Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Acțiunea «Faci sport, plantezi un copac!»

Se întâmplă în Ialomița

Acțiunea «Faci sport, plantezi un copac!»

În perioada octombrie-noiembrie 2019, sub organizarea directă a Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița, copiii din Slobozia și Fetești, însoțiți de cadre didactice și părinți participă la acțiunea «Faci sport, plantezi un copac!». Acțiunea desfășurată vineri, 25 octombrie a.c., a adunat în Parcul de la Catedrală nu mai puțin de 300 de copii... În urma acestei acțiuni, participanții sunt premiați cu arbuști, trandafiri sau copăcei pe care, cu ajutorul părinților, îi vor planta.

Sport pentru copii Agenția pentru Protecția Mediului Ialomița, în parteneriat cu Asociația Județeană ... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2019, 17:05 (5318 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Angajatorii ialomițeni caută forță de muncă în străinătate

Angajatorii ialomițeni caută forță de muncă în străinătate

Peste 100 de cetățeni străini își desfășoară activitatea pe raza județului Ialomița. Potrivit Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, selectarea angajaților de peste hotare a devenit un fenomen în continuă amploare la nivelul județului nostru. Angajatorii preferă forța de muncă din afara granițelor țării pentru că este mult mai ieftină.

Străinii muncesc în Ialomița Cei mai mulți dintre cetățenii străini care muncesc pe raza județului Ialomița provin din țări asiatice precum China, Vietnam, Nepal, Siria, sau Sri Lanka. Aceștia își desfășoară activitatea în domenii precum agricultura... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2019, 12:50 (3249 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Internet în două instituții școlare

Se întâmplă la Perieți

Internet în două instituții școlare

La începutul lunii octombrie 2019, Primăria comunei Perieți, alături de Școala Gimnazială din localitate implementau proiectul «Împreună pentru Educație!». Beneficiarii acestuia au fost, desi­gur, elevii școlilor din această comună... Ultima acțiune pe care conducerea Primăriei comunei Perieți a realizat-o a fost introdu­cerea internetului în două școli.

Proiectul «Împreună pentru Educație!» Începând cu luna octombrie 2019, Primăria Perieți, alături de Școala Gimnazială Perieți și Consiliul Local Perieți au demarat cel mai mare proiect realizat la nivelul localității. Proiectul «Împreună... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2019, 13:40 (4325 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

martorii unei administrații sinucigașe

În fiecare seară, cât a fost vara de lungă, bulevardul Chimiei din Slobozia a fost plin ochi de tineri. Coborau din mașini, invariabil cu o sticlă de Cola în mână, își aprindeau o țigară și își omorau timpul până târziu în noapte. Poate unii erau fumați, poate alții erau băuți... Dar toți, fără excepție, erau acolo pentru că orașul nu le oferă nicio alternativă. La fel, dar la altă scară, se petrec lucrurile și în mediul rural. Sunt mulți și prea tineri pentru a se resemna. Nu au nevoie de noi pentru că au internetul. Nu au nevoie de administrație pentru că știu că nu le va oferi nimic. Nu cer, nu așteaptă, nu mai speră la nimic bun. Vor fi profesori, doctori poate... Vor fi liber profesioniști... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2019, 10:45 (2982 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Cărțile Vii» de la Penitenciarul Slobozia

«Salonul Anual de Carte 2019»

«Cărțile Vii» de la Penitenciarul Slobozia

Joi, 24 octombrie 2019, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia s-a desfășurat acțiunea «Biblioteca vie. Astăzi am ales să fiu o carte pentru tine. Citește-mă!». Patru deținuți, preoți, asistenți sociali, ofițeri de penitenciar, ofițeri-educatori și mulți oameni curioși au trecut pragul Galeriilor «Arcadia». «Biblioteca vie» funcționează ca o bibliotecă obișnuită la care oamenii vin, împrumută «cărți», iar apoi le re­turnează... Însă aceste «cărți» nu sunt la fel de obiș­nuite, ci oameni cu care cititorii intră în contact. Sunt oameni din spatele gratiilor, privați de libertate și marginalizați de unii cititori...

Cărțile care vorbesc... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2019, 17:55 (2586 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un consilier local PSD a obținut interzicerea filmării ședințelor de Consiliu Local de către slobozeni!

Un consilier local PSD a obținut interzicerea filmării ședințelor de Consiliu Local de către slobozeni!

Vasile Caragioiu, consilier local PSD la Slobozia, a propus ca transmiterea în mediul on-line a ședințelor de Consiliu Local să fie permisă doar cu aprobarea plenului. Proiectul de hotărâre a fost aprobat de către toți consilierii PSD prezenți. Decizia este una fără precedent și reprezintă un abuz flagrant împotriva locuitorilor orașului, direct vizați de această decizie. Potrivit Legii 215, a administrației publice locale, ședințele de consiliu local sunt publice.

Abuz și lipsă de responsabilitate publică Propunerea consilierului local PSD Vasile Caragioiu a fost adoptată... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2019, 18:10 (15192 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal public în Consiliul Județean Ialomița: Mariana Iancu, trimisă din nou la școală!

Scandal public în Consiliul Județean Ialomița: Mariana Iancu, trimisă din nou la școală!

Miercuri, 30 octombrie 2019, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, a avut loc un incident jenant. Consilierul județean PNL Dragoș Soare i-a oferit directorului Spitalului Județean, Mariana Iancu, două manuale de Management. Gestul s-a dorit a fi o reacție publică la politica managerială deficitară de care este acuzată Mariana Iancu. Aceasta a refuzat cărțile și a cerut permisiunea să părăsească sala de ședințe.

Acuzații fără precedent Ședința de miercuri, 30 octombrie 2019, a Consiliului Județean Ialomița a fost marcată de conflictul deschis dintre consilierul județean ... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2019, 16:20 (10928 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Tratament preferențial pentru directorul adjunct al AFIR, Liviu Patrichi

Consilierii PSD din Slobozia nu au rușine

Tratament preferențial pentru directorul adjunct al AFIR, Liviu Patrichi

Directorul adjunct al Agenției pentru Finanțarea Investițiilor Rurale, Liviu Patrichi, a fost tratat preferențial în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia desfășurată miercuri, 30 octombrie 2019. El a fost scutit de majorarea impozitului pe clădire cu 500% sub pretextul că va construi un complex de locuințe în valoare de 3 milioane de euro. Artizanii acestui abuz grosolan sunt consilierii PSD și PMP, care și-au protejat fostul coleg de Consiliu...

Legea e doar pentru căței Miercuri, 30 octombrie a.c., în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia au fost supuse aprobării plenului... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2019, 15:15 (4904 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilieri personali pentru vicepreședinții Consiliului Județean Ialomița

Consilieri personali pentru vicepreședinții Consiliului Județean Ialomița

Schema de personal a Consiliului Județean Ialomița s-ar putea încărca cu alți patru consilieri personali. În cadrul ședinței de miercuri, 30 octombrie 2019, consilierii județeni au aprobat majorarea schemei de personal cu două astfel de funcții, pentru fiecare dintre cei doi vicepreședinți.

În dulcele stil clasic
După un model patentat în ultimii ani, Consiliul Județean Ialomița a supus aprobării plenului majorarea schemei de personal cu patru funcții de consilieri. Aceștia vor fi alocați în mod egal fiecăruia dintre cei doi vicepreședinți ai instituției, respectiv Cătălin Grigore... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2019, 14:20 (4576 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Diabetul îmbolnăvește în fiecare an 300 de ialomițeni

Diabetul îmbolnăvește în fiecare an 300 de ialomițeni

Numărul ialomi­țenilor care se îmbolnăvesc de diabet este într-o continuă creștere. Estimările arată că anual sunt diagnosticate  300 de noi cazuri. Toate acestea în condițiile în care, la nivelul județului, există doar trei medici specialiști care să trateze această afecțiune și un singur spital în care pacienții pot fi internați. Anual, statul cheltuie din bugetul destinat Sănătății 7 milioane de lei pentru medicamentele prescrise bolnavilor.

Statistici îngrijorătoare În ultimii 3 ani, cazurile de diabet diagnosticate la nivelul județului Ialomița au cu­noscut o creștere semnificativă... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2019, 13:40 (4148 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Izvorul termal de la Giurgeni așteaptă să fie exploatat

De 50 de ani

Izvorul termal de la Giurgeni așteaptă să fie exploatat

Un izvor termal descoperit la Giurgeni, în apropierea sitului arheologic Orașul de Floci, cu aproape 50 de ani în urmă este tratat cu indiferență de autorități. Deși au promis în re­petate rânduri valorificarea apei cu puteri vindecătoare, reprezen­tanții administrației județene au abandonat fiecare proiect. Apa termală a respectivului izvor ar putea asigura șansa poziționării județului Ialomița pe harta turistică a României, dorință pe care oficialii Consiliului Județean Ialomița și-au exprimat-o în public de nenumărate ori.

Apă purificatoare la Giurgeni O serie de cercetări privind... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2019, 09:55 (6735 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Romani Orchestra» de Bărbulești

«Romani Orchestra» de Bărbulești

Proiectul «Romani Orchestra» este unul dintre cele mai cunoscute proiecte pentru copiii din Bărbulești. Coordonați de Florin Nasture, președintele Asociației «O Del Amenca», cei mici învață tainele muzicii. Scopul? Formarea uneia dintre cele mai renumite orchestre de copii de etnie romă din țară. Până la 20 de copii din Bărbulești (Ialomița), Cărpenișu (Giurgiu) și Ludești (Dâmbovița) vor să înființeze cea mai unită și cunoscută orchestră din România. Această acțiune se desfășoară în cadrul proiectului «Romani Orchestra», proiect derulat de Centrul Cultural al Romilor «O Del Amenca» finanțat prin programul «În stare de bine» susținut de Kaufland România și implementat de «Fundația pentru Dezvoltarea... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2019, 16:35 (2791 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Amenzi de 20 milioane de lei aplicate de polițiștii ialomițeni

În cele 9 luni ale anului 2019

Amenzi de 20 milioane de lei aplicate de polițiștii ialomițeni

Polițiștii ialomițeni s-au arătat neiertărori cu șoferii care au încălcat regulile de circulație. De la începutul anului și până la sfârșitul lunii septembrie 2019, oa­menii legii au aplicat peste 51 mii de sancțiuni contravenționale șoferilor care au încălcat Codul Rutier. Estimativ, va­loarea sancțiunilor este de 20 milioane de lei. Din păcate, gradul de colectare al sancțiunilor este scăzut, de cele mai multe ori conducătorii auto amendați reușind să scape de plată prin prescri­erea sancțiunilor.

Val de amenzi pe șoselele din Ialomița Potrivit informațiilor oferite de Biroul de ... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2019, 12:55 (3768 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița se consumă droguri «accidental»

În Ialomița se consumă droguri «accidental»

Fenomenul consumului și traficului de dro­guri este tot mai prezent în județul Ialomița. Cu toate acestea, instituțiile care ar trebui să-l stopeze au o cu totul altă părere. Reprezen­tanții Agenției Naționale Antidrog susțin faptul că Ialomița nu prezintă un risc din acest punct de vedere și că toate cazurile de consum au fost «accidentale». Între timp, zeci de tineri se află în vizorul polițiștilor din cauza consumului de substanțe interzise. În momentul de față, la Centrul de Prevenire Evaluare și Consiliere Antidrog Ialomița, doar un singur consumator se află sub monitorizare.

Eforturi zadarnice... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2019, 09:55 (5091 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Propunere de majorare a tarifelor pentru măturatul stradal

Ședință a Consiliului Local Slobozia

Propunere de majorare a tarifelor pentru măturatul stradal

Miercuri, 30, octombrie 2019, se va desfășura o nouă ședință ordinară a Consiliului Local Slobozia. Printre proiectele de hotărâre care vor fi supuse aprobării plenului se numără și cel privind majorarea tarifelor practicate de Polaris M Holding. Astfel, tariful pentru măturatul manual crește de la 15 lei pentru 1000 de mp la 19,53 lei, tariful pentru măturatul mecanizat de la 7,87 lei la 9,14 lei, iar colectarea deșeurilor stradale de la 124,54 lei la 150,08 lei. Pe lista tarifelor majorate fi­gurează și răzuitul manual al rigolelor stradale, stropitul manual și mecanizat sau întreținerea diurnă a curățeniei. Conform fișei de fundamentare prezentate de către Polaris M Holding creșterile de tarife... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2019, 20:20 (5972 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

110000 de dolari pentru a doua șansă la viață

110000 de dolari pentru a doua șansă la viață

În urmă cu 6 luni de zile, slobozenii își uneau eforturile pentru salvarea lui Carmen, diagnosticată cu «Limfom Hodgkin». Împreună, ei au reușit să doneze 38000 de dolari. Pentru Carmen însă, dreptul la a doua șansă de a trăi costă acum 110000 de dolari... Acum Carmen imploră din nou!

Orașul care a salvat-o pe Carmen Carmen Elena Enache este o tânără de doar 22 de ani, din Slobozia, tânără a cărei viață s-a schimbat din februarie 2018. Aceasta a fost depistată cu «Limfom Hodgkin», un cancer al sistemului limfatic care, pe măsură ce boala progresează, afectează capacitatea corpului de... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2019, 13:40 (7301 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ultima pomană bugetară a Guvernului Dăncilă

Bani pentru 29 de localități din Ialomița

Ultima pomană bugetară a Guvernului Dăncilă

bonus: Studiu de caz la Sfântu Gheorghe

În urmă cu mai bine de o săptămână, pe 14 octom­brie a.c., Guvernul Dăncilă a aprobat prin Hotărâre de Guvern alocarea a 16,99 milioane de lei pentru 29 de localități din Ialomița. Majoritatea acestor localități au primit sume consistente comparativ cu rectificarea bugetară anterioară, însă «fondurile rămân unele de supraviețuire administrativă». Primarii ialomițeni care au primit bani susțin la unison că fondurile nu permit realizarea de investiții, acestea fiind amânate «sine die» pentru anul următor.

Ultima dată e la noroc La 4 zile de la moțiunea de cenzură, Guvernul Dăncilă... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2019, 10:10 (3332 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Un asistent personal la zece ialomițeni cu dizabilități

Un asistent personal la zece ialomițeni cu dizabilități

La nivelul județului Ialomița există aproximativ 10 mii de persoane cu dizabilități. Dintre acestea, puțin peste 4 mii suferă de un handicap grav. Deși Legea 448/2006 susține că fiecare persoană încadrată în grad grav de handicap trebuie să aibă câte un asistent personal, în Ialomița numărul total al acestora este de doar 964.

Statistici îngrijorătoare La sfârșitul lunii septembrie a acestui an, potrivit datelor statistice oferite de către Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Co­pilului Ialomița, în județ erau înregistate 9751 persoane cu dizabilități. Dintre aceștia... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2019, 13:40 (4093 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sancțiuni aplicate Primăriei Slobozia din cauza unui supermarket deschis ilegal

Sancțiuni aplicate Primăriei Slobozia din cauza unui supermarket deschis ilegal

bonus: Construcțiile ilegale au rămas neclintite

Locatarii unui bloc situat în zona Stadionului «1 Mai» din municipiul Slobozia cer în instanță anularea autorizației de construire pe care primăria orașului a emis-o pentru amenajarea unui supermarket la parterul imobilului. Situația scoate la iveală o serie de abateri cu privire la legalitatea procedurii de eliberare a documentului. Principala respon­sabilitate o poartă Primăria Slobozia, instituție care a fost sancționată cu 25000 de lei de către reprezentanții Inspectoratului Județean în Construcții Ialomița. Nu este prima dată când funcționarii Primăriei Slobozia încalcă legea în ceea ce privește autorizarea ilegală a imobilelor care se construiesc sau se amenajează în oraș. Unele cazuri au... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2019, 09:50 (20412 vizualizări - 59 comentarii)

EVENIMENT

«30 ani de educație și formare»

Simpozionul Național «Școala și Viața»

«30 ani de educație și formare»

Vineri, 18 octombrie 2019, la sediul Inspectoratului Școlar Ju­dețean Ialomița s-a desfășurat cea de-a XXX-a ediție a Simpo­zionului Național «Școala și Viața». Ediția din acest an a cuprins prezentarea celor mai semnificative proiecte pe care cadrele didactice împreună cu elevii le-au desfășurat. Printre unită­țile de învățământ participante s-a numărat și Școala Profesională Specială «Ion Teodorescu» Slobozia...

Proiecte cu și pentru copii Directorul Casei Corpului Didactic, Gabriela Borodea, a deschis și în acest an Simpozionul Național «Școala și Viața». Ediția de anul acesta i... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2019, 16:05 (3371 vizualizări - 9 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Bucu: Pieton accidentat grav

Un accident de circulație s-a produs pe DN2A, în localitatea Bucu, și s-a soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la fața locului s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:49
(7183 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Fetești: «Șofer» la 15 ani

Sîmbătă, 27 octombrie , după miezul nopții, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au surprinz la volanul unui autoturism un adolescent de numai 15 ani. Întrucît minorul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:34
(6215 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Și-a curmat viața aruncîndu-se în fîntînă

Un bătrîn de 72 ani din Amara și-a luat viața în după amiaza zilei de miericuri, 31 octombrie. Omul se lupta de mult timp cu o boala necruțătoare și, pentru a nu deveni o povară pentru familie, a decis ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:27
(7211 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara sinucidere


M. Kogălniceanu: Atenție la escroci!

În cursul zilei de sîmbătă, 27 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți. Victima, un bărbat de 87 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a rămas ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:25
(6194 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Suspecți de furt, identificați de polițiști

Sîmbătă, 27 octombrie, agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în flagrant două persoane care încercau să sustragă o țeavă metalică, componentă a sistemului dezafectat de irigație. Cele două persoane ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:20
(7707 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sălcioara furt


Ciochina: Tîlhar la 16 ani

Un minor de 16 ani, din comuna Ciochina, este acuzat de «tîlhărie», «violare de domiciliu» și «furt calificat» în formă continuată. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., în jurul orei 9,30, agenții Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:15
(8405 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La cumpărături cu bonuri de masă false!

Un tînăr de 18 ani și-a făcut cumpărăturile într-un mod inedit: în loc de bani, și-a plătit bunurile cu trei bonuri de masă falsificate! Administratorul respectivului magazin a sesizat cele întîmplate și ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:12
(6982 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Biciclist acroșat

Polițiștii au fost sesizați despre faptul că pe DJ101, în afara comunei Dridu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unui biciclist. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:35
(7495 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Slobozia: Cartele de telefon și rezistențe electrice în Penitenciar

O femeie de 56 ani, din Galați, a încercat să introducă fraudulos în Penitenciarul Slobozia cartele telefonice și rezistențe electrice. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată de reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:18
(7487 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Prevenție înainte de toate

În noaptea de de 27/28 ocotmbrie a.c., efective din cadrul Poliției Fetești și Secției Rurale Stelnica au organizat și executat acțiuni pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, a furturilor de ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:10
(7607 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

31 Octombrie 2012, 16:55


Ialomița: Alianța România Dreaptă, prima la depus listele în cursa pentru Parlament

Candidații ialomițeni ai Alianței România Dreaptă s-au înscris oficial în cursa electorală pentru alegerile din 9 decembrie 2012.
Miercuri 24 octombrie, cei 6 nominalizați de conducerea ARD Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:25
(9731 vizualizări - 8 comentarii)


Coșereni: Accident produs din cauza fumului de la un incendiu de miriște

Din cauza unui incendiu de vegetație uscată, un șofer de 32 ani a fost la un pas de a-și pierde viața. Focul a izbucnit pe un cîmp din zona localității Coșereni, iar fumul dens s-a extins către șosea. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:22
(8057 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Au furat pepeni și porumb după ce l-au bătut pe paznic

Paznicul unei ferme agricole din Vlădeni a trecut prin clipe de coșmar. Acesta a fost bătut, tîlhărit și sechestrat de 4 bărbați din localitate, puși pe furat. După ce l-au lăsat într-o baltă de sînge pe ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:13
(9423 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Perieți: Și-a vîndut și și-a furat mașina de două ori

Un tînăr de 26 ani din Cocora este cercetat de polițiștii din Perieți pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta și-a vîndut de două ori un automobil pe care l-a furat de la proprietari. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:11
(7426 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Movilița: 4 hoți prinși dintr-o lovitură

Serele dezafectate au devenit ținte pentru hoți. La Movilița, 4 persoane, cu vîrste cuprinse între 17 și 40 ani, sînt cercetate pentru că au sustras mai multe bunuri metalice din incinta unor foste sere ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:09
(7467 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Slobozia: A intrat cu mașina în șanț

Un șofer de 41 ani a fost la un pas de moarte. Pe DN21 a pierdut controlul volanului și a ieșit cu mașina în decor. Rănit, șoferul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:08
(7013 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Vlădeni: Tineri cercetați după ce au furat araci din vie

Cînd vine vorba de furat, hoții sînt în stare de orice. Au demonstrat-o 4 tineri din Vlădeni care au sustrat aracii de metal din via unui localnic. Bunurile au fost descoperite în curtea unui alt consătean ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:07
(8564 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt araci


Anunț angajare

Societate Comercială din Slobozia cu profil vînzare piese auto
angajează
vînzător (gestionar) piese auto import
Relații la telefon 0740/047.619

24 Octombrie 2012, 21:33


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Octombrie 2012, 08:56


Anunț angajare

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga
Orașul Căzănești, str. București, nr. 3, jud. Ialomița
Telefon 0243/264.141
Fax 0243/264.141
e-mail [email protected]
anunță
Scoaterea la concurs a postului de -secretar- în cadrul Asociației Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga în conformitate cu Fișa postului prezentată în cadrul Planului de Dezvoltare Locală și în acord cu Contractul de finanțare C 431201132347111 pentru proiectul «Funcționarea Grupului de Acțiune Locală, dobîndirea de competențe și animarea teritoriului».
Cerințe mimine:
-Studii superioare
-Vechime în activitate de minim 2 ani
Se consideră avantaj vechimea în muncă în activități complementare secretariatului (bibliotecar, arhivar) sau un curs absolvit în «Managementul fluxului de documente în cadrul unitățiilor administrativ-teritoriale sau companiilor».
Orice persoană interesată poate depune un CV la sediul nostru în orașul Căzănești, str. București, nr. 3, județul Ialomița sau la adresa de email [email protected] pînă la data de 02.11.2012.

24 Octombrie 2012, 08:42


Incendiu la Urziceni, proiectile descoperite în cimitirul din Fetești

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, trei vitrine frigorifice și patru cîntare electronice din interiorul unui centru comercial din Urziceni au fost cuprinse de flăcări. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:29
(12985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomițean urmărit internațional pentru furt de mașini, prins la concubina din Coșereni

Efective din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, ale Serviciului de Intervenție Rapidă-Ialomița precum și ale Poliției Municipiului Urziceni au executat un mandat european de arestare, emis de ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:23
(14490 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Plata TVA la încasarea facturii

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că Formularul 097-Notificare privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare a fost aprobat prin Ordinul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:13
(11735 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Polițiști din Urziceni au prins în flagrant un grup de tineri, la scurt timp după ce aceștia au sustras 7 aparate radio CD auto. Suspecții, trei tineri cu vîrste cuprinse între 16 și 24 ani, se deplasau ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:10
(12408 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,7 milioane lei, încasări prin executări silite

În luna septembrie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 2329 de somații ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:07
(13052 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Laboratorul Verde al Reciclării

Slobozia: Laboratorul Verde al Reciclării

Laboratorul Verde al Reciclării a ajuns, zilele acestea, la Slobozia, la Școala Gimnazială «Sf. Andrei» și la Școala Gimnazială nr. 3, la peste 100 de elevi de clasa a III-a. În interiorul Laboratorului ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:06
(8025 vizualizări - 0 comentarii)


COMUNICAT DE PRESĂ

Economia Bazată pe Cunoaștere este un proiect strategic de pionierat pentru societatea cunoașterii din România, conceput și derulat de Ministerul Comunicațiilor și Societății Informaționale și finanțat ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 01:43
(11273 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

18 Octombrie 2012, 07:06


12 mașini furate din străinătate, descoperite în Ialomița

Bilanțul polițiștilor din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartiment Trafic și Furturi Auto arată că, în ultimele nouă luni, 12 autoturisme furate din străinătate și-au «găsit» proprietari ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2012, 18:20
(9312 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...