Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Scandal sexual în Olanda cu tinere din Ialomița

Scandal sexual în Olanda cu tinere din Ialomița

Procurorii olandezi au pus în mișcare urmărirea penală pe numele unui tânăr de 30 de ani din zona Fetești. Acesta este acuzat că ar fi obligat cinci tinere să practice prostituția pe străzile capitalei Amsterdam. În prezent, proxenetul se află în custodia autorităților judiciare olandeze și urmează să fie judecat. Anchetatorii cer acum date autorităților române cu privire la alte fapte de natură penală pe care acesta le-ar fi comis în trecut.

50 de euro pentru o partidă de sex Surse judiciare au explicat faptul că tinerele au fost racolate și duse în Olanda prin deja cunoscuta metodă... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2020, 14:50 (7079 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Apă infestată cu substanțe chimice și materii fecale

Pericolul nevăzut de la robinete

Apă infestată cu substanțe chimice și materii fecale

Apa furnizată în rețelele publice pune în pericol sănătatea ialomițenilor. Situația este confirmată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, ai cărei specialiști au întocmit un Raport privind calitatea apei potabile la nivelul județului. Datele prezentate în documentul oficial au la bază analizele efectuate în cursul anului 2019, în urma prelevării probelor de apă de la stațiile existente în județul Ialomița. Analizele au scos la iveală prezența în apă a unor substanțe chimice periculoase, dar și materii fecale...

Dezastrul de la robinete În anul 2019, conform datelor Direcției de... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2020, 10:40 (8782 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean va cheltui 399 milioane de lei în 2020

Bugetul Ialomiței a fost bătut în cuie

Consiliul Județean va cheltui 399 milioane de lei în 2020

Consiliul Județean Ialomița a făcut publică varianta finală a bugetului pentru anul în curs. Potrivit datelo oficiale, instituția va cheltui 130,6 mili­oane de lei pentru funcționare și 262,4 milioane de lei pentru dezvoltare. Deși bugetul anului 2020 este cu 25 mi­lioane de lei mai mic decât în 2019, oficialii instituției apreciază că acesta este «cel mai echilibrat buget din ultimii ani».

O dezbatere publică formală Luni, 10 februarie a.c., la Sala «Europa» oficialii Consiliului Județean Ialomița au organizat o dezbatere publică în care au prezentat varianta finală a bugetului instituției... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2020, 16:20 (4780 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

«Împreună pentru Educație» la Perieți

Proiect unic în mediul rural

«Împreună pentru Educație» la Perieți

Autoritățile locale din Perieți au realizat un proiect inedit prin care susțin Educația la nivelul comunității. «Împreună pentru Educație» este numele inițiativei prin care ad­ministrația locală încearcă să-i aducă pe elevi mult mai aproape de școală și profesori. Activi­tățile au început încă din toamna trecută și se vor derula pe întreg parcursul anului școlar, până la vacanța mare. «Ne dorim ca elevii noștri să fie mult mai implicați în ceea ce privește activitățile care se desfășoară la școală. Tocmai de aceea am decis să le fim alături!» susține Adrian Merlea, primarul lo­calității Perieți. Proiectul derulat la Perieți este unic la nivelul localităților rurale din județul Ialomița.
... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2020, 11:40 (10741 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spargeri date în magazinele cu haine din Helsinky comise de un ialomițean din Amara

Spargeri date în magazinele cu haine din Helsinky comise de un ialomițean din Amara

Un bărbat de 37 de ani din Amara este principalul suspect al unui dosar de «furt calificat», deschis pe numele său de autoritățile judiciare din Finlanda. Acesta era în vizorul polițiștilor după ce a dat mai multe spargeri în magazinele cu haine de lux din Helsinky.

Mod de operare inedit Cazul bărbatului din Amara a intrat în atenția polițiștilor din Helsinky încă de acum 3 ani. Modul de operare al infractorului era foarte bine pus la punct. Din actele de urmărire penală înaintate organelor judiciare din România a reieșit faptul că hoțul intra în ma­gazinele cu haine de lux, apoi așeza... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2020, 17:15 (8580 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Iubire pe pereți de «Ziua Îndrăgostiților»

Slobozia: Iubire pe pereți de «Ziua Îndrăgostiților»

Cea mai romantică zi din an a surprins cuplurile de îndrăgostiți din Slobozia exprimându-și iubirea. Sărbătoarea cu iz american de pe 14 Februarie a fost întâmpinată de tinerii slobozeni cu încercări, mai mult sau mai puțin inedite, de a impresiona persoanele iubite. De la flori și ciocolată și până la declarații de dragoste realizate cu graffiti pe zidurile blocurilor sau instituțiilor publice... Potrivit unor studii realizate la nivel național, aproape jumătate dintre români consideră această zi ca fiind o ocazie bună de a-și arăta dragostea față de partener, o treime nefiind preocupată prea mult cu ziua de 14 Februarie, în timp ce restul alege să nu o serbeze chiar deloc.

... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2020, 13:20 (2207 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Certificat de urbanism pentru prima fabrică de ars cauciucuri

Bomba ecologică de la Iazu

Certificat de urbanism pentru prima fabrică de ars cauciucuri

Firma Adora TECH a demarat procedurile legale pentru construirea primei instalații de piroliză a cauciucului din Ialomița. Conside­rată de experți drept «bombă ecologică», investiția a fost mascată în «două corturi me­talice» în curtea fostului CAP din Iazu, în imediata vecinătate a caselor. Certificatul de urbanism a fost deja eliberat de către autori­tățile locale din Scânteia, iar acum se așteaptă avizul de la Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița. «Este o investiție complexă pentru care e nevoie de autorizație integrată de mediu...» a precizat Laurențiu Ghiauru, directorul Agenției.

Noi afaceri cu deșeuri... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2020, 12:10 (10292 vizualizări - 19 comentarii)

EVENIMENT

Liviu Patrichi, director la Spitalul Fetești

Are din nou slujbă la stat!

Liviu Patrichi, director la Spitalul Fetești

Un zvon vag, venit dinspre PSD a căpătat contur. Liviu Patrichi, investitorul de 3 milioane de euro al Sloboziei, a ajuns director la Spitalul «Anghel Saligny» Fetești. Da, da, vorbim de ex-consilierul local PSD și directorul adjunct vreme de aproximativ o lună al AFIR al cărui singur merit real a fost că e vecin de gard cu cine trebuie din PSD. Domnia sa ocupă funcția de director începând de vineri, 7 februarie 2020, după ce și-a lăsat sacoșa la coada pentru numit directori în funcție încă din vara anului trecut. Salutăm și noi această performanță a PSD în plină dictatură PNL și așteptăm cu încredere ziua în care și ceilalți vecini de gard ai noului lider PSD Slobozia vor primi sinecuri calde... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2020, 19:20 (17947 vizualizări - 41 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Abateri financiare descoperite de auditorii Camerei de Conturi Ialomița

Abateri financiare descoperite de auditorii Camerei de Conturi Ialomița

Curtea de Conturi a României a dat publicității Raportul de activitate privind controalele efectuate în cursul anului trecut. Verifi­cările auditorilor ialomițeni au scos la iveală abateri financiare de 15,5 mili­oane de lei. La fel ca în anii precedenți, cele mai multe probleme constatate au vizat neîncasarea corespunzătoare a ta­xelor și impozitelor locale, plata lucră­rilor de utilitate publică fără ca acestea să fie, în fapt, realizate sau acordarea nejustificată de sporuri salariale. Va­loarea prejudiciilor financiare s-ar putea diminua dacă administrațiile publice ar acorda mai multă atenție mecanismelor interne de verificare și dacă și-ar concentra activitatea pe gestionarea eficientă a... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2020, 09:55 (7511 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Camioanele care aprovizionează supermarketul «ilegal» blochează domeniul public

La Slobozia

Camioanele care aprovizionează supermarketul «ilegal» blochează domeniul public

Scandalul dintre administrația locală a Sloboziei și locatarii blocului din oraș la parterul căruia funcționează un supermarket deschis ilegal este departe de a se termina. Chemați în instanță, reprezentanții Primăriei Slobozia susțin cu documente că accesul mașinilor de mare tonaj care aprovizionează cu marfă magazinul în apropierea imobilului este interzis. În realitate, situația este cu totul alta. Camioanele încărcate cu marfă pătrund pe spațiul verde din spatele blocului și blochează toate parcările din zonă. În tot acest timp, Primăria Slobozia a ignorat situația și nu a sancționat reprezen­tanții magazinului deși are toate pârghiile legale pentru a aplica amenzi.

Indiferență administrativă... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2020, 12:50 (35157 vizualizări - 102 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«MMA politic» între primarul Mocioniu și fostul șef DADP, Valeriu Roșca

Conflict deschis în administrația locală

«MMA politic» între primarul Mocioniu și fostul șef DADP, Valeriu Roșca

bonus: Radu Paros taie bilete la greva «spontană» a DADP

Puseul de viscol din 6 februarie 2020 a făcut prima victimă politică. Primarul Slo­boziei, Adrian Mocioniu, l-a demis în fața camerelor de filmat pe Va­leriu Roșca, directorul DADP Slobozia. În replică, acesta l-a acuzat de lașitate, în cadrul unei conferințe de presă. Surse administrative confirmă că funcția de director al DADP va fi ocupată de către consilierul primarului Adrian Mocioniu, Radu Paros. Acesta a negat oficial ca va accepta nominalizarea pe post.

O demisie cusută cu ață de împrumut Primarul Adrian Mocioniu l-a demis în fața camerelor de filmat pe directorul DADP Slobozia... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2020, 19:40 (15439 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Avioane (de) pe hârtie la aeroportul de la Alexeni

Noi promisiuni administrative

Avioane (de) pe hârtie la aeroportul de la Alexeni

Consiliul Județean Ialomița continuă să caute investitori pentru reabilitarea aeroportului de la Alexeni. Conform infor­mațiilor susținute public în cadrul ședinței Con­siliului Județean Ialomița de miercuri, 29 ianuarie 2020, instituția ar fi primit o scrisoare de intenție «de la un fond de investiții care are la dispoziție 52 mi­liarde de euro...».

Aeroport de măritat. Căutăm investitori!
În urmă cu 2 ani, la preluarea aeroportului de la Alexeni, autoritățile județene au promis public investiții masive pentru reabilitarea obiectivului și a zonei. De-a lungul anilor, printre... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2020, 14:40 (4257 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sănătatea din Ialomița primește bani prin acte adiționale

La început de an

Sănătatea din Ialomița primește bani prin acte adiționale

În așteptarea Contrac­tului Cadru de finanțare, furnizorii de servicii medicale din Ialomița primesc fonduri pentru funcționare în baza actelor adiționale. Repre­zentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița susțin că fondurile destinate spitalelor, farma­ciilor, medicilor de familie sau laboratoarelor medicale se ridică la aproximativ 20 mi­lioane de lei. «Nu vor fi probleme în asigurarea fondurilor pentru serviciile medicale din Ialomița!» a precizat Mihai Geantă, președintele CJAS Ialomița.

Fonduri pentru Sănătatea ialomițeană
În cadrul unei conferințe de presă... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2020, 11:05 (5921 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Crește numărul elevilor bolnavi de gripă

În Ialomița

Crește numărul elevilor bolnavi de gripă

Statistică îngrijorătoare în ceea ce privește evoluția cazurilor de gripă sezonieră înregistrate în școlile din Ialomița. Autoritățile susțin faptul că numărul îmbolnăvirilor a crescut semnificativ prin comparație cu săptămâna trecută. 134 de elevi din județ sunt diagnosticați cu gripă în momentul de față. Secția Pediatrie a Spitalului Județean de Urgență Slobozia a devenit neîncăpătoare din cauza copiilor care suferă de afecțiuni respiratorii specifice sezonului rece.

Școlile rămân deschise Dacă în urmă cu o săptămână 64 de elevi din județ sufereau de gripă, săptămâna aceasta rapor... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2020, 12:40 (4142 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Patru chinezi din Ialomița, în carantină la domiciliu după ce au călătorit în China

Alertă!

Patru chinezi din Ialomița, în carantină la domiciliu după ce au călătorit în China

Autoritățile sanitare din Ialomița au dispus în această săptămână izolarea la domiciliu a patru cetățeni de naționalitate chineză, recent reveniți în țară din China. Aceștia au drept de ședere în zona Sinești-Urziceni și au călătorit peste hotare pentru a sărbători alături de rudele din străinătate Anul Nou Chinezesc. Cei patru nu au călătorit în zona Wuhan, nu prezintă simptome ale infecției cu Coronavirus, iar măsura izolării este una preventivă.

14 zile de carantină
Potrivit informațiilor, cei patru cetățeni, toți bărbați cu vârste cuprinse între 40 și 50 de ani, sunt angajați... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2020, 16:25 (8132 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Directorul DADP Slobozia, Valeriu Roșca a fost DEMIS!

Prima «victimă» a viscolului la Slobozia

Directorul DADP Slobozia, Valeriu Roșca a fost DEMIS!

Vineri, 7 februarie 2020, în cadrul unei conferințe de presă, primarul Adrian Mocioniu a anunțat public că «directorul Direcției de Administrare a Domeniului Public Slobozia a fost demis!». «Am emis o dispoziție prin care am încetat contractul de management al domnului director Roșca...» a declarat acesta.

Demitere în prime-time
Primarul Adrian Mocioniu l-a demis în fața camerelor de filmat pe directorul DADP, Valeriu Roșca. Vineri, 7 februarie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, primarul Adrian Mocioniu a declarat: «Datele furnizate de șeful DADP nu au fost conforme cu... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2020, 15:10 (27583 vizualizări - 57 comentarii)

EVENIMENT

«Nu sunt mulțumit de modul în care s-a gestionat situația!»

Primarul Sloboziei așteaptă explicații

«Nu sunt mulțumit de modul în care s-a gestionat situația!»

Slobozia a fost paralizată de puseul de viscol din noaptea de miercuri spre joi, 5/6 februarie 2020. Primarul Adrian Mocioniu susține că nu este mulțumit de modul în care s-a intervenit: «Graficul de lucrări stabilit nu a fost respectat! Aștept explicații de la directorul DADP!».

E rău, dar numai pentru o zi Noaptea de viscol de miercuri spre joi, 5/6 februarie 2020, a paralizat traficul din Slobozia. Deși utilajele DADP au intervenit încă din cursul nopții, unele dintre arterele de circulație din oraș au rămas blocate mai multe ore. Primarul Adrian Mocioniu susține că a verificat... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2020, 18:10 (10234 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Viscolul a pus stăpânire pe Ialomița

40 persoane sunt blocate pe șoselele din județ

UPDATE 4 unități de învățământ rămân închise vineri, 7 februarie 2020

Vremea rea face ravagii în județul Ialomița. În momentul de față, 40 de persoane sunt blocate în nămeți, pe șoselele din județ. Cea mai grav afectată zonă de furia naturii este Iazu-Bărăganu. Mai multe persoane așteaptă aici încă de la miezul nopții ca autoritățile să intervină pentru a le scoate din troiene. Ialomița se află până la ora 12,00 sub avertizare meteo Cod Portocaliu.

46 de localități fără curent
Conform informațiilor oferite de Comandamentul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, 40 de persoane sunt blocate pe șoselele din județ din cauza viscolului puternic... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2020, 11:50 (6080 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Drumurile naționale și județene din Ialomița sunt închise!

Viscolul blochează circulația

Drumurile naționale și județene din Ialomița sunt închise!

Reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița informează cu privire la faptul că circulația pe drumurile naționale și județene din Ialomița este închisă, din cauza condițiilor meteo nefavorabile. Reamintim că Ialomița se află sub avertizare meteo Cod Roșu de viscol, valabilă până joi, 6 februarie a.c, la ora 8,00.

În Ialomița nu se circulă
Decizia cu privire la închiderea drumurilor a fost adoptată de către reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență. La această oră, pe niciunul dintre drumurile naționale și județene din Ialomița nu se circulă... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2020, 01:05 (11064 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Din cauza viscolului

Toate școlile din Ialomița vor fi închise

17 localități sunt fără curent electric

Ca urmare a avertizărilor meteorologice de vreme rea, autoritățile din Ialomița au luat decizia de a suspenda cursurile în toate școlile din județ pentru ziua de joi, 6 februarie 2020. Potrivit informărilor Administrației Naționale de Meteorologie, începând de miercuri, 5 februarie 2020, de la orele 22,00, și până joi, 6 februarie 2020, la orele 08,00, Ialomița se află sub Cod Roșu de viscol.

Cursuri suspendate din cauza vremii
În cursul zilei de miercuri, 5 februarie a.c., la nivelul Prefecturii Ialomița s-a întrunit Comitetul Județean pentru Situații de Urgență, în cadrul căruia... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2020, 17:47 (9309 vizualizări - 7 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
305 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

LAPAR nu renunță la lupta cu Ministerul Agriculturii

Conducerea Ligii Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România continuă lupta cu Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale. Reprezentanții Ligii protestează împotriva modului în care Ministerul le ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:26
(5663 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Furt ca-ntre prieteni

Poliția Fetești a fost sesizată de un tînăr, de 16 ani, despre faptul că i-a fost sustras telefonul mobil. Din cercetările efectuate de polițiști s-a stabilit că în timp ce tînărul se afla în curtea unei ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:20
(7053 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie de vaccinare împotriva rabiei la vulpi

Începînd de miercuri, 28 noiembrie a.c., medicii veterinari din Ialomița au demarat campania de vaccinare antirabică orală a vulpilor. Operațiunea se realizează prin aplicarea la vizuină de momeli vaccinale ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:14
(8042 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

IPJ Ialomița: Campania «Tu decizi! Votează legal!» continuă

Polițiștii de prevenire și de proximitate continuă să desfășoare activități specifice în cadrul Campaniei «Tu decizi! Votează legal!» în liceele din municipiul Slobozia. Acțiunile sînt destinate elevilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:08
(6423 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Telefon furat, scos la mezat pe internet

Internetul a devenit o adevărată piață de desfacere pentru hoții de telefoane mobile! După ce fură celularele, aceștia le scot la vînzare pe site-urile de profil. Naivi, cumpărătorii pică în plasa escrocilor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 14:06
(4909 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prevenția diminuează riscul de accidente

În prima jumătate a acestei saptămîni, efective din cadrul Serviciului Rutier și Serviciului de Ordine Publică Ialomița au desfășurat acțiuni în sistem integrat în vederea asigurării unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:43
(6034 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Slobozia: Minoră dispărută fără urmă

Un apel la 112 anunța în ziua de marți, 27 noiembrie a.c., dispariția de la domiciliu a unei minore de 15 ani, din Slobozia. De mai bine de 24 de ore polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 13:06
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


«Ninja» de Bărbulești

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Urziceni a depistat pe raza de competență trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 34 ani, toți din comuna Bărbulești. Cu ocazia legitimării și a controalelor ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:32
(6916 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei pentru posesorii de arme neletale

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au desfășurat o serie de acțiuni specifice pentru verificarea și asigurarea securității armelor și munițiilor neletale. În urma ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:31
(6076 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permise suspendate la volan

Polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe DN2 au depistat pe raza comunei Movilița un autoturism ce rula din direcția București către Urziceni cu 86 km/h în localitate. Ca urmare ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:09
(6254 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Foc de artificii»

Polițiștii ialomițeni vor fi cu ochii în patru după comercianții care vînd ilegal articole pirotehnice. Oamenii legii au dat startul campaniei «Foc de artificii» pentru perioada Sărbătorilor de Iarnă 2 ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 12:05
(6282 vizualizări - 0 comentarii)


Sancțiuni în lanț pentru șoferii ialomițeni

La sfîrșit de săptămînă, polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe principalele artere ale județului pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Potrivit unui comunicat remis publicității, «actele de indisciplină ...[citește_toată_știrea]

28 Noiembrie 2012, 11:38
(6812 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

27 Noiembrie 2012, 17:51


COMUNICAT DE PRESĂ

COMUNICAT DE PRESĂ

Asociația suport pentru copii și tineri dependenți SCKUT anunță finalizarea proiectului «Joc pentru viața mea!», desfășurat în lunile octombrie-noiembrie 2012. Proiectul a fost finanțat de Autoritatea ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 09:45
(5305 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Manasia: I-a cedat inima la volan/Stejaru: 4 persoane, rănite într-un accident

Dimineață neagră pe DN2A. În zona localității Manasia, inima unui bărbat de 67 de ani s-a oprit în timp ce acesta era la volan. Omul venea de la Urziceni și se îndrepta către Slobozia… Evenimentele tragice ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:14
(8327 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Incident electoral

Vineri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 11,30, un bărbat de 28 ani, din Fetești, a sesizat faptul că un bărbat, de 44 ani, tot din Fetești, a oferit sume de bani cuprinse între 200 și 3000 lei mai multor ...[citește_toată_știrea]

27 Noiembrie 2012, 02:10
(6516 vizualizări - 0 comentarii)


Orange Shop Manager

Orange Shop Manager

Echipa din Orange Shop Slobozia este in cautarea unui nou coleg/colege care sa ocupe postul de Shop Manager disponibil!

Esti interesat/a si consideri ca esti potrivit/a pentru acest post?

Atunci te rugam sa consulti randurile urmatoare pentru lista de responsabilitati si calificari necesare, iar apoi sa aplici trimitand CV actualizat insotit de scrisoare de intentie la adresa de e-mail: [email protected]

Daca experienta si profilul tau sunt relevante, te vom contacta!

Cariera ta poate incepe aici!

Obiectivul postului:

Dezvolta si optimizeaza prioritatile de vanzare pe plan local.

Principalele responsabilitati:
• Controlul si folosirea eficienta a tuturor resurselor, in vederea cresterii profitabilitatii magazinului Orange.
• Gestionarea stocurilor
• Intocmirea rapoartelor de vanzari
• Inventarul stocurilor
• Managementul echipei de vanzari din magazin: angajare, orientare, evaluare a performantei, promovare, consultanta, bugete, programarea activitatilor
• Organizarea magazinului Orange din punct de vedere administrativ si al fluxului activitatii.
• Tratarea directa a clientilor cu statut special.

Cerinte:
• Produse & servicii FranceTelecom
• Cunoasterea proceselor de vanzare
• Leadership
• Administrarea unui punct de vanzare
• Metode de vanzare si service
• Managementul performantei

Competente comportamentale:
• Abilitatea de a livra rezultate
• Concentrare catre client si piata
• Dezvoltarea si instruirea celorlalti
• Munca de echipa

23 Noiembrie 2012, 16:12


Sudiți: Capra vecinului, furată la miez de noapte

Polițiștii efectuează cercetări față de un bărbat, de 52 ani, din comuna Sudiți, suspect de comiterea infracțiunilor de furt calificat și violare de domiciliu, fapte comise în dauna unui consătean de 7 ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:45
(6078 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți furt capră


Coșereni: Tânără dispărută

Coșereni: Tînără dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că ALEXANDRU GABRIELA GEORGETA, de 27 ani, a plecat de la domiciliul din comuna Coșereni. În urma cercetărilor efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:36
(6048 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor în Belgia, arestat la Bărbulești

Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au reușit prinderea unui bărbat, de 38 ani, din comuna Bărbulești, pe numele căruia autoritățile belgiene au emis un mandat european de arestare ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:30
(6636 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Dridu

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, în colaborare cu reprezentanți ai Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi-București au acționat pe fondul cinegetic din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:26
(11112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu braconaj


Sărățeni: Bătrînii, victimele preferate ale hoților

Polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți, prin distragerea atenției părții vătămate. Victima, o femeie de 84 ani, din comuna Sărățeni, a fost «furată» după ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:22
(7317 vizualizări - 0 comentarii)


«Băieții de aur» vin la Slobozia

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia vă invită la teatru. Joi, 29 noiembrie 2012, actorii Teatrului Mic din București vor pune în scenă piesa lui Neil Simon, «Băieții de aur». Prețul unui ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:13
(5470 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă puține pentru șomeri

Săptămînă săracă în ceea ce privește oferta locurilor de muncă. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor doar 48 de locuri de muncă, cele mai multe destinate ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:12
(5206 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Tînăr rănit într-un incendiu

Un tînăr de 25 ani a fost la un pas de moarte după ce a devenit victima unui incendiu. Un echipaj SMURD l-a transportat de urgență la spital, unde medicii i-au acordat îngrijiri medicale. În momentul de ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:11
(5848 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți incendiu


ISU Ialomița: «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!»

În această săptămînă, reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au dat startul campaniei «Renunță. Improvizațiile sînt catastrofale!». Această campanie are rol preventiv și își ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(6799 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,49 milioane lei, încasate prin măsuri de executare silită

Pe linia colectării veniturilor bugetare, în luna octombrie 2012, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, s-au emis peste 1320 de somații ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:10
(9607 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Locuință cuprinsă de flăcări

Incendiu în gospodăria unui localnic din Gîrbovi. Casa omului a fost cuprinsă de flăcări din cauza unui horn neizolat amplasat în apropierea unui depozit de materiale combustibile. Cîteva scîntei au fost ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 17:09
(8014 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ciochina: Doi minori, hoți din locuințe

Sîmbătă, 17 noiembrie, o femeie de 59 ani, din Ciulnița, a sesizat Poliția despre faptul că, în perioada aprilie-noiembrie, persoane necunoscute i-au sustras dintr-o locuință pe care o deține în comuna ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:24
(7843 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Urmărit internațional, arestat în Ialomița

Polițiștii Secției Rurale Coșereni au executat un mandat european de arestare emis de autoritățile italiene pe numele unui bărbat, de 36 ani, din Urziceni. Suspectul a fost dat în urmărire internațională ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2012, 16:21
(6912 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...