Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bătrână agresată în propriul apartament, autorii sunt încă neidentificați! Bătrâna a murit a doua zi...

S-a întâmplat în centrul Sloboziei

Bătrână agresată în propriul apartament, autorii sunt încă neidentificați! Bătrâna a murit a doua zi...

Tragedie într-un bloc din centrul Sloboziei. O bătrână a murit la Spitalul Județean de Urgență Slobozia după ce a fost agresată și batjocorită în propria casă. La aproape o săptămână de la producerea faptei, autorii sunt încă neidentificați de organele de cercetare penală...

Vecinii sunt în stare de șoc Tragedia s-a petrecut în noaptea de duminică spre luni, 9/10 iunie a.c., într-un apartament situat la etajul 1 al unui bloc din centrul Sloboziei. O bătrână de 84 de ani, bolnavă de Alzheimer, a fost batjocorită și agresată în propria locuință de persoane necunoscute. Femeia a fost descoperită... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2019, 14:20 (10492 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Tulburarea păcii sufletești», evaluată la 1,38 milioane de lei

Victor Moraru a acționat în instanță ziarul Independent

«Tulburarea păcii sufletești», evaluată la 1,38 milioane de lei

bonus: Despre libertatea presei de provincie

Victor Moraru, președintele Consiliului Județean Ialomița a acționat în instanță ziarul Independent. El reclamă faptul că publicația și angajații acesteia i-au creat «(...) o stare de disconfort psihic, de tulburare a păcii sufletești (...)» pe care o evaluează la 1,38 milioane de lei. Președintele Consiliului Județean Ialomița se înscrie într-o listă lungă de oficiali ai administrației județene care au susținut, de-a lungul ultimilor 20 de ani, că materialele de presă furnizate publicului de către Independent le-au adus «prejudicii morale».

Soarele administrației ialomițene acuză... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2019, 10:50 (7864 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

100 de case inundate într-o oră

Dezastrul de la Săveni

100 de case inundate într-o oră

La Săveni, în noaptea de joi spre vineri, 30/31 mai 2019, o ploaie torențială a inundat peste 100 de case. Evenimentul a fost uitat aproape imediat, dar apa a rămas în curțile caselor. La o săptămână distanță, oamenii continuă să plângă, deznădăjduiți... Autoritățile sunt neputincioase în fața dezastrului provocat de ploaie. În casa lui nea Dobre apa a ajuns până sub ferestre.

Potopul de 130 litri/mp Noaptea de 30 spre 31 mai 2019 va rămâne întipărită în mintea locuitorilor din comuna Săveni. O ploaie torențială care a durat mai puțin de o oră a distrus 100 de gospodării. Grădini acoperite... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2019, 16:50 (4291 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

DADP asfaltează 5 străzi cu manageri de «baruri și activități de servire a băuturilor»

Se petrece la Slobozia

DADP asfaltează 5 străzi cu manageri de «baruri și activități de servire a băuturilor»

Primarul Adrian Mocioniu a anunțat cu mândrie edilitară că anul acesta va asfalta primele 5 străzi din cariera lui de primar. Asfaltarea are ca beneficiar Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia și este executată de o firmă al cărei obiect de activitate principal este «servirea băuturilor».

Asfalt «lounge&drinks» din fonduri publice
Potrivit anunțului «în data de 17.05.2019 a fost semnat contractul de achiziție publică de lucrări (execuție) privind realizarea obiectivului de investiții „Modernizare străzi din Municipiul Slobozia“, între Direcția de Administrare... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2019, 14:50 (10516 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: «Țepe» la telefon date de un recidivist

Fetești: «Țepe» la telefon date de un recidivist

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești au trimis în judecată un bărbat din localitate, sub acuzația de «înșelăciune». Acesta apela victimele, în special persoane în vârstă, și le promitea cadouri-surpriză în urma achitării unei taxe. Bărbatul nu este la prima abatere de acest gen, el fiind elibe­rat condiționat din penitenciar pentru fapte similare.

Prejudiciul nu a fost recuperat
Din actele de urmărire penală ale procurorilor din Fetești, se pare că bărbatul avea o evidență clară a persoanelor pe care le contacta telefonic. Acesta apela în special persoanele în... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2019, 11:05 (3095 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de medici pentru expertizarea capacității de muncă

Ialomița are nevoie de medici pentru expertizarea capacității de muncă

De 5 ani, ialomițenii care au nevoie de expertize privind ca­pacitatea de muncă sunt plimbați pe drumuri pentru a obține documentele medicale. Cele două cabinete, din Slobozia și Urziceni, au rămas fără specia­liști, după ce medicii care le coordonau activitatea au fost cercetați penal pentru fapte de corupție. Posturile au fost scoase la concurs de mai multe ori, însă candidații au refuzat să susțină testările. «Avem promisiuni că măcar la Slobozia si­tuația s-ar putea remedia...» a ex­plicat Daniel Voicu, directorul interimar al Casei de Pensii Ialomița.

Eforturi zadarnice
... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2019, 15:15 (3050 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu plătește 2 milioane de lei anual pentru transportul public

La Slobozia, de dragul fondurilor europene

Administrația Mocioniu plătește 2 milioane de lei anual pentru transportul public

Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, a declarat public că va plăti peste 2 milioane de lei anual pentru funcționarea firmei de transport public înființată anul trecut. Transportul se va face cu autobuze închiriate, iar firma va fi subordonată Consiliului Local Slobozia. Înființarea serviciului de transport public la nivelul municipalității este o condiție obligatorie pentru accesarea fondurilor europene destinate achiziționării de autobuze electrice. Valoarea proiectului se ridică la 7 milioane de euro, însă administrația locală nu poate oferi garanții privind punerea lui în practică.

Laptele și mierea mai binelui public... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2019, 11:10 (6657 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Încă o vară fără ștrand

La Slobozia

Încă o vară fără ștrand

Ștrandul Municipal Slobozia va fi închis și vara aceasta. Deși a revenit în grija Primăriei Slobozia de un an, primele demersuri pentru a-l face funcțional vor începe abia în această lună. Concret, reprezentanții administrației locale vor să propună un proiect de hotărâre pentru a-l oferi din nou în concesiune. Demersul necesită foarte mult timp, așa că firma care va fi declarată câștigătoare ar putea obține toate auto­rizațiile și avizele necesare redeschiderii ștrandului la sfârșitul sezonului estival...

Demersuri întârziate
Vreme de 10 ani, Ștrandul Municipal Slobozia a fost... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 14:35 (4045 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița drogații nu mor niciodată

În Ialomița drogații nu mor niciodată

Chiar și într-un județ sărac așa cum este Ialomița, fenomenul consumului de droguri este amplu. În rapoartele oficiale ale autorităților se vorbește deseori despre tragerea la răspundere penală a celor care distribuie stupefiante. În schimb, despre decesele înregistrate în rândurile consumatorilor nu există statistici. Serviciul de Medicină Legală Ialomița confirmă faptul că niciodată nu a avut în evidență persoane care au murit din cauza consumului de droguri. Analiza eficientă a acestor cazuri ar putea răspunde multor întrebări legate de modul în care trebuie elaborate politici anti-drog din țara noastră.

Cazuri ignorate de autorități... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 10:50 (6103 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

bonus: Loc de recreere în curtea școlii

Autoritățile locale din Perieți au făcut eforturi pentru a moderniza Biblioteca din localitate. Acum, cititorii din comună pot împrumuta cărți într-un spațiu reabilitat. Mai mult, administrația locală a îmbogățit fondul de carte cu titluri noi. Conform datelor, cei mai numeroși cititori din localitate sunt elevii școlii din comună și liceeni.

În vizită la Bibliotecă Biblioteca din comuna Perieți se află într-o permanentă modernizare. În 2017 a primit un sediu nou în care să-și desfășoare activitatea. Anul acesta, prin grija administrației locale, fondul de carte a fost suplimentat cu... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 18:20 (5592 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șefii Loteriei Române, acuzați că își discriminează angajatele

Proces la Tribunalul Ialomița

Șefii Loteriei Române, acuzați că își discriminează angajatele

Egalitatea de șanse între femei și bărbați pare a fi un mit, mai ales la locul de muncă. O angajată din Ialomița a Loteriei Române acuză instituția de faptul că este discriminată la serviciu. Aceasta a deschis o acțiune împotriva angajatorilor săi la Tribunalul Ialomița în care reclamă faptul că nu îi sunt respectate drepturile de salariat pentru că este femeie. Potrivit informațiilor care se regăsesc la dosar, este primul proces care are acest obiect înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

Fără concediu de odihnă Din informațiile care se regăsesc în cererea de chemare în judecată... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 14:30 (5371 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat un proiect ilegal

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat un proiect ilegal

bonus: Adrian Mocioniu, somat să-și ceară scuze pentru denigrarea unui consilier local PSD

Performanță negativă a consilierilor locali ai Primăriei Slobozia. În cadrul ședinței ordinare desfășurată joi, 30 mai 2019, aceștia au aprobat un proiect pentru care nu există temei legal. Este vorba despre o inițiativă care vizează schimbarea destinației centralelor și punctelor termice, vândute de Primăria Slobozia între 2009 și 2014. Aspectele cu privire la legalitatea proiectului au fost sesizate printr-un Referat inițiat de Serviciul Patrimoniu, document tratat cu indiferență de consilieri.

Proiect ilegal, dar aprobat Pe lista proiectelor supuse spre aprobare în ședința ordinară... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 11:05 (4150 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Împreună pentru bunici», un proiect de 3 milioane de lei pentru bătrânii din Traian

Consiliul Județean Ialo­mița a aprobat vineri, 30 mai a.c., asocierea Di­rec­ției Generale de Asistența și Pro­tecția Copilului Ialomița într-un proiect unic în România. Proiectul se va derula în comuna Traian din Ialomița și presupune sprijinirea pe o perioadă de 3 ani a 161 de bătrâni aflați «în situație de risc». Primarul comunei Traian, Fănel Năstase, ne-a de­clarat: «Suntem conștienți că nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită... Dar vrem să demonstrăm că accesarea fondurilor europene trebuie să fie o regulă, nu o excepție!».

Un proiect unic în regiune
Consiliul Județean ... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2019, 16:50 (7130 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la matematicieni la ingineri

Elevii olimpici ai Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia

De la matematicieni la ingineri

Două săptămâni îi mai despart pe elevi de vacanța de vară. Cu toate acestea, anul școlar 2018-2019 a fost unul plin de concursuri și olimpiade școlare pe care elevii ialomițeni le-au onorat cu brio. Printre ei se numără Mihnea Popescu, un elev de 13 ani ce a obținut medalia de bronz la Olimpiada Națională de Matematică.

Viitorul sună bine În urma fazelor județene ale concursurilor și oli­m­piadelor școlare, 174 de elevi ialomițeni au ajuns să concureze cu elevi din întreaga țară. Mihnea Popescu și Andrei Toader sunt doi elevi ai Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia. Amândoi au participat... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2019, 16:50 (6637 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Radiografii efectuate cu un aparat vechi de aproape două decenii

La Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Radiografii efectuate cu un aparat vechi de aproape două decenii

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești încearcă de mai bine de 5 ani să pri­mească de la Ministerul Sănătății un aparat de radio­logie nou. Cel din dotarea instituției funcționează neîntrerupt de aproape două de­cenii. «Noi am făcut demersuri, dar n-am primit niciun răspuns concret...» ne-a explicat Nicoale Dugală, directo­rul instituției.

Demersuri eșuate
Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din municipiul Fetești este cel mai mare spital din zona de Est a județului Ialomița. El deservește aproximativ 100 de mii de oameni. Ca în multe alte unități medicale din țară, și... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2019, 15:45 (5515 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Noi concursuri pentru șefia instanțelor și Parchetelor din Ialomița

Noi concursuri pentru șefia instanțelor și Parchetelor din Ialomița

Ialomița are doar un singur candidat admis la con­cursurile organizate de Consiliul Superior al Magistraturii pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante din cadrul instanțelor și Parchetelor arondate acestora. Este vorba despre procurorul Marian Dima, prim procurorul în funcție al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Aflat sub conducerea procurorului Marian Dima, în ultimii 3 ani, Parchetul Județean Ialomița a intrat într-un con de umbră...

Șefi noi în instanțe și Parchete
În județul Ialomița, Consiliul Superior al Magistraturii a scos la concurs 7 funcții de conducere... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2019, 11:10 (7124 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Clean Tech Internațional anunță un plan de investiții și modernizări în jur de 10 milioane de Euro Clean Tech Internațional anunță un plan de investiții și modernizări în jur de 10 milioane de Euro

advertorial

Clean Tech Internațional anunță un plan de investiții și modernizări în jur de 10 milioane de Euro

Compania Clean Tech Internațional a elaborat un plan de investiții și modernizări ce se va defășura în trei etape consecutive, pe parcursul următorilor ani. Acest plan de investiții vine ca urmare a faptului că, începând cu luna decembrie a anului 2018, compania are o nouă echipă de management și a devenit parte dintr-un grup internațional cu o experiență vastă și cu o înaltă expertiză tehnică în fabrici similare din Uniunea Europeană.
„Compania Clean Tech Internațional face toate eforturile necesare din punct de vedere uman, financiar și tehnologic pentru a fi un bun vecin al comunităților în care își desfășoară activitatea și un contribuitor activ la dezvoltarea producției de carne de pasăre în judetul Ialomița, dar și la nivel național. Suntem singura companie capabilă să ecologizeze și proceseze subprodusele de origine animală de categoria a III-a din sud estul României, cu multe milioane de euro plătite anual către abatoare, fiind în acest fel o unitate de interes local și național. Țelul nostru final este de a construi o infrastructură sustenabilă în interiorul fabricii, de a controla în primul rând emisiile dezagreabile, de a deține un înalt control al mijloacelor de transport și al apelor reziduale și pluviale“... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 16:40 (6146 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parc de 70 mii de euro în orașul Țăndărei

Parc de 70 mii de euro în orașul Țăndărei

Orașul Țăndărei este beneficiarul unui proiect de 70 mii de euro, demarat prin intermediul Grupului de Acțiune Locală cu care se află în parteneriat, banii urmând a fi folosiți pentru reabilitarea parcului din oraș. «Este un obiectiv de care cetățenii au nevoie pentru a se relaxa și a-și petrece timpul liber...» ne-a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Parc reabilitat cu bani europeni
Parcul «Ialomița» are o suprafață de peste 3 hectare și reprezintă cea mai mare suprafață de spațiu verde din orașul Țăndărei. Autoritățile locale au avut în plan de mai mult timp... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 15:05 (7517 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Se întâmplă în Ialomița

Firmele dispar treptat, dar sigur

Ultimul raport al Oficiului Național al Registrului Comer­țului denotă lipsa unor măsuri eficiente pentru a fi atrași investitori ialomițeni. Astfel, la nivelul județului, doar 123 de firme au fost înmatriculate luna precedentă. Cu toate acestea, la capitolul radieri și dizolvări, procentul firmelor depășește 68%, procent raportat la numărul firmelor înmatriculate. Doar în luna aprilie...

Statistici îngrijorătoare La capitolul dezvoltare economică, în județul Ialomița sunt active 4271 firme, cu peste 4642 membri asociați. Dintre acestea, doar în anul 2019 au fost înmatriculate 556 firme... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 13:50 (4637 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fostul primar din Fierbinți Târg a prejudiciat bugetul local cu 1,4 milioane de lei

Fostul primar din Fierbinți Târg a prejudiciat bugetul local cu 1,4 milioane de lei

Un control de audit efectuat de Camera de Conturi Ialomița la Primăria Fierbinți Târg evidențiază încă o dată dezastrul financiar pe care l-a lăsat în urmă fostul edil, Iusein Iuksel. Printr-o proastă gestionare a fondurilor pe care le-a primit în urma unui împrumut, acesta a adus un prejudiciu de 1,4 milioane de lei bugetului local. Acum actuala administrație este bună de plată.

Catastrofă financiară Dezastrul financiar pe care Iusein Iuksel l-a creat în bugetul local al Primăriei Fierbinți Târg ajunge în atenția opiniei publice, la 3 ani de când acesta s-a retras din administrația... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 10:55 (7167 vizualizări - 7 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
244 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Angajații care muncesc suplimentar, plătiți în plus

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a demarat o nouă campanie de informare cu privire la drepturile salariale ale angajaților. Mai precis, ale celor care muncesc suplimentar. Preluăm integral comunicatul ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:43
(26202 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: «Șoferi» fără permis

Luni, 18 mai, în intervalul orar 14,00-16,00, la nivelul Poliției Orașului Țăndărei s-a desfășurat o acțiune ce a urmărit asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică pe raza orașului, ocazie cu ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:29
(26965 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Mașinile cu defecțiuni tehnice, scoase din circulație

Luni, 17 mai, în intervalul orar 10,00-13,00, polițiștii Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu lucrătorii ARR Ialomița, au acționat pe raza municipiului, pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:27
(26779 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: I-au «prădat» autoturismul

Luni, 17 mai polițiștii din Perieți au fost sesizați de un localnic despre faptul că, pe timpul nopții, din autoturismul personal, pe care îl avea parcat în fața locuinței, i-au fost sustrase mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:25
(34270 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Coșereni: Minor, spărgător de locuințe

La începutul săptămînii, luni 17 mai, polițiștii din Coșereni au primit o sesizare privind un furt. Fapta a fost sesizată agenților de partea vătămată, un bătrîn, de 74 de ani, acesta reclamînd faptul că ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:23
(25744 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Coșereni furt


Fetești: Bunuri furate, recuperate de polițiști

Luni dimineață, 17 mai, Poliția Fetești a fost sesizată de un bărbat, de 65 de ani, din localitate despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras din curtea locuinței sale mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:22
(26594 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Un milion de cereri pentru sprijinul de suprafață

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat luni, 17 mai 2010, prima parte a campaniei de depunere a cererilor de plată pentru schemele de sprijin pe suprafață» informează reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:20
(24890 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Geamurile unei școli, sparte cu pietre

În dimineața zilei de luni, 17 mai, reprezentantul unei unități de învățămînt din orașul Țăndărei a sesizat Poliția despre faptul că persoane necunoscute au spart, în perioada week-end-ului, geamurile de ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:19
(20918 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți minori

Polițiștii ialomițeni au identificat șapte tineri suspectați de comiterea mai multor furturi pe raza județului. Mare parte din prejudiciul creat a fost recuperat și restituit părților vătămate. Într-unul ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:17
(28084 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți copii


APIA a achitat integral subvenția la bovine

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a plătit marți, 18 mai 2010, peste 235 milioane de lei, reprezentînd diferența din a doua tranșă a Plăților Naționale Directe Complementare, specia bovine ...[citește_toată_știrea]

18 Mai 2010, 18:16
(28869 vizualizări - 0 comentarii)


«Sărbătorile Sloboziei»: Jandarmii, pe primul loc la fotbal

Echipa de fotbal a Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița a cîștigat locul I la Campionatul organizat de Primăria municipiului Slobozia, cu ocazia sărbătorii anuale a localității. Astfel, pe terenurile ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:17
(19843 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: fotbal jandarm


Crescătorii de oi și capre trebuie să solicite subvenția

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește crescătorilor de ovine/caprine că termenul limită pentru a solicita Plata Națională Directă Complementară pentru sectorul zootehnic este ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:12
(27129 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident provocat de un copil de 10 ani pe scuter

În aceeași zi de duminică, 16 mai, polițiștii slobozeni au fost sesizați că în Slobozia s-a produs un accident rutier în care a fost implicat un minor. Astfel, în timp ce un copil, de 10 ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:10
(26062 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist accidentat

Duminică 16 mai, s-a produs un eveniment rutier în urma căruia un biciclist imprudent a fost accidentat. Poliția Municipiului Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe DN2A s-a produs un eveniment rutier ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:08
(24597 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 permise de conducere reținute

În ultimele 72 de ore, cu ocazia acțiunilor de control efectuate în trafic, polițiștii rutieri au constatat 400 de încălcări ale legislației referitoare la circulația pe drumurile publice. Neregulile descoperite ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:07
(17135 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: «Șofer» fără permis

Sîmbătă, în jurul orei 23.15, cu ocazia unei acțiuni preventive a polițiștilor slobozeni, desfășurată în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție Gheorghe Lazăr și Bucu în cele două localități rurale ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 16:06
(27008 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tuburi de oxigen, furate din curtea spitalului cu căruța

În dimineața zilei de duminică, 16 mai, un echipaj mixt de siguranță publică, aflat în serviciul de patrulare pe raza Cartierului Vlașca din municipiul Fetești, a depistat o căruță plină cu tuburi de oxigen ...[citește_toată_știrea]

17 Mai 2010, 15:58
(25455 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei furt


Urziceni: Peste 100 de sancțiuni aplicate în timpul unei razii

În seara zilei de vineri, 14 mai a.c, polițiștii ialomițeni au demarat o razie în municipiul Urziceni ce a avut drept scop prevenirea criminalității stradale, a faptelor comise cu violență, prevenirea abaterilor ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2010, 10:56
(19266 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni razie


Ialomița: Acțiuni preventive

Vineri, 14 mai 2010, polițiștii ialomițeni au desfășurat o serie de acțiuni pe raza județului al căror obiectiv principal a fost creșterea gradului de siguranță a cetățenilor, pentru prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2010, 10:55
(22920 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Tânăr arestat după ce a încercat să violeze o bătrână

În cursul zilei de vineri, 14 mai a.c., polițiștii ialomițeni au încarcerat în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al Inspectoratului un tânăr, în vârstă de 19 ani, domiciliat în comuna Făcăeni. Măsura ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:51
(23764 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Doi frați au furat o vacă

Doi frați, în vârstă de 28, respectiv 29 de ani, domiciliați în comuna Maia, au fost arestați preventiv pe o perioadă de 29 de zile, fiind încarcerați în Centrul de Reținere și Arest Preventiv din cadrul ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:50
(24492 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Adâncata vacă furt


Slobozia: Țigări ucrainene, cărate cu sacul

Vineri seara, 14 mai a.c., în jurul orei 22.00, o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Slobozia a reperat, în timp ce se deplasa dinspre Piața Agroalimentară din municipiu, un localnic în vârstă ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:50
(13995 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Alt «șofer» fără permis

În noaptea de vineri spre sâmbătă, 14/15 mai a.c., în jurul orei 1.00, cu ocazia unei patrulări intercomunale, agenții Posturilor de Poliție Roșiori și Drăgoești au oprit pentru control, pe raza primei ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:49
(20545 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Trafic rutier întrerupt pentru aproximativ 45 de minute din cauza unui accident

Vineri, 14 mai a.c., în jurul orei 21.25, pe DN2A, în apropierea localității Sărățeni, s-a produs un accident de circulație soldat doar cu pagube materiale, în urma căruia circulația rutieră a fost blocată ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:48
(13768 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


Andrășești: 10 tone de deșeuri feroase fără documente, ridicate în vederea confiscării

Joi, 13 mai a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița, în baza unui plan de acțiune ce are ca scop prevenirea și combaterea activităților economice ilegale în domeniul colectării ...[citește_toată_știrea]

15 Mai 2010, 13:47
(21029 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Pieton accidentat pe trecere

Joi, 13 mai, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe strada Calea București din localitate s-a produs un accident rutier soldat cu vătămarea corporală a unui pieton. Urmare a cercetărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 13:58
(20679 vizualizări - 0 comentarii)


12 permise reținute în doar două zile

În perioada 11-13 mai 2010, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o serie de acțiuni pe șoselele din județ pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum, și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 13:57
(23400 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recidivist prins la furat de un vecin

Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată de un bărbat, de 34 de ani, din localitate, despre faptul că a surprins un tânăr suspect ce încerca să iasă din curtea locuinței unei vecine. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:08
(24185 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Dispărut de la domiciliu

Miercuri, 12 martie a.c., în jurul orei 12.00, Poliția Orașului Țăndărei a fost sesizată de un bărbat din localitate despre faptul că din data de 5 mai a.c., orele 22.00, a dispărut de la domiciliu un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:06
(22549 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Săveni dispărut


Maia: Prins și încarcerat pentru executarea unui mandat de arestare

În cursul zilei de miercuri, 12 mai a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Urziceni au desfășurat activități de depistare a unui bărbat, de 33 de ani, din localitatea Maia, pe numele căruia exista ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2010, 06:05
(19815 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...