criminale Urziceni au identificat pe raza municipiului Urziceni un bărbat, de 24 de ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Urziceni ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2019, 18:25
(3131 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Verificarea stării tehnice a autovehiculului


Luni, 7 octombrie a.c., polițiștii Rutieri împreună cu reprezentanții Registrului Auto Român au desfășurat pe raza municipiului Slobozia o acțiune de control în trafic. Scopul acesteia a fost reducerea ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2019, 18:20
(3423 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune pentru prevenirea și combaterea cerșetoriei la Fetești

Duminică, 6 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au acționat pentru depistarea cerșetorilor și minorilor lăsați fără supraveghere, predispuși la comiterea unor acte de vagabondaj. În urma activităților ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2019, 18:10
(3545 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În perioada 7-11 octombrie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2019, 18:55
(5469 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 17 permise reținute, amenzi de peste 65 mii de lei

Joi, 3 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat la 52 evenimente sesizate prin numărul unic pentru apeluri de urgență 112 și au constatat 6 infracțiuni. Astfel, polițiștii au reținut 17 permise ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2019, 18:50
(2527 vizualizări - 1 comentariu)


Bărbat din Andrășești, beat la volan

Joi, 3 octombrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au depistat în trafic un bărbat, de 45 de ani, din Andrășești, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2019, 18:45
(2494 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Tovărășia

Miercuri, 2 octombrie a.c., în jurul orelor 13,00, un incendiu a izbucnit la o anexă gospodărească din Tovărășia. La fața locului s-au deplasat 3 echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2019, 19:25
(2513 vizualizări - 0 comentarii)


Filmul «Între Chin și Amin», premieră la Slobozia

Vineri, 4 octombrie a.c., începând cu orele 18,00, la Sala «Europa» a Consiliului Județean Ialomița va avea loc premiera filmului «Între Chin și Amin» . Filmul independent al lui Toma Enache este un omagiu ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2019, 19:20
(3763 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Ziua Internațională a Persoanelor Vârstnice»

Cu ocazia «Zilei Internaționale a Persoanelor Vârstnice», Protopopiatul Slobozia în colaborare cu Asociația «Samarineni în comunitate» au organizat miercuri, 2 octombrie a.c., o activitate dedicată seniorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2019, 19:15
(5887 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor feteșteni

Miercuri, 2 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. Astfel, în cadrul ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2019, 19:10
(1925 vizualizări - 0 comentarii)


ACS Viitorul Urziceni este în primele 10 cluburi din țară la șah

ACS Viitorul Urziceni este în primele 10 cluburi din țară la șah

În perioada 20-30 Septembrie 2019, Hotelul Aurora din localitatea Mamaia a găzduit Divizia A de șah clasic pe echipe. Divizia A este eșalonul secund al Campionatului Național de șah clasic pe echipe, o ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2019, 18:35
(5924 vizualizări - 3 comentarii)


Armășești: Arestat pentru «furt calificat» și «violare de domiciliu»

Marți, 1 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au reușit depistarea unui bărbat, de 25 de ani, din Armășești, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis un mandat de executare a pedepsei. Cel în cauză ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:30
(3431 vizualizări - 0 comentarii)


Activități preventive ale polițiștilor în școlile din Fetești

Marți, 1 octombrie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat o serie de activități pe linia prevenirii faptelor cu violență, a traficului și a consumului de droguri, precum și siguranța rutieră în școlile ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:25
(3230 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

Polițiștii slobozeni au depistat un tânăr, de 24 de ani, din Amara, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului Slobozia luni, 1 octombrie a.c., deși avea acest drept suspendat. În cauză, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2019, 18:20
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Zilele Recoltei 2019»

În perioada 5-6 octombrie 2019, în Piața Agroalimentară din Slobozia, va avea loc tradiționala manifestare a toamnei «Zilele Recoltei 2019», organizată de Primăria Municipiului Slobozia în parteneriat cu ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 18:20
(2285 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer din Scânteia, urmărit de polițiști

Sâmbătă, 28 septembrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că un șofer ar circula haotic dinspre Bucu către Țăndărei, punând în pericol ceilalți participanți la trafic. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:20
(3570 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

În perioada 27-28 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat patru conducători auto, cu vârste cuprinse între 32 și 47 de ani, în timp ce șofau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:15
(2764 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 27 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au depistat, pe raza comunei Săveni, un bărbat de 60 de ani, din Platonești, în timp ce transporta cu ajutorul unei ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2019, 11:10
(3090 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...