Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«FarmConect România» 2022, la prima ediție

Slobozia se înscrie oficial pe harta târgurilor agricole naționale

«FarmConect România» 2022, la prima ediție

În urmă cu 2 ani, în plină campanie electorală, candidatul Dragoș Soare susținea printre altele că «Slobozia poate deveni un pol agricol al celei mai populate zone din România». La 2 ani distanță, Slobozia devine gazda unui târg agricol cu un profil unic în România. Astfel, Târgul își propune să devină o platformă de comunicare și reprezentare a intereselor fermierilor români atât în fața mediului de afaceri local, cât și a oficialităților la cel mai înalt nivel. De asemenea, organizatorii își propun o abordare nouă în peisajul târgurilor din agribusiness, eve­nimentele din cadrul Târgului adresându-se în egală măsură fermierilor și consumatorilor finali. Evenimentul este organizat de... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2022, 17:20 (4001 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administrația județeană, de la poduri la «docuri plutitoare»

Administrația județeană, de la poduri la «docuri plutitoare»

bonus: A cincea investiție în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Centru medical multifuncțional în valoare de 133,6 milioane de lei!

Joi, 26 mai 2022, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare pentru a legifera o serie de proiecte de hotărâri de interes pentru opinia publică din Ialomița. Printre acestea s-a numărat și cel privind «realizarea unui doc plutitor», în asociere cu orașul Fetești, pe Brațul Borcea. De asemenea, pe ordinea de zi a ședinței au figurat o serie de proiecte de hotărâri care asigură cadrul legislativ pentru investiții în infrastructura rutieră și infrastructura medicală ale județului.

Doc plutitor de 392000 de lei Plictisită de investiții în infrastructura rutieră... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2022, 12:20 (4271 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Criză de judecători în cadrul Tribunalului Ialomița

Criză de judecători în cadrul Tribunalului Ialomița

Condițiile favorabile de pensionare din sistemul de justiție, precum și modificarea condițiilor în ceea ce privește limita de vârstă necesară promovării în funcție, afectează activitatea Tribunalului Ialomița. Instituția funcționează în prezent cu 10 judecători, însă 4 dintre aceștia sunt în prag de pensio­nare. Magistrații din cadrul celor 3 judecătorii din județ nu pot promova către instanța superioară pentru că nu au o vechime de minim 7 ani în funcție, potrivit modificărilor aduse în 2017 Legii 303/2004, privind statutul judecătorilor și procurorilor. Astfel, cea mai mare instanță din județ se află în situația de a rămâne fără personal de specialitate. Datele statistice arată că anul trecut... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2022, 13:10 (12965 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Doar un singur Centru de Vaccinare anti-COVID-19 în Ialomița

Doar un singur Centru de Vaccinare anti-COVID-19 în Ialomița

De la jumătatea lunii mai 2022, România a dat startul pentru administrarea celei de a 4-a doze de vaccin anti-COVID-19. O dată cu această decizie, autoritățile au închis o mare parte din Centrele de Vaccinare. În Ialomița, din cele 8 deschise la începutul campaniei de vaccinare, a rămas deschis doar unul singur. Acesta este deschis, preț de două zile pe săptămână, în cadrul Spitalului Municipal Urziceni. Datele statistice arată că, până în prezent, 15 ialomițeni și-au administrat doza a 4-a de vaccin anti-COVID-19.

Program redus la 2 zile pe săptămână La începutul campaniei de vacci... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2022, 14:55 (9894 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Petre Ene Miloievici, primarul comunei Jilavele, a încetat din viață

Petre Ene Miloievici, primarul comunei Jilavele, a încetat din viață

După o lungă luptă cu o boală necruțătoare, în dimineața zilei de luni, 6 iunie 2022, Petre Ene Miloievici, primarul localității Jilavele, a încetat din viață. Acesta se afla internat la Spitalul Municipal Urziceni. Cu aproximativ o lună în urmă, edilul împlinise 61 de ani.

A murit pe patul de spital Din cauza bolii de care suferea, Petre Ene Miloievici a fost internat de către familie la Spitalul Municipal din Urziceni. În dimineața zilei de luni, 6 iunie a.c., din cauza sănătății tot mai șubrede, edilul și-a pierdut viața pe patul de spital. Petre Ene Miloievici se afla la al doilea... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2022, 13:20 (14466 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Războiul împotriva poluării trece prin stația de epurare de la Slobozia

Polii de putere administrativă ai județului Ialomița fac front comun

Războiul împotriva poluării trece prin stația de epurare de la Slobozia

bonus: Soare cere lege și ordine la nivelul orașului

Consiliul Local Slobozia s-a reunit joi, 26 mai 2022, în cadrul unei ședințe ordinare. Deciziile adoptate în plenul ședinței au vizat activitatea administrativă a municipiului Slobozia. La finalul ședinței, primarul municipiului Slobozia, Dragoș Soare și administratorul public al județului, Alexandru Potor, au prezentat public proble­mele administrative cu care se confruntă cele două instituții. Printre acestea se numără operaționalizarea stației de epurare a orașului Slobozia și stoparea poluării gene­rate de activitatea marilor agenți economici din Slobozia.

Lupta județului cu poluarea... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2022, 11:05 (7353 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A fost montată «capcana de deșeuri» pe râul Ialomița

După 3 luni de așteptare

A fost montată «capcana de deșeuri» pe râul Ialomița

La începutul săptămânii, pe râul Ialomița, în zona localității Coșereni, a fost montată «capcana de deșeuri», dispozitiv care asi­gură o mai bună colectare a deșeurilor din plastic aruncate în apă. Proiectul a fost inițiat de fundațiile CSR Nest România și Clear Rivers-Olanda, în parteneriat cu Administrația Națională Apele Române. Inițial, «capcana de deșeuri» trebuia montată la finalul lunii februarie a acestui an.

Demers pentru ape mai curate Montarea «capcanei de deșeuri» pe râul Ialomița, la Coșereni, face parte dintr-un proiect național inițiat de către fundațiile CSR Nest România... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2022, 13:20 (6446 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Premierul Nicolae Ciucă și ministrul Agriculturii, Adrian Chesnoiu, la Târgul Național «FarmConect România» desfășurat la Slobozia

Premierul Nicolae Ciucă și ministrul Agriculturii, Adrian Chesnoiu, la Târgul Național «FarmConect România» desfășurat la Slobozia

Asociația Producătorilor de Porumb din România (APPR) anunță prezența prim-ministrului Nicolae Ciucă și a ministrului Agriculturii, Adrian Chesnoiu, la Târgul Național «FarmConect România», ce se va desfășura, în perioada 9-11 iunie 2022, la Slobozia. Târgul este dedicat tuturor fermierilor, companiilor din industrie, producătorilor locali și consumatorilor și este organizat cu susținerea Primăriei Slobozia. Ministrul Agriculturii, Adrian Chesnoiu va fi prezent la deschiderea oficială a Târgului Național «FarmConect România», respectiv joi, 9 iunie a.c., de la orele 10,00, în timp ce prim-ministrul Nicolae Ciucă va vizita Târgul a doua zi, vineri, 10 iunie 20... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2022, 17:50 (13463 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

DNA îl acuză pe ialomițeanul Geronimo Brănescu de «abuz în serviciu»!

DNA îl acuză pe ialomițeanul Geronimo Brănescu de «abuz în serviciu»!

Medicul veterinar Geronimo Brănescu, originar din Ialomița, fost președinte al Autorității Naționale Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (ANSVA) și director al Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Constanța (DSVSA), a fost trimis în judecată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție, sub acuzația de «abuz în serviciu». Procurorii DNA susțin faptul că acesta a creat un prejudiciu bugetului ANSVSA în valoare de aproximativ 398 mii de lei.

Cercetat în stare de libertate Medic veterinar la Bordușani, Călărași și Fetești, în anul 2012 Geronimo... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2022, 15:20 (3815 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a înregistrat un spor natural negativ de -2800 de persoane

În 2021

Ialomița a înregistrat un spor natural negativ de -2800 de persoane

bonus: 300 de divorțuri pe parcursul unui an

Statistică îngrijorătoare în ceea ce privește evoluția populației la nivelul județului Ialomița. Anul trecut, județul nostru a înregistrat un spor natural negativ de -2856 de persoane, arată Direcția Județeană de Statistică Ialomița. Principalul factor care a generat această situație a fost reprezentat de pandemia COVID-19, din cauza căreia și-au pierdut viața cei mai mulți ialomi­țeni. Aproximativ 1800 de persoane au murit anul trecut, în timpul valului 4 al pandemiei provocată de virusul SARS-CoV-2...

Mai multe decese, mai puține nașteri Potrivit Direcției Județene de Statistică ... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2022, 10:55 (3312 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sorinel/Panama Papers, «înțepat» de Prodan/Daromi Construct

S-a redeschis sezonul înșelăciunilor în agricultură

Sorinel/Panama Papers, «înțepat» de Prodan/Daromi Construct

Două societăți comerciale, cu sedii în localitățile Ograda și Mărculești, sunt implicate într-un dosar în care sunt anchetate fapte de «înșelăciune», «evaziune fiscală», «uz de fals» și «fals în înscrisuri sub semnătură privată». Dosarul se află în lucru la Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 din București, organele judiciare fiind sesizate de către una dintre societățile patronate de omul de afaceri Sorinel Villy Oprea, ialomi­țean prezent, alături de Elena Udrea, în celebrul dosar «Panama Papers».

Verificările sunt în curs Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2022, 15:15 (16319 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În timp ce numărul elevilor scade masiv, totalul dascălilor rămâne constant

Anomaliile Învățământului ialomițean

În timp ce numărul elevilor scade masiv, totalul dascălilor rămâne constant

În județul Ialo­mița, în timp ce numărul elevi­lor și al școlilor scade considerabil, cel al profesorilor rămâne constant. O arată o analiză a datelor pu­blicate de Inspectoratul Școlar Județean Ialo­mița, în raportul instituției denumit «Starea Învățămâtului Ialo­mi­țean». Astfel, în perioa­da 2018-2021, școlile din Ialomița au pierdut aproximativ 1000 de elevi în fie­care an, în timp ce nu­mărul ca­drelor didactice a rămas neschimbat.

Realitatea din spatele cifrelor Anual, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are obligația de a publica un raport denumit «Starea Învățământului Ialomițean... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2022, 11:10 (14857 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colectare selectivă în tot județul Ialomița până la sfârșitul anului 2023

Un obiectiv demn de o administrație județeană

Colectare selectivă în tot județul Ialomița până la sfârșitul anului 2023

Administrația ialomițeană speră să controleze activitatea de colectarea a deșeurilor selective până la sfârșitul anului 2023. La acest moment, firma ADI ECOO 2009 SRL, aflată în subordinea instituției, deservește 28 de localități la nivelul județului. Ca și în cazul Urban SA, intenția Consiliului Județean Ialomița este de a transforma această firmă într-un operator regional de colectare a deșeurilor menajere. «Până la sfârșitul anului 2023 Ialomița va controla procesul de colectare a deșeurilor menajere de la populație! Este o obligație care ar fi trebuit să se concretizeze de acum 10 ani. Am reușit într-un timp foarte scurt să facem ceea ce nu s-a făcut niciodată până acum...» a declarat Alexandru... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2022, 13:50 (5189 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei caută soluții «legale» pentru autorizarea firmelor de taximetrie

Primăria Țăndărei caută soluții «legale» pentru autorizarea firmelor de taximetrie

Luni, 30 mai a.c., administrația pu­blică din Țăndărei s-a confruntat cu un protest al taximetriștilor locali. Aceștia au blocat parcarea din fața instituției solicitând «soluții» pentru prelungirea autorizațiilor de transport în regim de taxi. Viceprimarul Traian Mitrea susține că «deblocarea situației se poate face doar prin respectarea legii».

Țăndărei rămâne fără taxiuri La nivelul orașului Țăndărei funcționează aproximativ 35 de taximetre. Situația acestora este reglementată din anul 2015 prin Regulamentul de organizare, funcționare și autorizare a activității de transport în regim... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2022, 20:20 (33875 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul șef al Serviciului pentru Situații de Urgență privat din Ciochina, arestat preventiv într-un dosar de corupție

Fostul șef al Serviciului pentru Situații de Urgență privat din Ciochina, arestat preventiv într-un dosar de corupție

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Prahova au deschis un dosar penal pe numele lui Ionuț Gurău, fostul șef al singurului serviciu privat pentru Situații de Urgență din județul Ialomița, care a funcționat vreme de un an în localitatea Ciochina. Acesta a fost prins în flagrant de ofițerii Direcției Generale Anticorupție în timp ce primea mită pe raza orașului Otopeni. În prezent, Ionuț Gurău a fost arestat preventiv pentru 30 de zile.

Prins în flagrant de ofițerii DGA Pe data de 26 mai 2022, Ionuț Gurău a fost prins în flagrant... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2022, 15:20 (17568 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pedepse majorate în dosarul reglărilor de conturi organizate de medicul Mirel Diaconu

Condamnări definitive

Pedepse majorate în dosarul reglărilor de conturi organizate de medicul Mirel Diaconu

După 3 ani petrecuți în faza de apel, la Curtea de Apel București, magistrații au dat o sentință definitivă în dosarul penal al medicului stomatolog Mirel Diaconu. Judecătorii din Capitală au majorat pedepsele aplicate inițial de magistrații din Slobozia. Astfel, Mirel Diaconu va petrece după gratii 6 ani și 4 luni, iar Sorin Alexe, celălalt inculpat al cauzei, 5 ani și 8 luni. Inițial, aceștia au fost condamnați la 3 ani și 3 luni și, respectiv, 3 ani și 6 luni, închisoare cu executare. Cei doi au fost cercetați penal după ce au organizat la Slobozia o reglare de conturi în stil mafiot. Pentru justiția din Ialomița dosarul a fost o premieră, inculpații fiind dovediți cu ajutorul unu bon fiscal... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2022, 13:40 (16274 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Încă 19 localități din Ialomița deservite de Urban SA Slobozia

Se extinde aria de operare

Încă 19 localități din Ialomița deservite de Urban SA Slobozia

Operatorul regional Urban SA continuă procesul de extindere al ariei de ope­rare pentru serviciile de apă și apă uzată în Ialomița. La acest moment, numărul localităților deservite de către Urban SA a ajuns la 26 de localități. Scopul principal al acestei extinderi îl reprezintă dezvoltarea infrastructurii de apă și apă uzată la nivelul județului Ialomița.

Urban SA merge până la capăt În cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor din cadrul ADI Periurbană Slobozia, desfășurată luna trecută, încă 19 administrații locale s-au alăturat oficial acestei Asociații. Decizia a fost adoptată... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2022, 15:05 (8525 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița a reclamat Penitenciarul Slobozia la Parchet

Camera de Conturi Ialomița a reclamat Penitenciarul Slobozia la Parchet

Pe lista sesizărilor penale făcute de Curtea de Conturi a României în urma misiuni­lor de audit efectuate în 2021 se numără și una din verifi­cările efectuate la Slobozia. Este vorba despre controlul realizat în vara anului trecut la Penitenciarul Slobozia. Notele de constatare s-au transformat într-o plângere penală ce a fost înaintată Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia. Acuzațiile pe care auditorii Camerei de Conturi Ialomița le aduc vizează comiterea infracțiunii de «gestiune frauduloasă». Contactați telefonic pentru un punct de vedere, reprezentanții Penitenciarului Slobozia au refuzat să facă precizări cu privire la acest caz.

Se așteaptă decizia procurorilor... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2022, 10:55 (14081 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Ziua Grâului» Bărăgan 2022, la a II-a ediție

«Ziua Grâului» Bărăgan 2022, la a II-a ediție

Ferma societății Telehuz Agriserv Mărculești a fost joi, 26 mai a.c., gazda celei de a II-a ediții a evenimentului «Ziua Grâului» Bărăgan 2022. Scopul evenimentului a fost acela de a le prezenta agricultorilor ultimele inovații tehnologice în ceea ce privește culturile de grâu și orz. Evenimentul a fost organizat cu sprijinul ACCPT Ialomița și APPR. Alături de fermieri a fost și Dragoș Costin Telehuz, secretar de stat în cadrul Ministerului Agriculturii.

Târg Agricol în inima Bărăganului La evenimentul desfășurat în cadrul fermei Telehuz Agriserv au participat 12 companii producătoare... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2022, 18:10 (11518 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Au început lucrările la Autobaza de Transport Slobozia

Au început lucrările la Autobaza de Transport Slobozia

Administrația Soare a semnat ordinul de începere a lucrărilor pentru Autobaza de Transport Slobozia. Durata de execuție a lucrărilor este de 14 luni, însă autoritățile locale speră ca inves­tiția să fie finalizată înainte de termen. «Refuz să risipesc energia mea și a colegilor mei în scandaluri publice... Ne concentrăm atenția asupra finalizării investițiilor pe care le-am promis slobozenilor. Vreau să trăiesc într-un oraș modern, cu care să mă mândresc!» a declarat primarul Dragoș Soare.

Nu aduce mandatul ce aduce primăvara 2022 Administrația locală a semnat ordinul de începere... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2022, 11:05 (6299 vizualizări - 4 comentarii)

28 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

ITM Ialomița: Controale la firmele care plasează forță de muncă în străinătate

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița desfășoară în această perioadă, sub coordonarea Inspecției Muncii, o acțiune de informare și control cu privire la respectarea dispozițiilor legale de către agenții ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 18:40
(3022 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 martie a.c., 82 de polițiști și 22 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și  pentru prevenirea și limitarea ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 16:25
(2143 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a polițiștilor la Sinești

Acțiune preventivă a polițiștilor la Sinești

În cursul zilei de miercuri, 17 martie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Siguranță Școlară și Biroului de Analiză și Prevenirea Criminalității au organizat și desfășurat o acțiune pentru prevenirea și ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 16:20
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 63 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8839, cu 63 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

18 Martie 2021, 15:50
(3428 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la samsarii de mașini

Miercuri, 17 martie 2021, polițiști din cadrul Direcției de Investigare a Criminalității Economice-IGPR, sub supravegherea procurorilor de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Curtea de Apel București ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2021, 16:05
(3841 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8776, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2021, 15:40
(4720 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Ghidul contribuabililor care optează pentru redirecționarea unei sume reprezentând până la 3,5% din impozitul pe venit/câștigul net anual impozabil

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că Agenția Națională de Administrare fiscală a elaborat Ghidul contribuabililor care optează pentru redirecționarea unei sume reprezentând ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2021, 12:10
(5911 vizualizări - 0 comentarii)


Focar COVID-19: Carantină zonală la Ciochina

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus carantinarea zonală a comunei Ciochina. Decizia va intra în vigoare de la miezul nopții de marți, 16 martie 2021, și va fi ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2021, 20:05
(6321 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 16 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8716, cu 40 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2021, 15:40
(4349 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Verificările desfășurate de polițiștii ialomițeni, în cadrul activităților de prevenire și limitare a infectării cu virusul SARS-CoV-2, au dus la identificarea și sancționarea a 54 de cetățeni care nu au ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2021, 13:20
(2202 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Gheorghe Doja și Gimbășani

Incendii la Gheorghe Doja și Gimbășani

Marți, 16 martie a.c., în jurul orei 2,00, 3 echipaje de pompieri din cadrul Gărzii de pompieri Slobozia cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă precum și o ambulanță SMURD, au fost alertați pe ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2021, 11:50
(3259 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF a publicat «Ghidul privind impozitul pe veniturile microîntreprinderilor»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice care au obligația de plată a impozitului pe veniturile microîntreprinderilor că pe site-ul ANAF a fost publicat «Ghidul ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 15:55
(10876 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 42 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 15 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8676, cu 42 de cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 15:45
(3386 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Prelungirea Stării de Alertă a adus și modificarea intervalului de limitare a deplasărilor doar din motive justificate în intervalul orar 22,00-05,00, aseară fiind organizată o acțiune la nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 13:50
(1593 vizualizări - 1 comentariu)


APIA eliberează adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a încheiat convenții pentru finanțarea capitalului de lucru cu instituții bancare și nebancare și, începând de luni, 15.03.2021, eliberează ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 12:35
(4688 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Declarația 112 a fost modificată

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice și juridice care au calitatea de angajatori sau sunt asimilate acestora, instituțiile prevăzute la art. 136 lit. d) - f ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2021, 11:10
(5303 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 42 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 14 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8634, cu 42 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2021, 16:10
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 13 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8592, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2021, 15:35
(3372 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 37 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 12 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8576, cu 37 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2021, 15:25
(4015 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Servicii fiscale electronice puse la dispoziția contribuabililor

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că înrolarea în «Spațiul Privat Virtual» (SPV) oferă, atât persoanelor fizice cât și persoanelor juridice, toate facilitățile ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2021, 14:10
(5768 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Obligație pentru pescari de a se obține autorizație de capturare/recoltare

Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița informează asupra obligativității obținerii, de către pescarii comerciali, anual, a autorizației de capturare/recoltare conform Ordinului nr. 410 din 11 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2021, 13:35
(8388 vizualizări - 0 comentarii)


DN2: Patru răniți în urma unui accident rutier

DN2: Patru răniți în urma unui accident rutier

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că în cursul zilei de joi, 11 martie a.c., pe DN2, între localitațile Misleanu și Andrășești, s-a produs un accident rutier. În urma impactului ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 18:50
(3899 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


APM Ialomița: Campania Națională «Vinerea Verde»-«STOP! Azi mașina stă pe loc!»

De la ce pornim? De la o realitate care schimbă viața Planetei: amprenta de carbon din traficul rutier. Deplasarea la birou, acasă sau în vacanță face parte din viața fiecăruia dintre noi ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 16:45
(3304 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,04%, rata șomajului în ianuarie 2021

La sfârșitul lunii ianuarie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4732  șomeri (din care 2111 femei), rata șomajului fiind de 5,04%, cu 0 ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 15:35
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 39 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 11 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8539, cu 39 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 15:25
(4224 vizualizări - 0 comentarii)


Bazinul de Înot Didactic din Slobozia, închis din cauza COVID-19

Bazinul de Înot Didactic din Slobozia, închis din cauza COVID-19

Reprezentanții Clubului Sportiv Municipal Slobozia au decis să suspende activitatea Bazinului de Înot Didactic din oraș din cauza unui caz de COVID-19. O asistentă medicală care își desfășura activitatea ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 12:25
(4420 vizualizări - 0 comentarii)


Razie la Urziceni

În cursul zilei de miercuri, 10 martie a.c., 65 de efective de Ordine Publică, Poliție Rutieră și Investigații Criminale, luptători ai Serviciului pentru Acțiuni Speciale Ialomița precum și jandarmi ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 12:20
(3263 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Incendiu la o casă din Maia

Incendiu la o casă din Maia

Miercuri, 10 martie, a.c., în jurul orelor 21,30, pompierii militari din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost solicitați să intervină în comuna Maia, pentru localizarea și lichidarea unui ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2021, 11:15
(2947 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia incendiu


Slobozia: Mașină a Poliției, implicată într-un accident

Slobozia: Mașină a Poliției, implicată într-un accident

O mașină a Poliției a fost implicată într-un accident la Slobozia. Evenimentul s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 10 martie a.c., în intersecția semaforizată din apropierea sediului BRD. În accident ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 17:20
(4914 vizualizări - 1 comentariu)


Cegani: Incendiu din cauza unui scurtcircuit

Miercuri, 10 martie a.c., în jurul orei 9,15, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați să intervină în satul Cegani/comuna Bordușani, pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 17:10
(2858 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cegani incendiu


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...