Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Țăndărei pregătește unitățile de învățământ pentru noul an școlar

Primăria Țăndărei pregătește unitățile de învățământ pentru noul an școlar

Momentul de debut al anului școlar este așteptat cu sufletul la gură atât de elevi, cât și de cadrele didactice. Pentru că anul acesta pandemia de COVID-19 impune reguli stricte în ceea ce privește activitatea școlară pentru a limita răspândirea SARS-CoV-2, autoritățile locale adoptă măsuri în acest sens. Primăria orașului Țăndărei alocă resurse financiare suficiente astfel încât toate școlile din oraș să-și poată începe activitatea, din 14 septembrie 2020, în cele mai bune condiții.

«Suntem alături de elevii și profesorii orașului nostru!» În baza unor solicitări transmise de unitățile... [citește_tot_articolul]

27 August 2020, 17:10 (7018 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Fetești distribuie măștile de protecție pentru persoanele defavorizate

Primăria Fetești distribuie măștile de protecție pentru persoanele defavorizate

În perioada 31 august-2 septembrie 2020, Primăria Fetești derulează campania de distribuție a măștilor de protecție oferite persoanelor defavorizate. Acestea au fost alocate de Ministerul Sănătății, prin Direcția de Sănătate Publică, fiind puse la dispoziția persoanelor în dificultate cu scopul de a limita răspândirea noului Coronavirus.

Sprijin pentru persoanele defavorizate Din datele autorităților locale, 2207 persoane defavorizate vor beneficia de măștile de protecție distribuite de Primăria Fetești și oferite de Ministerul Sănătății. Astfel, fiecare persoană fără posibilități va... [citește_tot_articolul]

27 August 2020, 14:15 (5617 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei: Mașină de Poliție, vandalizată de un necunoscut

Țăndărei: Mașină de Poliție, vandalizată de un necunoscut

Este anchetă la Poliția Orașului Țăndărei, după ce una dintre mașinile din dotare ale oa­menilor legii a fost vandalizată. Evenimentul s-a petrecut la sfârșitul săptămânii precedente, însă autorul nu a fost descoperit nici până în prezent.

Cercetările sunt în curs Pe rețelele de socializare au apărut imagini cu respectivul automobil pe care polițiștii din Țăndărei îl folosesc pentru a participa la misiuni avariat. Mașina este lovită în partea din dreapta și are cauciucurile tăiate. O anchetă a fost deschisă de Poliția Orașului Țăndărei, însă autorul nu a fost încă identificat. «La momentul de față, se fac cercetări pentru a se stabili identitatea autorului!»... [citește_tot_articolul]

27 August 2020, 11:50 (4093 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Curtea de Conturi a stabilit cheltuielile înregistrate în Starea de Urgență

În Ialomița

Curtea de Conturi a stabilit cheltuielile înregistrate în Starea de Urgență

Curtea de Conturi a României a dat publicității un raport complet privind modul în care s-au cheltuit fondurile publice în perioada Stării de Urgență. Potrivit documentului oficial, în Ialomița s-au cheltuit 4,2 milioane de lei pentru combaterea pandemiei de COVID-19. Singura neregulă descoperită de auditori a vizat plata a aproximativ 100 mii de lei a unor sporuri salariale pentru personalul TESA din cadrul Direcției de Sănătate Publică.

Controale la primării și spitale Auditorii Curții de Conturi a României au elaborat un program special de verificare în ceea ce privește modul în... [citește_tot_articolul]

26 August 2020, 12:50 (7612 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația rurală din Ialomița se pregătește de alegeri

Un nou mandat, aceleași obiceiuri politice

Administrația rurală din Ialomița se pregătește de alegeri

bonus: Transferurile politice ale sezonului

Ne pregătim de Alegeri. Și cu sau fără pandemie de COVID-19 le vom avea. Miza e mare, iar alegătorii tot mai puțini, iertat fie-ne cinismul involuntar. În aceste condiții, partidele mizează pe ce a mai rămas. Pe primarii în funcție și bazinele lor electorale. Adică neamu­rile, și obligațiile, și vânzătorii de voturi... Că la țară se votează omul, nu partidele! Iar partidele sunt dispuse să le vândă sau cumpere și sufletele pentru a câștiga. Dacă se poate, sufletele primarilor în funcție. Dacă nu, pe ale celor care vor funcții publice. De aceea, cu o săptămână înainte de declan­șarea oficială a campaniei electorale, ne-am decis să oferim un stop-cadru a luptei pentru putere. Cine sunt candidații... [citește_tot_articolul]

25 August 2020, 11:10 (5539 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița, închis din cauza COVID-19

Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița, închis din cauza COVID-19

Activitatea Serviciului Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița a fost suspendată la solicitarea Direcției de Sănătate Publică, după ce unul dintre angajați a fost depistat pozitiv la testul pentru COVID-19. În zilele următoare, Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița va intra într-un program de dezinfecție.

Angajații sunt în carantină Potrivit Direcției de Sănătate Publică Ialomița, 10 angajați ai Serviciului Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița sunt în momentul acesta în carantină, după ce unul dintre angajații instituției a fost depistat pozitiv la testul pentru COV... [citește_tot_articolul]

24 August 2020, 20:25 (6623 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 6 ialomițeni au donat plasmă hiperimună necesară pacienților critici din cauza COVID-19

Doar 6 ialomițeni au donat plasmă hiperimună necesară pacienților critici din cauza COVID-19

Recoltarea plasmei hiperimune de la pacienții bolnavi de COVID-19 pare o misiune imposibilă pentru Centrul de Transfuzie Sanguină din Slobozia. Reprezentanții instituției susțin faptul că deși au colaborări cu spitalele unde oamenii sunt tratați și vindecați, aceștia refuză categoric să vină să doneze plasmă. Doar 6 persoane au trecut pragul instituției în acest scop, de când donarea de plasmă hiperimună a fost legiferată în țara noastră. «Găsesc tot felul de scuze, de la „promit că voi veni...“ și nu mai apar, până la „nu am timp de așa ceva!“» susține Raluca Cruceat, directorul Centrului de Transfuzie Sanguină din Slobozia. Estimările arată că la nivelul jude­țului peste 500 de persoane... [citește_tot_articolul]

24 August 2020, 16:05 (4200 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parcul Tineretului din Slobozia a rămas fără sistemul de irigații inteligent

Parcul Tineretului din Slobozia a rămas fără sistemul de irigații inteligent

Cu o suprafață de 15 ha, Parcul Tineretului din Slobozia este cea mai întinsă zonă verde a orașului. În ultimii 10 ani, administrația locală a încercat de nenumărate ori să transforme acest parc într-un adevărat loc de relaxare și petrecere a timpului liber, însă demersurile au eșuat. Singura investiție reală o reprezintă sistemul de irigație asistat pe calculator care, la acest moment, întâmpină probleme de funcționare. Reprezentanții Direcției de Administrare a Domeniului Public a Primăriei Slobozia susțin faptul că este nevoie de un «Plan de regenerare peisagistică» pentru a pune în funcțiune sistemul. Într-o situație similară se află și becurile inteligente, montate pentru a lumina... [citește_tot_articolul]

24 August 2020, 10:50 (6869 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițean testat pentru COVID-19 cu 3 ore înainte de a merge la spital!

Revoltător

Ialomițean testat pentru COVID-19 cu 3 ore înainte de a merge la spital!

Ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia din cauza unor probleme la stomac, un bărbat din Ciulnița a aflat că i-au fost recoltate probe pentru testul COVID-19 cu 3 ore înainte de a se prezenta la medic! Omul a mers la spital în jurul prânzului, iar conform datelor din buletinul de ana­lize probele biologice i-au fost prelevate dimineața, când se afla acasă împreună cu familia. Contactați telefonic pentru a comenta situația, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia și cei ai Direcției de Sănătate Publică au preferat să-și paseze responsabilitatea, în loc să ofere o explicație pentru cele întâmplate...

«Directorul DSP mi-a închis telefonul!»... [citește_tot_articolul]

22 August 2020, 14:15 (6754 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

răzbunarea e arma foștilor Președinți

Lăsând la o parte fonfleurile dlui Victor Viorel Ponta, servite pe post de gogoși electorale puțin crescute și nefăcute, cooptarea lui Victor Moraru drept candidat al PRO României la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița închide jocurile politice ale «liderului» Marian Neacșu. Căci, într-adevăr, depunerea candidaturii lui Moraru din partea PRO România pentru un nou mandat la șefia Consiliului Județean Ialomița este «jocul» aceluiași Neacșu. Realitatea e că Marian Neacșu și ale sale «presiuni» asupra conducerii centrale a PSD au condus, într-un final, la varianta candidaturii senatorului social-democrat la președinția Consiliului Județean Ialomița. Marian Pavel nu luase în calcul... [citește_tot_articolul]

21 August 2020, 19:55 (5311 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița

Primele sentințe într-un dosar de fraudă din bugetul Sănătății

Tribunalul Ialomița a dat recent primele sentințe într-un dosar cu fonduri destinate bugetului Sănătății. Conform actelor de urmărire penală, un medic de familie, un farmacist și trei asistente medicale ar fi prejudiciat bugetul asigurărilor de Sănătate cu 726 mii de lei, decontând la Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița peste 4900 de retete medicale.

O anchetă complexă Inculpații trimiși în judecată de procurorii Parchetului Județean Ialomița sunt Carmen Lăcureanu, medic de familie în Țăndărei, Mariana Pandrea și fiul acesteia, Cristian Pandrea Sorescu, precum și asistentele... [citește_tot_articolul]

19 August 2020, 15:10 (5306 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Foștii inculpați ai «Dosarului Țăndărei» cer despăgubiri de 1 milion de euro statului român

EXCLUSIV: Foștii inculpați ai «Dosarului Țăndărei» cer despăgubiri de 1 milion de euro statului român

Achitați definitiv de Curtea de Apel Târgu Mureș, foștii inculpați din «Dosarul Țăndărei» vor să facă o adevărată revoluție în instanță. În urmă cu o săptămână, doi dintre aceștia au depus o acțiune comună la Tribunalul Ialomița în care cer statului român daune morale de 1 milion de euro, motivând faptul că arestarea lor preventivă din anul 2010 a fost ilegală. Oficialii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Crimă Organizată și Terorism (DIICOT), structura de Parchet care a instrumentat «Dosarul Țăndărei», au recunoscut public faptul că procurorul care investigat cazul a greșit ancheta. «Dosarul Țăndărei» a cărui finalitate a dus la achitarea a 25 de inculpați acuzați de «trafic de persoane... [citește_tot_articolul]

19 August 2020, 11:05 (13429 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița riscă să piardă fonduri europene în valoare de 80 milioane de euro

Ialomița riscă să piardă fonduri europene în valoare de 80 milioane de euro

O  anchetă DNA-Serviciul Teritorial Bacău și o decizie controversată a Consiliului Județean Călărași sunt la un pas de a lăsa 8 localități din Ialomița fără o finanțare europeană în valoare de 80 milioane de euro. Cele 8 comunități fac parte din Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Ecoaqua», care încearcă să obțină de la Uniunea Europeană 260 milioane de euro pentru a realiza rețele de apă și canalizare pe raza celor două județe. Acesta este cel mai mare proiect ca va­loare inițiat în zona de Sud-Est a României, de la momentul intrării țării noastre în spațiul comunitar.

La un pas de a rata finanțarea... [citește_tot_articolul]

18 August 2020, 11:05 (14722 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte

Adevărul oficial despre absorbția fondurilor europene în Ialomița

MINCIUNILE ADMINISTRATIVE ale lui Victor Moraru au picioare scurte

Administrația Moraru susține că a adus în Ialomița fonduri europene în valoare de 170 milioane de euro. În realitate, la nivelul Consiliului Județean Ialomița se derulează 8 proiecte cu fonduri europene și 6 proiecte prin PNDL 2. La prima vedere, pare mult și lăuda­bil. În realitate însă, sumele absorbite efectiv în cadrul acestor pro­iecte sunt infime, iar gradul de execuție efectivă a lucrărilor este nerelevant...

Minciunile care cosmetizează realitatea
Imediat după anunțarea candidaturii lui Marian Pavel la președinția Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru s-a metamorfozat... [citește_tot_articolul]

17 August 2020, 10:55 (7579 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Nelu Chițoiu furnizează gratuit apă potabilă

Raiul mitei electorale de la Miloșești

Primarul Nelu Chițoiu furnizează gratuit apă potabilă

bonus: Luciu, satul grădinarilor fără apă

Societatea Apă Canal Miloșești SRL furnizează apă gratuit locuitorilor comunei. Această realitate incredibilă este girată de primarul localității, Nelu Chițoiu. Situația este neschimbată din 2017. Din cauza consumului necontrolat, apa este livrată locuitorilor «cu program»...

Situație unică la Milano Comuna Miloșești conduce detașat în topul ilegalităților ad­ministrative. De 3 ani, Nelu Chițoiu, primarul în funcție, girează furnizarea apei potabile pentru locuitorii comunei gratuit. Firma care asigură furnizarea apei, APĂ Canal Miloșești SRL, este controlată de către Consiliul local... [citește_tot_articolul]

15 August 2020, 12:20 (6122 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are nevoie de teste pentru depistarea COVID-19

Spitalul Județean de Urgență Slobozia are nevoie de teste pentru depistarea COVID-19

bonus: Un nou manager la spitalul din Fetești

Spitalul Județean de Urgență Slobozia este singura unitate medicală din județul Ialomița pe care Ministerul Sănătății a acreditat-o să realizeze teste pentru depistarea COVID-19. Testarea se reali­zează doar în cazul pacienților care se in­ter­nează și a celor care vin la Unitatea de Primiri Urgențe cu simptome specifice bolii. Marea problemă o reprezintă însă achiziția kit-urilor speciale pentru efectuarea testelor. Unitatea medicală a primit recent un aparat nou de testare, cumpărat de Consiliul Județean Ialomița, dar pe care nu îl poate folosi deocam­dată în lipsa respectivelor kit-uri. «Într-adevăr, achiziția kit-urilor se face cu dificultate... Este o situație la nivel național!» susțin reprezentanții... [citește_tot_articolul]

13 August 2020, 21:20 (8958 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Elevi executați silit pentru neplata taxelor școlare

La Școala Postliceală Sanitară Slobozia

Elevi executați silit pentru neplata taxelor școlare

Indiferența i-a adus în fața instanței. Zeci de elevi ai Școlii Postliceale Sanitară, administrată de Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia, au fost dați în judecată și executați silit pentru neplata taxelor de școlarizare. Instituția are de recuperat aproximativ 100 mii de lei, debitele având o vechime de peste 5 ani.

Plata taxelor, o misiune imposibilă
Școala Postliceală Sanitară din Slobozia este cea mai veche instituție de învățământ cu acest profil din județul Ialomița. Administrată de Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu», unitatea de învățământ are disponibile în... [citește_tot_articolul]

12 August 2020, 11:10 (4710 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Omorât cu sânge rece pentru 20 de lei

S-a întâmplat la Fetești

Omorât cu sânge rece pentru 20 de lei

Doi adolescenți de 17 ani din localitatea Bordușani au fost arestați luni, 10 august a.c., de Tribunalul Ialomița sub acuzația de «omor». Aceștia au jefuit un bărbat din Fetești, căruia i-au furat din portofel cei 20 de lei pe care-i avea. Cercetările continuă în acest caz pentru a se stabili întreaga situație de fapt.

Cadavru descoperit pe stradă Din informațiile organelor judiciare, fapta a fost comisă în noaptea de 8/9 august a.c., pe o stradă din apropierea centrului municipiului Fetești. Victima s-ar fi îndreptat către casă, purtând pe umăr o borsetă în care avea și portofelul... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 16:10 (9249 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Fetești crimă

EVENIMENT

Ialomița: Poliția Transporturi Feroviare așteaptă vremuri mai bune

Ialomița: Poliția Transporturi Feroviare așteaptă vremuri mai bune

Cu deficit de personal și dotări, Serviciul Județean de Poliție Transporturi Feroviare Ialomița încearcă să țină la distanță hoții de călătorii din trenuri și gări. Ultima acțiune de amploare a instituției a fost în 2018, pe care a realizat-o în colaborare cu structura similară din Constanța.

Condiții mai bune pentru Poliția TF Serviciul Județean de Poliție Transporturi Feroviare din Ialomița are 5 puncte de lucru la Fetești, Slobozia, Țăndărei și Urziceni. În componența celui de la Fetești intră și atribuțiile Poliției Transporturi Navale, ai cărei agenți efectuează misiuni de suprave... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 16:05 (2516 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Clean Tech a ajuns în atenția Comitetului pentru Situații de Urgență Ialomița

Episcopia cere identificarea sursei poluării olfactive

Clean Tech a ajuns în atenția Comitetului pentru Situații de Urgență Ialomița

Prefectul Tonița Manea a cerut Comitetului pentru Situații de Urgență Ialomița să ia măsuri pentru identificarea firmei care generează poluarea olfactivă la nivelul Sloboziei. Solicitatea vine ca urmare a unei sesizări adresată instituției de către Episcopia Sloboziei și Călărașilor la data de 15 iulie 2020. Conform se­sizării, instituția a fost înstiințată că «în zona de Sud și de Vest a munici­piului Slobozia periodic apar în atmosferă emisii de substanțe necu­noscute sesizate prin mirosuri neplăcute (...) care ar putea pune în pericol sănătatea populației». O comisie în­trunită la nivelul Prefecturii Ialomița va ancheta aspec­tele semnalate în cadrul sesizării.

Se strânge lațul în jurul Clean Tech... [citește_tot_articolul]

11 August 2020, 11:10 (16855 vizualizări - 16 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
279 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița: 145 sesizări, 800 sancțiuni, 42 permise reținute

În perioada 1-3 martie a.c., polițiștii ialomițeni au intervenit pe raza județului la 160 evenimente, dintre care 145 sesizate prin 112. În urma activităților, au fost constatate 37 infracțiuni, 6 persoane ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:15
(4653 vizualizări - 0 comentarii)


Flori și mărțișoare la Catedrala Urziceni

În perioada 1-3 martie a.c., Parohia «Sfinții Împărați Constantin și Elena» Urziceni, împreună cu grupul de Cateheză «Vlăstare Ortodoxe» au realizat acțiuni cu prilejul Mărțișorului. Vineri, 1 martie a ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2019, 10:05
(3761 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 4-8 martie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor de electricitate. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 16:10
(6902 vizualizări - 0 comentarii)


Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

A devenit deja o tradiție ca Poliția Rutieră să marcheze Ziua Mărțișorului, prin oferirea unor simboluri ale primăverii, doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Sărbătoarea Mărțișorului este și o ocazie ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 14:15
(4010 vizualizări - 1 comentariu)


angajăm personal

pentru Cafenea și Loc de joacă
Depuneri CV la
[email protected]
Telefon 0728/908.831

1 Martie 2019, 12:50


Controale ale ITM Ialomița

În perioada 1-15.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Controlului Securitate și Sănătate în Muncă au efectuat 42 controale având ca obiectiv respectarea prevederilor referitoare la autorizarea funcționării ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:25
(3777 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de combatere a braconajului piscicol și a delictelor silvice

Miercuri, 27 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului, pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, dar și a delictelor silvice, a colectării, transportului ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:15
(4817 vizualizări - 0 comentarii)


angajez (part-time)

Pentru că oferim calitate, ne mărim echipa!
Alătură-te echipei noastre!
Căutăm fete pentru interpretarea rolului
de URSITOARE BUNĂ în scenetele
pentru botez și nuntă.
Căutăm fete frumoase, responsabile,
dicție bună, minim talent actoricesc,
prezență scenică, domiciliul în Slobozia
și să aibă disponibilitate maximă
în week-end.

Dacă dorești să faci parte
din echipă, mă poți contacta
la telefon 0762/608.918

1 Martie 2019, 10:05


28 Februarie-Ziua Protecției Civile din România. «Porți Deschise» la ISU Ialomița!

Protecția civilă este o structură înființată încă de acum 86 de ani în România, cu scopul îndeplinirii sarcinilor umanitare destinate să protejeze populația civilă împotriva pericolelor, ostilităților sau ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 18:20
(3938 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: S-a răsturnat cu mașina

Marți, 26 februarie a.c., în jurul orelor 19,30, în apropiere de orașul Căzănești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:30
(4349 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Marți, 26 februarie a.c., o tânără de 18 ani, din Grindu, a fost depistată de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalități cu lemne la o firmă din Dridu

Polițiști ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, în urma verificărilor efectuate pe raza comunei Dridu, la o ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:20
(4645 vizualizări - 1 comentariu)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 25 februarie a.c., polițiștii din Grivița au depistat un bărbat, de 37 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta cu ajutorul unui autoturism 141,7 kg de pește din speciile crap, caras și ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 16:10
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Protopopiatului Slobozia

Vineri, 22 februarie a.c., în parteneriat cu elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Andrei», Protopopiatul Slobozia a desfășurat activitatea de autocunoaștere cu ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 13:15
(3501 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale inspectorilor ITM Ialomița

În perioada 1-22.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Relațiilor de Muncă au efectuat un număr de 52 controale având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 12:10
(3230 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 11:05
(4405 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 29 permise reținute

În perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 106 evenimente ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 10:10
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest împotriva OUG 7/2019 la Tribunalul Ialomița

În urma ședinței Adunării Generale a Tribunalului Ialomița, desfășurată luni, 25 februarie 2019, oficialii instituției au ales să protesteze împotriva OUG 7/2019, privind modificările aduse Legilor Justiției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2019, 17:56
(6455 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adâncata și Platonești

Joi, 21 februarie a.c., în jurul orelor 19,00, s-a produs un accident rutier în apropiere de localitatea Adâncata, soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 28 de ani, din Armășești, conducea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:20
(5285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați de 29, respectiv 43 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumuri publice fără a posede permis de conducere. Totodată, un alt conducător auto ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:10
(3749 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea a trei bărbați urmăriți internațional, pe numele cărora autoritățile au emis mandate europene. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:20
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Opt hoți din Făcăeni, cercetați după ce au furat din curtea unui consătean

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat opt tineri, cu vârste între 14 și 20 ani, din Făcăeni, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, la data zilei de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:15
(8178 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr de 17 ani din Ion Roată, arestat după ce a furat un telefon

Un tânăr de 17, din Ion Roată, este bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», fapta fiind comisă pe teritoriul municipiului Urziceni. În fapt, la data de 20 februarie a.c., în timp ce ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:10
(5940 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au efectuat o percheziție pe raza comunei Bărcănești, la locuința unui bărbat, de 26 ani. În urma verificărilor, polițiștii au ridicat în vederea confiscării ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Un bărbat a murit în dimineața zilei de marți, 19 februarie 2019, după ce tirul pe care îl conducea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea Drumului Național 2, în zona satului Cotorca. Șoferul a rămas ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2019, 11:20
(6541 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 18:25
(7488 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Urziceni, două persoane rănite

Un accident rutier s-a produs joi, 14 februarie a.c., pe DN2A, în apropiere de muncipiul Uziceni, soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce o tânără, de 21 ani, din Cosâmbești, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:35
(6928 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Șoferi beți și fără permis, la volan

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, de 32 ani, din Urziceni în timp ce conducea un  autoturism pe raza localității Moldoveni, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:30
(6922 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Ion Roată, hoți din locuințe. Percheziții la Slobozia și Amara!

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii Secției de Poliție Rurală Ion Roată au identificat trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, din Ion Roată, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:25
(8063 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Accident rutier produs joi, 14 februarie 2019, pe șoseaua de centură a Sloboziei, în zona Mânăstirii «Sfinții Voievozi». Se pare evenimentul rutier ar fi fost provocat de un călugăr care slujește în cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 19:10
(8210 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...