Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

APIA Ialomița, plăți către fermieri de peste 500 milioane de lei

În 2025

APIA Ialomița, plăți către fermieri de peste 500 milioane de lei

La nivelul județului Ialomița, Agricultura a reprezentat și în 2025 principalul sector de ac­tivitate care a ajutat la atragerea fondurilor europene. Cu sprijinul Agenției de Plăți și Intervenții pentru Agricul­tură Ialomița, fermierii ialomițeni au încasat aju­toare financiare de peste 500 milioane de lei, conform statisticilor oficiale.

 

Bani europeni pentru fermieri O parte semnificativă a fondurilor europene de care au beneficiat fermierii ialomițeni au fost acordate în baza Cererilor Unice de Plată. Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2026, 12:20 (3100 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

O familie din Țăndărei a încasat ilegal alocații din 4 state europene pe numele a 13 copii!

2 milioane de lei prejudiciu, anchetă la Poliție

O familie din Țăndărei a încasat ilegal alocații din 4 state europene pe numele a 13 copii!

După o muncă de documentare de aproape 4 ani, Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița a reușit să demonstreze că zeci de ialomițeni au reușit să păcălească vigilența asistenților sociali din diferite state ale Uniunii Europene, încasând sume record sub forma ajutoarelor financiare acordate pentru creșterea copiilor. În Ialomița, prejudiciul se ridică la peste 4 milioane de lei, conform primelor date. Instituția a sesizat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, iar în cauză a fost deschisă o anchetă penală de către polițiști. «Ni s-a comunicat că ve­rificările sunt în curs...» au transmis oficialii AJPIS Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2026, 07:50 (6484 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

50 milioane de lei pentru 6 localități ialomițene în vederea realizării rețelei de gaze naturale

50 milioane de lei pentru 6 localități ialomițene în vederea realizării rețelei de gaze naturale

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Ialomiței», din care fac parte comunele Bucu, Gheorghe Lazăr, Scânteia, Mărculești, Cosâmbești și Valea Ciorii, a semnat contractul de finanțare cu Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației în vedere realizării rețelei de gaze naturale. Valoarea proiectului este de 50 milioane de lei, fondurile fiind alocate din bugetul Guvernului României.

 

Rețea de gaze naturale în mediul rural Interesul pentru dezvoltarea rețelelor de gaze naturale în mediul rural a determinat localitățile... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2026, 10:20 (16107 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Statul a plătit lunar 6000 de lei pentru sănătatea orală a ialomițenilor

În 2025

Statul a plătit lunar 6000 de lei pentru sănătatea orală a ialomițenilor

Stomatologia rămâne una dintre cele mai subfinanțate specialități medicale. Conform informațiilor oferite de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, fie­care medic aflat în relații contractuale cu instituția a primit lunar doar 6000 de lei pentru efectuarea mano­perelor. Având în vedere valorile mici pe care le au sumele decontate, foarte puțini medici stomatologi fac demersuri pentru a încheia contracte cu reprezentanții CJAS Ialomița.

 

Un serviciu medical subfinanțat În Ialomița profesează peste 100 de medici stomatologi... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2026, 09:55 (4577 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia caută soluții pentru implementarea Proiectului «ELENA» în școli

Aflat în întârziere

Primăria Slobozia caută soluții pentru implementarea Proiectului «ELENA» în școli

bonus: S-a majorat indemnizația de hrană pentru nevoiașii din Slobozia

Debutul lucrărilor de eficien­tizare energetică a unităților de învățământ din Slobozia, prin Programul «ELENA», creează haos în comunitatea locală. Părinții susțin că s-ar fi propus revenirea la școala online pe tot parcursul implementării proiectului, iar această inițiativă a fost categoric respinsă. Reprezentanții Primăriei Slobozia, instituția care gestionează proiectul la nivel local, susțin însă că se caută soluții pentru ca impactul lucrărilor asupra activității școlare să fie unul cât mai mic. «Cu siguranță școala online nu este o soluție... Vom căuta alături de constructori cele mai bune alternative de lucru pentru ca activitatea școlară să nu fie dată peste cap!»... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2026, 10:15 (7240 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Măsurarea calității aerului, misiune imposibilă pentru autorități

În Ialomița

Măsurarea calității aerului, misiune imposibilă pentru autorități

Anual, Direcția Județeană de Mediu Ialomița, fosta Agenție pentru Protecția Mediului Ialomița, prezintă publicității un raport detaliat cu privire la starea factorilor de mediu din județ. Documentul cuprinde o secțiune special dedicată calității aerului, subiect de interes public având în vedere scandalurile provocate de poluările olfactive generate de activitatea industrială desfășurată mai ales în apropiere de Slobozia. DJM Ialomița susține însă că nu poate furniza informații relevante despre calitatea aerului respirat de ialomițeni pentru că aparatele utilizate pentru măsurat au înregistrat probleme tehnice.

 

Probleme tehnice în măsurarea calității aerului... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2026, 12:05 (5212 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul din Slobozia va beneficia de scări exterioare pentru evacuare în caz de incendiu

Ședința ordinară a Consiliului Județean Ialomița

Spitalul din Slobozia va beneficia de scări exterioare pentru evacuare în caz de incendiu

Prima ședință ordinară a Consiliului Județean Ialomița din 2026, desfășurată miercuri, 28 ianuarie a.c., a fost în sistem online, consilierii județeni având spre aprobare o serie de 4 proiecte de hotărâri. Ordinea de zi a fost suplimentată, la capitolul «diverse» fiind prezentat un raport al președintelui Consiliului Județean Ialomița privind situația gestionării bunurilor din domeniul public și privat al județului, precum și pomposul «Plan Strategic cu privire la prioritățile siguranței persoanei și ordinii publice al Autorității Teritoriale de Ordine Publică pentru anul 2026».

 

O ședință «tehnică»... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2026, 07:50 (5863 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Clasă pentru pregătirea instructorilor de Oină la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Clasă pentru pregătirea instructorilor de Oină la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Reprezentanții Inspecto­ratului Școlar Județean Ialomița au confirmat că, în planul de școlarizare pentru anul școlar 2026-2027, Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» a făcut demersurile necesare pentru înființarea unei clase destinată formării instructorilor de Oină. Sportul național al României se bucură de o mare popularitate în rândul elevilor din Ialomița, instituții de învățământ din mediul rural și urban având în componență echipe de Oină.

 

Prima clasă la nivel național Școli din localități precum ... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2026, 10:10 (4630 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA Slobozia, cel mai mare operator de apă și canalizare din Ialomița

Urban SA Slobozia, cel mai mare operator de apă și canalizare din Ialomița

Început în anul 2016, procesul de extindere al ariei de operare a Urban SA Slo­bozia va continua până în 2028. Repre­zentanții societății susțin că până la data stabi­lită vor fi asigurate servicii de apă și canalizare în cel puțin 30 de localități din Ialomița. Astfel, Urban SA Slobozia își va consolida poziția de cel mai mare operator care oferă astfel de servicii în Ialomița. «Urban are capacitatea de a oferi servicii de calitate, continuare procesului de extindere fiind firesc!» a declarat Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA.

 

Aria de operare a Urban SA... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2026, 14:20 (10397 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Laboratorul anti-drog al Serviciului de Medicină Legală Ialomița se lasă așteptat

Laboratorul anti-drog al Serviciului de Medicină Legală Ialomița se lasă așteptat

Promis încă din anul 2024, laboratorul anti-drog al Serviciului de Medicină Legală Ialomița încă nu a fost realizat. În continuare, testele de confirmare pentru prezența substanțelor interzise în cazul șoferilor depistați pe șosele de polițiștii ialomițeni sub efectul drogurilor se efectuează la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici» din București.

 

Un demers nerealizat În anul 2024, reprezentanții Spita­lului Județean de Urgență Slobozia anunțau intenția achiziției unor echipamente medicale care să permită Serviciului... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2026, 12:10 (2737 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Compartiment de Pneumologie la Spitalul Orășenesc Țăndărei

Compartiment de Pneumologie la Spitalul Orășenesc Țăndărei

Reprezentanții Spitalului Orășenesc din Țăndărei au făcut demersuri în ve­derea înființării unui Comparti­ment de Pneumologie în cadrul unității medicale. Aceștia așteaptă să primească aprobarea Ministerului Sănătății în acest sens.

 

Sprijin pentru bolnavi Cu o istorie de peste un secol, Spitalul Orășenesc din Țăndărei este singura unitate medicală pavilionară din județul Ialomița. Având în vedere felul în care au fost construite clădirile din incinta sa, unitatea me­dicală poate susține activitatea unui Compartiment de Pneumologie... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2026, 07:50 (5652 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Rămășițe umane descoperite în zona stației CFR Slobozia Nouă

Slobozia: Rămășițe umane descoperite în zona stației CFR Slobozia Nouă

UPDATE: Cadavrul a fost identificat de polițiști. Este vorba despre o femeie 75 de ani!

Descoperire macabră la Slobozia. Mai multe părți ale unui cadavru au fost descoperite duminică, 1 februarie 2026, în extravilanul orașului, în apropiere de stația CFR Slobozia Nouă. Reamintim faptul că sâmbătă, 31 ianuarie 2026, printr-un apel la 112, o femeie a alertat autoritățile după ce a găsit părți ale unui picior pe strada pe care își plimba câinele, din Cartierul Tineretului al Sloboziei. 

 

O anchetă în curs «Duminică, 1 februarie 2026, au fost continuate verificările în teren, în extravilanul municipiului Slobozia... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2026, 13:20 (6661 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte educaționale de 3 milioane de euro inițiate de Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

Proiecte educaționale de 3 milioane de euro inițiate de Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia a reușit performanța de a be­neficia de 3 milioane de euro, din fonduri europene, prin intermediul proiectelor educaționale pe care le-a inițiat. O parte dintre acestea au fost deja realizate, altele sunt în curs de implementare sau de evaluare. «Ne dorim să transformăm acest liceu într-unul modern și incluziv. Proiectele noastre pun accent pe integrare și suport pentru elevii care au nevoie de sprijinul cadrelor didactice!» susține Iulia Nedeloiu, directorul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia.

 

Tehnologie pentru elevii de toate vârstele... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2026, 10:20 (20307 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul din Slobozia încasează «taxa de horoscop»

Pentru că există solicitări

Spitalul din Slobozia încasează «taxa de horoscop»

Din cauza numărului tot mai mare de cereri venite din partea persoanelor care solicită eliberarea de informații pri­vind data și ora nașterii în vederea efectuării astrogramelor, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a impus la rândul său «taxa de horoscop». Valoarea taxei pe care cei care soli­cită astfel de informații trebuie să o plătească pentru eliberarea documen­telor este de 100 de lei, reprezentanții unității medicale luând în calcul majorarea acesteia. «Există astfel de solicitări, iar cei care le transmit spe­cifică în mod clar că este vorba despre astrograme!» recunoaște situația Liviu Patrichi... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2026, 12:15 (4756 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ex-consilierul prezidențial Potinche, în sfârșit director general la DGASPC Ialomița. Pentru 7 zile!

Ex-consilierul prezidențial Potinche, în sfârșit director general la DGASPC Ialomița. Pentru 7 zile!

Așa cum ziarul nostru vă informa încă de prin noiembrie 2025, la Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița urmau să se organizeze concursuri de ocupare a funcțiilor de director general, respectiv director general adjunct. Malițioși cum ne știți, recunoaștem, am fost ferm convinși că «pohta ce-a pohtit-o» onor ex-șeful de cabinet prezidențial Alin Potinche a fost de director general al DGSPC Ialomița, surprinși fiind de decizia «caisei» de a se instala pe funcția de adjunct. Revenind, dosarele de înscriere au fost depuse la sediul DGASPC Ialomița până la data de 5 decembrie 2025 inclusiv, selecția acestora... [citește_tot_articolul]

29 Ianuarie 2026, 08:05 (10604 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Deponenții CAR Învățământ Slobozia cer Tribunalului Ialomița urgentarea anchetei

Deponenții CAR Învățământ Slobozia cer Tribunalului Ialomița urgentarea anchetei

În timp ce ancheta în cazul CAR Învățământ Slobozia a fost trasă pe «linie moartă» de Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, o parte dintre clienții entității financiar-nebancare cer acum judecătorilor să someze anchetatorii în vederea urgentării cercetărilor. Mai multe procese ce au acest obiect au fost deschise pe rolul Tribunalului Ialomița.

 

Val de procese la Tribunalul Ialomița Conform art. 448 din Codul de Procedură Penală, orice parte a unui proces penal poate depune contestație privind durata procesului penal. Invoc... [citește_tot_articolul]

28 Ianuarie 2026, 10:20 (9189 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Morții din Bărbulești, datorii de aproape 1 milion de lei la primărie

Morții din Bărbulești, datorii de aproape 1 milion de lei la primărie

Aproximativ 150 de persoane decedate, cu domiciliul în comuna Bărbulești, datorează Primăriei din localitate aproape 1 milion de lei. Sumele reprezintă valoarea amenzilor pe care defuncții le-au primit în timpul vieții, dar pe care nu le-au plătit. Curtea de Conturi a României a descoperit situația în urma unei misiuni de audit întreprinsă anul trecut și a expus public situația. Administrația locală a fost somată să șteargă din evidențele contabile atât suma datorată, cât și numele datornicilor, având în vedere faptul că au murit. Pe de altă parte, auditorii atrag atenția cu privire la faptul că Primăria Bărbulești nu a făcut niciodată demersuri... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2026, 16:20 (50645 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Virozele respiratorii și gripa îmbolnăvesc mii de ialomițeni

Virozele respiratorii și gripa îmbolnăvesc mii de ialomițeni

În plin sezon al virozelor respiratorii și al gripei, mii de ialomițeni au primit îngrijiri medicale din partea medicilor de familie sau au fost internați. Medicii recomandă vaccinarea ca metodă de prevenție, purtarea măștilor de protecție sanitară și evitarea zonelor aglomerate.

 

Statistică îngrijorătoare Direcția de Sănătate Publică Ialomița arată că, de la începutul lunii ianuarie 2026, la nivelul județului Ialomița s-au înregistrat peste 1200 de cazuri de viroze respiratorii. De asemenea, DSP Ialomița raportează și peste 200 de cazuri de gripă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2026, 12:20 (6054 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

IPJ Ialomița riscă să piardă finanțarea pentru modernizarea clădirii Poliției Municipiului Slobozia

IPJ Ialomița riscă să piardă finanțarea pentru modernizarea clădirii Poliției Municipiului Slobozia

bonus: Jandarmeria ialomițeană are un sediu reabilitat cu bani europeni

Într-o conferință de presă organizată la finele anului precedent, Agenția de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia preciza că Ialomița are peste 100 de proiecte cu finanțare europeană depuse în 2025. Printre acestea se număra și cel al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița ce avea drept obiectiv reabilitarea sediului în care își desfășoară activitatea Poliția Municipiului Slobozia. Lansat în 2020 și «apt» de finanțare la vremea respectivă, proiectul a fost etapizat cu aprobarea ADR Sud-Muntenia și propus pentru a fi inclus pe o nouă axă de finanțare. Dacă lucrările nu vor începe, IPJ Ialomița se află în riscul de a pierde banii europeni... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2026, 07:55 (5162 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Amara caută soluții pentru aprovizionarea cu nămol sapropelic a bazelor de tratament din stațiune

Primăria Amara caută soluții pentru aprovizionarea cu nămol sapropelic a bazelor de tratament din stațiune

Nămolul sapropelic, cea mai importantă resursă naturală a localității Amara, nu poate fi utilizat de către bazele de tratament din stațiunea Amara. Primăria Amara caută soluții la această situație și continuă demersurile pentru obținerea dreptului de exploatarea asupra nămolului sapropelic din lac. «Nu suntem indiferenți față de această situație. Căutăm soluții și le vom găsi!» ne-a declarat Valentin Moraru, primarul orașului Amara.

 

Situația de fapt De peste două decenii, Lacul Amara s-a aflat în administrarea Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2026, 10:05 (1496 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
235 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DSVSA Ialomița: 15 mai, ziua veterinarilor

În fiecare an, pe 15 mai, este serbată «Ziua Națională a Medicului Veterinar». Sărbătoarea a fost stabilită în cadrul celui de-al VI-lea Congres Național de Medicină Veterinară din 1994. S-a marcat astfel ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 17:08
(9730 vizualizări - 2 comentarii)


Unul dintre copii dispăruți din Urziceni, găsit în Gara de Nord

Minorul Matache Gabriel-Leonard, din Urziceni, sesizat ca dispărut la data de 6 mai a.c., a fost depistat și încredințat familiei. În urma cercetărilor efectuate, băiatul, în vîrstă de 14 ani, a fost depistat ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:53
(13853 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: «Povești digitale» pentru vîrstnici

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează cursuri de «Povești digitale» pentru vîrstnici, avînd drept grup țintă persoanele de vîrsta a treia din județul nostru. Cursurile se vor desfășura în ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:47
(11504 vizualizări - 0 comentarii)


Patru jandarmi ialomițeni decorați în Kosovo

70 de jandarmi români detașați în Kosovo, în cadrul miniunii UE au fost distinși, joi, 12 mai, cu medalia «Common Security and Defence Policy». Printre aceștia de numără și patru subofițeri din cadrul ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:39
(9743 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Prins în flagrant în timp ce bracona

Prevenirea și combaterea braconajului piscicol a reprezentat în această perioadă o prioritate pentru polițiștii ialomițeni, avînd în vedere faptul că s-a înregistrat o creștere a faptelor de acest gen. ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:14
(8507 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești braconaj


Grivița: Fier vechi, confiscat

Polițiștii din Grivița au prins joi, 12 mai, un bărbat de 43 ani din localitate care transporta cu căruța fier vechi, fără a deține documente de proveniență. Fierul vechi a fost confiscat și predat unei ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:12
(10580 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Condamnați încarcerați

Joi, 12 mai, un bărbat de 38 ani din Coșereni a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului, Judecătoria Urziceni emisese un mandat de executare a pedepsei de un an închisoare ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:11
(9059 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Combaterea violenței

Efective din cadrul Poliției Urziceni au acționat joi, 12 mai a.c., în sistem integrat cu jandarmii pentru prevenirea și combaterea violenței stradale. Polițiștii au legitimat peste 50 de persoane, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 16:10
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Atenție fermieri! Declarația pentru cota de lapte, la final

Termenul de depunere a declarațiilor anuale de cotă de lapte se apropie. În acest sens, reprezentanții Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură atenționează fermierii că ultima zi va fi 16 mai ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 12:49
(10349 vizualizări - 0 comentarii)


Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Premieră europeană pentru noul Hyundai Elantra

Hyundai a lansat, în cadrul Salonului Auto de la Barcelona 2011, noul Elantra-model ce va fi disponibil către vînzare în România, Spania și alte țări europene în cel de-al treilea trimestru al acestui an ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 10:47
(7771 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Asociația «Prietenii Bibliotecii»

Cu prilejul Anului European al Voluntariatului 2011 și a Săptămînii Naționale a Voluntariatului 9-15 mai 2011, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița va înființa Asociația de voluntariat «Prietenii ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 09:46
(11077 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: 16 mai, termenul limită de depunere a cererii SAPS

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) reamintește fermierilor interesați că termenul limită pentru depunerea cererilor de sprijin pe suprafață pentru anul în curs este 16 mai 2011» ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2011, 08:27
(16174 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului din Germania

Un autoturism furat la sfîrșitul anului 2008 și găsit de polițiștii ialomițeni în 2010 a fost restituit proprietarului de drept, un cetățean din Germania. Acțiunea a fost posibilă urmare a unei corespondențe ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:27
(8866 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: furt AUDI Ialomița


TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

TIR furat din Slobozia, descoperit la Ștefănești- Ilfov

Autotractorul unei firme slobozene, furat în data de 1 mai, a fost descoperit ieri, 11 mai, în localitatea Ștefănești-Ilfov. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit drept suspect principal al furtului ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:24
(8122 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt TIR


Fetești: Doi bătrîni, victime ale unei înșelăciuni

Doi bătrîni din Fetești au căzut victimele unei înșelăciuni. Profitînd de naivitatea oamenilor, două hoațe le-au furat toții banii din locuință.
Joi, 12 mai, polițiștii feteșteni au fost alarmați asupra ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 13:17
(10074 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Minor, autor al mai multor furturi

Un minor de 17 ani este cercetat penal pentru furt calificat, după ce polițiștii au stabilit că este autorul unui furt din Munteni Buzău. Fapta a fost reclamată polițiștilor, miercuri, 11 mai, de către ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:21
(9051 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru braconaj

Polițiștii ialomițeni au desfășurat miercuri, 11 mai, o acțiune extinsă pentru prevenirea braconajului piscicol în județul nostru. Rezultatele activităților s-au concretizat în constatarea a 18 infracțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2011, 12:02
(7940 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Porcii pot intra în tîrg pînă la 15 mai

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează asupra datei limită a mișcării suinelor vii în tîrgurile de animale. Astfel, potrivit normelor legale intrarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:39
(9885 vizualizări - 5 comentarii)


Andrășești: Descinderi pentru furturi de curent electric

Forțe sporite de polițiști slobozeni, agenți ai posturilor de poliție Albești, Andrășești, jandarmi ialomițeni dar și specialiști ai unei societăți de energie electrică au descins marți, 10 mai, la locuințele ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:36
(12151 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Hoț de cai, arestat

Un tînăr de 23 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit că este autorul a mai multor furturi de cabaline de pe raza localității Movilița, de altfel și localitatea sa de domiciliu. Ultima dintre ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:35
(14751 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Evaziune de peste 1,8 milioane lei

Marți, 10 mai, polițiștii ialomițeni au reținut un bărbat de 64 ani. În sarcina individului se reține un prejudiciu adus bugetului de stat în valoarea de peste 1,8 milioane lei.
Pe scurt, bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:32
(10000 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia evaziune


Urziceni: Adolescentă dispărută

Urziceni: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din Urziceni, a dispărut. Marți, 10 mai, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că Liliana Petrache, de 16 ani, a plecat din Complexul de Servicii pentru ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:28
(14029 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa lunară a locurilor de muncă

La sfîrșitul săptămînii, vineri, 20 mai 2011, începînd cu orele 9.00, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza bursa lunară a locurilor de muncă. Potrivit organizatorilor, acțiunea ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:19
(9049 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Braconaj pe Brațul Borcea

Braconajul piscicol a fost principalul obiectiv al acțiunii polițiștilor feteșteni organizată, marți, 10 mai. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în constatarea a 5 infracțiuni pentru care sînt cercetate ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:16
(11867 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești braconaj


Ialomița: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii din Urziceni și Țăndărei dar și cei ai posturilor de poliție arondate celor două orașe, au desfășurat marți, 10 mai, în intervalul orar 15.00-17.00, o acțiune pentru asigurarea unui climat de ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 13:15
(10269 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 210 miliarde lei în luna aprilie. 12 sesizări penale depuse la Parchet!

În cursul lunii aprilie 2011, DGFP Ialomița a efectuat 442 verificări la firme, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de aproape 21,348 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 09:10
(7108 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

Ialomița: Festivalul Județean de Folclor «Zărzărică, Zărzărea», ediția a XIX-a

În organizarea Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, vineri, 6 mai 2011, s-a desfășurat faza zonală a celei de-a XIX-a ediții a Festivalului Județean de Folclor ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2011, 08:46
(15287 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 19:36
(6741 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: A violat-o în propria locuință

Un tînăr de 20 ani din Platonești a fost arestat preventiv pentru viol și violare de domiciliu. Individul a fost reținut duminică, 8 mai, după ce a intrat forțat în locuința unei tinere, de 35 ani, din ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:04
(13181 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Platonești viol


Slobozia: Au încercat să fure conducta de termoficare

Doi bărbați de 26, respectiv 39 ani, sînt cercetați pentru furt calificat. În sarcina celor doi se reține faptul că luni, 9 mai, încercau să fure fier vechi de la o conductă magistrală de termoficare a ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2011, 16:03
(10143 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...