Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bolnavă de COVID-19, internată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia: «Medicii și asistentele sunt niște îngeri păzitori!»

Bolnavă de COVID-19, internată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia: «Medicii și asistentele sunt niște îngeri păzitori!»

În lupta cu pandemia de COVID-19, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a tratat cele mai grave cazuri de boală. Una dintre pacientele care a fost internată pe Secția ATI-COVID a celui mai mare spital din județul Ialomița le mulțumește public medicilor, asistentelor și infirmierelor care i-au acordat îngrijiri medicale. «Sunt niște îngeri păzitori!» a mărturisit pacienta.

Salvată de cadrele medicale ale Spitalului Slobozia Pacienta, pe numele său Carmen Dumitriu, a fost diagnosticată cu boala COVID-19 pe data de 12 noiembrie 2021. Femeia a fost transportată la Spitalul... [citește_tot_articolul]

21 Decembrie 2021, 12:10 (6578 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Profesoară cercetată de polițiști pentru «purtare abuzivă»

Anchetă penală la Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia

Profesoară cercetată de polițiști pentru «purtare abuzivă»

Inspectorul școlar general, Steluța Mitrea: «S-a hotărât declanșarea cercetării disciplinare!»

Scandalul public provocat de profesorul Cristina Ștefan, din cadrul Liceului Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia, a intrat în atenția Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Polițiștii s-au sesizat din oficiu în momentul în care în spațiul public au apărut înregistrările audio în care profesorul de limba Franceză și Engleză își înjură elevii în timpul orei. Aceasta este acum cercetată penal pentru «purtare abuzivă» și, spun surse judiciare, se află în concediu medical.

Verificările sunt în curs În urmă cu o săptămână, în spațiul public, au apărut o serie de înregistrări audio... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2021, 17:10 (8248 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia susține construirea primului Campus Tehnologic din Ialomița

Administrația Soare vrea restructurarea rețelei școlare locale

Slobozia susține construirea primului Campus Tehnologic din Ialomița

Administrația din Slobozia încearcă să comaseze rețeaua școlară locală a orașului. Într-o primă etapă, liceele «A.I. Cuza» și «Mihai Eminescu» vor deveni un singur Campus Tehnologic, primul de acest fel din județ. «Rețeaua școlară din Slobozia instruiește forța de muncă la fel ca acum 30-40 de ani... Însă piața de muncă s-a schimbat radical! Avem nevoie de forță de muncă specializată în domeniile pe care le cere piața. Administrația locală este un partener în acest proces, nu un spectator... Vrem să construim aici, la Slobozia, cel mai mare Campus Tehnologic al jude­țului!» declară primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Ambiții administrative... [citește_tot_articolul]

20 Decembrie 2021, 09:55 (9545 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Ciulniței răspunde oficial... pe Facebook

Avocatul Poporului contra «avocatul» Clean Tech

Primarul Ciulniței răspunde oficial... pe Facebook

În primăvara anului 2021, ca urmare a sutelor de sesizări venite din partea cetățenilor, instituția Avocatul Poporului a cerut oficial explicații autorităților statului privitor la activitatea firmei Clean Tech Ciulnița. Singura instituție care a refuzat să răs­pundă solicitării ar fi fost Primăria Ciulnița. La 6 luni distanță, după mediatizarea situației în spațiul public, Gheorghe Stelică acuză instituția Avocatul Poporului de «politizarea» situației... pe Facebook!

Și tăcerea e un răspuns Timp de 10 ani Clean Tech Ciulnița a poluat sistematic zona Ciulnița-Slobozia fără ca autoritățile... [citește_tot_articolul]

17 Decembrie 2021, 10:05 (6370 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crimă în satul ialomițean Bucșa

Crimă în satul ialomițean Bucșa

Un tânăr de 24 de ani a ajuns în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița după ce a ucis un bărbat de 42 de ani. Crima s-a petrecut pe un islaz de la marginea satului Bucșa. Victima a fost ucisă cu un briceag.

Arestat preventiv pentru 30 de zile Mai mulți localnici din satul Bușca au sesizat la 112 faptul că pe islazul de la marginea localității s-ar fi produs un scandal. Cel care l-ar fi declanșat este tânărul de 24 de ani. Acesta ar fi fost deranjat că oile victimei sale, identificată în persoana unui bărbat de 42 de ani, ar fi pătruns... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2021, 13:50 (7480 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Bucșa crimă

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are 3 Centre de Vaccinare anti-COVID-19 destinate copiilor

Ialomița are 3 Centre de Vaccinare anti-COVID-19 destinate copiilor

Autoritățile din Ialomița au stabilit care vor fi Centrele de Vaccinare anti-COVID-19 din județ unde se va putea realiza imunizarea copiilor, cu vârste cuprinse între 5 și 11 ani. Acestea vor funcționa în orașele Fetești, Urziceni și Slobozia.

Se așteaptă vaccinul În așteptarea unei date oficiale cu pri­vire la debutul campaniei de vacci­nare anti-COVID-19 destinată copii­lor cu vârste cuprinse între 5 și 11 ani, autoritățile sanitare din Ialomița au făcut demersuri pentru amenajarea Centrelor de Vaccinare destinate acestei categorii de populație. Potrivit unei decizii a Comi­tetului... [citește_tot_articolul]

16 Decembrie 2021, 10:20 (10764 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Valoarea ajutoarelor de înmormântare a ajuns la 4,5 milioane de euro

Ialomița: Valoarea ajutoarelor de înmormântare a ajuns la 4,5 milioane de euro

Statistică sumbră a Casei Județene de Pensii Ialomița. Valul 4 al pandemiei de COVID-19 a făcut ca numărul ajutoarelor de înmormântare acordate de instituție să crească. Statistic, în perioada ianuarie-noiembrie 2021, în Ialomița au fost oferite 4200 de astfel de subvenții, cu peste 600 mai mult decât în anul precedent. Valoarea ajutoarelor de înmormântare anul acesta a fost de 4,5 milioane de euro.

Avalanșă de cereri în octombrie și noiembrie 2021 Ajutorul de înmormântare este un sprijin financiar pe care statul îl acordă în urma decesului unei persoane asigurate sau pensionare sau... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2021, 12:55 (7034 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Vizită de lucru a ministrului Gabriela Firea la Slobozia

Vizită de lucru a ministrului Gabriela Firea la Slobozia

Ministrul Familiei, Tineretului și Egalității de Șanse, Gabriela Firea a vizitat marți, 14 decembrie 2021, locuința protejată pentru victimele violenței domestice. Unitatea se află în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița și a fost amenajată printr-un proiect cu finanțare europeană, din Fondul Social European.

Sprijin pentru victimele violenței domestice
Locuința protejată pentru victimele violenței domestice, administrată de Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, a fost realizată cu ajutorul fondurilor... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2021, 17:55 (5489 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia organizează «Târgul de Crăciun 2021»

Primăria Slobozia organizează «Târgul de Crăciun 2021»

În perioada 19-24 decembrie a.c., admi­nistrația locală din Slobozia organizează «Târgul de Crăciun 2021». Astfel, în centrul orașului vor fi organizate spectacole stradale pentru toate gusturile. «Târgul de Crăciun» de la Slobozia își va deschide porțile duminică, 19 decembrie 2021. Invitații speciali ai Sărbătorilor de Iarnă de la Slobozia vor fi artiștii Mihai Trăistariu și Narcisa Suciu.

6 zile de sărbătoare la Slobozia Îmbrăcată în straie de sărbătoare, Piața Revoluției din Slobozia îi va primi pe cetățenii orașului la «Târgul de Crăciun 2021» începând de duminică, 19 decembrie... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2021, 16:15 (6926 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Birourile polițiștilor, transformate în depozite de anvelope

Slobozia: Birourile polițiștilor, transformate în depozite de anvelope

Condiții de muncă greu de imaginat la Poliția Municipiului Slobozia. Reprezentanții Sindica­tului «Diamantul» atrag atenția, pe rețelele de socializare, cu privire la faptul că polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică sunt obligați să-și desfășoare activitatea în aceleași spații în care sunt depozitate anvelopele mașinilor de intervenție.

Obligați să împartă birourile cu anvelopele
«Găsești anvelopele dosite pe unde se poate, pe jos, pe sus, mai pe dedesubt, mai în spate, mai încolo, așa cum au reușit colegii noștri de la Ordine -ce coincidență!- Publică. Una peste alta, oamenii caută să se descurce în orice condiții, deși pare că le este testată limita de suportabilitate deoarece -ca un făcut- camera birou-depozit nu are geamuri și nici ventilare corespunzătoare iar anvelopele degajă un miros insuportabil și... toxic»... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2021, 13:50 (9458 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are Centru Județean de Excelență

Cu rezultate slabe la învățătură

Ialomița are Centru Județean de Excelență

Într-un județ precum Ialomița, în care performanțele școlare ale elevilor lasă de dorit, Ministerul Educației a decis să în­ființeze un Centru Județean de Excelență. Scopul instituției este acela de a promova elevii cu rezul­tate deosebite la învățătură. Finanțarea activității Centrului se face exclusiv de către Ministerul Educației care, în acest an școlar, a oferit apro­ximativ 500 mii de lei pentru funcționare.

Performanțele elevilor, încotro? Înființarea unui Centru Județean de Excelență pare greu de înțeles într-un județ în care performanțele școlare ale elevilor sunt aproape inexistente... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2021, 09:55 (7392 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sediu nou pentru Direcția Taxe și Impozite a Primăriei Fetești

Sediu nou pentru Direcția Taxe și Impozite a Primăriei Fetești

Administrația locală a municipiului Fetești a inaugurat recent noul spațiu în care funcționează Direcția Taxe și Impozite. Sediul a fost adaptat astfel încât să permită accesul contribuabililor, indiferent dacă aceștia sunt vaccinați sau nu împotriva COVID-19. «Am ales această locație pentru a ușura accesul cetățenilor către Direcția de Taxe și Impozite...» a declarat Laurențiu Șonchereche, primarul municipiului Fetești.

Măsuri în beneficiul cetățenilor În baza Hotărârii de Guvern nr. 1013,  accesul cetățenilor în instituțiile publice și serviciile subordonate acestora se face... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2021, 14:50 (16216 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 2000 de persoane, testate la Centrul amenajat de Primăria Slobozia

Peste 2000 de persoane, testate la Centrul amenajat de Primăria Slobozia

Primăria Slobozia este singura administrație locală din județul Ialomița care a decis să limiteze efectele pandemiei de COVID-19 prin testarea populației. Astfel, municipalitatea a înființat în centrul orașului un Punct de Testare Gratuită COVID, destinat cetățenilor orașului. Peste 2000 de persoane au fost testate într-o lună și jumătate de la deschidere. «Este un demers benefic pentru comunitatea noastră!» susțin oficialii Primăriei Slobozia.

Situație epidemiologică sub control
Creșterea cazurilor de COVID-19 la nivelul municipiului Slobozia, în cursul lunii octombrie 2021,... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2021, 11:05 (3539 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect social finanțat de Uniunea Europeană, inițiat de Primăria Țăndărei

Proiect social finanțat de Uniunea Europeană, inițiat de Primăria Țăndărei

Administrația locală din Țăndărei susține persoanele vulnerabile din comunitate. Astfel, a fost realizat un proiect cu finanțare europeană al cărei scop vizează integrarea pe piața muncii a persoanelor vulnerabile. Membrii grupului-țintă vor participa la cursuri de formare și reconversie profesională, astfel încât vor putea beneficia de calificări recunoscute de angajatori. Valoarea totală a proiectului social al administrației locale din Țăndărei este de 1,5 milioane de euro.

Sprijin pentru persoanele vulnerabile Proiectul social al Primăriei Țăndărei urmărește să ofere sprijin persoanelor... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2021, 14:50 (8901 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Piața Revoluției din Slobozia va fi «cosmetizată»

Soluția administrației Soare

Piața Revoluției din Slobozia va fi «cosmetizată»

Administrația Soare finalizează investiția din Piața Revoluției din Slobozia. Lucrările la parcarea subterană se reiau în primăvara anului 2022, proiectantul propunând soluții arhitectonice noi. Costurile etapei a doua a acestei investiții sunt estimate la 17 milioane de lei.

Primăria a avizat proiectul tehnic Noul arhitect al orașului Slobozia, Ioana Niculae, a avizat proiectul tehnic comandat proiectantului EURO AIM CONSULTING SRL pentru «lucrările executate și rămase a fi de executat» la investiția din Piața Revoluției din Slobozia. Conform planșelor prezentate în exclusivitate... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2021, 09:55 (6946 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reparații de mântuială la Liceul Tehnologic «Iordache Zossima» Armășești

Reparații de mântuială la Liceul Tehnologic «Iordache Zossima» Armășești

Război în instanță între Liceul Tehnologic «Iordache Zossima» Armășești și firma care a executat repa­rația acoperișului unității de învățământ. Reprezentanții școlii reclamă calitatea proastă a lucrărilor și cer să le fie îna­poiate sumele pe care le-au plătit pentru execuție. Realizată în 2018, investiția a fost afectată din cauza condițiilor meteorologice din ultima perioadă de timp și, pentru că este încă în garanție, constructorul ar fi trebuit să suporte eventualele daune apărute, potrivit contractului încheiat. În realitate, situația a fost total opusă. «Ne-au spus că nu este vina lor că s-a stricat acoperișul...» susține Niculina Stan, directorul Liceului Tehnologic «Iordache Zossima»... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2021, 13:40 (10028 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cosâmbești: Posibile probleme de mediu, ignorate de autoritățile competente

Cosâmbești: Posibile probleme de mediu, ignorate de autoritățile competente

Drumul județean care leagă municipiul Slobozia de localitatea Cosâmbești a fost din nou inundat. Fenomenul a fost sesizat în zona conductelor prin care Combinatul Chimic deversează apele uzate în râul Ialomița. Întâmplarea s-a petrecut la câteva zile distanță după ce Popasul Trebeș, noul proprietar al platformei industriale, a făcut primele probe tehnologice. În momentul în care instalațiile tehnolo­gice au fost repornite, locuitorii din Slobozia au reclamat «scurgerile» de amoniac provenite de la Combinatul Chimic. Problema de mediu a fost adusă în atenția Gărzii de Mediu Ialomița, instituție care nu a formulat încă un răspuns oficial. De asemenea, prezența apelor uzate pe șosea a fost verificată... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2021, 10:10 (10961 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Ștefan Ghibanu se întoarce director interimar la Drumuri și Poduri SA Ialomița

După 5 ani de anticameră

Ștefan Ghibanu se întoarce director interimar la Drumuri și Poduri SA Ialomița

Drumuri și Poduri SA, societate aflată în subordinea Consiliului Județean Ialomița, are începând cu 1 decembrie 2021 un nou director. Ștefan Ghibanu a demisionat din cadrul firmei în urmă cu 5 ani, ca urmare a unui scandal public cu condu­cerea de atunci a instituției. «Am fost rugat să revin pentru că am experiență și pot ajuta... Deocamdată asigur interimatul. Vom vedea ce se va întâmpla pe viitor!» declară Ghibanu după numirea în funcție.

Gradea renunță din motive de sănătate Drumuri și Poduri SA are, începând cu 1 decembrie 2021, un nou director. Rudolf Gradea, ex-viceprimar PS... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2021, 11:50 (14313 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Marian Neacșu, noul Secretar General al Guvernului condus de Nicolae Ciucă

Marian Neacșu, noul Secretar General al Guvernului condus de Nicolae Ciucă

Fostul președinte al PSD Ialomița și președinte al PRO România Ialomița, Marian Neacșu, a fost numit în funcția de Secretar General al Guvernului României. Decizia a fost semnată luni, 6 decembrie a.c., de către premierul Nicolae Ciucă și publicată marți, 7 decembrie a.c., în Monitorul Oficial.

Și-a angajat ilegal fiica la biroul parlamentar Înainte de a fi numit în funcția de Secretar General al Guvernului, Marian Neacșu a fost vicepreședinte al Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE). În 2016, acesta a fost condamnat definitiv la 6 luni de închisoare cu suspendare... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 15:05 (13653 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Personalul Centrelor de Vaccinare Comunitare așteaptă plata salariilor

În Ialomița, de mai bine de o lună

Personalul Centrelor de Vaccinare Comunitare așteaptă plata salariilor

Oficialii Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița anunță întârzieri cu privire la plata personalului medical care își desfășoară activitatea în cele 8 Centre de Vaccinare Comunitare de pe raza județului Ialomița. Medicii, asistentele și registratorii trebuie să primească sumele aferente lunii octombrie și celei de-a doua jumătăți a lunii septembrie. În Centrele de Vaccinare Comunitare din Ialomița își desfășoară activitatea 100 de cadre medicale, care sunt remunerate lunar cu peste 140 mii de lei. «Se caută soluții pentru ca salariile să fie acordate în cel mai scurt timp!» sus­ține Mihai Geantă, directorul general al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Salarii întârziate... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2021, 12:20 (11483 vizualizări - 4 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
238 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accident rutier cu polițist-șofer

O mașină de poliție aflată în misiune a fost implicată, sîmbătă, 10 iunie, într-un accident rutier în apropierea localității Bucu. Accidentul s-a petrecut în condiții de poaie abundentă și carosabil umed ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:39
(19888 vizualizări - 0 comentarii)


Beți și fără permise, la volan

Inconștiența continuă să ne surprindă zilnic. Numai în noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv, 10 spre 11 iulie, polițiștii au depistat în trafic șoferi care ba nu aveau permis de conducere, ba se ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:38
(12923 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: 150 litri de motorină, «evaporată» din rezervor

Alarmată, o femeie, de 45 de ani, din localitatea Armășești, a sesizat polițiștii din localitate, sîmbătă 10 iulie, că în noaptea anterioară îi dispăruseră 150 litri de motorină din rezervorul unui autocamion ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 17:37
(16484 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Slobozia: Lectură pentru nevăzători la Biblioteca Județeană

Joi, 15 iulie 2010, ora 11.00, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița, în parteneriat cu Fundația «Cartea călătoare» Focșani, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:49
(18365 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Inundații și incendii

Ialomița: Inundații și incendii

Ploile abundente de la sfîrșitul acestei săptămâni au inundat mai multe gospodării din comuna Giurgeni și din cartierele Buliga, Fetești Gară și Fetești Sat ale municipiului Fetești. Vineri, 9 iulie și ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2010, 12:40
(23754 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiune de amploare a polițiștilor ialomițeni la Slobozia și Urziceni

Peste 130 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, au acționat vineri, 10 iulie a.c., sub directa coordonare a inspectorului șef Viorel Ștefu, în intervalul ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:33
(11212 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Suspecții mai multor furturi, identificați

Polițiștii au identificat un grup format din patru suspecți acuzați că, împreună sau individual, au săvîrșit 11 furturi din dependințe, garaje sau adăposturi de animale și păsări, fapte săvîrșite în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:32
(13450 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Fierbinți Tîrg: Tîlhari arestați

În cursul zilei de vineri, 10 iulie a.c., polițiștii au acționat pe raza orașului Fierbinți Tîrg, identificînd trei tineri, pe numele cărora Tribunalul București-Secția I Penală a emis, la data de 8 iulie ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 15:31
(14343 vizualizări - 0 comentarii)


În atenția angajatorilor (persoane juridice și fizice) care depun declarații la FNUASS: Raportarea electronică

Începînd cu raportările lunii iulie, efectuate în luna august, către CJAS Ialomița, listele de asigurați vor fi preluate în sistem electronic în baza aplicației furnizate de către CNAS-Siveco. Această aplicație ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2010, 10:14
(19132 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 12 arestări într-o singură săptămînă

În săptămîna 2-8 iulie a.c., pe parcursul instrumentării dosarelor penale, avînd în vedere probatoriul administrat pe numele unora dintre suspecți, polițiștii ialomițeni au dispus reținerea a 12 persoane ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:13
(20188 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Încă o persoană implicată în scandal, reținută de polițiști

În cadrul cercetărilor s-a stabilit că în scandalul iscat marți seară în orașul Căzănești a fost implicat și un tînăr, de 28 de ani, din localitate, ce a fost identificat deja de polițiști. Față de acesta ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 13:04
(17940 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Casiera unei asociații de locatari, arestată

Delapidare, fals intelectual și uz de fals sînt infracțiunile pentru care este învinuită o femeie, de 61 de ani, domiciliată în Urziceni, casier al unei asociații de locatari din municipiu. În baza probatoriului ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:41
(20793 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni arestare


Polițiștii ialomițeni, în zonele afectate de inundații

Polițiștii ialomițeni continuă să acționeze în mai multe zone afectate de inundații, din municipiul Fetești și comunele Stelnica și Vlădeni. Misiunea polițiștilor se concentrează îndeosebi pe asigurarea ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:38
(16264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița, sub Cod Galben

Ialomița, sub Cod Galben

Începînd de vineri, 9 iulie, orele 08,00 și pînă sîmbătă, 10 iulie, orele 10,00, Ialomița se află sub Cod Galben. Meteorologii au emis avertizări de vînt puternic și vijelii. «În intervalul menționat în ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:19
(21904 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Piața Agroalimentară și Bazarul de Mărfuri Industriale, controlate de polițiști

Joi, 8 iulie a.c., în intervalul orar 10.00-13.00, efective ale Birourilor de Ordine Publică pentru Mediul Urban și Rutier Slobozia, în colaborare cu polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:07
(23457 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Depistat la volan deși avea permisul suspendat pentru conducere în stare de ebrietate

Joi seara, 8 iulie a.c., în jurul orei 20.00, un echipaj de poliție aflat în serviciul de patrulare pe raza municipiului Urziceni, în zona sensului giratoriu de la intersecția DN1D cu DN2, a oprit pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:06
(12964 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenirea criminalității în mediul rural

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia, în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Cocora, Munteni Buzău, Reviga și Colelia, au acționat pe raza comunelor anterior menționate ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2010, 12:03
(20421 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM: 11%, rata șomajului în luna iunie 2010

La sfîrșitul lunii iunie 2010, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 11530 de persoane, din care 5272 șomeri indemnizați, respectiv 6258 șomeri neidemnizați ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 18:11
(12861 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: șomaj Ialomița


Sudiți: Proiectile neexplodate descoperite sub fundația unei case

Nu mai puțin de 7 proiectile de artilerie explozive, patru dintre acestea de calibru 100 mm, două de calibru 105 și unul de calibru 76 mm, au fost descoperite de cîțiva cetățeni care lucrau la scoaterea ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 14:33
(24019 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei, raiul contrabandiștilor de țigări

Numai într-o singură seară polițiștii au confiscat peste 15 mii de pachete de țigări, în orașul Țăndărei. Țigările erau transportate în mașini, iar deținătorii nu au putut prezenta documente de proveniență ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:23
(24398 vizualizări - 5 comentarii)


5,8 mii de lei, amenzi pentru nesiguranța alimentelor

Aproximativ 40 de unități de procesare sau comercializare a produselor alimentare au fost, în perioada recent încheiată, verificaTe de inspectorii Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2010, 13:22
(21920 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Patru autoturisme implicate într-un accident rutier

Miercuri, 7 iulie a.c., în jurul orei 14.35, echipajul de descarcerare și ambulanța SMURD de la Detașamentul Urziceni s-au deplasat de urgență pe DN2, la ieșirea din localitatea Lilieci, unde s-a produs ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:15
(13853 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

O acțiune de amploare s-a desfășurat marți, 6 iulie a.c., la Urziceni, în intervalul orar 18.00-21.00, polițiștii acționînd pe multiple planuri. În cadrul acțiunii, au fost legitimate 173 de persoane, iar ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 18:11
(10991 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecții mai multor furturi, după gratii

Marți, 6 iulie a.c., polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore un tînăr, de 20 de ani, din localitate, învinuit de săvârșirea a trei furturi din auto, fapte săvîrșite împreună cu un minor de ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:31
(14756 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La volan, cu permisul suspendat

Un bucureștean de 29 de ani este cercetat penal de polițiști după ce a fost depistat conducînd un autoturism pe drumurile publice, deși avea permisul suspendat din luna ianuarie 2010. Autoturismul condus ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:20
(15136 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Țiganii din Căzănești s-au încăierat din nou. 5 persoane, reținute de polițiști

Scandalul s-a produs seara trecută, marți, 6 iulie, cînd mai multe persoane de etnie rromă, bărbați, femei și copii se aflau în fața unei locuințe unde aruncau cu diverse obiecte. Pentru calmarea spiritelor ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 17:04
(13631 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Aproape 2000 de pachete cu țigări de contrabandă, expediate printr-o firmă de curierat

Polițiștii din Slobozia au interceptat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, un autoturism asupra căruia aveau bănuieli că transportă țigări de contrabandă. La volan se afla un ialomițean ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 07:10
(20115 vizualizări - 3 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:19
(11053 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2010, 05:18
(13384 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La 14 ani, tîlhari cu acte-n regulă

Duminică, 4 iulie, la miezul nopții telefonul de urgență al polițiștilor din Țăndărei a sunat pentru a anunța o tîlhărie în strada mare. Victima a declarat polițiștilor că în timp ce se afla în zona pasarelei ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2010, 18:55
(13385 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...