Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Singurul restaurant din județ închis de ISU Ialomița există la Țăndărei

Singurul restaurant din județ închis de ISU Ialomița există la Țăndărei

Conform statisticilor, industria HoReCa locală are în evidență peste 300 de localuri de alimentație publică. După tragedia de la Clubul «Colectiv», acestea trebuie să respecte temeinic normele de securitate la incendiu. Anul acesta, ISU Ialomița a descoperit că doar un singur restaurant din județ încalcă legea și l-a închis. Unitatea funcționează pe raza orașului Țăndărei și încearcă să dovedească faptul că a respectat legea prin mai multe acțiuni deschise la instanță.

 

Unde-i lege, nu-i tocmeală După tragedia de la Clubul «Colectiv»... [citește_tot_articolul]

15 Decembrie 2025, 07:50 (14473 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Paznic al unui supermarket, agresat de hoțul prins în flagrant

S-a întâmplat la Slobozia

Paznic al unui supermarket, agresat de hoțul prins în flagrant

O femeie angajată ca agent de securitate al unui supermarket din Slobozia a avut nevoie de îngrijiri medicale după ce a fost agresată de un bărbat pe care l-a prins în timp ce fura produse din respectivul magazin. Suspectul se află acum după gratii fiind arestat preventiv pentru 30 de zile.

 

Verificări în curs Ancheta deschisă în acest caz este coordonată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia. Potrivit actelor de urmărire penală, femeia care lucra ca agent de pază în supermarket a încercat să oprească hoțul să pără­sească magazinul... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2025, 15:05 (11677 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali din Țăndărei au aprobat lista de investiții a spitalului din localitate

Consilierii locali din Țăndărei au aprobat lista de investiții a spitalului din localitate

Spitalul Orășenesc din Țăndărei a adus în atenția consilieilor locali lista de investiții ce trebuie realizate în cadrul unității medicale. Potrivit documen­telor oficiale este vorba despre echipamente medicale destinate, în special, laboratorului de analize medicale al spitalului. Spitalul Orășenesc din Țăndărei este o importantă unitate medicală din zonă, deservind apro­­ximativ 60 mii de oameni.

 

Echipamente medicale de 500 mii de lei La ultima ședință ordinară a Consiliului Local Țăndărei, aleșii locali ai orașului au avut de aprobat un proiect... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2025, 09:20 (3829 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Containere digitale, montate de Primăria Fetești

Containere digitale, montate de Primăria Fetești

Administrația locală din Fetești este beneficiara unui proiect cu finanțare europeană de peste 1,5 milioane de lei ce a permis achiziționarea de containere digitale pentru depozi­tarea gunoaielor. Practic, pe baza unei cartele magnetice, cetățenii pot depozita deșeurile menajere produse. În momentul de față, Primăria Fetești a început o campanie de distribuție a cartelelor cu ajutorul cărora containerele pot fi deschise. «Insulele ecolo­gice nu sunt în acest moment funcționale, iar accesul nu este activat. Locuitorii sunt rugați să nu forțeze deschiderea ușilor și să nu deterioreze echipamentele!» a transmis Laurențiu Șonchereche, primarul munici... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2025, 14:55 (6000 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tot mai puțini elevi ialomițeni vor calculatoare de la Guvernul României

Tot mai puțini elevi ialomițeni vor calculatoare de la Guvernul României

În urmă cu două decenii, Ministerul Educației, cu spriji­nul Guvernului României, a lansat programul «EURO 200» în baza căruia instituția acorda elevilor 200 de euro pentru achiziția de calculatoare. În timp, programul a devenit tot mai nepopular, pentru că Ministerul Educației nu a făcut nimic pentru a-l face mai atractiv. De aceea elevii, deși au nevoie de dispozitive digitale, refuză să se înscrie. În prezent, cu 200 de euro, e tot mai dificilă achiziția unui calculator performant care să-i ajute pe elevi în activitatea școlară.

 

Un proiect nepopular... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2025, 09:20 (1642 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Judecătoria Urziceni rămâne cu doar doi judecători

De la 1 ianuarie 2026

Judecătoria Urziceni rămâne cu doar doi judecători

bonus: Probleme și la Parchetul Județean Ialomița

Reprezentanții Tribunalului Ialomița atrag atenția cu privire la faptul că, de la începutul anului viitor, Judecătoria Urziceni va rămâne cu doar doi judecători definitivi. Aceștia vor avea de soluționat aproximativ 10 mii de dosare. Anul acesta nu s-au mai organizat concursuri de admitere în Magistratură, așa că posturile rămase libere nu au fost ocupate.

 

Instanță cu doar doi judecători Schema de personal a Judecătoriei Urziceni cuprinde 7 posturi, însă pe parcursul acestui an ar fi fost aprobate mai multe transferuri, așa că de la începutul anului... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2025, 08:25 (9355 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții promite bani pentru finanțarea a 6 proiecte edilitare din Ialomița

De 5 ani

Compania Națională de Investiții promite bani pentru finanțarea a 6 proiecte edilitare din Ialomița

O  analiză a proiectelor propuse a beneficia de finanțare prin Compania Națională de Investiții arată că 6 primării din Ialomița așteaptă banii din partea instituției. Lista a fost întocmită cu 5 ani în urmă și tot de atâta timp administrațiilor locale le sunt promise și fondurile. Este vorba despre inves­tiții care ar putea ajuta dezvoltarea comunităților locale și pe care CNI le-a trecut pe «lista de sinteză».

 

Ce înseamnă «lista de sinteză»? «Lista de sinteză» se referă la acele proiecte pe care Compania ... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2025, 12:15 (10584 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

AJVPS Ialomița acuză Poliția județeană că «iartă» braconierii

AJVPS Ialomița acuză Poliția județeană că «iartă» braconierii

Reprezentanții Asociației Județene a Vânătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița reclamă lipsa de reacție a Poliției ialomițene față de prinderea braconierilor. Într-o sesizare făcută de AJVPS Ialomița cu privire la un incident petrecut pe unul dintre fondurile de vânătoare pe care le administrează în zona Gheorghe Lazăr, aceștia arată cum un braconier le-ar fi scăpat printre degete polițiștilor chemați să ia măsuri. Oficialii Poliției ialomițene susțin însă contrariul și precizează faptul că în baza sesizării a fost întocmit un dosar penal și aplicate sancțiuni contravenționale.

 

Braconierul s-a făcut nevăzut... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2025, 07:55 (5808 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițeanul condamnat la 20 de ani închisoare pentru accidentul provocat, găsit de polițiști în Anglia

Ialomițeanul condamnat la 20 de ani închisoare pentru accidentul provocat, găsit de polițiști în Anglia

Condamnat în lipsă la 20 de ani de închisoare cu executare pentru «omor calificat», un tânăr de 31 de ani a fost descoperit de autoritățile judiciare pe teritoriul Marii Britanii. Acesta a provocat un accident rutier în urma căruia un bărbat și fetița lui de 4 luni au murit pe loc. De asemenea, mama copilei a rămas infirmă pe viață. După 4 ani de anchete, procurorii au demonstrat faptul că accidentul a fost provocat cu intenție, de aici și pedeapsa dură aplicată de judecători. Mai mult, șoferul se urcase băut la volan.

 

Filmul unei tragedii... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2025, 12:15 (9307 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A fost semnată recepția lucrărilor de modernizare a Ambulatoriului Spitalului Județean Slobozia

A fost semnată recepția lucrărilor de modernizare a Ambulatoriului Spitalului Județean Slobozia

Administrația județeană anunță semnarea procesului-verbal de recepție a lucră­rilor de modernizare a Ambulato­riului Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Lucrările ar fi trebuit încheiate cu 2 ani în urmă, dar din cauza nerespectării procedurilor și legislației în domeniul securității la incendiu, termenul de finalizare a proiectului a fost amânat de mai multe ori. Consiliul Județean Ialomița estimează faptul că investiția a costat 26,7 milioane de lei, fondurile fiind acordate de Uniunea Europeană.

 

În sfârșit, recepția! «Un pas important pentru sănătatea județului Ialomița! A fost semnat procesul-verbal de recepție al proiectului „Reabilitarea, modernizarea și dotarea Ambulatoriului din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia“. Acesta este al doilea proiect finalizat dintre cele patru proiecte implementate la spitalul județean!»... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2025, 07:55 (2692 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, la coada clasamentului de accesare a proiectelor PNRR

Ialomița, la coada clasamentului de accesare a proiectelor PNRR

Potrivit hărții interactive a Planului Național de Redresare și Reziliență PNRR, Ialomița ar beneficia de 277 de proiecte public/privat în valoare de peste 116,74 milioane de euro. Tabloul de bord al proiectelor PNRR reprezintă o platformă inte­ractivă lansată de Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, fiind transparentizată astfel lista cu investiții și informații aferente derulării pro­iectelor la nivel național, implicit la nivelul județelor și localităților.

Astfel, potrivit clasamentului de accesare a proiectelor prin Planul Național de Redresare și Reziliență PNRR, Ialomița ar ocupa poziția 39, cele 277 de proiecte public/privat depuse valorând puțin... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2025, 16:20 (6372 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Independentul» Ionuț Fătu, noul primar de la Valea Ciorii

Alegeri Locale parțiale, 7 decembrie 2025

«Independentul» Ionuț Fătu, noul primar de la Valea Ciorii

Alegerile Locale parțiale pentru funcția de primar al comunei Valea Ciorii desfășurate duminică, 7 decembrie 2025, au consemnat alegerea «independentului» Ionuț Fătu în funcția de edil al localității. Beneficiind de susținerea PNL-PSD, candidatul «independent» a reușit să adune 397 de voturi, contracandidații, în total, strângând cam același număr de voturi. Așadar, din cei 1376 de votanți înscriși pe liste la Valea Ciorii, la urne s-au prezentat 818, marcând o prezență la vot de 59,45%.

 

Fără vot «emoțional» la Valea Ciorii... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2025, 12:35 (11076 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Neregulile din spitale, sancționate de Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Neregulile din spitale, sancționate de Direcția de Sănătate Publică Ialomița

Imediat după tragedia petrecută la Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii «Sfânta Maria» din Iași, unde șapte nou-născuți au murit din cauza infecțiilor nosocomiale în timp ce erau internați pe Secția ATI, Ministerul Sănătății a obligat Direcțiile Județene de Sănătate Publică să evalueze activitatea medicală din toate spitalele. În Ialomița, Direcția de Sănătate Publică a efectuat controale în toate cele patru unități medicale din județ. Rezultatele activităților au fost făcute publice la mijlocul săptămânii precedente, oficialii instituției precizând că, într-adevăr, au fost descoperite nereguli.

 

Sancțiuni aplicate de inspectorii DSP Ialomița... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2025, 12:20 (4915 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Încasarea taxelor și impozitelor locale, misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Curtea de Conturi a României sesizează

Încasarea taxelor și impozitelor locale, misiune imposibilă pentru primăriile ialomițene

Un raport al Curții de Conturi a României, realizat pe baza misiunilor de audit efectuate în 2024, privind in­dicatorii financiari ai admi­nistrațiilor locale obținuți în 2023, arată faptul că procentul veniturilor proprii ale acestor entități sunt foarte scăzute. În Ialomița, susține Curtea de Conturi, cuantumul veniturilor proprii al primăriilor ialomițene nu depășește 33%. Restul banilor sunt alocați fie de la bugetul de stat, fie din alte surse de finanțare, precum fondurile ne­rambursabile.

 

Realitatea din conturile primăriilor ialomițene... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2025, 07:55 (5816 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Gospodăria țărănească» din Jilavele, cu lacătul pe ușă

«Gospodăria țărănească» din Jilavele, cu lacătul pe ușă

După aproape 10 ani de funcționare, un proiect cultural menit să aducă în atenția generațiilor actuale tradițiile ialomițene nu mai există. Este vorba despre muzeul «Gospodăria țărănească», înființat de ialomițeanul Victor Simion. Acesta a declarat recent că a fost nevoit să închidă proiectul din cauza problemelor financiare întâmpinate.

 

Tradiții abandonate Muzeul de etnografie din Jilavele, înființat de Victor Simion și denumit «Gospodăria țărănească» a fost creat cu scopul de a prezenta tradițiile și obiceiurile ialomițene... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2025, 10:05 (5556 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Prima cameră senzorială dedicată elevilor cu CES, inaugurată la Școala Gimnazială Ograda

Prima cameră senzorială dedicată elevilor cu CES, inaugurată la Școala Gimnazială Ograda

Cu ajutorul fondurilor PNRR, Școala Gimnazială «Ionel Perlea» din comuna Ograda a reușit amenajarea primei camere senzoriale destinată elevilor cu Cerințe Educaționale Speciale (CES). Reprezentanții unității de învățământ susțin că de activitățile care se desfășoară aici pot beneficia și elevii altor școli din județ.

 

Sprijin pentru elevii cu CES Conceptul de «cameră senzorială» nu este unul nou, fiind utilizat pe scară largă în Occident, dar este o premieră pentru o școală din județul Ialomița să-l implementeze, așa cum este Școala Gimnazială... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2025, 09:20 (7620 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia și investițiile în mături de Harghita

Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia și investițiile în mături de Harghita

Cel puțin în prezentarea proprie, Direcția de Administrare a Domeniului Public DADP Slobozia este «serviciul public cu caracter preponderent productiv», organizat de către Consiliul Local al municipiului Slobozia, conform prevederilor Codului Administrativ și Legii privind Serviciile Comunitare de Utilități Publice. DADP Slobozia își desfășoară activitatea după propriul Regulament de organizare și funcționare, aprobat de Consiliul Local. Mai mult, cam în același timp cu instalarea social-democratului Alexandru Potor în fotoliul de primar al municipiului Slobozia, în fruntea Direcției de Administrare a Domeniului Public DADP Slobozia a fost... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2025, 11:20 (14288 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Alegerile Locale pentru funcția de primar la Valea Ciorii, în linie dreaptă

Alegerile Locale pentru funcția de primar la Valea Ciorii, în linie dreaptă

Alegerile Locale parțiale pentru funcția de primar al comunei Valea Ciorii se vor desfășura duminică, 7 decembrie 2025, la urne fiind așteptați puțin peste 1500 de votanți. În cursa electorală sunt înscriși patru candidați, ordinea pe bule­tinul de vot, după tragerea la sorți, fiind Florin Apostol (AUR), Alexandru Constantin Roșu (SOS România), Mihaela Elena Stan (independent) și Ionuț Fătu (independent). Să completăm că Ștefan Ionescu, candidatul PSD înscris în cursa electorală, a fost «descalificat», candida­tura sa fiind respinsă de Biroul Electoral de Circumscripție Comunală nr. 64 Valea Ciorii.

 

Despre candidaturi și candidați... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2025, 07:50 (10849 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Teren de sport amenajat ilegal de Primăria Slobozia

Teren de sport amenajat ilegal de Primăria Slobozia

Inspectoratul de Stat în Construcții Ialomița a primit zeci de sesizări din partea cetă­țenilor care locuiesc în zona Policlinicii cu Plată din Slobozia cu privire la existența unui teren de fotbal sintetic, amenajat de Primăria Slobozia, care a devenit factor de perturbare a liniștii pu­blice pentru cetățeni. Verificările ISC Ialomița au scos la iveală faptul că respectivul teren a fost amenajat ilegal, pentru că nu are autorizație de construire. Primăria Slobozia l-a dat în folosință cu aproape 10 ani în urmă...

 

Se caută soluții În ultima... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2025, 12:35 (16503 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Noi sancțiuni aplicate companiei Clean Tech Ciulnița de Garda de Mediu Ialomița

Noi sancțiuni aplicate companiei Clean Tech Ciulnița de Garda de Mediu Ialomița

Principalul poluator olfactiv din zona Sloboziei, fabrica deținută de compania Clean Tech în comuna Ciulnița, a fost din nou amendat pentru încălcarea legislației de mediu. Este vorba despre nerespectarea Planului de Gestionare a Mirosurilor și a autorizației integrate de mediu, potrivit cărora fabrica nu trebuie să mai provoace poluare olfactivă. Garda de Mediu Ialomița a constatat faptul că în lunile octombrie și noiembrie 2025, în urma activității industriale desfă­șurate, fabrica a poluat olfactiv zona Ciulnița-Slobozia, fiind amendată cu aproximativ 200 mii de lei.

 

Un apel la 112 și o sancțiune... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2025, 08:10 (8499 vizualizări - 5 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
304 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Angajații «bolnavi», urmăriți de Ministerul Sănătății și Poliție

Guvernul a modificat legislația în privința acordării de concedii medicale, prin introducerea unor reglementări care vor da posibilitatea unei verificări mai eficiente a modului de acordare a acestora, ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2010, 10:18
(27900 vizualizări - 0 comentarii)


Gropile din șosele fac victime: Accident la ieșire din Slobozia Nouă

Unul după altul, craterele fac drumurile județene aproape impracticabile, iar traseele de parcurs adevărate coșmaruri pentru șoferi. Iar asta nu este tot. Gropile din carosabilul ialomițean fac și victime ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:36
(18871 vizualizări - 0 comentarii)


«Zărzărică, zărzărea», la a XVIII-a ediție

«Zărzărică, zărzărea», la a XVIII-a ediție

Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița organizează vineri, 16 aprilie 2010, faza locală a celei de-a XVIII-a ediții a Festivalului județean de folclor «Zărzărică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:33
(30557 vizualizări - 0 comentarii)


Pietonii, în atenția polițiștilor

Începînd de astăzi, 14 aprilie a.c., polițiștii rutieri acționează pe șoselele din municipiul Slobozia pentru a verifica modul în care sînt respectate dispozițiile legale referitoare la acordarea priorității ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:23
(24260 vizualizări - 0 comentarii)


Focuri de armă pentru prinderea unui «șofer» fără permis

În cursul nopții de marți spre miercuri, respectiv 13 spre 14 aprilie, un agent din cadrul Biroului Rutier al Poliției Municipiului Fetești a folosit armamentul din dotare pentru prinderea unui conducător ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:18
(19133 vizualizări - 0 comentarii)


Transport ilegal de animale

Marți, 13 aprilie, în jurul orei 18,00, un echipaj din cadrul Biroului Rutier Slobozia a oprit, pe șoseaua Amara, un autovehicul în care se aflau 3 pasageri. Procedînd la legitimarea ocupanților mașinii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:18
(31990 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Autoturisme cu defecțiuni tehnice, afară de pe șosele!» continuă

Marți, 13 aprilie a.c., în intervalul orar 10,00-14,00, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Fetești în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au continuat acțiunea demarată ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:15
(29812 vizualizări - 1 comentariu)


Pietonii ce traversează neregulamentar, sancționați

Poliția Rutieră a derulat, în ultimele 48 de ore, acțiuni ce au avut drept scop conștientizarea participanților la trafic cu privire la riscul pe care-l reprezintă abaterile de la normele rutiere în vigoare ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:12
(27838 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Focul i-a ars casa

Reviga: Focul i-a ars casa

În această dimineață, miercuri, 14 aprilie, flăcările unui incendiu au mistuit casa unei femei din comuna Reviga. Incendiul a fost semnalat pompierilor, însă pînă la sosirea acestora focul cuprinsese întreaga ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2010, 17:09
(33442 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 20:01
(22275 vizualizări - 0 comentarii)


TE DEUM LAUDAMUS, concurs inițiat de Protoieria Urziceni

TE DEUM LAUDAMUS, concurs inițiat de Protoieria Urziceni

Luni, 12 aprilie 2010, Protoieria Urziceni, în colaborare cu World Vision România, au organizat concursul «Te Deum Laudamus». Evenimentul a devenit o tradiție în Protoieria Urziceni, anul acesta organizîndu ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 19:00
(29357 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:45
(19265 vizualizări - 0 comentarii)


Minori cercetați pentru furt calificat

În dimineața zilei de luni, 12 aprilie, un slobozean a sesizat Poliția Orașului Căzănești despre faptul că persoane necunoscute au pătruns într-un garaj situat în curtea unei locuințe pe care o deține în ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:20
(18293 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturisme cu defecțiuni tehnice, scoase din circulație

La începutul săptămînii, luni, 12 aprilie în intervalul orar 10,00-13,00, polițiști din cadrul Biroului Rutier Fetești în colaborare cu lucrătorii Registrului Auto Român Ialomița au organizat și desfășurat ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:20
(21277 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru deținerea de substanțe toxice

În baza unui plan național de acțiune pentru prevenirea, identificarea și sancționarea faptelor de natură penală și contravențională la regimul produselor de protecție a plantelor, în cursul zilei de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:18
(33590 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși în flagrant după ce au furat 120 metri de cablu

Trei bărbați, doi din orașul Fierbinți-Tîrg și unul din comuna Moara Vlăsiei, județul Ilfov, au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore și încarcerați luni, 12 aprilie a.c., în arestul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:17
(18000 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Amenința că se aruncă de pe un stîlp de electricitate

Un tînăr de 21 de ani, din comuna Săveni, a pus pe jar pompierii din Țăndărei după ce s-a cocoțat pe un stîlp de electricitate, amenințînd că se va sinucide. Evident, toată tărășenia s-a petrecut după ce ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2010, 18:11
(16489 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă disponibile în Italia

Agentia Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că, la această dată, prin intermediul rețelei EURES, se fac înscrieri pentru locuri de muncă în Italia, în ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:35
(21695 vizualizări - 0 comentarii)


Neatenția unui pieton, cauza accidentului

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 11.00, Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată prin Serviciul Național Unic Apel Urgență 112, despre faptul că în localitatea Gîrbovi a avut loc un accident ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:25
(23913 vizualizări - 0 comentarii)


Patru copii din Căzănești, autorii unui furt

În dimineața zilei de sîmbătă, 10 aprilie a.c., în jurul orei 9.00, Poliția Orașului Căzănești a fost sesizată de un localnic, în vîrstă de 68 de ani, despre faptul că în cursul nopții, persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:24
(20058 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii rutieri, permanent pe arterele din județ

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au urmărit depistarea și sancționarea celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent.
Cu ocazia acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:23
(18334 vizualizări - 0 comentarii)


Fura calea ferată

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 19.00, lucrătorii Postului de Poliție Transporturi Feroviare au fost sesizați de personalul de serviciu în stația Urziceni, cu privire la faptul că aparatul de comandă ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:23
(22211 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune în sistem integrat

Sîmbătă, 10 aprilie a.c., în intervalul orar 23.00-3.00, polițiști din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, împreună cu agenți din cadrul Postului de Poliție Gheorghe-Doja și lucrători ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:22
(20096 vizualizări - 0 comentarii)


Și-a incendiat autoturismul

Sîmbătă, 10 aprilie a.c., în jurul orei 1.00, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că un bărbat, de 32 de ani, din municipiu, după ce a achiziționat un autoturism înmatriculat în Spania, l-a incendiat ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:22
(22380 vizualizări - 1 comentariu)


Suspect de furt, identificat

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orei 18.00, agenții Postului de Poliție Grindu, au fost sesizați de un bărbat, de 59 de ani, din comuna Movilița, agent de pază la o stație de apă din localitate, despre ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:21
(20065 vizualizări - 0 comentarii)


«Mascați» la Grindu

Duminică, 11 aprilie a.c., în jurul prînzului, agenții Postului de Poliție Grindu aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei au solicitat sprijinul Poliției Municipiului Urziceni pentru aplanarea ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:06
(21063 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Fierbinți-Tîrg, intervenții SMURD la Ciocîrlia și Ion Roată, animale împotmolite la Țăndărei

Incendii, salvări de animale, urgențe medicale sînt doar cîteva dintre evenimentele finalului de săptămînă ce au necesitat intervenția de urgență a pompierilor ialomițeni.
Duminică, 11 aprilie a.c., ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2010, 15:00
(19001 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Alege viața»

Direcția Rutieră din cadrul IGPR a desfășurat vineri, 9 aprilie, între orele 10.00 și 20.00, o acțiune la nivel național pentru combaterea vitezei excesive și a altor abateri grave ce pun în pericol siguranța ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2010, 07:09
(21263 vizualizări - 0 comentarii)


Mesaj de condoleanțe al premierului Emil Boc

Primul-ministru Emil Boc a transmis un mesaj de condoleanțe omologului său polonez Donald Tusk, pentru a-și exprima regretul față de tragicul accident în care și-au pierdut viața Președintele Poloniei, ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 17:11
(20649 vizualizări - 0 comentarii)


Trei copii, hoți de biciclete

În cadrul acțiunii executate de polițiștii din Fetești, pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor de furt, au fost depistate mai multe persoane, suspecte de comiterea unor astfel de fapte.
Așadar ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2010, 13:42
(20453 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...