Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomițeanul condamnat la 20 de ani închisoare pentru accidentul provocat, găsit de polițiști în Anglia

Ialomițeanul condamnat la 20 de ani închisoare pentru accidentul provocat, găsit de polițiști în Anglia

Condamnat în lipsă la 20 de ani de închisoare cu executare pentru «omor calificat», un tânăr de 31 de ani a fost descoperit de autoritățile judiciare pe teritoriul Marii Britanii. Acesta a provocat un accident rutier în urma căruia un bărbat și fetița lui de 4 luni au murit pe loc. De asemenea, mama copilei a rămas infirmă pe viață. După 4 ani de anchete, procurorii au demonstrat faptul că accidentul a fost provocat cu intenție, de aici și pedeapsa dură aplicată de judecători. Mai mult, șoferul se urcase băut la volan.

 

Filmul unei tragedii... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2025, 12:15 (9278 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A fost semnată recepția lucrărilor de modernizare a Ambulatoriului Spitalului Județean Slobozia

A fost semnată recepția lucrărilor de modernizare a Ambulatoriului Spitalului Județean Slobozia

Administrația județeană anunță semnarea procesului-verbal de recepție a lucră­rilor de modernizare a Ambulato­riului Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Lucrările ar fi trebuit încheiate cu 2 ani în urmă, dar din cauza nerespectării procedurilor și legislației în domeniul securității la incendiu, termenul de finalizare a proiectului a fost amânat de mai multe ori. Consiliul Județean Ialomița estimează faptul că investiția a costat 26,7 milioane de lei, fondurile fiind acordate de Uniunea Europeană.

 

În sfârșit, recepția! «Un pas important pentru sănătatea județului Ialomița! A fost semnat procesul-verbal de recepție al proiectului „Reabilitarea, modernizarea și dotarea Ambulatoriului din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia“. Acesta este al doilea proiect finalizat dintre cele patru proiecte implementate la spitalul județean!»... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2025, 07:55 (2686 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, la coada clasamentului de accesare a proiectelor PNRR

Ialomița, la coada clasamentului de accesare a proiectelor PNRR

Potrivit hărții interactive a Planului Național de Redresare și Reziliență PNRR, Ialomița ar beneficia de 277 de proiecte public/privat în valoare de peste 116,74 milioane de euro. Tabloul de bord al proiectelor PNRR reprezintă o platformă inte­ractivă lansată de Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, fiind transparentizată astfel lista cu investiții și informații aferente derulării pro­iectelor la nivel național, implicit la nivelul județelor și localităților.

Astfel, potrivit clasamentului de accesare a proiectelor prin Planul Național de Redresare și Reziliență PNRR, Ialomița ar ocupa poziția 39, cele 277 de proiecte public/privat depuse valorând puțin... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2025, 16:20 (6357 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Independentul» Ionuț Fătu, noul primar de la Valea Ciorii

Alegeri Locale parțiale, 7 decembrie 2025

«Independentul» Ionuț Fătu, noul primar de la Valea Ciorii

Alegerile Locale parțiale pentru funcția de primar al comunei Valea Ciorii desfășurate duminică, 7 decembrie 2025, au consemnat alegerea «independentului» Ionuț Fătu în funcția de edil al localității. Beneficiind de susținerea PNL-PSD, candidatul «independent» a reușit să adune 397 de voturi, contracandidații, în total, strângând cam același număr de voturi. Așadar, din cei 1376 de votanți înscriși pe liste la Valea Ciorii, la urne s-au prezentat 818, marcând o prezență la vot de 59,45%.

 

Fără vot «emoțional» la Valea Ciorii... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2025, 12:35 (11046 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Neregulile din spitale, sancționate de Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Neregulile din spitale, sancționate de Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Imediat după tragedia petrecută la Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii «Sfânta Maria» din Iași, unde șapte nou-născuți au murit din cauza infecțiilor nosocomiale în timp ce erau internați pe Secția ATI, Ministerul Sănătății a obligat Direcțiile Județene de Sănătate Publică să evalueze activitatea medicală din toate spitalele. În Ialomița, Direcția de Sănătate Publică a efectuat controale în toate cele patru unități medicale din județ. Rezultatele activităților au fost făcute publice la mijlocul săptămânii precedente, oficialii instituției precizând că, într-adevăr, au fost descoperite nereguli.

 

Sancțiuni aplicate de inspectorii DSP Ialomița... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2025, 12:20 (4806 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încasarea taxelor și impozitelor locale, misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Curtea de Conturi a României sesizează

Încasarea taxelor și impozitelor locale, misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Un raport al Curții de Conturi a României, realizat pe baza misiunilor de audit efectuate în 2024, privind in­dicatorii financiari ai admi­nistrațiilor locale obținuți în 2023, arată faptul că procentul veniturilor proprii ale acestor entități sunt foarte scăzute. În Ialomița, susține Curtea de Conturi, cuantumul veniturilor proprii al primăriilor ialomițene nu depășește 33%. Restul banilor sunt alocați fie de la bugetul de stat, fie din alte surse de finanțare, precum fondurile ne­rambursabile.

 

Realitatea din conturile primăriilor ialomițene... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2025, 07:55 (5796 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Gospodăria țărănească» din Jilavele, cu lacătul pe ușă

«Gospodăria țărănească» din Jilavele, cu lacătul pe ușă

După aproape 10 ani de funcționare, un proiect cultural menit să aducă în atenția generațiilor actuale tradițiile ialomițene nu mai există. Este vorba despre muzeul «Gospodăria țărănească», înființat de ialomițeanul Victor Simion. Acesta a declarat recent că a fost nevoit să închidă proiectul din cauza problemelor financiare întâmpinate.

 

Tradiții abandonate Muzeul de etnografie din Jilavele, înființat de Victor Simion și denumit «Gospodăria țărănească» a fost creat cu scopul de a prezenta tradițiile și obiceiurile ialomițene... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2025, 10:05 (5547 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Prima cameră senzorială dedicată elevilor cu CES, inaugurată la Școala Gimnazială Ograda

Prima cameră senzorială dedicată elevilor cu CES, inaugurată la Școala Gimnazială Ograda

Cu ajutorul fondurilor PNRR, Școala Gimnazială «Ionel Perlea» din comuna Ograda a reușit amenajarea primei camere senzoriale destinată elevilor cu Cerințe Educaționale Speciale (CES). Reprezentanții unității de învățământ susțin că de activitățile care se desfășoară aici pot beneficia și elevii altor școli din județ.

 

Sprijin pentru elevii cu CES Conceptul de «cameră senzorială» nu este unul nou, fiind utilizat pe scară largă în Occident, dar este o premieră pentru o școală din județul Ialomița să-l implementeze, așa cum este Școala Gimnazială... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2025, 09:20 (7589 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia și investițiile în mături de Harghita

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia și investițiile în mături de Harghita

Cel puțin în prezentarea proprie, Direcția de Administrare a Domeniului Public DADP Slobozia este «serviciul public cu caracter preponderent productiv», organizat de către Consiliul Local al municipiului Slobozia, conform prevederilor Codului Administrativ și Legii privind Serviciile Comunitare de Utilități Publice. DADP Slobozia își desfășoară activitatea după propriul Regulament de organizare și funcționare, aprobat de Consiliul Local. Mai mult, cam în același timp cu instalarea social-democratului Alexandru Potor în fotoliul de primar al municipiului Slobozia, în fruntea Direcției de Administrare a Domeniului Public DADP Slobozia a fost... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2025, 11:20 (14272 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Alegerile Locale pentru funcția de primar la Valea Ciorii, în linie dreaptă

Alegerile Locale pentru funcția de primar la Valea Ciorii, în linie dreaptă

Alegerile Locale parțiale pentru funcția de primar al comunei Valea Ciorii se vor desfășura duminică, 7 decembrie 2025, la urne fiind așteptați puțin peste 1500 de votanți. În cursa electorală sunt înscriși patru candidați, ordinea pe bule­tinul de vot, după tragerea la sorți, fiind Florin Apostol (AUR), Alexandru Constantin Roșu (SOS România), Mihaela Elena Stan (independent) și Ionuț Fătu (independent). Să completăm că Ștefan Ionescu, candidatul PSD înscris în cursa electorală, a fost «descalificat», candida­tura sa fiind respinsă de Biroul Electoral de Circumscripție Comunală nr. 64 Valea Ciorii.

 

Despre candidaturi și candidați... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2025, 07:50 (10817 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teren de sport amenajat ilegal de Primăria Slobozia

Teren de sport amenajat ilegal de Primăria Slobozia

Inspectoratul de Stat în Construcții Ialomița a primit zeci de sesizări din partea cetă­țenilor care locuiesc în zona Policlinicii cu Plată din Slobozia cu privire la existența unui teren de fotbal sintetic, amenajat de Primăria Slobozia, care a devenit factor de perturbare a liniștii pu­blice pentru cetățeni. Verificările ISC Ialomița au scos la iveală faptul că respectivul teren a fost amenajat ilegal, pentru că nu are autorizație de construire. Primăria Slobozia l-a dat în folosință cu aproape 10 ani în urmă...

 

Se caută soluții În ultima... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2025, 12:35 (16471 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noi sancțiuni aplicate companiei Clean Tech Ciulnița de Garda de Mediu Ialomița

Noi sancțiuni aplicate companiei Clean Tech Ciulnița de Garda de Mediu Ialomița

Principalul poluator olfactiv din zona Sloboziei, fabrica deținută de compania Clean Tech în comuna Ciulnița, a fost din nou amendat pentru încălcarea legislației de mediu. Este vorba despre nerespectarea Planului de Gestionare a Mirosurilor și a autorizației integrate de mediu, potrivit cărora fabrica nu trebuie să mai provoace poluare olfactivă. Garda de Mediu Ialomița a constatat faptul că în lunile octombrie și noiembrie 2025, în urma activității industriale desfă­șurate, fabrica a poluat olfactiv zona Ciulnița-Slobozia, fiind amendată cu aproximativ 200 mii de lei.

 

Un apel la 112 și o sancțiune... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2025, 08:10 (8484 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ai grijă de tine și de cei dragi în sezonul rece: Ghidul siguranței în domeniul electric

Ai grijă de tine și de cei dragi în sezonul rece: Ghidul siguranței în domeniul electric

advertorial

Sezonul rece ne aduce mai mult timp petrecut acasă, alături de familie, dar și o responsabilitate în plus: aceea de a verifica dacă locuința noastră este sigură din punct de vedere electric. Pentru a preveni incidentele provocate de suprasolicitarea instalațiilor și pentru a crește gradul de conștientizare în rândul populației, Departamentul pentru Situații de Urgență, în parteneriat cu Rețele Electrice România, a lansat Ghidul siguranței în domeniul electric-o resursă practică, accesibilă tuturor, dedicată protecției oamenilor și locuințelor în sezonul de iarnă

Disponibil gratuit pe platforma www.fiipregatit.ro... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2025, 08:00 (9493 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Numiri controversate la conducerea firmelor Primăriei Slobozia

Numiri controversate la conducerea firmelor Primăriei Slobozia

Procesul de selecție a admi­nistratorilor firmelor Pri­mă­riei Slobozia aproape s-a încheiat. Demersul ridică însă nume­roase semne de întrebare cu privire la numele celor desemnați să ocupe aceste funcții. În cazul a două societăți, așa cum sunt Servicii Publice Slobozia SRL și Pază și Servicii Comunitare SRL, au fost aleși aceiași administratori. Mai mult, la Serviciul Public de Transport Local Slobozia SRL a fost numit administrator Ște­fan Ghibanu, fostul director al «mu­ribundei» Drumuri și Poduri SA, dar și Doinița Popa. O parte dintre consilierii locali ai Sloboziei au criticat numirile controversate. În replică, Alexandru... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2025, 14:05 (17361 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Derapaj administrativ al primarului Alexandru Potor

Scandal în ședința Consiliul Local Slobozia

Derapaj administrativ al primarului Alexandru Potor

Joi, 27 noiembrie 2025, Consiliul Local Slobozia s-a întrunit în cadrul ședinței ordinare. Ceea ce s-a dorit a fi o dezbatere cu privire la proiectele privind comunitatea locală s-a transformat rapid în haos, scandalul evidențiind indolența cu care edilul Alexandru Potor tratează Consiliul Local sau problemele urbei. Cu ordinea de zi suplimentată «pe repede-înainte», mai mulți consilieri locali nu au reușit să parcurgă toate inițiati­vele propuse. Supli­mentar, s-a dorit introducerea pe ordinii de zi a unor proiecte de hotărâri fără ca respectivele documente să fie dezbătute în Comisiile de specialitate ale Consiliului Local ... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2025, 09:20 (12586 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal și bătaie la meciul dintre CS Amara și FC Movila

Asociația Județeană de Fotbal Ialomița, depășită de evenimente

Scandal și bătaie la meciul dintre CS Amara și FC Movila

A fost bătaie în toată regula și terenul de fotbal s-a transformat în ring de MMA la un meci din Liga 5 desfășurat pe stadionul din Miloșești. Reprezentanții Asociației Județene de Fotbal Ialomița încearcă să minimizeze incidentele petrecute la Miloșești, stadionul din localitatea amintită fiind gazda meciului din etapa 13 dintre CS Amara și FC Movila.

 

Scandal și bătaie Partida dintre CS Amara și FC Movila a contat pentru etapa 13 a Ligii 5 Ialomița, meciul disputându-se pe stadionul din Miloșești sâmbătă, 29 noiembrie 2025, de la orele 14,00. Terenul... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2025, 18:20 (12413 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Tribunalul Ialomița și Judecătoria Slobozia așteaptă fonduri pentru construcția unui nou sediu

De 10 ani

Tribunalul Ialomița și Judecătoria Slobozia așteaptă fonduri pentru construcția unui nou sediu

Tribunalul Ialomița și Judecătoria Slobozia sunt menționate în mai multe acte oficiale privind construcția unui sediu nou, ce poartă semnătura atât a Con­siliului Superior al Magistra­turii, cât și a Ministerului Justiției. Cele două instituții și-au manifestat intenția încă din 2016 de a iniția un astfel de proiect, dar în afară de a-l menționa în respectivele do­cumente nu s-a realizat nimic. Cu 2 ani în urmă se pare că un studiu de fezabilitate în acest sens ar fi fost realizat, dar planul respectiv nu a fost niciodată pus în practică. În trecut, Tribunalul Ialomița a primit drept de folosință gratuit asupra unui teren... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2025, 16:10 (20298 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Noi amenzi acordate Primăriei Slobozia de Poliția Rutieră Ialomița

Noi amenzi acordate Primăriei Slobozia de Poliția Rutieră Ialomița

Drumurile pe care le are în administrare Primăria Slobozia au adus și anul acesta sancțiuni din partea Poliției Rutiere Ialomița. Oamenii legii au constatat faptul că porțiunile de drumuri naționale lăsate de Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere, prin Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța, în grija administrației locale din reședința județului nu sunt întreținute corespunzător. Pe cale de consecință, administrația locală a fost amendată. Datele arată că amenzile au făcut ca problemele constatate de oamenii legii să fie remediate.

 

O obligație legală... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2025, 12:20 (9760 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Înalta Curte de Casație și Justiție decide dacă localitățile ialomițene asociate Ecoaqua Călărași vor rămâne fără proiectele de apă-canal

Cu termen de judecată devansat în ianuarie 2026

Înalta Curte de Casație și Justiție decide dacă localitățile ialomițene asociate Ecoaqua Călărași vor rămâne fără proiectele de apă-canal

Undeva prin luna septembrie 2025, ziarul nostru aducea în discuție situația Ecoaqua Călărași, titrând «Localitățile din Ialomița vor rămâne fără rețelele de apă promise de operatorul Ecoaqua Călărași». În fapt și pe scurt, articolul făcea referire la problemele întâmpinate de proiectul de investiții al operatorului regional Ecoaqua Călărași, acesta impactând și cele 7 comunități locale din Ialomița asociate în cadrul proiectului investițional de anvergură. Așadar, 7 localități din Ialomița, respectiv Urziceni, Alexeni, Coșereni, Gârbovi, Grindu, Manasia, Reviga, s-au asociat cu alte 31 din Călărași pentru a beneficia... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2025, 07:55 (13929 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Amenzi aplicate de Garda de Mediu Ialomița agenților economici care colectează deșeuri

Amenzi aplicate de Garda de Mediu Ialomița agenților economici care colectează deșeuri

Într-o informare publică, Garda de Mediu Ialomița arată faptul că a aplicat o sancțiune de 50 mii de lei unui agent economic din Ialomița, ce des­fășoară ac­tivitate în domeniul colectării deșeurilor. Repre­zentanții instituției susțin faptul că res­pectivul agent economic a refuzat să pre­zinte documen­tele solicitate de Garda de Mediu Ialomița în urma con­trolului efectuat.

 

Firmele care colectează deșeuri, în atenția Gărzii de Mediu Ialomița Pe tot parcursul acestui an, Garda de Mediu Ialomița a efectuat controale ce au vizat... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2025, 14:40 (7961 vizualizări - 3 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
310 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 127 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 7 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2614, cu 127 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2020, 15:05
(3145 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: A murit carbonizat în propria locuință

Un bărbat, de 47 de ani, din localitatea Drăgoești a murit în seara zilei de vineri, 6 noiembrie a.c., ars de viu în propria casă. Pompierii au fost chemați să intervină la locul incendiului, iar în momentul ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2020, 14:30
(3430 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Slobozia: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Forțe de ordine cu efective mărite au desfășurat joi, 5 noiembrie a.c., o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale asociate extinderii pandemiei Coronavirus, precum și asigurarea climatului ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:50
(4668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Victimă încarcerată, salvată de pompieri

Urziceni: Victimă încarcerată, salvată de pompieri

Pompierii din Urziceni au intervenit vineri, 6 noiembrie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul unei tinere, de 31 de ani, victimă a unui accident rutier. Din primele informații, accidentul s-a ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:30
(2238 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


IPJ Ialomița: Sancțiuni de aproape 16000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de combatere a COVID-19

Pe parcursul zilei de joi, 5 noiembrie a.c., forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:15
(4312 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 7 Platonești, în timp ce desfășurau activități pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor pe linie de piscicultură, joi, 5 noiembrie a.c., au oprit ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:10
(2351 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Lemne de foc, confiscate de polițiști

Ograda: Lemne de foc, confiscate de polițiști

Joi, 5 noiembrie a.c., pe raza comunei Ograda, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 1 Slobozia au depistat în trafic un tânăr, de 26 de ani, în timp ce transporta cu o autoutilitară material ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:05
(3703 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 6 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2487, cu 53 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 15:05
(2503 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Pompierii au intervenit în cazul unui accident rutier

Coșereni: Pompierii au intervenit în cazul unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în seara zilei de joi, 5 noiembrie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul a cinci persoane, victime ale unui accident de circulație. Evenimentul rutier s-a ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 23:30
(2033 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Impact între două autovehicule

Iazu: Impact între două autovehicule

Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, pompierii din Slobozia au intervenit joi, 5 noiembrie a.c., în cazul unui accident rutier petrecut în zona localității Iazu. Din primele informații ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:15
(2374 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


IPJ Ialomița: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de verificare a modului în care se respectă măsurile de protecție sanitară la nivelul județului Ialomița. Astfel, miercuri, 4 noiembrie a.c., oamenii legii au ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:10
(5625 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sfaturi preventive oferite de polițiști

Pentru a fi în siguranță în propria locuință, polițiștii ne recomandă să evităm postarea pe rețelele de socializare imagini cu obiectele de valoare pe care le avem în locuință. De asemenea, este important ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:05
(1953 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 101 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 5 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2434, cu 101 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 15:05
(3370 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenție în premieră la Spitalul Județean de Urgență Slobozia: protezare parțială de umăr

Marți, 3 noiembrie 2020, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost realizată o nouă intervenție chirurgicală în premieră. Astfel, un bărbat de 74 de ani a beneficat de o protezare parțială de umăr ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 17:50
(6804 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozean aflat în «izolare la domiciliu», identificat la plimbare pe stradă

Marți, 3 noiembrie 2020, în jurul orelor 22,10, un slobozean aflat în «izolare la domiciliu» a fost identificat de jandarmi plimbându-se cu prietena în zona Spitalului din Slobozia. Bărbatul a fost sancționat ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 17:20
(2979 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni de aproape 10000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de combatere a COVID-19

Pe parcursul zilei de marți, 3 noiembrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 16:15
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Controale la transportatorii de persoane și de marfă

În cursul zilei de marți, 3 noiembrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu inspectori din cadrul Inspectoratului de Stat pentru Controlul Transportului Rutier, au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 16:10
(1902 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 4 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2333, cu 58 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 15:05
(2768 vizualizări - 1 comentariu)


DN21: Accident între Slobozia Nouă și Iazu

Un accident rutier s-a produs în noaptea de marți spre miercuri, 3/4 noiembrie a.c., în jurul orelor 22,45, pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. În accident au fost implicate două autoturisme. La fața ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 11:40
(2123 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două persoane au fost rănite într-un accident rutier

Un accident rutier s-a produs în seara zilei de marți, 2 noiembrie a.c., la ieșire din localitatea Urziceni. Din primele informații, șoferul unei mașini, domiciliat în județul Satu Mare, a intrat în impact ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 00:00
(6148 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

Pe parcursul zilei de luni, 2 noiembrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 18:05
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 119 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 3 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2275, cu 119 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 15:05
(3662 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Adolescenta dispărută a fost găsită de polițiști

Adolescenta de 14 ani dispărută din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni a fost identificată de polițiști. Oamenii legii au găsit-o pe fată pe raza comunei Grădiștea, din județul Ilfov. După ce ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 11:30
(4626 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 2 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2156, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 15:10
(3062 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru remedierea unei avarii survenite  pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Sfântul Pantelimon, din localitatea Sudiți, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 12:45
(2586 vizualizări - 0 comentarii)


Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Accident rutier în dimineața zilei de luni, 2 noiembrie a.c., în zona localității Poiana. Un tir încărcat cu sticlă s-a răsturnat în apele râului Ialomița. Șoferul autovehiculului, identificat în persoana ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 10:30
(2720 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Poiana accident


Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Polițiștii din Urziceni caută o adolescentă de 14 ani care a plecat din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni, aflat în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 21:45
(6610 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 1 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2140, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 15:10
(2916 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 31 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2136, cu 32 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:30
(3470 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de vineri, 30 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile de verificare a respectării măsurilor impuse pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

31 Octombrie 2020, 15:25
(2484 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...