Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Măsurarea calității aerului, misiune imposibilă pentru autorități

În Ialomița

Măsurarea calității aerului, misiune imposibilă pentru autorități

Anual, Direcția Județeană de Mediu Ialomița, fosta Agenție pentru Protecția Mediului Ialomița, prezintă publicității un raport detaliat cu privire la starea factorilor de mediu din județ. Documentul cuprinde o secțiune special dedicată calității aerului, subiect de interes public având în vedere scandalurile provocate de poluările olfactive generate de activitatea industrială desfășurată mai ales în apropiere de Slobozia. DJM Ialomița susține însă că nu poate furniza informații relevante despre calitatea aerului respirat de ialomițeni pentru că aparatele utilizate pentru măsurat au înregistrat probleme tehnice.

 

Probleme tehnice în măsurarea calității aerului... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2026, 12:05 (5198 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul din Slobozia va beneficia de scări exterioare pentru evacuare în caz de incendiu

Ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița

Spitalul din Slobozia va beneficia de scări exterioare pentru evacuare în caz de incendiu

Prima ședință ordinară a Consiliului Județean Ialomița din 2026, desfășurată miercuri, 28 ianuarie a.c., a fost în sistem online, consilierii județeni având spre aprobare o serie de 4 proiecte de hotărâri. Ordinea de zi a fost suplimentată, la capitolul «diverse» fiind prezentat un raport al președintelui Consiliului Județean Ialomița privind situația gestionării bunurilor din domeniul public și privat al județului, precum și pomposul «Plan Strategic cu privire la prioritățile siguranței persoanei și ordinii publice al Autorității Teritoriale de Ordine Publică pentru anul 2026».

 

O ședință «tehnică»... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2026, 07:50 (5754 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clasă pentru pregătirea instructorilor de Oină la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Clasă pentru pregătirea instructorilor de Oină la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Reprezentanții Inspecto­ratului Școlar Județean Ialomița au confirmat că, în planul de școlarizare pentru anul școlar 2026-2027, Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» a făcut demersurile necesare pentru înființarea unei clase destinată formării instructorilor de Oină. Sportul național al României se bucură de o mare popularitate în rândul elevilor din Ialomița, instituții de învățământ din mediul rural și urban având în componență echipe de Oină.

 

Prima clasă la nivel național Școli din localități precum ... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2026, 10:10 (4619 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA Slobozia, cel mai mare operator de apă și canalizare din Ialomița

Urban SA Slobozia, cel mai mare operator de apă și canalizare din Ialomița

Început în anul 2016, procesul de extindere al ariei de operare a Urban SA Slo­bozia va continua până în 2028. Repre­zentanții societății susțin că până la data stabi­lită vor fi asigurate servicii de apă și canalizare în cel puțin 30 de localități din Ialomița. Astfel, Urban SA Slobozia își va consolida poziția de cel mai mare operator care oferă astfel de servicii în Ialomița. «Urban are capacitatea de a oferi servicii de calitate, continuare procesului de extindere fiind firesc!» a declarat Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA.

 

Aria de operare a Urban SA... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2026, 14:20 (10375 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laboratorul anti-drog al Serviciului de Medicină Legală Ialomița se lasă așteptat

Laboratorul anti-drog al Serviciului de Medicină Legală Ialomița se lasă așteptat

Promis încă din anul 2024, laboratorul anti-drog al Serviciului de Medicină Legală Ialomița încă nu a fost realizat. În continuare, testele de confirmare pentru prezența substanțelor interzise în cazul șoferilor depistați pe șosele de polițiștii ialomițeni sub efectul drogurilor se efectuează la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici» din București.

 

Un demers nerealizat În anul 2024, reprezentanții Spita­lului Județean de Urgență Slobozia anunțau intenția achiziției unor echipamente medicale care să permită Serviciului... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2026, 12:10 (2711 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Compartiment de Pneumologie la Spitalul Orășenesc Țăndărei

Compartiment de Pneumologie la Spitalul Orășenesc Țăndărei

Reprezentanții Spitalului Orășenesc din Țăndărei au făcut demersuri în ve­derea înființării unui Comparti­ment de Pneumologie în cadrul unității medicale. Aceștia așteaptă să primească aprobarea Ministerului Sănătății în acest sens.

 

Sprijin pentru bolnavi Cu o istorie de peste un secol, Spitalul Orășenesc din Țăndărei este singura unitate medicală pavilionară din județul Ialomița. Având în vedere felul în care au fost construite clădirile din incinta sa, unitatea me­dicală poate susține activitatea unui Compartiment de Pneumologie... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2026, 07:50 (5629 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Rămășițe umane descoperite în zona stației CFR Slobozia Nouă

Slobozia: Rămășițe umane descoperite în zona stației CFR Slobozia Nouă

UPDATE: Cadavrul a fost identificat de polițiști. Este vorba despre o femeie 75 de ani!

Descoperire macabră la Slobozia. Mai multe părți ale unui cadavru au fost descoperite duminică, 1 februarie 2026, în extravilanul orașului, în apropiere de stația CFR Slobozia Nouă. Reamintim faptul că sâmbătă, 31 ianuarie 2026, printr-un apel la 112, o femeie a alertat autoritățile după ce a găsit părți ale unui picior pe strada pe care își plimba câinele, din Cartierul Tineretului al Sloboziei. 

 

O anchetă în curs «Duminică, 1 februarie 2026, au fost continuate verificările în teren, în extravilanul municipiului Slobozia... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2026, 13:20 (6626 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte educaționale de 3 milioane de euro inițiate de Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

Proiecte educaționale de 3 milioane de euro inițiate de Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia a reușit performanța de a be­neficia de 3 milioane de euro, din fonduri europene, prin intermediul proiectelor educaționale pe care le-a inițiat. O parte dintre acestea au fost deja realizate, altele sunt în curs de implementare sau de evaluare. «Ne dorim să transformăm acest liceu într-unul modern și incluziv. Proiectele noastre pun accent pe integrare și suport pentru elevii care au nevoie de sprijinul cadrelor didactice!» susține Iulia Nedeloiu, directorul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia.

 

Tehnologie pentru elevii de toate vârstele... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2026, 10:20 (19712 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul din Slobozia încasează «taxa de horoscop»

Pentru că există solicitări

Spitalul din Slobozia încasează «taxa de horoscop»

Din cauza numărului tot mai mare de cereri venite din partea persoanelor care solicită eliberarea de informații pri­vind data și ora nașterii în vederea efectuării astrogramelor, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a impus la rândul său «taxa de horoscop». Valoarea taxei pe care cei care soli­cită astfel de informații trebuie să o plătească pentru eliberarea documen­telor este de 100 de lei, reprezentanții unității medicale luând în calcul majorarea acesteia. «Există astfel de solicitări, iar cei care le transmit spe­cifică în mod clar că este vorba despre astrograme!» recunoaște situația Liviu Patrichi... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2026, 12:15 (4747 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-consilierul prezidențial Potinche, în sfârșit director general la DGASPC Ialomița. Pentru 7 zile!

Ex-consilierul prezidențial Potinche, în sfârșit director general la DGASPC Ialomița. Pentru 7 zile!

Așa cum ziarul nostru vă informa încă de prin noiembrie 2025, la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița urmau să se organizeze concursuri de ocupare a funcțiilor de director general, respectiv director general adjunct. Malițioși cum ne știți, recunoaștem, am fost ferm convinși că «pohta ce-a pohtit-o» onor ex-șeful de cabinet prezidențial Alin Potinche a fost de director general al DGSPC Ialomița, surprinși fiind de decizia «caisei» de a se instala pe funcția de adjunct. Revenind, dosarele de înscriere au fost depuse la sediul DGASPC Ialomița până la data de 5 decembrie 2025 inclusiv, selecția acestora... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2026, 08:05 (10373 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deponenții CAR Învățământ Slobozia cer Tribunalului Ialomița urgentarea anchetei

Deponenții CAR Învățământ Slobozia cer Tribunalului Ialomița urgentarea anchetei

În timp ce ancheta în cazul CAR Învățământ Slobozia a fost trasă pe «linie moartă» de Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, o parte dintre clienții entității financiar-nebancare cer acum judecătorilor să someze anchetatorii în vederea urgentării cercetărilor. Mai multe procese ce au acest obiect au fost deschise pe rolul Tribunalului Ialomița.

 

Val de procese la Tribunalul Ialomița Conform art. 448 din Codul de Procedură Penală, orice parte a unui proces penal poate depune contestație privind durata procesului penal. Invoc... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2026, 10:20 (9179 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Morții din Bărbulești, datorii de aproape 1 milion de lei la primărie

Morții din Bărbulești, datorii de aproape 1 milion de lei la primărie

Aproximativ 150 de persoane decedate, cu domiciliul în comuna Bărbulești, datorează Primăriei din localitate aproape 1 milion de lei. Sumele reprezintă valoarea amenzilor pe care defuncții le-au primit în timpul vieții, dar pe care nu le-au plătit. Curtea de Conturi a României a descoperit situația în urma unei misiuni de audit întreprinsă anul trecut și a expus public situația. Administrația locală a fost somată să șteargă din evidențele contabile atât suma datorată, cât și numele datornicilor, având în vedere faptul că au murit. Pe de altă parte, auditorii atrag atenția cu privire la faptul că Primăria Bărbulești nu a făcut niciodată demersuri... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2026, 16:20 (50628 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Virozele respiratorii și gripa îmbolnăvesc mii de ialomițeni

Virozele respiratorii și gripa îmbolnăvesc mii de ialomițeni

În plin sezon al virozelor respiratorii și al gripei, mii de ialomițeni au primit îngrijiri medicale din partea medicilor de familie sau au fost internați. Medicii recomandă vaccinarea ca metodă de prevenție, purtarea măștilor de protecție sanitară și evitarea zonelor aglomerate.

 

Statistică îngrijorătoare Direcția de Sănătate Publică Ialomița arată că, de la începutul lunii ianuarie 2026, la nivelul județului Ialomița s-au înregistrat peste 1200 de cazuri de viroze respiratorii. De asemenea, DSP Ialomița raportează și peste 200 de cazuri de gripă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2026, 12:20 (6030 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

IPJ Ialomița riscă să piardă finanțarea pentru modernizarea clădirii Poliției Municipiului Slobozia

IPJ Ialomița riscă să piardă finanțarea pentru modernizarea clădirii Poliției Municipiului Slobozia

bonus: Jandarmeria ialomițeană are un sediu reabilitat cu bani europeni

Într-o conferință de presă organizată la finele anului precedent, Agenția de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia preciza că Ialomița are peste 100 de proiecte cu finanțare europeană depuse în 2025. Printre acestea se număra și cel al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița ce avea drept obiectiv reabilitarea sediului în care își desfășoară activitatea Poliția Municipiului Slobozia. Lansat în 2020 și «apt» de finanțare la vremea respectivă, proiectul a fost etapizat cu aprobarea ADR Sud-Muntenia și propus pentru a fi inclus pe o nouă axă de finanțare. Dacă lucrările nu vor începe, IPJ Ialomița se află în riscul de a pierde banii europeni... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2026, 07:55 (5149 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Amara caută soluții pentru aprovizionarea cu nămol sapropelic a bazelor de tratament din stațiune

Primăria Amara caută soluții pentru aprovizionarea cu nămol sapropelic a bazelor de tratament din stațiune

Nămolul sapropelic, cea mai importantă resursă naturală a localității Amara, nu poate fi utilizat de către bazele de tratament din stațiunea Amara. Primăria Amara caută soluții la această situație și continuă demersurile pentru obținerea dreptului de exploatarea asupra nămolului sapropelic din lac. «Nu suntem indiferenți față de această situație. Căutăm soluții și le vom găsi!» ne-a declarat Valentin Moraru, primarul orașului Amara.

 

Situația de fapt De peste două decenii, Lacul Amara s-a aflat în administrarea Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2026, 10:05 (1493 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 11 mii de elevi ialomițeni vor beneficia de Programul «Masă Sănătoasă»

În 2026

Peste 11 mii de elevi ialomițeni vor beneficia de Programul «Masă Sănătoasă»

În urmă cu o săptămână, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut publică lista unităților de învățământ care, în 2026, vor beneficia de fonduri în baza Programului «Masă Sănătoasă». Guvernul României a dat startul finanțării Progra­mului în ultima zi a anului 2025, iar listele au fost aprobate de Ministerul Educației în urmă cu o săptămână. Ialomița are înscrise în Programul «Masă Sănătoasă» 30 unități de învățământ. În aceste școli există peste 11 mii de elevi beneficiari ai Programului.

 

Sandvișuri în schimbul meselor calde... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2026, 10:10 (6543 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Senzaționalele inginerii financiare pe bani publici ale administrației Potor

Se întâmplă la Slobozia

Senzaționalele inginerii financiare pe bani publici ale administrației Potor

Că tot s-a (re)abonat Primă­ria condusă de Alexandru Potor la ChatGPT Business, slobozenii înțeleg altfel lucrurile emanate de instituție. Credem că rândurile următoare vor fi edificatoare pentru AI, căci la Slobozia administrația se face cu in­ternetul pornit și Inteligența Artifi­cială are neuronii deconectați. «Ingi­neria financiară cu bani publici se referă la utilizarea strategică și uneori complexă a instrumentelor și practicilor financiare pentru a optimiza gestionarea fondurilor de la stat, dar poate îmbrăca și forme de evaziune, fraudă sau optimizare fiscală agresivă, implicând adesea structuri societare sau tranzacții opace pentru a eluda reglementările și a obține avantaje necuvenite din bugetul de stat, fiind un domeniu de interes public și juridic»... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2026, 09:50 (20632 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Reducere semnificativă a numărului de Asociații de Proprietari

Slobozia: Reducere semnificativă a numărului de Asociații de Proprietari

Oraș cu peste 400 de Asociații de Proprietari în trecut, Slobozia a rămas în prezent cu puțin peste 200. Motivul este generat de faptul că președinții acestor entități nu au calificarea necesară pentru a ocupa funcțiile în care au fost numiți de locatarii blocurilor din oraș. Legea s-a schimbat de mai bine de 5 ani și îi obligă acum pe președinții Asociațiilor de Loca­tari să participe la cursuri și să obțină un atestat profesional. În lipsa acestei calificări, aceștia nu pot profesa. Cei din Slobozia, fără atestat, au renunțat de bună voie pentru a nu intra în ilegalitate.

 

Asociații fără președinți... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2026, 12:35 (12555 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Anchetă penală la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în urma decesului unei paciente

Anchetă penală la Spitalul Județean de Urgență Slobozia în urma decesului unei paciente

Transferată de la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești la cel din Slobozia, o pacientă de aproximativ 70 de ani a murit la 48 de ore de la intervenția chirurgicală la care a fost supusă în cadrul celui mai mare spital din județ. Reprezentanții unității medicale au fost acuzați de rudele pacientei de lipsă de comunicare și au depus o plângere la Poliție. În prezent, decesul femeii este anchetat de organele judiciare. «Din punct de vedere medical, s-au făcut toate demersurile pentru asigurarea unei spita­lizări eficiente... Tratăm fiecare pacient internat cu responsabilitate!» au transmis reprezentanții Spitalului Județean de Urgență... [citește_tot_articolul]

22 Ianuarie 2026, 08:05 (33870 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

La Slobozia, impozitele și taxele locale au fost majorate cu până la 140%

La Slobozia, impozitele și taxele locale au fost majorate cu până la 140%

Începutul de an a venit cu scumpiri, dar și cu majorări ale taxelor și impozitelor locale datorate de cetățeni. La Slobozia, administrația locală a aprobat noile valori ale taxelor și impozitelor locale încă din decembrie 2025, printr-o hotărâre a Consiliului Local Slobozia ce a intrat în vigoare la 1 ianuarie 2026. Calculele arată că majorarea este cuprinsă între 80% și 140%. De asemenea, în afară de reducerea de 10% pentru plata ta­xelor și impozitelor locale până la 31 martie 2026, alte reduceri semnificative aplicate de administrația locală nu se mai aplică.

 

Impozite mai mari de anul acesta... [citește_tot_articolul]

21 Ianuarie 2026, 10:20 (20578 vizualizări - 15 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
326 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 25 ianuarie 2021, termen limită pentru depunerea a 12 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 25 ianuarie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: Formularul 100 «Declarație ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 14:10
(3083 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de peste 113000 de lei

În intervalul 03.12.2020-07.01.2021, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat acțivități specifice pentru prevenirea apariției toxiinfecțiilor alimentare. Prin personalul ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 13:55
(1818 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Echipaje de la Detașamentul de Pompieri Slobozia, cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj SMURD, au intervenit marți, 12 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,30, în municipiul Slobozia la un accident ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:20
(1589 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Un incendiu s-a produs marți, 12 ianuarie 2021, în jurul orelor 16,10, la o casă din Gheorghe Doja. Pentru localizarea și lichidarea incendiului izbucnit, militarii Detașamentului de Pompieri Slobozia au ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:15
(1833 vizualizări - 0 comentarii)


La Slobozia, incidența cazurilor de COVID-19 a crescut la 3,60/1000 de locuitori

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează cu privire la faptul că rata incidenței cazurilor de COVID-19 a crescut la nivelul municipiului Slobozia la valoarea de 3,60/1000 de locuitori. ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:20
(2308 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni prin care au verificat modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de protecție sanitară, privind răspândirea noului ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:00
(2131 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Sancționat pentru că a încălcat măsura izolării la domiciliu

Un tânăr de 37 de ani, domiciliat în localitatea Făcăeni, a fost sancționat de către polițiști, acesta încălcând măsura izolării la domiciliu, impusă prin decizia Direcției de Sănătate Publică Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 18:00
(2741 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice

În seara zilei de luni, 11 ianuarie a.c., în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru un control de rutină mașina condusă de un bărbat, de 46 de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 17:00
(2307 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat în ziua de luni, 11 ianuarie a.c., un autoturism condus de un șofer în vârstă de 42 de ani, din Slobozia, având ca pasageri ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 16:00
(2021 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 43 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7220, cu 43 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 15:40
(2744 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Accesează una dintre facilitățile fiscale și nu vei fi executat silit!

ANAF desfășoară o amplă campanie de informare a contribuabililor cu privire la măsurile fiscale a căror aplicabilitate a fost prelungită prin Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 226/2020. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 18:20
(10714 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Măsuri active destinate angajatorilor

În Monitorul Oficial nr. 1326/31.12.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 220/2020, privind aplicarea unor măsuri de protecție socială după 1 ianuarie 2021 în contextul răspândirii coronavirusului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 17:50
(2437 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane dispărute

Ialomița: Persoane dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două persoane, de 37 și 47 de  ani, care au plecat de la domiciliu. Cei care pot oferi informații sau detalii care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:50
(2104 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

195 de kilograme de pește, din specia caras, transportat fără documente legale, au depistat polițiștii ialomițeni pe raza comunei Platonești, în portbagajul unui autovehicul condus de un bărbat de 24 de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:45
(2624 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, în jurul orelor 12,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Gârbovi, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:40
(1620 vizualizări - 0 comentarii)


Înmormântare cu amenzi la Fetești

La sfârșit de săptămână, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ialomițeni, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:35
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7177, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 15:25
(1761 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7155, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 15:40
(3218 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia a intrat din nou în Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 a crescut la 3,29/1000 de locuitori!

Potrivit unei analize a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, municipiul Slobozia a fost inclus din nou pe lista localităților aflate în Zona Roșie, din cauza creșterii numărului cazurilor de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 11:35
(3678 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7126, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2021, 15:45
(2747 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Centura Sloboziei

Accident rutier pe Centura Sloboziei

Două autovehicule s-au ciocnit în ziua de vineri, 8 ianuarie2021, pe șoseaua de Centură a municipiului Slobozia. În cele două autovehicule se aflau 5 persoane, nefiind înregistrați răniți. Pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:55
(2195 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Un accident rutier s-a produs vineri, 8 ianuarie a.c., în zona localității Orboiești. Din primele informații este vorba despre două autoturisme care s-au ciocnit violent. În ambele autovehicule se aflau ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:45
(1578 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

O autoutilitară în care se aflau 4 persoane a fost implicată într-un accident rutier în zona localității Bucu, produs în ziua de vineri, 8 ianuarie 2021. La fața locului au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:40
(2653 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 59 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7098, cu 59 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 15:20
(2718 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 40000 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 12:40
(3485 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7039, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2021, 16:05
(2130 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean reținut la Slobozia pentru «tâlhărie»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat bănuit de comiterea unei infracțiunii de tâlhărie luni, 4 ianuarie a.c., asupra unei tinere din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:15
(3408 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 18750 de lei

Sub coordonarea Instituției Prefectului, au fost desfășurate în sistem integrat, noi acțiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, scopul vizat fiind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:10
(3965 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 98 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7025, cu 98 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 15:55
(1993 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvenția la motorină pe trimestrul IV 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 1 februarie 2021 inclusiv, se depun Cererile de plată pentru rambursarea ajutorului de stat ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 19:15
(7639 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...