Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Școlile profesionale din Ialomița se transformă în licee tehnologice

Din anul școlar 2026-2027

Școlile profesionale din Ialomița se transformă în licee tehnologice

Reorganizarea învățământului profesional propusă de Ministerul Educației, din anul școlar 2026-2027, a intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Conform informațiilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, toate cele 5 școli profesionale din județ vor fi transformate în licee tehnologice.

 

Modificări legislative În 2025, Legea Educației s-a modificat astfel încât să nu mai existe școli profesionale și licee tehnologice, ci doar un singur tip de unitate de învățământ tehnologic. Astfel, Ministerul Educației... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2026, 10:40 (5860 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Trimiși în judecată pentru «omor» după jumătate de an

Decizie a Parchetului Județean Ialomița

Trimiși în judecată pentru «omor» după jumătate de an

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au trimis în judecată patru inculpați sub acuzația de «omor», fiind reținută forma agravantă a faptei, respectiv, «violența în familie». Trimiterea în judecată este o etapă procesuală care anunță încheierea urmăririi penale, demers pentru care anchetatorii ialomițeni au avut nevoie de aproape 6 luni pentru a lămuri întreaga situație de fapt.

 

Inculpați deferiți justiției Potrivit comunicărilor oficiale, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 17:20 (2058 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Sfântu Gheorghe caută soluții pentru a renunța la serviciile operatorului ADI ECOO 2009

Primăria Sfântu Gheorghe caută soluții pentru a renunța la serviciile operatorului ADI ECOO 2009

Majorarea tarifelor pentru colectarea deșeurilor, intrată în vigoare de la 1 ianuarie 2026, a creat nemulțumiri la nivelul administrațiilor locale din aria de acoperire a operatorului de salubritate ADI ECOO 2009. Unele dintre primării au făcut demersuri pentru a renunța la serviciile operato­rului, în încercarea de a nu împovăra comunitățile pe care le reprezintă. Comuna Sfântu Gheorghe a inițiat un astfel de demers încă de anul trecut, dar solicitarea nu a primit avizul fa­vorabil din partea operatorului. Ter­menul limită privind aprobarea respectivei solicitări a expirat în urmă cu o lună și jumătate, iar cetățenii din localitate trebuie... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 15:25 (8040 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Clinica Dentară Dr. Ardeleanu Slobozia-aparate dentare și ortodonție modernă în Cartierul Tineretului

Clinica Dentară Dr. Ardeleanu Slobozia-aparate dentare și ortodonție modernă în Cartierul Tineretului

În ultimii ani, Cartierul Tineretului din Slobozia a devenit una dintre cele mai dinamice zone rezidențiale ale orașului. Odată cu dezvoltarea zonei, au apărut și servicii medicale adaptate noilor nevoi ale comunității. Printre acestea se află Clinica Dentară Dr. Ardeleanu Slobozia, situată pe strada Walter Mărăcineanu nr. 8, care oferă servicii complete de stomatologie și, în mod special, tratamente ortodontice moderne.
Pentru pacienții care caută aparat dentar în Slobozia sau o evaluare ortodontică profesionistă, clinica a devenit... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 12:10 (2028 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal cu bâte, agresori plasați sub control judiciar

La Miloșești

Scandal cu bâte, agresori plasați sub control judiciar

La sfârșitul săptămânii precedente, polițiștii din Grivița au reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, patru tineri din comuna Miloșești care ar fi agresat trei persoane în incinta unui supermarket de pe raza localității. În prezent, cei patru se află sub control judiciar. Victimele au avut nevoie de până la 20 de zile de îngrijiri medicale din cauza leziunilor provocate, conform raportului medico-legal efectuat în acest caz.

 

Cercetările sunt în curs În ordonanța de dispunere a controlului judiciar s-a reținut că «... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2026, 09:50 (1892 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Împreună pentru Alina!»

strigătul disperat al unei mame

«Împreună pentru Alina!»

Iuliana Trepăduș este cadru didactic, mai precis învățătoare la Ciochina, la Școala Gimnazială din localitate. Într-adevăr, domnia sa ne-a contactat pentru a ne aduce la cunoștință un caz tulburător... Ne-a surprins abnegația implicării, reacția dascălului fiind remarcabilă. «Sunt femeie, mamă și încerc să sprijin! Cazul Alinei, mamă a trei fetițe minu­nate, toate mi-au fost eleve!, reprezintă pentru mine, dincolo de povești, cu cifre și statistici, chemarea de a ajuta...» ne spune Iuliana, pentru început.

«Alina este o femeie tânără, de 35 de ani, care locuiește în Ciochina, diagnosticată cu ciroză hepatică într-o fază avansată...»... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2026, 10:25 (4874 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, sub media națională a contribuției la Produsul Intern Brut

Ialomița, sub media națională a contribuției la Produsul Intern Brut

Specialiștii în Economie au făcut o analiză a contribuției fiecărui județ la Produsul Intern Brut Național. Fără să mai surprindă pe nimeni, datele publicate arată că Ialomița se situează pe ultimele locuri la nivel național, contribuind cu doar 17,4 miliarde de lei la Produsul Intern Brut Național, conform estimărilor oficiale.

 

Ialomița, un județ tot mai sărac Media contribuției naționale la Produsul Intern Brut este de 2%. Datele statistice ale specialiștilor în Economie arată că Ialomița se situează cu mult sub acest prag. Calculele estimative arată că Ialomița... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2026, 09:50 (3627 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Statele europene în care ialomițenii preferă să trăiască

Statele europene în care ialomițenii preferă să trăiască

O analiză la nivel național, realizată de Institutul Național de Statistică, plasează Ialomița în pri­mele 20 de județe ale țării din punct de vedere al migrației. INS arată că 2% din locuitorii județului au ales să plece în străinătate, motivul in­vocat fiind reprezentat de condițiile economice ale țărilor occidentale. Spania, Germania și Marea Britanie se numără printre statele europene în care au ales să migreze ialomițenii plecați peste hotare.

 

Ialomițenii, atrași de condițiile de trai din Occident Ialomița este unul dintre județele slab-dezvoltate... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2026, 12:20 (1567 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Invazie de ciori în stațiunea Amara

Invazie de ciori în stațiunea Amara

Primăria Amara caută soluții pentru a opri invazia ciorilor din stațiunea Amara. Administrația locală susține faptul că numărul mare de păsări provoacă mizerie și distruge mobilierul urban instalat în zona spațiilor verzi ale stațiunii. Soluțiile trebuie armonizate cu legislația națională și europeană, având în vedere faptul că ciorile sunt o specie de păsări protejate de lege. Specialiștii le consideră esențiale pentru protecția biodiversității în fața dăunătorilor naturali. «Vom căuta soluțiile legale pentru a controla această invazie!» susține Valentin Moraru, primarul orașului Amara.

 

Primăria Amara reclamă problemele provocate de păsări... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2026, 08:05 (7382 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Costin Telehuz revine la conducerea Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Costin Telehuz revine la conducerea Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița, cea mai mare asociație de profil, și-a desemnat joi, 5 februarie 2026, noua conducere. Puternica organizație a fermierilor, având în «exploatare» aproximativ 125000 de hectare și peste 300 de membri, l-a (re)ales pe Costin Telehuz în funcția de președinte al Asociației.

 

Costin Telehuz, din nou la conducerea ACCPT Liberalul ialomițean Costin Telehuz a fost numit în funcția de secretar de stat în Ministerul Agriculturii în martie 2022, preluând această funcție din... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2026, 13:20 (6860 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a numit directorii de școli prin «detașare în interesul învățământului»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a numit directorii de școli prin «detașare în interesul învățământului»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a decis să prelungească mandatele directorilor ale căror contracte de management au expirat. Aceștia își vor desfășura acti­vitatea în aceste funcții până la 31 august 2026. Instituția mai arată că din cei 40 de directori de școli aflați în aceste situații, doar în 5 unități de învățământ s-a decis înlocuirea din funcție.

 

Contractele de management al directorilor, prelungite În lipsa unui concurs pentru directori organizat de Ministerul Educației, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 16:20 (12219 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 35 milioane de lei, investiți în 17 localități ialomițene

Prin Administrația Fondului de Mediu

Peste 35 milioane de lei, investiți în 17 localități ialomițene

Luni, 9 februarie 2025, la sediul Consiliului Județean Ialomița, în prezența președintelui Administrației Fondului pentru Mediu, Florin Bănică, au fost semnate contractele de finanțare ale unor localități ialomițene cu AFM. «35 milioane de lei vor investiți în județul Ialomița!» a ținut să declare președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, cu referire la valoarea totală a proiectelor de investiții din 17 localități ialomițene. Astfel, «pentru „iluminat public“ va fi alocată suma de 24,6 mili­oane de lei, în timp ce pentru „infrastructură apă-canal“ va fi distribuită valoarea de 10,6 mi­lioane de lei» după... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 12:20 (2529 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Din nou proiecte de hotărâri «tehnice» la ședința extraordinară online a Consiliului Județean Ialomița

Din nou proiecte de hotărâri «tehnice» la ședința extraordinară online a Consiliului Județean Ialomița

Luni, 9 februarie a.c., Consiliul Județean Ialomița a fost convocat într-o ședință extraordinară, consilierii județeni aprobând online doar 3 proiecte de hotărâri. Din nou «tehnice», proiectele au vizat aprobări de devize și indicatori tehnico-economici pentru obiective de investiții ale Consiliului Județean Ialomița. Astfel, în ceea ce privește pro­iectul privind «Modernizarea DJ201: intersecție cu DJ213A (Mărculești)-intersecție cu DJ212; DJ212: intersecție cu DJ201-intersecție cu DN2A (Țăndărei)», s-a aprobat modificarea indicatorilor tehnico-economici aferenți obiectivului de investiții, valoarea totală a pro­iectului... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 10:05 (2529 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

APIA Ialomița, plăți către fermieri de peste 500 milioane de lei

În 2025

APIA Ialomița, plăți către fermieri de peste 500 milioane de lei

La nivelul județului Ialomița, Agricultura a reprezentat și în 2025 principalul sector de ac­tivitate care a ajutat la atragerea fondurilor europene. Cu sprijinul Agenției de Plăți și Intervenții pentru Agricul­tură Ialomița, fermierii ialomițeni au încasat aju­toare financiare de peste 500 milioane de lei, conform statisticilor oficiale.

 

Bani europeni pentru fermieri O parte semnificativă a fondurilor europene de care au beneficiat fermierii ialomițeni au fost acordate în baza Cererilor Unice de Plată. Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2026, 12:20 (3085 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O familie din Țăndărei a încasat ilegal alocații din 4 state europene pe numele a 13 copii!

2 milioane de lei prejudiciu, anchetă la Poliție

O familie din Țăndărei a încasat ilegal alocații din 4 state europene pe numele a 13 copii!

După o muncă de documentare de aproape 4 ani, Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița a reușit să demonstreze că zeci de ialomițeni au reușit să păcălească vigilența asistenților sociali din diferite state ale Uniunii Europene, încasând sume record sub forma ajutoarelor financiare acordate pentru creșterea copiilor. În Ialomița, prejudiciul se ridică la peste 4 milioane de lei, conform primelor date. Instituția a sesizat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, iar în cauză a fost deschisă o anchetă penală de către polițiști. «Ni s-a comunicat că ve­rificările sunt în curs...» au transmis oficialii AJPIS Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2026, 07:50 (6459 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

50 milioane de lei pentru 6 localități ialomițene în vederea realizării rețelei de gaze naturale

50 milioane de lei pentru 6 localități ialomițene în vederea realizării rețelei de gaze naturale

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Ialomiței», din care fac parte comunele Bucu, Gheorghe Lazăr, Scânteia, Mărculești, Cosâmbești și Valea Ciorii, a semnat contractul de finanțare cu Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației în vedere realizării rețelei de gaze naturale. Valoarea proiectului este de 50 milioane de lei, fondurile fiind alocate din bugetul Guvernului României.

 

Rețea de gaze naturale în mediul rural Interesul pentru dezvoltarea rețelelor de gaze naturale în mediul rural a determinat localitățile... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2026, 10:20 (16082 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Statul a plătit lunar 6000 de lei pentru sănătatea orală a ialomițenilor

În 2025

Statul a plătit lunar 6000 de lei pentru sănătatea orală a ialomițenilor

Stomatologia rămâne una dintre cele mai subfinanțate specialități medicale. Conform informațiilor oferite de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, fie­care medic aflat în relații contractuale cu instituția a primit lunar doar 6000 de lei pentru efectuarea mano­perelor. Având în vedere valorile mici pe care le au sumele decontate, foarte puțini medici stomatologi fac demersuri pentru a încheia contracte cu reprezentanții CJAS Ialomița.

 

Un serviciu medical subfinanțat În Ialomița profesează peste 100 de medici stomatologi... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2026, 09:55 (4553 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Slobozia caută soluții pentru implementarea Proiectului «ELENA» în școli

Aflat în întârziere

Primăria Slobozia caută soluții pentru implementarea Proiectului «ELENA» în școli

bonus: S-a majorat indemnizația de hrană pentru nevoiașii din Slobozia

Debutul lucrărilor de eficien­tizare energetică a unităților de învățământ din Slobozia, prin Programul «ELENA», creează haos în comunitatea locală. Părinții susțin că s-ar fi propus revenirea la școala online pe tot parcursul implementării proiectului, iar această inițiativă a fost categoric respinsă. Reprezentanții Primăriei Slobozia, instituția care gestionează proiectul la nivel local, susțin însă că se caută soluții pentru ca impactul lucrărilor asupra activității școlare să fie unul cât mai mic. «Cu siguranță școala online nu este o soluție... Vom căuta alături de constructori cele mai bune alternative de lucru pentru ca activitatea școlară să nu fie dată peste cap!»... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2026, 10:15 (7227 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Măsurarea calității aerului, misiune imposibilă pentru autorități

În Ialomița

Măsurarea calității aerului, misiune imposibilă pentru autorități

Anual, Direcția Județeană de Mediu Ialomița, fosta Agenție pentru Protecția Mediului Ialomița, prezintă publicității un raport detaliat cu privire la starea factorilor de mediu din județ. Documentul cuprinde o secțiune special dedicată calității aerului, subiect de interes public având în vedere scandalurile provocate de poluările olfactive generate de activitatea industrială desfășurată mai ales în apropiere de Slobozia. DJM Ialomița susține însă că nu poate furniza informații relevante despre calitatea aerului respirat de ialomițeni pentru că aparatele utilizate pentru măsurat au înregistrat probleme tehnice.

 

Probleme tehnice în măsurarea calității aerului... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2026, 12:05 (5194 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul din Slobozia va beneficia de scări exterioare pentru evacuare în caz de incendiu

Ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița

Spitalul din Slobozia va beneficia de scări exterioare pentru evacuare în caz de incendiu

Prima ședință ordinară a Consiliului Județean Ialomița din 2026, desfășurată miercuri, 28 ianuarie a.c., a fost în sistem online, consilierii județeni având spre aprobare o serie de 4 proiecte de hotărâri. Ordinea de zi a fost suplimentată, la capitolul «diverse» fiind prezentat un raport al președintelui Consiliului Județean Ialomița privind situația gestionării bunurilor din domeniul public și privat al județului, precum și pomposul «Plan Strategic cu privire la prioritățile siguranței persoanei și ordinii publice al Autorității Teritoriale de Ordine Publică pentru anul 2026».

 

O ședință «tehnică»... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2026, 07:50 (5705 vizualizări - 8 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

În ultimele 24 de ore, polițiști ialomițeni au desfășurat noi acțiuni de verificare a respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă în zone aglomerate, centre și societăți comerciale, piețe ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2022, 15:10
(2467 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Depunerea cererilor de rambursare pentru motorina aferentă ultimului trimestru din 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 31 ianuarie 2022 inclusiv, se depun Cererile de plată care vizează rambursarea ajutorului ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2022, 14:50
(11412 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Băut la volan, a refuzat prelevarea probelor de sînge

Marți, 4 ianuarie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Grivița, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza localității Traian, au oprit pentru control un autoturism ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 17:20
(7918 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Activitățile pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus continuă. Peste  90 de polițiști, împreună cu jandarmi, polițiști locali și pompieri au acționat, în ultimele 24 de ore, pentru verificarea ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 17:10
(2013 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,24%, rata șomajului în luna noiembrie 2021

La sfârșitul lunii noiembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3954 șomeri (din care 1788 femei), rata șomajului fiind de 4,24%, cu 0,28 puncte ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 16:25
(4893 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 5 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19645, fiind înregistrate 33 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 16:10
(12795 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea declarațiilor fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2022, 17:00
(9845 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au legitimat 524 de persoane și au verificat 201 obiective de interes, din care 17 societăți comerciale/persoane fizice autorizate. Pentru neregulile descoperite ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2022, 16:00
(2030 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 19 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 4 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19612, fiind înregistrate 19 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2022, 15:20
(6195 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție provizorii emise de polițiștii ialomițeni: Un bărbat din Grivița și-a înjunghiat soția, o femeie din Fetești a fost agresată de concubin!

Polițiștii ialomițeni au emis în ultimele 48 de ore două ordine de protecție provizorii, pe numele a doi bărbați de 44 și 52 de ani. În primul caz, sâmbătă, 1 ianuarie 2022, în jurul orelor 15,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 17:15
(7562 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

În prima zi a anului 2022, în jurul orelor 14,30, polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești, în timp ce efectuau activități de verificare și control pe raza localității Valea Ciorii, au ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 17:05
(2588 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În perioada 1-2 ianuarie 2022, polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificare respectării măsurilor pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 16:50
(4149 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 3 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19593, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 16:10
(2907 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 2 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19586, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

2 Ianuarie 2022, 16:05
(2754 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 10 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19578, fiind înregistrate 10 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Ianuarie 2022, 16:05
(6697 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: S-au răsturnat cu mașina în șanț

Alexeni: S-au răsturnat cu mașina în șanț

Un grav accident rutier s-a produs vineri, 31 decembrie 2021, în localitatea Alexeni. Este vorba despre un autoturism care s-a răsturnat în afara părții carosabile, într-un șanț. Au intervenit pompierii ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 19:20
(4694 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 31 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19568, fiind înregistrate 14 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 15:30
(2564 vizualizări - 0 comentarii)


Posibil drogat, la volan pe străzile Sloboziei. Avea și permisul suspendat!

Joi, 30 decembrie a.c., în jurul orelor 19,30, polițiștii rutieri din Slobozia au oprit în trafic, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 26 de ani, din Slobozia. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 13:35
(5316 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții la Urziceni

Percheziții la Urziceni

Peste 1600 de articole pirotehnice și 1500 de suluri de material textil deținute ilegal au fost descoperite joi, 30 decembrie a.c., de polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni în urma a 3 percheziții ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 13:20
(3023 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Moldoveni

Incendiu la o casă din Moldoveni

Joi, 30 decembrie a.c., în jurul orei 12,00, pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din comuna Moldoveni. Trei echipaje de pompieri cu două ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 17:10
(3315 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 30 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19554, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 15:40
(4488 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Drăgoești, reținut pentru «omor». Și-ar fi ucis concubina de 16 ani!

Polițiștii ialomițeni, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au reținut noaptea trecută, miercuri spre joi, 29/30 decembrie a.c., un bărbat în vârstă de 3 ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 13:35
(7529 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemn de stejar, confiscat de polițiști

Miercuri, 29 decembrie a.c., pe DJ201, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au depistat în trafic un bărbat, de 54 de ani, din Borănești, în timp ce transporta cu o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 13:20
(4189 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 10 persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

10 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 6 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală. Este bilanțul ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 13:10
(7909 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 29 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19548, fiind înregistrate 6 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2021, 15:15
(1711 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, percheziții la Găneasa-Ilfov: Au fost confiscate peste 220 kg de articole pirotehnice!

Polițiștii ialomițeni, percheziții la Găneasa-Ilfov: Au fost confiscate peste 220 kg de articole pirotehnice!

La primele ore ale dimineții de miercuri, 29 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au descins pe raza comunei Găneasa, la locuințele unor persoane suspecte de operațiuni cu articole pirotehnice fără drept ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2021, 11:50
(4517 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 28 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19542, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 15:20
(2015 vizualizări - 1 comentariu)


Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

În dimineața zilei de marți, 28 decembrie a.c., la ora 2,30, pe DJ201s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 14:15
(5431 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În 24 ultimele de ore, polițiștii secțiilor de poliție rurale, dar și cei ai structurilor județene au organizat și desfășurat acțiuni pentru verificarea respectării normelor legale impuse pe perioada Stării ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:30
(2096 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Cu mașina în șanț după ce s-a urcat băut la volan

Luni, 27 decembrie a.c., în jurul oreilor 14,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe DN3B, în centrul comunei Făcăeni, un autoturism a intrat în șanț. La fața locului polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:20
(2638 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...