Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Armășești: Zece persoane s-au intoxicat cu fum în propria casă

Armășești: Zece persoane s-au intoxicat cu fum în propria casă

Intervenție în forță a pompierilor și medicilor Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița în dimineața zilei de sâmbătă, 14 decembrie 2019, în comuna Armășești. Zece persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce s-au intoxicat cu fum în propria locuință. Opt dintre victime au ajuns la Spitalul Municipal Urziceni.

Transportați de urgență la spital
Cele zece persoane, printre care se numără și copii, locuiesc împreună sub același acoperiș, pe o stradă din comuna Armășești. Se pare că fumul a fost provocat de un generator de curent, folosit pentru iluminatul locuinței.... [citește_tot_articolul]

14 Decembrie 2019, 10:32 (3899 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Prejudiciu de 21 mii de lei, adus bugetului OCPI Ialomița

Pleacă ai noștri și vin ai lor. Tănase Mihalcea revine la șefia Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița (II)

Prejudiciu de 21 mii de lei, adus bugetului OCPI Ialomița

Proaspăt reconfirmat în funcția de director al Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița, Tănase Mihalcea a cheltuit în timpul mandatului trecut fondurile instituției în scopuri personale. Mai exact, acesta a produs o pagubă de peste 21 mii de lei, după ce a folosit mașinile OCPI Ialomița în deplasări care nu aveau legătură cu serviciul. Totul a ieșit la iveală în urma unei verificări interne care a vizat modul în care a fost consumat combustibilul automobilelor din incinta parcului auto al OCPI Ialomița, în perioada 2013-2016. Potrivit unor documente oficiale, reprezentanții instituției au decis întrunirea unei Comisii speciale care să facă respectivele verificări, în baza unei... [citește_tot_articolul]

13 Decembrie 2019, 11:10 (6014 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un elev al Colegiului Național «Grigore Moisil» Urziceni a încercat să se sinucidă

Bullying-ul face victime în școlile din Ialomița

Un elev al Colegiului Național «Grigore Moisil» Urziceni a încercat să se sinucidă

Fetești: Elevă de 15 ani, spânzurată în magazie

Un tânăr de 18 ani, elev al Colegiului Național «Grigore Moisil» Urziceni, se zbate între viață și moarte la Spitalul de Urgență «Floreasca», după ce s-a aruncat în gol de la balconul apartamentului în care locuiește împreună cu părinții. Deși tot mai multe indicii arată faptul că tânărul ar fi fost victimă a «fenomenului Bullying», reprezentanții unității de învățământ refuză să ia în calcul această ipoteză. De asemenea, procurorii și polițiștii care anchetează cazul încă mai caută probe pentru a stabili ce anume l-a determinat pe tânăr să se arunce în gol... Reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița vor demara la rândul lor o anchetă în acest caz. Îngrijorător este faptul că la... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2019, 12:05 (20585 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

UPU-SMURD Ialomița îl sprijină pe dr Raed Arafat

În contextul eventual al încercării de demitere

UPU-SMURD Ialomița îl sprijină pe dr Raed Arafat

Printr-un comunicat de presă, UPU-SMURD Ialomița, prin medicul șef Anca Telehuz, se alătură celorlalte entități de profil care susțin activitatea doctorului Raed Arafat, coordonator al Departamentului pentru Situații de Urgență în cadrul Ministerului Afacerilor Interne. «În calitate de profesioniști, care reprezintă principalele servicii medicale de urgență din România (Unități pentru Primirea Urgențelor, SMURD și Servicii Publice de Ambulanță), în contextul situației create de afirmațiile referitoare la posibila demitere a domnului dr Raed Arafat și riscurile care pot deriva de aici, tragem un semnal de alarmă» se arată în deschiderea comunicatului de presă. De asemenea, același comunicat... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2019, 16:35 (5481 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Biroul Teritorial DIICOT Slobozia are o nouă conducere

Biroul Teritorial DIICOT Slobozia are o nouă conducere

Secția pentru Procurori a Consiliului Superior al Magistraturii a stabilit numele noului șef al Biroului Teritorial al DIICOT din Slobozia. Este vorba despre procurorul Mihaela Burcea, cea care în trecut a condus biroul similar al DIICOT din județul Călărași. Activitatea acesteia în cadrul DIICOT Călărași s-a axat pe linia combaterii traficului de droguri.

Un nou șef la DIICOT Slobozia Funcția de procuror șef al Biroului Teritorial DIICOT din Slobozia a rămas vacantă după ce fostul șef al instituției, procurorul Dan Alexandru Popa, a fost desemnat de Ministerul Justiției să ocupe funcția... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2019, 13:10 (7949 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Gigi Petre vrea să candideze independent oriunde!

Cu dosarul de pensionare pe masă

Prefectul Gigi Petre vrea să candideze independent oriunde!

Prefectul Gigi Petre și-a depus marți, 10 decembrie 2019, dosarul de pensionare. Decizia survine ca urmare a încetării raporturilor de muncă cu instituția pe care a condus-o. Domnia sa a declarat că intenționează să candideze ca independent la Alegerile Locale din 2020: «Voi candida peste tot unde legea îmi permite! Cel puțin așa gândesc acum!».

Cel mai inteligent cedează Prefectul Gigi Petre a decis să se pensioneze. El susține că face acest lucru ca urmare a faptului că începând cu 10 decembrie 2019 «raporturile de muncă» dintre el și Ministerul Administrației și Internelor... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 17:10 (8379 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vietnamezii

Muncitori străini pe canalele de irigații din Ialomița

Vietnamezii

Canalele de irigații din Ialomița sunt reabilitate cu forță de muncă din Vietnam. Ei lucrează încă din vara acestui an, iar lucrările vor fi finalizate în 2020. Firma angajatoare vine din Slatina, se numește SCADT și este «controlată» de Ion Toma, fost parlamentar de Ialomița. Beneficiarul acestor lucrări este Agenția Națională de Îmbunătățiri Funciare (ANIF), iar primele investiții au fost demarate în județele Vaslui, Brăila, Ialomița și Călărași.

În locul nostru, de astă vară În timp ce ialomițenii pleacă la căpșuni în Spania și Italia, forța de muncă străină își face loc pe piața... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 14:25 (4877 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Consilierul local Nicu Pericli, acuzat că a bătut un angajat

A câta oară?

Consilierul local Nicu Pericli, acuzat că a bătut un angajat

Controversatul consilier local al Sloboziei, Nicu Pericli, este în centrului unui nou scandal public. Acesta este acuzat de un fost angajat că l-ar fi bătut în plină stradă, după ce omul a cerut salariul restant. Totodată, un alt fost angajat l-a acționat în instanță pentru neplata veniturilor salariale. În replică, Nicu Pericli a refuzat să recunoască faptul că și-ar fi lovit angajatul, precizând că bărbatul i-ar fi furat piese de la autobuzele pe care trebuia să le repare. Cazul se află acum în anchetă la Poliția Municipiului Slobozia și Inspecto­ratul Teritorial de Muncă Ialomița.

Lovit cu pumnii și picioarele... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2019, 10:05 (7536 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița există 8000 de copii nevaccinați

În Ialomița există 8000 de copii nevaccinați

Situație îngrijorătoare în Ialomița. Peste 8000 de copii cu vârste cuprinse între 0 și 14 ani sunt nevaccinați în momentul de față. Po­trivit datelor furnizate de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița, aceștia nu au fost imunizați impotriva niciunei afecțiuni. Oficialii instituției au explicat faptul că principalul motiv îl reprezintă refuzul părinților de a accepta vac­cinarea copiilor. Mai mult, la nivelul județului, copiii nevaccinați sunt împărțiți în 5 zone de risc.

Risc mare de îmbolnăvire
Începând cu primele luni de viață și până aproape de anii adolescenței, un copil... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2019, 14:20 (3336 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Pericol de explozie la blocul G8

Risc crescut de explozie la blocul G8 din Slobozia, generat de o butelie cuprinsă de flăcări. Din fericire, pericolul a fost rapid îndepărtat prin intervenția promptă a pompierilor. Imobilul a mai suferit o deflagrație în primăvara anului 2014, tot din cauza unei butelii. În urma respectivului incident, un tânăr a murit.

Intervenție contratimp
Incendiul a fost localizat la etajul al treilea al blocului G8, în garsoniera locuită de un bărbat de aproximativ 60 de ani. Vecinii omului au observat un fum negru care ieșea din casă și au sunat de urgență la 112. La fața locului au intervenit... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2019, 13:44 (5299 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii DIICOT cer pedepse mai aspre pentru traficanții de copii din Țăndărei

Procurorii DIICOT cer pedepse mai aspre pentru traficanții de copii din Țăndărei

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitatre Organizată și Terorism (DIICOT) cer judecătorilor Curții de Apel Târgu Mureș schimbarea încadrării juridice a faptelor reținute în cazul traficanților de copii din Țăndărei. Surse judiciare au explicat faptul că anchetatorii solicită reținerea unor forme agravante ale infracțiunilor de «trafic de minori», «spălare de bani» și «constituire a unui grup infracțional», pentru care cei 25 de inculpați ai cauzei au fost cercetați și judecați în primă instanță. La Tribunalul Harghita, acolo unde a debutat procesul, traficanții de minori au fost achitați de către judecători, aceștia invocând un articol din Codul Penal potrivit căruia... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2019, 09:50 (9334 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Moraru-omul și opera (VII)

Moraru-omul și opera (VII)

Periplul nostru prin viața publică a președintelui Victor Moraru continuă. În această săptămână vom reaminti opiniei publice ialomițene care sunt costurile suportate de contribuabili pentru construirea imaginii publice a acestuia. Valoarea estimată a acestora se ridică la 1,5 milioane de lei. Dar, ca orice investiție, există și costuri ascunse, pe care încercăm să le detaliem cât mai bine posibil.

Curat ilegal, coane Morarule! Așa cum precizam încă de săptămâna trecută, președintele Moraru a cheltuit banii contribuabililor pentru ima­ginea sa publică încă de pe vremea când era doar... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2019, 14:10 (3005 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

reprezentativitate

Alegerea primarilor într-un singur tur de scrutin avantajează evident edilul aflat în funcție și, automat, favorizează partidul pe care acesta îl reprezintă. Până la Alegerile Locale din 2008 inclusiv, primarii se alegeau în două tururi de scrutin, Alegerile Locale din 2012 și 2016 consemnând revenirea la alegerea edililor într-un singur tur. USR a depus un proiect de modificare a legislației și reve­nire la sistemul celor două tururi pentru alegerea primari­lor, însă a fost respins zilele trecute. Am făcut aceste refe­riri întrucât, discutând despre alegerea edililor într-un singur tur de scrutin, vorbim despre o reprezentativitate scă­zută a aleșilor, ajungându-se chiar ca anumiți primari să... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2019, 15:50 (5255 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Matematicienii Liceului Tehnologic «A.I. Cuza»

Viitorul începe azi

Matematicienii Liceului Tehnologic «A.I. Cuza»

Adrian Irimia Nicolae și Andrei Florin Tudorie sunt olimpici la Mate­matică în cadrul Liceului Tehnologic «A.I. Cuza». Dar nu vor deveni niciodată matematicieni. Unul își dorește să fie fermier, iar celălalt designer 3D pentru aeronave... Sunt vocea unei generații despre care nu știm decât clișeele obișnuite: nu învață, nu au modele, nu sunt buni de nimic, sunt elevii unui liceu slab. Adrian și Andrei ridică din umeri, nepăsători. Ei știu că adevărul e altul...

Olimpici la Matematică Liceul Tehnologic «A.I. Cuza» e celebru pentru TEHNOCUZ, echipajul care a luat un premiu național pentru... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2019, 12:10 (5622 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia preia controlul asupra Primăriei

După 3 ani de figurație politică

Consiliul Local Slobozia preia controlul asupra Primăriei

bonus: Un parc de 450 mii de lei la Slobozia

Ședința ordinară a Consiliului Local Slobozia de la sfârșitul săptămânii trecute reprezintă un precedent administrativ. Pentru prima oară în decursul manda­tului primarului Adrian Mocioniu, consilierii locali pre­zenți au votat la unison în inte­resul slo­bozenilor. Proiectul de hotărâre care a generat acest consens este cel privind «retra­gerea dreptului de administrare a cimitirelor umane în munici­piul Slobozia, deținut de socie­tatea Servicii Publice Slobozia SRL». Pe ordinea de zi a ședinței s-au mai aflat și alte proiecte de hotărâre de interes pentru opinia publică locală.

Un proiect moșit pe genunchii lui Paros... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2019, 19:05 (6597 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tănase Mihalcea revine la șefia Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița

Pleacă ai noștri și vin ai lor

Tănase Mihalcea revine la șefia Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița

La aproape 3 ani de la înlocuirea sa din funcție, Tănase Mihalcea revine în funcția de director al Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița. Potrivit unor surse politice, Tănase Mihalcea a fost readus în fruntea instituției chiar de către deputatul liberal Gheorghe Tinel. «Numirea mea s-a făcut de la Agenție, de la București...» a declarat Tănase Mihalcea în prima lui zi de muncă ca director.

Se întorc ai lor, niciodată ai noștri De joi, 5 decembrie 2019, Tănase Mihalcea s-a întors în fotoliul de director al Oficiului de Cadastru și Publicitate Imobiliară Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2019, 19:10 (19007 vizualizări - 28 comentarii)

EVENIMENT

Șase ialomițeni, dați în urmărire de Poliția Română

Șase ialomițeni, dați în urmărire de Poliția Română

Potrivit informațiilor publice oferite de Poliția Română, șase ialomițeni sunt căutați de autoritățile judiciare pentru a fi trași la răspundere penală ca urmare a infracțiunilor pe care le-au comis. În toate cazurile, aceștia au fost condamnați definitiv la pe­depse cu executare. Cel mai tânăr ialomițean dat în urmărire gene­rală de polițiști se numește Cosmin Badea, are 32 de ani și are do­miciliul în municipiul Urziceni. Acesta se sustrage executării unui mandat de arestare preventivă emis de Tribunalul Ilfov pe numele său în 2017, privind comiterea infracțiunii de «tentativă la omor». De asemenea, numele acestuia apare în alte două dosare penale privind comiterea infracțiunilor de... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2019, 13:05 (4641 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Elevii care se reîntorc la școală

Viitorul începe azi

Elevii care se reîntorc la școală

bonus: opinii de dascăl

Se spune despre liceenii de azi că sunt dezinteresați, fără o țintă în viață și fără modele de urmat. Nimic mai fals! O demonstrează doi dintre elevii Liceului Tehnologic «Mihai Eminescu» din Slobozia care au acceptat să se lase intervievați de reporterii ziarului nostru... Ion Cristian Ionel continuă liceul după profesională, iar Geanin Marian Pantilie s-a întors la școală renunțând la anturajul său de adolescent rebel. Au fost de acord să vorbească în numele generației pe care o reprezintă și susțin că «școala este un rău necesar...».

Elevi care simt responsabilitatea vieții Ion ... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2019, 09:50 (6452 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Cămătar din Borănești, arestat preventiv pentru 30 de zile

Cămătar din Borănești, arestat preventiv pentru 30 de zile

Un tânăr de 30 de ani, domiciliat în comuna Borănești, a fost arestat preventiv pentru 30 de zile. Solicitarea a fost făcută de procurorii Parchetului de pe lângă Ju­de­cătoria Urziceni, inculpatul fiind acuzat de «cămătărie» și «șantaj». Victimele care au stat de vorbă cu anchetatorii au preci­zat faptul că au fost amenințate și chiar bătute pentru a înapoia dobânzile cerute de cel de la care au împrumutat sume de bani.

11 luni de verificări Potrivit actelor de urmărire penală ale procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni, în perioada ianuarie-noiembrie 2019, inculpatul... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2019, 14:05 (6306 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Compania Națională de Investiții are de finalizat obiective în valoare de 34,7 milioane de lei

În Ialomița

Compania Națională de Investiții are de finalizat obiective în valoare de 34,7 milioane de lei

Aflată în subordinea Ministerului Lucrărilor Publice, Dezvoltării și Administrației, Compania Națională de Investiții pare că a uitat de obiectivele pe care le finanțează în județul Ialomița. Cu o valoare de 34,7 milioane de lei, investițiile așteaptă de mai bine de 2 ani să primească fonduri din partea CNI pentru a fi încheiate. Primarii localităților pe raza cărora se află aceste obiective susțin că nu au primit înștiințări cu privire la modul în care vor fi gestionate aceste șantiere.

Proiecte abandonate Pe o listă făcută publică de Compania Națională de Investiții, în Ialomița există... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2019, 12:05 (4780 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Luni, 10 octombrie 2022, termen limită pentru depunerea a 5 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA, că luni, 10 octombrie 2022, este termenul limită de depunere a notificării ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2022, 14:00
(21085 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Porților Deschise» la Biroul Teritorial Slobozia al Avocatului Poporului

În perioada 10-14 octombrie 2022, în intervalul orar 10,00-14,00, la sediul Biroului Teritorial Slobozia al instituției Avocatul Poporului se organizează «Zilele Porților Deschise». Evenimentul este dedicat ...[citește_toată_știrea]

6 Octombrie 2022, 12:45
(9843 vizualizări - 0 comentarii)


Ordin de protecție emis pe numele unui slobozean care și-ar fi bătut soția

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 37 de ani. Astfel, marți, 4 octombrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii slobozeni au fost sesizați cu privire ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2022, 19:15
(11547 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Depistați la volan deși aveau dreptul de a conduce suspendat

Polițiștii rutieri au depistat în trafic doi bărbați, de 44 și 66 de ani, care circulau pe drumurile publice deși aveau dreptul de a conduce suspendat. Au fost întocmite dosare penale și se efectuează cercetări ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2022, 19:05
(3164 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 5 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29647 , fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de marți, 4 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2022, 16:20
(1630 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier în comuna Maia

Accident rutier în comuna Maia

Luni, 3 octombrie a.c., trei echipaje de intervenție din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit la un accident rutier produs în comuna Maia, în care a fost implicat un autoturism și un ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 18:05
(9742 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia accident


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Marți, 4 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29642 , fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de luni, 3 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 16:15
(2296 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Înrolarea în PatrimVen a devenit obligatorie începând cu 01 martie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește autorităților publice, instituțiilor publice sau de interes public că, începând cu data de 1 martie 2022, a devenit obligatorie înrolarea ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 15:00
(10465 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Mașină implicată într-un accident, victimă rămasă încarcerată

Două echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit luni, 3 octombrie a.c., în cazul unui accident rutier produs pe DN2A, în care au fost implicate două autoturisme, în ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 12:40
(3881 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


AJOFM Ialomița: S-a modificat calculul indemnizației de șomaj

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița precizează faptul că au fost aduse modificări importante asupra calculului indemnizației de șomaj, majorându-se baza de calcul a indemnizației ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 12:10
(11630 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Fetești!

Pentru conectarea la sistemul centralizat a noilor conducte de alimentare cu apă din orașul Fetești, RAJA Constanța va sista furnizarea apei potabile de marți, 4 octombrie 2022, orele 23,00, până miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 21:05
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: Vestigii istorice vechi de 2000 de ani la Piscul Crăsani

Muzeul Județean Ialomița: Vestigii istorice vechi de 2000 de ani la Piscul Crăsani

Descoperire deosebită a arheologilor Muzeului Județean Ialomița pe șantierul arheologic Piscul Crăsani, aflat pe arealul comunei Balaciu. În cadrul campaniei de cercetare arheologică sistematică din această ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 17:50
(5959 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Logan în flăcări

Slobozia: Logan în flăcări

În municipiul Slobozia, în dimineața zilei de sâmbătă, 1 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la un autoturism. Cauza probabilă de producere ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 17:10
(2198 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Luni, 3 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29623, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de duminică, 2 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 16:50
(1791 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Luciu, Urziceni și Slobozia

Accidente la Luciu, Urziceni și Slobozia

Vineri, 30 septembrie a.c., un echipaj de pompieri din Țăndărei a intervenit la un accident rutier produs în satul Luciu. În sprijin a acționat și un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 14:25
(9071 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Administrația Județeană a Finanțelor Publicde Ialomița informează contribuabilii că începând de luni, 3 octombrie 2022, pot investi în Titlurile de Stat «Tezaur», cu maturități de 1 și 2 ani și dobânzi ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 13:55
(3016 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 2 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29616, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 1 octombrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2022, 16:35
(1849 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 1 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29613, fiind înregistrate 8 cazuri noi față de ziua de vineri, 30 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2022, 16:40
(1917 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 30 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29605, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de joi, 29 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 16:15
(1962 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Fetești

Efective mărite din cadrul IPJ Ialomița au acționat joi, 29 septembrie a.c., sprijiniți de luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale și jandarmi ialomițeni, pentru prevenirea faptelor antisociale, ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 15:30
(5694 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


AJFP Ialomița: Comunicarea actelor administrative emise în formă electronică

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că au fost modificate prevederile art. 47, alin. (15) din Codul de Procedură Fiscală cu privire la comunicarea actelor administrative ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 13:45
(6892 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Atenție la dioxidul de carbon!

Este culesul viilor, atenție la dioxidul de carbon acumulat în beciurile sau spațiile închise unde mustul este pus la fermentat! În fața butoaielor pline cu must pe cale să se transforme în vin, oamenii ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 13:30
(3307 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar în valoare de peste 129,16 milioane de lei pentru sectoarele suin și avicol

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR), prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului excepțional acordat producătorilor agricoli, crescători ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 18:30
(10267 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutoare financiare de peste 56,4 milioane lei pentru producătorii agricoli din sectorul vegetal

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR), prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului excepțional acordat producătorilor agricoli din sectorul ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 17:30
(10655 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Joi, 29 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29596, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de miercuri, 28 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 16:05
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Ședință a Colegiului Prefectural, convocată de prefectul județului Ialomița

Joi, 29 septembrie 2022, prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural. În cadrul întâlnirii oficiale au fost prezentate rapoartele de activitate ale Inspectoratului Teritorial ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 15:30
(6791 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 3,54%, rata șomajului în luna august 2022

La sfârșitul lunii august 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3296 de șomeri (din care 1544 femei), rata șomajului fiind de 3,54%, cu 0,85% sub ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 18:55
(10126 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat pe numele căruia era emis un mandat european de arestare, depistat în trafic de polițiștii din Țăndărei

Polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic, în cadrul unui filtru rutier, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 41 de ani, din Țăndărei. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 18:45
(3821 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 28 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29581, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de marți, 27 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 16:25
(2849 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 62,62 milioane de lei în perioada ianuarie-august 2022

Administrația Județeana Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat, în perioada ianuarie-august 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 62,62 milioane ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 15:55
(10465 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...